Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) oriic válasza Lenry (#5600) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"azt a gyári fóliát, amelyikre lóbetűkkel rá van írva, hogy Optimus L9? "

Igen azt.

Live-Die-Respawn

(#5602) Lenry válasza oriic (#5601) üzenetére


Lenry
félisten

ehhh...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5603) oriic válasza Lenry (#5602) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én inkább csak mosolyogtam rajta, nem volt szivem kiröhögni. :DDD

Live-Die-Respawn

(#5604) mnó77 válasza Long Man (#5596) üzenetére


mnó77
tag

Én végig(3 hónapig élveztük egymás társaságát)a GPS-el szívtam,a szervíz egy nagy 0 szakértelem SEMMI!,szerencsére minimális bukással el tudtam adni!Végre-neked sajnos-van más is akinél sz@r a GPS mert engem már megvádoltak,hogy én találgatok meg mit pofázok itt mikor ezen a telón tökéletes a GPS!Nem vitaindítónak szántam de még mindig bosszant!Amennyiben ez nem gyilkolta volna ki az idegeimet akkor az L9 lenne a ma kapható az én igényeimnek messze megfelelő egyik legjobb-ha nem a LEGJOBB!-telefon.

[ Szerkesztve ]

(#5605) sarkanyolo2 válasza zAPAtyin (#5597) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Utolsó sorod mindent elmond, amit a fölösleges (mert nem mindig az) mókolgatásról gondolok.

(#5600) Lenry A gyári nyomtatott fóliával tényleg használhatatlan. Ajánlom mindenkinek egy Nillkin tokot, amely nem csak szép és jó, hanem még egy jóféle fólia is jár hozzá

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#5606) Long Man válasza mnó77 (#5604) üzenetére


Long Man
tag

Engem is bosszant :F , de ezek is csak gépek. Jobb, ha hamarabb derül ki a hiba, mint később.

Ha lehet ilyet mondani, szerencsésebb vagyok, mert egyáltalán nem működik.
(Ahol egy külső GPS vevő tökéletes műholdvételt ad, ott az L9 nem mutat semmit.)

"a szervíz egy nagy 0 szakértelem SEMMI!"
Köszönöm az info-t ;) , majd odafigyelek a papírmunkánál, hogy mit mondanak és tesznek.

Szerintem is jó telefon, ha hibátlanul tudja azt, amit a gyártó beépített.

X nap/hét és kiderül mi lett az ügy vége.
Ha megcsinálják/kicserélik jelentkezem a tanulságokkal.

Addig is kívánom, hogy Nektek tökéletesen működjön és sose kelljen szervizbe menni vele.

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5607) Gzolo válasza Long Man (#5606) üzenetére


Gzolo
senior tag

Nekem bekapcsológombbal volt problémám ami miatt szervizben járt, de csak pozitívat tudok mondani, 1 hét alatt visszajött, karc nem került rá(elővigyázatosságból T-s átvevővel ráírattam az állapotát) és a gond elhárult, ráadásul független alaplapot tettek bele :))

(#5608) Milestone2 válasza kisocsi (#5498) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Drága kisocsi-kém!

Tényleg jó ez a ROM, amit találtál, amit Artas182x kreált.

Most már rájöttem, hogy attól fagyott ki, hogy erre a ROM-ra nem szabad CPU szabályozó programot tenni, mert Artas már beleépítette.

Teminálba beírod: su (már ha van fenn root/superuser, de különben meg úgysem működik a parancssor)

majd

optimal freq vagy optimalb akkor 1GHz-re állítja a max CPU-t (sanjose io-sched-sio)
powersave freq vagy powersaveb akkor 666 MHz-re állítja (ondemand io-sched-sio)
performance freq vagy performanceb akkor 1.1 GHz-re állítja (sanjose io-sched-sio)
midperformance freq vagy midperformanceb akkor 1.2 GHz lesz a CPU (hotplug io-sched-sio)
maxperformance freq vagy maxperformanceb 1.3 GHz húzás (hotplug io-sched-sio)

Egyébként tényleg nagyon stabil, nekem tökéletesen megfelel. Mondjuk, mivel Terminálból szabályozható, belerakhatta volna a ROM-ba a Terminált is, de az a Paly-ról fél perc alatt leszedhető.

Majd ha kijön még egy MIUI-t szívesen kipróbálnék, már ha kijön egyáltalán L9-re...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5609) airmax_2.0 válasza mnó77 (#5604) üzenetére


airmax_2.0
tag

Nem hiszem, hogy rám gondoltál, amikor azt mondtad megvádoltak ezzel-azzal.. hiszen én csak annyit mondtam feltehetően valami szoftver dologról lehet szó...
Szeretném elmondani, hogy egyetértek hogy megszabadultál tőle, ha megszűnt a bizalom, és abban is, hogy ha a neked szükséges szoftver nem megy akkor az neked nem jó.
A korrektség kedvéért viszont azt mondom, hogy mivel nem a telefonra telepített gps szoftvert használod, hanem külső gyártóét, előfordulhat szoftveres illesztési problémáról van szó. Felteszem az L9 a telepített google szoftverre van optimalizálva ami járhat azzal, hogy a külső szoftverek nem fognak ugyanolyan jól futni mint esetleg más hardwaren. (De elképzelhető más ügyesség is ami pl onnan jöhet, hogy a google-el együttműködő gyártók olyan megoldásokat alkalmaznak némi sugallatra, ami a google szoftvereit preferálja, a konkurenseké esetleg nem lesz tökéletes. Ki ne hallott volna ilyet?) Az iGo sem megy pl egyformán mindenen, különösen nem androidon,,, (és L9-en)
Persze, hogy vádaskodni fognak ellened, ha így direktben a gps-t szidod, amikor az a többség álltal használt google szoftverrel remekül működik. (pl nálam) Korrektebb ha azt mondod a te igényednek megfelelő gps szoftver nem működik jól a gépen ezért neked nem jó az L9. mindenki meg fogja érteni. Én legalábbis megértem, és ilyen formában egyet tudok érteni veled.

[ Szerkesztve ]

(#5610) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy a méretesebb pdf, ill. word dokumentumokat mennyire kezeli gördülékenyen a gép?
Folyamatos az oldalak betöltése, vagy kell várni pár mp-et két oldal között is?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#5611) kisocsi válasza mnó77 (#5604) üzenetére


kisocsi
tag

És melyik progival próbáltad,vagy alapból nem talált jelet? Mert nekem a 3 betűs állandóan dobálta a jelet,persze mindig akkor mikor nem kellett volna. Én a Sygic használom,azzal viszont tökéletes.

(#5612) Long Man


Long Man
tag

Sziasztok,

Fejlemények és tapasztalatok a "GPS hibával" kapcsolatban.
(Szervizbe menetel előtt lekérdeztem a GPS nyers adatait.)

Mindenek előtt egy "Mea culpa, mea maxima culpa" :((( :W :
a beépített GPS működik, sőt "A-GPS"-el pontosítva egész jól működik. :D
(műholdanként(7-10), 12 és 37 közötti a jelerősség)
Ez a tapasztalatok alapján normálisnak/átlagosnak mondható.
(a #4248, 4265, 4274, 4247, 4280, 4554 hozzászólásokban látható képeket vettem alapul)

DE!
Nekem naaaaagyon lassúnak tűnik a pozíció megtalálása.
(különösen, ha egy új helyen indul a GPS vagy "Cold Start" után)
Ez tévesztett meg, hogy nem is működik. :F
(pedig szabad ég alatt, a város közepén próbáltam, többször is)

Újraindítva ~30 mp. körül találja meg újra, navigációra alkalmasan a helyzetet.
(ha nem mentem arrébb)

Úgy tűnik, hogy nagyon elkényesztetett egy külső, Nokia LD-3W GPS vevő. [link]
(ezzel bárhol, bármikor -nem zárt helyen-, kevesebb mint egy percen belül megjöttek a műholdak és alagútból kijövet is hamar volt újra jel)
Sajnos az LG szerint (és a tapasztalatból is) a beépített Google navigáció nem tud Bluetooth GPS-t használni. :(

Összefoglalva:
A képességeinek határain belül (mégis csak egy telefon és nem dedikált GPS egység) használható a beépített navigáció.
A külső GPS-t is felismerni tudó programot még keresek.

Remélem segítettek a tapasztalataim.

(A telefonjainknak -is- kívánok: Joo muekoedeest! ) :)

Ps.:
A "hárombetűs" navigáció, tudomásom szerint nem támogatja ezt a telefont.
Ez is lehet egy ok, ha a hárombetűs nem vagy nem jól működik.

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5613) kisocsi válasza Long Man (#5612) üzenetére


kisocsi
tag

Külső gps vevőt nem szabad összehasonlítani 1 pdaval. Nincs olyan pda tudomásom szerint,amely megközelíti a külső vevő érzékenységét,pontosságát. De attól függetlenül simán használható navigációra!

(#5614) Milestone2 válasza kisocsi (#5613) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Engem eddig mindig hazavitt... ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5615) kisocsi válasza Milestone2 (#5614) üzenetére


kisocsi
tag

Ki vitt haza,és milyen állapotba?! :Y

Te milyen navit használsz? Engem a rigó is haza vitt mindig,csak ahol ismeretlen voltam,mindig ott dobálta el a jelet,ahol fontos lett volna az iránymutatás. Ez a program hibája,és nem hardver hiba.
Nekem legjobban a Sygic jött be. 1 hátránya van számomra,hogy lassan-soká tervez újra. De megszokható.

(#5616) jooker82 válasza Lenry (#5600) üzenetére


jooker82
nagyúr

Telefon eladással foglalkozol? Miként szoktad frisiteni?

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#5617) mihione


mihione
őstag

Van par trukk a gyorsabb es pontosabb gps jel eleresehez,a gps.conf fajlt kell modositani vagy kicserelni persze ehhez is kell root :D

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#5618) oriic válasza jooker82 (#5616) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Miert nem jelzi telefon hogy frissitheto JB-re?

Live-Die-Respawn

(#5619) jooker82 válasza oriic (#5618) üzenetére


jooker82
nagyúr

ha jelzi,ha nem,az ázsiait úgyis csak kdz-vel lehet frissiteni...ezért kérdem a kollégától,hogy ő hogyan szokta.

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#5620) Lenry válasza oriic (#5618) üzenetére


Lenry
félisten

nekem se jelezte egyik se, pedig még direktben rá is frissítettem, de az OTA szerint a 4.0.4 a legfrissebb.

(#5616) jooker82 rendszergazda vagyok, és a nagyfőnökség úgy döntött, hogy az L9 lesz az aktuális céges telefon, ezért van most egy raklapnyi L9-em.
frissíteni az LG Updater Toollal frissítettem, de holnap ki akarom próbálni a kdz updatert is, hátha gyorsabb lesz vele a munkám.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5621) oriic válasza Lenry (#5620) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hazaerek ranezek a progival akkor en is.thx

Live-Die-Respawn

(#5622) jooker82 válasza Lenry (#5620) üzenetére


jooker82
nagyúr

köszi,lehet gyorsabb lesz a kdz-vel,mivel nem kell minden egyes telefonnál kivárni,hogy letöltse a szoftot... JB-re frissited? És bevált mindenkinek a teló,?

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#5623) Lenry válasza jooker82 (#5622) üzenetére


Lenry
félisten

passz
nem én osztom szét, és nem is érkezett még meg mindegyik, így nem tudom, de még csak egy ember jött vissza nyűggel, úgyhogy még akár jó is lehet

ezzel kapcsolatban: egy kísérletező kedvű kolléga legyen kedves a következőt lecsekkolni nekem:
a SIM kártya nélkül beállított email-fiók (nem GMail) a SIM kártya behelyezése után elfelejti a jelszót?
(ugyanis ez volt a fentebbi nyűgje az egyik, elsők közt kiosztott telefonnak, és csak remélem, hogy egyedi eset volt)

(#5621) orichalcos érdemes, mert az LG updater szinte azonnal írja, hogy van 4.1-es frissítés

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5624) Long Man válasza kisocsi (#5613) üzenetére


Long Man
tag

"Külső gps vevőt nem szabad összehasonlítani 1 pdaval. Nincs olyan pda tudomásom szerint,amely megközelíti a külső vevő érzékenységét,pontosságát. De attól függetlenül simán használható navigációra!"

Most már tudom. :)
Ezért is írtam le hosszabban, hogyha más is beleszaladna ilyen problémába, ne lepődjön meg.

Esetleg létezik olyan navigáció L9-re, ami tud használni beépített GPS helyett, egy külső vevőt?
(Nokia E51-en gond nélkül kezelte a Google Maps és a Garmin MobileXT is)

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5625) Milestone2 válasza kisocsi (#5615) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Rádió és mp3 is megy mp4 is. A beépített DTS vagy mi hangszínszabályozóval pedig teljesen személyre szabható a hangzása. :DD

Ez elvileg privi lett volna,de elb..tam.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5626) AxBattler


AxBattler
félisten

Valaki ERRE esetleg?
Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#5627) oriic válasza Lenry (#5623) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sirály, sikerült az update. :R

Live-Die-Respawn

(#5628) Lenry válasza AxBattler (#5626) üzenetére


Lenry
félisten

ha holnapig nem jön válasz és én sem felejtem el, akkor megnézem.

(#5627) orichalcos örömbódottá :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5629) seawolf570 válasza AxBattler (#5626) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Szia.

Nem akarom ismételni magam Collos23-nak szintén ez volt a kérdése. Itt olvashatod rá a válaszomat. Ezt még decemberben ICS alatt teszteltem. Remélem tudtam segíteni.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#5630) prannk válasza AxBattler (#5626) üzenetére


prannk
őstag

Én world dokumentumokat nyitok meg a telóval de minden rendben van vele,nem lassú!

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#5631) AxBattler válasza seawolf570 (#5629) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#5630) prannk
Köszönöm, erre voltam kiváncsi! Azt hiszem, meg fog felelni...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#5632) Long Man


Long Man
tag

Arról tudtok valamit, hogy mért nincs az LG Optimus L9 P760 a "Google Play Supported Devices" listáján?
[link] :F
Ez mit jelent számunkra, L9 használókra nézve?

ps.
A P765, P769-et sem látom :U

[ Szerkesztve ]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5633) Lenry válasza Long Man (#5632) üzenetére


Lenry
félisten

ott van Optimus L9 néven

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5634) Long Man válasza Lenry (#5633) üzenetére


Long Man
tag

Köszönöm, megtaláltam :R

Holnapra már be is jelentkeztem szemészetre. :Y :K

(bár nem tűnik túl következetesnek ezen a listán a Google v. az LG a névhasználatban)

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5635) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ki milyen játékkal játszik a telóján. Van valami best játék, amit mindneképp érdemes kipróbálni? Angry Birds meg ilyenek megvannak már persze. :DDD

Live-Die-Respawn

(#5636) passat77


passat77
tag

Sziasztok!

Ha root jogot adok a telefonnak vissza lehet-e állítani a gyári állapotot ? (garanciavesztés miatt)

(#5637) kertsa válasza passat77 (#5636) üzenetére


kertsa
senior tag

Egyenlőre nem :(

(#5638) Milestone2 válasza passat77 (#5636) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha már frissítettél JB-re és akkor rootoltad akkor már nem állítható vissza.
Ha még a v10A-t rootoltad azt vissza lehet.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5639) Milestone2 válasza passat77 (#5636) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Állítólag a v10A még bootloader nyitás nélkül rootolható volt.
Másképp fogalmazva, ha nyitott a bootloadered, akkor úgy is mindegy
mert az garanciavesztő tényező.

Ha még zárt, akkor van esélyed.

De bubus66 mester szavaival élve, ha nyitott a loadered, vágd gallyra
az adatlapot, és nincs az a szervizes aki meg tudja állapítani,
hogy nyitva volt...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5640) satellite320


satellite320
csendes tag

Sziasztok!

Tud nekem valaki segíteni abban, hogy LG Optimus L9 fehér színben kapható-e?

Köszi a választ.

(#5641) prannk válasza oriic (#5635) üzenetére


prannk
őstag

Temple Run 2, Subway Surfing, Survival Run, Real racing 3, Fifa 12. Nekem ezek vannak fent. De meghallgatok más fejlesztős játékokat is! Úgyhogy valaki írhatna :)

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#5642) prannk válasza satellite320 (#5640) üzenetére


prannk
őstag

T mobilnál nem de függetlenül igen!!

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#5643) satellite320 válasza prannk (#5642) üzenetére


satellite320
csendes tag

Köszi a választ.
Azt tudom, hogy T-mobile-nál nem, és függetlenül hol? :) Vagy merre érdemes keresgélni? :)

(#5644) Deathdox válasza oriic (#5635) üzenetére


Deathdox
csendes tag

Auralux-al és a SoulCraft-al játszottam az L9-n. SuolCraft-al pénz nélkül is jól játszható és az Auralux-al is és jól elfut mind a 2 játék. :)

[ Szerkesztve ]

LG Optimus L9 --->[LG Optimus 4X HD] 4.1.2 v20a, a póker Royal Flush-e. :)

(#5645) Lavar válasza oriic (#5635) üzenetére


Lavar
aktív tag

Írtam privátot.:)

[ Szerkesztve ]

(#5646) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

thx all

Live-Die-Respawn

(#5647) Long Man válasza satellite320 (#5643) üzenetére


Long Man
tag

Itt írnak fehéret, de nem T-s áron:
[link]
és
[link]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5648) Milestone2 válasza Milestone2 (#5639) üzenetére


Milestone2
nagyúr

adatlapot=alaplapot

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5649) satellite320 válasza Long Man (#5647) üzenetére


satellite320
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget.

(#5650) Lenry válasza Milestone2 (#5639) üzenetére


Lenry
félisten

itt írnak egy rootolási módszert zárt bootloaderrel

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.