Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) Looserke


Looserke
őstag

Jól értem, hogy ha elkészül a CM7 Defyre akkor az egy teljes értékű 2.3-as android rendszert fog tartalmazni?

Vagyis nem is annyira fontos már a hivatalos 2.2 érkezése?

[ Szerkesztve ]

(#15852) sysmaster


sysmaster
csendes tag

Amikor emailt küldök a telefonról, csatolmányként ki lehet választani a kamera által aktuálisan készített képet. Ez nekem most QVGA (320x240) méretű képet csatol a levélhez. Be lehet ennek a méretét valahogy állítani nagyobbra?

(#15853) forintuser válasza Looserke (#15851) üzenetére


forintuser
őstag

Moddolt 2.3, de teljes értékű.A 2.2 pedig már felesleges lesz.(nekem legalábbis.)

Holnapkészítést vállalok.

(#15854) xrvman válasza BobChemistry (#15835) üzenetére


xrvman
őstag

köszi, beírtam a imeit nem adott ki semmit, beírtam a msn kodot akkor se, cak search again van.. mi a ludas?

(#15855) AizawaKouta válasza xrvman (#15854) üzenetére


AizawaKouta
tag

Settings – About phone – Status és ott van az IMEI. Beírod az oldalon bal oldalt a Serial Number mezőbe.

(#15856) AizawaKouta válasza xrvman (#15854) üzenetére


AizawaKouta
tag

Most próbáltam vagy 3szor, egyenlőre nem müködik. Korábban így néztem meg. Próbáld meg később.

(#15857) Titi76 válasza xrvman (#15854) üzenetére


Titi76
aktív tag

Írd be a tárcsázoba: *#06# Ez az imei számod. Ezt verd be oda

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#15858) Edge válasza aveos (#15849) üzenetére


Edge
veterán

Location & security settings-ben ha be van pipálva a "use wireless network" akkor biza fogja használni a mobil netet helymeghatározásnál jó pár app, pl a google maps az tuti.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#15859) morfondőr válasza aveos (#15849) üzenetére


morfondőr
őstag

Settings -> Wireless & network settings -> Mobile networks: innen szedd ki mind a két pipát és nem fog felmenni mobilnetre. Akkor vagy jó, ha felül a taskbar-on megjelenik egy piros fel-le mutató nyíl! De azért letesztelheted: kikapcsolt wifi-vel megnyitod a marketet vagy böngészőt és semmit nem szabad betöltenie.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#15860) canniball válasza xrvman (#15731) üzenetére


canniball
nagyúr

Kikapcsolt állapotban rányomtam arra is, semmi nem változott.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15861) hétalvó


hétalvó
addikt

új noblur 3.4.2_177-005

asszem meg van az új firmware-em :K

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#15862) whth válasza 8904 (#15821) üzenetére


whth
csendes tag

Ne nyúlj hozzá. Q jó a 2.2 USA. Nincs vele gond megy minden. 3-4 15 éves kölyök nyavalyog itt hogy fel ne tegye senki, mert jaj jaj jaj,…há meg há. Hibátlan az a verzió.

DEFY User /Motorola Defy CM 7.1.0-RC1.5-jordan-signed/ Hibátlan!!!

(#15863) DeadMeat válasza whth (#15862) üzenetére


DeadMeat
veterán

az még mindíg cee verzió,nem amerikai fw.Közép európa...

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#15864) aveos válasza morfondőr (#15859) üzenetére


aveos
tag

Köszönöm!!!!
Most már úgy is mindegy, közel 30 k. kell kifizetnem!
2 hét alatt pörgőt > (1kb/s 12ft bruttó)

06302081105

(#15865) Carambola


Carambola
tag

Sziasztok!

Talán nem mindenki látta már, hogy a Froyo frisités április második felében érkezik.
a forrás

linkesítettem

[ Módosította: bolondember ]

(#15866) CoolBoy323 válasza Carambola (#15865) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

bakker de "megijedtem" amikor megláttam, h gingerbread, de aztán továbbolvastam... :(

(#15867) Steven válasza Carambola (#15865) üzenetére


Steven
addikt

jó hír :) épp most raktam fel a 155 cee-t úgy látszik korai volt:D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#15868) Edge


Edge
veterán

Ezt próbáltátok már?

SD increase + SD tools a méréshez (SD tools-ból a marketen 1.7 van az FC-zett nálam(másnál is) levadásztam az 1.6-ot az megy rendesen.)
Nade a lényeg:
SD read/write előtte: 6mb/19-20mb utána 7.2mb/32.5mb class4-es 16gb-os SD-vel, 2048-as cache beállítással.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#15869) Edge válasza CoolBoy323 (#15866) üzenetére


Edge
veterán

Ne csóváld a fejed ez egy jó hír :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#15870) bepe79


bepe79
addikt

Miért van az, hogy SMS-nél nem rezeg a Defy-om, csak a hozzá beállított MP3-at játssza le? A Sound&Display-nél be lehet ugyan állítani a Phone Vibrate-et (be van pipálva), de ez csupán a bejövő hívásnál rezegteti nálam, ha jól rémlik. Hol lehet állítani ezt külön az SMS-ekhez, hogy mit csináljon?

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#15871) balewi válasza forintuser (#15848) üzenetére


balewi
aktív tag

Azért nem lenne rossz a magyar nyelv a CM7-ben. Egy nálam jobb angol nyelvtudással rendelkező megemlíthetné ezt a fórumon.

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#15872) ravebp válasza DeadMeat (#15863) üzenetére


ravebp
senior tag

Tévedés...
Megkérdeztem, egy USA beli mukit akinek gyári 2.2van hivatalos boltba vette és neki is benne van a CEE. Sztem ez nem a helyet jelöli, mert amúgy a verzióban ott van h USA

Rave

(#15873) gagavectra21 válasza Edge (#15868) üzenetére


gagavectra21
tag

és ez mire is jó?

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#15874) Edge válasza gagavectra21 (#15873) üzenetére


Edge
veterán

Elvileg gyorsabb SD kezelés(legalábbis mérni lehet a difit), még tesztelem hogy van-e értelme, gamelek meg filmet nézek kiváncsi vagyok előfordul-e most mikro lag, mert néha azért volt amikor előfordult eddig.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#15875) Titi76 válasza bepe79 (#15870) üzenetére


Titi76
aktív tag

Gyári SMS app(Messaging):
Menü gomb/Messaging settings/Text Messaging/Notifications settings/Vibrate pipa be

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#15876) Memmaao válasza whth (#15862) üzenetére


Memmaao
addikt

Mint nyavajgó 28 éves, megkérdezhetem tőled, hogy a Central East Europe mióta USA rom?????

My name is Bond, James... Dean.

(#15877) Titi76


Titi76
aktív tag

Marketen fent van az MR2-Akusztik appja. Már régóta vártam. Imádom azt a műsort...
Ja Adobe Air kell hozzá meg nem árt egy Wifi

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#15878) bepe79 válasza Titi76 (#15875) üzenetére


bepe79
addikt

Óh, nagyon szépen köszönöm, megvan, sikerült! :R Azt hittem, egy helyen vannak (tudom, hinni a templomban kell). :R

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#15879) ravebp válasza Memmaao (#15876) üzenetére


ravebp
senior tag

APflex version: GAS_EMEA_USAJRDDNFRYORTCEE_P011

De komolyan sztem felesleges ezen lovagolni.
Az amcsikon is ez van, ott is ott van a CEE, de ettől nem gondolom, h európából viszik az USA-ba.
nem tudom már motonál mi mi...
Van itt kavar :)

Rave

(#15880) whth válasza Memmaao (#15876) üzenetére


whth
csendes tag

Nem mondtam, hogy ugyan az. De nem sok külömbség van a kettő között.

DEFY User /Motorola Defy CM 7.1.0-RC1.5-jordan-signed/ Hibátlan!!!

(#15881) whth


whth
csendes tag

Ez azért érdekes lesz. Már majdnem minden megy rajta. Android 2.3.3
haladnak a fiúk :C

[ Szerkesztve ]

DEFY User /Motorola Defy CM 7.1.0-RC1.5-jordan-signed/ Hibátlan!!!

(#15882) AtomCity válasza ravebp (#15879) üzenetére


AtomCity
tag

A legújabb romban, ami már 2.2.2-es (3.4.2-177-005) (Nordic)
System version: Moto_Version.34.177.5.Retail.en.ND
A végén ND van, mint NorDic, a 3.4.2-155-002-nél meg CEE van, azaz szerintem akkor is Central Eastern Europe-t jelent a CEE.... De ezen ne vesszünk itt össze :)

Aki kardot ránt, az kard által vész el...

(#15883) Carambola


Carambola
tag

[link]

Pontosított adatok a frissítésről. A HTC Desire HD már csúszik májusra a 2.3-al, remélhetően a Defy nem fog a froyoval.
A Samsung Galaxy S már frissíthető froyora.

T-mobilos Defynél mi a tapasztalat a hangszóró javításról? Cserélik, vagy javítják?

Az enyém február végén vásárolt, de 2010 novemberi. Eddig nem jött még elő, de nem teszem vízbe.
Ellenben van egy kis kb 4-5 mm-es folt a kijelzőn ami sötétebb, mint a többi része a kijelzőnek. Már bevittem a szervízbe, és ott akarták tartani, de én megvárnám, míg kijön a froyo.

[ Módosította: bolondember ]

(#15884) tzl válasza ravebp (#15872) üzenetére


tzl
senior tag

Ez egy öszvér kiadás, úgy kezdődik, hogy emea, azaz europe, middle East, asia, majd jön az USA, majd a cee, azaz Central and Eastern europe. Elég nagy katyvasz.

(#15885) lynty


lynty
tag

hello
rootolatlan stock romos készüléken az akku újrakalibráció nem lehetséges?
marketen van egy app, amit agyon dícsérnek:
battery calibration
NéMa terméke
viszont ez csak rooted gépen megy....sajnos...

(#15886) AtomCity válasza lynty (#15885) üzenetére


AtomCity
tag

Akkor rootold a defyd.... rootolás = rendszergazdai jogok megszerzése
Gondolom a PC-den is rendszergazdaként lépsz be, ez sem sokkal másabb, csak itt alapból nem admin vagy, hanem user, de azzá válhatsz elég könnyen.... Akkor miért féltek a dologtól? :)

Aki kardot ránt, az kard által vész el...

(#15887) DeadMeat válasza ravebp (#15879) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ha tényleg usa verzió volna,akkor kellene hozzá a 3g fix is nem?Legalábbis az előző "igazi" us fw után fel kellett rakni,mert nem ment a 3g.
De tényleg mindegy.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#15888) Titi76 válasza bepe79 (#15878) üzenetére


Titi76
aktív tag

Nincs mit.

OFF. Csak egy Facebook bejegyzés. Az alma nem esik messze vagy mi :DD :DD :DD

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#15889) Stauffenberg válasza Titi76 (#15767) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Megjegyezném, hogy a CM 6.x.x még Samsung Galaxy Spicán is volt, nem tudom mi a helyzet a CM 7-el, mert év elején megszabadultam a Spicától a Defy kedvéért. Mindenesetre a CM hivatalos weboldalán nem szerepel a Spica a támogatott telefonok között, ennek ellenére a #1 Android MOD arra a készülékre.

Szóval én is nagyon várom a CM7 hivatalos debütálását a kicsi Defymre, minden bizonnyal sokat dobna rajta! :)

Más kérdés: Tud valaki olyan Android disztribúcióról vagy modról, mely megszabadítja az egész rendszert a Google kötődésektől? Igazából csak gondolati síkon érdekelne a dolog, hogy lenne-e valamilyen megoldás, hogy 100%-ban kivédjem a telefonom kommunikációjába beleférkőző Google mindent látó szemeit. Az sem baj ha Market sincs, meg semmi egyéb Google szerviz szolgáltatás.

Tegyük fel, hogy James Bond 2.0 vagyok... vagy csak olyan céges kommunikációhoz kell az okostelefon ahol nem árt ha harmadik fél nem lát bele a kommunikációba. Két kezem is kevés ahhoz, hogy meg tudjam számolni az eseteket mikor a Google visszaélt a felhasználóktól illegálisan eltulajdonított privát adatokkal így érthető a bizalmatlanságom. Tudom ez a felhasználók 99%-át nem érdekli, de hátha vannak még itt paranoid emberek akik tudnak ilyen MOD-ról! :)

(#15890) Gaberiellb válasza Stauffenberg (#15889) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

ez egy elég érdekes elképzelés ha azt nézed hogy az android a google oprendszere, használd sim nélkül bár lehet hogy a gps miatt tudni fogják hol vagy, a google mindent tud :DD

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#15891) atedg válasza Gaberiellb (#15890) üzenetére


atedg
tag

hiába nem tesz SIM-et a telefonba,akkor is lehet pl 112-t hívni (a gyerekem felhivta a régi bekapcsolt "játéktelefonról") igy 007-es ügynököt is látják ha tudják a telefon imei-ét talán

[ Szerkesztve ]

(#15892) tzl válasza Stauffenberg (#15889) üzenetére


tzl
senior tag

Céges kommunikáció vpn-n zajlik normális helyen, de minimum titkosított protokollal. Innen kezdve tök mindegy, milyen google appok vannak nálad, a konkrét kommunikációt nem tudja megszerezni a google.

(#15893) Gaberiellb válasza atedg (#15891) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

nemhiszem hogy a 112-öt fog hivni egy, 007-es, gyerek kezébe meg nemadhatja egy 007-es. :(

[ Szerkesztve ]

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#15894) zsirfecske válasza whth (#15862) üzenetére


zsirfecske
addikt

vegyük elő megint a hibátlan cee usa rom témát (főleg hogy már legutóbb sem reagáltál a keresztkérdésekre), és szólj be bunkó módon huszon-harminc-százéveseknek mert attól lesz jobb a defy fóruma! gratulálok!

(#15883) Carambola:
galaxy s maholnap 2.3-nál jár, azaz mondhatjuk hogy jelenleg kisebb frissítési hullám zajlik (a 2.2 alatti android telók aránya egyre csökken), ami jó hír és hó végéig be kell essen a defy is!

mondjuk a 2.2.2 és cm7 romok sem rosszak, szóval megint van mozgás errefelé, éljen.

[ Szerkesztve ]

(#15895) rbalint88 válasza zsirfecske (#15894) üzenetére


rbalint88
addikt

ne menjünk le mi is erre a szintre.
akkor lesz defyre itt, nálunk hivatalos froyo, amikor azt a moto bejelenti és kész.

(#15896) atedg válasza Gaberiellb (#15893) üzenetére


atedg
tag

arra gondoltam hogy ha a 112-t tudja hívni akkor akkor a GSMtornyok látják tehát be lehet mérni....de hagyjuk ez MI-5-ot mert még felfigyelnek ránk :D

(#15897) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok,
egy nagy problémám volna: kellene a Defy-om 3g mobile hotspot opciója. A simemen van mobil net (T-sz). Ha azonban bekapcsolnam kis ideig probalkozik,majd kiírja hogy: can not setup the connection, please contact your service provider...
Vki találkozott már ilyennel? A díj csomagommal tuti semmi gond, mert két hete simán ment amikor Htc Desire-n próbáltam.

Esetleg tippek&trükkök valaki?

köszi: Antilhu

(#15898) aveos


aveos
tag

Tudja valaki, mire jó a Mobilbox pro?

[ Szerkesztve ]

06302081105

(#15899) x.pet válasza Antilhu (#15897) üzenetére


x.pet
tag

A gyári wifi hotspot alkalmazás nem valami stabil, ezt a hibát nekem is gyakran adta, adatkapcsolat tiltás/engedélyezés általában segít rajta és az usb-s Internet teethering legyen kikapcsolva.
Ha rootolva van a telefon, akkor ajánlom a Wireless Tether for Root Users ingyenes alkalmazást a marketről, szerintem sokkal használhatóbb, mint a gyári.

(#15900) Gaberiellb válasza Stauffenberg (#15889) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

lehet hogy nemnéztem át rendesen, nemmentem a mélyére, mindenesetre a defy- se látom a cm hivatalos honlapján, ez gondolom azt jelenti hogy nem az igazi cm-es crew fogja portolni a cm-et a defy-ra mint spica esetén is criminál portolta, bár ha franko lesz töllem terézanyu is portolhatja.

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.