Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ja értem,nekem jó a gyári rom is majd jön akkor valamikor egyszer :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2102) Brndtt00 válasza Pityu. (#2101) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Elvileg Global már kint van, EU-s verzió gondolom követi majd kis késéssel. Bár nyilván akkora ugrás nincs számomra, ami a 11-12 között volt.

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2103) Pityu. válasza Brndtt00 (#2102) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Elvileg de gyakorlatilag még nem látszik,itt mindig elsőre fent szokott lenni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2104) fudi2002 válasza Gloob (#2096) üzenetére


fudi2002
veterán

Custom recovery nem kell, csak kiegészítésképp.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#2105) Brndtt00 válasza Pityu. (#2103) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Érdekes, mert ugye elvileg a Xiaomi.EU Stable a Global romra épül, legalábbis legjobb tudomásom szerint. A Beta meg a kínai bétara.

Szerintem ettől függetlenül mostmár kifejezetten közel van

Redditen is van valaki, aki mar megkapta

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2106) Pityu. válasza Brndtt00 (#2105) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mindegy majd jön,csak az a fura a xiaominál,hogy egy csomót kell mindenre várni csinálhatnák úgy mint más gyártó,hogy max kis eltéréssel de minden telefonja megkapja amit kell.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2107) Brndtt00 válasza Pityu. (#2106) üzenetére


Brndtt00
junior tag

iPhone Xr-ről váltottam, ismerős szituáció, ott mindig ugyanakkor jött mindenre, lehetett vele számolni.
Bár az Apple-nek lényegesen kevesebb készülékre kell megoldani. Szerintem Xiaomi egy hónapban több mobilt ad ki mint ahányat az Apple támogat összesen :DD

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2108) Gloob válasza fudi2002 (#2104) üzenetére


Gloob
addikt

Ehhez most nem kell, fastbootos rom. Nem is erre írtam konkrétan. Mondjuk azért egy recovery-s romhoz nem árt, ha van.

Samsung Galaxy A52S

(#2109) Pityu. válasza Brndtt00 (#2107) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen ezen is változtathatna a sok feleslegesen gyorsan kiadott telefonokon,meg,hogy más néven kiadja ugyan azt max apró változtatással.Mint mondjuk a poco x4 pro.Iphone meg soha nem kéne :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2110) Brndtt00 válasza Pityu. (#2109) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Családban nálunk anyám meg apám is androidos, úgyhogy mindig volt az is, ha azt akartam nyomkodni. Xr-t megjelenéskor kaptam, nekem őszintén nem volt vele kifejezetten bajom, célnak megfelelt, bár semmilyen power user jellegű dolgot nem csinálok/csináltam rajta. Őszintén amióta megvan a "kis" Poco azóta ezt moddolgattam, kernel csere stb. Szóval erősen más világ, de ha mostantól csak az egyiket, vagy csak a másikat használhatnám életem végéig, egyiknek sem érezném hátrányát.

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2111) Spec


Spec
őstag

Amúgy tényleg érdekelne, hogy miben jobb egy bármilyen custom rom, mint a gyári, ami miatt az ember akár egy pár hete megvásárolt telót azonnal legyalul, és feltolja az innen-onnan leszedett szir-szar romokat? Utána meg megy sopánkodás, hogy ez se megy, az se megy, ez nem működik, az nem működik, kifagy, újraindul, stb. Csodálkozunk?
Én lassan 8. hónapja használom a telót, és még fel se merült bennem, hogy lenne bármilyen olyan hiányosság és/vagy probléma, ami miatt barkácsolásba kellene kezdenem.
Nem melegszik, nem merül gyorsan, számomra nem szar a MIUI felület se, nincs rajta semmilyen olyan bloatware ami zavarna, vagy ne tudtam volna leszedni/letiltani, nincs olyan app se ami kellene, és nem tudtam volna feltenni.
Nem értem, hogy akinek nem tetszik a MIUI, az miért vesz egyáltalán Xiaomi/POCO telót? Annyi más gyártó, típus van.
Bocs, no offense, csak tényleg szeretném tudni, hogy miért nélkülözhetetlen a custom rom, és egyesek szerint miért nem lehet együtt élni a gyári rendszerrel?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2112) Promi válasza Spec (#2111) üzenetére


Promi
aktív tag

Csak halkan az én véleményem. Régen más típusú telefonokon én is nagyon bele estem a custom romokba, de idővel rájöttem, hogy a gyárinál nincs jobb. Még ha átmenetileg úgy is gondolod. Rengeteg ember dolgozik azon, hogy olyan legyen amilyennel el adják. Alkalmasint jóska pista buherál egy-egy romot, soha nem lesz tökéletes. Én az óta maradok a gyárinál. Nem akarok senkit meg bántani, ez az én véleményem.

(#2113) Brndtt00 válasza Spec (#2111) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Szerintem ez egyéni preferencia, volt régebben Mi9T-m, azon is Xiaomi.EU rom volt csak a béta, nem a Stable, én szerettem, ahogy bár ritkán használom, de a MIUI sms és Tarcsazo appot is jobban szeretem mint a google félét ami az EU romon van. Nálam stock romon bármit csináltam, néha bele zoomolt a háttérképbe a telefon, akkor is, ha Nova launchert használtam, baromi apróság de Xiaomi.EU ezt sem csinálja. Számomra az Android eleve erről szólt mindig is, hogy addig tudom finomhangolni, mig számomra a leginkább megfelelő lesz. Ha valakinek elég az amúgy teljesen jó gyári rendszer, nincs azzal sem baj, de azzal sem, ha valaki mokolja a saját eszközét, ezert is open-source, számomra ezert is jobb mint az iOS.

Kernellel is szórakoztam pár napot, most ugyanakkor a teljesítmény mellett az amúgy is tökéletes üzemidőm megjobb lett, ahogy jacken a hangminőségen is tudtam javitani, bár általában type-c DAC-ot használok így az irreleváns, de ha lehet számomra jobb, miert ne? Garancia annyira nem izgatott soha, akkut én is ki tudok cserélni, ha komolyabb munkát igényel, akkor apám talán tud segíteni, nyilvan nem ingyen szervíz, de ennyi benne van, vállaltam a kockázatot.

Rootal van rendesen AdAway is, mert néhány oldal/app elég durván tolja a reklámokat.

Millió oka lehet annak, hogy valaki mokolja a mobilját, és millió oka annak, ha nem :R Szerintem el lehet élni békésen egymás mellett mindkét tábornak :R

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2114) Spec válasza Brndtt00 (#2113) üzenetére


Spec
őstag

Persze, alapvetően nincs semmi gond a moddolással. Csak azzal, hogy utána tele vannak a fórumok, a reddit, minden, hogy fúú ez mekkora szar teló, meg ez se megy, az se megy, újra indul, bricked, meg hasonlók. Jah, hogy szénné van buherálva, modolva, rootolva? Azt elfelejtik általában hozzátenni.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2115) Promi válasza Spec (#2114) üzenetére


Promi
aktív tag

Ennyi

(#2116) coilos válasza Promi (#2112) üzenetére


coilos
csendes tag

Nálam a gyári bugos volt ,az EU-s nem.És kellett a miui tárcsázó meg a hangrögzítő!
Az EU-s romokkal még nem volt gondom!

(#2117) Brndtt00 válasza Spec (#2114) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Persze ez érthető, ma már nincs akkora rom community, hogy legyen külön mélyvíz topik esetleg így nyilván ide ömlik ez is. Bár habzó szájjal szidni, és hibát bejelenteni úgy, hogy nem teszi hozzá valaki, hogy bármilyen módosítást végzett az eszköz szoftverében elég nagy butaság, neki is nehezebb lesz segíteni, és az esetlegesen ide tévedők is fals képet kaphatnak az eszközről a leírt moddimg okozta hibák miatt.

Bár, azt állítani, hogy tökéletes sem lenne igaz, de szerintem a MIUI dolgaival sokan már tisztában vannak, így az nem meglepetés a többségnek.

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2118) fudi2002 válasza Spec (#2111) üzenetére


fudi2002
veterán

"feltolja az innen-onnan leszedett szir-szar romokat"
Tökre nem vagy képben :)
Próbáld ki, meglátod...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#2119) Brndtt00 válasza Brndtt00 (#2098) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Illetve lockscreenen megy, most nézem, de home képernyőről nem.

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2120) Viktor0610 válasza Brndtt00 (#2119) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt Xiaomi.eu ROM-on szerintem külön be kell állítani, a launcher beállításai között.

Samsung Galaxy A54

(#2121) Brndtt00 válasza Viktor0610 (#2120) üzenetére


Brndtt00
junior tag

@Gloob kollégának kellett az infó, csak megnéztem neki, hogy nálam megy e, de zseni vagy, ott volt a beállítás, mostmár megy :R

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2122) Gloob válasza Viktor0610 (#2120) üzenetére


Gloob
addikt

Igeeen! Valóban ott van. Hogy én mindenhol kerestem ezt a beállítást, csak ott nem! Minden esetre :R:R

Samsung Galaxy A52S

(#2123) Gloob válasza Spec (#2111) üzenetére


Gloob
addikt

Azért egy valamit halkan hadd jegyezzek meg. Az általunk említett rom is MIUI, és majdnem gyári romnak számít. Ezeket a Xiaomi.eu romokat a kínai stabil, illetve a kínai fejlesztői romokból csinálják a srácok, méghozzá elég jól. Sok esetben sokkal jobbak, stabilabbak mint az EU számára kiadottak. Esetleg több dolog is bennük van, amiket az EU (hülye) szabályozása miatt ki kell venni az ide szánt romokból. Csak példaként hangrögzítőt, hangerő korlátozás a fülhallgatónál, automatikus feladatok, tudtommal az EU-s romokban nem megy a váltakozó háttér kép sem. Legalábbis amikor én még azt használtam, akkor nem ment. Aztán nem beszélve a megjelenés idejéről. Sokkal előbb megjelenik, mint a "hivatalos". Példa rá, hogy itt is sokan várják már a megjelenését az android 12-nek, és a MIUI 13-nak. Meg kell nézni a face csoportokat. Minden második kérdés, hogy mikor lesz már! Azt is tudom, hogy ezek nem világmegváltó dolgok, van élet nélkülük is. Viszont azt is tudom, hogy mióta nekem xiaomi telefonjaim vannak, pedig volt jópár, azóta mihelyt tehettem lecseréltem a romot. Viszont mivel szeretem a MIUI-t, csakis ilyen alapút használtam. Vagy miui.hu-t, vagy Xiaomi.eu-t.

Samsung Galaxy A52S

(#2124) HollyBoni válasza Spec (#2111) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én sok éve játszottam romokkal, amikor még olyan telóim voltak hogy bekapcsoltam először és már jelzett hogy kevés a tárhely... :)) Azokon tényleg nagyon sokat dobott egy custom rom.
Biztos vannak hiányosságok, meg biztos működhetnének jobban bizonyos dolgok, de ennél a telónál én is teljesen elvagyok gyári rommal.

[ Szerkesztve ]

(#2125) tsiga18


tsiga18
tag

Sziasztok, nekem a 8/256 verzióra Global miui 13 nem akar elérhető lenni
[kép]

(#2126) Gloob válasza tsiga18 (#2125) üzenetére


Gloob
addikt

Mert Global miui 13 még nincs kiadva.

Samsung Galaxy A52S

(#2127) Brndtt00 válasza tsiga18 (#2125) üzenetére


Brndtt00
junior tag

"Global - Global" vagy "EU-Global"?
RJUMIXM vagy RJUEUXM? Ha jól tudom, csak RJUMIXM-re jött még csak.

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2128) tsiga18 válasza Brndtt00 (#2127) üzenetére


tsiga18
tag

Köszi, RJUEUXM van, akkor várok tovább :))

(#2129) Pityu. válasza tsiga18 (#2125) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mert még nincs kint


#Brndtt00

Egyikre sincs még

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2130) Brndtt00 válasza Pityu. (#2129) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Igazad van :R Elnéztem, amit láttam posztot az is Xiaomi.EU volt. :R Sorry

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2131) Spec


Spec
őstag

Én amúgy semennyire nem várom az Android 12 alapú MIUI13-at. Egyébként se vagyok egy 0-day mániás másban se, ebben se.
Páromnak a telójára (Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE) már egy hete felmászott, és azóta párszor nézegettem mit tud, miben jobb esetleg, de igazából semmi érdemi változást nem látok benne.
Lehet, ha ki is jön fel se teszem. Jobban szeretem a kiforrott, bug mentes rendszereket, így lehet várok vele egy két biztonsági és/vagy bugfix változatot, és csak utána rakom fel.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2132) Brndtt00 válasza Spec (#2131) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Nekem még megvan az Xr amiről váltottam erre, szóval ha beüt a "big bug" akkor sincs gond. Bár, ma épp készülök feltenni újra, csak tisztán, törléssel.
De egyelőre nem tapasztaltam semmilyen hátrányt, de sajnos igazán változást sem, 11-12 sokkal nagyobb ugrásnak érződött :( . Többre számítottam valamivel.

Na majd a 13.5 vagy a 14 :DD

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2133) tsiga18


tsiga18
tag

Tegnap frissítettem fel 12.5.5-re a telefonom 12.5.2-ről. Előjött egy hiba, hogy a kettőzött alkalmazásoknál "elfelejti" a fiókokat a telefon, mindig az elsődlegesbe lép be. Találkozott ezzel a hibával valaki?

Google keresésben más Xiaomi telefonoknál találkoztak ilyennel, megpróbálom teljesen kikapcsolni a kettőzött alkalmazás fícsört és újrakonfigolni az appokat.

(#2134) Brndtt00 válasza tsiga18 (#2133) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Csináltam pár dupla appot, beléptem más fiókokkal, de nálam működik (13.0.3).

Nem lehet, hogy a frissítés kutyult meg valamit?

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2135) Csorbi


Csorbi
addikt

Megérkezett a gyári Global ROM is:

(#2136) junior11 válasza Csorbi (#2135) üzenetére


junior11
veterán

Ajánlott a telepítése után egy teljes rendszer visszaállítást csinálni?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2137) Csorbi válasza junior11 (#2136) üzenetére


Csorbi
addikt

Tapasztalatot kérdezel? 12:26-os a screenshot....még fel sem ment ennyi idő alatt :D

(#2138) junior11 válasza Csorbi (#2137) üzenetére


junior11
veterán

Túl gyors voltam na :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2139) DeFranco válasza junior11 (#2136) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez engem is érdekelne... telepíteném a frissítést (ha nekem is felajánlja) de gyári visszaállítást biztos nem akarok csinálni...

(#2140) Gloob válasza junior11 (#2136) üzenetére


Gloob
addikt

Szerintem igen, bár nem engem kérdeztél. Itt most nem csak a MIUI változott, hanem az android is ugrott egy verziót. Én még úgy "tanultam", hogy ilyenkor illik. Persze biztosan lesz más vélemény is! 😀

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#2141) Spec


Spec
őstag

Miért kellene gyári visszaállítás? Azért frissítés, mert szépen rátelepül a meglévő rendszerre, és átveszi annak a beállításait. Az hogy javasolt-e úgy általánosságban, egy más kérdés. Szerintem amikor teljesen új android verzió kerül a telefonra, akkor javasolt, de ha nem teszed meg, akkor se lőnek vele, egy próbát megér. Ha meg bugol valamiért utána még mindig megteheted, ha meg nem, akkor meg használod és kész.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2142) Brndtt00 válasza Gloob (#2140) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Nem csináltam, és bár nem tapasztaltam anomáliákat, nyugodtabb leszek miután elvégeztem, csak még nincs hozzá kedvem. Szerinted Elég ha resetet csinalok beállításokbol, vagy flasheljem újra a romot data formattal?
(Xiaomi.EU) :R

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2143) junior11 válasza Gloob (#2140) üzenetére


junior11
veterán

Első MIUI-s telefonom, de korábban a Galaxy S7-en és az Xperia Z2-őn is csináltam. Nekem ha felajánlja, várok kicsit, mi a tapasztalat, nem sürget, és bevallom, szintén semmi kedvem a gyári visszaállításhoz sem most :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2144) tsiga18 válasza Brndtt00 (#2134) üzenetére


tsiga18
tag

Valószínűleg a frissítés zavart be.
Kikapcsoltam a kettőzött alkalmazás funkciót, a telefon újraindítása után újra beállítva mindent most jó (egyelőre)

(#2145) Gloob válasza Brndtt00 (#2142) üzenetére


Gloob
addikt

A gyári visszaállítás visz mindent. Szerintem elég lesz az is. Az új telepítés data formattal sem sokkal hosszabb, és a vége ugyan az. Én így tettem fel.

Samsung Galaxy A52S

(#2146) Brndtt00 válasza Gloob (#2145) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Lehet triviális, de akkor a media tartalmakat is, képek stb is viszi? Akkor lementek pár dolgot. :))
Valószínűleg megcsinálom a reflasht fastboot-bol, valahogy az nyugtatóbb számomra.

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2147) Gloob válasza Brndtt00 (#2146) üzenetére


Gloob
addikt

Igen viszi. Kivétel az esetleges SD kártyán lévőket. Persze, ha van bent SD kártya. Én is amondó vagyok, hogy egy reflash data formattal. Így is, úgyis újból be kell lakni! 😀

Samsung Galaxy A52S

(#2148) Brndtt00 válasza Gloob (#2147) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Köszönöm! :R Akkor majd otthon, mindjárt vége a munkaidőnek, :)) nem kezdem felmásolni a gépre a cuccaimat, majd utána vissza.

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2149) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Az enyémen most gyári 12.5 van, és nem ajánl fel frissítést. Viszont a legutóbbi frissítés óta nem műxik a képernyőforgatás, pedig be van kapcsolva. Hogy tudom helyrehozni?

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#2150) Brndtt00 válasza gyemipapa (#2149) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Szerintem első körben CIT menüben megnézni, hogy maga a szenzor működik e. (Beállítások, A készülékem, Az osszes jellemző es ott tapicskolni a kernel verziót amig be nem adja a menüt)
Ha igen, akkor valami mas gond, esetleg cache törlés, bár nem tudom mennyit számít, esetleg FR(ahogy látom végül mindenre ez a megoldás :)) )

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.