Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos telefont kell vennem, és arra gondoltam, hogy a C típusú usb-vel kéne venni, ha már lassan 2017-et írunk.
:-)

Nézem ezt a P9-et, szép meg minden, de az vajon mit jelent a specifikációban (gsmarena), hogy:
USB: Type-C 1.0 reversible connector
:F

Amit még nézek, az a Sony X Compact, ott azt írják:
USB: v2.0, Type-C 1.0 reversible connector
:o

Most ez azt jelenti, hogy a P9-et nem tudom tölteni erre-arra járva a szinte mindenütt megtalálható micro usb kábellel, de bezzeg a Sony X Compactot igen?

Köszi a felvilágosítást!
:R

(#5452) darál0w válasza mckay (#5451) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mindkettő type-c...egiket sem tudod micro usb-vel tölteni

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#5453) Horvi


Horvi
őstag

Valakinek van tapasztalata esetleg ezzel a védőüveggel?

Hello darkness, my old friend...

(#5454) szőr Artúr válasza darál0w (#5452) üzenetére


szőr Artúr
tag

Én kaptam egy adaptert a sajátomhoz, amivel micro USB kábelre is rá lehet dugni. Tölteni tudom vele, egyéb célra még nem használtam.

(#5455) darál0w válasza szőr Artúr (#5454) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

Adapterrel természetesen lehet... Nekem is van autos micro toltohoz

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#5456) migabi24 válasza mckay (#5451) üzenetére


migabi24
nagyúr

Jól nekiszaladtál a telefonvételnek, pont azt a speckót választottad ki ami még inkább hátrány mint előny

(#5457) MK VII válasza Horvi (#5453) üzenetére


MK VII
veterán

Vannak tapasztalatok... Nem érdemes pénzt kiadni érte...
Nincs olyan üveg a P9-re ami megfelelne minden tekintetben. Akármelyiket veszed, kis idő után inkább leszednéd vagy lejön magától. :) Szóval csak pénzkidobás.

[ Szerkesztve ]

(#5458) Horvi válasza MK VII (#5457) üzenetére


Horvi
őstag

Rendben köszi. Azt hittem ez már egy fokkal jobb mint amit annakidején rendeltem de akkor hagyom. Max marad a sima fólia tőlük. :DD

Hello darkness, my old friend...

(#5459) the_pimp válasza MK VII (#5457) üzenetére


the_pimp
senior tag

Még régebben volt itt téma egy fóliáról, ami ugyan drága volt, de tökéletesen passzol.
Az viszont még mindig mosolyogtat, hogy a gyári fólia kicsi rá, amit a dobozból veszek ki.

(#5460) MK VII válasza the_pimp (#5459) üzenetére


MK VII
veterán

A gyári fólia nem csak kicsi, de még használhatatlan is.

[ Szerkesztve ]

(#5461) aximcore


aximcore
csendes tag

Sziasztok, tegnap sikeresen összetörtem az üveget rajta, még 3 hónapon belül van a készülék illetve regisztrálva is van, így ha minden igaz akkor jár a gyártói garancia rá. Pesten van több szerviz is ahol csinálják esetleg van valakinek valami tapasztalata valamelyikkel ? Illetve nagyjából mennyi időt vehet ez igénybe a javítása ? :R

(#5462) WolfLenny válasza MK VII (#5457) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Nem tapad rá? Vagy mi a baj az üvegfóliákkal?
Nekem idáig minden telefonon volt üvegfólia. Erre is vennék...

(#5463) MK VII válasza aximcore (#5461) üzenetére


MK VII
veterán

Szia...
Egyetlen szerviz van ahol garanciában csinálják az pedig a Telemax budaörsi szervize.
Nagyjából 1 hét lehet a javítás.

(#5462) WolfLenny
Pöttyös, fénylik, nem tapad fel rendesen, zavarja a fényérzékelő szenzort ami miatt nem megfelelő fényerősséget állít be az automata fényerősség állítás.

Voltak a telefonjaidon üvegek, de gondolom azoknak teljesen sík volt az érintőjük, nem ilyen lekerekített...

A lényeg, hogy csak akkor adjatok ki ilyen üvegre pénzt, ha nem fog hiányozni... Az összes használhatatlan ami erre a telefonra való.

[ Szerkesztve ]

(#5464) brainticket válasza aximcore (#5461) üzenetére


brainticket
aktív tag

csak egy szervíz van az országban (telemax vagy tmx), postapontokon tudod leadni a telefont, így kerül a szervízbe.
http://www.bit.ly/komfortszerviz

(#5465) aximcore válasza brainticket (#5464) üzenetére


aximcore
csendes tag

Köszönöm az infókat, jól benéztem a postákat szerviznek.... :D

(#5466) the_pimp válasza MK VII (#5460) üzenetére


the_pimp
senior tag

Nem tudom, nem vettem észre a méreten kívül más nem hibát, mivel az elejétől rajta van.

(#5467) pepe10.10 válasza MK VII (#5463) üzenetére


pepe10.10
tag

én 3-4 ezerért vettem +rakattam rá az én fóliámat egy bolthálózattal, igaz nem ér teljesen az oldaláig, tehát a lekerekített részek előtt van, de egyáltalán nincs semmi baja, nem válik felfelé nem buborékosodik , nem is értem miért mondjátok hogy nem lehet rá kapni rendes üvegfóliát, szerintem csak nem bóvli allies 1000 forintos sz@rokat kell venni és akkor nem lesz baj. lehet nem olyan esztétikus hogy nem ér teljesen a széléig, de biztos vagyok benne hogy ez megvédi. .. :U

Kérdés:
Van valahol valami komolyabb magyar leírás a kamera kimaxolásáról? Szívesen néznék valami oktatóvideót mi mire jó pontosan és hogy lehetne kihozni a kamerából a maximumot (legfőképpen a PRO kamera mód érdekelne). :))

[ Szerkesztve ]

Laza vagyok szétesem, kezemben a GSM.

(#5468) #86973952 válasza pepe10.10 (#5467) üzenetére


#86973952
törölt tag

A mobilos fotós topik összefoglalójában vannak linkek, tippek.

[ Szerkesztve ]

(#5469) MK VII válasza the_pimp (#5466) üzenetére


MK VII
veterán

Képtelemség volt felrakni... Ahogy levettem a ragasztós felületről a fóliát, azonnal begyűjtőtt egy csomó port meg szöszt mivel sztatikusan feltöltődött.
Háromszor négyszer vissza kellett szednem. A végén kidobram a csába. Ennyi haszna volt nálam a gyári fóliának.

pepe 10.10
Na pont ezaz.. Hogy nem ér ki a széléig... Nagyon csúf lesz tőle a telefon... Akkor inkább a karcok..
Bár mióta találtam egy jó tokot azóta nem karcolódik a kijelzőm szóval valószínűleg soha nem teszek semmit a kijelzőre. Főleg nem fogok kiísérletezgetni és költeni a pénzem kritikán aluli fóliákra, üvegekre...

(#5470) pepe10.10 válasza MK VII (#5469) üzenetére


pepe10.10
tag

egyébként van arra esély, hogy érkezik rá olyan fólia, ami esztétikusan végig ér a széléig? elvégre az edge-k is lekerekítettek, arra bezzeg van..

Laza vagyok szétesem, kezemben a GSM.

(#5471) MK VII válasza pepe10.10 (#5470) üzenetére


MK VII
veterán

Áhhh. Szerintem ki van zárva. Nagy neves üvegfólia gyártók sem képesek erre a telefonra normális üveget gyártani. Akkor ki fog? Senki.

(#5472) B-Clone


B-Clone
aktív tag

Nekem már mentette meg a kijelzőmet az üvegfólia. Lehet, hogy nem esztétikus, de a célját megszolgálja.

(#5473) #86973952


#86973952
törölt tag

"360 fokos" videó a piros és a kék P9 -ről. Nem sok látszik, de jópofa. :) HA nincs szemüveg, akkor ujjal lehet mozgatni a nézetet.

(#5474) GeneralCube


GeneralCube
tag

Nekem lehet csak selejt volt de vettem egy nillkin uvegfoliat ami rendesen illeszkedett nem volt levegos...mondjuk 4rongy volt de adtak hozzá szaraz es nedves torlot es egy antisztatikus levonot is h minel konnyebben felrakjam...de valami el lett bszarintva mert a hangszoro korul felvált mar 3 nap utan es beporosodott a kornyeke...szeleknel semmi baj nem volt pedig

(#5475) bollizolee válasza #86973952 (#5473) üzenetére


bollizolee
tag

Szemüveg nélkül is csak a telefont kell forgatni nem kell újjal bökködni :) Simán lehet nézni a 360 fokos videókat szemüveg nélkül is.

(#5476) #86973952 válasza bollizolee (#5475) üzenetére


#86973952
törölt tag

Jah, jogos. :) Nem is néztem.

(#5477) winben


winben
aktív tag

Üdv fórumtársak!

Erősen gondolkozok e modell megvásárlásán a Telenornál - hűségnyilatkozattal elég kedvező árlistát kaptam.
Van viszont néhány elvárásom egy ilyen árkategóriától, így érdeklődnék ezek felől, ha megválaszoljátok nagyon hálás lennék.

Először is azért esett erre a modellre a választásom, mert olyan mobilt szeretnék amivel már jó minőségű fotókat lehet lőni és jó minőségben lehet videózni. iPhone 6s plus-ban és ebben a típusban gondolkozom, ez jobbnak tűnik tesztek alapján.
Rákeresve látom, hogy a fotó és videó minőség oké, látom hogy gyorsan elkapja a fókuszt és esti fényviszonyok között sem rossz.

A kérdések:
* tapasztalatok alapján valóban kielégítő a kamerája?
* valóban problémamentesen rögzít 1080p60-as videókat SD kártyára is?
* egyszerre milyen hosszúságú videót tud rögzíteni (egy elindítással 1080p60-ban hány percet lehet videózni)? Itt az akkuidő nem számít, hálózatra is/külső akksira is dughatom.
* a töltőadaptere hány mAh-s? (külső akksival való töltés miatt)

Azért kérdezem ezeket, mert előfordul, hogy néha kisebb rendezvényeken videózok és az SD kártyás kompakt gép csak 17 percet képes egyhuzamban rögzíteni és 30-40 percet bír egy akksival, töltőről pedig nem lehet használni és igencsak zavaró.
Az optikai zoom hiánya nem különösebben izgat, ellenben az, hogy megbízhatóan működjön ad-hoc kameraként is annál inkább érdekel.

Fontos tudni, hogy nem törekszem a csúcsgépek képminőségére, csak egy kellemes képű és jól használható eszközt keresek ami mindig nálam van és fotózáson/videózáson kívül sok más hétköznapi dologra is használható.

Köszönöm a segítséget! :R

(#5478) 2thletme2day válasza MK VII (#5463) üzenetére


2thletme2day
őstag

Azért az, hogy használhatatlan nagyon erős túlzás. Megvédi a karcoktól a kijelzőt amire lényegében ki lett találva vagy nem? Az, hogy nem ér ki a széléig és esztétikailag nem a legszebb megoldás az más kérdés de semmiképp sem használhatatlan. Nekem Nillkin van ami úgy van kivágva mint a gyári fólia így a fényérzékelő szenzornak sem zavar be.

[ Szerkesztve ]

(#5479) knox83


knox83
senior tag

Nem tudom nektek milyen nilkin üveg van rajta, ez is az a képen és végig levegős körbe..

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#5480) pepetech válasza knox83 (#5479) üzenetére


pepetech
őstag

Az összes ilyen. Nincs kivétel. Én drága spigen üveget vettem ugyan ilyen az is.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5481) japy válasza knox83 (#5479) üzenetére


japy
őstag

Hát ez így nagyon gáz! :B

(#5482) MK VII válasza japy (#5481) üzenetére


MK VII
veterán

Na ezért írtam én, hogy inkább a karcok minthogy egy ilyen üveget vagy fóliát kelljen nézegetnem ezen a szép telefonon.

(#5483) Trionin


Trionin
tag

Nekem nem nilkin van, másfél hónapja vettem ezer párszáz pénzért, kiér a széléig és nem levegős. Nemtudom ezeknél hogy van, de az enyémnél a kerekített szél nem ragasztós, csak a sík felület, igy nem lesz levegős ha mértanilag nem pontosan teszem fel. Eddig nem jött fel, nem akadt bele semmi igaz tokot is használok, kosz se ment alá, nekem bőven megfelel, esztétikusabb számomra mint a sima üveg hogy van fél centi a széléig..

Nem =)

(#5484) JNSK válasza Trionin (#5483) üzenetére


JNSK
aktív tag

Belinkelhetned, hogy honnan vetted

(#5485) migabi24 válasza MK VII (#5482) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ahogy mondod, azért nem mindegy, csúnya is a felhasználói élmény is romlik, meg ha vigyáz rá az ember, pár hajszálkarcal meg lehet úszni amit csak keresve lehet látni

[ Szerkesztve ]

(#5486) vidaila


vidaila
aktív tag

Valami készülődik...

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#5487) #86973952 válasza vidaila (#5486) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ma 2 -kor Mate 9, EMUI 5, meg szerintem egy viselhető eszköz is lesz.

(#5488) Trionin válasza JNSK (#5484) üzenetére


Trionin
tag

Innen jött, úgy emlékszem bő 2 hét alatt megvolt, tracking number, légi posta..
[link]

[ Szerkesztve ]

Nem =)

(#5489) icecave válasza #86973952 (#5487) üzenetére


icecave
nagyúr

Hol lehet ezt nézni? Nem találok egy livestream linket.

gianone: Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5490) gianone válasza icecave (#5489) üzenetére


gianone
őstag

A német Huawei blogon adják.

[link]

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#5491) HIJ válasza Trionin (#5488) üzenetére


HIJ
őstag

Gondolom ez az a fajta amin apró lyukak vannak ugye? A kijelző és fólia között van egy kis hézag így nem ér hozzá csak az alja és a teteje.

(#5492) brainticket


brainticket
aktív tag

jött nekem is frissítés, azt meg tudnátok mondani hogy mi különbség van a sima és a "download full package" frissítési mód között? melyik jobb? vagy ha csinálok utána factory resetet akkor mindegy? vagy semmi köze hozzá?

(#5493) gianone válasza brainticket (#5492) üzenetére


gianone
őstag

Ha csinálsz utána FR-t akkor mindenképpen a fullt szedd le. Az a teljes ROM, nem a frissítés.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#5494) tkonya


tkonya
aktív tag

Sziasztok,
Gyors kérdés, előre is köszönöm!
Az "EVA-L09" ez singl simes verzió???

Tárgytalan, összefoglalót sikerült kinyitnom. Bocsánat!

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 30 Fusion

(#5495) #86973952 válasza tkonya (#5494) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, de fent van a fejlécben az összefoglaló.

Szerk.:
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#5496) icecave


icecave
nagyúr

Van olyan téma, aminek a képernyőzár stílusa olyan, hogy középen fent van az óra (nem bal alul), de az értesítések mégis úgy jönnek, mint a magazin feloldás esetén? Eddig bármit állítottam, megváltozott az sms, e-mail és egyéb kijelzése is a zárképernyőn, sajnos rossz irányba.

(#5497) pepe10.10 válasza Trionin (#5488) üzenetére


pepe10.10
tag

már rendelem is :DD köszi! :R

Laza vagyok szétesem, kezemben a GSM.

(#5498) apic


apic
csendes tag

Nem tudjátok az miért van hogy a telefon folyton azt írja az akkumulátor kezelőbe hogy a wifi folyton megy ?Pedig kivan kapcsolva éjszakára meló közbe is .

(#5499) vidaila


vidaila
aktív tag

Érdekes jelenséget produkált tegnap éjjel a telefonom. Távolból akartam városfényes csillagfotózást csinálni, kísérletezgettem több opcióval pro módban. Akkumulátor 40%. Amikor az ISO-t feltoltam a maximális értékre, 30 másodperces záridővel egy képet csináltam, de a szél bemozgatta a telefont, megpróbáltam újra. Na ekkor felugrott hogy váltsak energiatakarékos módra, mert az akku lemerült, és hirtelen összeomlott a kamera app majd a telefon ki is kapcsolt. Húztam is a szemöldököm mi történt, ekkor visszakapcsoltam, hogy mi történt, az akku százalék már csak 8% volt. Elindítottam a kamera alkalmazást amiben benne voltak az előző pro beállítások, és hirtelen leesett megint 1%-ra majd telefon kikapcsolt. Másfél óra múlva mikor visszakapcsoltam az akku újból 25%-ot jelzett, csak kezdőképernyőt nézve ez olyan 5-10 másodpercnéként szépen csökkent egyesével a százalék 20%-ig. Valakinek produkált már hasonlót a telefon? Mi történhetett? Ma reggel feltöltött telefonnal már nem tudtam megismételni a hibajelenséget.

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#5500) szőr Artúr válasza vidaila (#5499) üzenetére


szőr Artúr
tag

Egész véletlenül nem hidegben próbáltál fényképezni, az újabb próbát meg szobahőmérsékleten csináltad?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.