Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81) looser


looser
addikt

Helló!

Engem tavaly kapott el a lendület chili ügyben, de kicsit alábbhagyott. Sokfélét rendeltem és sokat is ültettem, volt minden ablakban belőle :-) Azután szépen összevisszakeveredtek, volt, amelynek szép alakja mellé egy semmilyen íz jött és volt, ami szép kis hegyes és erős is lett. Egy maradt meg, ő nem termett (későn ültettem), de áttelelt, úgyhogy idén már talán...ha nem kapták volna telibe a levéltetvek. Semmilyen vegyszert nem próbáltam, csak lemostam minden nap, csalánteával (plusz később kammilla, majd borsmenta) permeteztem, de semmi, mintha még élveznék is a kis rohadékok. Fehérek, kb. 1mm-esek és tudnak repülni (másképp hogyan jöttek volna :-)
Én vettem B-s virágföldet, kókuszrostot (kb. 70-30 arányban tettem a cserepekbe) és öntözéshez Vitaflóra Eper és zöldség tápoldatot. A kókuszrost tégla egészen elképesztő: adod hozzá a vizet és szépen omlik szét és duzzad, kb. a tízszerese lesz a végén. Ez őrzi a nedvességet majd a növényed gyökereinek. Szerintem semmilyen spéci tápoldatra (van kimondottan chilihez "kikísérletezett" cucc, sokezer forintért) nincs szükség, a Vitaflóra hosszú ideig elég.
Régebben működött a capsaicin.hu, de úgy tűnik, a tulaj kissé elhanyagolta, hónapok óta elérhetetlen. Viszont van mephi topicjában is némi infó a témával kapcsolatban.

Sok sikert mindenkinek!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.