Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) Fall-N válasza Gloob (#2200) üzenetére


Fall-N
veterán

Kinek mi jön be. Nekem inkább előny, hogy több a Google féle alkalmazás (Telefon, Névjegyek, Messsges, Naptár) és kevesebb a MIUI féle. Nincs velük bajom, de amúgy is Google féle dolgokat használtam eddig is. Hívás rögzítés nem érdekel, tudom sok embernek az hiányzik. Az EEA ROM ezért bőven jó nekem. Annyi hátránya van, hogy később jön ki a frissítés, mint a Global ROM-ra.

(#2202) D@niel válasza Brndtt00 (#2192) üzenetére


D@niel
addikt

Nyitnám, de nem engedi ... Előzőleg amit telefonon be kellett állítani, megtörtént, telefon fastbootba indul, csatlakozás után a mi unlock nem látja, tehát nem engedi a nyitást kérni.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#2203) Brndtt00 válasza D@niel (#2202) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Qualcomm usb és a Xiaomi fastboot driver telepítve van?

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2204) D@niel válasza Brndtt00 (#2203) üzenetére


D@niel
addikt

Igen. Írok privátba, mert így hosszú lesz.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#2205) Pityu. válasza Brndtt00 (#2198) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A lényeg,kinek mi felel meg ezért jó amúgy,hogy különbözőek az emberek nem mindenkit ugyan az zavar.Nagy ritkán én is találkoztam egy két aprósággal de nem volt jelentős a dolog :)

#Gloob

Mit hagytak ki?Már csak kíváncsiságból kérdem.

#Fall-N

Első két xiaomi telómon tárcsázó,sms küldő,naptár,jegyzetek xiaomi saját alkalmazása volt csináltam fiókot is,hogy oda mentek mindent ezekből aztán jött az RN8 pro és google lett minden egy ideig ideges voltam cserélni akartam a megszokott dolgokat de ugye root nélkül nem lehett aztán megismerkedtem a google cuccokkal és már nem izgat a dolog el vagyok a keep jegyzettel a google sms üzenet küldővel meg a google tárcsázóval egyedül most a naptárat cseréltem vissza a xiaomiéra mert a google naptár fos lett áttekinthetőségre.Szóval már a Mi fiókot sem használom.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2206) Gloob válasza Pityu. (#2205) üzenetére


Gloob
addikt

Csak a teljesség igénye nélkül. Más a tárcsázó alkalmazás, más a messages alkalmazás, így nincs hangrögzítés a hívásnál. Ez sokak gondja. Hangerő problémák a fülhallgatónál. (nem elég erős egyeseknek) Az automatikusan végrehajtandó feladatok. (én volt, hogy csak ennek a hiánya miatt már cseréltem is le) Nem olyan lényeges, de nem megy a váltakozó háttér képek a globál romokon. Frissítések, újdonságok előbb megjelennek a kínaiban, így a Xiaomi.eu - ban is. Lásd épp a MIUI 13-at jelenleg. Én már nagyon régen használtam gyári rommal. Így azt sem tudom, hogy az jelenleg milyen, mit tartalmaz. Ezt viszont tudom, hogy stabil, gyors. Én nem találkoztam szinte hibával benne. Biztosan van, de nálam nem jött elő (még).

Samsung Galaxy A52S

(#2207) Brndtt00 válasza Pityu. (#2205) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Persze, ez egyértelmű, teljesen szubjektív, mindenkinek más a fontos ez így van jól. Számomra pont ezt jelenti az Android, hogy azt tudok tenni, amit csak akarok, ha nem megfelelő, vagy csak másra van szükségem, le tudom cserélni, át tudom alakítani.

Nálam pont az volt még az első Xiaomi készülékemnél az ok amit @Gloob is felhozott, fülessel halk volt, EU romon még erő is több volt benne és a minősége is jobb volt jacken.

Bár ezt ma már USB Dongle DAC-kal kivaltottam, de a mókolás öröme megmaradt.

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2208) Pityu. válasza Gloob (#2206) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hú köszi,hál isten egyik dolog sem hiányzik,max az elején érzékeltem a hangerőt fejhallgatónál kevesebbnek mint az RN8 pron de már azzal sincs gondom bőven elég egy halláskárosodáshoz :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2209) Brndtt00 válasza Pityu. (#2208) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Ha jól tudom egyébként a hangerő "gondot" gyári romon egy régió váltás megoldja EU-n kívüli régióval. Pl. US

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2210) Pityu. válasza Brndtt00 (#2209) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Valami ilyet én is hallottam anno

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2211) Gloob válasza Pityu. (#2208) üzenetére


Gloob
addikt

Ebben pont ez a jó. Kinek mi kell. Nem vagyunk egyformák hál istennek! A hangerő problémát meg lehetett oldani egy egyszerű régió váltással. Nem EU-s országra kell állítani. 😀

Samsung Galaxy A52S

(#2212) Fall-N válasza Brndtt00 (#2209) üzenetére


Fall-N
veterán

A váltakozó háttérkép is működik másik régióban. Kár, hogy nem érdekel. :D Van rengeteg külső program Playen, ami szintén tudja, ezért nem fogok ROM-ot cserélni.

A hívás rögzítés sem érdekel, mert minek? Nem járok bíróságra, hogy fel kelljen bármit is vennem, amit amúgy sem fogadnak el bizonyítéknak. Asszony beszédje meg élőben is hallható itthon, minek venném fel? :DDD Kíváncsi lennék, hogy ahányan keresik másik topikokban a megoldást rá, hogy mire használnák?

Egyébként is régi téma ez az EEA ROM és közkívánatra és az EU miatt lett. Sok felmérésben a userek nagy százalékkal a stock droid vs. MIUI kérdésben a gyári felé billent a mérleg, ezért is lett "kilúgozva". De akinek több kell az úgyis megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#2213) Brndtt00 válasza Fall-N (#2212) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Háttérképem fix általában, telefonálni meg szökőévente talán 5x, legtöbbször anyámat is kinyomom, majd leírja ha akarja :DD .

Nálam inkább a mókolas öröme ami vezérel, számomra ez az Android lényege, bármit kicserélhetek/módosíthatok kényem kedvem szerint(amíg a tudásom terjed persze)

Épp ezért van az Xr-emen fent minden fontos app amit használok, ha ez esetleg épp tégla és javulgat, addig is megvan minden.

De ha Xiaomi holnaptól lezárna minden ilyen lehetőséget, akkor is tökéletesen ellennék az EEA és/vagy Globál romon, számomra sosem volt benne semmilyen "game breaking" bug. :R

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2214) siddis válasza Fall-N (#2212) üzenetére


siddis
őstag

"A hívás rögzítés sem érdekel, mert minek?"
Én mindent elfelejtek, leginkább azért.. :D

-- Aux armes, citoyens --

(#2215) fudi2002 válasza Brndtt00 (#2213) üzenetére


fudi2002
veterán

Sokan nem teljesen értik ezt, de próbálnának olyan helyen lakni, ahol annyira király a mobilhálózat, hogy 2simmel egy éjszaka 18%-ot merül a telóm ha nem mókolom, rögtön megértené, hogy eme szabadság néha nem úri elfoglaltság, hanem a magyar valóság. Nem, nem tanyán lakom...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#2216) Brndtt00 válasza fudi2002 (#2215) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Amíg kék szolgáltatós voltam addig itt nálunk 12. Ker. Nem annyira falu. Nagyon sokszor nagyon rossz volt a térerő, 4G egy csík, néha annyi sem. 2 éve pirosaknál vagyok eddig valamivel jobb, bár lehet azóta fejlődött a kék is itt nálunk.

Mivel tudtad elérni, hogy rossz lefedettség mellett kevésbé merül? Milyen "mókinggal"? :R

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2217) fudi2002 válasza Brndtt00 (#2216) üzenetére


fudi2002
veterán

Busóföldön itt 2 évvel ezelőtt is 4gt használtam, kéknél vagyunk 4 simmel 2 telefonban, 2évvel később is legalább olyan f@s, épp múltkor szembesültem vele. 18% egy éjjel úgy, hogy adatkapcsolat tiltva volt éjszaka, tehát egész éjjel jobb hálózat után kajtat a telefon, holott relatíve egész jó térerővel műxik a b20as sávon... Szívni is fogok, ha eltűntetik itt nekem a 3g-2g hálózatokat és nem csinálnak valami értelmes kiépítésű 4g-t... (slusszpoén: torony légvonalban tőlem 300m-re van)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#2218) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
az értesitési sávra kb hány ikon fér ki?

GO Gunners!!!

(#2219) Viktor0610 válasza snooze (#2218) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az enyém ugyan X3 NFC, de ebből a szempontból nincs különbség.
4 ikon, az ötödik már csak ponttal látszik:

Samsung Galaxy A54

(#2220) snooze válasza Viktor0610 (#2219) üzenetére


snooze
veterán

köszönöm..ha a bt,vpn nincs bekapcsolva,akkor oda is rak mondjuk a ponttal jelzett értesitéseket?

GO Gunners!!!

(#2221) Viktor0610 válasza snooze (#2220) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.
A két oldalt külön kezeli. (Mármint arra gondoltam, hogy középen van a kameralyuk.)

Samsung Galaxy A54

(#2222) snooze válasza Viktor0610 (#2221) üzenetére


snooze
veterán

hát igen..ez a sziget vagy kameralyuk hátránya..

GO Gunners!!!

(#2223) imrecsapo


imrecsapo
újonc

Jó reggelt mindenkinek!Gondom a következő....téma váltásnál,megjelenés beállitásnál a névjegy fotókat főképernyőre rakja valószinüleg más beállításnál is de ennél a kettőnél biztos.Kérem segítségeteket.

(#2224) Fall-N válasza imrecsapo (#2223) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezt így nem értem?! :F Beállítasz egy másik MIUI témát és magától kitesz névjegy ikonokat a kezdőképernyőre?

(#2225) D@niel


D@niel
addikt

Mi az oka annak, hogy fastbootban a pc nem látja a telefont? Fastboot usb driver fent van, lefutott.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#2226) imrecsapo válasza Fall-N (#2224) üzenetére


imrecsapo
újonc

Pedig igy van..számomra is érthetetlen.Zavaró.

(#2227) Amantius válasza Fall-N (#2224) üzenetére


Amantius
senior tag

Névjegyikonokat nekem is ki szokott tenni. Mondjuk nyit egy új lapot és oda kezdi rakosgatni, így van, hogy észre sem veszem. Minden gyári.
Azt viszont kibírtam röhögés nélkül, amikor a főképernyőkre kirakott százegynéhány összeválogatott nyévjegyet törölt, a legutóbbi frissítéskor.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#2228) siddis


siddis
őstag

Jól láttam, hogy már tölthető a miui_VAYUEEAGlobal_V13.0.1.0.SJUEUXM_7ef0764aa8_12.0 Android 12-es fastboot ROM.?

-- Aux armes, citoyens --

(#2229) Viktor0610 válasza siddis (#2228) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyelőre Mi Pilot ROM-ot találtam csak: V13.0.1.0.SJUEUXM
De akkor remélhetőleg hamarosan elérhető lesz mindenki számára. :K

Samsung Galaxy A54

(#2230) ktmt válasza D@niel (#2225) üzenetére


ktmt
aktív tag

Kábelre gyanakodnék. ADB működik?

(#2231) Fall-N válasza Amantius (#2227) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem nem tesz ki, pedig a gyár Poco Launchert használom most, nem külső launchert. Esetleg ha nem a legfrissebb verzió van fent, akkor frissítsétek.

[ Szerkesztve ]

(#2232) tozsomak


tozsomak
csendes tag

Sziasztok!
Néhány hónapja használom nagy megelégedettséggel a Pockot (8/256) 12.5.5.0 RJUEUXM romon. Minden gyári, 2-3 hete vettem észre ezt a jelenséget, hogy böngészőben a kijelölt szakaszra megjelenő alsó gyorskeresési sáv nem működik. Chrome a legfrissebb, az összes Google alkalmazás szintén friss, újraindítás nem segít. Tipp, mivel tudna újra működésre bírni? Én szoktam használni. Internet elérés természetesen megy.

[ Szerkesztve ]

(#2233) NemMo válasza tozsomak (#2232) üzenetére


NemMo
őstag

Esetleg a chrome újratelepítését megpróbálhatnád

(#2234) Viktor0610 válasza tozsomak (#2232) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én is a Chrome újratelepítését javasolnám.

Samsung Galaxy A54

(#2235) joco1977 válasza tozsomak (#2232) üzenetére


joco1977
tag

Nekem OnePlus 8T-n és Poco X3 Pro-n is ugyanezt a hibát jelzi, egyiken sem működik a helyi Google kereső, pedig szerettem ezt a funkciót. :((

(#2236) tozsomak válasza joco1977 (#2235) üzenetére


tozsomak
csendes tag

Köszi szépen mindenkinek megoldódott, újratelepíteni nem lehet, mivel gyári app, root nélkül nem törölhető, viszont letöröltem a Chrome frissítéseket és úgy működik. Kipróbáltam, és ha felteszem az utolsó frissítést az elrontja. Gondolom majd javítják egy új frissítéssel.

(#2237) Fall-N válasza tozsomak (#2236) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem értem, nekem müködik. Én nem a Chromra gyanakodnék hanem a Google alkalmazásra. Az is a napokban frissült.

(#2238) rolandhun95


rolandhun95
tag

Sziasztok! Tegnapi nappal csatlakoznék én is egy ilyen telefonnal. :)) Eddig őrületesen tetszik, soha nem volt ekkora telefonom, egy első generációs iPhone SE ről váltok (vagyis hát még az is meg lesz zene hallgatásra maximum). Szerintem így első blikkre nagyon jó, fogása is ok, a hozzá adott tok meg tökéletes. Súlya viszont van, azt szokni kell. Gördülékeny rendszer, elég masszív akksi. Remélem a telefonálás (bt is), fizetés és az általános használat is ilyen fürge lesz. Elsődleges szempontom volt, hogy IPS kijelzős telefont vegyek, mert az amoled zavarja a szemem. Szerintem aki ilyet akar, még most vegyen, ameddig lehet, fogy a készlet. :C

(#2239) Headbang


Headbang
aktív tag

Az miért van, hogy egy kis böngészéstől, amiben nincs video sem felmegy a hőfok 40re(fényerő is alacsonyra állítva a kijelző sem kajál). Valamikor meg ugyanennyitől alig emelkedik. Nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#2240) Tompika777 válasza Headbang (#2239) üzenetére


Tompika777
senior tag

Függ a böngészett oldal optimalizáltságától is, meg hogy mit futtat a böngésző az adott oldal nézése közben a háttérben.

(#2241) gyemipapa válasza Headbang (#2239) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Hát nem tudom, egyrészt én nem szoktam nézegetni a hőfokát, pláne amíg nem érzékelek semmilyen rendellenes működést, , másrészt írva vagyon valahol hivatalos forráson, hogy a 40 fok káros lenne? Mi ezzel a probléma?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#2242) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Frissült ma a Wallpaper nevű rendszer alkalmazás (nem is tudtam, hogy van ilyen), és eltűntette a beállított háttérképemet, és helyette visszatette a defaultot.
A jó kis megszokott háttérképemet már évek óta használom, még előző telókon is ez volt, onnan is szinkronizálással hozta át automatikusan.
Most eltűnt, és a neten se találom már meg. Van arra mód, hogy backupból visszahozzam? Elvileg Mi Cloud, és a Google is be van állítva cloud backupra, de nem akarok teljes visszaállítást csinálni. Csak a háttérképet hogy lehetne kibányászni valami backupból?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2243) Takika14


Takika14
aktív tag

Sziasztok.

Hol lehet kikapcsolni a visszalépés megerősítés funkciót? Baromi idegesítő, hogy 2x kell megnyomni a vissza nyilat.

(#2244) DeFranco válasza Spec (#2242) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem is eldobta a régi hátteremet, szerencsére a lista alján megtaláltam...

(#2245) Spec válasza DeFranco (#2244) üzenetére


Spec
őstag

Az a baj, hogy nincs meg a telón, mert nem úgy töltöttem le manuálisan, és állítottam be, hanem ő állította be, amikor belaktam a telót. Áthúzta a Google fiókból, a szinkonizált adatokkal együtt. Most néztem a hátterek között, és az előzményeknél nincs bent, csak a default.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2246) Headbang válasza Tompika777 (#2240) üzenetére


Headbang
aktív tag

Közben kiderült, hogy csak a messenger kezdett zabálni a nagy semmire.

(#2247) Spec válasza Headbang (#2246) üzenetére


Spec
őstag

Most látom, hogy a zár képernyőn még az a hátterem van bent, csak a feloldás után a háttér állt vissza defaultra. A zárképernyő képét ki lehet bányászni valahonnan a MIUI bugyraiból? :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2248) Pityu. válasza Spec (#2242) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ma én is csodálkoztam,hogy váltott az alap képekre.Mondjuk nekem a mostanában használva mappában benne van mind két kép ami volt igaz én azt külön töltöttem le.Nincs véletlenül valami kép képernyő mentéssel mentve amin rajta lehet a háttérkép?
És a témák részben nincs itt véletlenül?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2249) Spec válasza Pityu. (#2248) üzenetére


Spec
őstag

Köszi, megnéztem ott is. Nem volt sajnos. De időközben megtaláltam már. Úgyhogy most manuálisan beállítottam újra.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2250) Pityu. válasza Spec (#2249) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor legalább megoldódott,örülök neki.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.