Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) tyan


tyan
senior tag

Nálatok is frissült a Gboard (google billentyűzet)? Nálam éjjel frissült, reggel csodálkozva néztem, hogy mi ez a szokatlan billentyűzet. El is távolítottam a frissítést.
Nektek bejön az új Gboard?

(#2452) Viktor0610 válasza tyan (#2451) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi a baj vele?

Samsung Galaxy A54

(#2453) tyan válasza Viktor0610 (#2452) üzenetére


tyan
senior tag

Közben újra felraktam, most megjavult. Az volt vele a bajom, hogy teljesen másképp nézett ki, mint a megszokott billentyűzetem. De mostmár úgy néz ki, hogy okés.

(#2454) yanna


yanna
őstag

Nekem a frissítés óta a nem fogadott hívásokkal van probléma. Hiába hívom vissza, az értesítési sávon ott marad a jelzés. Hiába lépek a híváslistába be, ki, ott marad a sávon, hiába volt visszahívás. Arra még nem jöttem rá, hogy, hogyan tüntettem el eddig össze- vissza lépkedessel.

(#2455) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok. MIUI 13.0.1. Nem indul a Google Play. Kiírja, hogy leáll. Ha eltávolitom a frissítés elindul, de miután frissíti magát, ugyanaz a baj. Valami ötlet? Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#2456) Sanki válasza Csaby25 (#2455) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Szerintem töröld első körben az app adatait.

(#2457) Csaby25 válasza Sanki (#2456) üzenetére


Csaby25
senior tag

Megvolt, de nem segített. Közben helyre jött magától :F

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#2458) Raruh válasza Raruh (#1910) üzenetére


Raruh
tag

Sziasztok,
Így kb 2 hónap után (sajnos) újra itt.
Nem kerek valahogy a rendszerem.
Kb 1 hete a bluetooth még készenléti üzemmődban (csatlakoztatott eszköz nélkül) is nagyon meríti a telefont.
Gépre dugra, USB töltésnél konkrétan merül az eszköz, nem tud elég naftát felvenni.
Mindemellett ha nem is olyan súlyosan, de ghostol időnként, általában a főképernyőn, illetve gépelésnél.
A válasznál található képen látható minden állapot.
Van esetleg azóta valami jobban ajánlott rom+kernel páros?
Esetleg lehet, hogy tényleg az a baj, hogy nem xiaomi.eu-ra lett pakolva a dolog? :(
90%-ban játékra használom, de örülnék neki, ha munka közben nem kellene végig töltőn lennie, hogy kibírja hazáig.

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#2459) fudi2002 válasza Raruh (#2458) üzenetére


fudi2002
veterán

Túllihegem a kérdést, mondták anno nekem nagyon bölcsen itt az okosok. Úgyhogy nyugodj meg, kiváló készülék, nincs vele semmi gond... :)
12.0.6os firm esetleg megoldja.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#2460) DeFranco válasza fudi2002 (#2459) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a készülékkel nincs is gond, csak a hipppertuttti főzött romokkal, mint ahogy ebben az esetben is.

de persze gondolom megint csak a víz a hülye mert a kacsa elmerül...

(#2461) Spec válasza Raruh (#2458) üzenetére


Spec
őstag

Szerintem az nem normális ha a bluetooth ennyire meríti. Nekem 7/24-ben be van kapcsolva a bluetooth, és kapcsolódik hozzá egy okosóra, és alig merít rajta valamit. Jellemzően minden 2. vagy 3. nap töltöm a telefont.
Ha 90%-ban játékra használod, az érthető ha gyorsan meríti, de a bluetoothnak nem szabadna azért.
Azt hogy mi okozza nem tudom megmondani, de tuti nem normális. Az se az ha USB töltő kábelen nem tud töltődni, mert gyorsabban merül, mint amennyi feszkót kap a kábelen. Ott valami nem gömbölyű az tuti.
Próbáld meg a háttér alkalmazásokat kilőni, lehet túl sok szir-szar fut feleslegesen.
Egyébként azért én is megpróbálnám egy gyári visszaállítás után, a hivatalos gyári rendszerrel hogy mit mutat. Ha azzal is ezt produkálja akkor a telóval van gond, ha nem, akkor viszont a főzött ROM-mal.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2462) fudi2002 válasza DeFranco (#2460) üzenetére


fudi2002
veterán

Szakértőnket hallhattuk ;) Az előző kolléga tegnap gyári eu romra írta, tuti hogy nála is a főzött hivatalos rom okozhatja... Segíts neki, mit rontott el. Hátha tanulunk mind valami jót :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#2463) DeFranco válasza fudi2002 (#2462) üzenetére


DeFranco
nagyúr

neki válaszoltál? arról szól a thread? nem.

féligazságaid vannak és azokat hangoztatod általános érvényű tényként, ez a probléma, ezzel van bajom nekem is, másoknak is.

eltúlzod, ferdítesz, fontos részleteket figyelmen kívül hagysz, így a mondandódnak azt a részét is te magad érvényteleníted, ami egyébként jogos kritika lenne.

és ezzel nem az a legnagyobb baj, hogy nincs igazad, hidd el, együtt tudok élni ezzel, de másokat félrevezetsz, mert ők csak azt látják, hogy valaki határozottan állít dolgokat meg linkelget forrásokat (azt már persze nem olvassák el hogy mit)

ilyenkor van az, hogy a kevesebb több, és neked is kritikusan kellene hozzáállni a saját állításaidhoz (vagy azok érvényességéhez), máris többet tennél hozzá, mint így.

[ Szerkesztve ]

(#2464) fudi2002 válasza DeFranco (#2463) üzenetére


fudi2002
veterán

Rendben, akkor nyugtasd meg ezt a pár embert, hogy minden kafa. Készítek egy kis nasit :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#2465) DeFranco válasza fudi2002 (#2464) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#2466) fudi2002 válasza DeFranco (#2465) üzenetére


fudi2002
veterán

Ez elég szánalmasra sikerült nah :)
A probléma adott, nem egy ember küzd vele úton út félen. Te írtad, főzött rom, user error amúgy meg minden kafa. Akkor mutasd meg nekik mi a hiba és segíts :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#2467) DeFranco válasza fudi2002 (#2466) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó, hát ha ennyi az érved, akkor nincs mivel vitatkoznom. nekem így könnyebb, szóval részemről teljesen OK ha ebben maradunk :)

(#2468) fudi2002 válasza Raruh (#2458) üzenetére


fudi2002
veterán

Na most hogy a szakértőnk komoly segítséget adott, úgy akkor folytatom. Xiaomi 12.0.6-os eut rakd fel. Amennyiben nem miui, úgy arra rakj egy lyb 1.12-es kernelt(miuira inkább ne!), abban van olyan kijelző firm ami indonéz. Ha kell segítek, feltöltöm vhova. Ezzel a kombóval most több hónapja műxik rendesen. 12.5.5-nél nekem is azt játszotta, hogy szuper, szuper, aztán 2 hónap után elkezdte, de onnantól csinálta is pár naponta.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#2469) Raruh válasza DeFranco (#2460) üzenetére


Raruh
tag

Itt semmi sem fekete vagy fehér. Az én céljainak sokkal jobban megfelel az eszköz, mióta főzött romot használok.
Azért is fordultam ide, mert van itt hozzáértő :)
Nem kérdés számomra, hogy marad a főzött rom, inkább csak abban várok tanácsot, hogy érdemes-e újabbra áttérni, ahogy írta is, újra flashelni az fw-t mert azt annó elszúrtam.
Egyébként mostanában bedobálta időnként, hogy frissíteni kellene a rendszert (nem tudom miért), lehet, hogy egy formázás is sokat segítene?
Korábban nem volt gond, 0/24ben ment a Bluetooth és a mobilnet is, estem 3-5%ot merült, most pedig 15-20at. Új alkalmazást nem használok. Most 2 újraindítás után megoldódott, de aztán pár nap után újra ez a helyzet.

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#2470) fudi2002 válasza Raruh (#2469) üzenetére


fudi2002
veterán

Jaj még vmi. Ami fontos, ne csak 12.0.6-os firmet rakj! (100mb) Hanem a komplett 3gb-os romot és akkor mehet rá a többi.

Mobilnetet tesztelésképp próbáld ki egy éjszakára 4g-n hagyod, aztán köv éjszakára rakd 2gre a kártyát/kártyákat és nézd meg mit merül így egyik-másik nap. Könnyen lehet a szolgáltató buzerálja az antennákat és a teló jobb hálózat után kajtat..

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#2471) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Megoldhato az valahogy, hogy a Nevjegyzek csak a szammal rendelkezo kontaktokat mutassa?
Van sok olyan bejegyzes, amiben csak email cim es jegyzet van, es Samsung engedte ezeket elrejteni.
Itt megoldhato?

(#2472) DeFranco válasza Raruh (#2469) üzenetére


DeFranco
nagyúr

engem nem zavar, ha főzött romot használsz, nem ezzel kapcsolatban fogalmaztam meg észrevételt :)

semmi bajom a romolással.

(#2473) v.attis válasza fudi2002 (#2450) üzenetére


v.attis
őstag

Nekem azzal durván ghostolt. Asszem a 12.5.4 volt az első ami nem.

(#2474) fudi2002 válasza DeFranco (#2472) üzenetére


fudi2002
veterán

DeFranco #2460

a készülékkel nincs is gond, csak a hipppertuttti főzött romokkal, mint ahogy ebben az esetben is.
de persze gondolom megint csak a víz a hülye mert a kacsa elmerül...

Azért kissé ellent mondasz magadnak. Tudom, tudom, ez is az én hibám... :) Kussolok...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#2475) fudi2002 válasza v.attis (#2473) üzenetére


fudi2002
veterán

Na ezért írtam, hogy vicc amit művelnek. Ezt a szériát vissza kellett volna hívni. Van akinél ez, vkinél az, vkinél semmi nem oldja meg. Ilyen az, mikor mindenféle kijelzőt belehányunk egy készülékházba aztán jöhet a szoftveres sufnituning...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#2476) DeFranco válasza fudi2002 (#2474) üzenetére


DeFranco
nagyúr

semmi bajom a romolással - check

azzal van bajom, ha valaki romol, de nem hajlandó tudomást venni a kockázatokról, hovatovább úgy állítja be hogy a délkeletcsumpisztáni sunfirom (bocsánat, a közösségi együttműködésben és ellenőrzés alatt továbbfejlesztett napsugáráldásünnep) semmiben nem hozható összefüggésbe a telefon rendellenes működésével, hanem az azért van mert maga a készülék by design ab ovo sz*r, mert direkt elrontják és válogatott rossz mi11-ek alkatrészeit pakolják a gyártósorra. - check

az olvtárs leírta, hogy hibája van, kérdezte hogy merre induljon a szoftveres javítással - következésképpen hajlandó volt tudomást venni a kockázatokról hovatovább nem állította be und so weiter und so fort. - check

erre te épületesen kinyilatkoztattad (implicit) hogy háháhá megmondtamhogyszartelefon

amit anno délkeletcsumpisztáni sufniromfórumbejegyzésekkel és szandokán hardververziókról szóló telegram-screenshotokkal támasztottál alá, valamint az "ez van és kész" varázsigével. - check

nem tudom érzed-e a különbséget a kettőtök hozzáállásában...

(#2477) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Civakodást befejezni!
Köszi!

Samsung Galaxy A54

(#2478) Fall-N válasza fudi2002 (#2468) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem hűtsd le magad! :U Nehogy már alapfogalmakat kelljen magyarázni. Ami nem az adott telefonra van szánva és nem arra a régióra az nem hivatalos ROM! Hiába csinálják ebből vagy abból. Amúgy is vicces vagy, kernelcserét írsz, akkor mi a gyári? Egyébként igen, megint aza baj, hogy a főzött ROM nem úgy müködik mégsem, amit akarnátok. Lehet szopatni magát az embernek, csak akkor nem kell ferdíteni az igazságot. A ROM, mármint a legutolsó hivatalos, köszöni szépen jól működik. Többünknek az van fent és a hivatalos Mi fórumon sem ilyenekre panaszkodnak.

(#2479) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Mit keres egy Gpay kapcsoló az irányítóközpontban? Nem elég az nfc kapcsoló?...

(#2480) Csorbi válasza gixxergabi (#2479) üzenetére


Csorbi
addikt

A kettő egy és ugyanaz? :U

(#2481) Viktor0610 válasza Csorbi (#2480) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem.

Samsung Galaxy A54

(#2482) Fall-N válasza Viktor0610 (#2481) üzenetére


Fall-N
veterán

Tudja ő is, csak arra értette pont, hogy nem csak fizetésre lehet használni az NFC-t.

(#2483) Viktor0610 válasza gixxergabi (#2479) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem a droid 12 hozta (ha azon vagy már).
Nálam droid 11-en (igaz, Poco X3 NFC) nincs Gpay kapcsoló.

Samsung Galaxy A54

(#2484) Narxis


Narxis
nagyúr

Ma nekem is szarakodott a GPS de KangarooX Reborn kernel van fent, nagyon nem jól jött mivel melóhoz kell. Visszateszem a Xiaomi.eu kernelt aztán meglátjuk.

Thanos was right.

(#2485) siddis válasza Narxis (#2484) üzenetére


siddis
őstag

Nálam is csinált érdekes dolgokat a legutolsó KangarooX (rel.7), ment vissza a másik, azzal semmi bajom.

-- Aux armes, citoyens --

(#2486) maross


maross
veterán

Utolérte az én készülékemet is valami nyűg, random újraindul, és random eltűnik néha a térerő, mind a két simről..néha egy nap kell ehhez, néha egy óra. Halvány emlékeim szerint a probléma miui 13.0.1 előtt egy nappal kezdődőtt, de akkor is frissitettem épp feldobott rendszerhez kötődő dolgokat....más is szenved ezzel a hibával?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2487) gyemipapa válasza maross (#2486) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nekem eredeti gyári ROM van rajta, a 13-ra frissítés óta is kifogástalanul működik.
Mondjuk és sosem láttam értelmét főzött RPM-mal való berhelésnek, azt tartom, ami jól működik, azt nem kell "megjavítani". Persze ha a gyári vacakol, az más, de amíg garis, addig vinném szervizbe, csak akkor molyolnék vele, ha már nem garanciás.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#2488) zolikaDB válasza zolikaDB (#2471) üzenetére


zolikaDB
veterán

UP!

(#2489) Lajkó


Lajkó
őstag

Hali!
Olyan kínom van, hogy az ébresztőnél a szundi funkció túl hosszú! Valaki be tudta állítani rövidebbre valahogy?
Teljesen alap minden, a program is a gyári... Van remény, vagy keressek másik progit?

(#2490) Spec válasza gixxergabi (#2479) üzenetére


Spec
őstag

Nekem nincs ilyen kapcsolóm, csak NFC. Gyári MIUI 13.0.1 van rajta. Amúgy az irányítóközponton megjelenő ikonokat tudod szerkeszteni az utolsó lapon lévő szerkesztés ikonnal.
Azon belül sincs Gpay nálam, szóval nem arról van szó, hogy nem aktív, nincs is a listában. Nálad valami más beállítás, vagy applikáció okozhatja.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2491) maross válasza gyemipapa (#2487) üzenetére


maross
veterán

Semmit nem tettem fel ra, csak amit magatol felajanlott. Gari problemas, egyreszt talan banggoodrol van, masreszt nem reprodukalhato hiba. Amiota irtam pl nem volt vele gond, 12 oraig senki nem fogja a szervizbe nezegetni, hatha elmegy a terero, vag resetel. Egyebkent soha nem akkor resetelt, ha epp netezgettem/barmit csinaltam, mindig le volt zarva.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2492) aminat válasza Lajkó (#2489) üzenetére


aminat
tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.amdroidalarmclock.amdroid

(#2493) Spec válasza Lajkó (#2489) üzenetére


Spec
őstag

Be tudod állítani. Bemész az órás, ébresztős stopperes, stb. alkalmazásba, jobb felül a 3 pöttyre kattintasz, Beállítások, További riasztási beállítások, és ott a Szundi beállításai.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2494) Raruh válasza zolikaDB (#2488) üzenetére


Raruh
tag

Biztosan van ilyen beállítás.
Ha a jelenlegi névjegyzékben nem találsz ilyet, próbálj ki egy másikat (Google contacts-ban biztosan nincsen, ezt most csekkoltam), pl a mi contacts-t, vagy hasonlót.
Play áruházban találsz több névjegyzék alkalmazást! :)

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#2495) gixxergabi válasza Spec (#2490) üzenetére


gixxergabi
senior tag

A 13-al jött biztos. Nálam be van rakva Revolut kártya gpay alá és használom is, amiért neked nincs az talán az, hogy én a gpay appot is feltelepítettem...

(#2496) Spec válasza gixxergabi (#2495) üzenetére


Spec
őstag

Ez szinte biztos, mert én meg nem használok GPay-t :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2497) junior11


junior11
veterán

Nálam A12 & MIUI 13 alatt szereti újratölteni az alkalmazásokat, már rövid idő után (8/256GB), pedig 5-6 van nyitva, korábban ilyen nem volt, valamint a MS Swiftkey-t sem szereti, megnyitása után pár másodpercig nem reagál semmire. Gyári visszaállítás egyelőre nem volt, csak ráfrissítettem a korábbi verzióra.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2498) rolandhun95


rolandhun95
tag

Még mindig nem jön meg a Gmail értesítés mobilnet alatt.
Adatforgalom korlátozást is néztem. Másnak se jön meg?

(#2499) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok, MUI 13.01. A Play könyvek felolvasása leáll ha kikapcsolom a képernyőt, úgy kb. 2 perc olvasás után. De csak akkor csinálja, ha bekapcsolom a jobb minőségű hangot amihez net is kell. Net van persze...😁. Kikapcsoltam az akku kímélőt (nincs korlátozás). Zároltam az app-ot a lakattal, hogy ne zárja be, de ez nem segített. Ha feloldom a telefont akkor automatikusan folytatja az olvasást... Valami ötlet? Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#2500) eldrah válasza rolandhun95 (#2498) üzenetére


eldrah
aktív tag

Szia! Nekem pl. Gyari minden, yettel(agyrém ez a név) hálózat, 8/256 verzio, legujabb miuival és jönnek a levelek..harom fiokom van egyszerre, amiben epp benne vagyok azok érkeznek. Bar jobb lenne mindhármat küldene ha erkezik valami😁

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.