Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) gyurica úr


gyurica úr
tag

Valaki elmondaná, hogyan lehet aktiválni a Cortana-t, egyáltalán van e értelme?

Ez az applikáció kap(ott) e frissítéseket mondjuk az elmúlt 1 -2 évben?

Úgy hallottam csak angol nyelvre állítva működik.

Előre is köszönöm a válasz(oka)t.

(#7052) Spet válasza gyurica úr (#7051) üzenetére


Spet
addikt

Angol nyelv, és amerikai régió beállítása esetén működik. Ha újraindítottad, akkor a beállítások/adatvédelem menüpontban kapcsolható majd be.

Arra jó, hogy gyakorold kiejtést, hiszen csak angolul tud.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#7053) mistvan68 válasza gyurica úr (#7051) üzenetére


mistvan68
tag

Szia!

Az elmúlt egy-két évben a Microsoft950 rengeteg frissítést kapott és kap jelenleg is.Utóbbiak már nagyon lényeges változtatásokat nem tartalmaztak és tavasz óta fejlesztés már nem igazán van.
A Cortána is frissült természetesen a 1709-es Fall Creator Update-el idén márciusban.Ez volt WP10-en az idei
utolsó nagy frissítés.
Hasonlóan az iPhon Ios Siri-éhez ez is elsősorban csak angolul tud,de át kell a nyelvet hozzá állítani,ha jól emlékszem.Igaz van egy éve is,hogy nem használtam.
Ha tudsz angolul,akkor beszélj hozzá,ha nem akkor nem veszed hasznát!
Alap dolgokat,mint What's the time please?,What's weather my actual position? ect. megválaszol.Nyilván az USA-ban nagyobb haszna lenne.
Hirtelen ennyit tudok mondani.

Üdv.István

[ Szerkesztve ]

(#7054) betegphiu


betegphiu
senior tag

Sziasztok.
most lett tele abré...
Hátha ti megértitek.
Adott egy 950. ledobálja a wifit.
Viszont csak az otthoni wifit. A routerrel elvileg nem lehet gond, kábelen megy róla az asztali gép. Wifin megy róla a laptop, egy 930-as lumia, egy 520-as lumia, egy androidos tablet, de a 735-ös lumia is gond nélkül.
Tehát ez a telefon csak ezzel a routerrel csinálja ezt, a router pedig csak a 950-et dobája le.
Automatán vissza se csatizik, csak ha ki-be kapcsolom a 950-en a wifit.
A WDRT-n kívül van valami beállítás vagy valami ? mert agyhugykövet kapok. :)
köszi

[ Szerkesztve ]

(#7055) Spet válasza betegphiu (#7054) üzenetére


Spet
addikt

Még megpróbálhatod a telefont soft reseteled, esetleg a router firmware frissítését (ha jött ki hozzá).

Nálam hasonló hibát generál, hogy 1 routernél nagyon lassan csatlakozik fel (előtte persze nem volt probléma), minden máshol meg villámgyorsan "rácuppan".

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#7056) Sztyepadzso válasza betegphiu (#7054) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Figyu, a router beállításainál nézd meg, hogy mennyi eszköz csatlakozik hozzá, amikor ledobja. Lehet, hogy túl sok, a mi routeünk is aszt hiszem, 8 W-LAN kapcsolatot tud kiszolgálni.

(#7057) betegphiu válasza Sztyepadzso (#7056) üzenetére


betegphiu
senior tag

Köszi, de mindent megpróbáltam már ezügyben. még a gépből is kirántottam a kábelt :)
Router updatet megpróbálom majd, ha van...
köszönöm

(#7058) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Rendeltem ma egy uj, hatso kameramodult ebay-en 3000 Ft-ert. Ipari korulmenyek kozott valo fotozasra sajnalom a mostani telom, arra tokeletes lesz a 950, ha leejtem stb. nem fogok ragodni rajta, gyakorlatilag ajandekba sem kellett sokaig senkinek.

[ Szerkesztve ]

(#7059) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Hú egy olyan kamera modul nekem is kellene, mert akkor vissza térnék a 950 -hez.
Az aktuális 950XL egy problémám van...Lassan nincs olyan nap, hogy ne fagyjon úgy le, hogy se kép se hang.
Ilyenkor el kezd az alsó harmad forrósodni! Aksi kiszed pár pillanatra és mehet is vissza lehet újra indítani!
Szerintetek ezzel lehet valamit kezdeni?
Kell egy kamera modul és megyek vissza sima 950-re! :)) :D :K

(#7060) betegphiu válasza Kbhont (#7059) üzenetére


betegphiu
senior tag

próbáltál HR-t csinálni rajta ?
én meg úgy felváltanék 950 XL-re a sima 950-ről :)

(#7061) turbulencia8 válasza Kbhont (#7059) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ez akkor jo, ha nem fokuszal, csak kattog. Az hardveres hiba.

(#7062) Kbhont válasza turbulencia8 (#7061) üzenetére


Kbhont
senior tag

Az XL-nek jó a kamerája.A sima 950-nel van olyan bajom, hogy az optika remeg és nem lehet vele közeli ill fokuszálos képeket csinálni! Távoli képeknél nincs probléma. Ezért gondoltam, hogy kicserélem a kamera modult és akkor vissza költöznék a 950-be. ez meg maradna tartaléknak.
#7060 Még nem csináltam HR-t, de lehet érdemes lenne megpróbálni...

(#7063) turbulencia8 válasza Kbhont (#7062) üzenetére


turbulencia8
őstag

Az en 950-esem is ilyen hibat produkal, HR stb. nem oldja meg. Ugyanaz a ket 950-es kameramodul, akar az XL-bol is kicserelheted, ha koltozni akarsz a kisebbe.

[ Szerkesztve ]

(#7064) gyurica úr


gyurica úr
tag

Üdv,

az lenne a kérdésem, hogy ha én bemásolok egy linket, amit kijelöltem egy oldalon, akkor a betűk feletti sávban (ahol a prediktív szavak találhatóak) megjelenik két lap egymáson, mint ikon. De ez az ikon a bemásolás után is ott marad. Ezt az ikon ki lehet onnét törölni?

Vagy bármilyen szót, elírást ami bekerült ebbe a sávba, ki lehet vhogy törölni?

Köszi a választ.

(#7065) confuser válasza gyurica úr (#7064) üzenetére


confuser
senior tag

Ha a beillesztés ikonra (képen a középsőre) gondolsz, akkor azt nem lehet eltüntetni, csak újraindítással.

A hibásan bekerült szavakat már könnyebb törölni: kijelölés után megjelenik a prediktív sorban minusz előjellel a szó (ugyanúgy ahogy hozzáadáskor plusz jellel), és arra nyomva törölhető.

(#7066) csucsu52


csucsu52
aktív tag

Sziasztok!

Ha van valakinek itt eladó szép állapotú telenoros, vagy független, az ne fogja vissza magát, keressen PM-ben.

Üdv.

(#7067) gyurica úr válasza confuser (#7065) üzenetére


gyurica úr
tag

Köszi a választ megnézem.

(#7068) gyurica úr


gyurica úr
tag

Tegnap este jött a Fitbit-re egy frissítés amit nem lehet letölteni normálisan, és ezt ki is írja a képernyőre a W10P.

Más is járt így?

(#7069) Kbhont


Kbhont
senior tag

Nekem az OTP Smart adta be a kulcsot...Azt írja, hogy a Windows platform már nem támogatott ennél a szolgáltatásnál... :F :W

(#7070) Spet válasza Kbhont (#7069) üzenetére


Spet
addikt

Hirdették (a saját oldalukon), hogy szeptember 1.-én kampó-basszó.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#7071) Kbhont válasza Spet (#7070) üzenetére


Kbhont
senior tag

Elég szomorú... :(( :(((

(#7072) N€T0X|N válasza Kbhont (#7071) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Sajnos igen. Nekem is hiányozni fog, de az OTP legalább eddig kitartott a WP mellett (nem is nagyon volt más, aki fejlesztett rá). Még júniusban küldtek a netbankon ketesztül üzenetet, hogy megszüntetik, úgyhogy legalább nem lepett meg. :(

Sent from my keyBoard

(#7073) Francia91 válasza N€T0X|N (#7072) üzenetére


Francia91
veterán

A Raiffeisen is kitartott idén szeptemberig a WP mellett (én náluk vagyok, használtam a 950-esen a Raiffeisen alkalmazást)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7074) gyurica úr válasza gyurica úr (#7068) üzenetére


gyurica úr
tag

Globális jelenség a Fitbit hiba.

Ha vkit érdekelne:

https://mspoweruser.com/update-for-fitbit-app-for-windows-10-breaks-windows-mobile-access/

(#7075) Krisz1441


Krisz1441
tag

Sziasztok!

Barátnőm 950ese elég lassan muzsikál néha meg-meg fagy egy pillanatra, alkalmazást nem tud letölteni rá.
Win10 fut rajta. Mit javasoltok? Olvastam a wdrt-ről... Rendbe tudom vele hozni?

Köszönöm a segítséget!

(#7076) Spet válasza Krisz1441 (#7075) üzenetére


Spet
addikt

Esélyes, hogy segítene rajta, csak nagyon időigényes.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#7077) Sztyepadzso válasza Spet (#7076) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

90%-ban nem kell a telefont nyomkodni közben. De egy filmet biztos meg tudsz néznni alatt.
Vagy másfelet :)

(#7078) betegphiu


betegphiu
senior tag

hali. van erre a hulladékra valami fm alkalmazás, amihez nem kell net és el is indul ?
3)at leszedtem, egy sem indul el..
köszi

(#7079) Sztyepadzso válasza betegphiu (#7078) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Ha a rádióra gondolsz, akkor a következő dolgokat teheted, hogy működjön:
1.:Angol (amerikai)nyelv és USA terület. Ekkor elvileg szabad az ót az FM rádiónak.
2.:Interop tools-al a registry-ben az FM rádiót enabled-re állítod.

(#7080) gyurica úr


gyurica úr
tag

Tegnap sajnos "sikerült" leejtenem a készüléket, és némileg bepókhálósodott, meg a bal felső sarkánál kitört egy kis darab. Ettől függetlenül működik a telefon rendesen, de engem ez így zavar.

Hol tudnám kicseréltetni a kijelzőt, ha van még? Illetve mi egyebet tudnátok tanácsolni.

Előre is köszönöm a válaszokat.

950XL

(#7081) Spet válasza gyurica úr (#7080) üzenetére


Spet
addikt

Ha nagyon leszeretnéd húzatni magad, akkor keresel egy vállalkozást, aki "eredeti" kijelzőt épít be, súlyos pénzért. Mert eredeti már nincs, mindent Kínából rendelnek be.

Így akár te is megteheted jóval olcsóbban ebay-ről/alibaba-ról, hogy rendelsz egyet, és egy ügyes kezű fórumtársal kicserélteted pár ezer forintért.

Azért érdemes teljes kijelzőt rendelni, mert ha csak üveget cseréltetnél, azt senki nem tudja itthon gyári minőségben berakni (ha jól tudom UV-ra kötő ragasztót használt az MS eredetileg).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#7082) Sztyepadzso válasza Spet (#7081) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Magad is ki tudod cserélni, a youtube-on minden típushoz van disassembly/display replacement video. Én is magamnak csináltam sima 950-el, igaz, én egy alaplaphibás(pontosabban az antenna sz@rt be) telefont vettem használtan, és kicseréltem a kijelzőket(így most az is működik, csak nem lát hálózatot). Aminek okán lett egy plusz gyári akkum, ha kellene, kameramodulom, meg miegymás.

(#7083) gyurica úr


gyurica úr
tag

Én nem értek hozzá, rábíznám olyanra aki meg tudja nekem csinálni.

Az arenatel-nél mondták, hogy eredetit tudnak rendelni, ez 2-3 hét is lehet, a csere 70 eft.

http://arenatel.hu/nokia-microsoft-mobil-keszulek-szerviz/?gclid=CjwKCAjw8uLcBRACEiwAaL6MSdJhcAupdxDqzf9L2joXEYkBq3XVl31DVi7bqklrBsCrLTKRKGf_DRoCq1IQAvD_BwE

Ha van itt vki aki meg tudja csinálni ilyen minőségben, mint amilyen eredetileg, vagy attól hangyányival eltérő, akkor lehet megkérném őt, hogy megfelelő díjazásért cserélje ki nekem.

(#7084) Spet válasza gyurica úr (#7083) üzenetére


Spet
addikt

2-3 hét mire megérkezik :DDD

Maximum az amoled lesz benne eredeti, minden más, bontott, vagy copyzott alkatrész.

Lehúzás az ár, ne menj bele. (40k körül már európán belülről tudsz rendelni) Nyugi nem kell aggódni, ugyanezt a minőséget építenék bele a tiedbe.

Sztyepadzso: Inkább kiadok pár ezrest, egy olyan embernek, akinek nem annyira remeg a keze mint nekem , és látott már szétszedve telefont ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#7085) gyurica úr válasza Spet (#7084) üzenetére


gyurica úr
tag

Ok.

Akkor van itt aki meg tudja nekem csinálni a cserét?

(Jelenleg működik a telefon.)

(#7086) Spet válasza gyurica úr (#7085) üzenetére


Spet
addikt

Ha Budapesti vagy keresd fel privátban fagyalllo-t az üggyel kapcsolatban.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#7087) gyurica úr válasza Spet (#7086) üzenetére


gyurica úr
tag

Danke.

(#7088) Joker88


Joker88
őstag

tanácsot szeretnék kérni..

fél éve még egy 640XL-t használtam.. azonban már lassúnak éreztem. ekkor váltottam droidra amit most már bánik.. a Lumia mindig egyéniség volt

a kérdésem röviden az lenne, hogy mennyire használható a platform ? böngészés, facebook, instagram, meg úgy fényképezgetés, videókészítés..

egy 950-et néztem ki használtan a képek alapján korrekt állapotúnak tűnik..
igazándiból egy XL-re fájt a fogam,de azt nem találok seholsem.. a tepsihez már hozzászoktatott a 640XL ;]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#7089) Francia91 válasza Joker88 (#7088) üzenetére


Francia91
veterán

Facebook-ot böngészőből használom, de mondjuk ritkán Fb-zek. A Messenger használható rendesen szerintem, bár időnként tetű lassan képes elindulni az alkalmazás, máskor meg 5 másodperc alatt készen áll. Mikor milyen kedve van. Instagram-ot használok, azzal semmi bajom nincs. Böngészni jó a telefonnal, bár mostanában az Edge szereti enni az akkut (vagy lehet, hogy az én akkum gyengélkedik már).

Fotózásra és videózásra tökéletesen alkalmas, én 1080p/60 fps-ben videózok vele, képminőségben pedig a mai napig a legjobbak között van
Itt van feltöltve jópár Lumia 950-essel készült fényképem, esetleg nézz körül, mennyire jön be a képminőség. Direkt nem "művészi fotók" vannak feltöltve, hanem teljesen általános fényképek

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7090) confuser válasza Francia91 (#7089) üzenetére


confuser
senior tag

Háttérből 5 mp a messenger, a hideg indítás viszont mindig sokkal tovább tart.

(#7091) hroberto válasza Joker88 (#7088) üzenetére


hroberto
veterán

Szerintem ne erőltesd ezt a vonalat. Önszopatás szvsz!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#7092) p0lip


p0lip
tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy 950-et. Gondoltam megosztom tapasztalataimat.
Szóval a készülék szép állapotú és összességében rendben működik.
Persze nem tökéletes, két zavaró dolog azért akadt vele. ;)
Az egyik, hogy az akku alacsony töltöttségiszintjénél fotózás közben, ha vakut is használtam lefagyott. Megcsináltam a WDRT-t és ez megoldotta ezt a problémát.
A másik probléma az akku volt...
A telefont a gyári akkujával és egy párhónapos utángyártottal vásároltam. Üzemidőben gyakorlatilag azonosak voltak, magyarán hamar merült mindkettő.
Amit még megfigyeltem, hogy nagyon gyorsan feltöltődött mindkettő és közben határozott melegedést produkáltak, ami az akkufedélen is jól érzékelhető volt. Rendeltem egy gyári aksit, ma megjött és behelyeztem. Ez olyan 11:15 környékén volt és 51%-on állt bekapcsolás után. Este 21:40-re merült 16%-ra, ekkor raktam fel töltőre és 23:50-re érte el a 100%-ot. Az hozzátartozik, hogy egyéb elfoglaltságom miatt nem sokat piszkáltam, elküldtem 6 emailt, csináltam pár fotót, kis viber, pár perc böngésző és kb. 50 perc telefonálás. Ami feltűnt, hogy sokkal hosszabb lett a töltési idő, előtte kb. 1 óra 10 percig tartott, ami most 2 óra 10 percig. A másik, hogy gyakorlatilag semmit nem melegedett töltés közben. Kíváncsian várom, vajon az üzemidő is ilyen pozitívan alakul?!

[ Szerkesztve ]

(#7093) Petester válasza p0lip (#7092) üzenetére


Petester
senior tag

Én kétszer cseréltettem a Corvin mögötti Nokia Care-ben akkut, mert mindegyik hibás volt. Töltési idő majdnem dupla annyi idő, az üzemideje meg annyi, mint a 2 éves akkunak. Egy napot sem bír ki. A harmadik is ugyan olyan, de már marad, nem bízok benne, hogy jobb lesz. 2 db 950-ünk van, mindkettőben ugyan úgy viselkedik az új akku, így készülék hibát kizártam. De legalább működik vele a telefon. A régivel már többször újraindult, amikor valami jobban megterhelte.
A töltés közbeni melegedés normális, ha rendesen veszi a töltést. Az újnál nem megy a gyors töltés funkció, több mint 1 óra kell a 60%-hoz, a régi gyári akku 1/2 óra alatt teljesíti ugyan azt.
Honnan rendelted az akkut? Mikori gyártási dátum van rajta?

(ó\_!_/ó)

(#7094) p0lip válasza Petester (#7093) üzenetére


p0lip
tag

Sőt, most már az enyémmel együtt mind a három úgy viselkedik. :) A csodát én sem várom, újonnan sem voltak ezek a készülékek akkubajnokok. Annyiban reménykedtem, hogy szolid piszkálással egy szűk napot kibír majd, ezek szerint hiú ábránd... Mindenesetre majd megírom, hogy alakul az üzemidő.
Szlovák beszerzés és 2017-es.
Az érdekes, hogy ahogy írtam van egy utángyártott is és az úgy viselkedik, mint a halódó gyári, töltésiidő, üzemidő és melegedés tekintetében is.
Valamilyen melegedés normális, de a készülék eredeti és az utángyártott akkuja szerintem már túlzásba viszi.
Úgy gondolom a gyorstöltés és ezáltal a nagyobb melegedés, nem akkubarát kombó, ha nem is az üzemidő, de az élettartam szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#7095) Petester válasza p0lip (#7094) üzenetére


Petester
senior tag

Nekünk új korában ment a 24 óra, most már naponta kétszer is töltőre kell dugnom. Ezért nekem nem mindegy mennyi idő alatt tölt fel, használom inkább tovább a régit, az új is ugyan annyit bírt nálam. A feleségem használja az új akkut, de kicsit nálam is volt, hogy kipróbáljam.

(ó\_!_/ó)

(#7096) p0lip válasza Petester (#7095) üzenetére


p0lip
tag

Igen, ettől tartok, hogy a napi két töltést nem úszom meg... Alapvetően az probléma, hogy elég kicentizték az akkuidőt gyárilag. Nem tudom hogy változott az operációs rendszer, az is lehet, a mostani állapotában a zsír új telefon sem bírná a 24 órát...

(#7097) betegphiu válasza p0lip (#7096) üzenetére


betegphiu
senior tag

Ha a melóhelyemen vahyok és 8órából 5-6 órát van nyomkodva, műszak végén töltenem kell.Van,hogy 20%-nál fotózás közben kiírja,hogy viszlát...

(#7098) NGC válasza betegphiu (#7097) üzenetére


NGC
tag

Ezért jó hogy cserélhető az akku, ha egyik lemerül, egy pattintás, és már benne is a feltöltött :D

(#7099) p0lip válasza betegphiu (#7097) üzenetére


p0lip
tag

Nekem a fotózást most jól bírja, igaz más okból, feljebb leírtam részletesen, de nekem is "kikapcsolt" .
Azóta nem, direkt 11-14% között próbálgattam emiatt sokat, ráadásul vakuval, de bírja, nem köszön el. :)

NGC Igen, felbecsülhetetlen a mai trendek között, nekem már 3 cserélgetni való is van. Bár az sem lenne túl nagy baj, ha beépített lenne és 4 napot bírna. :)

[ Szerkesztve ]

(#7100) p0lip


p0lip
tag

Ahogy ígértem, beszámolok az üzemidőről. Első töltés, (valószínűleg rekordgyanús) 5 óra híján 3 nap. Azonban az igazsághoz hozzátartozik, hogy egyrészt éjszakára kiszoktam kapcsolni a telefonokat, a másik, mint az üzemidőből is látszik, elég halvány használat mellett született. Második töltéssel 2 nap, szintén nem taperoltam agyon. Viszont az is igaz, előtte a használt eredeti és az utángyártott is, ugyanilyen felhasználás mellett szűk 1 napot bírt.
Szóval elégedett vagyok, nekem ez már elfogadható. Még úgyis, hogy tudom, ha többet piszkálom 1 nap lesz, sőt, ha rátekeredek még ennyit sem fog bírni. Szerintem ez a telefonok többségével így van, a Lumia 730-at pl. dicsérték üzemidő terén, de ha nekifeküdtem 5-6 óra alatt lemerült az is. Egyébként úgy érzem a 950 most új akkuval kb. úgy bírja, mint a 730-am, a 2 éves akkujával.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.