Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) s3nsitivity válasza mgTerminator (#16449) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Látom nem olvastad el.. :U
Ugyanis nem arról szól a topik amire gondolsz.. :U

(#16450) gF

Azért a kommentekbe is beleolvasnék.. Mr. Theoretically

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#16452) kcsa válasza mgTerminator (#16449) üzenetére


kcsa
veterán

nekem ne mondd, nem én halandzsázok, mintha jobban értenék hozzá, mint ahogy.

(#16453) mgTerminator válasza kcsa (#16452) üzenetére


mgTerminator
veterán

:D LoL

na jólvan srácok én elteszem magam holnapra :D engem amúgy sem izgat az LTE :)

(#16454) gF válasza s3nsitivity (#16451) üzenetére


gF
senior tag

Hivatalosan a telefon ezeket támogatja:
GSM 850/900/1800/1900 MHz
WCDMA 1/2/4/5/8 (2100/1900/1700/850/900 MHz)
LTE 1/3/4/7/17/38/40

Ha kínai OPO-t vásároltál akkor fogsz egy számítógépet és fasboottal rátolsz egy gyári CM11S-t és máris támogatni fogja neked ezeket frekvenciasávokat. Az hogy XDA-n azzal kísérleteznek, hogy minél több frekvenciasávot feloldjanak az már egy más tészta, DE a hivatalosan támogatott frekvenciasávokat fel lehet oldani és működnek is.

[ Szerkesztve ]

(#16455) s3nsitivity válasza gF (#16454) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Én meg az angol királynő vagy.. :D
Mint mondtam, mindent kipróbáltam már, az összes lehetséges módszert, nincs mód feloldani a többi LTE frekit a kínain.

(#16452) kcsa

Szoftverfejlesztőként dolgozok.. :U

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#16456) kcsa válasza s3nsitivity (#16455) üzenetére


kcsa
veterán

Hűha, egy fejlesztő, mindenki szaladjon amerre lát. A rádiós technológiához láthatóan nem értesz, csak úgy teszel, mintha.

"A lényeg, hogy maga a 3G -5 és -91 közé esik, mivel a modem LTE képes és már egy ideje nem szeparált rádiók vannak így maga a dBm értéke nem lesz olyan stabil és minél nagyobbra törekszik. "

Ez meg mit jelent szerinted? Mert ez rizsa.

Másrészt ha ekkora szakember vagy húsz évesen, akkor megtanulhatnád értelmezni amit olvasol. Arról volt szó, hogy a kínaiakon feloldható a Global modell összes hivatalos frekvenciája, te pedig továbbra is azt erőlteted hogy nincs LTE800. Valóban nincs, de nem is erről volt szó. Ó nagy fejlesztő :U

[ Szerkesztve ]

(#16457) s3nsitivity válasza kcsa (#16456) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Majd ha leraknak elém egy kínait amin fel van oldva az összes freki na akkor elhiszem. :U

Mint mondtam próbáltam az összeset módszert nem csak az LTE800-ra értettem amit mondok, az mellékes kitérő volt.

Az XDA-s topikok sem azzal foglalkoznak amire fel a kollega belinkelte, az is már más irány.

Lett volna szükségem az 1700mHz-es frekik használatára egy projektben viszont a CM11S-el ellátott kínai készülékem ugyan úgy lesz@rta mint előtte.. sőt bármit próbáltam leszarta.

Egyébként a 2G - 3G közti különbséget fel lehet oldani.. amiről én beszélek az az LTE sávok..

Azt, hogy kifejezni nem tudom magam azt aláírom. :DDD

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#16458) Roland06


Roland06
aktív tag

Úgy látom hogy valamit elindítottam :K
De még nem tudom eldönteni, hogy kinek van igaza. Azt tudom, hogy még annyit megteszek, hogy ma lecserelem a sim kártyát.

(#16459) Roland06 válasza Roland06 (#16458) üzenetére


Roland06
aktív tag

Egyébként érdekes mert
Itt eléggé rossz (szerintem) de ha elkezdem hasznàlni a mobil hàlózatot akkor viszont feljavul.
- pl itt elinítottam egy sebesseg mérést.

(#16460) Criton válasza s3nsitivity (#16430) üzenetére


Criton
veterán

nekem is kínai verzió van, semmi probléma az LTE-el.

[ Szerkesztve ]

(#16461) vitezlejszlo válasza Roland06 (#16459) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Simán lehet, hogy amikor nem használod, akkor energia takarékossági okokból gyengül meg, hogy azért kapcsolat legyen, de ha nem használod minek erőlködjön. Amikor meg kell, akkor összeszedi magát.

Amit érdemes lenne megnézni:

Mindkét telefont fixálod 3G-re. Megnézed, ugyanazon a tornyon vagytok-e (CELL azonosító) Egyikről felhívod a másikat. Ekkor elvileg nagyjából egyformának kellene lennie mindkettőnek. Ha nagy eltérés van, akkor esetleg lehet RMA-n gondolkodni, bár ha csak az a baj, hogy nem néz ki olyan jól, hogy csak 2 pálcád van ott, ahola másik telóval meg 4, az még semmit sem jelenet, ha viszont az OPOval nem tudsz már ott telefonálni, ahol a másikkal még bőven, na az kb már érdekes. De amíg csak esztétikai gondok vannak, azzal nem kell törődni, mert minden cég más jelerősségnél határozza meg a 2 a 3 meg a 4 pálcát.

(#16462) Keresztapper válasza axlfsi (#16216) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Töröld a download manager app adatait.

http://palscoffeetech.com/

(#16463) vitezlejszlo válasza vitezlejszlo (#16416) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Szolgálati közlemény: a telefonom elindult vissza Dániából Pestre :)

(#16464) Criton válasza vitezlejszlo (#16463) üzenetére


Criton
veterán

és utána melyik országba megy tovább? :DDD :D

(#16465) Roland06 válasza vitezlejszlo (#16461) üzenetére


Roland06
aktív tag

Nem tudom majd a melóhelyen meglátom. Ott lesz a mérce. Ott már tudom hogy hol van vagy nincs es persze milyen térerő.

(#16466) vicze válasza Roland06 (#16459) üzenetére


vicze
félisten

Ha megnézed sávot vált mikor elindul a sebesség teszt. HSPA-ról HSPA+-ra. A Vodának a lefedettsége túlnyomó többségét a HSPA+-os(legalábbis a nagyarányú 3G lefedettségük az), illetve ha megnézed még IPv6-ra is vált tehát teljesen más infrastruktúrába került a teló.
Nemes egyszerűséggel a HSPA+-os Voda lefedettség sokkal jobb ahol méred.

[ Szerkesztve ]

(#16467) vitezlejszlo válasza Criton (#16464) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Most hivtam a DHL-t, hogy mizu, látják Dániát, valószínűleg félre szortírozták, de ne aggódjak, már úton van a csomagom Belgium felé :D

Mondtam nem aggódom, nem a királyi póóósta hozza, így tuti megkapom :D Azt mondták, hogy a héten akár még lehet is belőle valami :D

Annyira jellemző, hogy ez így velem történik :D

[ Szerkesztve ]

(#16468) rum-cajsz válasza micafighter (#16347) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ki kellene térni szerintem a számlára is. (kérdésként felmerült már cég el tudja-e számolni)

Lehetne talán még írni a szakadozás, telefon túloldali nem hallás problémájáról. Pontosabban a megoldási javaslatok amik itt felmerültek: SIM, mikrofon, szoftveres hangosítás, rádió csere.

Amúgy jó az összefoglaló, kösz a fáradozásod!

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#16469) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Aki erre izgulna, van már Android 5.1 ROM a telefonunkra: [link].
Igaz ez még nem CyanogenMod, hanem OmniROM.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#16470) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Halkan bátorkodom megjegyezni, hogy a JIRA szerint a 05Q után volt egy nem kiadott RELEASE8-as verzió, és elnézve a hibajavításokat lesz itt mlg legalább egy 11S kiadás.

(#16471) rum-cajsz válasza vitezlejszlo (#16470) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ez nem a 14-i téves frissítés? [link]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#16472) vitezlejszlo válasza rum-cajsz (#16471) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Ez sajnos nem derül ki a JIRA alapján, ott nincs erre dátum, de akár az is lehetett... minden lehetséges tanuljuk meg. :D

(#16473) Criton válasza rum-cajsz (#16471) üzenetére


Criton
veterán

dede, de nem hivatalos volt, véletlen nyomták ki.....

Hey everyone,

It appears that some of you have been sent a new build by mistake. Please be aware that it is not an official build, and it was intended for software engineers. We recommend that you don't use this update since it may not be stable.

Thanks!

[ Szerkesztve ]

(#16474) micafighter válasza s3nsitivity (#16412) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,De az indiai fiaskó miatt a OnePlus csinál saját romot (na meg nem gyártják a CM-es hátlapot se), ez az OxygenOS."

Szerintem nem az indiai fiaskó miatt csinálnak saját romot. Már eddig is volt saját romjuk, ami gyakorlatilag AOSP stock rom volt, de nem jöttek rá frissítések. A ColorOS kiváltására szeretnének saját rom-ot, ezt igy mondta a Oneplus szó szerint, még az indiai fiaskó elött.

Volt indiai fiaskó is de szerintem ehhez semmi köze. Szeretnének a hardver mellett szoftverrel is foglalkozni, ebben semmi meglepő szerintem.

Tegnap volt szerencsém egy fejlesztővel beszélgetni aki igen jól ismeri a cm csapatot és a oneplus csapatot is, ismeri a cégek belső dolgait. Az indiai fiaskó kapcsán azt mondta, hogy lesz CM12S a Oneplusra, és lesz "CM12SS" a micromaxnak és kész.

[ Szerkesztve ]

(#16475) Roland06


Roland06
aktív tag

Még annyit szeretnék, hogy van egyszerű mód a rootolásra?

(#16476) micafighter válasza Roland06 (#16459) üzenetére


micafighter
nagyúr

Más hálózatpn van a telefonod. Elsö képen látszik hogy hspa, a másosikon hogy hspa+. Amikor felcsatlakozol wifire, a mobil adat kikapcsol, lecsatlakozik a gyorsabb hálozatrol. Ugyanott csináltad a képeket? Mert akkor ügy tünik a gyorsabb hálózatnak ott jobb a térereje. A gyorsabb hálozatra a wifi kikapcsolásával és a mobilnet bekapcsolásával csatlakozik a telód.

(#16475) Roland06 Roothoz fel kell oldani a bootloadert. Ajánlom a logout cikkem ebben a témában.

(#16461) vitezlejszlo: ez kicsit máshogy müködik. A jobb (erősebb) térerövel tud a telefon energiát megtakaritani. Gyenge térerő és a sok hálózatváltás (pl 2G->3G hálózat) több energiát használ.

[ Szerkesztve ]

(#16477) s3nsitivity válasza micafighter (#16474) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Mondjuk azt nem tudtam, hogy előtte is megvolt már. :D :R

Bár szerintem van köze azért, az után kezdték el jobban nyomni a dolgokat, ilyen b@ssza meg a CM kategóriában. :DDD
Bár lehet csak egybe esés, na meg ilyet úgyse mondanának ki. :DDD

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#16478) vitezlejszlo válasza micafighter (#16476) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Igen, bocsánat. A vételi jelszintnek nem kellene változnia energia takarékos módban. Csak az adási jelszintnek. Az lehet alacsonyabb nyugalmi állapotban a takarákosság miatt. De ha adni kell akkor oda kell dörrenteni :)

(#16479) micafighter válasza s3nsitivity (#16477) üzenetére


micafighter
nagyúr

Konrkétan erre gondoltam egyébként: [ROM][OFFICIAL][4.4.4]OnePlus AOSP

Discussion in 'Development' started by Mike, Jul 24, 2014

,,A ColorOS kiváltására szeretnének saját rom-ot, ezt igy mondta a Oneplus szó szerint, még az indiai fiaskó elött." erre nem tudok most sajnos linkelni, régi híranyagok között kéne túrkálni de több hírportál is leadta ezt.

Szerintem hosszabb távon várható volt hogy lesz saját "házi" ROM-juk. A kezdeti gondokat a nagyon kicsi kínálattal, infrastruktúrával és hasonlókkal már úgy néz ki sikerült megoldani, már van erőforrásuk új irányba menni, pl kiegészítők, szoftverfejlesztés.

[ Szerkesztve ]

(#16480) Vagany válasza vitezlejszlo (#16463) üzenetére


Vagany
őstag

Addig nincs gond amíg nem küld magáról selfie-ket a világ minden tájáról (mint Amelie csodálatos életében kerti törpe :) ).

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#16481) Criton válasza micafighter (#16479) üzenetére


Criton
veterán

ezt próbálta egyébként valaki? de ami a linken van, az csak egy ota update.....

[ Szerkesztve ]

(#16482) s3nsitivity válasza micafighter (#16479) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Na igen, csak én úgy vélem ,hogy amíg jól megvolt a CM-el addig annyira nem is erőltették a dolgot, a ColorOS helyére meg bármi mehetne. :DDD

Apropó ColorOS.. a kameráját próbálta valaki? Konkrétan az 50mpx-re konvertáló algoritmus hasznossága érdekelne. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#16483) mfranky


mfranky
őstag

Pont idevágna a kérdésem, látom épp erről beszélgettek:

Szóval lehet választani majd... OxygenOS vagy CM12S . Ugye már mind a kettő lollipop. A kérdésem az, hogy szerintetek melyik fog később nagyobb támogatást kapni, ill. gyakori frissítéseket?? Egy idő után a OnePlus-nak az lesz az érdeke, hogy minden telefonján az OxygenOS fusson, nem?

üdv! :R

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#16484) mfranky válasza s3nsitivity (#16482) üzenetére


mfranky
őstag

Én OPPO kamerát használom, 50mpx szoftveres feljavításáról van szó, 9-10MB-os képet csinál belőle, hasznosságáról nem nyilatkozok... :))

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#16485) s3nsitivity válasza mfranky (#16484) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Ha ráérsz valamikor nem lőnél csak úgy két képet, egyet 50mpx-en egyet pedig 13 mpx-en? :B :D

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#16486) Roland06 válasza micafighter (#16476) üzenetére


Roland06
aktív tag

Tudom, hogy be volt kapcsolva a wifi de "nyugalmi" állapotban volt majd mikor seb. mértem akkor már kikapcsoltam a wifit. Es pontosan ugyan ott volt a telefon mind a két alkalommal. De megnéztem wifi nélkül is es ugyan azt mutat mint az első képen wifivel

(#16487) Roland06


Roland06
aktív tag

Tud valaki ajánlani egy gps progit ami nem használ mobil adatot csak gps alapján megy és persze stabilan fut.?
Előre is köszi!
Külföldre kell mert a mobil adat ott nagyon drága lesz. Itthon google-t használok.

[ Szerkesztve ]

(#16488) Criton válasza Roland06 (#16487) üzenetére


Criton
veterán

nokia here

(#16489) Roland06 válasza Criton (#16488) üzenetére


Roland06
aktív tag

? Ezt nem értem? :N

(#16490) ittakary válasza Roland06 (#16489) üzenetére


ittakary
nagyúr

A legjobb barátodat hivd segitségül!

Mindent tud: hanggal navigálás, letölthető offline térkép. Nagyon jó, csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#16491) Roland06 válasza ittakary (#16490) üzenetére


Roland06
aktív tag

Sorry! Mar meg van!

(#16492) kóóó


kóóó
aktív tag

Mar masodjara csinalja azt a telom, hogy oldanam fel a kijelzot,de semmi!
Na mondom biztos kikapcsolt, de nem egyszeruen kikapcsolt hanem csak a hard reset inditotta el a telefont...
Wtf?

Üdv.: kóóó!

(#16493) mfranky válasza s3nsitivity (#16485) üzenetére


mfranky
őstag

Szia!

Itt vannak a képek:

13MPX vs. 50MPX (OPPO camera v1.61)

üdv, :R

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#16494) ittakary válasza mfranky (#16493) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ez nem is vészes! Sőt, sokkal jobb a végeredmény mint amire számitottam. Persze a hasznossága továbbra is kérdéses, de lehetséges hogy van olyan helyzet amikor kellhet.

(#16495) Criton válasza mfranky (#16493) üzenetére


Criton
veterán

fel tudod valahova máshova is tölteni? vagy esetleg elküldeni nekem mail címre? sajnos nem látom, mert a céges proxy letiltja

(#16496) mfranky válasza Criton (#16495) üzenetére


mfranky
őstag

Próbáld meg innen http://efshare.com/?s=DS84DS :R

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#16497) ittakary válasza Criton (#16495) üzenetére


ittakary
nagyúr

A kért képek:

egyik és másik

(#16498) Criton


Criton
veterán

köszönöm nektek :R

(#16499) mgTerminator válasza ittakary (#16490) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem nem működik az offline térkép, sose működött. Mi a titok nyitja? :D

(#16500) vikla007 válasza mgTerminator (#16499) üzenetére


vikla007
aktív tag

Le kell tölteni pl. wifin a kiválasztott ország(ok) térképeit... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.