Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) Milestone2 válasza zack (#6517) üzenetére


Milestone2
nagyúr

És lám, lefuttattam azt a két szkriptet, amit az XDA-n találtam és megjelent a telefon funkció is!

Azóta élvezem a 10.1-es telefon / tablet előnyeit!!! Headset sem kell hozzá! K. jó!

Nyilván abban igazad van, hogy nem kényelmes kézben tartani...minden más szuper!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6552) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Üdv mindenkinek.
A kérdésem az lenne, hogy a mobilinternetet meg tudom-e osztani wifin keresztül? Tehát rá tudnak-e csatlakozni a telefonomra más készülékek, hogy fogják a mobilnetemet?

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#6553) puddle


puddle
csendes tag

Üdvözlet!
Vettem egy ilyen telefont, és életemben először próbálok Wi-fit beállítani.
Router-beállításoknál (192.168stb) engedélyeztem a hálózatot, WPA/WPA2-ve, jelszóval.
A telefon látja is, elkezd csatlakozni hozzá, ám egyfolytában azt írja ki, hogy "Hitelesítés".. néha bejön a gomb, hogy "Csatlakozás a hálózathoz", de utána azonnal ismét csak hitelesíteni akar.

Van valamilyen teendőm még valahol,ami megoldaná ezt a problémát? Mi lehet a baj?

(#6554) Milestone2 válasza puddle (#6553) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nekem ilyen csak custom ROM-oknál fordult elő. :F
Azokat meg egyből "kidobtam", ha ilyet produkált. :F

Te ezt gyári ROM-nál nem teheted meg.

Sokszor csodát művel, helyrerázza a készülék agyát egy újraindítás...

De gondolom, hogy a routerednél lesz a gond, mert a telefon nekem -azt a két szar custom ROM-ot kivéve- azonnal látta a routert és azonnal csatlakozott is a megfelelő jelszóval, nem kellett a telefonon állítanom semmi mást. :Y

Milyen szoftverrel kaptad a telefont??? [Menü/Beállítások/A telefonról/Szoftver adatok]

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6555) sarkanyolo2 válasza Adonimus (#6552) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Hotspotot bekapcsolod és kész elvileg.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#6556) puddle válasza Milestone2 (#6554) üzenetére


puddle
csendes tag

Android 4.0.4 (ha frissíteni akarom, azt írja a "szoftver frissítése" gomb, hogy nincs frissebb (hazudik).

(#6557) Milestone2 válasza puddle (#6556) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hát nyilván szegény hazudnia kell, mert nem tud felmenni a netre, hogy letöltse a frissítést...

Mondom, szerintem nem telefonhiba lesz...inkább router beállítás...azt meg innen távolról...meg amúgy is...

Ha majd wifin is ezt hazudja, akkor kell offline frissítéshez folyamodnod...

Sok sikert... ;]

Azért előtte kipróbálnám egy olyan helyen, ahol biztosan van free wifi (pláza, kocsma, stb) és ha ott sem csatlakozik a wifihez, akkor készülék beállítás, vagy szervíz / hardverhiba. De ha ott felmegy a netre, akkor otthon van szarul beállítva a routered, azt kell orvosolnod...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6558) Milestone2 válasza puddle (#6556) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Offlin módszer talán érthetőbben... ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6559) Adonimus válasza sarkanyolo2 (#6555) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Megvan, köszönöm! :) :R

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#6560) Mokó


Mokó
aktív tag

Jó kis telefon,nekem ilyen van (most).
Nagyon könnyű készülék,a hátlap vmi iszonyat igénytelen műanyag (bár nem csunya),gyárilag 4.0.4el jön ki (ami egy hulladék szerintem,itt kompatibilitásra gondolok,játékoknál elsősorban) de frissithető 4.1.2 re amivel jön az uj LG launcher is,ami hamar megszokható,elfogadható.

Egyedül a 45 nanós 2magos zavaró,eszi az akksit és melegiti a kacsódat...Nah mondjuk ennyi pézér' ugye :R

Akksi massziv használat mellet 4-5 óra,és egy icipici szufla (8%nál kezd vészesen downolni) marad benne.

(#6561) Mokó válasza puddle (#6556) üzenetére


Mokó
aktív tag

Számitógépre kell rácsatizni,majd LG pc meghajtó telepitése és szoftver (firmware) frissités,előtte töltsd fel az aksit,ezt mondani is fogja,talán félóra az egész.

Wifin nem fog neked ez droidot frissiteni az életben'

(#6562) eddie17 válasza Mokó (#6560) üzenetére


eddie17
addikt

Nekem már gyárilag 4.1.2 volt rajta. Nem kellett frissíteni. Az akksin 2013. áprilisi dátum van.

(#6563) bubus66 válasza puddle (#6556) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#6556) puddle

Hol vetted a telefont?

(#6562) eddie17

A T-Mobile-nál vetted vagy valamelyik uku-muku GSM hogy is hívjáknál?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6564) eddie17 válasza bubus66 (#6563) üzenetére


eddie17
addikt

T-Mobile-nál, teljesen hivatalosan. :)

(#6565) oriic válasza puddle (#6556) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Május 3-án vettem T-mobilban sajátomat. Azon is ugyanez a szoft volt. Frissítésnél kiírta hogy ez a legfrissebb, otthon meg az updater programmal felpakoltam 4.1-et.

Live-Die-Respawn

(#6566) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Minden új tulajnak, akinek nagyon nem jön be a kicsit benyomódó hátlap, és úgy is akar egy tokot, annak egy Nillkin tokot ajánlok.

Szép is, jó is, nagyon masszívvá teszi a telót! :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#6567) Indian74


Indian74
senior tag

Üdv mindenkinek én is vettem egy ilyen kis szépséget,eddig nagyon meg vagyok vele elégedve,tökéletes amire kell.
De egy kérdésem lenne root a jb-hez lesz szerintetek???
Válaszokat előre is köszönöm.
:R :R :R
Üdv mindenkinek

NAGYPAPA

(#6568) oriic válasza Indian74 (#6567) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

JB-vel használom root nélkül, bőven meg vagyok elégedve vele. ( csak hát az akksi ugye, meg nálam a melegedés)

Live-Die-Respawn

(#6569) bubus66 válasza Indian74 (#6567) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#6567) Indian74

Van hozzá root Milestone2 kolléga nagyon szépen leírta.

[link]

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6570) Indian74 válasza bubus66 (#6569) üzenetére


Indian74
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segitségedet.
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

(#6571) Indy


Indy
tag

Sziasztok!

Van valakinek működő programja, amelyhez nem kell root és valamelyik ledes gommbal jelzi az elszalasztott eseményeket?

--- Wang Federal XTS300 ---

(#6572) darthdenes


darthdenes
tag

Akik az aksit fikázzák, legyenek szívesek már leírni hogy milyen telefonjuk volt ami ennél többet bírt?
Nekem egyedül SE c901 volt ami kis hílyán 1 hétig elketyegett. De amikor felismertem a tényt hogy lehet vele netezni, 1 nap alatt azt is sikerült lemeríteni.
Kolléga Zte blade 3ma tud hasonlót L9hez, de abba mekkora is a vas?

(#6573) droidforever válasza darthdenes (#6572) üzenetére


droidforever
tag

Ott a pont,nekem nincs gond az akksivel egesznap mobilnetezek de reggeltol estig boven belefer:)

(#6574) prannk


prannk
őstag

Nekem 2 nap az akksiidő.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#6575) Lavar


Lavar
aktív tag

Nálam fél - 1 nap vagy kicsit több de nem panaszkodok mert nyúzom is rendesen. Meg vagyok vele elégedve. Viszont mennyire gáz az ha egy nap többször töltöm akár kétszer háromszor? Itthon wifit használok ami borzalmasan lehuzza hamar az akksit. Illetve van hogy ugy hasznalom pl ha jatszok hogy tolton van a telo es kozbe.. Errol szokjak le?

(#6576) mtcob


mtcob
senior tag

Üdv.
Telefont tervezek venni a hónap végén, és az Acer CloudMobile mellett ez jött még számításba..:)
Kérdéseim az alábbiak lennének:
1.Mennyire gyors a hétköznapokban (nincs akadás, fagyás, mennyire mennek a játékok rajta stb..)
2. Milyen a kijelző (jelenleg egy 3"os TFT kijelzőt bámulok :D ) olvashatósága napfényben?
3. Várható-e még újabb frissítés?
4. Milyen a kamera illetve a hangzás egy jobb fülhallgatóval (nincs recsegés,háttérzaj,zúgás,stb.)
5. Nem lesz kezelhetetlen a 4,7" a 3" után? :D

Előre köszönök minden választ :R :R

(#6577) Milestone2 válasza mtcob (#6576) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Gyors. Tökéletes.
Nincsenek akadások.
Játékra nem használom (telepítési gondok vannak inkább, hamar elfogy a 2.33GB, SD-re nem telepít!)
SD kérdés segédprogramokkal részben orvosolható (Link2SD, App2SD, SD partícionálása ext4-re...stb) azaz a játékok részben áthelyezhetők az SD-re, teljes egészében NEM!
Auto fényerő állítás nincs, kézzel állítod, erős napfényt nem szereti, én sem... :D
4.1.2-ről -ami most a legfrisebb SW, talán kapunk még egy frissebbet.
Van ahol v10-es Ice Creammal adják ki a boltban, van ahol v20 JellyBeannel
A kamerát sokan kritizálják, nekem eddig jó.
Hangzás tökéletes, főleg egy minőségi headsettel/fülessel.
A 4.7" nem kezelhetetlen lesz, hanem csodálatos és mennyei!!!

Más kérdés? ;]

Minden egy helyen, olvass: http://optimusblack.nazuka.net/forum/

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6578) mtcob válasza Milestone2 (#6577) üzenetére


mtcob
senior tag

Köszönöm a gyors választ :R
Ne aggódj fogok még kérdezni... ;]
Hogyhogy nem telepít SD-re? :Y :F Azt hittem ezt minden androidos készülék tudja...
És a másik...hol vettétek? :D Én partnerogsm-nél néztem, elvileg megbízható bolt de kiváncsi vagyok személyes tapasztalatra is...:)

(#6579) Milestone2 válasza mtcob (#6578) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Úgy hogy az LG ezt a szemétséget találta ki... :W :O :W :O

Én T-Mobil részletfizetés... :((( :(( :( :o :O

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6580) mtcob válasza Milestone2 (#6579) üzenetére


mtcob
senior tag

Hát ez nem jó hír...:(
Főzött ROM okkal hogy áll?

(#6581) Milestone2 válasza mtcob (#6580) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Öhöm...

Főzött ROM csak rootolva.

Rootolás, csak bootloader nyitással.

Mindkettő külön-külön is garanciavesztő.

Ami ugye nem lenne baj, ha visszafordítható lenne.

De, a root eltüntethető, a nyitott bootloader nem zárható vissza.

Most úgy tűnik le akarlak beszélni, pedig nem..

Kurva jó telefon, csak korlátok közé köt, a többi droidos készülékkel ellentétben...

Kerek a kép?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6582) Milestone2 válasza mtcob (#6580) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Jelenleg ezek vannak:

Mindet kipróbáltam L9Killer lévén. ;] ;] ;] ;]
A legalsó hackelt stok ROM-ot használom.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6583) mtcob válasza Milestone2 (#6581) üzenetére


mtcob
senior tag

Tudom hogy garivesztés, ha jó a gyári rendszerrel akkor nem nyitom ki a BL-t...Csak ha esetleg szükség van/lesz rá mert bassul gyári rendszernél akkor tudjam hogy ha unlockolom akkor mik a lehetőségeim..:)

Egyébként mostani telefonomon (xperia mini) is főzött ROM megy mégsem lett számottevően gyorsabb szóval önmagában a root nem ér sokat hiszen kernelt úgysem tudsz cserélni BL nyitás nélkül.... :(

szerk: Hogy hogy nem CyanogenMod ot használsz? Ennyire jó a gyári LG UI? :Y

[ Szerkesztve ]

(#6584) Milestone2 válasza mtcob (#6583) üzenetére


Milestone2
nagyúr

http://optimusblack.nazuka.net/forum/l9-bootloader-nyitas-clockworkmod-telepites-jellybean-alol-t50.html

Gyári rendszer-gyári rendszer...

Azért bármit akarsz csinálni, kell a root hozzá...

A gyári rendszernél az egyik custom ROM sem smoothabb!

Viszont a gyári rendszeren a személyre szabás leginkább nuku...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6585) sarkanyolo2 válasza mtcob (#6583) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Szerintem teljesen felesleges a root. Gyors, gördülékeny és bugmentes a gyári JB.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#6586) Milestone2 válasza Milestone2 (#6584) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Izlések és pofonok "Sárkányölő" barátom...

Egy biztos a leggördülékenyebb ROM a gyári!

Aztán van akinek kell root, van akinek egész életében (na jó, míg L9 telefonja van) nem...

Miért nem CyanoGenMod? Ezért!

Remélem orvosolják hamar...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6587) eddie17


eddie17
addikt

1 hete használom a készüléket, és nagyon lenyűgözött. Nem gondoltam volna, hogy ekkora előre lépés a Black-hez képest. :) Nagyon smooth az egész... És a kijelző is nagyon tetszik. Kamerát meg hétvégén tökéletesre "hangolom". :)
Olyan érzésem van most, mint amikor az Xperia X8-ről Black-re váltottam.

(#6588) bubus66 válasza mtcob (#6578) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mert a 4.0 fel felé egyik sem telepít az SD kártyára. A napfényben pedig nem a legjobb a betekintés, legalább is nekem nem volt meggyőző.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6589) bubus66 válasza bubus66 (#6588) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mert a 4.0 fel felé egyik sem telepít az SD kártyára

A 4.0 felett egyik sem telepit az SD kártyára

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6590) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Tapasztalt mar valaki kijelzo beegest? Nekem szinte 0-24 max fenyeron, ejjel par orara fel fenyeron van, es ejjelnappal latszik a billentyuzet mert fb,viber,whatsapp megy megallas.nelkul(tudom get a life de akkor is) es mostanaban ha fekete a hatter akkor halvanyan latszik a billentyuzet, eloauor azt hittem hallucinalok, de nem. Es csak max fenyeronel latszik. Tapasztalt mas is ilyet?
Tmob,fekete, egy honapos,gyari jb van rajta.

Smoke & Torque

(#6591) Milestone2 válasza Szplöttyy (#6590) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Jól "égetsz", az biztos....nem semmi!

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6592) TomBoy1986 válasza TomBoy1986 (#6515) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Sziasztok,

Megosztanám az eddigiek alapján a tapasztalatomat. Mióta kicserélték a telefon paneljét, a GPS megjavulása mellett több pozitív tapasztalatot szereztem:

1. jelentősen megnövekedett az üzemidő:

Folyamatos mobilnet (2G) és szinkronizálás mellett az üzemidőm jelentősen megnövekedett, jelenleg 2 nap 14 óra mellett még 49% van az akkumlátorban úgy, hogy a WiFi 1 nap 2 órát ebből be volt kapcsolva. Az eddigiekben mindig a képernyő volt a fő fogyasztó annak ellenére, hogy 50%-on használtam. Most jelentősen visszaesett, mivel főként beltérben használom, ezért 30%-ra van beállítva. Egyébként főleg gMail-re, Hangoutra és zenehallgatásra használom a telefont.

2. Vélhetően a panel függetlensége miatt immár a telefonbeli szoftverfrissítő program is megtalálja a az új verziót (v20b-t) és kezdeményezi, hogy töltsem is le. Mivel a telefon nekem ICS-sel is elég gördülékeny és nem szeretnék ismét panaszkodni, így egyelőre nem nyúlok hozzá.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#6593) Milestone2 válasza TomBoy1986 (#6592) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Akkor neked most jó... :DDD

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6594) Zisydee89


Zisydee89
csendes tag

Nekem is jelenleg S/w Upgrade jelenik csak meg de ssemmit nem tudok vele kezdeni a Kdz PHONE WAS NOT FOUND

(#6595) Lavar válasza Szplöttyy (#6590) üzenetére


Lavar
aktív tag

Egyedi hiba lehet, szerintem vidd szervízbe.

Ráadásul IPS-nél nem is hallottam még beégésről.

(#6596) sarkanyolo2 válasza Zisydee89 (#6594) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Akksi ki, majd be, az helyrehozza.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#6597) sarkanyolo2 válasza Szplöttyy (#6590) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Én még nem.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#6598) Szplöttyy válasza Lavar (#6595) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Annyira nem zavaro, csak mikor tolt be az fb es elotte van egy kis fekete kep, ott latszik. Szoval nem izgat, csak gondoltam hatha lattatok mar ilyet.

Smoke & Torque

(#6599) Lenry


Lenry
félisten

a telefon nem tölt, cserébe baromira forrósodik az akku és a kamera melleti rész (gondolom ott van a SoC), és kikapcsolt állapotban is meleg illetve szívja az akkut.
az akkumulátor jó, mert másik telefonba áttéve töltődik.

ilyenkor mi nyűgje lehet?

nem az enyém, tehát ne írjátok reflexből, hogy "mert pofára esett"

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6600) Milestone2 válasza Lenry (#6599) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hát ez azért azt hiszem erősen szervíz jellegű jelenség!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.