Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nem tudjátok GCam-ben nem lehet valahogy visszavenni picit a szaturációt? Eddig szuper volt hogy még a téli fakó tájba is vitt egy kis színt, most viszont már a zöldeket nagyon durván túltolja.

(#2602) rolandhun95 válasza HollyBoni (#2601) üzenetére


rolandhun95
tag

A telegram csoportban [link] van egy csomó XML fálj, amit hozzá tudsz adni a Gcam-hez úgy, hogy a fényképezés gomb mellé koppintasz kétszer. (Elvileg a fájlkezelőben létre kell hozni egy Gcam mappán belüli "Configs8" mappát, oda kell rakni az xml-eket.), azzal állítódik a színprofil is. Nekem is fent van 3 fajta :D (LMC8.4, MGC 8.1 és 8.4). Még próbálgatom őket.

(#2603) GmailOutlook


GmailOutlook
tag


Sziasztok!
MIUI 13 letöltés. Csak és kizárólag mobilnetem van.
3,1 GB-ot ír.
2 hete elindítottam és mindösszesen 25%-ig jutott ami elvileg pár száz MB volt, onnan csak wifin lett volna hajlandó folytatni a letöltést.
Holnap lejár a havi adatkeretem és még maradt 5,5 GB rajta. Átraktam az adat SIM kártyát a telefonból a régi modemembe (az lett a wifi), innen folytatódott a letöltés 25% -ról 80%-ra és elfogyott az 5,5 GB adatkeretem. 😱

- Lehetséges ez?🤔 55% az 5,5 GB lenne? Akkor 10 GB a teljes MIUI 13 letöltése? De ha ennyi akkor miért 3,1 GB-ról tájékoztatnak előzetesen?

- Miért nem tölti le a telefon normál SIM adatforgalommal (wifi nélkül) ezeket a rendszerfrissítéseket?

[ Szerkesztve ]

(#2604) Viktor0610 válasza GmailOutlook (#2603) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem más is forgalmazott adatot, azért a különbség.
A telefonos le (nem) töltéshez. Nézd meg az APN protokollját. Állítsd át IPv4-re, ha nem azon van.

Samsung Galaxy A54

(#2605) Viktor0610 válasza GmailOutlook (#2603) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Plusz, ha nem akarja letölteni, csillió oldal van a neten, ami a hivatalos ROM-ok letöltési linkjét gyűjti.
Mint pl. ez: [link]
Teljesen biztonságos, pont ugyanazt tölti le, mint amit a telód (nem) szeretne magától.

Samsung Galaxy A54

(#2606) GmailOutlook válasza Viktor0610 (#2604) üzenetére


GmailOutlook
tag

Más nem forgalmazott adatot. Csak a letöltés ment, minden más app kikapcsolva. Modemhez is csak én csatlakozok. Most reggelre megújult a havi adatkeretem de a letöltés nem ment tovább magától a 80%-ról (modem wifivel) ezért megállítottam és újra indítottam, azonnal 26%-ra visszaesett a letöltöttség kb. 5 mp-ig hagytam felment 27%-ra és megállítottam. Ez alatt (5 mp és 1%), -700 MB ugrott le a havi adatkeretből! Jó nagy szívás, szívatás ez annak akinek csak havi korlátos mobilnete van. Eddig kb. összesen 7 GB elment erre a sz.r MIUI frissítésre és nulla eredménye van. 🤬 Azt hiszem elengedem.
Köv próba 1 hónap múlva, ha marad (megspórolok) elegendő adatkeret rá a havi keretből...
Köszönöm a linket :R , azt fogom megpróbálni letölteni legközelebb, mert ez így nem megy ahogy normálisan működnie kellene egy frissítésnek magától. Érdekes hogy a Google Play frissítéseknél nincsenek ilyen anomáliák...

IPv4 a telefonon vagy a a régi modememen?
A telefonon IPv4 a beállított (hozzáférési pont roomingprotokolja) a Yetteles (csak internet) SIM-hez.

(#2607) szkaroly válasza GmailOutlook (#2603) üzenetére


szkaroly
senior tag

Ha lassú a mobilneted akkor járhatsz úgy mint én: [link] Be kellett mennem a városba hogy a letöltés befejeződjön.

Poco X3 Pro

(#2608) GmailOutlook válasza szkaroly (#2607) üzenetére


GmailOutlook
tag

Nem lassú, csak korlátos, az elvileg 3 GB letöltésére a 80% letöltöttséghez kb. 7 GB-os adatforgarmat generált összesen 3 alkalommal és ez sem volt neki elég. De leírtam részletesen...

[ Szerkesztve ]

(#2609) Fall-N válasza GmailOutlook (#2606) üzenetére


Fall-N
veterán

Frissítést mindig WiFin érdemes letölteni, azaz vezetékes internettel. Ismerős, bank, kávézó, könyvtár stb. szóval van lehetőség bőven.

(#2610) Viktor0610 válasza GmailOutlook (#2606) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem csak a roaming protokoll fontos, sőt. A másik is IPv4 kell legyen!

Persze, nem biztos, bogy ez a lassú sebesség oka, de lehet.

Samsung Galaxy A54

(#2611) HollyBoni válasza rolandhun95 (#2602) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi, kipróbálok párat! :R

(#2612) Spec


Spec
őstag

Srácok, van egy kis gondom. Továbbra se működik a telepített appok automatikus frissülése. Ha bemegyek a Play Storeba, ott jelzi ha van frissítés, és manuálisan fel is tudom tenni, de automatikusan nem települnek.
Ha nem nézek be 2-3 naponta a frissítésekre, akkor van hogy 10+ frissítés is már ott várakozik.
Próbáltam állítgatni a Play Store beállításait, de nem jöttem rá mi nem engedi automatikusan lefrissülni.
Gyári 13.0.1 rendszer van fent. Más is tapasztalt ilyesmit? Mit lehet ezzel kezdeni?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2613) ktmt


ktmt
aktív tag

Akit esetleg érint a probléma, 12.1 Custom ROMok esetében az NFC nem mindig működik (nálam biztosan nem, de mások is panaszkodnak). Nem safetynet kérdés, mert a banki appok esetében nincs probléma, de azért bosszantó.

(#2614) rolandhun95 válasza Spec (#2612) üzenetére


rolandhun95
tag

Tapasztalok, frankón.. Nekem néha működik 😅. Semmit nem lehet csinálni vele, mindenkinek ilyen.

(#2615) rolandhun95


rolandhun95
tag

Valaki tudja hogy kell egy Sim kártyát alapértelmezettként beállítani? Arra gondolok, hogy céges és a saját is bent van egy telefonba, és a cégest letiltogatom délutánonként meló után, hogy ne fogyasszon fölöslegesen jelet. Badarság, hogy fizikálisan kell megcserélni?

(#2616) D@niel


D@niel
addikt

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#2617) siddis


siddis
őstag

LineageOS v19.1 - UNOFFICIAL | Android 12.1

Arrow OS 12.1

Próbáltam mindkettőt - nagyjából ugyanaz is a kettő..

-- Aux armes, citoyens --

(#2618) varaki válasza siddis (#2617) üzenetére


varaki
csendes tag

Van már ebben az új Arrowban network speed indicator?
A 11-esben még volt Redmi Note 7-hez, a 12-esből kivették...
A Pocohoz gyártott Arrow 11-ből meg a night light hiányzik, agyfasz.

(#2619) siddis válasza varaki (#2618) üzenetére


siddis
őstag

Nem néztem -meg soha nem is használtam, de az ébresztés kijelzését az értesítési sávon azt most javították..

-- Aux armes, citoyens --

(#2620) varaki válasza ktommy91 (#2585) üzenetére


varaki
csendes tag

Halló!

Tegnap felpattintottam az r10-et, de csak később olvasgattam, hogy másnál is jelentkezett a dolog, de bejövő hívásoknál full néma marad a telefon, kikapcsolt kijelzővel, meg úgy az egyéb értesítők sem ébresztik fel a kijelzőt.
crDroid 8.4 (android 12.1) buildet használtok.
Meg lehet ezt valahogy workaroundolni, vagy csak a kernelcsere a megoldás? (magiskkal rootolt a teló, bele tudok nyúlkálni rendszer szintű dolgokba is)

(#2621) Narxis válasza varaki (#2620) üzenetére


Narxis
nagyúr

Sajnos nincs, én nem tudok róla pedig követem a telegram csatornáját.R7-től van állítólag ez a probléma, szóval R6-ig kell visszamenned ha ragaszkodsz a kerneléhez.

Thanos was right.

(#2622) varaki válasza Narxis (#2621) üzenetére


varaki
csendes tag

Köszi, egyelőre most ezt a No Gravity kernelt használom addig.
De lehet megnézem majd az R6-ot is.

(#2623) siddis válasza varaki (#2622) üzenetére


siddis
őstag

Van már r11 is azóta..

-- Aux armes, citoyens --

(#2624) ktommy91 válasza varaki (#2620) üzenetére


ktommy91
addikt

Szia!
Ez nem csak a kangaroox-et érinti, Crdroid csoportban az alábbi javaslatok szerepelnek:
Telefon alkalmazás adatainak a törlése
Ha a google setup folyamatban van, akkor be kell fejezni
Ki kell kapcsolni a "less boring" funkciót az értesítések beállításai között
Csekkolni, hogy van-e alapértelmezett telefon app beállítva
Másik gapps-ot kiprobálni.

Viszont érdekes módon nálam ez sosem jelentkezett.(használtam crdroid-ot is Flame Gapps-szal)
Viszont a 13.0.4-gyel a kangaroox+miui véget ért.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#2625) Spec


Spec
őstag

Srácok, az miért lehet, hogy az Instagram alkalmazás folyamatosan lehal, és nem tölt le semmilyen tartalmat? Korábban gond nélkül működött, most kb. 1 hete vacakol. Ha törlöm a cache-t, akkor teljesen eltűnik belőle minden. Ha újra telepítem, akkor az első indítás/belépés után működik, de a következő indításnál már megint nem megy.
Az alkalmazás engedélyek elvileg rendben vannak, nem is tiltja semmi. Nem értem mi a gondja, olyan mintha nem lenne net kapcsolata, pedig minden más gond nélkül működik. Ha belépek az alkalmazás adataiba, akkor az adatforgalom 0 byte. Másnál is vacakol, vagy nálam van valami gond?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2626) rolandhun95 válasza Spec (#2625) üzenetére


rolandhun95
tag

Nálam jó 🤷

(#2627) Spec válasza rolandhun95 (#2626) üzenetére


Spec
őstag

Érdekes, mert mobil neten gond nélkül megy, csak wifin nem működik. Pedig nincs korlátozva a wifi elérése. A wifi is jó, mert minden más gond nélkül megy, csak az Instagram nem.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2628) Spec válasza rolandhun95 (#2626) üzenetére


Spec
őstag

Közben próbáltam még más DNS kiszolgálót is beállítani, de az se segített. Aztán munkahelyi wifi hálózaton is próbáltam és ott működik. Úgyhogy úgy tűnik nem a telóval van gond, hanem az otthoni wifi beállításaimmal. De nem teljesen értem mi okozhatja, mert eddig semmi gond nem volt vele, és nem is állítottam semmit a routeren. Elképzelhető, hogy az ISP (Telekom) állítgatott át dolgokat, és azért nem működik? Vagy az Instagram rendszerében valamiért blokkolódott az IP-tartomány? Fura minden esetre. Azért köszi, akkor más irányba keresgélek, úgy tűnik ez nem a POCO X3, se a MIUI 13 nyűgje.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2629) Narxis válasza ktommy91 (#2624) üzenetére


Narxis
nagyúr

"Viszont a 13.0.4-gyel a kangaroox+miui véget ért."

Neeeeeeeeeeeee :O

Thanos was right.

(#2630) ktommy91 válasza Narxis (#2629) üzenetére


ktommy91
addikt

Xiaomi ügyes volt és chrome, instagram és még néhány alkalmazás esetén megszűnt működni a pinch to zoom. Érdekes, mert egyébként semmi baj sincs az érintés érzékeléssel.(sőt az r12-ben már AOSP alatt is menni fog a 240Hz-es touch sample rate(game mód)) Az elmúlt években több telefon tulajdonosait szórakoztatták ezzel(pixelek, xiaomi mi9 stb) és most a vayu-t is utolérte. Persze lehet hogy majd javítják, de meguntam hogy ezért rinyálnak. Ugyanúgy működni fog, de az ilyen dolgokkal nincs sok hangulatom foglalkozni. Amúgy is visszaraktam a 12.5.7-es MIUI Pulse-t és jobb mint bámelyik ROM ezen a telón.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#2631) Narxis válasza ktommy91 (#2630) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mocskos xiaomi, minden frissítéssel csak elcseszik a dolgokat. :(

Thanos was right.

(#2632) ktommy91 válasza Narxis (#2631) üzenetére


ktommy91
addikt

A közzétett forráskódban a kijelző méreteit cm-ben adták meg mm helyett, amivel jó darabig nem is volt probléma, de aztán babráltak valamit a 13.0.4.0 ROM-ban és ezért nem működött. R12-ben javítva lett, szóval marad a MIUI support.

Nincs kerítés.

(#2633) Narxis válasza ktommy91 (#2632) üzenetére


Narxis
nagyúr

wow és tényleg működik, kösz :R

Thanos was right.

(#2634) meridaharcos válasza ktommy91 (#2632) üzenetére


meridaharcos
senior tag

:R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#2635) siddis válasza ktommy91 (#2632) üzenetére


siddis
őstag

Maestro, az r12 megint nem jelez bejövő telefon híváskor.. :( Ha lehetne kérni.. ;) Android 12.1.. :U

-- Aux armes, citoyens --

(#2636) ktommy91 válasza siddis (#2635) üzenetére


ktommy91
addikt

[link] A gapps sara. Elméletileg nikgapps-szal működik.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#2637) Brndtt00


Brndtt00
junior tag

(First world problem) de más is tapasztalt olyat, hogy zene streaming appok totál mást írnak ki a notification shade-en mint ami szól?(néha az album borító, néha az előadó és a cím, néha mindkettő teljesen más)

Félve írom, de xiaomi.eu 13.0.3

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2638) G48 válasza ktommy91 (#2630) üzenetére


G48
senior tag

https://forum.xda-developers.com/t/rom-miui-12-5-7-miui-pulse-extended.4438725/

Ezt?

(#2639) HollyBoni válasza Brndtt00 (#2637) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én csak Spoty-t használok, azzal meg nem volt ilyen gond.

(#2640) varaki


varaki
csendes tag

Másnak is folyton íródik az MGC_CRASH_LOG mappa a BSG 8.1 féle GCAM-mal?
A GCAM rendesen működik, semmi crash, ez a log viszont folyamatosan teleíródik, de nem találtam sehol, hogy hol lehetne kilőni.

(#2641) Pityu. válasza varaki (#2640) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez hol található?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2642) varaki válasza Pityu. (#2641) üzenetére


varaki
csendes tag

Download mappában. Közben ahogy nézegettem, a mappa neve félrevezető, mert ez inkább valamiféle "sima" log. Emlékeim szerint a Nikita féle NCGAM-ban ki lehetett ezt kapcsolni. (Ott egyébként a Gcam/Configs7/logs mappába f0sta a logokat tök fölöslegesen 😃) Lehet még megnézem a Nikita féle 8-as GCAM-et.

(#2643) varaki


varaki
csendes tag

Feldobtam most az NGCAM 8.1-es verzióból a legutolsót. És kibogarásztam, hogy mi a log kikapcsolós key.
<string name="pref_gcam_zlog_key">1</string>
Megpróbáltam kézzel beletenni a BSG verzióba, természetesen nem megy :)
Szóval ott azt gondolom, hogy nincs lehetőség a szemetelés kikapcsolására sajnos.
Lehet mondani, hogy "ó elfér az ott, kit zavar?", de minek írja fölöslegesen a belső tárhelyet, ha egyszer nem kell, csak csökkenti az élettartamát :)

Megpróbálom a BSG konfigomból átemelgetni azokat amik kellenek az NGCAM-be, hátha menni fog.
A BSG verzióban minden flottul megy, még 1/4-1/8 slow motion videók is, többféle konfig kézi összefésülése után :)
Ezek bydefault az NGCAM-ben nem mennek amennyire emlékszem (legalábbis az 1/8-as slow-mo azonnal kilép), szóval ott is megpróbálom kitökölni, ha sikerül esetleg megoszthatom a konfigokat.

[ Szerkesztve ]

(#2644) Pityu. válasza varaki (#2642) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem is van olyan jelent ez valamit?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2645) varaki válasza Pityu. (#2644) üzenetére


varaki
csendes tag

Semmit igazából, a mappa neve megtévesztő, mint említettem, mivel nem crashel az alkalmazás. Csak logol mindent amit csinál, amikor használod az appot, ennyi. :)
Valahol el kéne érni a BSG devet, hogy vagy mondja meg hol lehet kikapcsolni, vagy feature requestként feladni, hogy legyen benne ilyen opció :)

(#2646) varaki válasza varaki (#2645) üzenetére


varaki
csendes tag

Ehh, megnéztem telegram csoportban (ez akkora hányadék amúgy, csak random idióták 0 angoltudással belehányják a bajukat -- sok értelme nincsen), ott ahogy néztem, van ebből valami privát verzió, ami fizetős és abban van log kikapcsolás opció, mekkora trógerség :)

"You can use config that got enabled, and 8.1 private has option to disable logs" -- az első felét nem tudom kibogozni, hogy mit ért alatta :D
"How much is access to a private group?"
"5 usd"

A forráskódot se találtam amúgy, hogy hol lehet, pedig elvileg a gcam-os hubon ott van, hogy " If you will use my work, I ask you to indicate my authorship"
github/gitlab-on nem találtam semmi ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#2647) Pityu. válasza varaki (#2646) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na ennyire sosem merültem bele a dologba,de nem hiszem,hogy olyan gyorsan tönkretenné tárhelyet a telefonba max esetleg ha állandóan használná az ember egy csomót.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2648) varaki válasza Pityu. (#2647) üzenetére


varaki
csendes tag

Jaja, persze én is egyelőre maradok a BSG 8.1.101 verziónál, hadd logoljon. Egyébként azt vettem észre, hogy rotálja a fájlokat minden app indításnál és mindig csak egy fájl van, szóval legalább a tárhelyet nem fogja megenni, de a kikapcsolás lehetőségének hiánya azért idegesít 🙂

Ha valakit érdekel, itt az én konfigom hozzá:

[...]
WOT törölve.

[ Módosította: Viktor0610 ]

(#2649) Lajkó válasza Spec (#2493) üzenetére


Lajkó
őstag

Ah, köszi szépen! :R

(#2650) Pityu. válasza varaki (#2648) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem két verzió van fent a telefonon de ahogy látom mind kettőnek ott a logja viszont csak az egyik BSG szerintem

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.