Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Woodslave válasza szuszinho (#850) üzenetére


Woodslave
nagyúr

azt értem, csak úgy tűnt, hogy ketózni is az egészséges élet miatt akarsz ezért kérdeztem, de akkor félreértettem. :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#852) szuszinho válasza Woodslave (#851) üzenetére


szuszinho
őstag

:) csak azt írtam, hogy biztosan tudok meríteni belőle.

(#853) Cathfaern válasza KisApám (#848) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hogy őszinte legyek, nem tudok ilyen listát, de ugye a cikkben linkelt kalkulátor alapján nézed a dolgokat, vagy ha nem, akkor a zsír - protein arányt kalória és nem gramm alapján számolod ugye? Csak mert nehéz elképzelnem miért kéne ennyi plusz zsírt enned.

(#854) Arpee78 válasza KisApám (#848) üzenetére


Arpee78
senior tag

(#855) KisApám


KisApám
addikt

Ebből a 70/25/5 (zsír/fehérje/szénhidrát) arányból a szénhidrát 5%-ot baromi nehéz betartanom.
Sajt, tojás, kolbász, (császár)szalonna, májkrém, majonéz, tepertőkrém, vaj (nem margarin), olívabogyó, uborka. Nagyjából hirtelen ez ami eszembe jut, és ebből kell keverni a "menüt". Mármint lesétálok bármelyik közeli boltba és mindez megtalálható.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#856) tlac válasza KisApám (#855) üzenetére


tlac
nagyúr

a húst kihagytad

(#857) KisApám válasza tlac (#856) üzenetére


KisApám
addikt

Nagyon sok zsírt kell hozzápakolni, hogy megmaradjon a 70/25 zsír/fehérje arány.
A húsban jóval több fehérje van, mint zsír. Sertésben is. Bár ha tolok hozzá majonézt, talán lehet egyenlíteni, de még mindig nem vagyok közel a 70/25 arányhoz, ha jól néztem.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#858) tlac válasza KisApám (#857) üzenetére


tlac
nagyúr

cikkből:
Kicsit bővebben: ketogén étrend alatt a következő arányokat kell tartani bevitt energiamennyiség tekintetében: 5% szénhidrát (de ne legyen több, mint 20g), 20-25% fehérje, 70-75% zsír. Mivel 1 gramm zsírból 9 kalóriát, fehérjéből pedig 4 kalóriát állít elő a szervezet, ezért egy tipikus étrendben ez azt jelenti, hogy grammra nagyjából azonos mennyiségű zsírt és fehérjét kell bevinni

tehát grammra kb. a fehérjének és a zsírnak nagyjából egyezni kell
de a húsokban is van egy kis zsír, szóval azért annyira nem vészes

(#859) Cathfaern válasza KisApám (#857) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"A húsban jóval több fehérje van, mint zsír."
Tarjában grammra kb. fele-fele arány. Ami kb. ideális ketohoz, mert ahogy tlac írja, nem grammra kell nézni az arányokat, hanem kalóriára (kalóriára átszámítva a tarja 60% zsír, 40% protein)

De igazából felejtsd el az arányokat.

- Ne egyél 20g-nál több szénhidrátot, összkalóriától függetlenül.
- Egyél annyi proteint, amennyi kell a szervezetednek, lásd kalkulátor, vagy a zsírmentes tömegednek vedd a 1,8x-osát (szóval pl. 80kg súly, 30% testzsír%, akkor 100g). Ha ennyit se akarsz számolni, és átlagos méretekkel rendelkező férfi vagy, akkor egyél 100g körül :)
- Egyél annyi zsírt amennyi kell ahhoz, hogy ne legyél éhes. A zsír mennyiség elfogyasztása fogyásnál nem cél, csak limit.

[ Szerkesztve ]

(#860) Woodslave válasza Cathfaern (#859) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ilyen mennyiségű fehérjével is klasszikus ketogén diétának tartod?

jó most nyilván "célfüggő" hogy miért alkalmazza valaki.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#861) Cathfaern válasza Woodslave (#860) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Sokallod vagy kevesled a fehérjét? Amúgy ez a klasszikus ketogén diétás fehérjemennyiség, szóval nem teljesen értelek.

(#862) Woodslave válasza Cathfaern (#861) üzenetére


Woodslave
nagyúr

sokallom, de aztán megnéztem benne van még a 25%-ban is szóval nem szóltam.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#863) gergely2019


gergely2019
csendes tag

a kolbászféléknek magas a zsírtartalma, így azokat lehet enni.

(#864) KisApám


KisApám
addikt

Csináltam egy Excell táblázatot otthon.
A sorokba beírom a kaják nevét, és az oszlopokba sorban, hogy mennyi zsír, fehérje és szénhidrát van benne 100 grammban, illetve beírom hány grammot ettem belőle. Ebből kiszámolja, hogy mennyi zsír, fehérje és szénhidrát ment be a szervezetbe. Ezekből automatán kiszámolja, hogy mennyi kalóriát ettem az adott kajából, illetve külön számolja, hogy a többi kajával együtt mennyi kalóriánál tartok összesen.
3 másik cellában adja össze a beírt elfogyasztott kaják grammja alapján, hogy összesen mennyi gramm zsír, fehérje és szénhidrát ment be.
És ez alapján számolja ki (a bevitt grammok alapján) a zsír:fehérje:szénhidrát arányokat.
(pl. bevitt zsír % az = (zsír / (zsír+fehérje+szénhidrát)) x 100.

Általában 2200 kalóriát eszem. (Mondjuk legutóbb kicsit megszaladt a szénhidrát :-D)
(zsír: 201,41 gramm, fehérje 80,92 gramm, szénhidrát 29,76 gramm (64,5%, 26%, 9,5%))
Remélem jó.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#865) Woodslave


Woodslave
nagyúr

[link] na előrebocsátom hogy nem trollkodni akarok, nem is vagyok anti keto annyira ;] de kb ez a táplálkozási topic ahol van némi élet néha meg vallásos jellegű

egyszerűen vannak időszakok amikor megkérdőjeleződik bennem minden, és megerősítést vagy akármit keresek. Reggelim mindig 3 tojás, eddig mondjuk baconnal, ma már nem ettem.

De elkeserítő hogy ennyire nem lehet valamiről egyértelmű infot kapni. Tudom ez az arc egy elvakult vegan de akkor talán nem annyira off érdekel a véleménye aki képes végig nézni.

tl ds ;] tojás - telített zsír, koleszterin ---> szív és keringési betegség. "lényeges" rész [link]

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#866) KisApám válasza Woodslave (#865) üzenetére


KisApám
addikt

Dédapám bőven 90 felett halt meg, nagyapám 86 volt. Szalonna és kolbász, no meg a háztáji tyúktól a tojás, meg hagyma. Kb. ezen éltek. Meg pálinkán :D
Sosem leszek vega, és sosem fogom megérteni őket.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#867) szuszinho


szuszinho
őstag

A tojásban rengeteg tápanyag van! Akinek nincs kimondottan tojásallergiája, annak nagyon is tanácsos fogyasztania. (a sárgája ne legyen kemény, akár főtt, akár tükör...)
Amennyiben nem házi, akkor viszont napi 2-3-nál ne nagyon legyen több.

[ Szerkesztve ]

(#868) szuszinho válasza szuszinho (#867) üzenetére


szuszinho
őstag

"A vegaság hiba?

Ha fogyasztasz tojást, puhatestűeket, halat, akkor nem. De érdemes elkerülni a buktatókat is: rossz minőségű olajok, glutén, más allergének…

A vegánság hiba?

Igen, tévút. Nem létezett még olyan népcsoport, amelynek tagjai valamilyen állati terméket ne vettek volna magukhoz. Lehet, hogy csak rovarokat, puhatestűeket, tojásokat fogyasztottak, de valami volt."

(#869) Cathfaern válasza szuszinho (#867) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mi van a nem házi tojásban, hogy abból csak napi 2-3-at szabad enni? :) Máshol is láttam már ezt, de magyarázatot sose kaptam.

Vega / vegánságról amúgy én azt gondolom, hogy teljesen rendben van ha az ember saját meggyőződésből és spirituális okokból teszi. Ez egy olyan dolog ami mindenkinek a saját döntése és nem is igazán lehet vele vitatkozni. Viszont teljesen hibás elképzelés ha valaki azért csinálja, mert "egészséges".

Woodslave
Ezt majd otthonról, mert céges gépen nincs youtube.

(#870) Woodslave válasza szuszinho (#868) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jó de itt nem ez a fő kérdés.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#871) szuszinho válasza Cathfaern (#869) üzenetére


szuszinho
őstag

A házi tartásban lévő állatok táplálékát vesd össze az ipari körülmények között tartott állatokéval...

A legjobb húsa is azoknak az állatoknak van, akik szabad tartásban élnek, nem a kis óljukban, és mindenféle táppal, kukoricával teletömöttek. Óriási a különbség az omega-3, omega-6 arányában.

Wood:
A videót még én sem néztem meg, majd esetleg otthon.

(#872) Cathfaern válasza szuszinho (#871) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem igazán az számít, hogy mit eszik meg az állat, hanem hogy mi kerül bele a tojásba, a kettő között nem feltétlenül van összefüggés. Továbbá ez a napi 2-3 eléggé egzakt szám, amit csak akkor van értelme ennyire pontosan kijelenteni, ha a nem házi tojásban van X anyag, amiből Y mg (ami napi 2-3 tojással összejön) már nem egészséges. Mi ez? Vagy ha nincs is ilyen anyag, akkor mi pontos különbség a házi meg nem házi tojás tápanyagtartalma között?

"A legjobb húsa is azoknak az állatoknak van, akik szabad tartásban élnek, nem a kis óljukban, és mindenféle táppal, kukoricával teletömöttek. Óriási a különbség az omega-3, omega-6 arányában."
Annyira nem ástam bele magam a szabadtartás vs. legeltetett állatok témakörbe, de az ellenérv az szokott lenni, hogy csak azért jön ki ennyire drasztikus különbség az omega-3 zsírsavra, mert a szabadtartott állatok alapból zsírmentesebbek, és a zsírösszetételnél a %-os arányt nézik. De abszolútértékben nincs jelentősen több omega-3 zsírsav a szabadontartott állatok húsában sem.
Amúgy az omega-6 zsírsav arányát meg azzal lehet legjobban csökkenteni az étkezésben, ha az ember elhagyja a növényi zsiradékok nagy részét :) lásd pl.: [link]

(#873) Woodslave válasza szuszinho (#871) üzenetére


Woodslave
nagyúr

megmondom mi zavar. Ha egy átlagmagyar (tök mindegy maradjunk itthon) lennék, aki lexarja az egészet , akkor mindegy lenne. De mivel tudatosan próbálok táplálkozni, azok alapján amiket olvasok (nem kiskegyed) és jónak tartok, qrva xar gondolat, hogy olyan dolgot eszek (most konkrétan a tojás) ami miatt szívrohamot, eltömődött ereket okozok magamnak ismétlem tudatosan tervezve.

Nem a tápanyag meg omega 3 tartalom, mert az objektíve se számottevő, meg ha akarok veszek halolajat (már ha elhiszem hogy egészsége b+ :O :D )

De amikor már az Amerikai Szív Tanács vagy mi is egyértelműen foglal állást a telített zsír ---> szívbetegség témában akkor keresi az ember a megerősítést vagy cáfolatot túlmutatva azon, hogy (szintén bocs) öregapáink 100 éves korukban haltak meg és a tojás jó mert van benne protein..

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#874) szuszinho válasza Woodslave (#873) üzenetére


szuszinho
őstag

Először is, a legfontosabb a mennyiség. A Szív Tanács kiket, hogyan vizsgált?

Amiket mostanában én olvasok, ott nem üldözik tűzzel-vassal az állati zsírt, sőt! Ugye, nagyanyáink is zsírt használtak, nem étolajat...
A legnagyobb gondot az acelluláris CH okozza (aztán a glutén, stb...)!

[ Szerkesztve ]

(#875) Woodslave válasza szuszinho (#874) üzenetére


Woodslave
nagyúr

acelluláris CH - ez mi?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#877) szuszinho válasza Woodslave (#875) üzenetére


szuszinho
őstag

Feldolgozott, akár többszörösen is, pl.: kenyér, pékáruk, kalácsok, tésztafélék

[ Szerkesztve ]

(#878) Woodslave válasza Cathfaern (#876) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja valszeg ez a megfelelő. Soha nem tudjuk meg valszeg az igazságot, mert azzal én is tisztában vagyok, hogy 300 megfigyeléses vizsgálatból elvégzett metaanalízissel se lehet fényt deríteni arra, hogy valóban van-e összefüggés. Mondjuk ez a koleszterin szívinfarktus elég erősnek tűnik egy laikusnak mint én... :(

mondjuk a koleszterinem rendben szokott lenni évente azért megnézetem. Mindegy marad a tojás, mert ma nem ettem nem mert kaja volt a serpenyőben és helyette vega )pálmazsír, szója és csak eddig olvastam) szendvicskrémet ettem teljes kiörlésű pirítóson utána csokigolyót tejjel szóval nem mondanám hogy sikerült megfelelő alternatívát találnom.

Mogyorót mondjuk eszek napi 25-30 grammot. Azzal mi megint a baj? Hogy hüvelyes?

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#879) Hieronymus válasza Cathfaern (#876) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Teljesen lényegtelen mennyi koleszterint viszel be étkezéssel a testedbe.

A vérben halmozó koleszterinek 80-85%-át önállóan állítja elő az emberi test.
Az én koleszterin szintem magas. Amikor megkérdeztem az orvosom, milyen étrend segít, érdekes választ kaptam. Nem érdemes a koleszterin szegény diétával bajlódni. Legfeljebb növekedni fog a saját termelés mértéke, a kúra alatt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#880) Woodslave válasza Cathfaern (#876) üzenetére


Woodslave
nagyúr

amúgy ezt honnan veszed hogy koleszterin bomba a mogyoró? Két oldalon is nézem 0 koleszterint ír :F

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#882) tlac válasza Cathfaern (#881) üzenetére


tlac
nagyúr

Mogyoróval a egyik probléma a fitinsav tartalma. Fitinsav elég jól megköt mindenféle dolgot... ami előny ha sok olyan dolgot eszel ami jobb lenne ha nem szívódna fel, viszont hátrány vitamin és tápanyag felszívódás szempontjából (hasonlóan a rostokhoz). Különösen jól megköti a vasat, magnéziumot (ezzel kilőve a mogyoró egyik pozitív hatását), illetve a kálciumot (olvastam olyat, hogy a fitinsav fogyasztás és a fogszuvasodás elég jól összeköthető). Ugyancsak probléma, hogy a benne lévő proteint elég rossz hatékonysággal tudja csak feldolgozni a szervezet.

véletlen nem néztél utána a mandulának meg a kesudiónak is ennyire alaposan?
nekem ezek jobban bejönnek, mint a mogyoró :)
szóval szívesen olvasnék ezekről is elemzést tőled :)

[ Szerkesztve ]

(#883) szuszinho


szuszinho
őstag

Egyetek makadámdiót :K

(#884) Cathfaern válasza tlac (#882) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából a fitinsav probléma az összes magot és magvat érinti, szóval a mandulát is. A kesudió viszont ugye nem mag, arról nem olvastam (viszont óvatosan vele, mert elég sok benne a szénhidrát). Mondjuk nyomtam rá egy gyors google-t, első találat: "The cashew is, however, one of the richest sources of phytic acid in the nut and seed world, containing more phytate than almonds, hazelnuts, walnuts, and chestnuts". Phytic acid ugye a fitinsav magyarul, szóval nem, az se jobb sajna.

(#885) Woodslave válasza Cathfaern (#881) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mi a vélemény a baconről? Ugye ott elvileg a tartósításra (?) alkalmazott nitrát lehet a probléma. Szintén hasonló tanulmányok szerint a feldolgozott húsok fogyasztása olyan mintha dohányoznál... :W

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#886) Cathfaern válasza Woodslave (#885) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hát lásd amit lentebb írtam, valószínűleg jobb lenne mindenféle feldolgozott élelmiszer nélkül :) Én azt gondolom, hogy még mindig jobb a bacon, mint a szénhidrát, de ez a szint (1-1 konkrét kaja egészséges-e vagy sem) már tényleg inkább hit kérdése, mint a konkrét tényeké. Én azt mondanám, hogy nem láttam elég bizonyítékot a károsságáról ahhoz, hogy ne egyem (és elég lusta vagyok ahhoz, hogy egyek feldolgozott élelmiszereket).

(#887) tlac válasza Cathfaern (#884) üzenetére


tlac
nagyúr

Igazából a fitinsav probléma az összes magot és magvat érinti

egy gyors google nekem meg azt mondja, hogy nem biztos, hogy probléma ez
ahogy te is írtad, akár jó is lehet, hogy megköt dolgokat

viszont óvatosan vele, mert elég sok benne a szénhidrát

hmm, jó, hogy mondod, éreztem is, hogy gyorsabban megéhezek tőle, mint a mandulától

(#888) Cathfaern válasza tlac (#887) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igen, a fitinsav és az ezt tartalmazó dolgok nem "ősellenség", mint mondjuk a finomított cukor. Igazából minden növényre igaz, hogy tartalmaz olyan dolgot ami vagy jó az emberi szervezetnek vagy nem. Innentől kezdve mindig az a kérdés, hogy van-e valami problémád. Ha nincs, akkor happy, edd amit ettél eddig is. Ha van, akkor meg kell nézni, hogy miből eszel relatív sokat és / vagy rendszeresen és az okozhatja-e ezt. Pl. ha valaki szed magnéziumot, de mégis görcsöl időnként a lába, de betol napi 100g mogyorót, akkor érdemes lehet megpróbálni leállni róla.

(#889) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Friss, ropogós tanulmány :) [link]

Lényeg:
"High carbohydrate intake was associated with higher risk of total mortality, whereas total fat and individual types of fat were related to lower total mortality. Total fat and types of fat were not associated with cardiovascular disease, myocardial infarction, or cardiovascular disease mortality, whereas saturated fat had an inverse association with stroke. Global dietary guidelines should be reconsidered in light of these findings."
(magyarul CH növelte a halandóságot, bevitt zsír mennyiségével, illetve zsír típusával kapcsolatban nem tudtak érrendszeri problémára összefüggést találni, kivéve telített zsírsavak, amik csökkentették az agyvérzés kockázatát)

Amit tudni kell a tanulmányról:
- Epidemiológiai vizsgálat, szóval oké hogy sok résztvevő van (100000+), de alapvetően csak a saját bevallásukból tudni, hogy mit ettek
- Csak a teljes verzióban látszik, hogy kik pénzelték a tanulmányt, ezt megpróbálom majd kideríteni

(#890) Woodslave


Woodslave
nagyúr

[link] nagyon érdekes és nem kevésbé szórakoztató :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#891) Galahed


Galahed
senior tag

Köszönöm a remek cikket, elkezdtem a ketogén táplálkozást némi előkészítés után, szeptember 1 től. Ma péntek lévén kerek 2 hete csinálom és a súlyom 110kg-ról 104.8-racsökkent ez idő alatt. Persze , tudom, hogy ennek nagy része viz, de jólesett az, amit a mérlegen láttam. :)
A 20 gramm CH-t még nem sikerült betartanom, de úton vagyok felé. Rendszeresen túlszalad, de sohasem volt több 30gr-nál.
Hosszabb időre tervezem ennek az étrendnek a betartását, de majd meglátjuk, hogy bírom.

Köszönettel a cikk írójának: G.

(#892) Galahed válasza Galahed (#891) üzenetére


Galahed
senior tag

Eltelt kerek 7 hét. 99.8kg -ot mutat a mérleg, ez több mint 10kg minusz.
A ketogén étrendet sikerült betartanom, nem csaltam. A szénhidrát néha elszabadult a csúcs 35gramm volt, 30 gramm alatt tartottam.(20és 30 gramm között volt, átlagban szvsz 23 gramm körül) Májusban még 115kg voltam, szeptember 1-től vagyok ketogén étrenden. Szóval úgy néz ki működik a dolog. :R :)

(#893) Cathfaern válasza Galahed (#892) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Grat és csak így tovább! :R

(#894) emiki6


emiki6
veterán

Szembejött, érdekes interjú, gondoltam bedobom ide. :K

A rák, mint metabolikus betegség – Dr. Thomas Seyfried TELJES interjú

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#895) Woodslave


Woodslave
nagyúr

[link]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#896) Cathfaern válasza Woodslave (#895) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem egy fontos komment a cikkhez, hogy aki megnézi, olvassa el a magyarázatot is, ne ragadjon le a táblázatnál, mert az nagyon félrevezető.

Amúgy rövid összefoglalása a cikknek: nincs igazán használható kutatás a ketogén étrend hatásairól.

Kicsit részletesebben:
1. Fat loss: megállapították, hogy azonos kalóriamennyiség mellett ugyanannyit lehet fogyni keton, mint más diétán. Ezt eddig is tudtuk, keto nem csoda diéta.
2. Lean body mass: az jön ki, hogy zsírmentes testtömeg nagyobb mértékben csökkent ketogén étrenden, viszont ebbe nem csak az izom számít bele! Hanem a víz, glikogén is (magyarul minden ami nem zsír). Ezekről meg ismert, hogy jelentős mértékben csökkennek ketogén étrenden, szóval ha nem ~6-12 hónap pluszos a kutatás, akkor lehetetlen megállapítani, hogy a tényleges izomveszteség milyen. Megjegyzés, tanulmányok szerint a legtöbbet a zsírmentes testtömeg megtartásáért edzéssel és megfelelő proteinbevitellel lehet tenni.
3. Anaerobic performance: Legtöbb tanulmánynál nincs control csoport, kevés résztvevős, és ami legfontosabb, pár hétig tart, amíg keto adaptációnak esélye sincs, hogy végbemenjen.
4. Aerobic performance: itt kb. teljesen használhatatlanok a tanulmányok
5. Strength performance: rövid távon az jön ki, hogy keton is lehet erőt növelni, kb. hasonlóan, mint más étrenden, bár bizonyos tanulmányok szerint keto talán gyengébb ilyen téren. Ez is ismert volt eddig is. Hosszú távú tanulmány itt sincs.

emiki6
Végigolvastam, szerintem érdekes volt az interjú, és vannak benne nagyon jó dolgok. Ettől függetlenül továbbra is azt látom, hogy a "keto = rák ellenszer" kijelentés egyszerűen nem állja meg a helyét, némi fanatizmust érzek a pasasban.

[ Szerkesztve ]

(#897) emiki6 válasza Cathfaern (#896) üzenetére


emiki6
veterán

Én se fogok csak azért áttérni a ketóra, hogy megelőzzem a rákot, továbbá ha rákról van szó mindenki mást mond. Lenne azért pár kérdésem az interjú alanyához, mert vannak lyukak, pl:
A ketonok miért kímélik jobban a mitokondriumot, mint a glükóz?
Ha a mitokondrium megsérül vagy meghibásodik, nem tudná pótolni vagy megjavítani a sejt?

Mindenesetre érdekes. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#898) tlac válasza Cathfaern (#896) üzenetére


tlac
nagyúr

megállapították, hogy azonos kalóriamennyiség mellett ugyanannyit lehet fogyni keton, mint más diétán. Ezt eddig is tudtuk, keto nem csoda diéta.

viszont valószínűleg sokkal könnyebb vele kevesebb kalóriát enni

mióta átálltam a "félketóra", én is tapasztalom azokat a dolgokat, mint amiket korábban te is írtál, hogy sokkal kevésbé drasztikus az éhségérzet, pár pohár víz el tudja mulasztani vagy, hogy akár napi 2 étkezés is elég

a "félketó" nálam azt jelenti, hogy hétköznaponként reggel 9 körül eszek egy péksüteményt, meg dél körül ebédelek, mindkettő tele van szénhidráttal
utána délután fél 5 körül uzsonnára eszek magvakat, meg vacsorázok 8-9 körül, így az utóbbi 2 étkezés együtt számolás nélkül szerintem már 20 g szénhidrát alatt lehet

hétvégék kivételesek, vagy egész hétvégén csalok vagy csak egyszer ebédre eszek szénhidrátosat, a reggelit kihagyva

mikor erre átálltam 1-2 hónap alatt lement 5 kiló, úgy hogy már csak a vacsorán módosítottam
mivel már korábban is lement 5 kiló azzal, hogy az uzsonnámat magokra cseréltem és a cukros dolgokat közel 0-ra csökkentettem

na most mióta ezt folytatom, már sokkal lassabb a súlyveszteségem, de még így is eltűnt 3 kiló
ott tartok, hogy már nem kellene fogynom, mert már így is nagyon vékony vagyok

viszont az a durva, hogy sokkal több zsírt eszek mint bármikor az eddigi életemben
egy 20 évvel ezelőtti akkori tudással rendelkező orvos biztos szívinfarktust kiáltana nekem :)

szerintem ha én teljesen átállnék ketóra, csont-bőrre fogynék

[ Szerkesztve ]

(#899) Gabás


Gabás
addikt

egy kis kísérlet fertőzések és glükogén/ketogén táplálék viszonyáról. Röviden, ha ketózisban vagy, el ne kapd az influenzát, mert felfordulsz (feltéve ha egér vagy) :)

[ Szerkesztve ]

(#900) Cathfaern válasza Gabás (#899) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Röviden, ha ketózisban vagy, el ne kapd az influenzát, mert felfordulsz (feltéve ha egér vagy) "
Ha ez igaz lenne, akkor nem ketón meg ne kapj el semmi baktériumot, mert attól fordulsz fel a kísérlet szerint :) ("When the mice were force fed, those with bacterial infections died")

Mondjuk az nem teljesen világos a cikkben, hogy böjtölésről beszél, miközben ugye etették az egereket.
Illetve azt is tegyük hozzá, hogy a keto állapotot nem diétával érték el, hanem gyógyszerrel megakadályoztak a glükóz felszívódását.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.