Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7701) cserry193 válasza nemesmatee (#7699) üzenetére


cserry193
tag

Miért lenne iPhone koppintás? Hogyha az iPhone kilép,akkor az iPhone nem is tudja háttérbe rakni,csak kilépni.Háttérbe rakni,és kilépni nagyon más :D És különbenis Symbiannál régóta van ez a dolog :K

(#7702) nokiafan0802


nokiafan0802
csendes tag

Új telefon (nettó): 79 000 Ft.
Új telefon (bruttó)*: 98 750 Ft.
Használt 0 perces (bruttó)**: 65 900 Ft.
Használt (bruttó)**: --- Ft

Láma kérdés lesz, de mit takar az, hogy Használt, 0 perces? Miben különbözik az Új telefon ártól? 66-ért megéri megvenni az 5800-át neten? Thx. :R

(#7703) Peterson_


Peterson_
addikt

Ezzel kapcsolatban talán tudok érdemi info-t nyújtani,mivel épp egy hete vettem a T-mobile-nál az 5800-ámat, a teljes ára előfizuval 65-re jön ki.
A készülékkatalógus szerint kellett volna adniuk egy bőrtokot,egy állványt, video kábelt, na most ebből eddig semmi sem volt benne.
Ellenben a Gyártótól vásárolt készülékhez ahogy hallom 8 gigás kártya helyett 1 gigásat adnak(a T-mobile-os verzióból legalább ezutóbbit nem spórolták ki)

Ami megint hülyeség,hogy csak kékben van a t-mobile hivatalos honlap szerint,sőt még az üzletben is azt mondták, erre elém tettek egy pirosat :D
Szóval eltérések vannak, ha úgy vesszük, és azért egy videokábel,bőrtok,állvány minusz nem olyan elhanyagolható(még akkor sem,ha csillaggal jelölve bent van a katalógusban,hogy változhat a felhozatal.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#7704) Daffchy válasza nemesmatee (#7696) üzenetére


Daffchy
őstag

Miért volt számodra nagy pofon a telefon? Milyen problémáid adódtak vele, vagy mi nem tetszett benne?

(#7705) nemesmatee válasza jety91 (#7700) üzenetére


nemesmatee
csendes tag

nem zavar, de ezt megfogalmazhatod higgadtabb módon is :(((

[ Szerkesztve ] Vagy mégsem??? :D

(#7706) cserry193 válasza nemesmatee (#7705) üzenetére


cserry193
tag

Miért? Érthetően fogalmazott. :K

(#7707) nemesmatee válasza Daffchy (#7704) üzenetére


nemesmatee
csendes tag

Daffchy, kezdődött azzal, hogy állandóan fagyott, aztán letört annak a pöcöknek a fele a hátlap belső felén, ami a stylus-t tartja, hogy szoruljon, ne csússzon ki könnyen, a tok belseje szálasodott ki, jött szét (tény, hogy sokat használtam...) az érintő pontatlan volt, hiába kalibráltam újra (leginkább ez zavart), a headset bal oldala elszállt, nem is kell tovább sorolnom a problémákat. Bal kezemben 5800 volt, jobb kezemben iPhone 3G 16GB és az iPhone-hoz éppen, hogy odaért az ujjam, már reagáltrá, az 5800-t meg szinte meg kellett ütnöm, hogy érzékeljen (na jó, ez kicsit túlzás volt). Először engem is a külseje fogott meg, de mostanra már megváltam tőle, amit nem bánok. 2 hónap használat után 53-ért sikerült megválnom tőle.

[ Szerkesztve ] Vagy mégsem??? :D

(#7708) jety91 válasza nemesmatee (#7707) üzenetére


jety91
őstag

Fagyásról annyit, hogy nekem is a gyári 11es szoftal 2 óra után sikerült kiakasztanom, de a mostani 21-sel vígan elvan akár 1 hétig restart nélkül.

Stylus pöcköt hogy a rákba sikerült letörnöd :F
Általában huzamos használat után "elkopik".

Tok szálasodás nálam is előjött, de egy igényesebb ember aki ilyen telefon tulaja vesz egy tokot ami nem nyomja agyon a telefont mint ez a f.s gyári.

Kijelző pontatlan volt?Erről még nem halottam. Nekem néha ha félrenyomok (félrecsúszik az ujjam) sms írás közben, akkor is arra a gombra nyom amire akartam volna.

Headsetről meg annyit, hogy én 2 éve nyúzok egy SE Walkman fülest (igen ehhez is ezt használom) és nekem semmilyen problémám nemvolt ezzel. Úgy néztem hogy a nokia headsetben van törésgátló, úgyhogy ahhoz agyon kellett tördelned, hogy sikerüljön megdögleszteni 1 oldalt.

A "koppintás" meg azért van van mert a nokiát meg kell nyomni, az iphone-hoz meg hozzá kell érni. Ez a 2 különböző technológia miatt van.

Ne vedd ezeket kötekedésnek, csak a problémáidra reagáltam :)

[ Szerkesztve ]

(#7709) nemesmatee válasza jety91 (#7708) üzenetére


nemesmatee
csendes tag

értem :) :R

[ Szerkesztve ] Vagy mégsem??? :D

(#7710) Peterson_


Peterson_
addikt

már megint az I-phone koppintás téma.....
Kamber az egész...
Minden kiindul,vesz ötletet valamiből, ez a szép a technikai dolgokban,meg a tervezésben.
Szerintem aki azt állítja hogy van a piac telítve van egyedi autókkal,telefonokkal,vagy mondjuk mikro-sütőkkel,az nem igazán van képben...
Azért hoztam ezeket a hülye példákat,mert azonos funkciójú használati tárgyak között nehéz akkora különbséget tenni/alkotni,mivel azért vannak kötött dolgok...
Attól hogy van egy traboárom aminek négy kereke van,kormány van a bal oldalon,piros, az nem azt jelenti hogy egy Ferrari koppintás, attól hogy egy mikro úgy melegít mint egy másik,nem replika....

Így eléggé áttetsző gyanusítás az is,hogy koppintás lenne ez meg az a funkció,meg maga a telefon...
Pl...az 5800 formája sem olyan mint az i-phone-nak,leszámítva hogy orbitális kijelző,ami tapis....meg hogy mindkettő mobil és okos...
De ennyiből kopintás az Omnia, a Prada, meg a hawerjai, és ezzel az erővel az I-phone is csak egy egyszerű koppintása az ASUS smartphone-oknak,vagy a Blackberryknek...mert tudtommal azért nem az Apple a nagy ős,előtte is voltak tapicskolós telefonok...
Szóval akkor az i-phone ötletét is vették valahonnan,nem?
Amúgy meg a symbian is egy pöpetet régebb óta van jelen,mint ahogy az Apple betört a mobiltelefon piacra....

Nem azt mondom, bitang jól kitalált az I-phone,de azért nem kellene ilyen dolgokba beleszaladni... :R

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#7711) kp78


kp78
addikt

BT headsetet használ vki telefonálásra?
Nálam nagyon rapszodikus a bt kommunikáció a headset és a telefon között.
Elég sűrűn gondol egyet, és szétkapcsol, majd újra csatlakozik, aztán van, hogy nekem kell újra csatlakoztatnom :U
Ha másnak nincs ilyen gondja, akkor lehet, hogy viszem szervizbe :U

(#7712) Bandus99 válasza kp78 (#7711) üzenetére


Bandus99
őstag

Nem feltetlenul a telefonnal van a gond, lehet nem kompatibilis a ketto.
Hasonlokeppen jartam en is, a regebbi nokia CK1W BT eszkoz amivel korabbi telefonom tokeletesen mukodott, az 5800 nem akart mukodni hol letrejott a kapcsolat hol nem, ha volt is kapcsolat beszed kozben bontott. Aztan lecsereltem CK7W re es azota semmi gondom nincs.
Ha teheted probald ki mas headsettel is mielott szervizbe viszed.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#7713) kp78 válasza Bandus99 (#7712) üzenetére


kp78
addikt

Nokia BT headsettel éppen nem próbáltam, hanem egy SE HBH-PV703-mal, meg egy Samsung WEP200-zal.
SE-vel még nem is volt annyira gyakori a bontás, de Samuval, majd minden hívás után.
Pedig a márkának itt nem szabadna, hogy jelentősége legyen.
Ami furcsa, hogy ha PC-ről küldök képet, vagy kisebb fájlt 5800-ra, akkor is van, hogy nem fogadja elsőre, másodikra, csak harmadikra. :W
Mintha nem kommunikálna rendesen a BT benne. :U

(#7714) Bandus99 válasza kp78 (#7713) üzenetére


Bandus99
őstag

Igy mar maskent hangzik. Akkor szerviz.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#7715) kp78 válasza Bandus99 (#7714) üzenetére


kp78
addikt

Először azért haver telefonjával is kipróbálom az említett headsetet, ha az is így viselkedik vele, akkor ez frankó kis 5800 fícsör :W

(#7716) kp78 válasza kp78 (#7715) üzenetére


kp78
addikt

A másik 5800 (szintén 21-es szoft) is eldobálja a bt headsetet :W
Talán az új szoft jobb lesz ebben, ha egyáltalán kapunk vmi javítást. :U

(#7717) tutijatek


tutijatek
csendes tag

Szerintetek 68k ért függetlenül megéri venni egyet? Van vmi ingyenes navigációs progi rá?
Ja és van már office rá?

[ Szerkesztve ]

(#7718) Blyan válasza tutijatek (#7717) üzenetére


Blyan
félisten

Megfelelő ideig szóló garanciával mindenképpen megéri. Ingyenes, olyan nincs tudtommal.
Office az van, szerkesztésmentes változat letölthető az OVI Store-ból, ha szerkeszteni akarsz, akkor meg kell venni.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7719) makaveli666


makaveli666
senior tag

Hát ingyenes navi nincs, de olyan amit ingyenessé teszel olyan van:D

(#7720) tutijatek válasza makaveli666 (#7719) üzenetére


tutijatek
csendes tag

Ingyenessé teszek? :)

(#7721) Karma válasza tutijatek (#7720) üzenetére


Karma
félisten

Nem ezen a fórumon. Lásd alapszabályok.

“All nothings are not equal.”

(#7722) tutijatek


tutijatek
csendes tag

Ok bocs csak még nem nagyon vágom a symbian rendszert

(#7723) makaveli666


makaveli666
senior tag

tudom hogy nem ezen a fórumon. és nem írtam le hogy hogyan, csak annyit hogy ingyenessé lehet tenni. ez nem sérti a szabályzatot

(#7724) jety91 válasza makaveli666 (#7723) üzenetére


jety91
őstag

Nem neked mondta.
Annyit írok én erre, hogy a nokiaprogramok oldalon megtalálsz mindent ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#7725) cscscs


cscscs
csendes tag

Azt tudja vki hogy hogyan lehet a betűtípust átállítani a telefonban pl ilyenre?

[link]

(#7726) hegti


hegti
aktív tag

sziasztok

csatlakoztam az 5800 tulajdonosokhoz azaz ma vettem egyet,
vodafonos,
ismerkedem vele
tok, hosszab usb, második toll nincs :(
tv állvány, video kábel van :)

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#7727) Sly Bp.


Sly Bp.
addikt

Nekem lenne egy olyan kérdésem hogy még mindig melegszik e vagy már megoldották volt már 5800-ám és nagyom meleg tudott lenni! És néha kiakadt a menüm! Van már újabb cucc rá?

(#7728) makaveli666


makaveli666
senior tag

hát nekem se wifizés se gps ezés közbe nem szokott melegedni. a régi E65 öm jobban melegedett wifizés közbe

(#7729) Sly Bp. válasza makaveli666 (#7728) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nekem játék közben melegedett nagyon!

(#7730) makaveli666


makaveli666
senior tag

ja... azt nem tudom mert telefont nem játékra használom.

(#7731) Sly Bp. válasza makaveli666 (#7730) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Én se :D de ha mentem valahova 1-2 óra az végig játék volt és nagyon meleg lett!

(#7732) kp78 válasza makaveli666 (#7728) üzenetére


kp78
addikt

Navigáció közben sem melegszik???
Milyen hosszan használtad?
Nekem kicsit több, mint 1 óra Garmin után elég meleg szokott lenni. :U

(#7733) Sly Bp. válasza kp78 (#7732) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Szerintem minden nagyobb terhelésnél felforr :) Kéne bele egy hűtő :D

(#7734) kp78 válasza Sly Bp. (#7733) üzenetére


kp78
addikt

Szerintem is, ezért furcsállom, hogy neki nem melegszik navi közben. :U

(#7735) Sly Bp. válasza kp78 (#7734) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Lehet nem használja nagyon a telefont! Vagy megszakításokkal!

(#7736) taip válasza Sly Bp. (#7733) üzenetére


taip
senior tag

Én a múlt héten használtam a Nokia Map-et navigálásra. Annyira felmelegedett az autóban, hogy ki is kapcsolt. Kevesebb, mint 1 órát navigáltam (volna) vele. Tény, hogy nagy meleg volt. De egyébként is eléggé melegszik.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#7737) taip válasza nokiafan0802 (#7702) üzenetére


taip
senior tag

Használt 0 percesnek szokták mondani, amikor nem kapsz róla számlát, csak egy adásvételi szerződést. Ezt azért csinálják a GSM üzletek, hogy ne kelljen ÁFA-t fizetni.
(Szerintem ez adócsalásba hajlik, de ez más téma.) A telefon beszerzési forrása bizonytalan.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#7738) makaveli666


makaveli666
senior tag

Motoron szoktam 1-1:30 percet nyomni a garmint. és nem melegszik

(#7739) taip válasza Peterson_ (#7703) üzenetére


taip
senior tag

Bőrtok már rég nincs benne, az "állványt" és a videokábelt mostanában kezdték el kispórolni belőle.

Én kártyafüggetlenül vettem, hivatalos Nokia zárószalaggal úgy egy hónapja. Ebben 8 gigás kártya volt. És volt benne videokábel is és azt hiszem állvány is csak minek.
És én inkább megvettem kártyafüggetlenül, ÁFÁ-val 80-ért, mint pl. 65-ért szolgáltatófüggően. Amikor vettem, az mgsm-nél 76 körül volt, most 72 (persze a 2 év garis, a többivel nem érdemes foglalkozni.) De nekem ennyit megért, hogy teljesen "tiszta" a készülék.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#7740) nemesmatee


nemesmatee
csendes tag

Nekem 2 óra zenehallgatás után nem igazán melegedett fel, mondjuk ki volt kapcsolva a kijelző, stb... Egyébként meg szerintem a bőrtok megoldása nem para, mert így legalább rendesen megszorul benne a készülék és nem csúszik ki

[ Szerkesztve ] Vagy mégsem??? :D

(#7741) tutijatek


tutijatek
csendes tag

a 0 percesen valszeg nincs gari

(#7742) kp78 válasza makaveli666 (#7738) üzenetére


kp78
addikt

Motoron azért van hűtés rendesen :DDD

(#7743) Blyan válasza makaveli666 (#7738) üzenetére


Blyan
félisten

Persze, mert léghűtéses lesz a telefon, mint egy kispolski. :DDD

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7744) Sly Bp. válasza makaveli666 (#7738) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Hát nem tudom nekem melegedett mindig sajnos! Ezért is meg a recsegő ház miatt került eladósorba!

(#7745) kosturica válasza tutijatek (#7741) üzenetére


kosturica
őstag

Már hogy ne lenne! Én is így vettem 2 év gyártói garanciával!

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#7746) cscscs válasza tutijatek (#7741) üzenetére


cscscs
csendes tag

Már bocs, de én is 0 percesként vettem és két év garit kaptam rá...

(#7747) pampika válasza tutijatek (#7741) üzenetére


pampika
őstag

A 0 perces telefont egyszer már eladták, szóval jogilag használt. De attól még lehet 2 év garis, gyárilag fóliázott darab is. Csak mivel nem új jogilag, így nem kell az áfával foglalkozni, ami (ahogy fentebb is említették) kissé gazdaságilag szürke terület...

(#7748) nemesmatee


nemesmatee
csendes tag

Nekem is rcsegett a ház és oldalt be lehetett látni az XpressMusic gombhoz, és oldalról láttam, ahol a ház 2 része összeér, hogy világít

[ Szerkesztve ] Vagy mégsem??? :D

(#7749) Sly Bp. válasza nemesmatee (#7748) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Hát igen! Nem a legjobb legalább elmondhatom hogy ilyenem is volt 2 hétig :) De tudásilag frankó! Csak egy iPhone minőségben kellett volna legyártani!

(#7750) vscotina válasza tutijatek (#7741) üzenetére


vscotina
aktív tag

Szia tutijatek!!

ez pontosan azt jelenti, hogy a garancia bolti, vagy gyári, de a különbözeti adózás miatt, ezt az áfát már más visszaigényelte, és így használtnak minősül. Természtesen nem az, csak te nem kapsz róla Áfás számlát, tehát cég részére vagy egyéb módon ezt már nem igényelheted vissza. A készülék "O" perces pont azt jelenti, hogy gyakorlatilag vadi új a készülék. Ebben is vannak megbízható és kevésbé megbízható cégek. Bolti garancia esetén csak hozzájuk viheted és valószínűleg EU, vagy kínai import a telefon. Míg ha gyári garanciát kapsz, bármelyik magyar szervízpontba beviheted ha gondod van vele. A kellékeket illetően valószínűleg nincs különbség.

Szólj ha még kíváncsi vagy valamire.

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.