Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) Cunaja válasza bufi01 (#8400) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

FR = Factory reset :( Minden adat elvész!

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#8402) bufi01 válasza Cunaja (#8401) üzenetére


bufi01
tag

most küldték vissza szervízből alaplapcsere (2 hetes telót...) után,csak én előre felraktam azt a 10 progit amit használ,más nem veszik el csak a kicsi munka vele

(#8403) tyuli76 válasza MK VII (#8390) üzenetére


tyuli76
tag

Nekem is rezzen 1 az Axon,meg talán a Lenovo is

(#8404) pitweiler


pitweiler
csendes tag

Sziasztok!
Lehet hogy láma kérdés de honnan tudom hogy a bootloader nyitott egy telefonon?Hiába próbálom nyitni cmd-vel vagy SRKTool-lal nem sikerül sehogy sem.Telefonom kapcsolódik mert kiírja a sorozat számot de a kód beírása után már nem látja.Fastboot módban azt írja hogy phone locked (zöld) és FRP unlock.

(#8405) Cunaja válasza pitweiler (#8404) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

fastboot oem device-info ezt fastboot módban kell begépelni
Lock state. Itt írja ki.
Vagy amikor beirod ezt adb reboot bootloader, újraindul és ott is, locked= zárt, unlocked = nyitott.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#8406) pitweiler válasza Cunaja (#8405) üzenetére


pitweiler
csendes tag

Itt van a bibi.Ha beírom hogy fastboot oem device-info akkor kiírja hogy vár a kapcsolódásra.Előtte pedig azonosította a sorszámát már.

(#8407) cenzor válasza Sungoo (#8370) üzenetére


cenzor
tag

Igen, nyomtam FR-t a frissítés után. Nekem a 182 nagyon akadozott, és reméltem hogy az FR visszahozza a 182 előtti akadásmentes működést. Úgyhogy nyomtam FR-t és most megint olyan mint 1. napos korában. Nagyon jó :)

(#8408) #07400704


#07400704
törölt tag

Üdv.!
Nőcis színben kellene egy ilyen telefon az egyik kedves ismerősömnek, nevezetesen rózsa aranyban, vagy valami hasonlóan rózsaszínben virító megjelenésben, van valakinek tudomása róla, hogy Magyarországon vagy Németországban beszerezhető-e ilyen színben?

(#8409) japy válasza szegto (#8319) üzenetére


japy
őstag

És hol található az a gyári ikon?

(#8410) Sungoo válasza japy (#8409) üzenetére


Sungoo
addikt

2 napja tárgyaljuk, hogy P9-en nincs.

(#8411) MK VII válasza #07400704 (#8408) üzenetére


MK VII
veterán

Pont nemrég volt szó a rózsaarany változatról.. Magyarországon csak 1 év garival kapható.. Ez azt sugallja ,hogy nem kéne megvenni. Valószínűleg szürke importos nem gyári garis készülék..
Németországban valószínűleg biztosabb forrásból be lehet szerezni..

(#8412) japy válasza Sungoo (#8410) üzenetére


japy
őstag

Akkor mégiscsak fel kell tenni egy app-ot.

(#8413) MK VII


MK VII
veterán

Csak SD kártyáról lehet a 3 gombos megoldást megcsinálni?
Gondolkodok, hogy áttérek C432-re, mert valószínűleg a Telekom szarni fog rá a frissítésre.

(#8414) #07400704 válasza MK VII (#8411) üzenetére


#07400704
törölt tag

Köszi!
Én valahogy nem akadok rá ilyen színekre, de ettől még létezhet. :)

(#8415) MK VII válasza #07400704 (#8414) üzenetére


MK VII
veterán

Gsmhome forgalmazza egyedül Magyarországon. Tőlük szerzi be az emag is... Én nem venném meg őket..

[ Szerkesztve ]

(#8416) #07400704 válasza MK VII (#8415) üzenetére


#07400704
törölt tag

Igazán köszönöm!
Alszunk rá egyet :)

(#8417) gianone válasza MK VII (#8415) üzenetére


gianone
őstag

Próbáltam már múltkor utalni rá, hogy Emag nem szerez be tőlük semmit. Az egy piactér, ahol árulnak mások is, ahogy pl. Amazonon is. Ezt úgy képzeld el, hogy mintha Emagnak volna egy vásárcsarnoka, ahol árulja a saját portékáit is, de Mari néni is odamehet az övével.

[link]

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#8418) mcloud100


mcloud100
csendes tag

Sziasztok! P9-en a térerő ikon felett megjelent a 2G kis felirat.Hogyan kell eltüntetni? Mobiladat nincs bekapcsolva. Köszi!

"Most röhögöl, de szopni fogol"- Paulo Coelho

(#8419) MK VII válasza gianone (#8417) üzenetére


MK VII
veterán

Igazad van.. Elfelejtettem.. ;)

(#8420) tkonya válasza MK VII (#8413) üzenetére


tkonya
aktív tag

Én sd-ről csináltam, úgy működött.
Belső tárról történő telepítésről sajna nem tudok nyilatkozni.

Motorola Edge 30 Fusion

(#8421) tkonya válasza mcloud100 (#8418) üzenetére


tkonya
aktív tag

Milyen rom van a telefonon?? 6, vagy 7-es droid??

Motorola Edge 30 Fusion

(#8422) acelos


acelos
tag

Mi a feltétele annak , hogy a Nougat mejelenjen OTA,mert nekem a független L19c432-ön a Hicare-ben sem jelenik meg semmi.

[ Szerkesztve ]

(#8423) MK VII válasza acelos (#8422) üzenetére


MK VII
veterán

A szolgáltatások menüpont alatt a "rendszerfrissítés korai próba"-ra nyomj rá.. Ott elvileg meg fog jelenni a B360-as frissítés.. De ez még nem a végleges.
Alap rendszerfrissítés értesítést csak akkor fogsz kapni, ha OTA-n megjelenik.

(#8424) acelos válasza MK VII (#8423) üzenetére


acelos
tag

Köszönöm , akkor még várok ,mert ott nem jelenik meg.

(#8425) laci1892 válasza MK VII (#8423) üzenetére


laci1892
senior tag

Egyébként akik hicare-ből frissítették erre... Azoknak A beállítások menüpont alatt a frissítések menüben újból megjelenik majd az "N" ha elérhető lesz OTA-n jól értelmezem?

(#8426) Cunaja válasza pitweiler (#8406) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Amikor beírtad az adb devices parancsot, a telefonon engedélyezted a számítógép RSA ujjlenyomatát? Felugrik egy ablak a telefonon és engedélyezni kell, másként nem fog kommunikálni a PC-vel.
Ha kihagytad, akkor legyen csatlakozva a telefon és az usb hibakeresést kapcsold ki és be, ilyenkor megkérdezi megint.
Az op rendszer is lehet ludas. Amit tegnap linkeltem adb drivert azt kell alkalmazni win8; 8.1;10 -nél. Az összefoglalóban van a bootloader nyitás után.

Más!
Azért kell külső sd-kártya verzió váltásnál. 6-ról 7-re, mert másak a particiók, és hozzányúl a belső sd-kártyához is.
Ha teljes rom megy fel, akkor a 3 gombos módszer a külső sd-ről biztonságos.
A béta és a sima OTA nem nyúl hozzá, de a full rom igen.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#8427) mcloud100 válasza tkonya (#8421) üzenetére


mcloud100
csendes tag

Még a 6-os van rajta.

"Most röhögöl, de szopni fogol"- Paulo Coelho

(#8428) tkonya válasza mcloud100 (#8427) üzenetére


tkonya
aktív tag

De ugye nem C900BXX? Vagyis szolgáltatós romra nem frissítettél független romot? Mert amit írtál, az C900-as régiónál van.

Motorola Edge 30 Fusion

(#8429) mcloud100 válasza tkonya (#8428) üzenetére


mcloud100
csendes tag

Hát...... de igen.... C900as van....

"Most röhögöl, de szopni fogol"- Paulo Coelho

(#8430) tkonya válasza mcloud100 (#8429) üzenetére


tkonya
aktív tag

Akkor a választ az összefoglalóba találod.
C900 alatt nincs működő téma menü, nincs OTA, ékezetes sms-t sem tudsz küldeni, és megjelenik a hálózat típusa a térerő ikon felett.

Tegnap készült leírás, az átállás mikéntjéről.

Motorola Edge 30 Fusion

(#8431) Sungoo


Sungoo
addikt

Cunaja

"Kérnék mindenkit, aki frissíteni szeretne Android 7-re zárt bootloadernél, hogy működő telefonnál a produkt kódot olvassa ki a telefonból előtte. Ha ez nem történik meg, szerviz is lehet a vége a frissítésnek!
# * # 1357946 # * # *"

Megint lehagytad a csillagot az elejéről. :K

(#8432) MM


MM
őstag

B182-ről B360 pikk pakk felmászott a korai frissítéssel HiCare-ből. (L19)
Előtte SD-re csináltam biztonsági mentést.

Ha most csinálok egy FR-t, és utána visszaállítom a mentést, annak van értelme?

Egyébként egyelőre jól működik, helyenként kicsit laggol, üzemidőről még nem tudok nyilatkozni.

Abban a hitben voltam, hogy ez már a végleges verzió, de most többen írtátok, hogy nem... Most akkor melyik? Ha nem a végleges, OTA-n ugyanúgy megfog jönni így is?

(#8433) laci1892 válasza MM (#8432) üzenetére


laci1892
senior tag

Erre én is nagyon kíváncsi lennék...:/

(#8434) MK VII válasza MM (#8432) üzenetére


MK VII
veterán

"Abban a hitben voltam, hogy ez már a végleges verzió, de most többen írtátok, hogy nem... Most akkor melyik?"
Ez a korai próba verzió. :)
Valószínűleg a kész Nougat nem fog sokban változni szóval tekinthető szinte véglegesnek..
Hivatalos OTA Android 7-ig gondolom még apróságokat fognak változtatni..

(#8435) b3Ro


b3Ro
senior tag

Közben megérkezett a B361-es frissítés (L09). Minden jo, a memoria kezelés tűnik jobbnak eddig, de azért pár nap kell neki.

(#8436) hislah válasza b3Ro (#8435) üzenetére


hislah
aktív tag

Honnan érkezett? Melyik ROM-ra ment fel?

(#8437) laci1892 válasza MK VII (#8434) üzenetére


laci1892
senior tag

Ez azt jelenti, hogy ha eleve elérhető lesz a 7 OTA frissítése akkor, akkor a beállítások menüpont alatt újból felkínálja a rendszer a frissítés lehetőségét ?

Más...
A memória kezelés nagyon komoly lett. Állandó 1,50-1,90GB elérhető nekem úgy hogy böngészek, YouTube-ot nézek vagy híreket olvasok. Király.

[ Szerkesztve ]

(#8438) csabbikaa válasza hislah (#8436) üzenetére


csabbikaa
csendes tag

A (8343) hozzá szólásomban már irtam,hogy független Német Rom-ra !!

[ Szerkesztve ]

(#8439) MK VII válasza laci1892 (#8437) üzenetére


MK VII
veterán

Ha elérhető lesz az OTA akkor a beállítások-->frissítés menüpont alatt biztos meg fog jelenni..
Nagyon valószínű, hogy az nem B360 hanem B362 vagy akár egy még nagyobb számú build lesz.

(#8440) Gabbbb válasza MK VII (#8439) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Remélem a wifi ikont javítják! :D

(#8441) migabi24 válasza Gabbbb (#8440) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ha grafikai a hiba akkor egy téma is megoldja

(#8442) Gabbbb válasza migabi24 (#8441) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Nem grafikai hiba. Már kipróbáltam más ikonnal.

[ Szerkesztve ]

(#8443) moleculez válasza laci1892 (#8437) üzenetére


moleculez
veterán

És így mi értelme a 3GB RAM-nak? Ez olyan mintha lenne 10 literes kannád, de csak 3 literrel töltöd meg. Én pont azt várom, hogy ne legyen üres RAM, ha nincs hely valaminek, majd bezárja ami nem kell.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#8444) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

b136 romra nincs vmi nem korlátos tárhely? a mega.nz 1 giga fölött most már korlátozgat

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#8445) laci1892 válasza moleculez (#8443) üzenetére


laci1892
senior tag

Azért ha nem zárom be a már nem használt alkalmazásokat, akkor úgy marad nálam 1,10-1,20GB ram ami szerintem kifejezetten kellemes, főleg annak fényében hogy ilyenkor 6-7 app fut a háttérben ( ha nem lövöm ki azokat). Szóval van értelme. Ennél többet max akkor használnék ha játszanék a telefonon. De arra ott a PS :DD

Elég sok telefont / rendszert használtam már, de Android fronton idáig a Huawei tetszik nekem a legjobban pont a fent említett dolgok miatt. Relatívejol van optimalizálva az EMUI. Lassan 2 hónapja használom elég masszívan de idáig egyáltalán nem voltak megakadások.
Előtte notebook 4-em volt ott is 3gb rám volt de állandóan elfogyott. Elég idegesítő..

[ Szerkesztve ]

(#8446) vzoli1987 válasza vzoli1987 (#8444) üzenetére


vzoli1987
aktív tag

nem értem miért pont a b136 kell rá? ez is fullos és ua. az a vendor most amire állítottam a leírás alapján, elviekben fel tudom rakni vagy nem?

http://consumer.huawei.com/de/support/mobile-phones/p9_de-sup.htm

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#8447) vzoli1987 válasza vzoli1987 (#8444) üzenetére


vzoli1987
aktív tag

vki tegye be az összefoglalóba.:

b136 mirror link.: https://drive.google.com/file/d/0B4fkieEuQb3GY3RUSUQ4bHF2bzQ/view

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#8448) tkonya válasza vzoli1987 (#8446) üzenetére


tkonya
aktív tag

A válasz egyszerű. Gondolom, mikor elsőre belefutottak a népek a C900-as problémába ez a rom volt kint.
A leírásba azért ez került, mert ezzel sikerült. Egyébként, ahogy sikerül a feltelepítés, OTA-n már jelzi is a legújabb letölthető romot.

A leírás úgy készült, hogy olyan elemeket tartalmazzon amivel az átállás biztosan és probléma mentesen végrehajtható legyen.
Tehát a leírtak egy sikeres átállás lépései.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 30 Fusion

(#8450) Nessiel válasza #32839680 (#8449) üzenetére


Nessiel
csendes tag

Hál' istennek nincs ilyen hiba és a B360 nem béta szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.