Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) Gabbbb válasza MK VII (#8798) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Ezek a csak felül/alul ragadósak gyorsan leválnak, meg begyűjtik a koszt. Ha beválik, akkor legalább nem kell többet ezzel szórakoznom. Eladni nem szeretném őket.

[ Szerkesztve ]

(#8802) MK VII válasza Gabbbb (#8801) üzenetére


MK VII
veterán

Igen.. Ez lett volna a másik, nem elpoénkodott tippem..
Ha valami jó akkor abból a sok sem elég. :)

(#8803) pepetech válasza hislah (#8799) üzenetére


pepetech
őstag

Mate 9-nél mozgat alatt azt írják, hogy a Google naptár rosszalkodik állandóan szinkronizál, de ha kitörlöd a Google accot aztán vissza lépsz megszűnik a gond. De ha ez más jellegü hiba akkor sorry :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#8804) oggy71


oggy71
tag

Visszakaptam a telem, és ezek a fránya szervizesek kárpótlásként nem tették fel nekem a nougatot :-(!
Telekomos a tel. Jelenleg B141, feldobja a frissítő a 183-ast , de akkor további mókolás nélkül hetes nuku?

[ Szerkesztve ]

(#8805) MK VII válasza oggy71 (#8804) üzenetére


MK VII
veterán

Persze, hogy nem teszik fel.. Két-három napja erről is szólt kb a topik... Szolgáltatósra nem tesznek fel nem szolgáltatós romot.

(#8806) Balzak83 válasza oggy71 (#8804) üzenetére


Balzak83
senior tag

A B183 is egy teljesen jól használható verzió, a nougat kb 10℅-al lehet gyorsabb, és a redőny van egy kicsit átvariálva. Ha nem akarsz romolni, akkor frissíts inkább arra, amit felajánl.

(#8807) oggy71 válasza MK VII (#8805) üzenetére


oggy71
tag

99%-ban biztos voltam, hogy nem teszik fel, de most felteszem a 183-at s várakozok a drága jó telekomos hivatalos romra, ami talán karácsonyra kijön :-(

(#8808) oggy71 válasza Balzak83 (#8806) üzenetére


oggy71
tag

Pontosan ez lesz :-)

(#8809) Newlachka


Newlachka
őstag

Fejlemény Hicare sms ügyben:
Írtam a központi emailjukra, meg beszéltem az ÜF-fel.
ma jött egy mail,hogy írjam meg az imei számom nekik.
meglátjuk mi lesz belőle.

(#8810) Cunaja


Cunaja
Topikgazda

2 hét türelmet kérek mindenkitől bármi nemű segítségre, mert sajnos történt egy kis rendszerfennakadás a saját házam táján. ( P7 ).
Addig amíg nem vagyok kész, nem tudok senkinek segíteni. :W
Elnézést! :R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#8811) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Mit lehetne kezdeni az alkalmazások kezelésével? Egyáltalán nem tetszik az, hogy kézzel kell kilőnöm azokat.

(#8812) jófejsrác válasza Sungoo (#8742) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Így már jó lett, köszi!

(#8813) Newlachka válasza lenovomen (#8811) üzenetére


Newlachka
őstag

nougaton?
van olyan rész akkunál,hogy lezárás után bezárja azapk-kat

(#8814) ORCA58 válasza Newlachka (#8813) üzenetére


ORCA58
addikt

Azt tudja, neki más kell. :F

(#8815) Gabbbb válasza lenovomen (#8811) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Miért kell bármit is kézzel kilőni androidon?

(#8816) philoxenia válasza lenovomen (#8811) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Optimalizáló nem elég? Nekem az már P7-en is elég volt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8817) Sungoo válasza jófejsrác (#8812) üzenetére


Sungoo
addikt

(#8818) tiger71


tiger71
aktív tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy miképp tudom törölni a Huawei fiókomat? Nem a HiCare alkalmazásban, hanem a Huawei főoldalon.

Kb 2éve regisztráltam a Huawei Kínai oldalán, s most nem engedi a HiCare aktiválni a VIP garanciát. Azt írja, hogy regisztráljak ebbe a régióba egy fiókot! De előtte törölnöm kellene az előzőt, a mail cím és telefonszám miatt!

:F

Predator Helios 300...

(#8819) TomKiss


TomKiss
tag

Az alkalmazásikonok jobb felső sarkában kis piros karikában jelzik hány üzenet van, amit "kezelni" kell (pl.: levelezésnél hány olvasatlan levél van).
A Gmail alkalmazás nekem nem akarja jelezni. (az exch postafióknál/ikonnál jelzi az alapértelmezett mail ikon)

Be lehet ezt állítani valahol, hogy a gmail ikonon is ott legyen az olvasatlan levelek száma?

Mintha valahol találkoztam volna ilyen jellegű beállítással, de most sehol nem lelem (persze az is lehet, hogy másik rendszeren találkoztam ilyennel).

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#8820) Gabbbb válasza TomKiss (#8819) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Nova Launcher Prime+Tesla Unread a legegyszerűbb megoldás. (Illetve lehet, hogy nem az, a Huawei launcher-t nem ismerem.)

[ Szerkesztve ]

(#8821) fpetya86


fpetya86
újonc

Sziasztok! Nem bírtam magammal, és elkezdtem faggatni a Telekomot fb-on keresztül, hogy mi a helyzet a Nougattal. Kis beszélgetés után eljutottunk ahhoz a kérdéshez, hogy az publikus információ-e, hogy a Telekom megkapta-e már az új verziót tesztelésre. Ezt a választ kaptam:
"Egyeztetünk illetékes munkatársainkkal, válaszunkig kérjük még egy kis türelmedet!"
"Szia Péter! Már elfogadtuk az új verziót, így már csak a publikálásra várunk, azonban pontos időpontot azért nem tudunk adni, mert előfordult már olyan eset, hogy jóváhagytuk a frissítést, azonban a gyártó mégsem publikálta azt. Ügyfeleink, akiket folyamatosan tájékoztattunk a fejleményekről, hiába várták az újabb verziót. Megértésed köszönjük!"

Ha őszinte akarok lenni, kicsit meg is lepődtem, hogy a T-től ennyire konkrét választ kaptam. Miután felocsúdtam, írtam a Huawei-nek is, hogy a T-s infó fényében tudnak-e valamit mondani a publikálásról. Ha jön bármi válasz, megírom. :)

(#8822) bakkir


bakkir
tag

Sziasztok!

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy nem találom a rendszerben a mobilinternetnek a kezdő napjának megadását.
Jelenleg 7.0 van feltelepítve, de már a korábbi verzióban sem találtam meg.

Köszi a válaszokat.

(#8823) ujtzjani válasza bakkir (#8822) üzenetére


ujtzjani
tag

Ez engem is érdekelne én sem találtam. Nekem is 7.0-ás

(#8824) lenovomen válasza philoxenia (#8816) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Én azt nem szeretem. Sokkal kényelmesebb volt alkalmazás szalagon bezárni és az kényszerített bezárást csinált. Nem értem mi értelme van most ennek a képernyő lezárásos dolognak, hülyeség.

(#8825) laci1892 válasza Gabbbb (#8696) üzenetére


laci1892
senior tag

Ah vagy úgy. Így már más köszi az infót

(#8826) pepetech válasza tiger71 (#8818) üzenetére


pepetech
őstag

Nem kell emailt változtatni a meglévő fiókodban tudsz régiót változtatni. Állítsd magyarra.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#8827) gianone válasza bakkir (#8822) üzenetére


gianone
őstag

Próbáljátok ki, Nougatban is ott van-e még.

QUICKSHORTCUTMAKER Google Playből. Pici, tökéletes ikonlétrehozó app.

Ezzel megtalálható a régi Adathasználat, rejtve, de ott lehet a ROM-ban. Ezzel lehet állítani a fordulónapot.

1. QuickShortcutMaker elindítása
2. Activities listában megkeresni és megnyitni: Beállítások
3. Itt sokat kell lefelé görgetni vagy rákeresni az Adathasználatra, és megnyitni. A menüben a következő opciót kell megkeresni:
Beállítások / Adathasználat - com.android.settings / com.android.settings.Settings$DataUsageSummaryActivity
4. A "Tap to change label"-nél nevet lehet adni ikonnak
5. A " Tap to change icon."-nál meg lehet adni akár a saját témád ikonját, ha kiszedted belőle vagy letöltötted.
6. A “Try”-ra kattintva a funkció kipróbálható
7. A “Create” gombbal pedig egy parancsikont hoz létre a Főképernyőn, amivel bármikor elindítható.

Az alkalmazás eltávolítható, az ikon ott marad.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#8828) 2007ath válasza bakkir (#8822) üzenetére


2007ath
aktív tag

"a mobilinternetnek a kezdő napjának megadását"

Bekapcsolt mobilinternet mellett nézted? Samsungon pl. csak akkor jelenik meg a funkció, ha előtte engedélyezted az internet forgalmat.

[ Szerkesztve ]

(#8829) gianone válasza 2007ath (#8828) üzenetére


gianone
őstag

Amit írtam, annál is így van, EMUI-ban viszont sehogy.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#8830) gretzky77 válasza gianone (#8827) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi ez nekem is hasznos volt!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#8831) bakkir válasza gianone (#8827) üzenetére


bakkir
tag

Hát sajnos nem változott semmi.
Végigmentem a lépéseken, de az ikonra kattintva ugyanazok a menüpontok jelentek meg, mintha csak szimplán belementem volna a mobiladatba.

(#8832) gianone válasza bakkir (#8831) üzenetére


gianone
őstag

Kikapcsoltad wifit és bekapcsoltad mobiladatot?

Illetve indíts el valami netes alkalmazást, és utána.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#8833) bakkir válasza gianone (#8832) üzenetére


bakkir
tag

Hát sajnos továbbra sem jó. Kicsi kínaiak nagyon elrejtették az enyémben :N

(#8834) gretzky77 válasza bakkir (#8833) üzenetére


gretzky77
veterán

Nekem működik ,elsőre meglett a leírtak alapján!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#8835) gianone válasza gretzky77 (#8834) üzenetére


gianone
őstag

Nougatod van?

Nokia 1610i Huawei Nova

(#8836) szendo777 válasza gianone (#8832) üzenetére


szendo777
tag

Igaz nekem Honor 8 van de nálam sem működik. :)

Honor 10 kék

(#8837) gretzky77 válasza gianone (#8835) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia nem ,nekem P9 plus van azon még csak 6-os fut

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#8838) gianone válasza gretzky77 (#8837) üzenetére


gianone
őstag

Aha, 6.0-án mindenkinek jó volt. Majd lehet, megnézegetem Nougaton is, nincs-e benne valahol.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#8839) Sebibalu


Sebibalu
őstag

A hivatalos rollback menetét le írná valaki? Szeretnék vissza menni 6-ra.

(#8840) MLA


MLA
tag

Sziasztok. Azoktól kérdezem akik már szervizeltették garanciálisan a mobilt. Gond lehet-e ha a jótállási jegyen nincs dátum, vagy tudják valami módon ellenőrizni mikor lett véve (pl. gyártási szám alapján)

(#8841) MK VII válasza Sebibalu (#8839) üzenetére


MK VII
veterán

BL-t nyitsz, TWRP-t felteszed, aztán ezt felteszed, aztán 3 gombossal a C432B136-ot...
Utána már fel fogja ajánlani a frissítést vagy B170-re vagy B182-re.
Összefoglalóban ott a leírás..

(#8840) MLA
Nincs belőle gond.

[ Szerkesztve ]

(#8842) Gabbbb válasza MLA (#8840) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Kicsi az esélye, hogy ezzel gond lenne. Van valamilyen kísérőiratod is. Akár internetes számla, vagy egy blokk. Na meg Hicare aktiválás dátumát is látják.

[ Szerkesztve ]

(#8843) MLA válasza Gabbbb (#8842) üzenetére


MLA
tag

Na pont ez a gond. Használtan vett telefonról beszélünk. Csak jótállási jegy van, és azon is csak a cég bélyegző. Valószínűleg aki vette aktiválta a Hicaret. A második kérdésem pont ez lett volna. Ha az előző tulaj regisztrálta a Hicaren a telefont én már nem fogom tudni használni?

(#8844) MK VII válasza MLA (#8843) üzenetére


MK VII
veterán

Nem kell számla sem blokk sem... A garancia papír is csak formalitás miatt kell nekik...
HiCare-t te is be tudod regisztrálni magadnak viszont ahhoz kell az előző tulaj is, mert az ő adataival lehet csak kiléptetni a telefont az HiCare regisztrációjából.

(#8845) treck1985


treck1985
tag

A P7 topic elég inaktív jelenleg, ezért itt is megkérdezném, hátha valaki csinálta már a műveletet! :) [link] Előre s köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#8846) Cunaja válasza treck1985 (#8845) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Nem inaktív, csak a 19204sz. hozzászólásban ott a link, hogyan kell. Azért nem válaszoltak, mert gondolom nem cseréltek. :W

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#8847) MK VII válasza treck1985 (#8845) üzenetére


MK VII
veterán

Szia..
Szerintem eltévedtél.. Teljesen más a P9 szerelésének a metódusa, mint a P7-é.
Ahogy elkezdtél videókat nézni róla azon a vonalon továbbhaladva megkapod a választ is.
Ha ragasztott a hátlap akkor ugyan úgy ragasztani kell vissza. Viszont nagyon meg kell választani a ragasztót, mert állandóan el fogja engedni a hátlapot, ha nem megfelelő ragasztóval ragasztod vissza.

Nem értem, hogy hogy kötöttél itt ki.. :)

[ Szerkesztve ]

(#8848) MLA válasza MK VII (#8844) üzenetére


MLA
tag

Köszönöm

(#8849) treck1985 válasza MK VII (#8847) üzenetére


treck1985
tag

Csak azért próbálkoztam itt is, mert vannak akik P7ról váltottak P9re. Gondoltam egy próbát megér...

(#8850) horist2


horist2
tag

Sziasztok!

Zavaros nekem ez a téma.

Most akkor kiadta már a Huawei a 7.0-ás rom-ot vagy nem?
Mert kerestem az oldalukon de nincs.

És ha van már hivatalos verzió akkor hol és hogy tudom felrakni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.