Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7101) Joker88


Joker88
őstag

nakérem.

szert tudok tenni egy jó állapotú 950-re..
a kérdés egyszerű.
ha jól tudom ez már nem micro usb-s csatlakozóval van ellátva. ebay-en,alin, vagy máshol hogyan kell rákeresni a megfelelő csatlakozó-típusra ? vagy melyek az ajánlottak ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#7102) hdtomi válasza Joker88 (#7101) üzenetére


hdtomi
senior tag

Szia, én használtan vettem és a hozzá tartozó USB kábel a tulajnál maradt. (usb type c a neve) Kb. 200Ft volt az átalakító a régi Micro USB kábelemhez:
Black USB 3.1 Type C Male to Micro USB Female Adapter Converter Connector USB-C

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#7103) Francia91 válasza Joker88 (#7101) üzenetére


Francia91
veterán

USB type C.
Az uGreen kábelei jó minőségűek ebay-ről, és normális áruk van. Ugreen kábeleket szoktam venni, ha valamihez kell itthon

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7104) NGC válasza Francia91 (#7103) üzenetére


NGC
tag

Szerintem nem érdemes heteket várni míg e-bayről megérkezik, itthon is beszerezhető ilyenfajta kábel, én biztos nem várnék pár száz forint miatt...

(#7105) Francia91 válasza NGC (#7104) üzenetére


Francia91
veterán

Ebayt, Alit és hasonlót kérdezett, én meg arra válaszoltam

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7106) Joker88 válasza Francia91 (#7105) üzenetére


Joker88
őstag

igen, onnan (aliexpress) rendeltem meg az U-green kábelt. ezúton is köszönöm mindkettőtöknek a segítséget.

ma épp voltam egy elektronikai áruházban, amit ti írtatok kábel 3.500 ft-tól felfele .. hát köszönöm :D inkább várok addig míg megjön a postával .

majd még biztos jövök kérdésekkel a 950-el kapcsolatban,csak érkezzen meg hozzám a készülék :D

In loving memory of Garrett Lockhart

(#7107) Joker88


Joker88
őstag

régebben a 640XL-hez volt valami " gyári" tok --> [link] ez nálam akkoriban igen kedvelt tok volt a tepsihez.

A 950-hez van valami hasonló tok,vagy mit ajánlotok ilyen flipes,oldalra nyíló tokok közül ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#7108) Black&White válasza Joker88 (#7107) üzenetére


Black&White
addikt

Mi ezt rendeltük a családban lévő egy szem 950-hez.Tudom ajánlani. :)

(#7109) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Megerkezett a kameramodul, 15 perc alatt ki lehetett cserelni kapkodas nelkul; es mar nincs kattogas es fokuszalasi problema. A kb. 3000 Ft-os alkatersszel lett egy egesz jo kompakt fenykepezom.

(#7110) Joker88


Joker88
őstag

a mai napon fél év Android után visszatértem a WP-s (süllyedő)hajóra .

becsatlakoztam egy 950-el. Amire kell arra jó lesz. És Lumia.

[kép]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#7111) turbulencia8 válasza Joker88 (#7110) üzenetére


turbulencia8
őstag

Mi ceges kommunikacioban atalltunk Signalra, ugyhogy nekem mar eselytelen lenne a visszateres, pedig szerettem a csempeket.

(#7112) Kbhont válasza turbulencia8 (#7111) üzenetére


Kbhont
senior tag

A fiamnak vettem egy H/P20Pro-t! (baszót)
Meg van érte örülve...Nézegettem!
Szerintem nekem biztos, hogy nem kellene!
10000% jobban tetszik a Win...

(#7113) Petester válasza Kbhont (#7112) üzenetére


Petester
senior tag

Nekem is jobban tetszik a csempe, de kenheted a hajadra a vonzalmadat, ha az alkalmazások használhatatlanok vagy elavultak. Csempésíteni lehet amúgy a droidot is, van rá pár verzió, bár nekem a droid sose volt szimpatikus, nekem ios lesz az utód.
Lassan kezdek belefáradni a harcba. Utóbbi időben már wdrt-vel is alaphelyzetbe tettem, annyira lassú és nyögvenyelős volt a használata... :( Pedig nincsenek nagy igényeim, de az a kevés alkalmazás is szórakozottan működik vagy sehogy se. Waze felett elment az idő, Spotify állandóan összeakad vagy magával vagy a Whatsappal, ha kapok egy gifet az üzenetben. A gps jelet se találta mindig, volt, hogy hetente kellett lelőnöm a hely használatot, majd mikor visszakapcsoltam, csak akkor találta meg hol vagyok. Wdrt után mondjuk ez magjavult, de nem lett használhatóbb a telefon. Hiába a 3 GB ram, ha az alkalmazások állandóan újra töltődnek... FB valamelyest élhető, de az is belefagy időnként, meg állandóan újra tölt, ha csak egy hivatkozást megnyitok és onnan vissza lépek. Messenger brutál sok ideig tölt, a szövegbevitel meg elfelejti a szótárat, így a bevitel helyesírás javítása vagy az ékezetes használat megint macerás.
A naptárat és a levelezést jó használni, de azt a régi Symbianos telefonom is jól tudtam.
Fényképezőjét szeretem, bár időnként a színeket szereti elrontani, csak nézd meg a kép mentése közben mit csinál vele.

(ó\_!_/ó)

(#7114) Kbhont válasza Petester (#7113) üzenetére


Kbhont
senior tag

Persze, mindenki másra használja...
Nekem az Android akkor is randa!
A szifon, meg olyan mintha gyerekeknek tervezet játék lenne.
Én speciel teljesen megvagyok a 950-nel...
Bár most ez az OTP-s ügy kicsit elkedvetlenített, de minden más nálam rendben van!
Nálam nincs se fagyás, se akadás, bár max messengert , hireket, mailokat, használok, meg sokat fotózok!
Arra pl az 1020 sokkal jobb volt, de szerintem ez se rossz!

(#7115) Joker88


Joker88
őstag

kérem szépen..

két dolog tűnt fel a 950 használata közben..
sebességre nincsen panaszom,azonban kegyetlenül tud melegedni.. ezt valahogy lehet orvosolni ?
Illetve, pár fénykép lövése után, vagy kb 5 perc videózás után a telefon egyszer csak kiírja hogy " viszlát ! " és kikapcsol.. természetesen az aktuális képet/videót elveszti..
ahogy visszaolvasgattam keresés alapján , ez lehet hogy kamera-halál lesz ? mennyire lesz azt bonyolult cserélni ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#7116) turbulencia8 válasza Joker88 (#7115) üzenetére


turbulencia8
őstag

Egy hete irtam, hogy 15 perc a szereles. Vannak videok a neten errrol, csak egy kb. T5-os csavarhuzo es egy uj kameramodul kell hozza.

(#7117) betegphiu válasza Joker88 (#7115) üzenetére


betegphiu
senior tag

a melegedés a szar proci miatt van. XL-be már nem azt rakták ne félj.. fura amúgy,hogy a korábbi csúcs 930-asba is radiátort raktak proci helyett.

(#7118) p0lip válasza Joker88 (#7115) üzenetére


p0lip
tag

Nekem, mint feljebb írtam, vakuhasználattal fagyott, kapcsolt ki kamera használata közben. És közben persze nem mentette a képet. Nekem ezt a WDRT teljesen megoldotta, azóta nincs semmi problémám. A másik, nekem is nagyon melegedett, mindentől, töltés, frissítés telepítése, stb. nem kellett hozzá izmos feladat. Ezt nálam az akku csere orvosolta.

(#7119) Francia91 válasza p0lip (#7118) üzenetére


Francia91
veterán

Ha 40% alá csökken az akkutöltés, kamerahasználatkor nekem kikapcsol ak éprenyő, vagy az egész telefon. Holnap jön új gyári akku a 950-eshez, kíváncsi vagyok, mennyit javul az üzemidő, mert az utóbbi pár hónapban elég gatya lett. 40% alatt meg drasztikusan belassul a 950-es

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7120) gyurica úr válasza Francia91 (#7119) üzenetére


gyurica úr
tag

Honnét rendeled az akksit?

(#7121) Francia91 válasza gyurica úr (#7120) üzenetére


Francia91
veterán

Innen vettem. Meglátjuk, tényleg gyári-e

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7122) gyurica úr válasza Francia91 (#7121) üzenetére


gyurica úr
tag

Az OEM jellegű az utángyártott nem?

[ Szerkesztve ]

(#7123) mistvan68 válasza Francia91 (#7121) üzenetére


mistvan68
tag

Szia!

Szerintem ez eredeti.Én ugyanilyet rendeltem az eBay-ről és most az van a telefonban.(Made in Vietnam)
Majd írd már meg légy szíves,hogy milyen lett az akku.

Üdv.István

(#7124) Francia91 válasza mistvan68 (#7123) üzenetére


Francia91
veterán

Eredetinek nézem én is
Remelem megoldja a gyors merülés problémát, majd írni fogok

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7125) p0lip válasza Francia91 (#7119) üzenetére


p0lip
tag

Mint írtam, az ilyen alacsony töltöttségnél kikapcsolást, fagyást, nekem a WDRT oldotta meg. Akkor még nem volt meg az új akku, szóval biztos, hogy ez oldotta meg. Az akkuhoz még annyit, igaz, hogy nem melegszik, viszont nem is töltődik fel olyan gyorsan. (gyakorlatilag dupla idő)

(#7126) Francia91 válasza p0lip (#7125) üzenetére


Francia91
veterán

Adtam egy esélyt az eredeti akkunak, csináltam 2 napja WDRT-t. Tök ugyanaz, 1 óra alatt fullra tölti, de ugyanolyan gyorsan lemerül mint eddig, 40% alatt pedig rohadtul belassul a 950-es. Így ma este megy bele az új akku

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7127) p0lip válasza Francia91 (#7126) üzenetére


p0lip
tag

Az üzemidőn én sem hiszem, hogy javítana. A kamerával kapcsolatos kikapcsolás, fagyás sem oldódott meg ezzel? Az új akkus tapasztalatodra kíváncsi leszek!

(#7128) Francia91 válasza p0lip (#7127) üzenetére


Francia91
veterán

Most este tettem bele az új akkut, egyenlőre annyi az éltérés, hogy észrevehetően lassabban tölt

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7129) turbulencia8 válasza Francia91 (#7128) üzenetére


turbulencia8
őstag

Az jo jel amugy.

(#7130) p0lip válasza Francia91 (#7128) üzenetére


p0lip
tag

Kíváncsi vagyok, hogy olyan lesz, mint az enyém? Nekem a régivel teljes lemerültségből, 100%-ra tölteni 1 óra 10 perc volt. Az újjal 2 óra 10 perc, gyakorlatilag a duplája, viszont nem melegszik, töltés közben sem és egyébként is jóval kevesebb esetben.
A kamerás gond megoldódott?

[ Szerkesztve ]

(#7131) mistvan68 válasza Francia91 (#7128) üzenetére


mistvan68
tag

Szia!

Én áprilisban vettem bele az eBay-ről az akkut.Ugyanolyan mint az eredeti volt,made in Vietnam felirat,egyéb azonosítók is.A régi,ami januárban volt 2 éves, tökéletesen működött,de tartaléknak gondoltam veszek egyet,pláne 3.000ft-ért.Nekem bejött.Az üzemidő ugyanolyan mindkettővel.1 napot bőven kibír az én használati módommal.Nincs wifi,bluetooth,gps csak ha kell,fértzkönyv,mesenger.Viszont net és telefonálás igen.Így kb 35-40 óra után lesz 15-20%-on.
Nekem a töltés is hasonló.15-20%-ról kb.1,5 óra alatt tölt fel 1A-es töltőfejjel.Vezetéknélküli töltőn ez lassabb.
A túlzott melegedés töltés közben az akku csatlakozói miatt lehet,amiről egy fórumtárs korábban már írt.Ő javította ezeket egy Nokia care-ben.Az akku csatlakozóinak pici csavarjain kell húzni fél, esetleg picivel nagyobb fordulatot és ez megoldódik.
Valószínűleg az újabb akkuknál ezt már megoldották gyártás során,mert nekem az újnál is szorosak voltak a csavarok,mint az eredetin.
Egyébként 2.900mAh szerintem nagyon kevés ehhez a telefonhoz.3.500mAh lenne az ideális.
Jelenleg amire én használom megfelel.A kamerája nagyon jó,mind fénykép,mind videó terén,a kijelző nagyon szép.

Üdv.István

(#7132) Niarn


Niarn
tag

sziasztok

kérdeznék pár dolgot.
milyen az akku ideje a 950-nek? nem olvastam jókat róla, de milyenek a tapasztalatok?
működik a whatsapp? van valami arról meddig lesz támogatott?
gondolom e-mailnek gmail fiókot be lehet rajta állítani. ugye?

köszönet

(#7133) bnoe válasza Niarn (#7132) üzenetére


bnoe
tag

Szia, whatsup működik videochat is megy rajta, viber szintén, aksi nálam nem a legjobb napi 2x töltést igényel de gyakori használat mellett. Fb lassan tölt be, messengeren is, de használható, messengeren videocall nem megy. Képeket szépet készít, videózás közben azonban, az elmúlt egy hónapban veszti a fókuszt random módon. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#7134) Niarn válasza bnoe (#7133) üzenetére


Niarn
tag

köszönöm.

igazából amire kellene:
telefonálni
fényképezni
whatsapp - kép és videó küldésre
gmail alapú e-mail (2 fiók)

face most sem megy, más nem is érdekelne. a fénykép minősége miatt neveznék be rá, ha a többi is megy rajta..

(#7135) turbulencia8 válasza Niarn (#7134) üzenetére


turbulencia8
őstag

Kulso toltot is vegyel hozza, egyebkent arra megfelel, amire hasznalni akarod.

(#7136) Joker88


Joker88
őstag

nekem is megjött az Aliexpress-es új akkumulátor ...

hát , kíváncsi leszek rá..

Első kép

Második kép

In loving memory of Garrett Lockhart

(#7137) Francia91 válasza p0lip (#7130) üzenetére


Francia91
veterán

No, amit vettem akkut, az használhatatlan, hiába ír 100%-os töltöttséget, pár perc után kikapcsol vele a telefon. Vagy az elektronikája a halott, vagy az akku, hétfőn írok annak, akitől vettem, küldöm vissza, Ők meg küldjék vissza az árát minimum

Viszont az eredeti akkum a WDRT után egészen rendbe lett, most nincs az, hogy 15 perc böngészés, olvasgatás után esik 30-40%-ot az akkutöltöttség. A rendszerfrissítések után lett rendbe az akku, egyből a WDRT után még ugyanolyan gyorsan merült. A kamerás részt majd eztán nézem, amikor odajutok, nagyon a telefon sincs nálam, csinálgatom a motort

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7138) p0lip válasza Francia91 (#7137) üzenetére


p0lip
tag

Uh, sajnálom, hogy így jártál az akkuval. Esetleg, ha visszautalják a pénzt, megpróbálhatod itt, én innen rendeltem és rendben van, persze tudom ez nem garancia semmire, de , ha gondolod próbáld meg. Egyébként nekem is jobb lett WDRT plusz az összes frissítés felpakolása után, de igazából nem koncentráltam erre annyira, mert annak örültem, hogy a kamera gondom megoldódott. Azért nálam az üzemidő az új akkuval lett igazán jobb. Az MZ-t csinálod? A fotóid már, már újra kedved csinálnak hozzá. Anno iszonyat sok TS 150 és TS 250/1-t elhasználtam, ETZ 150 már csak egy volt. :)

(#7139) Francia91 válasza p0lip (#7138) üzenetére


Francia91
veterán

Igen, az Mz-t csinálgatom :)
Új fék, féknyereg, fékcső az első tárcsafékhez :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7140) p0lip válasza Francia91 (#7139) üzenetére


p0lip
tag

Azt gondoltam valami tuning. :) Azt írtam TS meg ETZ 150, de igazából 125 volt mind, csak raktam rá 150-es hengert + dugattyút, hengerfejből maradt a 125-é. Kipufogón variáltam még és előre egy, hú már nem emlékszem 12 vagy 13 fogas lánckereket raktam, így pl. az Istenhegyi úton felfelé direktben ment végig fel és gyakorlatilag annyit ment végre így felfelé, mint egyenes úton. ;)

(#7141) gyurica úr


gyurica úr
tag

Jelen választék közül, melyik kártyát ajánlanátok 950 XL-hez?

(#7142) turbulencia8 válasza gyurica úr (#7141) üzenetére


turbulencia8
őstag

En nem raknek bele micro sd-t. Egy 32-es es egy 64 GB-s kartyamat is kinyirta (gyanusan gyorsan) a sima 950-enem.

(#7143) Francia91 válasza turbulencia8 (#7142) üzenetére


Francia91
veterán

Több mint 2 éve van benne a 32 Gb-os Kingston Class10-es MicroSD kártya a Lumia 950-esemben, semmi baja nincs a kártyának, laptopban is simán írható és olvasható, mint újkorában

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7144) bnoe válasza gyurica úr (#7141) üzenetére


bnoe
tag

Nálam is kinyírt egy 128gb samsung kártyát, utána már nem akartam áldozni extra sebességű microsdre, egy sima32gb Kingston kerültbele, az már 2 éve teszi a dolgát.

(#7145) Sztyepadzso válasza bnoe (#7133) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Te nem váltottál még? Azt hittem, hogy lett másik teló

(#7146) pikszel válasza Francia91 (#7137) üzenetére


pikszel
őstag

Ez elég mínusz. Az én akkum is meghalt 2 év alatt. Jellemzően hívásfogadáskor és a kamera indításakor újraindult a telefon. Én Olaszországból rendeltem ~7000 forintért + szállítás. Megy a gyorstöltés és egy napot lazán hoz. Ha érdekel adok linket.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#7147) Spet


Spet
addikt

Nekem gond nélkül üzemel a 950-ben a 64GB-s Samsung Class 10-es kártya, ami előtte a 735-ben szerepelt fennakadások nélkül.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#7148) p0lip


p0lip
tag

Szintén 32GB-os kártya üzemel, probléma nélkül a 950-ben, előtte egy Lumia 730-ban tette a dolgát.

(#7149) pikszel


pikszel
őstag

Nálam is hasonló a helyzet. Anno egy GT540-hez vettem egy noname 16 gigás kártyát, ami utána megjárt egy Sony-t, egy Lumia 735-öt, majd landolt a 950-ben. Most egy Samsung 64 gigás, class 10-es dolgozik, nagyjából egy éve, hibátlanul. Az ominózus 16-os pedig ugyanennyi ideje egy Lumia 640-ben, szintén hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#7150) bnoe válasza Sztyepadzso (#7145) üzenetére


bnoe
tag

Nem...de kaptak a gyerekek 1-1 új íróasztalt, és anyukám konyhája is egy új sütővel gazdagodott. 😉

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.