Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) looser


looser
addikt

(#343) Cathfaern: ez egy hétvégi sörözés, hétközben (átlag 3x járok le edzőterembe, akkor utána ritkán, az a lightos fröccs is nyáron volt) van még 1-2x egy héten, hogy 1-2 sört megiszok, de legtöbbször egy literes hűtött narancslét szoktam, ez a LIDL-ben kapható hűtőpultból, vagy szintén literes (gyümölcsös) ivójoghurtot.

(#346) koxx: hú drusza, ennyire jól ismersz? :-)
Tényleg voltak meredekebb napok, hetek az életemben, de nem vagyok az a beleszarós típus és nem akarok korán meghalni. Nyilván ez egy szélsőséges állapot, ha valami felkelti az érdeklődésem (mert azért - ha nem is mélyen elásva - de mozog bennem a változtatás iránti igény) akkor igyekszem utánajárni. Ezért vagyok most itt :-)

Volt valamikor egy vidi az Indán Trócsányi Gergővel, aki a Taxidermiában játszotta a dagadt pasast, őneki elege lett ebből az állapotból. Emlékeim szerint nem követett semmi különleges életmód rendszert, csak kevesebb kaja, több mozgás. Ő a hősöm :-) Remélem egyszer sikerül a nyomába érnem.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#352) Woodslave válasza Jim Tonic (#348) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K ja igaz. Ez a mennyiség naponta már masszív ivás lenne :Y

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#353) woodworm válasza Jim Tonic (#348) üzenetére


woodworm
veterán

Töltöttem már ki alkoholizmus tesztmérőt kíváncsiságból. A ~20 kérdésből kettőre adtam igen választ, a kiértékelés szerint már problémát jelent az alkohol. Ameddig hasonló tesztek vannak és mindenkit alkoholistának tekint az absztinensek kivételével, addig a probléma megoldása kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#354) Woodslave válasza Cathfaern (#349) üzenetére


Woodslave
nagyúr

youtube-n van egy videó Layne Norton nevű fickó. Szerinte mint diéta nem tartható hosszú távon (ez persze egyénfüggő nem is azért mondtam) de az általad is írt betegségekben terápiás eszköz. Azt mondta, hogy ha rákos lenne egyből ketozna. Az alzheimer kórnál is azt mondta, hogy egyfajta inzulinérzéketlensége az agynak és mivel ketozísban ketonokat használ az agy ezért a tünetek is enyhülnek, javul a helyzet.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#355) Jim Tonic válasza woodworm (#353) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen, sajnos ez is igaz. Vagy egy elfogadható hozzáállás amerikai részről, miszerint ha napi 60 g alkohol alatt maradsz, ez ugyebár a (2-3 dl bor vagy 1-2 sör kategória), akkor jó eséllyel nem leszel alkoholbeteg, és a szervezetedre sem leszel romboló hatással. Ugyanakkor, ha ehhez a mennyiséghez szoktatod a szervezeted, könnyebben esel át a ló másik oldalára. Tehát van az a mennyiség, amivel nem fogod tönkretenni magad, de a rendszeres fogyasztás mindenképpen rizikófaktor.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#356) Cathfaern válasza Woodslave (#354) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából rák esetén pont nem biztos nekiállnék ketozni. Rontani nem ront rajta, de igazából senki se tudta igazolni, hogy segítene rajta. Egyesek szerint vérrel kapcsolatos rákokon segít a keto, viszont a szövetes rákokon pont a zsírszegény vegetáriánus táplálkozás segít.
Alzheimer se egyszerű eset, bizonyos variánsainál segít, bizonyosoknál viszont hatástalan.

Videót majd megnézem otthon, kíváncsi vagyok szerinte miért nem tartható hosszú távon :)

(#357) Jim Tonic válasza Cathfaern (#356) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A daganatos sejtek cukorzabálók (PET-CT), így a józan paraszti ész azt mondaná, hogy inkább hasznos, mint káros. Persze ez nem jelenti azt, hogy segít a gyógyulásban.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#358) Woodslave válasza Cathfaern (#356) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem fejti ki de nyilvánvaló ;] :D Én elhiszem hogy neked nem hiányzik egy jó péksütemény vagy egy nagy rizs, vagy egy bolognai tészta, de az emberek nagy része nem így van. És nemcsak a ketogén, hanem minden ilyen szinten elimináló diétával ez a probléma.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#359) Woodslave


Woodslave
nagyúr

itt a mai kajám eddig. Elég low carb de már megvan a 13 gramm ch.

[link]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#360) Polllen válasza Cathfaern (#340) üzenetére


Polllen
nagyúr

A plusz szénhidrát alatt elsősorban pont ezeket értettem, másodsorban pedig a magasabb, de lassan felszívódó szénhidrát tartalmú növényeket. (pl. zabkorpa)

A gyümölcs a lista végén van, bár szerintem nem éri meg lemondani róluk. Mértékkel nem ártanak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#361) koxx válasza Woodslave (#359) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nyers csirkemellet eszel? kemény vagy :DDD

(#362) Woodslave válasza koxx (#361) üzenetére


Woodslave
nagyúr

paleo ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#363) Atlantis


Atlantis
veterán

Még lenne pár kérdésem, bár talán nem pont az étrendhez kapcsolódik, inkább biológiai jellegű:

1., Írod a cikkben, hogy a fehérjebontás egyszerűbb a szervezet számára, mint a zsírbontás. Ugyebár a természet mindig az egyszerűbb megoldásra törekszik, akkor miért ne kezdene el inkább fehérjét (izmokat) bontani a zsír helyett? Hiszen megkapja a fehérjeadagot, mellé a sok zsírt is...
2., Miért függ össze a víz és a szénhidrát? Pontosabban miért tartja meg nehezebben a vizet a szervezet szénhidrát hiányában?
3., Az nem káros, hogy nincs szükség inzulintermelésre? Nem fogja ettől azt "gondolni" a szervezet, hogy többet sosem kell majd és ha mégis kéne, akkor megmurdálsz a hirtelen "cukorsokktól"?

Bocs, ha hülyeségeket kérdek, de mérnök lévén, mindent próbálok megérteni és több irányból megközelíteni. :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#364) Cathfaern válasza Woodslave (#358) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Én elhiszem hogy neked nem hiányzik egy jó péksütemény vagy egy nagy rizs, vagy egy bolognai tészta, de az emberek nagy része nem így van."
Mert nem ketóznak. Tényleg. Komoly. Én az az ember vagyok (voltam?) aki miután púposra zabálta magát képes volt még enni egy kis sütit / fagyit / csokit. Vagy aki letolta a pizzát akkor is ha már tele volt, mert pizzaaa :C Vagy aki képes volt egy héten keresztül pizzát enni anélkül, hogy megunná, Vagy tésztát képes volt megenni bármilyen formában. Illetve saját magam sütöttem kenyeret, mert a bolti sehogy se volt az igazi. Cukros üdítőket neki se állok mondani. Ha unatkoztam, akkor jöhet valami édesség / üdítő / stb. Mióta ketózok? Egyszerűen nem kívánom. Elmentettem előre egy csomó keto barát édességet, hogy majd úgyis akarok nassolni valamit legyen mit megcsinálni. Egyet se csináltunk meg eddig, mert eszembe se jutott, hogy kéne. Egy tábla étcsoki ott volt a konyhaasztalon kb. 1 hónapig mire elfogyott. Volt hogy kiszámoltam, hogy vacsora után belefér egy kocka, aztán... reggel ránéztem az asztalon, hogy jah kiment a fejemből. Tudom ez nagyon hihetetlenül hangzik, de tényleg ha elkezdesz ketozni sokkal másképp fogsz hozzáállni a szénhidráthoz. Nem fejben, tudatosan, hanem ösztönösen.

Jim Tonic
Nagyon úgy fest, hogy a rákos sejtek teljesen jól elvannak ketontesteken is.

(#366) Atlantis válasza Cathfaern (#365) üzenetére


Atlantis
veterán

Értem, kösz a választ.

Igazából a 3-as pont az idegen terepen való étkezések miatt érdekelt, mert ha ősöknél kajálunk, őket már nehéz lenne leszoktatni a klasszikus rántott hús/rizs verziókról és a sütiről/pogácsáról. Ha meg nem eszik belőle az ember, akkor meg Isten haragja csap le rám anyám képében és kiátkoznak még a faluból is. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#367) Cathfaern válasza Atlantis (#366) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem tudom ez milyen gyakori. Ha mondjuk negyedévente, akkor attól még működőképes lehet a dolog, pár nappal előtte elkezdtek több ch-t enni, és nem lesz gond. Ha ez minden hétvégét jelent, akkor viszont inkább ne ketozzatok.
De egyébként alapvetően vendégségben kajálás nem gond, rántott húst is meg lehet enni kibontva a panírból, illetve savanyúságot is lehet enni, max köretet nem kér / szed az ember. Persze ha elvárás, hogy "egyél rendesen", akkor ez nem segít sajnos.

(#368) Atlantis válasza Cathfaern (#367) üzenetére


Atlantis
veterán

Ha két hétig nem megyünk, akkor már azt hiszik, megharagudtunk. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#369) Cathfaern válasza Atlantis (#368) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Akkor az szívás :( Mondjuk mi is heti szinten járunk, de meg tudtuk beszélni, hogy sült húst kérünk salátával / savanyúsággal meg húslevest. Ez elfogadható menünek számít szerencsére :)

(#370) Atlantis válasza Cathfaern (#369) üzenetére


Atlantis
veterán

No azért emiatt még nem mondok le róla, de ez is egy hátráltató ok/ újabb kifogás. :) Ráadásul nejem biztos nem térne át rá, nincs is szüksége rá, hogy fogyjon, így szólóban kellene csinálnom. Neked annyiban jobb, hogy párosan nyomjátok és nem kell kétféle menüt csinálni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#371) Vektor_75


Vektor_75
csendes tag

Újra itt, ugyan nem szóltam hozzá az elmúlt pár napban, ismét tök jó adalékokat találtam a topikban.

köszönöm mindannyiótoknak!

Amiért most mégis írok az az, hogy szeretném ha a feleségem is belevágna az étrend váltásba.
Sajnos az általam fogyasztott "menü" nála kiveri a biztosítékot, hallani sem szeretne arról, hogy reggelire kolbászt és sajtot meg némi zöldséget (konkrétan paradicsomot) egyen magában. Nálam ez a kombó tök jó, de mint ahogy írtátok többen is, ami nekem jó, más lehet hogy behány attól hogy már csak látja/hallja ezt.

Ha az eredeti cikkben volt több linkelés is külső oldalra ahol utánanézhettem volna ahelyett, hogy alternatívákat kérjek tőletek reggelihez, akkor előre is hadd kérjek elnézést.

Kérlek segítsetek az ötleteitekkel amelyek reggelire beváltak nálatok.

köszönöm,

(#372) Vektor_75 válasza Atlantis (#370) üzenetére


Vektor_75
csendes tag

Azért azzal hadd egészítsem ki, hogy ha feleségednek nincs szüksége a fogyásra az nem kizáró ok, hogy "áttérjen" (kicsit ez pejoratív szó nekem) ha magasabb ch-val csinálja, akkor simán tudja a súlyát is tartani, mivel ez így étrend és nem diéta.

(#373) Cathfaern válasza Vektor_75 (#371) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mi reggelire csak kávét iszunk: 1 dl tejszín + 2dl mandula tej (cukrozatlan) vagy 2 dl szójatej (cukrozatlan). Lehet csak tejszínnel is, nem akarja valaki ennyire hosszan. Érdemes kipróbálni a hosszú kávé + vaj (+ tejszín + kókuszolaj) kombót is, annyi titka van, hogy tejhabosítóval vagy mixerrel össze kell kutyulni, és akkor szépen elkeveredik a zsiradék. De felteszem akkor ez is kiüti a biztosítékot :)
Ha szereti a salátákat, akkor az járható út lehet, káposzta, "zöld saláták" (fejes, jég, római, stb.), uborka, retek elég minimális szénhidrát, mehet bele kis mennyiségű répa is, csak meg kell borítani olíva olajjal vagy tökmagolajjal. Lehet joghurtos öntetet is enni, mi a lidl-ben találtunk múltkor olyan cézár öntetet amiben csak 1-2g ch van adagonként. Vagy majonéz! Hellmans egyik fajtája alig tartalmaz szénhidrátot, vagy lehet házilag is csinálni, ha nem idegenkedik az ember a nyers tojástól. Plusz nyilván a salátába mehet valami hús, sajt is.
Másrészt érdemes megpróbálnia legalább egyszer, hogy megegye azt amit te: barátnőm is attól félt a legjobban, hogy majd rosszul lesz ennyi zsírtól, aztán csak azt tapasztalta, hogy végre nincs minden baja (rossz értelemben vett telítettség érzet, puffadás, hasfájás, stb.) evés után :)
Aztán "tojás muffin": tojás felver, muffinforma kibélel baconnel (opcionális) beletesz amit szeretne (sonka, hagyma, paprika, paradicsom, egyéb keto barát zöldség), beleönti a tojást és megsüt (sajna pontos hőfokot és időt nem tudok mondani, de nekem ilyen 180 fok és 15-20 perc rémlik). Aztán ugye ha már tojás, akkor tojás bármilyen formája szóba jöhet.
Mo-n nem divat, de lehet csinálni palacsintát is, a legegyszerűbb recept a két evőkanál krémsajt + két 2 tojás, összekever, tepsibe önt, megsüt. Mondjuk engem inkább rántottára emlékeztet az íze, de lehet valakinek ez segít :) Vagy van amerikai palacsintás verzió is, ezt inkább linkelem: [link].

Másrészt nem muszáj kifejezetten "reggeliben" gondolkozni, lehet előző napról maradt ebéd maradékot is megenni reggelire :)

Illetve mit szokott amúgy reggelizni? Az alapján lehet egyszerűbb ajánlani.

"Azért azzal hadd egészítsem ki, hogy ha feleségednek nincs szüksége a fogyásra az nem kizáró ok, hogy "áttérjen" (kicsit ez pejoratív szó nekem) ha magasabb ch-val csinálja, akkor simán tudja a súlyát is tartani, mivel ez így étrend és nem diéta."
Annyit tennék hozzá, hogy a súly tartás nem a szénhidrát, hanem a kalória mennyiségen múlik, illetve hogy az 50g szénhidrátot semmiképp se ajánlott túllépni. De amúgy egyetértek :) Másrészt nyilván sokkal kisebb a motiváció az átállásra, ha az embernek nem kell fogynia...

[ Szerkesztve ]

(#374) Ted_Beneky válasza Cathfaern (#373) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Amikor olvastam tőled a reggeli tejszín+kávé kombót, kipróbáltam, de nagyon keserűnek tűnt, ezért raktam bele még édesítőt. Két nappal később már fele édesítőt, ma pedig semennyit se és mégis ízlik :) Én 2dl 30%-os tejszínhez 0,5dl kávét öntök.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#375) joelke HU válasza Vektor_75 (#371) üzenetére


joelke HU
senior tag

Én néha reggelire saját kenyérpótlékot csinálok. Frissen egy adagot. 1 tojás, 2 evőkanál reszelt sajt, 2 evőkanál kókuszreszelék. Összekeverem, bele egy bögrébe vagy müzlis tálkába és mehet 2 percre a mikróba. Szépen feljön, nagyon levegős könnyű tészta, szeletelhető, kenhető. Hozzá vagy tükörtojást vagy házi készítésű májkrém. A kókusz nagyon alacsony szénhidrát tartalmú de nyilván van egy jellegzetes íze. Ha íztelent akarsz akkor lehet használni hozzá bambuszrost lisztet, na az már szinte nullszénhidrátos. Kávéba én totu tejet használok meg vajat teszek bele. Ez így szénhidrátszegény igazán.

Motorola G51

(#376) Cathfaern válasza joelke HU (#375) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Esetleg mandulalisztet, gondolom azzal is működik, elég semleges íze van (bár van neki), és relatív alacsony a ch tartalma.

(#377) joelke HU válasza Cathfaern (#376) üzenetére


joelke HU
senior tag

Igen az se rossz. Csak elég húzós az ára. És pont annyi a szénhidrát tartalma mint a kókuszreszeléknek (7.2g/100g-ban). Viszont a bambuszrostliszben csupán 0.5 g van 100g-ban. Ja és kb az ára is fele vagy harmada attól függ hol veszed.

Motorola G51

(#378) Atlantis


Atlantis
veterán

Ma kipróbáltam reggelire, hogy a zabpehelyhez nem nem tejet, hanem édesítetlen mandulatejet tettem. Szokatlan, hogy nem édes, így érzésre több méz kellene bele, de ízre jó volt. Tudom, a zabpehely meg a méz nem túl jó ilyen étrendhez, de a tej lecserélésével is kb. 15g szénhidrátot "megspóroltam".

Én kávét egyáltalán nem iszok, ezek a reggelik, amiket írtok, nem igazán játszanak nálam. Bár lehet rá kéne szoknom a kávéra....azt most ártalmas vagy nem? Pár éve valamiért fejembe vettem, hogy nem tesz jót és leálltam vele. Hogyan főztök kávét? Párnás is jó vagy kotyogóssal?

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#379) Cathfaern válasza Atlantis (#378) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem ártalmas a kávé :) Persze túl sok koffein nem jó, de itt arról beszélünk, hogy napi 5+ kávét iszol. Mi kotyogóssal főzünk, de jó a párnás is, ezen nem sok múlik.

(#380) koxx válasza Atlantis (#378) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kotyogós kávé sztem szar. A működési elve miatt megégeti a kávét, ha nem jó szemcsefinomságra van őrölve akkor is rossz lesz.
Én nagy újhullámos kávé fan vagyok, de nekünk is van otthon egy nespresso gép, egész jó minőségű kávét lehet készíteni vele, egyedüli hátránya talán a gép és a kapszulák ára. De ha nem iszol napi 5-öt csak mondjuk egyet (mint én) akkor bőven kibírható.
A kávé pedig egészséges, szigorúan cukor nélkül fogyasztva. (ha tejjel iszod amúgy is van benne)

(#381) Jim Tonic válasza Atlantis (#378) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én laktózmentes tejet ittam, viszont a méz az nagyon nem passzol.
Esetleg érdemes lehet még megnézni egyes ételek glikémiás indexét.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#382) Atlantis válasza koxx (#380) üzenetére


Atlantis
veterán

Valami gépünk nekünk is van otthon, asszem valami párna kellett hozzá, nem kapszulás, de mivel én nem iszom, asszony magának nem főz, csak instant kávét.

Többieknek is kösz a válaszokat.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#383) joelke HU válasza Atlantis (#378) üzenetére


joelke HU
senior tag

a zabpehely már önmagában magas szénhidrát tartalmú. már egyetlenegy evőkanal is kb 15 g szénhidrát van és akkor még hol van a méz... Ehh... ezeket szerintem felejtsd el. a kávét én is reggel kapszulásat iszom. este ha megkívánom, akkor már főzőtt de koffeinmenteset.

Motorola G51

(#384) Dark Archon válasza Atlantis (#378) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem feltétlenül jó a kávé. Nekem magas vérnyomásom van, amire gyógyszert is szedek, szóval nem hiányzik. A másik meg, hogy ugyanaz a bajom vele, mint a tejjel: f**at. Maradtam a Nescafe 3in1-nél.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#385) Atlantis válasza joelke HU (#383) üzenetére


Atlantis
veterán

Annyira azért nem vészes, 50g-ot szoktam enni reggel, ez kb. 5 evőkanál, ebben a zacskója szerint 28,3g szénhidrát van. A mézet nem tudom...

Asszony egyébként teljesen hülyének tart, hogy egyáltalán elhiszem, hogy a zsír jó. :) Ez teljesen szembemegy azzal, amiben eddig hittünk. Még azért én is kissé szkeptikus vagyok...

Dark Archon: a sima tej az én belemnek se tetszik, de a laktózmentessel nem volt bajom. Kávé megindítja a dudvát, azt hittem, ez természetes.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#386) Cathfaern válasza koxx (#380) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mi ugye erősen tejeskávénak isszuk (1dl tejszín + 2dl mandulatej + kávé), abban majdnem mindegy milyen kávé megy bele (nem teljesen, de majdnem). Feketén én se szeretem. Viszont drasztikusan olcsóbb, mint a kapszulás (20-30 Ft / adag). Akkor már kéne venni vagy normális karosat, vagy automatásat, de abból meg a jobbak elég horror összeg. Szóval egyelőre jó a kotyogós, max majd valamilyen jeles alkalomra meglepjük / meglepetjük magunkat egy normális kávéfőzővel :)

Jim Tonic:
Laktózmentes tejben ugyanannyi cukor van, mint a laktózosban (laktózt nem kiveszik belőle, csak másfajta cukorrá alakítják)

Dark Archon
3in1-ben is tej meg kávé van :) Amúgy jó eséllyel a ketogén étrend megszüntetné a magas vérnyomásodat...

Atlantis
Igazából nem kell nekem hinni. Cikkben is sok link van amin el lehet indulni, illetve nagyon sok tanulmány van, ha nem is konkrétan ketoval kapcsolatban (azzal kapcsolatban is azért van már elég sok), de például koleszterinnel, zsírral kapcsolatban... amikor először hallottam az egészről, én se gondoltam, hogy ez valami használható dolog lehetne. Aztán elkezdtem utánanézni és meggyőzött.

[ Szerkesztve ]

(#387) Atlantis válasza Cathfaern (#386) üzenetére


Atlantis
veterán

Laktózmentes tej tudtommal sima tej, csak hozzá adják azt a laktáz enzimet is, ami hiányzik a beledből, hogy fel tudd dolgozni.

Én még olvasgatok utána, aztán meglátjuk. Elgondolkodtató. Tavaly erdoke-nek is voltak hasonló írásai, már akkor is elgondolkodtatott, csodálkozom is, hogy nem kommentelt még ide.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#388) Dark Archon válasza Cathfaern (#386) üzenetére


Dark Archon
addikt

Mutatóban van benne némi kávé meg tejpor valóban, de úgy ennyi. Távol áll egy rendes kávé mennyiségétől.

Örökölt a magas vérnyomásom. Én szeretek azt enni, amit akarok, meg szerintem ezzel nincsen gond, amíg az ember változatosan eszik mértéket tartva és mozog eleget. Ilyen-olyan étrendeket tartani nagyon divatos lett manapság, de én nem szándékozom felborítani a szervezetem egyébként is érzékeny egyensúlyát.

Rövid az élet ahhoz, hogy egyoldalúan táplálkozzak (ne élvezzem az ételt) és ne egyek meg egy francia krémest, ha úgy tetszik :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#389) Jim Tonic válasza Cathfaern (#386) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Bocsesz, sallang módon fogalmaztam. A laktózmentes tejet nem alternatívának írtam, hanem arra céloztam, hogy a tejet pl. én sem teljesen hagytam el, kávéba én beleraktam, de az is igaz, hogy ételként nem fogyasztottam.
Persze, a laktózmentes tej pont attól édeskésebb, hogy benne van a lebontott laktóz.
Viszont a méz szerintem semennyire nem fér bele. 1 g méz szénhidráttartalma 0,8 g, tehát szinte tömény cukor. Emellett 55 a glikémiás indexe, ami már alkalmas arra, hogy dobálja a vércukor szinted, a ketogén étrendben pedig kulcsfontosságú, hogy ne hullámozzon, mert leáll a ketózis. (A tej glikémiás indexe ennek a fele). Kiskanállal enni cukrot egyik diétában sem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#390) Cathfaern válasza Dark Archon (#388) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Örökölt a magas vérnyomásom."
Vagy az étrended örökölt :)

Amúgy rákerestem, egy adag nescaféban 56mg koffein van, egy espressoban meg 40-80mg, főzéstől függően. Szóval ha vérnyomás miatt nem akarsz kávét inni, akkor nescafét se igyál.

"Rövid az élet ahhoz, hogy egyoldalúan táplálkozzak (ne élvezzem az ételt) és ne egyek meg egy francia krémest, ha úgy tetszik :)"
Magas vérnyomás elég nagy rizikófaktor a szívproblémákhoz, és így a rövidebb élethez is.
Másrészt én kifejezetten élvezem amiket megeszek ketón :)
De igazából az emberek táplálkozásával az a legnagyobb gond, főleg nyugaton, hogy az ételeket élvezeti cikknek tekintik és nem pedig energia és tápanyagforrásnak. Nem, én se vagyok mentes ettől, de ettől függetlenül nagyon rossz hozzáállás az, hogy azért akarok X dolgot megenni, mert élvezem, függetlenül attól, hogy milyen hatása van a szervezetre. Egy sztori jut eszembe erről, nem tudom, hogy csak UL-e, vagy valós eset (simán el tudom képzelni az utóbbit), de idevág: egy idősebb bácsiról van szó, akit már többedszer vittek be kórházba gombamérgezés miatt. Próbálták oktatni, hogy vigye el szakértőhöz mielőtt megeszi, de erre kiderült, hogy az öreg gombaszakértő volt és tudta, hogy mérgező gomba. Erre megkérdezték tőle, hogy de akkor miért ette meg? Erre az volt a válasz, hogy "Mert annyira finom!"...
Ugyanezt persze el lehetne mondani dohányról vagy alkoholról is persze, plusz bizonyos szokásokról is, pl. 8 óra ülőmunka után odaülni még 4 órát a gép elé netezni / játszani / stb. És nem, én se vagyok tökéletes :) De legalább foglalkozok a problémával, és nem mondom azt, hogy nincs semmi baj azzal, ha 8 óra után még ülők 4 órát

[ Szerkesztve ]

(#391) Vektor_75 válasza Cathfaern (#390) üzenetére


Vektor_75
csendes tag

hejj, nagyon formában vagy ma a tőmondatokkal :)

köszönöm a reggelivel kapcsolatos válaszokat mindenkinek!

Valójában a kávé nálunk nem része a reggelinek, habár szokott feleségem capuccino-t inni, de az meg koffein mentes viszont tejjel csinálja. Van hogy erre jut csak idő és ennyi a reggeli, nálunk a hétvége csak amikor valódi reggelizésre jut idő, már ha a kolbász sajt sonka kombó nem számít annak :D

A zabkása és egyéb tej alapú reggelik helyett sokkal inkább a kenyér alapú szendvics vagy péksütik (kakaós csiga, croissant) azok amelyek nála és a családban a gyerekeknél alapnak tekinthetőek, ezek helyett keresnék alternatívákat.

újfent köszönöm előre is!

(#392) Auratech


Auratech
őstag

A tojásos, kókuszreszelékes-sajtos dolgot kipróbálom, mivel tökegyszerű... Köszönöm!
Kókuszreszelék meg épp sok van...
Nem ragad a pohárba? Lehet, hogy szilikonos muffin- őzgerincformába teszem...Abból biztos kijön.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#393) Polllen válasza Atlantis (#387) üzenetére


Polllen
nagyúr

Hasonló volt, de nem ketogén. Ezt ő ki is emelte többször a kommentekben.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#394) Cathfaern válasza Vektor_75 (#391) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"A zabkása és egyéb tej alapú reggelik helyett sokkal inkább a kenyér alapú szendvics vagy péksütik (kakaós csiga, croissant) azok amelyek nála és a családban a gyerekeknél alapnak tekinthetőek, ezek helyett keresnék alternatívákat."
Meg lehet próbálkozni a lentebb leírt kókuszreszelékes kenyérpótlással, mondjuk én még nem próbáltam, szóval nem tudom milyen. Aztán "szendvicsszerű" dolognak lehet olyat, hogy salátba levélbe tenni (vagy tekerni) sonkát, sajtot (sonkát / sajtot meg is lehet vajazni).
Péksüteményeket nem fogod tudni helyettesíteni, találni ezer plusz egy receptet persze, de egyik se fogja megközelíteni se az igazit, innentől kezdve meg mindig azt fogja érezni, hogy csak valami pótlékot eszik. Ami hosszútávon úgyse megy. Szóval kell némi kísérletezés és kreativitás, amihez meg kell az is, hogy ő is akarja az egészet. Ha az elhatározás meg van, akkor szerintem úgyis kitalálja az ember, hogy mit szeretne :)

(#395) fordfairlane válasza Vektor_75 (#391) üzenetére


fordfairlane
veterán

A végén még kiderül, hogy a ham and eggs sokkal egészségesebb reggeli, mint a kakaóscsiga. :)
Persze nyilván sok múlik azon, milyen is az a sonka.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#396) Polllen válasza fordfairlane (#395) üzenetére


Polllen
nagyúr

Meg azon, h miben és hogyan sütöd.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#397) Jim Tonic válasza Polllen (#396) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Annyira szinte lehetetlen elbacni, hogy annyira rossz legyen, mint egy kakaós csiga. :)
Természetesen igazad van.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#398) Auratech válasza Cathfaern (#394) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem simán el kell felejteni a "szenvics" konfigurációt, ami roppant kényelmes és hordozható de túlhaladható. Kicsit kényszeres a ragaszkodás. Ahogy agyf@sz kaptam, mikor szójából pörköltet, meg izét... csináltak, hogy olyan legyen, mint a hús.., mer hát az embernek a húsra honvágya van..
Amikor azt mondja, hogy "..én nem iszom vizet.- Miért? Mert valaminek kell lennie benne..."
Olyan sokféle ételt esznek világszerte. A jó gyakorlatokat át kell venni és tovább lehet az élvezeti értékben jutni, mint a szenyó..
Megszoktam, hogy friss zöldséggel fogyasztok mindent, amit kenyérrel ennék. paprikával, uborkával, paradicsommal.. szelet almával... Nem kenem meg, beletöltöm a paprikába a sajtkrémes túrót, vajjal és azt harapom a kolbászhoz...

Auratech Field Recording

(#399) Cathfaern válasza Jim Tonic (#397) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Akartam mondani, hogy szerintem bármilyen "hagyományos" dietetikus is inkább azt mondaná, hogy ham and eggset egyél és ne kakaós csigát. Tojásra azt mondják, hogy jó dolog, csak mértéket kell tartani, napi max pár darab (keto szerint nem kell). Kakaós csiga meg tele van cukorral, azt meg igazán senki se javasolja.

(#400) Cathfaern válasza Auratech (#398) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jah, én teljesen egyetértek :) Csak valakinek egyszerűbb az átállás, mert régen is evett ilyen kajákat, csak mondjuk harapott mellé kenyeret is, van akinek nehezebb és elinduláshoz jó lehet, ha legalább pici hasonlót lát, mint amit megszokott. Szerintem idővel úgyis rájön mindenki, hogy nem éri meg ilyenekkel szórakozni. Vagy ha nincs más hobbija és/vagy sok a szabadideje, akkor akár szórakozhat is ilyenekkel :) "Frankenfood"-okat (pl. keto kakaós csiga, tuti létezik ilyen recept) én se támogatom, azokkal csak a baj van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.