Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Xtras


Xtras
csendes tag

Szerintem a reggeli nettó tömeget kell mérni, szárazon és üresen. Este nincs értelme pontosan a béltartalom meg egyéb dolgok miatt, de így a napi méréseknek sem. Minek? hogy idegesíts magad ha nem mozdul, vagy ha 20dekával több? én hetente mindig hétfőn mérem magam, vagy ha nagyon nem bírok magammal akkor félidőnél rálesek.

(#752) Xtras


Xtras
csendes tag

sziasztok, szépen haladok a diétámmal. Az első 3 hétben heti 1,5kg is lement vagy egy picit több is, most azt tapasztaltam, hogy -80dkg csak a deficitem. Tudom tudom, ez is príma és örülök neki, csak attól félek, hogy előre vetít valamiféle stagnálást. Azt is tudom, hogy az is rendben van, türelemmel át kell vészelni és hajrá.

Ma beveszem a a tempós sétát a történetbe.

(#753) Cathfaern válasza Xtras (#752) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Fogyás nem lineáris, azt szokták mondani, hogy ha 2-3 hétig stagnálsz, az teljesen normális lehet. A teljesen normális alatt értsd azt is, hogy nem tudsz tenni ellene, meg értsd azt is, hogy hosszú távon nézve átlagfogyáson nem változtat (szóval később bepótolod a stagnálást). Ha mondjuk 2 hétig stagnálnék, akkor megvizsgálnám, hogy mit változtattam az étrenden, de szerintem amíg fogy az ember, addig kár aggódni bármiért.
Mozgás amúgy csak segíthet :)

Személyes eredmény, hogy hétvégén 22%-os testzsírt mértem, szóval végre az is megindult lefele :) (kb. 1-2 hónapig 24% körül voltam) Súly az már február óta stabil 74 kiló. Edzeni meg még mindig többet kéne :B

(#754) nbg válasza Cathfaern (#753) üzenetére


nbg
senior tag

Hogyan mersz testzsirszazalekot?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#755) Cathfaern válasza nbg (#754) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Heti szinten mérleggel, ami 1% környékén ingadozik, de nagy átlagban nem mutat hülyeséget. Ha pontosabban akarom, akkor meg ezzel: [link]. Abszolútértékben lehet nem pontos, de tendencia mérésére mindenképp megfelelő.

(#756) nbg válasza Cathfaern (#755) üzenetére


nbg
senior tag

Aham... valami Aldis "okos-merleggel", vagy valami komolyabb coccod van? Azert kerdem, mert nekem Aldis, de nem igazan hasznalom, csak mazsalasra, az egyeb funkciok nem tudom mennyire megbizhatok... kiir ez mindenfele szazalekot vizre, zsirra, izomra, stb, csak ugye ez igy tul szep lenne szerintem egy mezei, olcso merlegtol.

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#757) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

Újabb agyhalott fényevés....

Abe due dembella

(#758) sztanozs válasza kovaszoskeny (#757) üzenetére


sztanozs
veterán

Gondolom a cikket végigrágva alakult ki ez a részletes és mélyenszántó vélemény, amit itt megosztottál - nem csak csupán a címet elolvasva.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#759) nbg válasza kovaszoskeny (#757) üzenetére


nbg
senior tag

Te tenyleg ilyen hulye vagy, vagy csak minket akarsz szorakoztatni? Kar volt am ilyesmikert regisztralni...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#760) kovaszoskeny válasza sztanozs (#758) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Zsír roston állatok sörvedelés alapján

Abe due dembella

(#761) kovaszoskeny válasza nbg (#759) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Miylen jogon személyeskedsz ?Ha valaki cikket ír és kommentelni engedi viselje el,hogy vannak másképpen gondolkodok.-Kérlek relax bár látom a ketogén étrend téged is agresszívvá tett...

Full megértem ha bárki betegsége miatt kényszerülhet rá ilyesmire bár én epilepsziás ismneröseim egyik se emiatt él teljesebb életet a lehetőségeihez képest.
Szerintem ez egy kamu kb mint a sugárzó italok az atomkorban

SENKIT NEM ÍTÉLEK EL HA EZZEL PRÓBÁLKOZIK SŐT HA SEGÍT HAJRÁ::
A véleményem bármennyire is puritán fent tartom...Ezt viszont tisztelned kellene és elvárom a bocsánatkérésed...

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#762) kovaszoskeny válasza kovaszoskeny (#760) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Bár látom meg kell jegyeznem irónia...
Megyek nem zavarok tovább .Természetesen én kérek elnézést ha sértő lettem volna,. :R

Abe due dembella

(#764) nbg válasza kovaszoskeny (#761) üzenetére


nbg
senior tag

Miutan in medias res bekoszonsz egy "agyhalott" jelzovel, gyakorlatilag itt mindenkit minositve, szemelyeskedve, az a legkevesebb, hogy rakerdezek a mentalhigienias allapotodra. Ugyhogy hagyjuk az ovodas-szintu, mesterkelt sertodest; ha provokalsz, ezt kapod.
Amikor majd ember modjara viselkedsz, ne adj isten napszaknak megfeleloen koszonsz, aztan kulturaltan kifejted a velemenyed, akarmi is legyen az, azzal semmi baja nem lesz senkinek.
Szoval bocsanatkeres (hahaha) es minden egyeb helyett inkabb arra kernelek, ha masra nem vagy kepes, hogy huzzal haza, aztan idd a buzi sorodet.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#765) anda64


anda64
újonc

Üdv Mindenkinek! Remélem, mindenki jól van (vagy legalább jobban, mint én :)
Szeretnék némi tapasztalattal - jóval és rosszal egyaránt - szolgálni.
12 hétig folytattam a ketogén étrendet. Nem tapasztaltam olyan gyors fogyást, mint amiről sokan beszámolnak, de azért szép lassan csökkent a súlyom, havi átlag 1-1 kg lement. Viszont ahelyett, hogy megtapasztaltam volna a növekvő energiát és a többi jó dolgot, ami miatt sokan örömmel folytatják ezt az étrendet, egyre rosszabbul kezdtem érezni magam. A hőhullámok visszajöttek, és ismét rosszabbodtak. Nagyon sűrűn és erősen rám törtek. Egyéb kellemetlen tünetek is jelentkeztek, ezért elkezdtem kutakodni. Az eredmény: reaktív hipoglikémia.
Magyar oldalakon nagyon kevés olvasható róla, de a tünetek alapján egyértelműen sikerült beazonosítani. A reaktív hipoglikémia és a ketogén étrend összefüggéséről viszont magyarul sajnos semmit, de végül angolul sikerült találnom néhány oldalt. A linkeket majd a végére beteszem.
Konklúzió: akinek már problémája van a cukoranyagcserével, óvatosan kell ebbe az étrendbe belefogni. Én most még nem tudom, hogyan folytassam. Most nem vagyok ketózisban, mert a hőhullámokat szőlőcukorral tudom kordában tartani (tulajdonképpen ebből lett egyértelmű, hogy mi is valójában a probléma). Viszont folytatni akarom, most keresem az utat hozzá. A problémámat egyértelműen nem a ketogén étrend okozta, mivel átgondolva gyerekkoromtól kezdve az egészégügyi problémáimat, a rendszeresen alacsony vércukorszint már valószínűleg nagyon régóta fennáll. A szénhidrát csökkentése viszont egyértelművé tette, aminek nagyon örülök, mert remélhetőleg így már nem kell félnem a cukorbetegségtől, amitől úgy tűnik, már nem sok választhatott el.
(Zárójelben megjegyzem, hogy nagyon sajnálom azt a sok nőt, akit telenyomnak hormonokkal a változókorban a hőhullámok miatt, miközben biztos vagyok benne, hogy sokaknál ugyanaz a probléma, ami nálam, vagyis a cukoranyagcsere zavara, ami miatt rendszeresen leesik a vércukor, amit a szervezet egy adrenalinlökettel próbál meg helyreállítani, és ez kivörösödéssel és hőhullámmal jár.)

Van több javasolt megoldás erre a problémára, még nem döntöttem el, melyiket próbáljam ki. Most szőlőcukrot eszem a rosszullétek elkerülésére, ezt is javasolják az egyik oldalon, de nem vagyok biztos benne, hogy ez hosszú távon megoldás lehet-e (természetesen fokozatosan csökkentve az adagot), vagy csak elfedi a problémát. Javasolják még, hogy ne azonnal kezdjük a ketogén étrendet, hanem fokozatosan csökkentve a szénhidrátbevitelt, az egyik oldalon pedig vajjal készült tojás fogyasztását javasolják. Most az lesz a vacsorám. :)
És akkor a linkek: [link]
[link]
[link]
[link]

(#766) anda64 válasza Cathfaern (#763) üzenetére


anda64
újonc

Köszönet az eredményeid megosztásáért. Megnyugtató látni, hogy tényleg működik a dolog a gyakorlatban.

(#767) Cathfaern válasza anda64 (#765) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Most szőlőcukrot eszem a rosszullétek elkerülésére, ezt is javasolják az egyik oldalon, de nem vagyok biztos benne, hogy ez hosszú távon megoldás lehet-e (természetesen fokozatosan csökkentve az adagot), vagy csak elfedi a problémát. Javasolják még, hogy ne azonnal kezdjük a ketogén étrendet, hanem fokozatosan"
Ez a téma nekem is új, nem igazán találkoztam még ilyen problémával. De a cikkeket elolvasva valószínűleg a cukorfogyasztás csak elfedi a problémát, illetve egy ördögi körben tartja. Ha jól értem a cikkeket (ebben kb. mind a négy egyetért), az alapvető probléma, hogy a szervezet mivel nincs hozzászokva ahhoz, hogy kevés szénhidrátot kap, sok inzulinttermel, amitől leesik a vércukor (a többi már csak ennek a következménye). Megjegyzem, szerintem ennek hátterében akár (kezdődő) inzulinrezisztencia is állhat, bár ezt a cikkek nem említik. Cukor azért problémás, mert cukorra a szervezet reakciója csak az lesz, hogy megint termel egy csomó inzulint, amitől megint le fog esni a vércukorod, amire megint eszel cukrot...

Viszont azért amíg ez nem rendeződik, mindenképp legyen nálad cukor biztonsági okokból, hipoglikémia elég veszélyes, és a keto csak ront rajta :( Szóval ha nagyon rosszul vagy, akkor inkább cukor, mint hogy baj legyen...

Egyébként mennyi ch-t eszel jelenleg? Ha 20 körül, akkor lehet megérné egy próbát felemelni 50-re.
Illetve hányszor eszel egy nap? Olvastam olyanokat, hogy nőknél az időközi böjtölés nem feltétlen működik olyan jól, mint férfiaknál, szóval ha nem eszel legalább napi 3x, akkor arra mindenképp emeld fel, de lehet amíg ezek a tünetek vannak, addig be lehetne iktatni egy-egy nassolást is (szóval hogy 3-4 óránként egyél). Persze nyilván idővel ezt megpróbálni majd kitolni, ahogy a szervezet egyre jobban hozzászokik a zsír "üzemmódhoz".
Harmadik kérdés, hogy a szénhidrát mennyire van elosztva étkezésnél? Inzulinreakció szempontjából jobb ha egyenletesen, szóval ha napi 21g-ot eszel, akkor jobb ha minden étkezésnél eszel 7-et, mint ha egyiknél 1-2, másiknál 4-5, maradéknál meg betolsz 12-t.

Ha ezek se jönnek be, akkor lehet megpróbálnám kezdetben a 100g ch-s étrendet (édesburgonya, rizs, hüvelyesek), aztán ha az működik pár héten, hónapon keresztül, akkor utána megpróbálni visszacsökkenteni.

Kíváncsian várom a tapasztalataidat, remélem sikerül megoldani a problémát :R (valószínűleg majd bele is szerkesztem a cikkbe, mert ebbe más is belefuthat... )

(#768) Ted_Beneky válasza anda64 (#765) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Jobbulást és kívánom, hogy találj rá a megoldásra!

Csillagkaput a Csillag térre!

(#769) anda64 válasza Ted_Beneky (#768) üzenetére


anda64
újonc

Köszönöm, azon leszek. :K

(#770) anda64 válasza Cathfaern (#767) üzenetére


anda64
újonc

"szerintem ennek hátterében akár (kezdődő) inzulinrezisztencia is állhat"

Biztos, hogy az inzulinrezisztencia is belejátszik, de ahogy elgondolkoztam, nekem gyerekkorom óta voltak és vannak energia problémáim. Emlékszem, hogy volt olyan időszak még sulis koromban, hogy úgy mozogtam, és az utcán is úgy mentem, mint a csiga. Azt hitték, kamaszkori hülyeség, de igazából nem volt energiám, ez volt az oka. A legutóbbi szabadnapomat olvasással töltöttem, és több dolog utal pajzsmirigy alulműködésre is (arra elkezdtem szelént szedni), szóval összetett a probléma. Viszont amikor elkezdtem ezt az étrendet, nem hirtelen csökkentettem a szénhidrátot, mert nem akartam kidobni néhány cuccot, ami romlandó volt. Az első időben egész jó volt, és megnőtt az energiaszintem, de akkor még magasabb volt a szénhidrátfogyasztásom. Visszaolvastam, és látom, hogy még a 10. hetem sem volt nagyon problémás, az utóbbi két hét alatt lett rosszabb, és ez lehet amiatt is, hogy ritkábban ettem, sokszor csak naponta kétszer.

Tulajdonképpen én is arra jutotta, amit írtál. Több szénhidrát, és fokozatosan, hosszabb idő alatt lassan csökkenteni az adagot. Étkezések gyakrabban, és a szakaszos böjtöt is ritkábbra és rövidebbre veszem. A szőlőcukor meg csak arra az esetre, ha nagyon szükséges. Valójában nem klasszikus hipoglikémiás roham, ami rámjön. Az egyik cikkben ahogy leírták, szinte érzem, ahogy elönt az adrenalin hullám, kivörösödök, felforrósodok, és elkezd dőlni rólam a víz. Ha megeszek egy szem szőlőcukrot, fél perc alatt el is múlik. Szőlőcukor nélkül perceken keresztül forró vagyok, és annyira izzadok, hogy törölközővel járok mindenhova, mert ilyenkor szó szerint folyik rólam a víz. Mióta rájöttem, hogy a cukor segít, már mielőtt elkezdődik (már előtte érzem, hogy valami lesz), beveszek egy szemet, és így meg is tudom előzni.

Tulajdonképpen örülök, hogy ez történt, mert a hőhullámoktól már pár éve szenvedek, csak nem volt ilyen durva. És mivel azt szajkózzák mindenhol, hogy változókor meg hormonprobléma, eszembe sem jutott, hogy más oka lehet.

Majd beszámolok, hogy mik a fejlemények.

(#771) tlac válasza anda64 (#770) üzenetére


tlac
nagyúr

Javasolják még, hogy ne azonnal kezdjük a ketogén étrendet, hanem fokozatosan csökkentve a szénhidrátbevitelt

ezt egyébként én mindenkinek így tanácsolnám
a drasztikus életmódváltoztatások csak felesleges stresszt okoznak a testnek (meg szellemileg is megterhelő)

persze fiatalkorban kb. mindent kibír a szervezet, de idősebb korban már nem annyira

[ Szerkesztve ]

(#772) anda64


anda64
újonc

Elikezdtem egy160 gr-os IR diétát, úgy tűnik,hogy ez most segített. A fejfájás, ami már napok óta tartott, délutánra elmúlt. Hőhullámok ritkábbak, és rögtön beveszek egy-két csipetnyi szőlőcukrot (bízom benne, hogy ilyen adagban nem nyomja fel túlságosan az inzulin szintet), és így nagyon rövid idő alatt el is múlnak.

Amit találtam még a témában, aszerint nem kellett volna még ilyen ritkára venni az étkezések számát. IR-eseknek azt javasolják, hogy több kis adagot egyenek, és a ch legyen elosztva. Ez elkerülte sajnos a figyelmemet, de nem is tudtam, hogy ilyen gondom van. Bár lehet, hogy akkor is felléptek volna ezek a tünetek, mert egy blogon olvastam olyanról, aki hasonlóan járt, hiába evett gyakrabban. Neki végül kb. 6 hónap után rendeződött a problémája. Én most inkább fokozatosan próbálom meg csökkenteni a ch-bevitelt, a 160 gr-ról indulva.

Az IF-et sem akarom abbahagyni, mert az ESE módszer jó volt, akkor kezdtek el csökkeni a hőhullámok, amikor azt elkezdtem. Aztán elkezdtem a 16/8-at, és csak napi két étkezéssel. Lehet, hogy azt nem kellett volna. :F

(#773) anda64 válasza anda64 (#772) üzenetére


anda64
újonc

Elfelejtettem leírni, hogy kiiktattam a tejet és tejtermékeket, valamint az édesítőket, és gyümölcsöt sem eszem. Tudtommal ezek mind túl nagy inzulinreakciót okoznak.

(#774) Arpee78 válasza anda64 (#773) üzenetére


Arpee78
senior tag

Tej és tejtermék helyett mit eszel, hogy meglegyen a kellő kalcium?

(#775) anda64 válasza Arpee78 (#774) üzenetére


anda64
újonc

Egy kis olvasnivaló [link]

(#776) Arpee78 válasza anda64 (#775) üzenetére


Arpee78
senior tag

Mindenki annak hisz akinek akar, és azt hisz el amit akar. Nálam úgy alakult, hogy Szendi Gábort és weboldalát nem tekintem megbízható információ forrásnak. Helyettük őt, meg őt és őket olvasgatom néha.

(#777) tlac válasza anda64 (#772) üzenetére


tlac
nagyúr

Az IF-et sem akarom abbahagyni, mert az ESE módszer jó volt, akkor kezdtek el csökkeni a hőhullámok, amikor azt elkezdtem. Aztán elkezdtem a 16/8-at, és csak napi két étkezéssel.

mi az az ESE?
és mit értesz a 16/8 alatt?

(#778) anda64 válasza Arpee78 (#776) üzenetére


anda64
újonc

Nem akartalak meggyőzni a tej káros voltáról, szerintem is mindenki azt hisz, amit akar. Tehát akkor saját szavaimmal - sok növényi táplálék tartalmaz kálciumot.

(#779) anda64 válasza tlac (#777) üzenetére


anda64
újonc

Bocs a rövidítésekért, úgy emlékszem, már volt szó ezekről itt a fórumon, és így egyszerűbb volt leírni. :) IF: Intermittent Fasting. Magyarul több fordítása van: időszakos /szakaszos /átmeneti böjt. ESE: Eat Stop Eat. 24 óra böjt (alvásidőt is beleértve) hetente egyszer vagy kétszer. 16/8: Napi böjt 16 óra (alvást is beleértve), 8 óra áll rendelkezésre étkezésre.

(#780) Cathfaern válasza Arpee78 (#776) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazabol mar hivatalos egeszsegugyi ajanlasok se ajanljak a tejtermekeket, mint jo kalcium forras, lasd pl: [link]

Amugy beleolvasgattam par cikkbe az oldalakon amit linkeltel, nekem nem igazan tunnek hitelesnek. En se vagyok "Szendi-hivo", de ezek az oldalak inkabb tunnek "anti-hype" oldalaknak, mint tudomanyos megkozelitesu cikkeknek.

(#781) tlac válasza anda64 (#779) üzenetére


tlac
nagyúr

az a napi 16 óra elég soknak hangzik
mennyi idő alatt álltál át erre? [link]

(#782) anda64 válasza tlac (#781) üzenetére


anda64
újonc

Igazából még nem álltam át, hanem fokozatosan emeltem a böjtös idő hosszát, 13 óra volt, amikor abbahagytam. (Amúgy nőknek 14 óra ajánlott.) Közben egyfolytában olvasok, ahogy van egy kis időm, és mindenhol az köszön vissza,hogy inzulinrezisztencia (IR) esetén a napjában 5 vagy akár többszöri étkezés ajánlott. Akár szénhidrátos étrendet tart valaki, akár ketogént kezd. Nem tudtam, hogy nekem IR-em van, csak most nyilvánultak meg a tünetek olyan erőteljesen, hogy utánanézzek, mi bajom lehet.
Ismerem, amit linkeltél, köszi. Érdekes dolgok vannak az oldalán. :R

(#783) anda64 válasza tlac (#781) üzenetére


anda64
újonc

Egyébként vannak ennél hosszabbak is, pl. a harcos étrend: 23 óra böjt, 1 órás étkezési ablak. A böjt ideje alatt itt megengedett némi nassolás, ha jól emlékszem, zöldség és gyümölcs, talán magok is. Nem olvastam végig a könyvet, mert végül nem volt "szimpatikus". De olvastam angol oldalon több verziót, pl. 19/5 és 20/4-et. Azok szerint csak kalóriamentes italok fogyaszthatóak a böjt ideje alatt.

(#784) Arpee78 válasza anda64 (#778) üzenetére


Arpee78
senior tag

A növényi kajákban általában több szénhidrát van, a ketogén diétában pedig ugye korlátozott a szénhidrát. Milyen növényben van sok kalcium kevés szénhidrát mellett?

(#785) anda64 válasza Arpee78 (#784) üzenetére


anda64
újonc

Mi a célja a kérdéseidnek?

(#786) Arpee78 válasza anda64 (#785) üzenetére


Arpee78
senior tag

Az olyan étrendeknél, amelyek kizárnak valamely ételeket valahogy pótolni kell a kizárás miatt kieső tápanyagokat.

Te ugye kizártad a tejet és tejtermékeket, illetve a szénhidrát és ezzel a növényi táplálék is korlátozva van. Emiatt megjelent nálam a kérdőjel, hogy te hogy oldod meg a kalcium bevitelt.

És úgy általában a ketogén diétánál, hogy kerülitek el a hiánybetegségeket? Úgy gondoljátok nincs is, mert a jól összeválogatott ételek mindent tartalmaznak vagy tablettákat szedtek?

(#787) tlac válasza Arpee78 (#786) üzenetére


tlac
nagyúr

És úgy általában a ketogén diétánál, hogy kerülitek el a hiánybetegségeket? Úgy gondoljátok nincs is, mert a jól összeválogatott ételek mindent tartalmaznak vagy tablettákat szedtek?

hogy kerülöd el nem ketogén diétán?

ugyanúgy lehetnek hiánybetegségek a szokásos étkezéssel is
és mivel aki ketogénezik sokkal tudatosabban eszik, én arra fogadnék, hogy kevesebb eséllyel lesznek hiánybetegségeik, mint a lakosság többi részének, aki csak úgy eszik valamit

egyébként én nem ketogénezek, de szedek vitaminokat
van többféle is, általában azt veszem meg, ami akciós vagy legolcsóbb vagy épp ami vitamintartalom alapján szimpatikus
napon belül sem mindig ugyanakkor szedem be, plusz nem is mindig ugyanazokat

nekem ez a stratégiám erre, hogy jó lefedettséget érjek el
a véletlenszerűség miatt a szervezetem sem kapja meg azt a luxust, hogy hozzászokjon egy adott termékhez

(#788) Cathfaern válasza Arpee78 (#786) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Keto kompatibilis zöldségek:
100g spenót 99mg kálcium, 1,4g netto ch
100g brokkoli 50mg kálcium, 4g netto ch

Nem zöldségek:
1 tojás 30mg kálcium, 0,2g netto ch
100g marhahús 30mg kálcium, 0g netto ch
100g szardínia 382mg kálcium, 0g netto ch

Szóval megoldható tejtermékek nélkül is :)

(#789) Arpee78 válasza Cathfaern (#788) üzenetére


Arpee78
senior tag

Kalciumból napi 1000 mg a hivatalos ajánlás, Szendi szerint ~500? Most maradjunk az 1000mg-nál, amihez az alábbi mennyiséget kellene megenni naponta.

Spenót: 1kg-ot kellene enni, amivel 14g szénhidrát is jön. Nagy mennyiségű fogyasztásánál nem probléma az oxalát?
Brokkoli: 2kg / 80g ch (Ketónál napi 20g ch a max?)
Tojás: napi 33 db / 7g ch
Marhahús: több mint 3 Kg-ot kellene enni belőle naponta. A marhahús általában drágább és nehezebben beszerezhető. Milyen marhahúsban van 30mg? Mert ennél én csak kevesebbet találtam.
Szardínia: 25dkg, ez még rendben is volna. A lidlben kapni kilós fagyasztott sprotnit, nem sokkal kevesebb benn a kalcium (280mg)

Mák: 100g 1438mg kalcium, 28g br. ch, 20g rost. Mákból napi 70g-ot kellene enni, amiben ha jól számolom 5,5 a nettó ch?

Trappista sajt: 100g 650mg kálcium, ~0g ch, napi 150g mennyiséget kellene enni.

Kombinálva a fentieket - a sajtot nem számolva - összejöhet úgy a napi 500mg, hogy nem bolondul meg az ember a mennyiségektől? És ez még csak a kálcium.

Én kíváncsi lennék egy átlagos heti ketós étrendre.

(#790) Lortech válasza Arpee78 (#789) üzenetére


Lortech
addikt

Olajos magvak nagyon jók ásványi anyagokra, nálam a mandula jól bevált és snacknek is kiváló (kalcium és magnézium is sok van benne), de jó a lenmag is. Vagy pl. ott van az olívabogyó (zöld), amit büntetlenül lehet enni, az is jó kalcium forrás.

Thank you to god for making me an atheist

(#791) Cathfaern válasza Arpee78 (#789) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tojást meg a marhát nem is úgy gondoltam, hogy abból megoldani a napi kálcium bevitelt, hanem hogy sok mindenben van kálcium, és azért ezek összeadódnak.
Amúgy szigorú ketónál 20g / nap nettó ch, de elvileg 40-50g-ig fel lehet menni úgy, hogy még ketózisban van az ember (illetve egyénfüggően és keto-adaptáltságfüggően ez lehet magasabb is).

Amúgy találtam még pár jó forrást:
Mandula, 100g-ban 270mg, 9g ch
Szezámmag, 100g-ban 975mg, 12g ch (vagy kicsit emberibb mértékegység: 1 teáskanálban 88mg, 1g ch)

Mondjuk személy szerint fogyasztok tejterméket, keto miatt tejet nem (egyszerűen nem éri meg), de tejszínt, sajtokat és túrót igen. Ugye keménysajtok laktóztartalma minimális (nagy marketingérzékkel kiadják a "laktózmentes trappistát", csak az a poén, hogy a simában is pont annyi a laktóz), tehát ha a laktózt nevezzük meg "bűnösnek" a tejtermékekben, akkor az nyugodtan fogyasztható.
De azért valahol elgondolkoztató, hogy ha "kizárólag" tejtermékből tudja az ember fedezni a kálcium szükségletét, akkor hogy élte túl amíg nem háziasította a tehenet :) Mert megnézve zöldségeket, egyikben sincs igazán sok kálcium, szóját leszámítva.
Plusz ugye ott a szigorú zerocarb vonal (hús és víz), elvileg ott is egészségesek az emberek, igaz ilyen téren sajnos tényleg nincs kutatás, és több évtizedes tapasztalat is csak egy-egy esetben.

Amúgy belegondolva szerintem egy átlag ember étrendje tuti nem hozza az 1000mg kálciumot, azért a 150g sajt napi betolása se általános szerintem, se a ~liter tej megivása. 500mg már esélyesebb, de egy átlagos "müzli - rántotthús krumplival - felvágott kenyérrel" étrend azt se hozza ha jól számolom.

(#792) nbg válasza Arpee78 (#789) üzenetére


nbg
senior tag

Etrenddel kapcsolatban, csak ugy nagy altalanossagban:

munkanapokon, ebedre, cegnel mindig talalok valamit: salatabar, valami hus es/vagy sajt hozza, ha keto-barat, akkor leves is.
Vacsorara altalaban hideget eszek: felvagottak, kolbaszok, szalonna, sok sajt, neha tojas, toportyu(krem), majkrem, szokoevenkent valami low-carb kenyer.
Hetvegen (es neha hetkoznap este is) evszaktol fuggetlenul grillezek, esetleg fozocskezek valamit.
A reggeli nalam ketotol fuggetlenul mar tizenpar eve kimarad, valahogy nincs ra igenyem.

Etrendkiegeszito jelleggel multivitamin mellett ezt fogyasztom, napi 9 grammot:

Igy teljesen jol elvagyok, hianybetegsegek jelet nem tapasztalom, verkepem, ertekeim rendben.

(Es yeeeee, ma reggelre vegre becsusztam 90 kilo ala, mar csak nem egesz 5 kilonyira a megcelzott suly... :D )

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#793) tlac válasza nbg (#792) üzenetére


tlac
nagyúr

toportyu(krem), majkrem

a krémeket mivel eszed?

(#794) tlac válasza Cathfaern (#791) üzenetére


tlac
nagyúr

Amúgy belegondolva szerintem egy átlag ember étrendje tuti nem hozza az 1000mg kálciumot, azért a 150g sajt napi betolása se általános szerintem, se a ~liter tej megivása. 500mg már esélyesebb, de egy átlagos "müzli - rántotthús krumplival - felvágott kenyérrel" étrend azt se hozza ha jól számolom.

pont erre utaltam én is a korábbi hozzászólásomban, meg ezért kérdeztem is vissza, hogy mit csinál nem ketón

(#795) Cathfaern válasza tlac (#793) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kanállal ;]

(#796) nbg válasza tlac (#793) üzenetére


nbg
senior tag

Konkretan kanallal... :DDD

Neha, amikor betolok valami lowcarb kenyeret, akkor rendeltetes szeruen, arra kenve - de ilyen eleg ritkan van.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#797) tlac válasza Cathfaern (#795) üzenetére


tlac
nagyúr

Cathfaern, nbg:

és tényleg :D

(#798) mephi666 válasza nbg (#796) üzenetére


mephi666
nagyúr

májkrémből el tudok csemegézni egy családi kiszerelésűt én is kiskanállal, mintha puding lenne :D (kenyérre meg képes vagyok kenni olyan vastagon, mint a kenyérszelet)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#799) Cathfaern válasza tlac (#797) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Amúgy jól működik a selyemsonka / gépsonka / pulykamellsonka / vékonyra szelt valamilyen felvágott, megkenni a kívánt krémmel, majd feltekerni, mint egy sonkatekercs. Ugyanez működik sajttal is.

(#800) tlac válasza Cathfaern (#791) üzenetére


tlac
nagyúr

Mondjuk személy szerint fogyasztok tejterméket, keto miatt tejet nem (egyszerűen nem éri meg), de tejszínt, sajtokat és túrót igen.

túrúról jut eszembe, ebből találtál olyat, ami nem ilyen félzsíros vagy light?
az összes, amit láttam abban a 100g-ból kb. 7g volt a zsír vagy még annyi se

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.