Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) tick válasza micafighter (#16300) üzenetére


tick
aktív tag

build.prop-al nekem sem volt gondom soha. Valószínűnek tartom hogy csak bootoláskor használja a rendszer, míg az audio beállításokat on the fly

Everything that has a beginning... has an end

(#16302) micafighter válasza tick (#16301) üzenetére


micafighter
nagyúr

Azt hittem a build.prop-al volt gond, arra válaszoltál.

(#16303) mukurisho válasza kano (#16243) üzenetére


mukurisho
tag

Nos, tegnap megvolt az FR,
lagok, force close maradtak,
így felraktam a CM12 nightly-t, remélem itt nem lesznek gondok...

(#16304) kuzma88


kuzma88
tag

Sziasztok!

Nekem, akkor most nem tiszta mikor járok jobban! Holnap szeretnék rendelni, németben a jó barátom, már rá van állítva a témára, ha kell ő címére megy és onnan ő, csak a +postköltséggel postázza tovább nekem.
Mikor járok jobban, ha német-be rendelem, és onnan a barátom továbbítja, vagy , ha magyarba rendelem?
Én számításom szerint:
Német: 299euro*309 Ft=92.392 Ft+posta+posta németből magyarba.
Magyar: 104.990Ft + posta.
Vagy rosszul számolok?

(#16305) micafighter válasza kuzma88 (#16304) üzenetére


micafighter
nagyúr

Jól számolsz, de németből továbbítva valoszinüleg jobban jársz a mailboxde-vel, mint a barátoddal.

A barátod mennyiért tudná elküldeni a címedre értékbiztosítva 300€-ig? A mailboxde-nek szerződése van több futárcéggel, így valoszinüleg kedvezöbb árakon lenne a szállítás a mailboxde-n keresztül, mint ha a barátod küldené.

(#16306) s3nsitivity válasza tick (#16299) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Nálam anno a Total Commander simán vitte. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#16307) ittakary válasza kuzma88 (#16304) üzenetére


ittakary
nagyúr

Konkrét számok le lettek már irva 10000x, de akkor még egyszer:

Német -> HUN
299 + 20 + 20 = 340€ kb = 103,5k HUF

HUN közvetlen
105 + 6 = 110-112k kb

A haverod nem fogja tudni olcsóbban postázni mint a Mailboxde.com szóval nem is érdemes ezzel pöcsölni. Mailboxde-nek szerződése van a nagy futárcégekkel szóval árban kb verhetetlenek! Rendeld oda: értékbiztositva 1 nap alatt feladják és 2 munkanap alatt itt van (UPS) vagy 3 munkanap (GLS).

Olcsóbban max akkor tudja küldeni ha értékbiztositás nélkül küldi, de ez elég meredek nemzetközi postázás terén... Én biztos nem lépném meg 100ezer forintos nagyságrendnél!

[ Szerkesztve ]

(#16308) micafighter válasza s3nsitivity (#16285) üzenetére


micafighter
nagyúr

Milyen szállítási módok és költségek voltak a telefonra? Royal Mail elvileg csak kiegészítőkre van, telefont Standard-al vagy Express-el szállítanak.

(#16309) kuzma88 válasza ittakary (#16307) üzenetére


kuzma88
tag

mailboxde regisztráció lezajlik holnapig?

(#16310) ittakary válasza kuzma88 (#16309) üzenetére


ittakary
nagyúr

attól függ milyen gyorsan gépelsz :D

5 perc kb :)

(#16311) kuzma88 válasza ittakary (#16310) üzenetére


kuzma88
tag

S egy buta kérdés még, amint beérkezik a mailboxde-hez a csomag, kapok egy e-mailt és utána csak kiválasztom az accountomon milyen postával jöjjön, utalom a pénzt és küldik is?

(#16312) ittakary válasza kuzma88 (#16311) üzenetére


ittakary
nagyúr

Igen.

A legjobb benne hogy nem kell utalni nekik, hanem PayPal-lel töltöd fel -> azonnali :) (mondjuk igaz van kezelési költség 2% azt hiszem).

Általában délután 4-5 felé ér be Mailbox-hoz, és másnap délelőtt küldik tovább :)

[ Szerkesztve ]

(#16313) kuzma88 válasza ittakary (#16312) üzenetére


kuzma88
tag

Szuper! Köszönöm a segítséget. :)

(#16315) s3nsitivity válasza micafighter (#16308) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Még csak most fogom 4 fele rendelni mert körülményes a paypal. :D

De írni ezt írja:

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#16316) vitezlejszlo válasza vinpilu (#16314) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Ajaj.. az egyiken lászódom.. így könyebben megtalálhatnak szeretett barátaim..

Ittakary! Sosem akartalak megbántani ezzel a karácsonyos szóviccel, végülis semmi vicces nincs benne nem? Hogy érted.. hol a kari? Hát itt a Kary! Mert érted, a Kary hol lehetne máshol, mint itt? dikk?

Kano: Egyem a vérvörös szívedet testvírem hát mindig jóba vótunk nemigaz? Emlékezz, mikor együt kergettük a zsángókat oszt kajánoztuk a punkájukat e nem? De.

DaraDee: Mit is mondhatnék szeretett bajtársam.. :D

Hát lássátok senki sem akar itten bántani senkitse meg most, hogy mar BP-en van az OPOm, holnap hozza a DHL, hát ugye nem akar engem senkise megtalálni addig? Ugye? :)

(#16317) micafighter válasza s3nsitivity (#16315) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszi szépen :)

(#16318) mgTerminator válasza s3nsitivity (#16315) üzenetére


mgTerminator
veterán

Igen, nagyon körülményes a PayPal, rendelésnél be kell írd a jelszavadat hogy fizetni tudj :U

(#16319) vinpilu válasza mgTerminator (#16318) üzenetére


vinpilu
senior tag

Azért kell még oda pénz is, nem csak a jelszó. :P

(#16320) 31337 válasza s3nsitivity (#16315) üzenetére


31337
csendes tag

most hogy fogod megakadályozni azt, hogy ne vegyék el tőled a telefont?

(#16321) s3nsitivity válasza mgTerminator (#16318) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Nálam körülményes.. Főleg, hogy nem az én PayPalem használom hanem a családit ami web számlához van kötve nem simához. :U
Ha nem tudod miről van szó ne pofázz bele, köszi.

(#16320) 31337

Leszoktam a bulizásról az incidens óta. :D
Már csak kocsmába járok rontani a májam. :DDD
Meg erősen gondolkozok egy biztosításon is.

(#16317) micafighter

Forintba számolt mindent, a PayPal se váltott semmit, minden forintba történt!
És igen, Royal mail hozza!
Magyar címre rendelve, gond nélkül történt minden, várom a csomagom. :K

ABal-nak köszönet az invitért! :R

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#16322) kano válasza vitezlejszlo (#16316) üzenetére


kano
nagyúr

Csumidázlak Testvírem!
Kaptál egy "nyú vant"? :D

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#16323) dns86


dns86
tag

Sziasztok.
Mai nap csatlakoztam hozzátok egy 64GB Sandstone Black készülékkel. Egy gyors kérdés: hol tudom beállítani a zárolási képernyő háttérképét?

Apple iPhone 14 Pro Max, Apple Watch S7, iPad 2022, Macbook Air, iMac, Apple TV 4K

(#16324) gF válasza dns86 (#16323) üzenetére


gF
senior tag

Beállítások/Témák/Képernyőzár háttérképek

(#16325) dns86 válasza gF (#16324) üzenetére


dns86
tag

Thx. Illetve azt kérdezném még, hogx mi a hivatalos utolsó szoft? Nekem még 4.4.4 van és nincs újabb (OTA).

Apple iPhone 14 Pro Max, Apple Watch S7, iPad 2022, Macbook Air, iMac, Apple TV 4K

(#16326) axlfsi


axlfsi
veterán

Azé az milyen mán, hogy a póló drágább, mint a PowerBank? :Y
... Valaki nem akar cserélni a nyertesek közül? Még rá fizetni sem kell, mehet 1:1 :K

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#16327) gF válasza dns86 (#16325) üzenetére


gF
senior tag

11.0-XNPH05Q

(#16328) dns86 válasza gF (#16327) üzenetére


dns86
tag

Még egyszer köszönöm. Ez van nekem is fent.

Apple iPhone 14 Pro Max, Apple Watch S7, iPad 2022, Macbook Air, iMac, Apple TV 4K

(#16329) Danika256 válasza axlfsi (#16326) üzenetére


Danika256
aktív tag

Ha nem kell a póló én adok érte egy origi bontatlan Nillkin üveget. :) Többet igazából úgysem ér :DD

(#16330) ananasz1


ananasz1
tag

Mi egy kicsit még várunk. :(
Powerbank

@axlfsi Egyelőre be kell érned a pólóval :D

[ Szerkesztve ]

It takes a long time to become young. (Pablo Picasso)

(#16331) Roland06


Roland06
aktív tag

Üdv.!
Ma lettem én is boldog tulaj! Elnézést ha nem olvastam vissza eleget de mikor várható 5.0 (lollipop)? Ha lesz...
Előre is köszönöm!

(#16332) Criton válasza Roland06 (#16331) üzenetére


Criton
veterán

Ez az amire senki sem tudja a választ...

(#16333) axlfsi válasza ananasz1 (#16330) üzenetére


axlfsi
veterán

Ha. Ha. Ha. ... na, ez az, amit szinte ereztem. Vanplusznak ez a rakfejene, egyszeruen muszaj, hogy mindennel csusszanak, amit bejelentenek :U
Na mindegy, most nem is kell annyira, de mire eljo a nyar es megyek nyaralni, remelem nem lesz ilyen macera beszerezni (vagy veszek egy Szajomi PB-ot, azt csokolom; abban legalabb cserelhetem az akkukat, hiszen szabvany 18650-esek, igy mondhatni orokos darab).

(#16329) Danika256 koszi, de mar van Nillkin uvegem a telefonon ;)

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#16334) Roland06 válasza Criton (#16332) üzenetére


Roland06
aktív tag

Ok. Köszönöm.
És a cm12? Érdemes felrakni vagy még sok a bug ?

[ Szerkesztve ]

(#16335) Roland06


Roland06
aktív tag

Még annyit, hogy hol kell nézni a "sárga kijelző" hibát? És ezt javítják garanciába?

(#16336) tick válasza Roland06 (#16334) üzenetére


tick
aktív tag

én azt használom és nincs vele semmi gond (gyárival sincs)

Everything that has a beginning... has an end

(#16337) ABal válasza ananasz1 (#16330) üzenetére


ABal
őstag

Ez nem volt fair a részükről... asszem rájuk uszítom a GVH-t. :D

Vajon mikor kezdik árulni?

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#16338) micafighter válasza s3nsitivity (#16321) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszi az infókat a rendelésről, most rakom össze a frissített összefoglalót :) Az összefoglaló érdekében kérlek írd majd meg azt is (biztos ami biztos privátban kérlek), hogy milyen futár fogja kézbesíteni, ha jól sejtem posta futár lesz :) Illetve még azt, hogy van-e tracking :)

Én úgy oldottam meg amíg drága telóm volt, hogy a kétes végű (részegen ki visz majd haza?) estékre egy olcsóbb telefont vittem magammal. Nem mint ha egy csapat jól megtermett kisebbségit nem tudnék felpofozni részegen is, de közben megkarcolódhat a telefon na :) Viccet félre téve, szerintem ez az egyik legjobb megoldás. Így nem fogok tudni fasza partifotókat lőni, de azon sem fogok aggódni hogy mi lesz a telefonommal este. Illetve drágább telóknál a biztosítás is jó dolog. Anno S2-őm biztosítva volt mindenre az első pár hónapban, úgy nem féltenék egy Oneplust sem, vinném mindenhova :) Olvasd azért el a részleteit a biztosításnak, egyes esetekben önrészt kell fizetned.

Más: holnap lesz lehetőségem tapizni egy fehér Oneplus Powerbankot, tán még pólót is kapok, irigykedjetek :P

[ Szerkesztve ]

(#16339) micafighter válasza axlfsi (#16333) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hogy cserélnéd a Xiaomi powerbankban az akksit? Szétszedni még csak-csak, de hogy rakod össze? :) Tudtommal ragasztós. Újraragasztózod?

Nekem amúgy Xiaomi Powerbank van már jóideje, aki nem tudja kivárni a Oneplust, annak nagyon tudom ajánlani. Sok a hamisítvány, így figyelni kell honnan rendel az ember. Fehéret rendeltem, még külön szilikon tokot is kapni hozzá, abból meg vettem egy babakéket :DDD Nagyon jó, egyetlen gyengéje hogy csak 1 csatlakozó van rajta, így nem tudok egyszerre 2 kütyüt tölteni róla, bár szerencsére elég jól nyomja a szuflát. Valamilyen elosztóval talán lehetne tölteni több eszközt megosztott teljesítménnyel, nem próbáltam még.

(#16340) Criton válasza tick (#16336) üzenetére


Criton
veterán

gyári cm12:F mesélj! :C

(#16341) ittakary


ittakary
nagyúr

utolsó este, 12 órával premier előtt bejelenteni, JA BOCSI, MAJD EGYSZERCSAK!!!

ehhez is kell pofa... a logisztikai akadályok - akksik szállítmányozására vonatkozó szabályok - ezek olyan akadályok, amiket már HÓNAPOK óta tudnak! F...szért nem lehetett előbb mondani, hogy ne várjunk feleslegesen :U :W

(#16342) Avicularia válasza micafighter (#16339) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem a napokban jött meg a xiaomi 10400-as powerbank, hónapok óta nézegettem a oneplus-ét, de mindig csak a coming soon feliratot láttam a weboldalon, úgyhogy mikor akciós volt lecsaptam 16.xx dodóért egy xiaomira, ami eredeti. Kétszer fel tudtam tölteni 100%-ig a one-t vele kb. 15-20%-os töltöttségről, úgy hogy még egy led világított rajta, nem tudom mennyi szufla maradt benne.

(#16343) tick válasza Criton (#16340) üzenetére


tick
aktív tag

Nem volt szó ilyesmiről. Gyári (CM11S) ROM-ra gondoltam. Sokak panaszkodnak rá, nekem azzal sem volt gond és CM12-vel sem.

Everything that has a beginning... has an end

(#16344) micafighter válasza Avicularia (#16342) üzenetére


micafighter
nagyúr

Van súlya, de hát 10A -el nem is fogunk találni könnyebb akksit hasonló anyagból :) Nekem táskában van egy Kopi kábellel, legjobb barátaim, mindenhova viszem őket magammal :)

(#16345) Criton válasza ittakary (#16341) üzenetére


Criton
veterán

:F

(#16346) micafighter válasza Criton (#16345) üzenetére


micafighter
nagyúr

Oneplus Powerbankról van szó. Linkelték fentebb a késés bejelentését. #16330

[ Szerkesztve ]

(#16347) micafighter


micafighter
nagyúr

Kedves hölgyek és urak! Elkészült az összefoglaló 2.0-ás változata, amit lentebb olvashattok. Visszajelzéseket szivesen fogadom :) pár napot várok a visszajelzésekre, a hétvégén ezek alapján módosítok még, aztán jövőhéten kikerül a helyére.

Íme:

[OFF]$ SU[/OFF] [OFF]#kieg[/OFF] Kedves fórumtársak! A fórumban történő hatékony kereséshez kérem használjátok a következő ezeket a jelöléseket a hozzászólésoknál. ( direkt írtam így őket, így másolható ;) )

Ezeknek a jelöléseknek a lényege, hogy ha

- rootolás
- flashelés
- bootloader feloldás
- custom rom vagy kernel
- adb
- fastboot

vagy ezekhez kapcsolódó mondandód / kérdésed van, akkor a hozzászólásodat kezd ezzel:

[OFF]$ SU[/OFF]

Ha pedig a hozzászólásod témája nem közvetlen a telefonnal kapcsolatos, hanem egy kiegészítőjével, kérlek ezzel kezd a hozzászólásod:

[OFF]#kieg[/OFF]

Ezeknek a könyvjelzőknek az lenne a lényege, hogy minden témát ebben a topicban tárgyaljunk meg, ugyanakkor az adott témához kapcsolódó hozzászólásokat a könyvjelzők segítségével a keresőből sokkal könnyebben meg tudjuk megtalálni, hisz nincs más dolgunk, mint az adott könyvjelzőre rákeresni a topicban. :)

Példa a könyvjelzők használatára:

$ SU

Sziasztok srácok két kérdésem lenne: ADB-n keresztül hogy tudok flashelni kernelt a telefonra? A másik kérdésem pedig, hogy a gyári kernelt honnan tudom beszerezni? Előre is köszi a válaszokat!

vagy

#kieg

Ezt nézzétek skacok milyen faja tokot találtam a telefonhoz: (link)

► A gyártó hivatalos weboldala: https://oneplus.net/hu/one

► Akinek sárga kijelzővel kapcsolatban van kérdése, az kérem előbb olvassa el ezt a hozzászólást!

► A telefon szétszerelése ifixit módra: [link]

micafighter bevezető cikke a Oneplus Oneról: [link]

Az ismétlés kedvéért mégegyszer, a gyártó hivatalos honlapja:

oneplus.net

A oneplus.eu KAMU OLDAL !! :


https://forums.oneplus.net/threads/is-this-website-official-legit-or-a-hoax.80878/page-3#post-7593340 és https://forums.oneplus.net/threads/is-this-website-official-legit-or-a-hoax.80878/page-2#post-3890881

A telefon beszerzésének jelenleg kettő ajánlott módja van (Globális verzió (erről lentebb bővebben), 2 év garanciával):

1) Rendelés a Oneplustól közvetlenül Magyarországra:

2015.03.09.-től kezdve hazánk is támogatott ország, ez azt jelenti, hogy közvetlenül rendelhetünk a gyártótól (https://oneplus.net/hu/one) Magyarországra.

A Oneplustól való rendeléshez először is ki kell választanunk a Oneplus weboldalán a magyar régiót: https://oneplus.net/choose-country. Nagyon fontos kiválasztni a magyar régiót! A oneplus weboldalán régiónként eltérnek az árak. Ha USD árakat látunk, akkor a weblap amerikai régióját látjuk, melyről csak USA címre lehet rendelni, és az USD árak nettóban értendőek, a célállamtól függően vám és áfa terheli a küldeményt, továbbá csak egy év garancia jár rá. Ha ezt USA-ból továbbítani szeretnénk Magyarországra, akkor a NAV révén a küldeményünket 2,5% vám és 27% ÁFA terheli. Csak azért írtam ezt le ilyen részletesen, ha valakinek esetleg megfordulna a fejében. Nekünk már megfordult, kiszámoltuk, nem éri meg.

Tehát ha kiválasztottuk a régiót, a következő teendőnk regisztrálni egy felhasználói fiókot a Oneplus oldalán, ehhez csupán egy email címre lesz szükségünk. Úgy válasszunk emailcímet, hogy ha valamiért fel kéne venni a kapcsolatot a oneplus ügyfélszólgálatával, akkor a kommunikáció ezen az emailen keresztül fog zajlani, és a garanciás ügyintézés is ezen az emailen keresztül zajlik. Új fiók létrehozása után az első bejelentkezéskor ki kell választanunk a fiókunk régióját, ha Magyarországra akarunk rendelni a Oneplus magyar régiós weboldaláról, akkor magyar régiót válasszunk (Hungary).

Ha már lenne fiókod, akkor nem szükséges újat létrehozni, de ha a már meglévő fiókodat szeretnéd használni magyar régiós rendeléshez, akkor fontos a fiókod régióját magyarra állítani. Ehhez be kell jelentkezned a fiókodba: https://account.oneplus.net/verify. Bejelentkezés után jobb fent:

majd

-ra kattintva a Location-t állítsuk át Magyarországra (Hungary).

A rendeléshez szállítási és számlázási címet kell majd megadnunk, a fizetéshez pedig szükségünk lesz egy paypal fiókra.

A Oneplus magyar régiós weblapjáról történő rendelés esetén a költségek:

16GB: 94.199 Ft
64GB: 104.999 Ft

+ szállítás:

Standard (Royal Mail): 5489 Ft (3-7 munkanap)
Express: 9 449 Ft (1-5 munkanap)

Standard (Royal Mail) szállítás esetén a Magyar Posta futárja fogja kézbesíteni házhoz a csomagot. Ha nem tudnánk átvenni a csomagot, akkor a futár értesítőt hagy a postaládánkban, és ennek segítségével átvehetjük a csomagot azon a postán, ahol a hozzánk érkező leveleket is átvehetjük értesítővel. A küldeménnyel kapcsolatban a Magyar Postánál lehet érdeklődni:
Tel.: 06 1 333 77 77

Az Express küldeményeket a DHL kézbesíti házhoz, ha nincs otthon senki, a futár hívni szokott a megadott telefonszámon. Ha nem tudjuk átvenni a csomagot, akkor a DHL-nél lehet érdeklődni:
http://www.dhl.hu/hu/elerhetosegek/elerhetosegek_express.html#local_contact
Tel.: 06 40 45 45 45

A küldeményazonosítóból is látszik egyébként, hogy milyen kézbesítés lesz: 12 számjegy esetén a Magyar Posta kézbesíti, 10 számjegyű azonosító esetén DHL futár.

Mindkettő szállítás esetén a küldemény nyomonkövethető a Oneplus oldalán, a fiókunkba belépve a rendeléseknél.

2) Rendelés a Oneplustól Németországba, és továbbítás Magyarországba a mailboxde segítségével:

Ennél a rendelésnél először is magyar helyett német régiót kell kiválasztanunk: https://oneplus.net/choose-country, továbbá német régiós felhasználói fiókra van szükségünk, tehát a fentebb leírt módon Német (Germany) régót állítsunk be!

Vannak olyan vállalkozások, amelyek csomagtovábbítással foglalkoznak. Itt a topicban többen is használtuk már egy ilyen cég, a mailboxde szolgáltatását. Itt röviden arról van szó, hogy a mailboxde oldalán beregisztrálva ingyenesen kapunk egy német címet a mailboxde-nél. Ha igénybe szeretnénk venni a szolgáltatásukat, akkor arra a címre kell rendelnünk a telefont. Részletes leírás a mailboxde-ről: [link] by axlfsi, akinek ez úton is köszönjük a leírását :)

Szeretném ez úton is megköszönni Zoli_007 fórumtársunknak a segítséget, ugyanis először ő vetette fel a mailboxde csomagtovábbító szolgáltatást mint lehetőséget, hogy a telefont meg tudjuk rendelni meghívóval, és azt eljuttatni Magyarországra.

Szeretném még megköszönni axlfsi fórumtársunknak a leírás mellett azt is, hogy be merte vállalni a mailboxde szolgáltatás igénybevételét a privát üzenetekben való mérlegelésünk után, ugyanis eddig nem sok tapasztalat volt mailboxde-vel itt a fórumon, illetve interneten is kevés információt találni, bár az a kevés az pozitív volt. Itt a topicban ő próbálta ki a mailboxde szolgáltatását elsőként!

Azóta már többen is igénybevettük a szolgáltatásukat, és több pozitív visszajelzést is találtunk róluk azóta, így nyugodt szívvel mondhatom, hogy megbízható cég a mailboxde.

Mailboxde segítségével a költségek a következő képpen alakulnak:

Telefon:
16GB: 269 €
64GB: 299 €

Szállítás a német címre:
20 €

Csomagtovábbítás a német címről Magyarországra értékbiztosított futárszolgálattal:
18 €

Így egy 64GB verzió összesen: 299 + 20 + 18 = 337 €, azaz nagyjából 105.000 HUF.

Ha ezt a szállítási módot választjuk, mindenképp érdemes ezt elolvasni, mert a paypal átváltásnál pár ezer forintot spórolhatunk (egyéb internetes rendelés / paypal fizetés esetén is spórolhatunk ezzel).

Fizetés: Oneplustól való rendelés esetén csakis paypallal lehet fizetni. Ha az 1) mód szerint közvetlenül Magyarországra rendelünk, akkor HUF-ot kér tőlünk a Oneplus, ha viszont a 2) mód szerint németországba rendelünk, akkor EUR-t kér a Oneplus.

Meghívó?: kezdetben csak meghívóval lehetett rendelni telefont. Meghívót a oneplus oldalon regisztráltak között osztanak szét, akik kapnak továbbosztható meghívókat is. Ha meghívót szeretnénk, érdemes regisztrálni minél hamarabb a oneplus oldalán, illetve érdemes követni ezt a topicot, mivel ha valamely fórumtársunk kap továbbadható meghívót, az itt jelzi.

Jelenleg is él a meghívós rendszer, azonban mellette minden régióban van “Open Sales” nap (Szabad a vásár). Az Open Sales napon meghívó nélkül vásárolhatunk telefont. A német és a magyar régióban Kedd a szabad vásár napja, azonban hamar el szokták kapkodni a telefonokat, így érdemes korán kelni :)

Az EU régióba rendelt telefonokra 2 év garanciát vállal a gyártó, továbbá a kézbesítéstől számítva 14 napig (ha mailboxde-n keresztül rendelünk, akkor a mailboxde-hez történő kézbesítéstől számolva!) bármilyen indoklás nélkül visszaküldhetjük a telefont.

A garancia érvényesítéséhez a következőkre lesz szükségünk:
- a rendelésről elektronikus számlát találunk a Oneplus fiókunkban
- a telefon dobozával együtt érkezik egy úgynevezett “packing slip”, ami egy kis papír, melyen tételesen fel van tüntetve a küldemény tartalma. Ezt a címzett kapja meg fizikailag a telefonnal együtt, így ez is alkalmas annak igazolására, hogy miénk a telefon.
- a telefon IMEI száma (ez rajta van a telefon dobozán)
- a rendelés azonosítója (a rendelést követően emailt kapunk a Oneplustól a rendelésről, ebben lesz a rendelés azonosítója, ilyesmit kell keresnünk: Your Order #1234567899

Nem feltétlen fognak tőlünk mindent kérni, azonban a garanciás ügyintézésnél először mindig kérik az IMEI számot és a rendelés azonosítóját, így már első üzenetünknél érdemes ezeket megírni. A garanciás ügyintézés angolul megy, és egy “ticket” nyitásával tudjuk elkezdeni, melyet itt tudunk megtenni: https://oneplus.net/support/ticket/submit. A ticket nyitását követően a kommunikáció a megadott emailen keresztül fog zajlani.

Ha telefonunk javításra szorul, akkor EU régió esetén ( a fentebb leírt módon, ticket nyitását követően supportal való egyeztetés után) az UK raktárukba elpostázod saját költségeden, aztán ha kész a javítás, akkor visszaküldik ők a saját költségükön egy támogatott ország béli címre (pl a magyar címedre). Általában 1 hónap mire visszakerül a telefon a kezedbe.

Ha valakit érdekel, a kijelzőjavítás összesen 147€:

Touchscreen display repair EUR 132 (kijelző)
Repair cost EUR 15 (javítási költség)
Total EUR 147 (összesen)

Az UK-ba való postázás díját itt lehet megtekinteni: országlapok. Erősen ajánlott értéknyilvánítással küldeni a csomagot, ugyanis csak így lesz biztosítva a telefonunk.

Mivel hazánk nemrég támogatott ország lett, így lehet, hogy ez változott és már nem szükséges a saját költségünkön postázni UK-ba. Ezt csak egyfajta előzetes tájékoztatásként írtam, hogy nagyjából erre lehet számítani. Ha felvettük a kapcsolatot a supporttal, akkor úgyis elmondják hogy fog menni a dolog.

A support ügyintézés sebességének meggyorsítása érdekében érdemes egyből megválaszolni minden lehetséges kérdésüket, amit csak tudunk. Például ha betört a kijelző és azt szeretnénk megcsináltatni, akkor mindenképp utazni fog a telefon, tehát az üzenetemben a telefon IMEI számát, a rendelés azonosítóját és a problémát (törött kijelző) követően leírnám hogy szeretném visszaküldeni a telefont hogy megcsinálják, leírnám hogy jelenleg hol van a telefon, hogy hova szeretném majd ha visszaküldenék, megkérdezném hogy milyen módon és hova kell küldeni, állják-e a szállítási költséget, illetve milyen módon és hova tudom kifizetni a javítás költségét. Ha megválaszoljuk előre a lehetséges kérdéseket, akkor pár felesleges kört és pár napot (vagy hetet) megspórolunk magunknak.

További infó a garanciás ügyintézésről: https://oneplus.net/support/answer/how-should-i-prepare-for-rma-process

vitezlejszlo fórumtársunk tapasztalata a garanciás ügyintézéssel: #16152

A Oneplus One készüléknek kettő verziója kapható: a globális, és a kínai verzió. A Oneplus Kínában a kínai verziót forgalmazza, Kínán kívül pedig a globális verziót. Mivel a globális verzió részben meghívóhoz kötött (ne feledjük, kedden meghívó nélkül is rendelhetünk), így ehhez csak úgy juthatunk hozzá, ha szerünk meghívót és a Oneplustól rendelünk (vagy sikerül valamelyik kedden rendelnünk meghívó nélkül), vagy pedig találunk egy olyan személyt, aki meghívóval rendelt a Oneplustól, és hajlandó eladni a készülékét. Tehát nagyon fontos tisztában lennünk a különbségekkel, ugyanis a különböző webshopokban árult telefonok szinte biztos, hogy kínai verziók. Továbbá a Media Marktnál és az Extreme Digitalnál kapható Oneplus is kínai verzió!

Három különbség van a global és a kínai verzió között:

A) gyári ROM: mind a kettő készüléket Android operációs rendszer müködteti, azonban a kínai verzió gyárilag ColorOS-el jön, míg a global verzió gyárilag CM11S, a CyanogenMod 11 Speciális verziójával jön. A két OS közötti különbségről részletesen lehet majd olvasni a készülő rootolós cikkben. (ha kész lesz akkor itt lesz hozzá link :) )
B) minimális esztétikai különbség: a kínai verzió hátlapján nem látható a CyanogenMod felirat és logó. (itt ne tévesszen meg senkit a webshopokban látott CyanogenMod feliratos Oneplus One képek sugallata, ugyanis több, mint valószínű, hogy kínai verziót árul az a webshop is)

C) frekvenciatámogatás:

Globális verzió:
GSM: 850, 900, 1800, 1900MHz
WCDMA: Bands: 1/2/4/5/8
LTE: Bands: 1/3/4/7/17/38/40

Kínai verzió: (kép a dobozról)
GSM: 850, 900, 1800, 1900MHz
WCDMA: Bands: 1/2/5/8
LTE: Bands: 1/3/7

ezeken felül a kínai verzióban vannak még a kínában használatos TD-SCDMA és TD-LTE frekvenciák.

WCDMA Bands (sávok) és frekvenciák:
1 = 2100MHz
2= 1900MHz
4 = 1700MHz
5 = 850MHz
8 = 900MHz

Legelterjedtebb LTE sávok régiónként:

EU: 3/7
USA: 2/4/17
Kanada: 4/7

Számunkra a legérdekesebb rész a WCDMA amiből a kínai verzióban a 4-es (1700 MHz) hiányzik, viszont ez a frekvencia Észak-Amerikában használatos főleg, tehát EU-ban a kínai OPO is gond nélkül müködne.

Sajnos azt biztosan nem tudom megmondani, hogy a hiányzó frekvenciák feloldhatóak-e a kínai verzióban. Ez attól függ, hogy a frekvenciák szoftveres különbségből adódnak, vagy pedig az antenna különbözik a kettő telefonban, tehát hardveres a különbség. Viszont akármelyik is legyen, Magyarországon (és EUban) müködni fog gond nélkül a kínai és a global verzió is, ugyanis:

Magyarországon használt frekvenciák:

2G : GSM 900, GSM 1800
3G : UMTS 2100 (Band 1)
4G : LTE 1800 (Band 3)

Szolgáltatónként minimális az eltérés:
T-Mobile: 2G 900/1800MHz - 3G 2100MHz - 4G 1800 MHz
Telenor: 2G 900/1800MHz - 3G 2100MHz - 4G 1800 MHz
Vodafone: 2G 900/1800MHz - 3G 900/2100MHz

Forrás: link / link / link / link

Mindezt összefoglalva: a fentebbi adatok és a tapasztalatok is azt mutatják, hogy Magyarországon a kínai és a global verzió is müködik hibátlanul az összes hazai frekvencián, és müködik a 2G/3G/4G mobilnet is.

A fentebbi frekvenciákat végignézve, a kínai verzió főleg USA-ban jelenthet hátrányt, mivel az USA-ban használatos 4-es WCDMA és a 4 & 17-es LTE sávok hiányoznak a kínai verzióból. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ahol pl csak 17-es LTE van, ott a kínai verizó nem fog tudni LTE-re csatlakozni.

Megjegyzés: ez a magyarokat nem érinti, de azért gondoltam leírom ezt is: a kínai verzióban Kínában le van tiltva szoftveresen a WCDMA, vagyis 3G-re nem tud csatlakozni a készülék. Mivel szoftveresen van letiltva, ezért ez orvosolható. Mivel Kínán kívül az a tapasztalat hogy a WCDMA müködik rendesen, ezért arra a következtetésre jutottunk a fórumtársakkal, hogy a kínai Oneplus One kínai szolgáltató SIMkártyájának érzékelésekor, vagy kínai hálózatra lépéskor letiltja a 3G-t. Mégegyszer megjegyzem, ez Kínán kívül senkit nem érint.

A kínai és a global verzió között más különbség nincs!

$ SU Rootolás, flashelés, bootloader feloldása:

Az alapokat (általános kifejezések a témával kapcsolatban, biztonsági mentés készítése, bootloader feloldása, rootolás, teljes partíciómentés, custom recovery telepítése) elsajátíthatjuk a következő cikkből: [link]
Ahogy időm engedi, elkészítem a cikk folytatását is, mely a custom romok, kernelek és recovery-k telepítésére koncentrál. A fentebbi cikkben egyébként sok általánosdolgot is találni, amit nem csak a Oneplus telefon esetén tudunk hasznosítani.

Egy rövid bevezetést azért az összefoglalóba is írok a témával kapcsolatban:

Először is szeretnék mindenkit emlékeztetni az ezekkel járó kockázatokra, és hogy felelősséget sem én, sem más leíráskészítő nem fog vállalni, azonban ha valaki pontosan követi az itt említett útmutatókat, akkor nem lesz semmiféle gond. A legnagyobb kockázat az, ha valaki nem tudja, mit csinál. Ezért tanácsolom azt, hogy csak akkor kezdjünk bele például bootloader feloldásába, ha minden egyes lépést kristálytisztán értünk.

Custom ROM flasheléséhez nem szükséges feloldani a bootloadert, nem szükséges rootolni sem, csupán letöltjük a megfelelő zip verzióját a ROmnak, és recovery-be bootolva a telefont wipe, aztán flasheljük a zipet. Itt egy rövid és érthető leírás a flasheléshez.

Fontos megjegyezni, hogy a telefonhoz van CM11S és "sima" CM11 is ! Itt van, hogy ezeket hol találjuk hozzá.

A rootolás ennél kicsit összetettebb dolog, mivel ahhoz előbb fel kell oldani a bootloadert, ami alap esetben minden adatot töröl a készülékről, bár egyes toolkiteknél lehetőség van adatvesztés nélküli bootloader feloldásra, ez egyenlőre csak kísérleti funkcióként van a toolkitben, illetve itt egy rövid leírás hogyan tudjuk adatvesztés (wipe) nélkül feloldani a bootloadert toolkit használata nélkül. A leírást köszönjük sheratan és LógaGéza fórumtársaknak!

A bootloader feloldásához és a rootoláshoz a fentebbi cikkem mellett itt egy nagyon korrekt leírásitt. A bootloader feloldásához szükség lesz az Android SDK egy részére. Ha nem akarjuk az egész Android SDK-t letölteni, akkor elég ez is.

Flashelés, bootloader feloldás, rootolás lehetséges toolkitek használatával is, én eddig ezt a hármat találtam: manudroid19 féle, scumpicule féle, és

WugFresh féle toolkit.

A toolkitek használata jóval egyszerűbb, azonban nekem az a fenntartásom a toolkitekkel szemben, hogy nem tudni pontosan, mit is csinálnak a háttérben, így nem nevezném biztonságos megoldásnak. Aki megfelelő hozzáértéssel rendelkezik, az megpróbálhat rátekinteni a forrásra persze, de még egy hozzáértő sem biztos, hogy észreveszi ha valami turpisság van, illetve verziónként változik a forráskód is természetesen.

Továbbá úgy gondolom, hasznos lehet a tudás amit szerzünk, ha a toolkitek használatának mellőzésével oldjuk fel a bootloadert és rootoljuk a telefont.

Az összefoglalót készítette: micafighter

[ Szerkesztve ]

(#16348) s3nsitivity válasza micafighter (#16347) üzenetére


s3nsitivity
addikt

na bocsi, most láttam. :D

Tracking elvileg van, legalábbis a levélbe az jött, hogy madj küldik a tracking numbert amint feladják. :K
Az itthoni szállításról nem tudok nyilatkozni, de szvsz a magyar posta futár fogja hozni. :K
De természetesen leírom ,hoygg kihozta ha megjön. :D
na meg, hogy mennyi idő volt. :K

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#16349) micafighter válasza micafighter (#16347) üzenetére


micafighter
nagyúr

Pár apróbb dolgot máris találtam és szerkesztéssel javítottam a hozzászólásban is és a forrásban is, így ez gyakorlatilag már a 2.1-es verzió :) Várom a visszajelzéseteket.

(#16348) s3nsitivity köszi szépen :) Fentebb látható az összefoglalóban leírtam hogy várhatóan mi lesz a rendeléseddel, az összefoglaló kirakásával megvárom a rendelésed hogy valóban így zajlott-e. Ha valami másképp történne akkor pedig módosítok és utána teszem ki :)

[ Szerkesztve ]

(#16350) axlfsi válasza micafighter (#16339) üzenetére


axlfsi
veterán

Pontheggesztessel vannak osszeforrasztva, ha jol remlik, meghozza parhuzamosan, hiszen a delejre van szukseg, nem a plusz feszultsegre. Roppant egyszeru, ezt nem akadaly megoldani (igaz, villanyos vagyok :) ).

(#16342) Avicularia na igen, lattam en is akkor az akciot, de valahogy ugy alakult, hogy akkor nem szantam ra a lét, most meg kivarok, hiszen nem surgos. Biztosan lesz ket honapon belul (de ha addig nem, miutan elkezdi szorni a Oneplus a sajatjat, biztosan) akcioban. Ezerszazalek! Sot, jofele LG akkuk vannak benne, mar csak a 4 akku erteke tobb (ha kulon csak az akksikat venne az ember), mint maga amennyiert aruljak a komplett bankot, ugyhogy nagyon megeri a Szajomi PB-ja, ez nem vitas.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.