Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) Spec válasza Brndtt00 (#2850) üzenetére


Spec
őstag

Fogalmam sincs mi a különbség pontosan a Vayu és a Bhima változatok között. A neten bogarászva csak annyit találtam, hogy lényegében tök ugyanaz, de van ahol azt írták, hogy a Bhima nem tartalmaz NFC-t. Nincs hivatalos verzió, össze-vissza írogatnak mindent.
Egyébként a bricking problémánál is ugyanúgy írogatnak global változatokat is, mint az indiait, szóval szerintem az se igaz, hogy csak az indiai változatot érintené a dolog. Inkább csak ott fordul elő nagyobb számban, a nagyobb számban való eladások miatt gondolom.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2852) Brndtt00 válasza Spec (#2851) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Meg Indiában szerintem 10/8 embernek a mobil a mindenes.
Játékkonzol
Music center
Házimozi
Meg amit akarsz.

Ott nagyon pörög a mobil gaming, órákon át, töltőn a teló, közben 100% terhelés, gondolom ontja a hőt rendesen.

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2853) siddis


siddis
őstag

TWRP 3.6.2_12 by Nebrassy

Changelog:
• Bumped to 3.6.2_12
• Android 12 encryption is now fully supported (with PIN, Password, and Pattern) !.!.!.!.!.!.!
• Added support for EROFS

..különösen a második érdekes :D

-- Aux armes, citoyens --

(#2854) Narxis válasza siddis (#2853) üzenetére


Narxis
nagyúr

:Y :C

Thanos was right.

(#2855) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Rokonnak ajánlottam egy Poco X3 Pro-t, MIUI 12.5.5.0 Stabil rendszerrel fut most. Sajnos frissítés nincs hozzá 1,5 hónapja mióta megvan, de látom mások sem kapták meg a MIUI 13-at.

Két nagyobb probléma is van a telefonnal:
1. A mikrofon minősége és hangereje csapnivaló, előtte egy 2018-as középkategóriás Huawei telefon volt és jó minőségben és szépen lehetett érteni mindent amit mondott akár fülön, akár kihangosítva használta. Sajnos az X3 Pro óta, szinte alig lehet érteni mit mond. Sokszor kivehetetlenek a szavak, mondatok olyan mintha 15 évvel ezelőtti rossz mikrofonba beszélne. Kihangosításnál, pedig még rosszabb a helyzet. A telefont ugyanoda teszi távolságra mint előtte a Huaweit mégsem érteni.

Ilyen dolgokat fedeztem fel külföldi fórumok alapján, hogy a "sima" Google appnak megvonom a hozzáférést a mikrofonhoz akkor 1-2 hívásig jó, normális minőségben hallottam, illetve ha én hívom akkor mindig rossz a minőség, ha ő hív akkor 50%-ban jó mikrofon minősége (kihangosítva is) 50%-ban értehetlen szinte. Az okát nem tudom csak próbáltuk tesztelni. Ebből azt vonom le hogy a probléma szoftveres, mert időnként működik normális minőségben a mikrofon :D Az a baj garanciálisan ezzel úgysem kezdenek semmit sajnos, max ül 1 hónapot valami szervizben.
Más is tapasztal ilyet ? Van rá esély a MIUI 13 update megoldja ? Munkájából adódóan nem csak én vettem észre a mikrofon romlásást hanem az ügyfelek is többször szóltak hogy egyszerűen nem értik amit mond. Nagyon frusztráló sajnos, meg az alapvető funkció nem működik jól

2. Telefonálás közben nincs mobilinternet, ha 3G-n telefonál, ha 4G-n (VoLTE) akkor sincs. A VoLTE aktiválós kódot is beütöttük és be van kapcsolva a VoLTE. Valamit beállítást esetleg elnézek ? 1db SIM kártya van csak a telefonban

Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#2856) Tompika777 válasza Riccsiz_h (#2855) üzenetére


Tompika777
senior tag

Emlékeim szerint itt a fórumon nem nagyon hangzott el mikrofon probléma. Én inkább hardveres hibára gyanakodnék, mint szoftveresre,hiszen akkor azért az már sok embernél jelentkezett volna, akár itt is. Nekem 12.5-ön sem volt ilyen és nyilván 13-on sincs, így nem hiszem, hogy a miui update megoldaná, én vinném garanciába.
A VoLte és VoWiFi számomra is ismert gond, mivel nálam egyik sem működik, hívásnál nincs mobilnet, pedig nekem is minden be van kaocsokva, szolgáltatói oldalról is minden adott. Az én esetemben odáig jutottam, hogy mivel spanyol piacra készült az enyém, így lehet, hogy a megfelelő profil hiányzik hozzá,de én elengedtem ezt a dolgot.

(#2857) Riccsiz_h válasza Tompika777 (#2856) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

Köszi szépen a választ, igen itt keresgélve nem találtam mikrofonos bejegyzéseket. Redditen viszont volt pár poszt hasonló problémáról. Lehet így, akkor szerviz lesz belőle.

Ez a Poco a Telekomtól van közvetlenül, szóval akkor az ügyfélszolgálatot zaklatom majd emiatt :D

Üdv. Riccsiz

(#2858) Pityu. válasza Riccsiz_h (#2855) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem ilyen mikrofon meg kihangosítási problémám sose volt vele nem hogy tisztán hallom amit mondanak ha a fülemnél van a telefon de még meg is süketülök és akár a környezetem is meghallja mit beszél a másik fél :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2859) szkaroly válasza Riccsiz_h (#2855) üzenetére


szkaroly
senior tag

1. Az adott szolgáltató támogatja-e a VoLTE használatát? (Mert az hogy a telefon tudja semmit se jelent) Esetleg aktiválva van-e szolgáltatónál a VoLTE?
3. Ahol használva van a telefon, ott milyen a hálózat minősége?
3. SIM kártya mikori?

Látom hogy írtad hogy Telekomos. Biztos? Mert úgy tudtam csak a Telenor forgalmazza hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#2860) Tompika777 válasza szkaroly (#2859) üzenetére


Tompika777
senior tag

Leírta, hogy a Telekomtól lett vásárolva hivatalosan...
És a Telekom támogatja mind a VoLte-t mind a VoWiFi-t.

(#2861) Viktor0610 válasza Tompika777 (#2860) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az OK, hogy a szolgáltatónál van VoLTE/VoWIFI, de ezt az adott készülék vonatkozásában is támogatniuk kell. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2862) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Pár napja írtam, hogy unokahúgom telefonjával gond van. Alaplap csere...
Meg lett- vagy lesz csinálva privátban, nem lesz gariztatva, mert Németországból vittem neki, mire ide èrne a telefon, meg itt is postázgatni...
Otthon egy ismerős megcsinálja neki. Ha minden igaz, 20-25 körül lesz a javítás.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#2863) Tompika777 válasza Viktor0610 (#2861) üzenetére


Tompika777
senior tag

Gondolom támogatja a szolgáltató, ha többeknek is működik Telekomnál ezzel a telefonnal, és az ügyfélszolgálat is ezt mondta nekem, mikor azután kutakodtam, hogy nekem vajon miért nem működik.

(#2864) G48


G48
senior tag

Mi okozhatja, hogy Gboarddal történő gépeléskor rapszódikusan duplázza a karaktereket?

(#2865) tyan


tyan
senior tag

A felső hangszóró apró nyílásait hogyan tudom portalanítani? Ugyanis nem látszik az értesítési led fénye. Porszívó jó ötlet lenne szerintetek?

(#2866) rolandhun95


rolandhun95
tag

Ma sikeresen ledobtam egy méterről kavicsra a telefont pofával a talaj felé. Kibírta, csak a gyári fólia jött fel pár helyen, így azt cseréltem otthon egy gagyinak mondott Aliexpressesre, amin utólag vettem észre hogy nincs kivágva a szelfikameránál. Lehetséges hogy ettől nem működik a közelség érzékelő telefonálás közben?

(#2867) rolandhun95


rolandhun95
tag

Lehet hülye ötlet, de Slime? :Y

(#2868) Sanki válasza G48 (#2864) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Más billentyűzet jól működik? Pl swiftkey.
Esetleg cache del nem árthat neki.

(#2869) Sanki válasza tyan (#2865) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Porszívó óvatosan jó lehet, javaslom egyszerre kis felületen szívni.
Illetve van beépített hangszóró tisztító a miuiba, nézd meg azt is.

(#2870) G48 válasza Sanki (#2868) üzenetére


G48
senior tag

Mással nem tudom még, nem az enyém a tel.
Az app gyorsítótárját kell törölni?

[ Szerkesztve ]

(#2871) Sanki válasza G48 (#2870) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Ahha, esetleg adatok törlése.

(#2872) Viktor0610 válasza tyan (#2865) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Használaron kívüli fogkefét javasolnék.
Én azzal szoktam tisztítani a telefonjaim csatlakozóit, hangszóróit, mikrofonjait.

Samsung Galaxy A54

(#2873) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Halihó!

Tegnap kipróbáltam az új TWRP-t, sajna A11 alatt nem oldotta fel a háttértárat a rajzolt mintával. Visszatettem az eddig hasznát TWRP-t de valami megsérülhetett, folyamatosan "A Bluetooth alkalmazás állandóan leáll" hibaüzenetet kapom.

Töröltem a Bluetooth alkalmazás gyorsítótárját, újrahúztam a rendszert twrp-ből és még mindig nem jó. :O
Esetleg valami ötlet lenne valakinek, hogy teljes rendszer újra pakolás nélkül valahogy mentsem a helyzetet ? :F
Köszönöm előre is !! :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#2874) tyan válasza rolandhun95 (#2866) üzenetére


tyan
senior tag

Kb. fél éve raktam a telómra az aliról rendelt edzett üveget, amin nincs kivágás a szelfi kameránál. Ettől függetlenül a szelfi kamera által készített fotó minősége kiváló, illetve a közelség érzékelő is jól működik.

(#2875) tyan válasza rolandhun95 (#2867) üzenetére


tyan
senior tag

Ezt nem próbáltam, nincs itthon slime-om. :(

(#2876) tyan válasza Sanki (#2869) üzenetére


tyan
senior tag

Óvatosan meg fogom próbálni a porszívót is.

(#2877) tyan válasza Viktor0610 (#2872) üzenetére


tyan
senior tag

Tegnap fogkefével megtisztogattam, egy fokkal jobb lett.

(#2878) Spec válasza tyan (#2877) üzenetére


Spec
őstag

A telónak van egy olyan funkciója, hogy hangszóró tisztítás. A beállításokban, az egyéb beállításoknál van. Azt hiszem valami magas frekvenciás hangot nyomat fél percig, és az "kifújja" a port belőle. (Én még sosem próbáltam amúgy.) Tudom, hogy itt nem a hangszóróval van gond, hanem inkább a mikrofonnal, de hátha van valami hatása. Próbáld ki :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2879) pècsimunkás válasza tyan (#2877) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Fogkefèvel szoktam èn is. Szèpen rendbe lehet rakni vele a hangszórókat, mikrofonokat, csatlakozókat.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#2880) DeFranco válasza Spec (#2878) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én már próbáltam, meglepődtem hogy egyből kitolt egy akkora porfelhőt hogy azt hittem elfüstölt a hangszóró.

(#2881) tyan válasza Spec (#2878) üzenetére


tyan
senior tag

Ezt is kipróbáltam, nem tudja kihozni a pici lyukakba berakodott port. De azért köszönöm a tippet. :R

(#2882) gixxergabi válasza tyan (#2881) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Oda nekem is csak a tű fért be...persze óvatosan!

(#2883) rolandhun95 válasza tyan (#2874) üzenetére


rolandhun95
tag

Ja közben rájöttem hogy semmi köze a kivágáshoz hiszen a proximity sensor azt fent van a hangszóró rácsban. Kipróbáltam már egy csomó sensor tesztet. Lehetséges hogy eséstől tönkrement a közelségérzékelő? Vagy egy gyári visszaállítás megoldaná?

[ Szerkesztve ]

(#2884) D@niel


D@niel
addikt

Napokon belül érkezik az új aksi, gondoltam addig ránézek a jelenlegire.
Tavaly áprilisi vásárlás, az elmúlt 1 évben sokat kapott a telefon, játék (codm) közben töltés, vagy autóban full fényerőn waze, közben spotify Jack kábelen, eközben 3 eszközre továbbítja a netet, mindezt ablakban, melegben.
Volt terhelve, nem kíméltem🔋

Érdemes több teljes töltés neki (0->100%), vagy nagyjából ez egy pontos eredmény?

Kissé meglepő, ilyen 3500-4000 közé saccoltam.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#2885) rolandhun95 válasza D@niel (#2884) üzenetére


rolandhun95
tag

Hát ne haragudj, de szerintem nagyon gáz, ha egy éves telefonba akksit kell cserélni, használattól függetlenül. Ez az accubattery meg nem releváns infó az elhasználódásra.

(#2886) D@niel válasza rolandhun95 (#2885) üzenetére


D@niel
addikt

Pont azt mondom, hogy nem szükséges aksit cserélni, amennyiben valós az eredmény.

Nekem nem gáz, esetleg a xiaominak.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#2887) Spec válasza rolandhun95 (#2885) üzenetére


Spec
őstag

Miért kellene akksit cserélni? Nekem gyárilag is 90%-ot mutatott, és aztán felment 91%-ra, és azóta is ott van. Vagyis egy év alatt nem csökkent a kapacitása 1%-ot sem. Simán van 2 nap üzemidő, ha spórolok, még 3 is lazán megvan. Miért kellene cserélni? :U

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2888) HollyBoni válasza D@niel (#2884) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ha komolyan érdekel a kapacitás, vegyél egy USB-s mérőt. 1-2-3 ezer ft. Az Accubattery nagyjából pontos, de azért tud téveszteni.
Nekem pl. az elején sokáig többet írt mint a gyári kapacitás. Persze nem volt valós.

[ Szerkesztve ]

(#2889) HollyBoni válasza HollyBoni (#2888) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ja, meg most nézem hogy 1 töltést csináltál... Ennek csomó kell amíg nagyjából pontosabb lesz.

(#2890) Fall-N válasza HollyBoni (#2888) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem meg egyáltalán nem pontos és szoftveres mérés csak saccolás szintje. Vadiúj akkumulátor nincs 100 % a program szerint, sokat elmond. A feszültség mérése az akkumulátorban, ami pontos lehet.

[ Szerkesztve ]

(#2891) D@niel válasza Fall-N (#2890) üzenetére


D@niel
addikt

Viszont a gyártók se mondják, hogy a méret pontosan annyi, amennyit írnak, megadnak egy typical értéket.
Elég, ha nagyjából, mondjuk 5% pontossággal megmondja.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#2892) Fall-N válasza D@niel (#2891) üzenetére


Fall-N
veterán

Persze, sosem lesz az 5000 MAh 5000, hanem +-10%. Jobb esetben.

(#2893) HollyBoni válasza Fall-N (#2890) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én nemrég egy régi Xiaomi telómat akartam életben tartani és szívtam az akku cserével, mivel az új akkuk amiket vettem a gyári kapacitásnak majdnem a felét tudták.
Sokat méregettem USB-s mérővel illetve hozzánéztem az Accubattery-t. Én úgy tudom az USB-s azért elég pontos. Az Accu egész pontos tudott lenni egy jó pár mérés után, de azért néha tévesztett több száz mAh-t is.
Meg mondom, nekem az elején 100% fölé saccolta a kapacitást az Accu.

[ Szerkesztve ]

(#2894) tyan válasza gixxergabi (#2882) üzenetére


tyan
senior tag

A tű jó ötlet.

(#2895) tyan válasza rolandhun95 (#2883) üzenetére


tyan
senior tag

Sajnos nem tudom, hogy a közelség érzékelő mitől romolhatott el.

(#2896) Brndtt00


Brndtt00
junior tag

Valaki tudja a "something something Chinese" micsoda ott lent?

Akárhányszor a control centerből hosszú nyomással nyitom meg a BT vagy a Wifi menüt egy fél pillanatra ott van, majd ott jelennek meg a mentett hálózatok/eszközök.

De rányomni nem tudok/nincs rá elég időm.

Xiaomi.EU 13.0.3

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#2897) Riccsiz_h válasza szkaroly (#2859) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

Köszi a választ

Telenoros / Yettel, rosszul írtam igen. Jelenleg elfogadta a szerviz és úgy néz ki mikrofon / alaplap csere lesz. Utána akkor mindenképpen kérdezem majd őket ott helyen a VoLTE-ről :R

Üdv. Riccsiz

(#2898) Viktor0610 válasza Brndtt00 (#2896) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Google Fordító szerint: csatlakozási segítség

;]

Szerintem valami hiba lesz a ROM-ban. Azért nrm kattintható.

Samsung Galaxy A54

(#2899) szkaroly válasza Riccsiz_h (#2897) üzenetére


szkaroly
senior tag

Augusztus végén jött egy szolgáltatói frissítés a GPlay-en, azóta megy a VoLTE. Akkor még ha jól emlékszem nem is forgalmazta a telenor, majd csak októbertől ha jól emlékszem.

Poco X3 Pro

(#2900) Brndtt00 válasza Viktor0610 (#2898) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Nem csak nem kattintható, másodperc tört része alatt eltűnik :D
Fordító eszembe nem jutott volna :W . Köszönöm :R

Láttam, hogy van már jóideje 13.0.4, majd felrakom megnézem megmarad-e

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.