Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) rum-cajsz válasza vicze (#16795) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Igen, azt is láttam már, de valamiért nem ment a multirom telepítés, aztán olvastam, hogy sokaknak van gondja vele, így felhagytam vele.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#16802) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Ezt látta már valaki XNPH52Q ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#16803) sparks válasza sparks (#16800) üzenetére


sparks
senior tag

Nem bírtam ki és felraktam a 44S-t és azzal most varázslatos módon megjavult a GPS :F Igaz a Glonass jó részét nem használja, de így is nagyon pontosnak néz ki. Akkor lehet mégis valami szoftveres nyűgje van. Lehet megvárom a Lollit tényleg, aztán meglátom mit tegyek.

(#16804) mgTerminator válasza sparks (#16803) üzenetére


mgTerminator
veterán

És egészen pontosan mire vársz?

(#16805) berek21 válasza s3nsitivity (#16783) üzenetére


berek21
senior tag

A royal mail opciót is futár cég hozza ki? Azt hittem hogy az sima magyar postát jelent!

LG Velvet eladó!

(#16806) vitezlejszlo válasza eladogeppc (#16802) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Februar elejen kiszivargott nem hivatalos kiadas. Ha felteszed nem kapsz ra OTA-n ujabb frissiteseket. Utanna nem sokkal jelent meg a 05Q. Allitolag ez csak a swiftkey-el tobb, de inkabb ne piszkald azt a 52Q-t :)

(#16807) ittakary válasza eladogeppc (#16797) üzenetére


ittakary
nagyúr

05Q újabb. Azt rakd fel!

(#16808) Criton válasza eladogeppc (#16802) üzenetére


Criton
veterán

hogy ne láttuk volna, nem hivatalos kiadás

(#16809) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok, jó reggelt!

Elnézést, nem néztem utána hogy volt-e már itt róla szó.
Most a 05Q-t raktam fel parancs sorból.
Nekem kicsit akku zabálónak tűnik.
A 44S amit korábban kérdeztem nem jobb akkuidőben?
Nekem az lenne a fontos. Most így alakult 05Q-val:

Jajj!! Még egy kérdés. Képernyő kép helyett videót csináltam, de nem tudtam leállítani. Azt hogy lehet?

Köszi mindent!!

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#16810) ittakary válasza eladogeppc (#16809) üzenetére


ittakary
nagyúr

Próbálgasd. Mindenkinek másak a felhasználói szokásai: teszteld ki magadnak, hogy neked melyik a jobb ;)

(#16811) sparks válasza mgTerminator (#16804) üzenetére


sparks
senior tag

Igazad van, semmire. Ma még azért teszteltem reggel. Nyílt terepen egész sok holdat látott és működött is, de a Glonass műholdak 90%-a szürke maradt, valamiért nem használja őket, gondolom a Glonass része lehet rossz. Készítettem képeket róla, meg arról is, hogy mindeközben az S4 mit lát és megírtam nekik, hogy visszaküldeném és cserét kérek. Remélem hamar megírják hova kell küldeni...
Persze akkor már jó lenne, ha amit küldenek azon a kép alja sem lenne sárga. Ahogy elnéztem, akkor ez most kb. 3 hét várakozás :O
Így jártam...
Persze gondoltam, hogy veszek egy újat ma, ezt meg visszaküldöm pénzvisszafizetésre, de inkább nem kavarok, félek nem értenék a műveleteimet :)

(#16812) vitezlejszlo válasza sparks (#16811) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Na mostan testi épségemet nem kímélve megéztem én teneked ezt a műhold kérdést. Sose foglalkoztam még ezzel, mindíg pöcre navigáltam vele mindenhova. Soha nem játszottam az NTP állításokkal meg GPSFixekkel meg ilyeneket. Meghagyom ezeket az MTK-s bajtársaknak.

GPS Test szabad ég alatt:
Elindítás után lát 12 ámerikai és 9 orosz holdat. Majd kb 5 másodperc múlva csak az amerikaiakat mutassa. Hogy most csak mert ennyihez van kedve vagy mi miatt van nem tudom.

De szerintem ez teljesen üzemszerű és ha neked is hasonlóan jól működik, akkor szerintem semmi baj sincs ezzel.

(#16813) sparks válasza vitezlejszlo (#16812) üzenetére


sparks
senior tag

Nagyon köszi az infót (és a veszélyes mutatványt) :DDD ! Ez a működés nem nevezhető hibátlannak, de ugyanakkor úgy néz ki, hogy ez valóban szoftveres probléma lehet és nem hardveres. Volt anno a Samsungnak is egy olyan szoftvere, ahol egyszerűen nem mentek a Glonass holdak. Aztán fél év után javították... :DDD
Na most akkor tényleg tanácstalan lettem, mert ha cserét kérek és az is ugyan ezt fogja csinálni, akkor kitépem az amúgy is kevés hajam, várok rá 3 hetet és kiperkálok a szállításra 6-7 ezer forintot.
Kimentem egy teljesen nyílt terepre az előbb és vártam pár percet, összehasonlítottam a 2 GPS-t, az eredmény így néz ki:

A probléma a szürke csíkokkal van, azokat a holdakat egyszerűen nem veszi figyelembe az OPO.
No meg persze konstans módon kevesebb holdat lát, de ez a legkevesebb.

Elismerem normál viszonyok között használható a GPS, de egy picit árnyékosabb helyen, magas házak között ez már igen csak problémás lehet. A legszembetűnőbb pedig az, amikor kifejezetten rossz viszonyok között használom, ilyenkor a Samu talál jelet az OPO viszont nem.

Akkor nyugodjak bele, hogy az OPO GPS része ennyivel karcsúbb, mint az S4-é? :O
Ez nem jó hír.

[ Szerkesztve ]

(#16814) rum-cajsz válasza sparks (#16813) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Mi ez a progi? Megnézem én is neked, hogy mit látok, nekem kínai novemberi telefonom van.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#16815) ittakary


ittakary
nagyúr

Nem akar ma valaki telefont rendelni? :)

Összeállhatnánk!

(#16816) vitezlejszlo válasza sparks (#16813) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Hát, egy CM12S-t meg az OxygenOS-t érdemes lehet megvárni (elvileg a héten jönnek), hogy azokkal mi újság. Simán lehet szoftveres probléma, nem hinném, hogy HW gond lenne. Egy másik 801-es Snapdragonos CPU-s telefonnal kellene össze hasonlítani igazából az lenne a mérvadó...

Nem tudom élesben milyen az S4, amíg RMA alatt volt a telóm, egy S2-vel kinlódtam, na az a belvárosban használhatatlan volt teljes mértékben navigálásra. Ellenben az OPO-val ilyennel még nem találkoztam, tehát nekem valós körülmények között nem jött elő az, hogy gyenge lenne a GPS-e.

(#16817) purcigeorge válasza sparks (#16813) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Na én is tesztelgettem kicsit. Úgy nézem, hogy az orosz hódokat csak akkor figyeli, amikor gyenge a GPS jele. Szobában pl. Ahogy kinyújtom az ablakon, és erősödik a jel, mintha ki is kapcsolná a többi figyelését. Szerintem energiát akár spórolni ezzel. A képeiden inkább az a baj, hogy nekem közel maxon van a GPS jele.

[ Szerkesztve ]

(#16818) sparks válasza rum-cajsz (#16814) üzenetére


sparks
senior tag

Előre is köszönöm, ez az a progi.

(#16816) vitezlejszlo
Igen, normál körülmények között nem is jelent problémát szerintem. Csak sajnos én eléggé GPS megszállott vagyok, sok hozzá kapcsolódó játékot űzök és nagyon fontos a jó működés, nem akarnék visszalépést az előző telefonhoz képest. Viszont az OPO-ba már kicsit beleszerettem, így elég fájdalmas lenne a szakítás :(

[ Szerkesztve ]

(#16819) vitezlejszlo válasza rum-cajsz (#16814) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Ez meg egy másik, ami szintén mutatja a holdak szülőfaluját :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android.gpstest

[ Szerkesztve ]

(#16820) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Jajj gyerekik hírem van az mobil eldobálásról :)

Amikor itt voltak az OPO-s emberek beszélgettem (jó.. mutogattam :) ) a szakállas sráccal, mondtam mobil eldobálás, mondta mintha már hallotta volna, írhaj levelet, utánna kérdez. Írtam még akkor, most éjjel válaszolt, a lényeg: a technikai csapat tud a problémáról, software-es hiba, már jelezték a CM-nek, akik OTA-ban javíják (de hogy mikor és melyikben azt nem tudta megmondani).

Szóval ez van, ezt tudtam az én kis közösségemnek intézni :P

[ Szerkesztve ]

(#16821) jilian válasza vicze (#16792) üzenetére


jilian
addikt

Nekem tetszik.
Várható belőle stabil kiadás?
Én az Oxigén - t képzeltem anno hasonló ROM-ként, ami alapvetően más lesz és nem ragadnak le a sima 'droid' alapnàl...

(#16822) Criton válasza vitezlejszlo (#16820) üzenetére


Criton
veterán

na de lehet CM12S-ben vagy vagy az OxygenOS-ben már jó lesz :R

(#16823) Vagany válasza sparks (#16813) üzenetére


Vagany
őstag

Az S4-esen bevan kapcsolva az A-GPS az OPO csak készülék módban van.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#16824) vitezlejszlo válasza ittakary (#16815) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Karácsonyra lesz? :P

[ Szerkesztve ]

(#16825) vitezlejszlo válasza Criton (#16822) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Áldott legyen az Ori. :R

(#16826) kcsa válasza vitezlejszlo (#16824) üzenetére


kcsa
veterán

Remélem jövő héten postázzák már a nyeremény telefonomat. Az egyiket az ötből.

(#16827) Criton válasza kcsa (#16826) üzenetére


Criton
veterán

péntekig még van idejük :DDD

(#16828) sparks válasza Vagany (#16823) üzenetére


sparks
senior tag

Ez jogos, de néztem csak GPS módban az S4-et és az eredménye dettó ugyan az, most bekapcsoltam itt mellettem sima GPS módban és pár másodperc alatt 13/13 hold van 12 méteres pontossággal. Ugyan ezen a helyen az OPO 2-3 holdat képes megtalálni hosszú percek alatt és nincs helyadat :(((
Itt fekszik előttem a két telefon és sajnos ez a tényállás.

(#16829) Ixion77 válasza vitezlejszlo (#16816) üzenetére


Ixion77
őstag

Itt egy összehasonlítás Nexus 7-tel, ami szintén Snapdragonos, bár csak 400-as:
Nexus
Opo

Ablakban készült, városban. Egyszerre lett indítva a program mindkettőn, egymás mellett feküdtek a készülékek. Az Opo picivel hamarabb talált pozíciót, de a nexuson is csak pár másodperc volt. A műholdak száma folyamatosan változott, de az Opo mindig többet látott, 4-6-tal. A pontosság hasonló volt mindkettőn.
Ezek alapján én nem látok problémát az Opo Gps kezelésével. Navigációra használva sem tapasztaltam vele soha semmi gondot.
Rooted 05Q

Érdekesség, hogy az orosz műhódok közül pont a legerősebbeket nem vette figyelembe az OPO. (A Nexus a gyengébbeket se, Kínát meg diszkvalifikálta. :) )

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#16830) Vagany válasza sparks (#16828) üzenetére


Vagany
őstag

Legalább egyszer engedd már rá az OPO-ra az AGPS-t :).

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#16831) rum-cajsz válasza Vagany (#16823) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Én is erre tippelek, A GPS status progival lehetne ezt ellenőrizni.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#16832) ittakary


ittakary
nagyúr

Vagy ha rootolt a telefon ezt ereszd rá: FasterGPS

(#16833) rum-cajsz válasza sparks (#16818) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Na, nálam meg se jelennek a ruszki és kínai hódak.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#16834) sparks válasza Ixion77 (#16829) üzenetére


sparks
senior tag

Köszi a tesztet, szépen látszik, hogy nálad a ruszki holdak is játszanak és szépen használja is. Nekem ilyet nem tud, ha lát is jópár Glonasst, akkor is 1 max 2 van használatban. És annyi holdat, amit a képeiden látok nálam egyszer sem sikerült látnia.

(#16830) Vagany
Bekapcsoltam, de nem változtatott semmi jelentőset. Sőt úgy is csináltam, hogy az S4 az csak GPS, az OPO pedig nagy pontosságú.

(#16832) ittakary
Nem rootoltam, de lehet megnézem még azt is mindjárt, ha lesz egy kis időm.

(#16833) rum-cajsz
Neked is köszi! Ez is csak elbizonytalanít, hogy akkor most ekkora a szórás vagy mi a jó ég lehet ezekkel az OPO-kkal. Az enyém is csinál olyat, hogy kis sem jelzi a Glonass holdakat néha. Ha kijelzi, akkor meg nem használja.

(#16835) kcsa válasza sparks (#16834) üzenetére


kcsa
veterán

De azt is vedd észre, hogy a Nexus is látja az orosz holdakat, mégsem használja.

BTW én OPO-m is látja, de korlátozottan használja az orosz holdakat, látja, de csak egy-kettőt használ pozicionáláshoz.

(#16836) vitezlejszlo válasza sparks (#16834) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Komolyan trollkodás nélkül kíváncsi lennék, hogy ha szeretsz GPS-sel mászkálni, tedd egymás mellé a kettőt, és úgy navigálj el, hogy az OPO-ra támaszkodsz, és odavisz-e a belvárosban, ahova az S4 is vinne.

Baromira érdekelne, hogy így élesben mit csinál, ne csak találgassuk, nézzük meg az annya úristenit neki! :)

(#16837) sparks válasza vitezlejszlo (#16836) üzenetére


sparks
senior tag

:) elvisz ez bárhova szerintem. Átlagos használathoz bőven jó az, amit így is tud, de engem zavar, hogy visszalépés van az alkalmazott technikában egy 2 évvel ezelőtti eszközhöz képest. Tegnap du. a waze ezzel vitt haza és nem tévedtem el ezen az 5 kilométeren :D
Tudom, hogy amit én csinálok az szőrszálhasogatásnak néz ki, de szeretném, ha a telefonom a maximumot nyújtaná. Ha az a nyavalyás 2 éves koreai samu tudta ezt, akkor ne adjam már alább...

(#16838) vitezlejszlo válasza sparks (#16837) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

De várjál. :) Ha csak az a gond, hogy kevesebb holdat használ ugyanolyan pontosság mellett, és ez tényleg az energia gazdálkodás miatt van, akkor az előre lépés nem? :)

Minden csak nézőpont kérdése: most ez az OPO pont elég, vagy éppen csak elég műholdat használ a tökéletes pontossághoz? :)

(#16839) sparks válasza vitezlejszlo (#16838) üzenetére


sparks
senior tag

Lehet ezt nyújtani, de a gond a gyenge, leárnyékolt helyeken van igazán. Ott meghal az OPO tudománya és nem azért használ kevés holdat, hogy spóroljon, hanem mert egyszerűen képtelen rá. Tudom, hogy a lakás közepe nem GPS barát hely, de ilyen helyeken szignifikáns a különbség. Ilyen helyet azonban bőven találhatunk mondjuk egy szűk völgyben, ahol mondjuk Geocaching ládák vannak és a megtaláláshoz nem árt a jó vétel. Persze vehetnék külön spéci terepre való GPS-t is újabb 100kHUF-ért, de minek, ha a telefon ezt bőven tudja (tudnia kéne).
Persze ha így nézem, akkor meg vannak olyanok, akik meg a fényképezővel lesznek így és minden újabb eszközzel jobb minőséget várnak. De nem természetes ez? Hisz azért ruházunk be újabb és újabb eszközökbe, mert azt várjuk, hogy csiszoltak rajta és ismét jobbat kapunk. Megtarthatnám az S4-et is GPS-nek, de az meg már megint milyen béna lenne már :)
Megvárom a support válaszát és aztán eldöntöm, hogy beleugrom-e a cserébe és rizikózom, hogy kapok egy ugyan ilyet vagy rosszabbat, ha szerencsém van, akkor pedig egy jobbat :K Ámen.

(#16840) purcigeorge válasza sparks (#16839) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Bocs, hogy megint beledumálok, de az OPO szoba közepén sok GPS, 2 oroszt használt. Ablakban eltűntek az oroszok, de nem is kereste őket. Vissza a szoba közepére, ismét előjöttek a fránya Oroszok, lehet a spájzból, nem tudom. ☺

(#16841) vitezlejszlo válasza purcigeorge (#16840) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

(#16842) micafighter válasza sparks (#16839) üzenetére


micafighter
nagyúr

Próbáltad is és völgyben pontatlan volt a GPS, vagy csak elmélkedés? Az alapján amit irsz nekem az jött le hogy próbáltad már kedvezö viszonyok között és jó volt, de attól tartasz hogy kedvezötlen körülmények között rosszabb lesz mint a Samsung. Vidd ki öket terepre és próbáld ki egymás mellett a két telót, felesleges ezen elmélkedni.

(#16843) sparks válasza micafighter (#16842) üzenetére


sparks
senior tag

Kedvezőtlen körülményeket nem nehéz létrehozni, erre elég egy kicsit fedettebb terület. Akár egy lakás is és ez esetben nagyon gyengén teljesít az OPO.
Itt van egy kép, a 2 eszközzel egymás mellett egyforma rossz körülmények között készült. Ilyen viszonyok között ég és föld a különbség.
Nem bántani akarom az OPO-t, mert ennek ellenére nagyon tetszik, csak ki akarom deríteni, hogy az én példányom gyengébb GPS-szel van-e megáldva vagy mind ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#16844) Vagany válasza sparks (#16843) üzenetére


Vagany
őstag

Jó lett volna, hogyha mind a két készülék azonos beállításokkal ment volna, mind a kettőt AGPS-sel kellett volna nézni.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#16845) vitezlejszlo válasza Vagany (#16844) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Azt honnan látod, hogy úgy van-e?

(#16847) kcsa válasza vitezlejszlo (#16846) üzenetére


kcsa
veterán

Én elindítottam volna valahogy távolról valami bencsmárkot, aztán kiolvasztja szépen magát. ;]

(#16848) sparks válasza Vagany (#16844) üzenetére


sparks
senior tag

Hidd el nekem, hogy a lényegen nem változtat, egyébként itt emlékeim szerint mindkettőnél csak GPS mód volt bekapcsolva. A Samut most áttettem repülőgépes üzemmódra, így semmi más nem játszik valóban, csak maga a GPS/Glonass és itt bent egy 4 szintes ház aljában ahol vagyok simán 12 hold van 15 méteres pontossággal. Az OPO itt szinte meg se nyikkan :(
Sajnos kezd az az érzésem támadni, hogy nem az OPO gyenge, hanem az S4-ben sikerült túl érzékenyre ez a nyomorult GPS.

Megnéztem az OPO-t is repülőgépes üzemmódban, 3/4 műhold, nincs pozíció.
Az érdekes benne, hogy a jelszintek szinte megegyeznek, tehát nem lehet azt mondani, hogy amit vesz, azt gyengébben látná. Hogy ezt egy jobb szoftver képes-e rendbe rakni az jó kérdés lehet.
44S-et raktam most vissza, de ezzel sem jobb. Lehet keresek még régebbit, hátha...

[ Szerkesztve ]

(#16849) vitezlejszlo válasza Criton (#16822) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Na megkérdeztem az emberemet, azt mondta, hogy CM12S-ben javítják (mondjuk nem mondta, hogy a mostaniban vagy majd egy év múlvában :) ) , és kérte, hogy jelezzek vissza, hogy akár CM12S-ben akár OOS-ben előjön-e a hiba. Szóval mikor lesz új OS? Holnap? :)

(#16850) Criton válasza vitezlejszlo (#16849) üzenetére


Criton
veterán

Elvileg OxygenOS péntekig meg kell jöjjön ha minden igaz (ez is akkor egy stock 5.0 lollipop lenne akkor?), CM12S viszont hétfőig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.