Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) Brndtt00 válasza Spec (#2400) üzenetére


Brndtt00
junior tag

előző Xr-emre is próbáltam mindenféle strapatokot, de 1 napnál tovább nem bírtam. Fóliából nálam az üveg teljesen kizárt, egyszerűen zavar a plusz felület/tükröződés stb, lehet egyéni fogyaték de nem bírom elviselni, főleg ha nem ér el a széléig, vagy ha meg igen, akkor levegős a széle. Ha meg fekete kerete van a fóliának tuti 1-2 pixelt valahol kitakar a kijelzőből. :U Gyári szilikon fólia egész jó volt de az is kb 3 napig volt rajta, aztán beakadt valamibe a zsebemben és felszedte annyira, hogy zavar, szóval neki is mennie kellett. Én is sokaknak mantráztam, hogy az üvegfólia inkább karc mintsem ütésálló, de mindig azt kaptam, hogy "Pedig egyszer leesett és a fólia megmentette" Arra nem válaszolt, hogy honnan tujda, hogy az mentette e meg, utána leejtette mégegyszer pont ugyanúgy de fólia nélkül? :))

Üzletben nem tudtak választ adni, szóval ha már ott voltam megvettem üsse kavics alapon...Vissza gurultam melóba el is felejtettem, hogy megnézzem, gyorsan át raktam a törött helyére.

Elvileg Huaxing ez is, legalábbis a szoftver ezt riportolja, nem tudom, hogy "tudja-e" ha cserélem, de gondolom.

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2402) Spec válasza Brndtt00 (#2401) üzenetére


Spec
őstag

Nekem sikerült már eredendően rátennem egy frankó kis tokot, aminek a pereme túl is nyúlik a kijelző szélein, meg magasabb is, így ha képernyővel lefordítom, akkor se éri a kijelzőt semmi. Meg elég jól védi a fólia széleit, így esze ágában se volt eddig még feljönni, remélem sokáig nem is fog. Nem tudom milyen fólia van rajta, de meglepően jól állja a sarat, még kis hajszál karcot se látok rajta, olyan mintha új lenne, pedig lassan 1 éves a teló.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2403) Brndtt00 válasza Spec (#2402) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Próbáltam jó sokat, talán kűlsőre a Ringke(talán az) tokok tetszettek de a fogását nem tudtam megszokni :(

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2404) Spec válasza Brndtt00 (#2403) üzenetére


Spec
őstag

Nekem egy ilyen van rajta. Nagyon meg vagyok vele elégedve, pedig csak pár ezer JMF volt.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2405) Brndtt00 válasza Spec (#2404) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Igen, ezt ismerem. Mármint látásból, valamelyik webshopon jött szembe

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2406) szkaroly válasza Brndtt00 (#2401) üzenetére


szkaroly
senior tag

Nekem tok nélkül ezek a mostani telefonok egyszerűen kicsúsznak a kezemből. Túl vékony a telefon a jó fogáshoz. Az előző Huaweinél az olcsó tokok nem igazán jöttek be, úgyhogy mielőtt megvettem az x3 pro-t, megrendeltem ezt [link]. Jó a fogása, nem megy alá a por (hetente le is veszem persze és letörölgetem a biztonság kedvéért).

Poco X3 Pro

(#2407) Brndtt00 válasza szkaroly (#2406) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Majd ezt a kettőt talán megrendelem kipróbálom. Aztán lesz ahogy lesz.

Nekem a csúszással nem volt gondom, legalábbis ennél a mobilnál nem, xr hajlamosabb volt csuszkalni a kezemben. Lehet az üveg vs műanyag hátlap miatt, de nekem ilyen szempontból ez elég kellemes.

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2408) rolandhun95


rolandhun95
tag

Micsoda dolgot fedeztem fel videózással kapcsolatban :)
Ha a telefont jobbra forgatva kezdesz el videót rögzíteni, akkor akkor a hangsáv jó, viszont ha balra forgatott irányban kezded el, MEGFORDUL A HANGSÁV :Y .
Ezt úgy vettem észre, hogy anyám jobb oldalról beszélt kint az udvaron, de most fülessel visszahallgatva viszont balról jött a hang. Ez most akkor bug vagy feature? :))

(#2409) Brndtt00 válasza rolandhun95 (#2408) üzenetére


Brndtt00
junior tag

The B in miui stands for bugfree experience.

Kétlem, hogy feature lenne, de sajnos pont ma raktam fel az ArrowOS-t, szóval nem tudom tesztelni.

Más kamera appal is csinálja?

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2410) Pityu. válasza Spec (#2398) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egy haverom úgy járt xiaomi redmi note 8 telóval,hogy forgalmas úton biciklizés közben kiesett nem vette észre mire egy autós meglátta az úton a telót egy kocsi éppen átment rajta,eleje tropa keret hajlott hátulja meg a belseje megúszta.Nos 1 hónapos körül volt a telefon előfizetéssel vette de ugye nagyon borsos szerviz lett volna így hozzám fordult én jó áron szinte újjá varázsoltam a telót.Én mindig azt mondom ha valamit meg akar tartani az ember még egy ideig akkor megéri költeni rá ha nem akkor nem éri meg költeni. Szóval ha Brndtt00 megoldja magának akkor nem olyan vészes az ár ha még jó darabig használja a telót szervizben már valószínű húzósabb lenne az ár.Ha már csinált ilyet vagy van kis tehetsége hozzá nem lesz húzós pláne,hogy videó is van a neten,egyébként szervizben is el tudnak baszni telót ha éppen úgy van.

Hát a nagyon gagyi üvegfólia az biztos,hogy nem állja az ütést de láttam már nem egy lesett telefont és megvédte az üvegfólia az ütéstől más dolog az,hogy ha rossz helyen kapja mehet a kijelző is,ha az üvegfólia nem ütésálló,hogy lehet az,hogy olyannal is találkoztam ami nem tört el a kijelzőn egy esés után.A lényeg nem ultra gagyit kell venni.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2411) Brndtt00 válasza Pityu. (#2410) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Köszönöm, már végeztem vele, még szárad a b7000(24 óra ha minden igaz) aztán minden rendben is lesz(remélem).
Munkaidőben csináltam, szóval még fizettek ismerte :)) :DD

Láttam nem egy mobilt ami garanciális szervízből rosszabb állapotban jött vissza mint ahogy bement. :(((

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2412) Pityu. válasza Brndtt00 (#2411) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egy félóra és már megragadt nekem anno 48 órát mondtak úgy,hogy már nem kell rá vigyázni,ha telefont csináltam és előbb adtam vissza mindig mondtam az illetőnek,hogy xy óra eltelt de még xy óráig vigyázzon rá.Én telefont csak egyszer küldtem vissza szervizbe még pedig a xiaomiéba egy redmi note 7-est mert a bekapcsoló gombja kiesett de jó munkát végeztek de igen van rossz szerviz is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2413) Brndtt00 válasza Pityu. (#2412) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Amit használtam azon a kínai-magyar leírás 24 órát mondott, de pár óra múlva már elég stabil volt, most meg már szerintem teljesen.

Persze, kár általánosítani, vannak jó szervizek. Illetve"hány" "szervizeshez" sem kell messzire mennem, Max az első tükörig :DD . Szedtem le egyszer Mi10T lite 5g hátlapot, és sikerült megbántani a bekapcsoló gomb szalagkábelet, onnantól nem volt power gomb(fp szenzor ment) bekapcsolni úgy lehetett csak, hogy hangerő gomb lenyom usb bedug, belépett fastboot-ba, majd "fastboot reboot" parancs :W

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2414) Pityu. válasza Brndtt00 (#2413) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szervizben mondták még régebben én úgy vagyok betartom ha lehetőség van rá ha nincs nekem jó úgy is . Ezért érdemes a youtubon vagy neten leírást keresni vagy videót nézni,hogy mire vigyázzon az ember.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2415) Brndtt00 válasza Pityu. (#2414) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Most bele raktam a gyári szilikon tokba, aztán majd este kiveszem belőle, addig hadd száradjon

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2416) Spec válasza Pityu. (#2410) üzenetére


Spec
őstag

Én még olyan üvegfóliát nem láttam, legyen az akármilyen minőségű, meg akárhány H keménységű, ami egy közvetlen ütéstől (főleg ha az egy pontszerű ütés) nem tört volna azonnal ripityára.
Persze ettől még a kijelzőt megvédheti, úgymond önfeláldozó módon, de hogy az üvegfólia azonnal berepedezik, az tuti.
Az üvegfóliát esetében megadott H érték, mondjuk 9H, egy keménységi mutató, és minél nagyobb a szám, annál keményebb, ridegebb, ezáltal törékenyebb. Persze karcállóbb is, de nem ütés álló.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2417) Fall-N válasza Spec (#2416) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha leesik a telefon, akkor attól függ, hogy milyen szögből esik le és persze milyen felületre milyen magasról. Ha a sarkát éri vagy az oldalát a becsapódás, akkor több, mint valószínű hogy eltörik a kijelző, függetlenül attól, hogy van-e fólia vagy üveg rajta. Az üveg azért reped szét, mert a becsapódási energia miatt nem tudja hirtelen lekövetni a tágulást így szétrepeszti a keletkező feszültség. Ez ellen nem véd semmi sem. Sok olyan telefont láttam, amin üvegfóliával együtt tört ripityára a telefon üvege is. Sokszor a hátlap is törhet, ha üvegből van.

(#2418) Pityu. válasza Spec (#2416) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem egy a lényeg többet véd ha rajta van mintha nem lenne,ha meg szerencsétlenül esik akkor meg úgy is mindegy.Én rakok rá te nem ez így van jól nem vagyunk egyformák :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2419) rolandhun95


rolandhun95
tag

Ez a gyári kamera app mindig átállítja 4K30-ról 1080p-re a videófelbontást automatikusan. :F Nem lehetne megjegyeztetni vele? (Nem, nem találtam erről beállítást)

(#2420) matyics


matyics
őstag

Üdv, Hölgyek és Urak!
Olyan gondom van, hogy a frissítés után a telepített alkalmazások nem váltanak sötét módba. Eddig jó volt. valaki tudna segíteni? Amúgy ezen kívül több minden sem működik, de csak szépen sorban.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#2421) szkaroly válasza matyics (#2420) üzenetére


szkaroly
senior tag

Jelenleg azokat az alkalmazásokat amelyeknek nincs saját sötét módja nem lehet "kényszeríteni" erre. Egyelőre nem tiszta hogy ez bug-e vagy majd egy frissítéssel jön később.

[link]

Poco X3 Pro

(#2422) matyics válasza szkaroly (#2421) üzenetére


matyics
őstag

Köszönöm a gyors választ. ezek egyre hülyébbek, nem hogy okosodnának. :(

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#2423) szkaroly válasza matyics (#2422) üzenetére


szkaroly
senior tag

Mondj egy olyan gyártót amelynél nincsenek szoftvergondok. Segítek, nincs ilyen. A Google a saját alaprendszerét nem tudja normálisan felrakni a Pixelekre.

Poco X3 Pro

(#2424) Fall-N válasza szkaroly (#2421) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem bug. Többi MIUI 13 és Android 12 telefon sem tudja a kényszerített sötét módot. Viszont jön a DE. Nem a Xiaomi tehet róla hanem az alkalmazás fejlesztői, hogy nem tetszik bele a sötét módot, holott illene már Android 10 óta támogatni.

(#2425) matyics válasza Fall-N (#2424) üzenetére


matyics
őstag

Ok, de eddig működött. Akkor nem az app a hülye.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#2426) Fall-N válasza matyics (#2425) üzenetére


Fall-N
veterán

De igen. Csak a régebbi MIUI tudta kényszerített módban. Gondolom az Android 12 alatt változott az API.

(#2427) matyics válasza Fall-N (#2426) üzenetére


matyics
őstag

Nem győztél meg. Ha 12-es MIUI tudta és a 13-as pedig nem, akkor ki a hülye? Az app nem változott.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#2428) Viktor0610 válasza matyics (#2427) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A droid verzió is változott.
És az simán okozhat ilyet.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2429) matyics válasza Viktor0610 (#2428) üzenetére


matyics
őstag

Értem, erről beszélek, ha az app nem változik csak a droid verzió, akkor a rendszer a hibás nem az app. Lehet, hogy nem közvetlen a MIUI a hibás, de nem az eddig működő app. Vagyis valaki vissza fejlődik.

[ Szerkesztve ]

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#2430) Alarikman


Alarikman
senior tag

Korrigálnom kell magamat. Korábban nagyon kardoskodtam a lassú töltés mellett, amit nem bánok; viszont utána néztem az új akku technológiáknak.
Az osztott akku, párhuzamos töltés, MMT technológia, grafén mind azt támogatja, hogy működjön a gyors töltés.
Úgyhogy én személy szerint ajánlom a saját töltőjét a telefonnak. Főleg ha töltés közben nem használod és nincs nagyon meleg nyár. Mert azért tudja melegíteni a készüléket.
Ugyanakkor a lassú töltéssel sincs gond. Bármelyik jó, élethelyzettől függően és odafigyeléssel.

(#2431) Fall-N válasza matyics (#2429) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem érted. A fejlesztők lusták a saját alkalmazásukat úgy megcsinálni, hogy legyen rendszert követő sötét mód. A MIUI 12 tudta kényszeríteni, ameddig az Android API engedte. Mivel a 13 már legtöbbször Android 12-re épül, így nincs már mód erre. Ha a fejlesztők beletennék a sötét módot, akkor nem lenne miről beszélni.

Ez a saját sötét mód sem volt tökéletes, mert lehetett hiba benne a színek miatt. Inverz módba tette a színeket, így ha nem fekete meg fehér a felület akkor lehetek grafikai hibák.

(#2432) matyics válasza Fall-N (#2431) üzenetére


matyics
őstag

Ne haragudj, de te pedig azt nem érted, amit én írok. Ha eddig működött, akkor most miért nem? Én az ellenkező oldalról közelítem meg. Miért kellet olyan változtatást belerakni az új rendszerbe, ami ezt okozza?

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#2433) Viktor0610 válasza matyics (#2432) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt a Google-től kérdezd. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2434) Fall-N válasza matyics (#2432) üzenetére


Fall-N
veterán

Mit nem értesz azon, hogy a Xiaominak semmi köze az Android 12 fejlesztéséhez? Mivel változott az API, így nem fér hozzá a MIUI. Gondolom az egyértelmű ki fejleszti az Androidot? Megsúgom, nem a Xiaomi. :U

Azt meg utoljára írom le, hogy minden normális fejlesztő beleteszi a sötét módot, ami az Android 10 óta szabványos API-t kapott. Szóval illene már legalább három éve ezt megugrani! Azt is elárulom, hogy például banki alkalmazáshoz hozzá sem tudott férni a MIUI, így ott eleve felejtős volt eddig is a kényszerített mód.

[ Szerkesztve ]

(#2435) matyics válasza Fall-N (#2434) üzenetére


matyics
őstag

Valami félrement nálad, már jó ideje rendszert írtam, nem MIUI-t. Megértettem Viktor0610 magyarázatát. Én is utoljára írom le és befejezem a siránkozásomat. Valaki valamit "változtatott", amitől sz@rabb lett a rendszer. Ami eddig működött, az most nem működik. Akkor én vagyok a helyi hülye?

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#2436) Gloob válasza Fall-N (#2434) üzenetére


Gloob
addikt

Csak egy kicsit beleszólva a vitába, tudtommal a google meg is koveteli az android 12 óta, hogy a fejlesztő bele tegye az alkalmazásba a sötét módot.

Samsung Galaxy A52S

(#2437) Viktor0610 válasza Gloob (#2436) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az ilyen doglok miatt utálom is a Google-t.
Évek óta használtam a Weathet M8 időjárás appot, erre a widget és a teljes app tök más kinézetet kapott. A készítő leírása alapján azért, mert meg kell feleljen a Google ilyen-olyan követelményeinek a kinézet tekintetében. :(((

Ment is az uninstall.

Samsung Galaxy A54

(#2438) Fall-N válasza Gloob (#2436) üzenetére


Fall-N
veterán

Akkor valami félrement a fejlesztőknél. Sok alkalmazásban még manuálisan sem lehet beállítani a sötét módot. Normálisan megírtban van kétfajta auto mode (napkelte/napnyugta szerint, rendszert követő) vagy időzített. Például a Tapo okos cuccokhoz való appban semmilyen sötét mód nincs, Sonoff cuccokhoz az eWeLinkben van manuális mód. Ahogyan írtam a legtöbb banki alkalmazás sem tartalmaz ilyet és hozzá sem tudna (szerencsére) férni semmi.

Gondolom a feltétel akkor él ha a Target API az Android 12.

(#2439) Fall-N válasza matyics (#2435) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem sajnos még mindig nem érted. A rendszer jó és a Google a fejlesztői környezetében könnyen beépíthetővé tette az Android Studioval, hogy ezt a fejlesztők be tudják tenni a saját alkalmazásukba. De a trehány, barkácsolós fejlesztők ezt leszarják. Az összes, normális és népszerű alkalmazás már réges régen meglépte ezt. A két említett program kínai, így még megértem*, mivel ott nem nincs Google jelenlét, nade a többi nyugati országban lévő fejlesztő miért balf@sz? :W A legtöbb kiváló fejlesztő rögtön leköveti, ha van valami változás. Például a Tasker fejlesztője, ahogy kijött a béta A12 már rögtön támogatta a Material You-t. Most ez csak egy példa, nyilván nem létfontosságú a dolog, de legalább látni, hogy egy fejlesztő igyekszik up to date lenni.

Másrészt érdemes írni a fejlesztőnek, hogy tegye be a sötét módot, mert vérciki, hogy 2022-ben még nem tette meg.

*meg kényszer is ha ez van az okoscucchoz. Nyilván nincs más alternatíva. Például egy Reddit kliensre van ezer változat. Könnyen szanál az ember, hogy tudja amit kell.

(#2440) aprokaroka87 válasza Fall-N (#2439) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Emlékeim szerint pl a Taskerben már Android 5 esetén is elérhető a sötét téma.

Pedig akkor még hol volt a Natív sötét mód támogatás :)

(#2441) yanna


yanna
őstag

A Poco- ról is írhatna valaki...:B

(#2442) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Mivel ismerősnek van egy ilyen telefonja, és láttam hogy megérkezett rá az Android 12 / Miui 13.
Mennyire érdemes már felrakni?
Vannak hibák?
stb.

(#2443) fudi2002 válasza aprokaroka87 (#2440) üzenetére


fudi2002
veterán

Tasker sem tud csomó téren mit kezdeni az új apival. Az akkukímélő cuccaim sem működnek(gsm mód váltások), mentem is vissza 11re emiatt.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#2444) rolandhun95 válasza aprokaroka87 (#2442) üzenetére


rolandhun95
tag

Pár sorral feljebb volt szó róla. Én két hete vettem a telefont, így nem tudom milyen volt a 12.5. 13-al használom majdnem újkora óta. Csak pár apróság, néha üres mező az értesítés, néhány mikrolag.
Plusz: mondjuk ez nem tudom hogy bug vagy feature, de ha kezdőképernyőhöz adtátok a távirányítótokat, ne lepődjetek meg, ha klónozza magát :DD (wtf)

(#2445) v.attis


v.attis
őstag

4 hónap hibamentes xiaomi.eu 12.5.5 után ma újra volt ghost touch-om. Semmi sem tart örökké... :(

(#2446) Pityu. válasza v.attis (#2445) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehet sok a szellem nálad 🙂

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2447) Fall-N válasza v.attis (#2445) üzenetére


Fall-N
veterán

Töltés közben van csak vagy bármikor előjön?

(#2448) Viktor0610 válasza v.attis (#2445) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem négy havonta egy ilyen belefér. :DDD
De persze nyilván lehetne 0 ghost touch. :(((

Nagy ritkán az én Poco X3 NFC-m is csinálja.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2449) v.attis válasza Fall-N (#2447) üzenetére


v.attis
őstag

Nem babrálom töltés közben.
Most böngésztem vagy egy órája, aztán egyszercsak elkezdett önmagától böngészni. Ezzel a rommal még nem fordult elő, épp emiatt nem frissítettem tovább.

(#2450) fudi2002 válasza v.attis (#2449) üzenetére


fudi2002
veterán

12.0.6ra vissza, ha nem zavar hogy régebbi. Ghostosként vki megleshetné, hogy miui13 a12 alatt is csinálja-e.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.