Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7151) Sztyepadzso válasza bnoe (#7150) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Azt hiszem erre mondják, hogy értelmesen lett elköltve(főleg a hasonló képességű fényképezővel ellátott telefonok árcéduláit nézve)

(#7152) Black&White


Black&White
addikt

Véletlenül bekapcsolt narrátort, hogy lehet kikapcsolni?
Feljön egy sárga keret és blokkolja az összes érintést....

(#7153) betegphiu válasza Black&White (#7152) üzenetére


betegphiu
senior tag

hú, egyszer részegen megoldottam. azt hiszem, hogy a hangerő gombokat kell használni. de nem biztos. azt tudom,hogy vagy két órámba telt. :D

(#7154) pikszel válasza Black&White (#7152) üzenetére


pikszel
őstag

Nyomva tartod a hangerő fel gombot, majd ráböksz a windows logóra.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#7155) Black&White válasza pikszel (#7154) üzenetére


Black&White
addikt

Küzdöttem vele pár órát, de aztán soft reset lett belőle.
Irtó nagy kib@szásnak tartom... :((
Azért köszi!

(#7156) mistvan68 válasza Black&White (#7155) üzenetére


mistvan68
tag

Szia!

Miért reseteleted?
WP10 narrator Off:
Press and hold Volume up button aprox. 3 sec and after press windows logo.
Most próbáltam ki.
Ennek működni kellene!

Üdv.István

[ Szerkesztve ]

(#7157) Black&White válasza mistvan68 (#7156) üzenetére


Black&White
addikt

Mert aznap már nem volt több időm erre (édesanyámé a készülék, a megoldás meg csak este lett említve), a google pedig nem akart a barim lenni. :)
Szerencsére nem volt semmi fontos a telefonon.

(#7158) kacatoskazi


kacatoskazi
csendes tag

Sziasztok! Az ügyfélkapuról letöltött pdf-et vajon miért nem találom a letöltések mappában? Foxit mobil pdf alkalmazásom van. Szép napot!

(#7159) pikszel válasza kacatoskazi (#7158) üzenetére


pikszel
őstag

Az Edge hibátlanul rendereli a PDF-eket, nincs szükség külön szoftverre. Az, hogy miért nem találod, viszont passz.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#7160) kacatoskazi válasza pikszel (#7159) üzenetére


kacatoskazi
csendes tag

A barátnőm G3-jával agyérgörcs nélkül, egy pillanat alatt letölthető... :W

(#7161) pikszel válasza kacatoskazi (#7160) üzenetére


pikszel
őstag

Tényleg nem tudom mi lehet a gond. Le is tudom tölteni a PDF-eket, az Edge pedig megnyitja, ahogy írtam korábban. Azt viszont nem tudom, hogy van-e a készülékben memóriakártya, valamint azt sem, hogy mi van megadva letöltési helynek (belső tárhely/memóriakártya).

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#7162) kacatoskazi válasza pikszel (#7161) üzenetére


kacatoskazi
csendes tag

Outlook fiókomból Edge nyitja, le is tudom tölteni, Freemail fiókból szintén. Egyedül az Ügyfélkapu értesítés tárhelyen található üzenetben lévő PDF letöltése a mumus. Rányomok a letöltésre és "letöltés előkészítése..." szöveg felbukkanása után nem történik semmi.

(#7163) Francia91 válasza p0lip (#7138) üzenetére


Francia91
veterán

Visszaküldtem az akkut, küldtek egy cseredarabot, az viszont egészen jónak tűnik

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7164) bnoe válasza kacatoskazi (#7158) üzenetére


bnoe
tag

Szia, letölti a pdf-et, utána vagy a telo vagy az sd kártya dokumentum vagy letöltések file mappába teszi. Bocsi a késői válaszért. N.

(#7165) p0lip válasza Francia91 (#7163) üzenetére


p0lip
tag

Örülök, hogy megoldódni látszik az aksi probléma. Tanulság meg tán annyi, ahogy látom, szinte mindegy melyik bolt , egyazon helyen kilehet fogni jót és kevésbé jót is...

(#7166) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Az autómmal szeretném tartósan megosztani a hálózatot...
A gondom az, hogy eltávolodva az autótól a kapcsolódás megszűnik és a telefon kikapcsolja a megosztást.
Van erre valami megoldás?

(#7167) ferke72


ferke72
aktív tag

Sziasztok!
Milyen papok támogatása szűnt már meg platformon?
Köszi

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#7168) ferke72 válasza ferke72 (#7167) üzenetére


ferke72
aktív tag

App akart lenni..

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#7169) Spet válasza ferke72 (#7168) üzenetére


Spet
addikt

Ha megmondod milyen papok appok érdekelnek, akkor megmondjuk, hogy működik-e.

(Paypal, Ebay, OTP vagy más banki applikáció például már nincs)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#7170) ferke72 válasza Spet (#7169) üzenetére


ferke72
aktív tag

:P
Messenger, viber,Facebook, navigáció a pl.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#7171) Spet válasza ferke72 (#7170) üzenetére


Spet
addikt

Messenger, Viber, Facebook működik (lassacskán), de hogy már jó ideje nem jött hozzájuk frissítés az biztos.

Messengeren videó hívás nem működik (de Béta verzióban meg állítólag igen), Viber értesítések néha nem a leggyorsabbak.

Whatsapp gond nélkül üzemel.

Navigációra ott a Térképek alkalmazások, bár állítólag vannak még elmaradott dolgok benne.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#7172) btudos válasza Kbhont (#7166) üzenetére


btudos
veterán

Tulajdonképpen mit szeretnél, hogy az autó legyen online akkor is, amikor nem vagy a közelében, vagy hogy a telefonod merüljön mint a Titanic folyamatosan akkor is, ha nincs szükséged a hotspot funkcióra?

Egyik se túl értelmes megoldás, a hotspot két mozdulattal bekapcsolható mikor beülsz az autóba, annál egyszerűbb megoldás nincs.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#7173) Kbhont válasza btudos (#7172) üzenetére


Kbhont
senior tag

Had merüljön az a dolga...:D
Az én gondom az, hogy naponta 30x ülök autóba, meg szállok ki.
Azt szerettem volna, hogy ha reggel bekapcsolom a hotspottot és nem kell minden ki-be szállásnál élesíteni!
Pl pont ezért vettem a NILLKIN MC016 töltőjét, mert nem kell semmit bedugni, csak rádobom a telefont és pl a Blutus azonnal csatlakozik az autóhoz! Jó volna, ha a Hotspot is automatikus lenne, de így minden alkalommal be kell aktiválnom és mikor elfelejtem pl a Vaze nem pofázik...

(#7174) betegphiu válasza Kbhont (#7173) üzenetére


betegphiu
senior tag

akkor vegyél valami alap telefont, tegyél bele sim kártyát, aztán hagyd a kocsiban .. tádám.. :K

(#7175) turbulencia8 válasza Kbhont (#7173) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ilyen esetekre a telekomnal kijott a multisim szolgaltatas, feltetelezem hamarosan mashol is elerheto lesz. (Korabban nekem volt egy ehhez hasonlo, kiegeszito mobilnetes kartyam, emlekeim szerint nem kerult sokba).

(#7176) Métely


Métely
csendes újonc

Sziasztok!

Barátnőm Samsung Omnia W telója végképp használhatatlanná vált. (Egy kényszer FR után nem lehet újra bejelentkezni a MS fiókba) Ha nem muszáj, nem szeretne droidra váltani.

Szerintetek érdemes-e beruházni egy használt Lumia 950-re? (Meg úgy általában Windowsra 2018 végén...)
Vajon használható lesz-e még a következő 2-3 évben? (1.: maga a készülék gördülékeny működése, 2.: alkalmazások/Windows rendszer támogatottsága)
Vajon mikor kell kukába dobni az összes W10 mobilt?

Egyébként nem egy hardcore user: kb. időjárás, e-mail, valamennyi böngészés, kevés messenger, kevés játék. Fb nincs.

Véleményeteket, válaszaitokat előre is köszönöm!

Igen, tudja, hogy ez sokkal nagyobb. :)

[ Szerkesztve ]

(#7177) betegphiu válasza Métely (#7176) üzenetére


betegphiu
senior tag

30-ért már kaptok egyet. szeretni fogja.
olyan nem lesz,hogy a kukába kell dobni, új alkalmazások nem lesznek már rá.

(#7178) ΞΔGLΞ válasza Métely (#7176) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Vajon használható lesz-e még a következő 2-3 évben?

Ha használni is lehet, mert nem nyírják ki teljesen a rendszert, maga a készülék lehet nem fogja bírni, főleg akku téren, de hardverileg se örökösre gyártották ezeket a készülékeket...

(#7179) Tomeeka28 válasza Métely (#7176) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Én semmikép sem vennék, mikor támogatta a Microsoft, akkor sem volt használható ez a teló... én többször próbáltam meg használni, de végül egy év fiókba pihenés után eladtam. (mielőtt megköveznétek, nálam nagyobb WP fan nem nagyon volt :DD ) iPhone 5S vagy iPhone SE jobb választás. 5s szintén van 30e körül...

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#7180) Métely válasza betegphiu (#7177) üzenetére


Métely
csendes újonc

olyan nem lesz,hogy a kukába kell dobni

Hát, nem tudom... Az Omnia is úgy járt a WP7-tel, hogy először a piactér vált használhatatlanná, aztán meg a MS fiókkal sem lehet bejelentkezni. Úgyhogy most kb. számológépnek jó.

[ Szerkesztve ]

(#7181) Métely válasza ΞΔGLΞ (#7178) üzenetére


Métely
csendes újonc

maga a készülék lehet nem fogja bírni, főleg akku téren

Ezt hogy érted? Problémás a HW? Gázos az üzemidő?
De legalább cserélhető az akksi, ha besz@rik...

[ Szerkesztve ]

(#7182) Métely válasza Tomeeka28 (#7179) üzenetére


Métely
csendes újonc

"mikor támogatta a Microsoft, akkor sem volt használható ez a teló..."

Hogyhogy nem használható? Mi vele a probléma?
Illetve ha ez nem jó, akkor melyik készülék ajánlott inkább?
Tényleg kíváncsi vagyok rá, nem szeretnék belenyúlni valamibe, ami névleg jó, gyakorlatilag meg kínlódás.

[ Szerkesztve ]

(#7183) pikszel válasza Métely (#7182) üzenetére


pikszel
őstag

Nincs vele semmi gond, az ismert nyűgökön kívül. Kapott egy új akkut, így hozza az új állapotát (~2 nap), általában véve villámgyors, nálam a kijelző nincs rommá égve és a belassulás sem jellemző.

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#7184) betegphiu válasza Métely (#7182) üzenetére


betegphiu
senior tag

Rengetegen használjuk megelégedve a 950-est. ok, lassú messenger,meg facebook. Meg kevés rá az elkalmazás. De ne egy emberre halgass,akinek esetleg volt valami HW problémája és "hasznáhatatlan a telefonja".
Lehet iphone 5-öst kapni ennyiért az is igaz. Aztán lehet nyomkodni a 4 colos "kijelzőt". Nem mellesleg az iphone 5-öt sem mai darab, 2013-as.

(#7185) Tomeeka28 válasza Métely (#7182) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

A rendszer is bugos volt, meg az alakmazások színvonala is -2 év volt a másik két platformhoz képest. (ez volt 3 éve, azóóta nem gondolom hogy javult). Mit ajánlok helyette: LG G4, Xiaomi is kínál már 30e körül használható telókat és ahogy írtam iPhone 5S. Nem volt a telefonnak hw hibája, sajnos egy zsákucca konstrukció, fel is adta vele a Microsoft...

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#7186) Kbhont válasza Métely (#7182) üzenetére


Kbhont
senior tag

Én nagyon szeretem!
Most pont egy 950 használok! Teljesen rendbe van! Gyors, jó képeket csinál, több mint egy napot bír az aksi, úgy, hogy reggeltől estig net, hívások tömkelege + Messenger!

(#7187) Petester válasza Métely (#7182) üzenetére


Petester
senior tag

Csak és kizárólag az alap dolgokra alkalmas már. Ha ettől többet szeretnél, falakba ütközöl. Én is majd' két évig használtam, de az utolsó fél év már kínlódás volt. Csak azért nem vágtam falhoz, mert mindenemre vigyázok.
Az alkalmazások minősége botrány, nagyon kevés olyan van, amire azt lehet mondani, hogy igen, jó. Vannak viszont még használhatóak, de hogy azok is meddig lesznek azok, fene se tudja. Most még megy pl. a Whatsapp és a Viber is, de meddig? Levelezés nemrég döglött meg egy frissítéssel (nem mindenkinél). Mondjuk hamar javították, de ez nem biztos hogy mindig így lesz. A térképeket én az elején lecseréltem a Sygicre, ill. használtam a Waze-t, de az is hektikusan működött. Volt úgy, hogy nem talált műholdat (hely meghatározás ki/bekapcs segített rajta) vagy a Waze nem kommunikált a szerverrel vagy csak szimplán összeomlott (4 éve nem jött rá frissítés). Spotifyt használtam volna még rajta szintén felejtős, kb az is 4 éve nem kapott frissítést utoljára.
A fotó rész meg részleteiben kiváló, de a színeket, ill. árnyalatait szarul találja el. Olyan, mintha egy hályog lenne az elkészült képeken. Addig szépek a színek, amíg az utolsó simításokat el nem végzi a szoftver rajta.
Ill. maga a készülék is ahogy öregszik, egyre kevesebb támogatást fog kapni. Akkuval szenvedtem, mert 3x cseréltettem az elvileg újonnan vett gyári akkut és a 3. is szar lett. Lassabban veszi fel a töltést, mint az eredeti akku, valamint majdnem ugyan olyan gyorsan merült mint a 1,5 éves. Ha most ilyeneket árulnak, mi lesz 1-2 év múlva? A kijelző alja beég, ahol a vezérlő gombok vannak. Csúnya és mindegyik ilyen vagy ilyen lesz. Ez a kijelző technológia sajátja.

Ami viszont hiányzik, az a szöveg bevitel minősége és... Ja igen, a csempéket szerettem. De már egyre kevesebb dolog jut eszembe. És ezek önmagukban nem elegek a boldogságoz, ha a rendszert a fos és az egyre kevesebb alkalmazás miatt nem lehet kielégítően használni.
Én már nem vennék ilyen telefont csak ha megvan a megfelelő akarat és elszántság hozzá.
Időnként előveszem, megvan még a Lumia 830-asom is, még mindig szeretem kézbe venni őket, de ma már örülök, hogy nem kell minden nap használnom.

(ó\_!_/ó)

(#7188) ΞΔGLΞ válasza Métely (#7181) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Úgy értem, ha veszel egy 950 készüléket, az minimum 2 éves lesz, vagy több, 3 év múlva meg lesz 5, vagy 6 és ennyi idő alatt a benne lévő cuccok sem 100%-on fognak teljesíteni...

(#7189) Coq


Coq
aktív tag

Sziasztok, az Evernote beszerezhető még valamilyen módon?
A régebben letöltött másik telefonon (Lumia 650) még tökéletesen megy, de már nem érhető el a Store-ban.

[ Szerkesztve ]

(#7190) eduba válasza Coq (#7189) üzenetére


eduba
aktív tag

Talán Itt a válasz.
:N
A továbbiakban nem támogatott.

(#7191) pikszel válasza eduba (#7190) üzenetére


pikszel
őstag

Ráadásul a letöltött xap fájlt sem tudod már telepíteni, legalábbis nekem nem sikerült. Marad az OneNote, bár az lehet, hogy ez nem mindenkinek megfelelő.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#7192) Coq válasza eduba (#7190) üzenetére


Coq
aktív tag

Na igen, ez nem meglepő, inkább csak az, hogy már másfél éve :))

(#7193) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Létezik még alkalmazás a 950-re, amivel lehetne érintéssel fizetni? Nem tudom egyáltalán valaha működött-e, mert régebben nem próbáltam, most meg ugye már nincs se Simple, se MC Mobile, amik elvileg talán támogatták.

Sent from my keyBoard

(#7194) turbulencia8 válasza N€T0X|N (#7193) üzenetére


turbulencia8
őstag

Kizart, ahhoz wp-n is naprakeszen kene tartani a simple-t. Droidon is vannak vele neha gondok, bar szerencsere eleg nagy az ugyfelszolgalat, es a fejlesztok is gyorsan reagalnak a fizetesi problemakra.

(#7195) ΞΔGLΞ válasza turbulencia8 (#7194) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez pontosan így van. De helyesen a WP-t kellene naprakészen tartani...Ezek a frissítések nem a naprakészt jelentik, hanem egy gané (jobban nem lehet jellemezni) toldozását-foltozását, vagy csak épp verziószám emelését, hogy a user azt higgye foglalkoznak még vele...Vagyis, azért szűnnek meg az applikációk, lassan szinte minden, mert a rendszer elavult és optimalizálatlan nagyon régóta...etc...

[ Szerkesztve ]

(#7196) N€T0X|N válasza ΞΔGLΞ (#7195) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nagy kár, de hát mindegy, ez van. Most már én is költözök - legnagyobb sajnálatomra - droidra, bár a 950-et megtartom, mert imádom, de innentől csak backup telefon lesz (a valóság sokkal prózaibb, azaz rohad majd a fiókban és évente 2x előveszem fényképezni).

Sent from my keyBoard

(#7197) ΞΔGLΞ válasza N€T0X|N (#7196) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem is megvan a 950xl, de lényegében valóban ott rohad az asztalon, vagy épp ahova kerül néha. Alkalmatlan számomra bármire a fényképezésen kívül.

(#7198) turbulencia8 válasza ΞΔGLΞ (#7197) üzenetére


turbulencia8
őstag

En a zoknik kozott tartom a 950-est, es nosztalgiabol neha egy-egy frissitesre eloveszem.

[ Szerkesztve ]

(#7199) Francia91


Francia91
veterán

Akinek sikerült normális akkut venni a 950-eshez, az honnan vette? Amit nekem küldtek csereakkut az első rossz helyett, az sem 100-as, azzal is lekapcsol a telefonom 80%-os töltöttségnél, stb....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7200) pikszel válasza Francia91 (#7199) üzenetére


pikszel
őstag

Én innen rendeltem, bár egy ismerősöm hozta haza, így megállt 7 koronánál. Támogatja a gyorstöltést, pont olyan, mint a képen és hozza a gyári akkuidőt, ami az én esetemben ~ 2 nap.

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.