Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) bubus66 válasza sleen (#5750) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen ez home gomb ébresztés , csak azt nem tudom, hogy ilyen alapvető dolog hogyan tud ki maradni

A gyáriba is csak simán HOME van.

Ebbe omap4-keypad.kl nézd meg az általad fel rakott ROM-nál mi a 172-es

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5752) bubus66 válasza sleen (#5750) üzenetére


bubus66
nagyúr

Probáld meg ezzel, ha ki cseréled, hogy működik-e?

keylayout.zip

A három fájlt másold be a system/usr/keylayut mappába

Itt meg az át írt ha nem működne a másik, ezt csak be kell másolni.

Generic.kl

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5753) Milestone2 válasza Long Man (#5739) üzenetére


Milestone2
nagyúr

My english isn't good.
Lehetne röviden magyarul?
El tudok vele szúrni valamit, ha rosszul állítom be?
Köszi.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5754) bubus66 válasza Milestone2 (#5753) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem tudsz el szurni vele semmit sem rosszul hogyan tudod beállítani, de csak akkor kell ez ha nem működik a Home gombra az képernyő élesztés.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5755) Long Man válasza Milestone2 (#5753) üzenetére


Long Man
tag

Húúú :B
Nem csak az L9, de az android világában is "új hús" vagyok. :K
Nem mernék még okosakat mondani, hogy itt mi-minek tud keresztbe tenni.
Win7+Chrome alatt alapbeállításokkal is gond nélkül megy.

Android alatt még nem teszteltem kereszül-kasul. Ezért linkeltem be a beállítási oldalt is.

Ha lesz vele negatív tapasztalatom, vagy, ha valamilyen be/el-állítás a szűrési hatékonyságát csökkenti, akkor írok róla.

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5756) Long Man válasza Milestone2 (#5753) üzenetére


Long Man
tag

Kiszaladtam az időből :F

Egy gyors, nyers fordítás (nem biztos, hogy akadémiai szintű): ;)

Mi is az az Adblock Plus, Android rendszerre?

Az "Adblock Plus, Android rendszerre" egy olyan android alkalmazás, ami a háttérben futva szűri a reklámokat, felhasználva azt a listát, amit az Adblock Plus böngésző kiterjesztés is. Android 2.1 vagy e fölött használható.

Azonban, mivel az android "forgalomszűrés támogatása" korlátozott, ezért az Adblock Plus többféle megközelítésből, autómatikusan választja ki az eszköz számára legjobbat.

* Amennyiben az eszköz "root-olt" azonnal képes szűrni valamennyi web alapú forgalmat.
* Olyan "nem root-olt" eszközön, amelyen 4.1.2, 4.2.1 vagy újabb Android fut, valamennyi WiFi forgalmat szűri, de kézzel kell beállítani, hogy proxy szerverként működhessen. Ehhez részletes útmutatást is ad az Adblock Plus. [beállítások]
* Olyan "nem root-olt" eszközökön, amelyeken Android 3.1 vagy újabb fut, a program további beállítások nélkül is szűrni tudja a WiFi forgalmat.
* Olyan "nem root-olt" eszközökön, amelyeken Android 3.0 vagy régebbi fut, a proxy szervert kézzel kell beállítani. Néhány eszköznél nem lehet proxy szervert állítani, ezért ezeken nem is működik.

A bevezetője röviden ennyit ír.
:)

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5757) Milestone2 válasza Long Man (#5756) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Köszi.
Rootoltnál is állítgatni kell mindenfélét?
Vagy akkor nem?
:)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5758) joci221


joci221
tag

Sziasztok! Most vettem a T-nél egy L9-et, a véleményeteket szeretném megkérdezni érdemes feltenni rá a JB-t vagy inkább maradjon az ICS? Előre is köszi!

Megbízhatóságom.: https://tinyurl.hu/lX2w/ ---- http://t7.hu/ngl

(#5759) prannk válasza joci221 (#5758) üzenetére


prannk
őstag

Tedd fel.Valamivel többet tud mint az ICS. Gyorsabb,de kicsit jobban eszi az akksit

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#5760) joci221 válasza prannk (#5759) üzenetére


joci221
tag

Köszi a választ, szerintem megpróbálom. LGMobile Support Tool-ezzel kell ugye? igy a gari is megmarad? Üdv!

Megbízhatóságom.: https://tinyurl.hu/lX2w/ ---- http://t7.hu/ngl

(#5761) prannk válasza joci221 (#5760) üzenetére


prannk
őstag

:K

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#5762) joci221 válasza prannk (#5761) üzenetére


joci221
tag

:R

Megbízhatóságom.: https://tinyurl.hu/lX2w/ ---- http://t7.hu/ngl

(#5763) sleen válasza sleen (#5749) üzenetére


sleen
tag

Áhh, elkapkodtam.
A cm10.1 még mindig tele van bug-al. :(((
Rohadtul sima és gyors, de annyi bosszantó hiba van benne, hogy megy vissza a PAC.

- Hibák vannak a hanggal, pl. videofelvételnél nem rögzít, ill. nagyon halk.
- A poweramp-al nincs kibékülve.
- You tube videók rossz minőségben futnak.
- Szintén youtube videóknál és galériából futtatott videóknál az értesítési sáv beragad és ugrál.
- Ha a hangerőt változtatod videolejátszás közben, a kis panel halványan beragad.
- Jobban eszi az akkut.

Túl sok ez így fél napos használat után. Még várni kell vele.

(#5764) bubus66 válasza joci221 (#5760) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#5760) joci221

A Garancia mindegyik frissités esetében megmarad. A KDZ updatert, az OFFLINE mod és az LG Support Tool-lal végzett frissitésnél (telepítésnél) is megmarad, a garancia.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5765) joci221 válasza bubus66 (#5764) üzenetére


joci221
tag

Köszönöm a választ, sejtettem de azért inkább megkérdeztem ti jobban otthon vagytok a témában:)

Megbízhatóságom.: https://tinyurl.hu/lX2w/ ---- http://t7.hu/ngl

(#5766) bubus66 válasza joci221 (#5765) üzenetére


bubus66
nagyúr

A felsoroltak közül bármelyikkel csínálod (ha nem mokolt kdz) teszel fel akkor nem jár garancia veszetéssel.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5767) joci221 válasza bubus66 (#5766) üzenetére


joci221
tag

Egyenlőre maradok a gyári rendszernél, bár nem lenne rossz a memóriakártyára telepítést megoldani. Elég kicsi a belső memória...

Megbízhatóságom.: https://tinyurl.hu/lX2w/ ---- http://t7.hu/ngl

(#5768) bubus66 válasza joci221 (#5767) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ha rootolod azzal sincs meg oldva az SD-re való telepítés.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5769) joci221 válasza bubus66 (#5768) üzenetére


joci221
tag

Értem. Egyébként felraktam a JB-t és tényleg gyorsabb lett a teló, eddig ajánlott :)

Megbízhatóságom.: https://tinyurl.hu/lX2w/ ---- http://t7.hu/ngl

(#5770) Long Man


Long Man
tag

Frissítéhez v4.1.2 Jelly Bean-ből melyiket ajánljátok?

V20B v. V20C ?

(esetleg ICS V10H?) ;)

Lehetséges, hogy azért fogyaszt kissé többet a JB, mert a GUI gyorsításához hamarabb fellépked a proc. az órajeleken?

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5771) darthdenes


darthdenes
tag

A vaterán fellelhető tokok közül milyet érdemes venni? Többen írták a Nilkint. Melyik a jó a kemény vagy a szilikonos tok? Vaterás linknek örülnék. Köszi.

(#5772) prannk válasza Long Man (#5770) üzenetére


prannk
őstag

V20C

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#5773) Long Man válasza prannk (#5772) üzenetére


Long Man
tag

Köszönöm. :)

(Esetleg tapasztalati érvek is, a többi verziókhoz képest? pro-kontra?) :B ;)

(Azt egyre kevésbé értem, hogy T-Mobil mért nem frissít, ha LG ennyi új rom-ot is kiadott) :(

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5774) Long Man válasza darthdenes (#5771) üzenetére


Long Man
tag

A Vaterát nem ismerem, de a "könyv-szerűen nyitható"-val jó a tapasztalatom.

Van, akinek a "flip", lefelé nyíló tok jön be, ez védi a képernyőt is
De van olyan is, ami csak a hátát és az oldalát védi. Ez praktukus, de szabadon hagyja a képernyőt.
Ebből talán a gumi puhaságú tartja a legnagyobb biztonságban a telefont.

A "zseb-szerű"-t nem merném ajánlani, mert előbb-utúbb, a kihúzásnál, el lehet ejteni.
(viszont ez szokott a legolcsóbb lenni)

[ Szerkesztve ]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5775) Konpet


Konpet
csendes tag

Sziasztok. Nekem folyamatosan model dll msg not found hib't ir frissites kozben, es nem is fejezi be a frissitest, jelenleg be se kapcsol a telefon. Tud valaki segitseget adni, hol ronthattam el? Xpsp3, elvileg minden driver fent, megse fut le a kdz updater, gyari meg 4%-on megallt... Igazabol a gyari allt meg 4%on, utana probaltam kdz-vel, ha ez segit. v10arol probalok v20c/re

[ Szerkesztve ]

(#5776) prannk válasza Konpet (#5775) üzenetére


prannk
őstag

Dugd fel gépre és minden csatlakozási modban( lg szopftvert média izé stb) és várd meg amig megkeresi a drivert és letölti.És próbáld meg USB 2.0 portban. Nekem ez segített.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#5777) prannk válasza Long Man (#5773) üzenetére


prannk
őstag

Gyorsabb,érzékenyebb. lett.kinézete is jobb lett. Negativ meg hogy kicsit jobban ezi az aksit.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#5778) akcsy válasza Long Man (#5774) üzenetére


akcsy
tag

Nekem szilikon van, semmi bajom vele, nekem nem nagyon jön be a könyv szerű...
Viszont ez is védi a kijelzőt, persze ha nem egy sziklára ejted, mert nekem térdmagasságból esett kijelzőre a betonra(sima) és mivel a kijelzőtől kinyúlik olyan fél centire vagy picit kisebbre, ezáltal megúsztam a valószínű törést, vagy a karcolást :)

Viszont! Valaki tudna nekem segíteni a LightFlow beállításában, akár lehet PÜ-ben is, csak nem tudom ki használ ilyet, az én tudásomat meg valahogy túl haladja... A lényeg, hogy értesítésnél a "Fizikai Gombok villogjanak"
Előre is köszi :)

(#5779) Long Man válasza prannk (#5777) üzenetére


Long Man
tag

Köszönöm, :) lassan már érik a frissítés. :K

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5780) Dokyka85


Dokyka85
csendes tag

Van valakinek ötlete arra, hogy hogyan lehetne a névjegyeket egyszerűen szerkeszteni? pl a GT540-en behozta őket a PC Suite és egy kattintással lehetett őket szerkeszteni. Problémám az, hogy sok telszám 06-al van elmentve és át kellene írni mindet +36-ra :S

Ötlet valakinek? Ez a PC Suite csak azt dobja fel, hogy import export meg valami Win Contakt ott kicsit hosszadalmasan lehet megoldani. Örülnék valami okosságnak mert per-pill nem tudok hívni senkit amíg át nem írom :D

Ma teszteltem a teló GPS képességét (holnap lesz 3 napos) párhuzamosan a régi GT 540-el. Magát a programot gyorsan betölti viszont jelet nem talál olyan gyorsan. Útvonalról letérésnél, gyaloglásnál elég nehézkesen találja meg a helyes irányt, bár szerintem ez egyik telefonnál sem lehet számottevően jobb.

A GPS gyengélkedésétől eltekintve am. nagyon szuper telefon. Akksi egész jól bírja a mostani mindig tapizós igénybevétel mellett is, a JB frissítés játszi könnyedség volt, hogy a 4.0.4-nél jobb-e azt nem tudom az csak pár percig volt a telón :) Aki L9 vásárlásán gondolkozik annak tudom ajánlani a telót!!

(#5781) Long Man


Long Man
tag

"Egy gondolat bánt engemet" ... :U
(olvasva a régebbi írásokat)

Most akkor Corning Gorilla Glass vagy nem ...

I. [(#2414) 2013-02-15 12:27:14]

II. [(#2431) 2013-02-15 19:59:21]

III. [Info about the L9 variants and their differences.]

Itt csak az amerikai P769-re írja, hogy "nagytestű, növényevő főemlős" védi a kijelzőt.

IV. [amerikai LG oldal]

Akkor most mi lehet a helyzet a mi P760-asunkal? :U

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5782) balint87 válasza Dokyka85 (#5780) üzenetére


balint87
csendes tag

Lehet hogy nálad nem ez a helyzet, de ha szinkronizálva vannak a kontaktok a google fiókoddal, akkor a contacts.google.com-on szerkesztheted őket :)

(#5783) Dokyka85 válasza balint87 (#5782) üzenetére


Dokyka85
csendes tag

kuglival nem nagyon szeretném szinkronizálni, valahogy nem szimpi, hogy feltöltsem az ismerősök, rokonok telszámát egy szerverre amit kitudja ki lát mire használ stb...

(#5784) balint87 válasza Long Man (#5781) üzenetére


balint87
csendes tag

Milyen hülyeség már hogy ennyi változata van az L9-nek. Én rendelek rá tokot és fóliát, az a biztos. [Itt] pl írják a kommentekben hogy kulccsal meg pengével nem tudod összekarcolni a GG2-t viszont a homok kifog rajta... btw, én rendesen rosszul vagyok amikor ilyen pengékkel kapirgálják a kijelzőket :Y

[ Szerkesztve ]

(#5785) Long Man válasza Dokyka85 (#5783) üzenetére


Long Man
tag

Ez egy jó kérdés ...

Mivel gugli az op.-rendszer és a benne lévő telefonkönyv, ha belépünk a gugli fiókunkal, akkor szinkronizálja-e a már kézzel bevitt telefonkönyvi adatokat a Google szervereivel? (Akár, mint biztonsági mentés.)
Ha igen, akkor az nagy probléma lenne :O :Y

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5786) balint87 válasza Long Man (#5785) üzenetére


balint87
csendes tag

Ha a fiók első megadása előtt nem lett kikapcsolva a szinkronizáció akkor biztosan, nekem rögtön megjelent az értesítési sávban a kis update ikon és pikk-pakk megjelentek a kontaktok. Egyébként én nem aggódom az adatok miatt, valószinűleg az összes kontaktom fent van már pár fiókban mások szinkronizációja által... meg aztán túl kényelmes megoldás ez ahhoz hogy ne éljek vele :D

(#5787) Long Man válasza balint87 (#5784) üzenetére


Long Man
tag

Ezért is próbáltam utánaolvasni.

Az, hogy mobiltelefon tesztelők, hozzászólók hol találják az infókat, azt nehéz követni, de hogy a magyar LG miért adott két ellentmondó választ, azt nem igazán értem.

[I.] vs. [II.]

Ne legyen igazam, de van egy olyan érzésem, hogy tényleg csak az amerikain van GG üveg. :F

Ettől föggetlenül, azért érdemes vigyázni rá, hogy sokáig (sz)ép maradjon és nem csak a kijelzője. ;) :K

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5788) Long Man válasza balint87 (#5786) üzenetére


Long Man
tag

"Ha a fiók első megadása előtt nem lett kikapcsolva a szinkronizáció akkor biztosan, nekem rögtön megjelent az értesítési sávban a kis update ikon és pikk-pakk megjelentek a kontaktok."

Köszi az infót :) , részben ezért nem költöztem át még a régi telefonról.
(majd, ha kiismertem hogyan kommunikál ki/be és találok rá egy jól működő "tűzfalszerűséget")

"Egyébként én nem aggódom az adatok miatt, ..."
Én egy kissé igen, mert sejtem, hogy ki/kik ellenőrzik a Google adatbázisait. :F :U ;]
(bát itthon inkább haszna van ennek) :DD

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5789) darthdenes válasza Long Man (#5787) üzenetére


darthdenes
tag

Sajna itt sem szerepel, hogy gorilla glass lenne rajta:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5790) Long Man válasza darthdenes (#5789) üzenetére


Long Man
tag

Ezt az oldalt el is felejtettem "belinkelni". :D

GG ide vagy oda, szerintem ez egy jó készülék, ami megérdemli, hogy vigyázzunk rá. :K
(amúgy is van itthon kalapács, a telefont nem használtam volna helyette) ;] ;)

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5791) darthdenes válasza Long Man (#5790) üzenetére


darthdenes
tag

Szerintem is fasza masina. 50 rongyért vettem a vaterán és nagyon meg vagyok vele elégedve. Jobb kamera kellene bele, ennyi az össz negatívum ami az én felhasználói szokásom alapján kellene még bele. Üzem idő egész jó, gyors stb sajnos ennél jobb alternatíva súlyos 10ezrekkel többért lehetne csak találni. Leszámítva a kínai csodákat amikkel nagyon szemezek, de amíg nem tapizhatok egy olyat addig tárgytalan a csere eshetősége.

(#5792) Long Man válasza darthdenes (#5791) üzenetére


Long Man
tag

Igen, nekem is túl "mobilosnak" tűnik a képe. Úgy érzem nagyon belenyúlnak szoftveresen.
Egy "RAW" képet megnéznék, amit ezzel a kamerával készítettek.
Próbáltam utána járni, ki gyártja és mekkora is a képérzékelőjének a valódi felbontása, de még nem találtam érdemi info-t.
A különböző felbontással készült képek közül az 1280x960 tűnt a legjobbnak.
E felett "furcsa" zajok jelentek meg a képen. (azonos képkivágást nézve)
Jó lenne megtudni valahonnan, a szenzor valódi felbontását.

Útközbeni "kattintgatásra" eddig teljesen jó. :)

Üzemidő/akku figyelésre ez a [Battery Doctor] egész szimpatikusnak tűnik.

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#5793) prannk válasza Long Man (#5790) üzenetére


prannk
őstag

Kb 500 hozzászolás elorebb van egy kep amin bubus megkérdezteaz lg-t hogy van e benne gg vagy nincs. És van. Keressétek meg a hsz nekem nincs időm rá

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#5794) bubus66 válasza Long Man (#5773) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#5773) Long Man

Azért nem frissíti a T-Mobile mert nincs külön TMO-os ROM csak HUN van.

(#5781) Long Man

Gorrila Glass van az L9 én meg kérdeztem az LG-től.

(#5793) prannk

nem kell elolvasni csak tele szemetelni a topickot köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5795) Milestone2 válasza bubus66 (#5794) üzenetére


Milestone2
nagyúr

ubi dolor ibi vigiles.(Ahol a fájdalom ott a segítség) Szent Flórián http://www.lgblackp970.byethost5.com/index.html "a népnek joga van elkergetni a kormányt."http://optimusl9.byethost7.com/ Sony Xperia T Jelly Bean 4.1.2

A mondat helyesen úgy hangzik: "a népnek joga van tekergetni a kormányt"

Elnézést... ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5796) Milestone2 válasza Long Man (#5770) üzenetére


Milestone2
nagyúr

;] v20D Baltics! ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5797) bubus66 válasza Milestone2 (#5795) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mi a problémád ezzel a népnek joga van elkergetni a kormányt. Te "tekergesd" én meg elkergetem. Megvan rá az okom. Volt ettől kacifántosabb is csak moderálták

Long Man

Össze hasonlitás GG

[link]

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5798) Milestone2 válasza bubus66 (#5797) üzenetére


Milestone2
nagyúr

szójáték volt...két betű és "mecsoda" eltérés...

tekergetni --- elkergetni

...és elnézést kértem....

Milyen a SX-T ?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5799) bubus66 válasza Milestone2 (#5798) üzenetére


bubus66
nagyúr

Eddig jó aztán majd meglátjuk, hogy milyen lesz. Az viszont teszik bent, hogy 6 perc alatt a frissítés és a rootolás meglehet csinálni. A Roothoz nem kell bootloadert nyitni. Azért kacsintgatok az LG félé , való színű megvárom az "F" szériát.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5800) Milestone2 válasza bubus66 (#5799) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:D

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.