Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) ktmt


ktmt
aktív tag

MIUI cam/ANX cam root nélküli telepítésével custom romon (ArrowOS) valaki próbálkozott már? Lehetséges? Érdemes? Melyik verzió?
Crdroidban valóban próblémamentesen működik leszámítva a 48 MP módot?
Köszi, előre is...

(#2152) gyemipapa válasza Brndtt00 (#2150) üzenetére


gyemipapa
senior tag

A szenzor működik. Youtube esetén fordul a kép, de más programoknál nem.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#2153) Brndtt00 válasza gyemipapa (#2152) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Esetleg az adott problémás app/appok gyorsítótár/adat törlése? Még segíthet.

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2154) gyemipapa válasza Brndtt00 (#2153) üzenetére


gyemipapa
senior tag

A MIUI takarítójával mindent kiürítettem, újraindítottam, ugyanaz a helyzet. Csak a Youtube fordul el. Nem tragédia, de több, mint bosszantó.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#2155) Viktor0610 válasza gyemipapa (#2154) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kapod a javaslatokat, de egyiket sem látom, hogy megfogadnád, megnéznéd.
Így elég nehéz segíteni. ;)

Samsung Galaxy A54

(#2156) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Van köztetek olyan, aki Samsung S szériáról váltott erre a készülékre? (konkrétan S8+ot cserélnénk)
Köszönöm!

(#2157) junior11 válasza zolikaDB (#2156) üzenetére


junior11
veterán

Szia, S7-ről váltottam, igaz, még azt is használom másodlagos telefonként.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2158) Brndtt00 válasza zolikaDB (#2156) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Munkahelyi telefonom egy s8+. Kijelző számomra összemérhetetlen az s8+-szal nyilván s8+ javára. De ennyi. Minden másban amennyit használtam az x3 pro legalább ugyanolyan vagy jobb, főleg üzemidőben.

[ Szerkesztve ]

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2159) tsiga18 válasza zolikaDB (#2156) üzenetére


tsiga18
tag

Én s7-ről váltottam erre

(#2160) Csorbi válasza zolikaDB (#2156) üzenetére


Csorbi
addikt

Oké, de ha igen, akkor mi a konkrét kérdés? :D

(#2161) Narxis


Narxis
nagyúr

Na felraktam Xiaomi.eu MIUI 13-mat, lehet boot partíciót menteni csak memóriakártyára. Nagy változást nem látok, apróságok, tiszta telepítést csináltam így egyelőre pörgős a rendszer.

Thanos was right.

(#2162) Fall-N válasza Spec (#2131) üzenetére


Fall-N
veterán

Igazság szerint én ma vettem a telefont (2,5 éves Redmi Note 7 4/64-et váltott) és teljesen jó a MIUI 12.5.5. Ahogy láttam más telefonon a MIUI 13 szinte semmi szemmel látható dolgon nem változtat. Persze optimalizálták a 12.5-öt, blabla. RN7 is 12.5-ön volt, de sokkal lassabb volt.

Ami érdekes lenne az az Android 12 és a Monet+ szín alapú témázás lenne, de azt nem hiszem, hogy még tudja?* Ami új jön a MIUI 13-mal az az iOS szerű widgetek, ami nekem nem tetszik így elsőre.

*Narxis: Valami infó neked erről?

[ Szerkesztve ]

(#2163) Spec válasza Fall-N (#2162) üzenetére


Spec
őstag

A MIUI13 már Android 12 alapú. Vagy nem erre gondoltál?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2164) zolikaDB válasza Csorbi (#2160) üzenetére


zolikaDB
veterán

Es milyen igazad van!
Mik a tapasztalatok?
Nagyon szeretjuk a Samsung markat, de sajnos árban pokolian elszalltak...

Szoval: S7/8 utan ->
mik a benyomasok, milyen a hasznalhatosag, szoftver mennyire stabil, hogy van ellatva extrakkal...?
Ilyesmik erdekelnek.

(#2165) gyemipapa válasza Viktor0610 (#2155) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Először is természetesen mindegyiket megcsináltam, kivéve a gyári visszaállítást. Másodszor:Tőled pl. nem kaptam egyetlen segítő javaslatot sem, nem tudom, miért kell leoltani a másikat...

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#2166) Brndtt00 válasza gyemipapa (#2165) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Addattörlèst próbáltad per app is?

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2167) gyemipapa válasza Brndtt00 (#2166) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Az összes alkalmazásnál? De akkor bukom az összes okoseszközöm eddigi adatait, nem?
(Mérleg, okosóra, robotporszívó, stb? És ez hogyan függhet össze a képernyő elfordulással?

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#2168) Brndtt00 válasza gyemipapa (#2167) üzenetére


Brndtt00
junior tag

MIUI, sosem lehet tudni :)) . Egy próbát megér, válaszd ki azt az appot amiben a legkevesebb fontos adat van, töröld csak annak az adatait, és nézd meg jó e, ha nem, akkor nem ez a gond, és adatot sem buktál. Akkor valahol máshol lesz érdemes keresni a gondot :/

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2169) gyemipapa válasza Brndtt00 (#2168) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni, majd próbálkozom. :R

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#2170) Brndtt00 válasza gyemipapa (#2169) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Esetleg recovery-bol Cache törlés, hátha. Ha jól tudom az nem nyúl az app adatokhoz (de ha tévedek remélem valaki kijavít)

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2171) gyemipapa válasza Brndtt00 (#2170) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nah, a nem fontos alkalmazásoknál töröltem a gyorsítótárakat, a beépített takarítókat is lefuttattam, aztán restart, most úgy néz ki, jó.
Köszi a segítséget.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#2172) Brndtt00 válasza gyemipapa (#2171) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Örülök, ha megoldódik! :R

Kicsit más: Hátha valaki tud valami jót. Melyik a legjobb nem MIUI alapú rom napi használatra? Stabilitás, Akku idő ami fontos leginkább. Meg működjön minden.
(kicsit furdal a kiváncsiság)

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2173) Fall-N válasza Spec (#2163) üzenetére


Fall-N
veterán

Azt tudom. Arra gondoltam, hogy az Android 12-ben van a MONET+ témázás, az adaptív háttérkép móddal. Eddig csak azt lehetett olvasni, hogy jelezte pár gyártó, hogy beépítik a saját UI-jukba. A Samsung használja azt láttam, a Xiaomi is ígérte, de eddig arról nem láttam semmit.

[ Szerkesztve ]

(#2174) Narxis válasza Fall-N (#2173) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én nem látok ilyesmit MIUI-ban, szerintem nem használja.

Thanos was right.

(#2175) szkaroly válasza Fall-N (#2173) üzenetére


szkaroly
senior tag

Állítólag [link] jön majd MIUI-ra is, gondolom majd félidőben.

Poco X3 Pro

(#2176) Brndtt00


Brndtt00
junior tag

Valaki találkozott már olyannal, hogy a bekapcsoló gomb "delay"-es? Lekapcsolt kijelző mellett megnyomom és 2-3 másodperc mire feléled, akkor is ujjlenyomat van és akkor is ha ki van kapcsolva. Illetve ha van ujjlenyomat, akkor ha "rossz ujjamat" teszem rá akkor is 2-3 mp mire rezzen, hogy nem jó.
Maga a gomb működik, mert lezárás instant, illetve ha megy a zseblámpa és megnyomom akkor azonnal lekapcsol, csak a feloldás késik 10/6 esetben.
Xiaomi.EU Rom 13.0.3. Factory reset és tiszta telepítés megvolt 2x :((

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2177) Tompika777 válasza Brndtt00 (#2176) üzenetére


Tompika777
senior tag

Néha előfordul nálam is, bár nem ilyen gyakran, és én eleve eu-global-on vagyok csak.Meg egy-két alkalmazás befagy ideiglenesen az alkalmazás váltóba. Meg a lassú reagálás néha az email kliens használatakor is elő-elő fordul... Ezeket mostanában kezdte el nekem.

(#2178) Brndtt00


Brndtt00
junior tag

Túl sok időm van melóba mobilozni, ezért jön ki ilyen magas arány :DD .

Akkor nem Xiaomi.EU related gond, ennek kicsit örülök, nem kell akkor romot cserélni, bár ki szeretnék próbálni mindenképp valami aosp alapút.

Próbáltam mindent, vissza gyári kernelre (kangaroo x-rol)
Eltávolítottam a Root-ot, majd vissza. Tiszta telepítés, wipe data stb. Semmi nem hozott sikert. :F Nem a világ vége, csak néha frusztráló.

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2179) Narxis


Narxis
nagyúr

Xiaomi.EU 13 tiszta telepítés után következő problémák:
Dead Cells és Pang Adventures nevű játékok indítás után rögtön bezáródnak, Chrome stable nem akart települni így kénytelen vagyok béta verziót használni. Egyelőre ennyi.

Thanos was right.

(#2180) Brndtt00 válasza Narxis (#2179) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Chrome nálam is gond volt, de miután frissült minden cucc telepítés után, play services, WebView, stb. Utána felment, azelőtt rányomtam az install-ra elkezdte, és azonnal abbahagyta.

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2181) Fall-N


Fall-N
veterán

Hogyan tudom a gombos képernyővezérlésnél kikapcsolni a kisegítő lehetőségek ikont alul (ember ikon)? Elvileg ki van a beállításokban kapcsolva mégis ottvan alul. Szerintem amikor a Macrodroidot kezdtem el konfigurálni akkor kapcsolódhatott be. Akkor tűnt fel amikor másik launchert telepítettem fel. Poco launcherrel a gesztus-vezérlést használtam, így nem jött elő.

Erről van szó:

[ Szerkesztve ]

(#2182) Fall-N válasza Fall-N (#2181) üzenetére


Fall-N
veterán

Sikerült. Macrodroidot ki kellett kapcsolni a kisegítő lehetőségeknél. Most eltűnt.

(#2183) Viktor0610 válasza Fall-N (#2182) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi! :R
Már más is kérdezte, és én nem tudtam reprodukálni, így megoldani sem.

Samsung Galaxy A54

(#2184) Fall-N válasza Viktor0610 (#2183) üzenetére


Fall-N
veterán

Beállítások -> További beállítások -> Kisegítő lehetőségek -> Letöltött alkalmazások

Itt kell körülnézni, majd a bekarikázott opciót kikapcsolni:

(#2185) Tökimanó válasza Fall-N (#2184) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Ez nálam nem jó. Én nem egy alkalmazást akarok kikapcsolni hanem magát a kisegítő lehetőséget hogy eltűnjön a kapcsolója. Szerk: Bocsi! Ezt nem ide akartam!

[ Szerkesztve ]

(#2186) v.attis válasza Brndtt00 (#2180) üzenetére


v.attis
őstag

Ad valami plusszt a 13-as miui?
Nekem még xiaomi.eu 12.5.5 van, eddig az összes verzióból ez tűnik a leg stabilabbnak. A 12.5 7 tönkre tette a hangrőgzítőt, akkor vissza álltam a 12.5.5-re és nem is merek mostmár frissíteni.

(#2187) Fall-N válasza v.attis (#2186) üzenetére


Fall-N
veterán

Majd kiderül élesben. Elviekben nagy változásokat nem hoz. Optimalizálták a 12.5-öt meg kapott Samsung féle sidebart, meg pár randa iOS widgetet. Az Android 12, amire épül az többet jelenthet.

Engem az érdekelne, hogy a gesztus-vezérlés ugyanúgy inaktív lesz külső launcher mellett? Android 11 alatt rögtön átvált 3 gombos navigációra.

(#2188) Pityu. válasza v.attis (#2186) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Eu-ból nincs is 12.5.7

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2189) Gloob válasza Pityu. (#2188) üzenetére


Gloob
addikt

Dehogy nincs! Még 12.5.9 is van. Ő a Xiaomi.eu - ról beszél, nem a globál EU-s romról! Nem kéne keverni! 😀

Samsung Galaxy A52S

(#2190) Brndtt00 válasza v.attis (#2186) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Hát, számomra kicsit smoothabnak hat, de semmi eget rengető. Nincs akkora ugrás számomra mint a 11-12 volt.
Bár elég lightosan használom csak nagyon mélyen nem ástam bele magamat. Üzemidő változatlan nálam, ugyanolyan jó. Semmi olyan, amire azt mondanám azonnal váltson mindenki.

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2191) D@niel


D@niel
addikt

Szép napot,
crdroid 8.2-re esett a választás.
Hogy tudom ráengedni? Redmi note 9s-re ment anno eu, de nem emlékszem semmire.
Debreceni van köztünk ilyen ügyben?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#2192) Brndtt00 válasza D@niel (#2191) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Nem egy nagy ördöngösség.
Ha még nem tetted meg akkor Bootloader nyitás.
TWRP, vagy ha a romnak van saját ajánlott recovery-je akkor azt fastboot alól telepíted.
Bootolsz recovery-be(power+hang fel)
Csinálsz egy format Data-t ami ugye gyalu mindent.
ADB Sideload-dal felküldöd rá a romot és a gApps-ot
Reboot és kész.

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2193) Narxis válasza v.attis (#2186) üzenetére


Narxis
nagyúr

[link]

Thanos was right.

(#2194) Pityu. válasza Gloob (#2189) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ja mindig benézem de ha jól tudom az valamennyire mókolt rom szóval akkor meg ne csodálkozzon :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2195) Brndtt00 válasza Pityu. (#2194) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Nekem a mókolt Rom kevesebb fejfájást okozott mint a gyári :D Ezen is és a regi mi9t-men is :)

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2196) Pityu. válasza Brndtt00 (#2195) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én elvagyok a gyárival is de embere válogatja :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2197) D@niel válasza Brndtt00 (#2192) üzenetére


D@niel
addikt

Ha a telón lévő mi fiókkal más gépet nyitottam korábban, akkor is 168 óra...?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#2198) Brndtt00 válasza Pityu. (#2196) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Persze, semmi "game-breaking" hibába nem futottam gyarival, csak több idegesítő dologba botlottam amir EU romon még nem tapasztaltam, de amúgy a gyári is több mint teljesen használható :R

@D@niel Nekem nem volt soha 168 óránál kevesebb, több igen, kevesebb soha :/ :((

[ Szerkesztve ]

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2199) Gloob válasza D@niel (#2197) üzenetére


Gloob
addikt

Csak amit már nyitottál, azt tudod újból nyitni azonnal, ha esetleg visszazártad volna. Másik telefon újból 168 óra.

Samsung Galaxy A52S

(#2200) Gloob válasza Pityu. (#2194) üzenetére


Gloob
addikt

Mókolt, persze. Ahogy vesszük. 😀 A telefon kínai stabil romjából készült európai felhasználók számára.. Tartalmazza mindazokat a dolgokat, amik a global eu-s romokból az EU szabályozás miatt ki kellett hagyni.

Samsung Galaxy A52S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.