Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) MK VII válasza treck1985 (#8849) üzenetére


MK VII
veterán

Ebben igazad van. Vannak itt volt P7 tulajok, de szerintem ezt az akku cserélős utat neked kell kitaposnod..
Én inkább a szervizre bíznám, ha hosszabb távon szeretnéd még használni a telefont. Annak sincs értelme, hogy valahogy megoldod az akksi cserét, de utána meg állandóan feljön a hálap és azzal kellene szerencsétlenkedned...

[ Szerkesztve ]

(#8852) Trevize1987 válasza horist2 (#8850) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Ez engem is érdekelne. Mármint, hogy hivatalosan kint van e vagy mi ez a nagy őrület? Mert korai hozzáférésben látom, de isten őrizz, hogy én bétateszteljem. Ha keresem, akkor meg önnek az aktuális verziója van, stb.

(#8853) MK VII válasza Trevize1987 (#8852) üzenetére


MK VII
veterán

Ami biztos tuti, hogy a korai próbás 7.0 az nem béta.. Biztos vagyok benne, hogy a már rendesen kiadott Nougat semmiben vagy csak nagyon apróságokban fog eltérni..

(#8854) MK VII


MK VII
veterán

Ezt a romolással már nem lehet magyarázni sajnos.. Ez már nem áll be sehogy sem..

Elkeserítő...
Remélem a nem korai próbás verzió jobb lesz akku téren, ha nem akkor kénytelen leszek visszamenni 6.0-ra.
Gyakorlatilag fele akkora lett a kijelző idő. Ez nem normális.
Bár lehet aztán, hogy már most elkezdik megutáltatni az emberel a P9-cet, hogy az újabb modelleket vegyék meg...
Nem lepődbrk meg rajta, ha szándékos lenne ez a akku téma a gyártó részéről.

Másfél-két nap helyett most már tölthetem naponta a telefont. Csodás .

[ Szerkesztve ]

(#8855) Newlachka válasza MK VII (#8854) üzenetére


Newlachka
őstag

nekem nincs vele bajom..
kb 9órája megy töltés nélkül a teló, mellette 1h 30min képernyő idő és 75%on vagyok..

(#8856) p2pp válasza MK VII (#8854) üzenetére


p2pp
őstag

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#8857) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Közben meg jött a szervizből a másik telegrács. Ki cserélték egy újra. :))

(#8858) philoxenia válasza Sebibalu (#8857) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Na bazz. ronthatod el megint.... :(

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8859) dl650 válasza Newlachka (#8855) üzenetére


dl650
tag

Nálam most 42%-ál van 3 óra képernyő idő 7.0 Nougat. L19 és két sim kártyával használom.Általában 4-5 órát megy el egy töltéssel,néha hatot.Persze az ember nem egyformán használja a telefont. 6.0-n talán kicsit többször érte el a hat órás képernyő időt./ Bocsánat,MK VII -nek szántam/

[ Szerkesztve ]

(#8860) Balzak83 válasza MK VII (#8854) üzenetére


Balzak83
senior tag

Egy kicsit nálam is mintha csökkent volna, de átlag max. 30-40 perc lehet. Ez még elviselhető kategória, de nálad rosszabb lehet a helyzet.

(#8861) Sebibalu válasza philoxenia (#8858) üzenetére


Sebibalu
őstag

Ne kiabáld el mert a másikra most megy vissza a 6os :DD

[ Szerkesztve ]

(#8862) tkonya válasza MK VII (#8841) üzenetére


tkonya
aktív tag

Na nee...
A hivatalos visszaálláshoz, a huawei oldaláról letölthető a rollback package. Aki hivatalos tesztelő volt, annak a felhasználási feltételekbe levagyon szerintem írva, mint ahogy a 6-os droid esetében, mit hogyan kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 30 Fusion

(#8863) fpetya86 válasza fpetya86 (#8821) üzenetére


fpetya86
újonc

No, közben válaszolt a Huawei is. A lényeg: "Konkrét dátumot egyelőre nem tudunk megnevezni, de az információ helyes, a frissítés hamarosan elérhető lesz."
Dátum nincs, de persze azt nem is vártam. Viszont ezek alapján az már tudható (Telekom és Huwai is ugyanezt mondta), hogy a Telekom már megkapta tesztelésre az új verziót, sőt, jóvá is hagyta, így innentől a Hawei-en múlik, hogy mikor publikál. Ez annyiban szerintem jó hír, hogy szolgáltató miatt már nem lesz csúszás.

(#8864) tkonya válasza tkonya (#8862) üzenetére


tkonya
aktív tag

Vagy a letöltött rollbackbe...már nem emlékszek tisztán😃

Motorola Edge 30 Fusion

(#8865) xtmod válasza dl650 (#8859) üzenetére


xtmod
senior tag

az l19-en az még nem végleges verzió, ha jól gondolom.

(#8866) MK VII válasza tkonya (#8862) üzenetére


MK VII
veterán

Aha.. Na látod ezt nem tudtam.. De köszi...

(#8867) dl650 válasza xtmod (#8865) üzenetére


dl650
tag

Nem tudom. A Hicare által felajánlott B360.

(#8868) haspok07 válasza MK VII (#8854) üzenetére


haspok07
tag

Nekem is 3 óra körüli időm van de van még 51% az akksiban. Android 7 van fent. Játszok, internetezek, zene stb...
Talán a beállításokat kellene hangolni.

(#8869) Gabbbb válasza haspok07 (#8868) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Nekem is ugyanilyen nagyjából, L19 1 szimkártyával, facebook appok le vannak gyalulva róla.

[ Szerkesztve ]

(#8870) Sungoo válasza MK VII (#8854) üzenetére


Sungoo
addikt

Ne keseredj el, az enyém is ilyen szar! :D Mondjuk fent van a FB-messenger páros, a fő aksigyilkos. Naponta kell tölteni? Na és, nem az esőerdőkben élünk. Este feltölt, és jóvan'. Az online világ, az állandó szinkronizáció már csak ilyen.

(#8871) redbiro válasza Sungoo (#8870) üzenetére


redbiro
őstag

így van, mindkettő brutálisan eszi az akksit :)

it never gets easier, you just go faster

(#8872) Gabbbb válasza redbiro (#8871) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Swipe for facebook 1000Ft-ba kerül és kb. megoldja ezt a problémát.

(#8873) Viktor0610 válasza Gabbbb (#8872) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az ingyenes is jó, és ugyanúgy segít. :D

Samsung Galaxy A54

(#8874) Sungoo válasza Gabbbb (#8872) üzenetére


Sungoo
addikt

Ha jó, nem probléma az az ezres. Mi a tapasztalat, jelez üzeneteknél? Sok adás-vételi csoportban benne vagyok, fontos lenne. Esetleg privátban is, ne itt szemeteljünk...

(#8875) Gabbbb válasza Sungoo (#8874) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Én nem használok facebook alkalmazást telefonon, ha kell böngészőből szoktam nézni, de testvéremnek bevált, ennél többet nem tudok mondani.

(#8876) MK VII válasza Sungoo (#8870) üzenetére


MK VII
veterán

De el vagyok keseredve. :)
Nekem nincs fent semmilyen faszbúk meg ilyen szarok.
CSR Racing 2 van fent, Honfoglaló meg a Viber.
Ezek közül a CSR 2-őt használom minden nap, de 6.0 alatt, ha játszottam is sokat akkor sem kellett naponta töltenem.. Akkor is megvolt a 6 óra körüli kijelző idő.
Most gyakorlatilag úgy állok, hogy ha reggel leveszem a töltőről és azt szeretném, hogy kibírja mondjuk este 10-ig akkor délután töltenem kell.. Eddig nem kellett ezen görcsölnöm.. Email, netezés, hívások, játék egész nap és valamikor másnap kellett töltőre tennem..
Most tényleg, ha mondjuk este megyek valahova akkor napközben mindenképp töltenem kell...
Ez biztos, hogy a rom számlájára írható, mert előtte nem volt ilyen gondom. Sőt előtte még faszbúkoztam is rajta sokat, meg messengereztem is, és akkor is kibírta másnap délig tuti.. Most már faszbúkom sincs.. Gyakorlatilag lecsökkent az app használatom szinte két appra, Chrome meg CSR 2 és ezek ellenére is megfeleződött a kijelzőidőm..

Megszoktam, hogy nem kell már délután keresnem a töltőt, sőt másnap is van, hogy csak estefelé..
Ezek után nekem ez a 4 óra alatti kijelző idő, igen is fájó pont.

[ Szerkesztve ]

(#8877) Gabbbb válasza MK VII (#8876) üzenetére


Gabbbb
senior tag

2 éve használtam a Viber-t, akkor megölte a telefonom akuját és azóta se tettem fel, de sok embernél nem okoz problémát, törlése azért egy próbát lehet megérne. Játszani én játszom a telefonomon, de az elképzelhető még, hogy CSR2 támogatja a Vulkánt és így többet fogyaszt a telefon, te meg nem veszed észre, hogy esetleg picit jobban fut.

[ Szerkesztve ]

(#8878) csiadr válasza p2pp (#5359) üzenetére


csiadr
újonc

Szia! A differencia ott van, hogy a C432-es ROM általában egy lokalizációt jelöl, a C900-as módosulás pedig International/Open EU ROM. Nekem is C900-as lett, nincs vele semmi baj.

(#8879) JDMKid válasza MK VII (#8854) üzenetére


JDMKid
tag

Nálad lesz valami gond, az első töltés után nekem is merült, de most a harmadik után már hibátlan. Pedig messengerem is van.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#8880) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Na vissza is ment a 182. Bl nyit, rollback rom fel. Utána 3 gombos EU rom. Violá :))

Ja és persze a szemét már fel is dobta a 360at HiCare nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#8881) Gabbbb válasza JDMKid (#8879) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Azt is érdemes figyelembe venni, hogy Nugát alatt az AOT compiler csak akkor optimalizál, ha töltőn van a telefon, ki tudja meddig kell töltőn tartani, mire a Google algoritumus relax üzemmódban előfordítja az összes app-et.

(#8882) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Családi idill :DD

(#8883) Strangers


Strangers
tag

Az lenne a kérdésem hogy a véleményetek szerint a P9 LITE és a P9 közötti árkülönbség a tudás beli különbséget valósan tükrözi e? Tehát van e olyan különbség a kettő között amiért megéri a kb kétszer annyi árat a P9?

Kösz a választ annak aki válaszol!

(#8884) dunc válasza Strangers (#8883) üzenetére


dunc
nagyúr

Mindkettő szuper készülék, de a P9 ad egy olyan minőségi érzetet, ami nagyon kellemes. Ha teheted P9, ha nem P9 lite, rosszul nem jársz. Nekem P9 útán kevés volna a Lite, amúgy meg lite ha nem lett volna P9, ez egy ilyen paradoxon. :))

(#8885) laci1892


laci1892
senior tag

Különben nem tud dóm ki hogy van vele...
De 3 hónap használat után nagyon meg vagyok a telefonnal összességében elégedve. Viszont baromira zavaró hogy nem fért bele az árba azIR vezérlő meg az eqaulier. Kár érte :/

(#8886) japy válasza MK VII (#8854) üzenetére


japy
őstag

Lehet ez az miatt lehet hogy kivették az energia ellátásból a 3 állítási lehetőséget és most teljes gázzal dolgozik a rendszer! ( amit ugyan nem fogsz észrevenni az alkalmazásokban-de az akkuidőben igen!)

[ Szerkesztve ]

(#8887) Strangers válasza dunc (#8884) üzenetére


Strangers
tag

Értem, tehát a különbség inkább a prémium minőségi érzetben van mint tudás béli különbségben?

(#8888) dunc válasza Strangers (#8887) üzenetére


dunc
nagyúr

Tudásba is, kérdés kihasználod e? A lite is egy minőségi készülék.

(#8889) tkonya válasza p2pp (#5359) üzenetére


tkonya
aktív tag

Pár különbség azért van.
C900 alatt nincs letölthető téma menü, csak a helyi témákat éred el.
Nincs ékezetes sms küldésre mód
Nincs OTA
Viszont a térerő ikon felett megjelenik, éppen milyen hálózatot használ a telefon.
Egyéb "extra" nincs😃
Semmi gond egyébként alapból a C900-al.

Motorola Edge 30 Fusion

(#8890) Gabbbb válasza Strangers (#8883) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Sebesség és kamera. p9 processzorának nyers számítási teljesítménye kb. 2x-es. Kamera pedig szintén sokkal jobb. Mindenkinek magának kell eldönteni, hogy megéri a többlet árat, viszont úgy általában androidos telefonok között kamerán én sebességen kívüli különbség nem sok van, ezért kell fizetni.

(#8891) pepetech válasza JDMKid (#8879) üzenetére


pepetech
őstag

Én nem értem ezeket az sot-kat. P9 soha nem bírt 4 óránál többet. A mate9 a p9-hez képest atom reaktornak számít és itt csinálok 6-7 órákat. Mate9-el csinálnál 12 órát ezek szerint. Pedig majdnem 7 hónapig volt nálam a P9. Na mind 1

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#8892) Gabbbb válasza pepetech (#8891) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Akkor a p9-ed akkumulátora hibás volt, vagy nálad is beragadt a facebook.

(#8893) Viktor0610 válasza pepetech (#8891) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pedig tök egyszerű. A SOT-ra igen nagy hatással van pl. a kijelző fényereje és az, hogy mire használod a készüléked.
Ha pl. min./alacsony fényerőn nézel videókat, biztosan jobban fogja bírni, mint ha magas/full fényerőn netezel, játszol.
Ja, igen, és az sem mindegy, hány és milyen programok vannak feltelepítve, azokat mennyire hagyod a háttérben garázdálkodni az erőforrásokkal. Nekem pl. fenn van ugyan az FB/Messenger duó, de háttérbeküldve a Greenify fagyasztja őket, így sokkal jobban bírja a készülékem, mint mikor nem jegeltem ezeket. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#8894) gretzky77


gretzky77
veterán

Sziasztok tudom ez P9 plus kérdés de hátha! Szerintetek ez igaz lehet?

" Tudtommal ha ugyanolyan készülékre teszel fel hozzá készült gyári romot, aminek a lokalizációja sem eltérő (másképp fogalmazva: csak a B... utáni három szám magasabb, mint a jelenlegi romé, az előtte lévö karakter-sor ugyanaz) , akkor nem kell bootloadert nyitni. "

Ez a mostani telekomos VIE-L09C150B160 és ez menne fel VIE-L09C150B32.

P9 plus frissítésére vonatkozna a kėrdés,hogy telekomosra tennék független romot!?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#8895) Newlachka válasza pepetech (#8891) üzenetére


Newlachka
őstag

(#8896) Cunaja


Cunaja
Topikgazda

SOS linkeljen nekem valaki a telefonnal készített Raw képeket. :R

A Honor8-as tulajok bombáznak vele, és tetszik. A Mai napon valamelyiket megveszem. Az új rommal a Honor 8 is jó már, és a gyártó is csiszolt közben rajta.

Aki jobban meggyőz, azt rendelem!

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#8897) gretzky77 válasza gretzky77 (#8894) üzenetére


gretzky77
veterán

Ami felmenne annak 321 a vége csak lemaradt.

cunaja : nyers raw kellene vagy már utómunkázott? Igaz nekem P9 plus van

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#8898) laci1892 válasza pepetech (#8891) üzenetére


laci1892
senior tag

Reggel 6 óta használom a telefont.

(#8899) Gabbbb válasza Cunaja (#8896) üzenetére


Gabbbb
senior tag

https://mobilarena.hu/teszt/huawei_p9_9_pont_feketen-feheren/kamerak_masodik_resz.html

Itt a mobilarena teszt tele van raw-ból csinált jpeggel. Pl ez: [link] vagy ez[link]

[ Szerkesztve ]

(#8900) philoxenia válasza Sebibalu (#8882) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ugyi milyen faszányos a gyári tok?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.