Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#740) Cathfaern válasza Xtras (#739) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Viszont kérdés, hogy itt mennyire számít a fogyás mértéke? Ugye azt mondják, hogy az egészséges a heti max 1kg, mert a többi akkor vélhetően izomból megy. A mi esetünkben elvileg az izomhoz nem nyúl, mert ott van számára a zsír mint fő energiaforrás, az meg ugye van bőven mert akkor nem ketóznánk, ráadásul meg viszünk is be 0,8-1g fehérjét. (pláne ha iszogatok BCAA-t) Én sportolok, nekem lehet kicsit több kéne. Na most, én ahogy nézegetem kb 1,5kg megy le per hét. Ahogy nézem ezt a hetet, lehet le megy a 2. Ez nem gáz?"
Gyors matek alapján ha valakinek a szintentartó napi kalóriászintje 2500 (sportolást beleszámolva), az heti szinten 17500 elégetett kcal, zsírnak 1 grammja 9 kcal, tehát heti szinten 1944g zsírt tud elhasználni.
De ugye ez a teljes böjttel igaz, bevitt étel mellett ennél ez kevesebb lesz, mert egy részét a bevitt táplálékból fogja fedezni. Ez alapján azt gondolnám, hogy keton is reális az 1kg / hét max zsírfogyasztás. Viszont első pár hét miatt ne aggódj, ugye először is jelentős mennyiségű víz kiürül a szervezetből, másrészt a más makrók miatt is csökken az ember testsúlya (grammra kevesebb kaja lesz benned, mivel 1g ch csak 4 kcal, 1g zsír meg 9, tehát ugyanannyi kalóriaához ketos étrenden grammra kevesebbet kell enni). Ugyancsak célszerű figyelembe venni, hogy a fogyás nem lineáris, szóval lehet egyik héten fogysz 2 kilót, másikon meg 0,5-öt, vagy akár nem is fogysz. Kiszámoltam, nekem 7 hónap alatt ment le a 20 kiló, ez átlagban kb. 0,7 kg / hét, de eleinte volt olyan, hogy szó szerint pár nap alatt 2 kilóval kevesebbet mutatott a mérleg: július 29-el kezdtem, augusztus 21-én 92 kg volt, augusztus 23-én meg 90. Nyilván ebbe sok mindent belejátszhat (bevitt étel és víz mennyiség is), de ezeket nem tudod kiszűrni, csak a mérleg által mutatott számot látod.
Szóval én azt mondanám, hogy a kezdeti gyors fogyás miatt ne aggódj, ha hónapok múlva is heti 2 kiló megy le, akkor lehet valamit változtatni kell. Másrészt ha hónapokig lemegy heti 2 kiló, akkor valószínűleg hamarabb eléred a célsúlyt, mint hogy ez probléma legyen :)

"ráadásul meg viszünk is be 0,8-1g fehérjét"
Hogy számolva? Kg-ban, teljes testsúllyal vagy zsírmentes testsúllyal? Kg-ban és teljes testsúllyal nézve annál nyugodtan mehet több, 1-2g / ttkg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.