Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7351) Zitta


Zitta
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék ha valaki használ Lumia 950-t, hogy a Spotify miért nem megy rajta?

Illetve Chrome vagy Google kereső hogyan rakható rá?

:F

Köszi a válaszokat előre is...

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#7352) Joe215 válasza Zitta (#7351) üzenetére


Joe215
aktív tag

Én most újból használom ideiglenesen.
A spotify nekem megy rajta csak már nem teljes értékűként.(pl. nem tudsz keresni rajta
előadó vagy számcím szerint, az albumok képeit nem jeleníti meg ha teljes képernyőre húzod stb.)
Chrome, Google sehogy.
Nekem még mindig ez lenne az ideális teló, ha droid futna rajta vagy lenne még app támogatotsága.
(2 sim + sd kártya, NFC, Qi töltés, jó kijelző, cserélhető aksi, jó kamera még mai viszonylatokban is, 3,5 jack ezt keresném droidban is, de nem akarok Samsungot, Huaweit, Xiaomit. tucat telefont)

[ Szerkesztve ]

(#7353) Zitta válasza Joe215 (#7352) üzenetére


Zitta
őstag

Hát igen...
Nekem is jött egy frissítés androidra (Moto Z2 Force) amitől csak a wifi, bluetooth és a hívás ki-be lett elbaszva - végül is mi számít még...
Apple egy vicc a többi android nem érdekel - így beszereztem egy ilyen Lumia 950-t aminél sok a kompromisszum de ami fontos az megy rajta és a dock cuccal együtt bagatel összegért jutottam hozzá két makulátlan példányhoz.
Cserélhető akkumulátor, jó méret, jack aljzat és sorolhatnám...
Kérdés már csak az, hogy vannak appok amiket nem találok a marketben - lehet, hogy másik régiót vagy nyelvet állítottam be annó évekkel ezelőtt és úgy tettem rá?
Nem emlékszem már sajnos... :F

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#7354) Sztyepadzso válasza Zitta (#7353) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

" Kérdés már csak az, hogy vannak appok amiket nem találok a marketben - lehet, hogy másik régiót vagy nyelvet állítottam be annó évekkel ezelőtt és úgy tettem rá?"
A live fiókodban megtalálod az összes telelpítésedet, illetve vásárolt termékedet, szerintem még telelpítheted is onnen, távolról. Ott jelezve van, ha az régió miatt nem érhető el, vagy mer már törölték.

(#7355) gthomma


gthomma
senior tag

Sziasztok!
Van olyan desktop alkalmazás amivel az áruházból le lehet tölteni az appokat? Szeretném elmenteni őket amíg lehet.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#7356) gyurica úr


gyurica úr
tag

Csoda történt vasárnap, valamilyen oknál fogva de sikerült letölteni a BKK futár appot. Lehet új verziót adtak ki a 3x-i levélváltásunk után, bár ezt nem hiszem, szóval aki akarja letöltheti, mert tényleg működik.

(#7357) gyurica úr


gyurica úr
tag

A kérdés sajnos fájdalmas, de reális.

Mit lenne érdemes venni 950 XL után?

Jelenleg a Samsung S10 (esetleg S10+) és a Huawei P30 Pro a két esélyes.
Ha van ötlet egyik vagy másik mellett illetve ellen szívesen olvasom.

Persze lehet 3. verzió is, de akkor valami felsorolást kérek, hogy miért azt...

Danke.

(#7358) Sztyepadzso válasza gyurica úr (#7357) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Hallo,
L950, majd Sony XZ1 után lett most egy hónapja Huawei P30 pro a zsebemben

Én rosszat nem tudok róla mondani.
Átlagos használatal simán kettő nap jön ki, nincs lag, nincs gondolkodási idő. Remekek a képek, ha fotós telefont keresel, ez kielégíti a vágyaidat.
A videó 4k 30fps-en tetőzik, sokan ezt kevésnek tartják, de nekem a FHD 60 FPS elég. Ha neked nem, akkor nem a tiéd a telefon.

Nincs fagyás, minden teszi a dolgát.
"az android egy szar, meg root nélkül nincs élet, meg mókolni kell" ezt meg tessék elfelejteni.

__Mielőtt__ megveszed, legyen tokod, rendes, (Spigen, Nillkin), és üveg a kamerára(kiáll rendesen).

Én a noccsal is ki vagyok békülve, a Mate 20 Pro volt addig a kiszemelt, annak még nagyobb van, mert az még jobban tetszett, de sajnos már nem volt a szolgáltatónál.

Ha riaszt a lekerekitett üveg, nézheted a sima p30-at is az is kb ez, 5× optikai zoom nélkül. Az ujjlenyomatolvasó nekem remekül működik, arra sincs panaszom.

Remélem, segítettem, hirtelen ez jutott eszembe.

(#7359) Sztyepadzso válasza Sztyepadzso (#7358) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Még annyit: éjszaka, valamikor 2 körül vettsm le töltőtől(1A-s), most 63/-on van, 3h04m képernyőidővel. BT, GPS(véletlenül), mobil adatforgalommal, folyamatosan.
Ha a gyorstöltésre adnád a fejed, ami alapból jár hozzá(27 W, azt hiszem) , akkor annak használatával konkrétan század százalékonként pörgeti a töltést, tart sacc/kb 40 percig, maximum.

Nincs jack, arra lehet venni kb 2500Ft-ért USB-c - 3,5 Jack átalakítót, esetleg ennek a fejlettebb mutációját, Usb-C aljzattal, t
Hogy tölthesd is közben(kocsiban, pl).

Az meg, hogy FHD vagy kisebb a felbontás(alapból lehúzza olyan helyeken, ahol nem kell, a spórolás miatt, de nem éshrevehető), egyszerűen nem zavaró, igazából a QHD meg az azon felüliek érdemelnek egy "Minek?" kérdést.

(#7360) gyurica úr válasza Sztyepadzso (#7359) üzenetére


gyurica úr
tag

Köszi a választ.

Az Android 10-es van már a tiéden? Ha igen meg zökkenőmentesen?

(#7361) Sztyepadzso válasza gyurica úr (#7360) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Még nincs. IMEI szám alapján osztják, én még nem kerültem bele, de sokan megkapták már, szerte a világban.
De annyira nem hiányzik.

(#7362) gyurica úr válasza Sztyepadzso (#7361) üzenetére


gyurica úr
tag

A ZX1-ben mi nem tetszett??? Vagy lejárt a hűségidő?

(#7363) Sztyepadzso válasza gyurica úr (#7362) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Lejárt a hűség, illetve volt pár dolog, amit nem szerettem ezért váltottam.
-Amit nem szerettem:
Hiányzott a Lumia Kamera UI-ja, pontosabban az állíthatóság. Sony-nál pl. max 1sec-es a záridő (L950:4 sec, P30 Pro 30 sec-manuálisan, de magának néha feltekeri 1 percre...) valahogy gyengének éreztem a fotókat.
Az oldalsó ujjlenyomat-érzkelőt nem tudtam annyira megszokni: csak fel kellett emelni hozzá a telefont, mert ugy duplakopp nincs-erre csak a WaveUp app nyújtott vígaszt.
AoD nincs, LCD kijelző miatt nincs "fekete"
Qi töltés hiánya, és az akku sokszor nem húzta estig.

-Amit szerettem:
Pöpec vízállóság(igaz, akkor nem tudod ujjlenyomattal kinyitni), még 2 évesen is lavorba dobtam.
Fém a hátulja
3D scan nagyon ott van, nagyon szerettem.
960 FPS, interpoláció nélküli, tiszta DRAM-on alapuló lassítás (0,2 [720p] vagy 0,1 sec [1080]-hosszan)

Hirtelen ennyi.
Egyébként így, a P30 Pro mellett kicsinek tűnik, és kecsesnek.

(#7364) Tyibur


Tyibur
tag

Újból elővettem a L950-et, mert igazolvány fényképet kellett készítenem. Huawei Mate 20 és Lumia 950 által szobában, azonos körülmények között, szinte azonos időben, gyári beállítással készített fotókat vittem a fényképészhez. A Lumiával készültet választotta ki, nyomtatásra. A kormányhivatal zokszó nélkül elfogadta. Most a Huawei Mate 30-at használom, előtte Mate 9 volt, a Lumiát váltotta.Meg vagyok vele elégedve. Tetszik az Android.

(#7365) Sztyepadzso válasza Tyibur (#7364) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Mate 30?

(#7366) gyurica úr válasza Tyibur (#7364) üzenetére


gyurica úr
tag

Mate 20-at akartál írni, hogy azt használod?
Vagy beszereztél egy M30-ast?

(#7367) Tyibur válasza gyurica úr (#7366) üzenetére


Tyibur
tag

Mate 20-at akartam írni, de előtte a 30-ról olvastam. Bocsi! Egy darabig nem lesz másik telefonom, mert az új készülékek nem nagyon hoznak számomra új, vagy nélkülözhetetlen funkciót, sem a memória, sem a proci nm-e nem kábít, csábít el, az 5G meg nem érdekel. Ha majd a szétnyitható 100 ezer forint alatt lesz, akkor elgondolkodom egy olyan megvásárlásán.

(#7368) Tyibur válasza Sztyepadzso (#7365) üzenetére


Tyibur
tag

Bocsánat! Mate 20-at akartam írni! Bár a 30-as szoftverét szívesen kipróbálnám!

(#7370) gthomma válasza gyurica úr (#7369) üzenetére


gthomma
senior tag

Innentől ez a teló nem ér többet egy tesco-s zacskónyi székletnél.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#7371) Zitta válasza gthomma (#7370) üzenetére


Zitta
őstag

Szerintem még így is használhatóbb mint némelyik szoftveresen a gyártó által szándékosan elcseszett androidos készülék.

:K

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#7372) Sztyepadzso válasza Zitta (#7371) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Ne haragudj, de ez badarság.

Ez a telefon egy flagship volt, összehasonlítani "nem ér" egy utolsó, 8-16GB-os tárhelyű(nem RAM), szirszarkategóriás Snapdragonprocesszoros Androiddal.

Ezért akinek perkálnia kellett, otthagyott 150.00+Ft+ot.

Abból a kategóriából tessék "ellenfelet" állítani.
Az hogy valakinek telefonálni kell, meg fotózni, az pusztán az elb@szott forintok utáni kései rimánkodás takarását szolgáló mellébeszélés.

Ez pontosan azt a #7370-ben írt szatyrot éri, már most is.

Nekem is volt, meg azóta két flagshipem, Androidtól(XZ1 és P30 Pro) Tudod mit csinálnak? Mennek. Lehet, hogy 3 havonta összeszedtem velük egy fagyást, de annyi.

(#7373) Sztyepadzso válasza Sztyepadzso (#7372) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

150.000Ft*

(#7374) gthomma válasza Zitta (#7371) üzenetére


gthomma
senior tag

HTC HD óta van windows telefonom, a HD2 -nél váltottam androidra, amikor megláttam a WM7 -es bénázását. A HD2 -őn lehetett 3 oprendszert kipróbálni, WM6.5 HTC Sense -el, WM7 (hulladék) és Android 2.3.3. Ekkor váltottam androidra.
A Lumia 625-el tettem egy újabb próbát a Microsoft világában, tetszett, 950 lett a következő.
Ma 2019.12.21-én a 950 csupán egy feature telefon :(

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#7375) gthomma válasza Sztyepadzso (#7372) üzenetére


gthomma
senior tag

Androidos telefon nálam a Desire HD óta 1x sem fagyott meg.
3 telóm van jelenleg, Lumia 950, Galaxy A9, Mate 20 Lite.
A Galaxy a leghasználhatóbb.
(nem játszok, fényképezni szoktam, a 950 kamerája messze a legjobb a 3 közül)

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#7376) Francia91 válasza gthomma (#7375) üzenetére


Francia91
veterán

Nálam Lumia 1020 (64 GB), Lumia 950 és Nokia 7.1 a sor. A 7.1-es a rendes telefon, a másik 2 Lumia pedig kizárólag fotózásra és videózásra van, mindkettő máig a legjobb megoldás képalkotásra

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7377) meszipeti válasza Francia91 (#7376) üzenetére


meszipeti
aktív tag

Nemrég én is elővettem a 950et fotózásra, sok képet kellett készítenem, nem akartam a mostani telefonomra ezzeket felrakni. Egymás után sok képet akartam csinálni vele, de kb. a negyvenedik képnél úgy megfagyott, kb. 10 perc alatt tért magához. Nem kártyára, a saját memóriába mentettem. Elő kellett vennem a másikat (Galaxy s10+) azzal fejeztem be. Én sem adom el soha ezt a telefont, még mindíg jó képeket csinál, de komolyabb igénybevételre már nem igen alkalmas.

"A játék az nem játék"

(#7378) Francia91 válasza meszipeti (#7377) üzenetére


Francia91
veterán

Én egész veterántalálkozót végigfotózok vele JPG + RAW üzemmódba állítva, sosem fagyott még le közben..... Legutóbb nyáron nyomtam végig veterántalálkozót vele

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7379) meszipeti válasza Francia91 (#7378) üzenetére


meszipeti
aktív tag

Én gyors egymás után csináltam a képeket, egyszerűen nem bírta feldolgozni.

"A játék az nem játék"

(#7380) Francia91 válasza meszipeti (#7379) üzenetére


Francia91
veterán

Az más, nekem nincs igényem olyan jellegű fotózásra :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7381) Joker88


Joker88
őstag

lehet még valahol kapni akkumulátort bele ? csajszi imádja ezt a telefont, tipikus hétkönapi használó,nem zavarja hogy megszűnik a támogatása, csak az akku nagyon gyenge már.. még az eredeti akksi van benne mióta újonnan megvette azután hogy megjelent a telefon a piacon.

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#7382) Francia91 válasza Joker88 (#7381) üzenetére


Francia91
veterán

Olaszországból vettem gyári új akkut bele, eBay-ről, mert amit itthon kaptam gyári néven, azokkal 60-70%-nál random kikapcsolgatott a telefon.
Ezzel viszont tényleg fasza. Ha vissza tudom keresni a linket, belinkelem

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7383) Mathiask válasza Joker88 (#7381) üzenetére


Mathiask
senior tag

Két éve innen rendeltem: [link]
Nekem amikor az aksi haldoklott az úgy jelentkezett, hogy kb 50%-os akkutöltöttség alatt random újraindulgatott a telefon. Viszont mostanában olyat produkált folyamatosan, hogy kikapcsolt wifivel, stb is merült mint az állat. Üresjáratban is megevett több mint 5% aksit óránként. Aztán WDRT-el újraraktam a rendszerét meg a frissítéseket és azóta pl 45 óra alatt evett meg 57% aksit. Szóval akár lehet szoftveres probléma is ha csak az a gond hogy gyorsan merül és az új aksi se segít.

(#7384) Sztyepadzso


Sztyepadzso
őstag

Hölgyek /Urak

Anno a telefonnal sokszor csináltam az éjszakai égboltról fotókat, hogy majd egyszer egy programmal összerakjam őket.
Ilyenkor sokszor történt, hogy a telefon egy idő után feladta a küzdelmet, és lefagyott a pics@ba, x számú kép után. Ugyanakkor volt, hogy 800 képet is lőtt, mielőtt megállítottam. De ezeknek az aránya kb 10%. Ti is tapasztaltarok hasonlót, ha a gyári appot használva, hosszúzáridejű képet lőttetek, sokat?
Vagy csak én vagyok ilyen hibbant?

(#7385) meszipeti válasza Sztyepadzso (#7384) üzenetére


meszipeti
aktív tag

Nekem is volt nemrég ilyen, semmi extrát nem fényképeztem, kb. 30 kép után adta meg magát. 10 perc volt, mire magához tért.

"A játék az nem játék"

(#7386) N€T0X|N válasza Sztyepadzso (#7384) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nekem ezt mostanában akkor csinálja, ha alacsony akksi töltöttséggel próbálok fényképezni. Szerintem döglődik az akksi, mert 40% körül is jött már elő és utána, amikor magához tért tölteni kellett, mert 0-nak írta.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#7387) meszipeti válasza N€T0X|N (#7386) üzenetére


meszipeti
aktív tag

Énnekem feltöltött akksinál csinálta.

"A játék az nem játék"

(#7388) Zitta válasza meszipeti (#7387) üzenetére


Zitta
őstag

Nem akarok elkesríteni senkit de az hogy lekapcsol stb az a melegedés miatt van azt pedig köszönhetjük annak a szirszar snapdragon processzornak ami benne van!
Nem akkumulátor és egyebek miatt. :(
Más telefonokban os melegedett rendesen de ebben kiváltképp - sajnos.
A 950XL még ennél is gázabb a hírhedt 810-el.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#7389) Sztyepadzso


Sztyepadzso
őstag

#7385-#7388
Köszi mindenkinek az infókat!
Napi használatban már nincs lassan 2,5 éve, legutóbb 2017-ben használtam erre a célra.
Amúgy itt: [link] Van 4 kép, összesen kb 1000 másik képből. A kettő, csak árnyalatban különböző P30 Proval, kb 100-100 képből készült, a másik kettő pedig a 950-el.
Ja:TIFF, 50-100MB-OS KÉPEK!

[ Szerkesztve ]

(#7390) Tyibur


Tyibur
tag

Segítség kérése! Hogyan tudom kikapcsolni (eltüntetni) a szolgáltató (Telekom) logóját, ami minden telefon bekapcsolásakor megjelenik. A függetlenítéshez megkaptam a számsort, az működött, tehát független a készülék! Köszönöm a segítséget!

(#7391) Zitta válasza Tyibur (#7390) üzenetére


Zitta
őstag

Sehogy.
Rá kellene tenni egy alapjában független szoftvert amit szerintem már senki nem fog tudni felrakni...
A tiéden a T-s szoftver lett nyitva - ennyi.
Amúgy ne foglalkozz vele - fordulj el amikor bekapcsolod! ;)

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#7392) Tyibur válasza Zitta (#7391) üzenetére


Tyibur
tag

Köszönöm a választ! :DD

(#7393) gthomma válasza Tyibur (#7390) üzenetére


gthomma
senior tag

Ezzel tudod eltüntetni :

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#7394) Tyibur válasza gthomma (#7393) üzenetére


Tyibur
tag

Köszönöm, de gyér=majdnem semmi az angol tudásom:-( !

(#7395) Zitta válasza Tyibur (#7394) üzenetére


Zitta
őstag

Ez még magyarul is kemény... Hagyd a fenébe!

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#7396) Tyibur válasza Zitta (#7395) üzenetére


Tyibur
tag

Rendben, köszönöm a választ!

(#7397) Atesz08


Atesz08
tag

sziasztok ! valaki tudna segíteni ? telegram -ot szeretnék rátenni a telefonra, de nem akarok microsoft fiókba regisztrálni. hol tudom letölteni a programot máshol ? és hol kell engedélyezni, hogy külső alkalmazást telepítsek ? köszönöm !

(#7398) Zitta válasza Atesz08 (#7397) üzenetére


Zitta
őstag

Szerintem Microsoft fiók nélkül nem fog menni kb semmi sem. :(

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#7399) Sztyepadzso válasza Atesz08 (#7397) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Már három éve nem használok Windows telefont, azért nem ugrik be elsőre, hogy akkor te nem mented el más fiókba a telefonon lévő számokat, sms-t, semmit? (értem ez alatt azt, hogy ezek szerint te nem vagy MS fiókkal beregisztálva)

(#7400) Atesz08 válasza Zitta (#7398) üzenetére


Atesz08
tag

köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.