Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) H.Bencike


H.Bencike
aktív tag

Sziasztok! Ti nem tapasztaljátok azt hogy a telefon egy idő után nem kommunikál a mobilneten. Bekapcsolom a mobilnetet, ilyenkor minden jó, zsebre teszem. Fél óra múlva megint használnám és nem csinál semmit. A térerőnél a nyilak meg se nyikkannak elő se jönnek pedig a böngésző frissítene. Mobilnetem van, térerő van, 2 böngészővel is próbáltam plusz Facebook alkalmazás is. Telefon ki-be kapcsolás nem oldja meg, mobilnet kikapcsolás segít de fél óra múlva megint semmi. Factory resetet nem szeretnék csinálni....
v10h-van fent. Valakinek valami ötlete?

LG G3

(#5552) Lenry válasza Azharel (#5550) üzenetére


Lenry
félisten

rájött az akkuindikátor, hogy eddig túl lassan merült és most próbálja behozni

ezt most minden poéntól mentesen mondom. 5 nap egy okostelefonnak sok, a hiba itt nem a látszólag gyors merülés, hanem hogy 5 nap után még 34%-ot mutat.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5553) Azharel válasza Lenry (#5552) üzenetére


Azharel
aktív tag

Rendben, köszön a megnyugtató válaszodat, sajnos nagyon megszívtam egy evolve fx420 telefonnal és minden apróságért harapok már.

(#5554) Dave50944


Dave50944
csendes tag

Hát bakker ezt a szart még rootolni se lehet normálisan mondjátok megint hogy biztos a win 64 bit meg ezek mert tökön szúrom magam xD vagy usb 3 meg stb...áhhh hihetetlen....hogy ennyit szopni minden egyes dologért vele kész röhej leírás alapján megcsinálom vagy 20 x or és nem jó....falhoz csapom kajak....hát ha valakinek van tippje kérem írjon köszönöm !

(#5555) Azharel válasza Lenry (#5552) üzenetére


Azharel
aktív tag

és folytatja a zuhanást, 1,5 órája vettem le a töltőről teljesen feltöltve minden kikapcsolva hozzá se nyúltam. most ránézek 95%. Ez normális ? mit tehetnék vele ?

(#5556) Lenry válasza Azharel (#5555) üzenetére


Lenry
félisten

indítsd újra

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5557) Gzolo


Gzolo
senior tag

Romolók!

Működő Miui van már?

(#5558) Milestone2 válasza Gzolo (#5557) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Tudtommal nincs.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5559) sleen


sleen
tag

Nah vegyetek fliptokot, ha tokra vágytok. Tegnap térkőre ejtettem és ez a nillkin féle tok nem nagyon óvta. Megzútam a felső élét. Ez a króm keret ritka hülye találmány.

(#5560) Long Man válasza sleen (#5559) üzenetére


Long Man
tag

Egy esély a hétköznapok túléléséhez:
(NILLKIN New Leather Case Series - Stylish Leather Case) [link]
(az "LG P765" név csalóka, jó a P760-hoz is)
nálam bevált és van hozzá fólia is :) , bár egy kissé drága :U

[ Szerkesztve ]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5561) Long Man


Long Man
tag

A leírásokban nem említették sehol a giroszkópot, de ez azért nem rossz és kalibrálás után egész pontos az iránytűje:
BMC050 Electonic Compass [link]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5562) Dave50944 válasza Milestone2 (#5558) üzenetére


Dave50944
csendes tag

Milestone2 te hogyan csináltad a rootolást ? mert látom neked kivan nyitva a bootloader illetve rootolva is van. Nálam a recovery sehogy sem akar felmenni elvileg a bootloader már nyitva van de bármit csinálok a recovery nem megy fel...esetleg tudnál segíteni ?

(#5563) bucsupeti válasza Long Man (#5561) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Long Man: hogyan kalibrálod (mivel)?

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#5564) mihione válasza Long Man (#5561) üzenetére


mihione
őstag

Nincs benne giroszkop csak magnesesseg erzekelo ezert lehet iranytunek is hasznalni kalibralasa az kb annyibol all hogy forgatod ossze vissza a keszuleket amig ki nem irja h kesz a kalibralas.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#5565) karoly70


karoly70
csendes tag

Eleinte nagyon tetszet a gép,mostmár egyre nagyob csalodás,a 4x is hasonlo árért már
meglehet veni,csak várni kellet volna 2-3 honapot,az azért komolyab gép lenne
bár is a kijelzöje jobb.
Ez se rosz de mégis,a négy magos az 4
magos,és van benne fényszabájzo.
Nagyon idegesit ha kimegyek a napra nem látok semit,át kel álitani a fényeröt,ha nemtudnám a menüt tán nem is sikerülne.

[ Szerkesztve ]

(#5566) Gzolo válasza karoly70 (#5565) üzenetére


Gzolo
senior tag

Ha JB-t hasznáksz akkor a felső lehúzható menün ott a fényerőállító sáv, ha ICS-t akkor szintén a felső menüre ki lehet tenni a fényerő gombot, ami 0-52-100 lépcsőben szabályoz kattra.

(#5567) Deathdox válasza karoly70 (#5565) üzenetére


Deathdox
csendes tag

Én ebbe a hónapba cseréltem le az l9-et 4x-re. Az l9-et meg megkapta a barátnőm. :) Nem bántam meg. Csak annyi zavar benne, hogy jobban melegszik, mint az l9. De hát nagyobb teljesítmény nagyobb hő. :) Remélem a következő telefonoknál jobban odafigyelnek a hőelvezetésre.

LG Optimus L9 --->[LG Optimus 4X HD] 4.1.2 v20a, a póker Royal Flush-e. :)

(#5568) karoly70


karoly70
csendes tag

Mostmár igazat adok bubusnak hogy eladta atelefont.Eleinte nagyon megfelelt
,különösen alcatel után(ég és föld)
amiota süt a nap kész katasztrofa,
ha maximumra teszem a fényeröt akkor is
kevés és akkor nagyon gyorsan merül.

(#5569) karoly70 válasza Deathdox (#5567) üzenetére


karoly70
csendes tag

Ha öszegyün a pénzem én is lecserélem,majd a középiskolás fiam megörökli,
különben is nagyon tetszik neki,
eleinte nekem is.
Csak télen jo amikor nem süt a nap vagy a szobában.(emigy tényleg nagyon jo szerintem a 4 magos se sokkal jobb)

(#5570) karoly70 válasza Deathdox (#5567) üzenetére


karoly70
csendes tag

Különben hasonlo aksi van bennük,mejik birja továb.

(#5571) bubus66 válasza Long Man (#5561) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#5561) Long Man

Nem említették a giroszkópot, mert nem az van bent, hanem accelometer.

(#5568) karoly70

Igen sajnos az automatikus fényerőszabályzás az nagyon hiányzik belőle. Ha csak ennyi a problémád azért ne cseréld le, szerintem. Igaz te döntesz, hogy mit szeretnél.

(#5567) Deathdox

A 4XHD-ben van automatikus fényerő szabályzó vagy abból is ki hagyta az LG? Mert tegnap ballagáson tapogattam egy SGSIII tökéletesen lehet látni a napsütésben, az automatikus fényerőszabályzó használatával.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5572) sleen válasza karoly70 (#5568) üzenetére


sleen
tag

Ízlés kérdése. A 4x-en mennyivel fogsz többet látni napsütésben? Egyébként sosem használtam korábban sem az auto fény erőt. Az olyan, mint az univerzális porzsák a porszívókhoz. Igazából egyikhez sem tökéletes, de lehet vele küzdeni. No nekem az auto fényerő sosem volt jó, inkább beállítom magamnak.

(#5573) Milestone2 válasza Dave50944 (#5562) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ment PÜ.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5574) Deathdox válasza karoly70 (#5570) üzenetére


Deathdox
csendes tag

( #5570 ) karoly70:

Meglepő módon a nagyobb teljesítmény ellenére sem merül jobban. Pl.: Filmnézéskor csak kb 30 perccel hamarabb merül le a 4X, mint az L9 és a fényerőtől függően, így is kibír minimum 5 órát. ( Meg attól is függ mennyi minden futkos közben a háttérben. ) A SoulCraft THDval is órákon át tudok játszani mielőtt lemerülök, pedig nem egy gyenge játék. :)

( #5571 ) bubus66:

Igen van és meg is lepődtem mikor láttam, mert nem tudtam, hogy van benne. :)

( #5572 ) sleen:

Amúgy lehet megfogtok lepődni, de ha max fényerőre lövöm az L9-et és a 4X-et is a 4x-nek valamivel nagyobb a fényereje. Mikor szemetszúrt kipróbáltam képek, videók és játékok alatt egymás mellé rakva a telefonokat és szemmelláthatóan nagyobb fényerővel rendelkezik a 4x, mint az l9. Nem sokkal, de észrevehető a különbség. :)

LG Optimus L9 --->[LG Optimus 4X HD] 4.1.2 v20a, a póker Royal Flush-e. :)

(#5575) akcsy


akcsy
tag

Nem értem hogy lehet olcsóbb vagy egy áron a 4x-el... Esetleg ha függetlenbe nézzük mind 2-őt, de pl. én 61-be vettem újonan a T-nél, és persze ezek a hibák megvannak, de 61-ért akkor sem találtam volna jobbat...

(#5576) bubus66 válasza Deathdox (#5574) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#5574) Deathdox

Viszont a L9 csak 100% állított fényerőn lehet látni napsütésben. Ha nem hasaltam volna bele most egy telefon vásásárlásba. Nagyon gondolkodtam az 4XHD-n.

Így meg lehet, hogy ki próbálom, az L7II az őszig még ki nem jön az F széria

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5577) sleen válasza Deathdox (#5574) üzenetére


sleen
tag

Valahol láttam egy összehasonlító tesztet és valóban rémlik, hogy ezt ki is emelték. A 4x-nek nagyobb a fényereje.
Talán azért tré annyira napon az L9, mert egyébiránt meglehetősen tükröződik a kijelző. Legalább is sokkal jobban, mint amikkel előtte találkoztam.

Bubus

Épp tegnap vizsgáltam meg én is jó néhány samsungot (sIII - sII - S advance), valóban jobban látszik napon, de egyrészt árnyékot mindig találok, másrészt azok a színek annyira idegenek, hogy nekem emiatt nem tetszik az amoled. No meg az sIII-nál rendben van a képminőség, de a többinél szarabb az l9-hez képest szerintem.

Mindettől független továbbra sem szerettem meg ezt a telefont. Nem tudom megmagyarázni, részemről rendben van vele minden, mégsem érzem azt hogy de fasza.

(#5578) cellpeti


cellpeti
veterán

nagyon nem olvasható az L9 napon?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#5579) jooker82 válasza cellpeti (#5578) üzenetére


jooker82
nagyúr

Nem hinném,hogy annyival másabb lenne ez az IPS,mint a 4x-ben.. Én simán tudom olvasni a 4x-et napon is... Szerintem csak lusták feltolni a fényerőt...pedig 2 kattintás

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#5580) jooker82 válasza Deathdox (#5574) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ha jól tudom a 4x-nek 550 nit a fényereje,mig az L9-nek 450 körül.. De igy is túlmutat az amoledeken,melyeknek csak 300-350

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#5581) bucsupeti válasza cellpeti (#5578) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Ami mostanában van verőfényes napsütés ott 100%-ra kell tolni a fényerőt hogy lehessen látni.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#5582) Long Man válasza bucsupeti (#5563) üzenetére


Long Man
tag

Roppant egyszerű, de hatékony :)
[link]
és/vagy
[link]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5583) bucsupeti válasza Long Man (#5582) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Köszönöm!

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#5584) Lavar válasza cellpeti (#5578) üzenetére


Lavar
aktív tag

De olvasható. Mondjuk nekem mindig 100%-on van a fényerő, csak este veszem le, meg ha kevés maradt hátra az akksiból és nem vagyok töltő közelben.

Nekem ez a fényerőérzékelő cucc nem hiányzik, 2 tapiból megvan az állítás, lehúzom a noti bar-t, és ott is van. Inkább a tükröződés zavaró néha, de azt majd egy matt fóliával remélhetőleg meg tudom oldani.

(#5585) Long Man válasza bucsupeti (#5583) üzenetére


Long Man
tag

Szívesen :)

Én is még csak most ismerkedem a telefonnal. Egész jó technika van beépítve.

Igaz, hogy csak gyorsulásmérő/iránytű-nek írják, de ...

"The BMC050 is a fully compensated electronic compass including a triaxial geomagnetic sensor and a triaxial acceleration sensor (6 degrees of freedom) that delivers excellent performance in very small size. The BMC050 allows for determining precise tilt-compensated geomagnetic heading information and for providing accurate acceleration sensor data."
"Applications
Accurate tilt-compensated orientation information for:
- navigation (GPS enhancement / map rotation)
- location based services (LBS)
- augmented reality
- in combination
- with a pressure sensor for indoor navigation
"
[link]

Egy jó cikk az elektronikus giroszkópról: [link]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5586) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Nem tudom, miért kellene ezt a telefont lecserélni, csak a fényérzékelő miatt, plusz nem hiszem, hogy sokkal fényesebb IPS panelt kapott volna a 4X.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#5587) karoly70 válasza sarkanyolo2 (#5586) üzenetére


karoly70
csendes tag

Az a kevéssel töb fényerö pont elég lene,
és a hd se rosz felbontásban.
Különben nem akarom lecserélni,agyereké lesz én meg átváltok 4xhd-re,csak várni kel
egy keveset a pénzre,és mindenki boldog lesz.

(#5588) Deathdox


Deathdox
csendes tag

Amúgy én csak azért váltottam a nagyobb testvérre, mert az l9-emet megkapta a barátnőm és a 2 telefon között olyan kicsi az árrés, hogy jobban megérte a 4x-et venni.
A fényérzékelőt még ki sem próbáltam, mert jobb szeretem magam huzogálni ahogy jó nekem. Meg nem tudom mennyit csippentene le az aksiból is. Talán majd egyszer kipróbálom. :)

LG Optimus L9 --->[LG Optimus 4X HD] 4.1.2 v20a, a póker Royal Flush-e. :)

(#5589) Lenry


Lenry
félisten

járt már valaki úgy, hogy SIM kártya nélkül állította be a telefonba az email klienst, és SIM kártya behelyezés után a telefon elfelejtette a az email-fiók jelszavát?

a sok L9-ből most jött egy kolléga ezzel és csak reménykedek, hogy ez egyedi hiba...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5590) Nowi válasza Long Man (#5560) üzenetére


Nowi
tag

Tok

Tényleg jó kis tok.. :R

nekem van egy fekete eladó ,ha esetleg valakit érdekel. kb 2x volt használva.

[ Szerkesztve ]

(#5591) Gzolo válasza karoly70 (#5587) üzenetére


Gzolo
senior tag

Egészen eddig azt hittem retinaégetően durva fényereje van az L9-nek, de most a melóhelyen mellétettem egy Lumia 620-t, és botrányosan sokkal nagyobb a fényereje a Lumiának.

(#5592) akcsy válasza Lavar (#5584) üzenetére


akcsy
tag

Nekem matt van, bár szívesen visszacserélném egy átlátszóra, mert sötétebb, de ugyanakkor sokkal jobb, hogy nem gyűjti annyira a lenyomatokat...

(#5593) Scuba05


Scuba05
csendes tag

Sziasztok!
Hogyan lehet azt megcsinálni, hogy -mint régen.. - csak egy szolgáltatót állítasz be? Kézi hálózat választásra. Ne álljon át másha ha nincs térerő hát nincs.
A beállítások/mobilhálózat/hálózat válsztásnál két eset van:
1, hálózat keresés - elindítja a keresést(amit talál azokra felmegy,)
2, Automatikus (ha rá koppintok akkor azt mondja, hogy a preferált hálózat kiválasztva.
Nyilván ha van térerő a preferáltnak akkor arra megy, ha nincs automatán választ.
Hogyan lehet azt megoldani, hogy ha nincs a saját szolgáltatómnak térereje akkor
nem választ semmit, de ne kelljen kikapcsolni hanem tudjak galériát , zenét használni stb.
Köszi
Azt hiszem ezt a tök egyszerű kérdést sikerül jó hosszan leírnom.

Egyébként nekem a lenyíló flip tok van, semmi problémám vele sem zsebben sem sehol, igaz térkövön nem próbáltam.

(#5594) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Nos tulaja lettem a picike L9-nek.

Rövid vélemény eddig:

Tetszik, szép, formás, nagy kijelző, nagy KIJELZŐ, NAGY KIJELZŐ. Gyors rendszer, hátlap béna, t-mobilos csaj tippje hogy hadjam rajta gyári fóliát mert védi majd karcoktól. -.-"

Szóval még ismerkedek, egy két progit már szedtem is le.

NAGY KIJELZŐ. :D

Live-Die-Respawn

(#5595) DiamondBack válasza oriic (#5594) üzenetére


DiamondBack
senior tag

üdv köztünk használd egészséggel :)

(#5596) Long Man válasza oriic (#5594) üzenetére


Long Man
tag

Sikeres közös jövőt és hibamentes hosszú életet.

(GPS-t nézd meg, mert sajnos nekem ma derült ki, hogy nem működik és vihetem szervizbe)
:O

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5597) zAPAtyin


zAPAtyin
tag

Gondolatébresztő...

Ne haragudjatok, de nem értem, hogy miért kell egy telefont agyon mókolni, mindenféle romot kipróbálni, különböző benchmark programokkal a teljesítményüket mérni.
Sokan össze vissza telepítik a különböző romokat aztán sírnak, hogy ez sem működik, az sem jó, ellenben 100 ponttal többet adott a tesztprogram rá.
Az ukku idő ezzel jobb, azzal kevésbé, de ezt nem lehet így mérni, mert erősen térerő és használatfüggő a dolog.

Hasonlítgatjuk a Trabantot a Mercihez, a Mercit a Ferrarihoz, ennek semmi értelme.
Mindenki az igényeihez, pénztárcájához válasszon telefont és használja egészséggel, a teló képességeinek megfelelően.
Így a kecske (felhasználó) is jól lakik és a káposzta (telefon) is megmarad.

Szerintem ez a telefon egy átlag felhasználó minden igényét kielégíti, azaz használható arra amire tervezték!

(#5598) DiamondBack válasza zAPAtyin (#5597) üzenetére


DiamondBack
senior tag

+1. kezdetektől fogva hasonló elven vagyok vele :R

csak lehetne sd-re telepíteni... más bajom nincs vele

[ Szerkesztve ]

(#5599) prannk válasza DiamondBack (#5598) üzenetére


prannk
őstag

+1 :K Nekem is csak ez az egy bajom van vele. Most jelenleg 28 mb szabad helyem van :( erősen gondolkodok azon hogy kinyitom a bootloadert vagy visszarakom az ICS4-et és rootolom. De nem merem :((( e

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#5600) Lenry válasza oriic (#5594) üzenetére


Lenry
félisten

azt a gyári fóliát, amelyikre lóbetűkkel rá van írva, hogy Optimus L9? :D

bár én mind a 17 eddigi L9-et úgy konfigoltam, hogy rajta hagytam a fóliát, így nem összemaszatolva kapja meg a nép.
jujj, holnap érkezik az én fehér L9-em is, kár, hogy kresz vizsgán leszek, így csak szerdán kapom meg, akkor majd jövök képpel a múlt hetinél is nagyobb, fehér piramisról :P

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.