Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#912) hito


hito
nagyúr

Tegnap dél óta nyüstölöm a készüléket. Nagyon vegyesek, de alapvetően pozitívak a benyomásaim. Az biztos, hogy nem hétköznapi darab. Kicsit olyan érzésem van, hogy az egész egy kísérleti példány, a szoftver (főleg a kamera) is, mintha beta lenne. Pl. engem is kiakasztott az alapértelmezett (és egyben egyetlen) sms küldő alkalmazás, ami a google sajátja. Fapad, rossz értelemben egyszerű, borzasztó úgy ahogy van.

A kijelző nekem nagyon tetszik, a notch-csal nincs problémám. A hangszórók elképesztően jók, trailereket, videókat maxon nem is tudom hallgatni, mert túl hangos. Mikrofon, beszédhangszóró teljesen ok. Üzemidő parádés.

A kamera: na ez még igényel pár nap tesztelést részemről. Amit már most látok, hogy durva tartalékok rejlenek benne. DNG ekkora felbontásban leginkább értelmezhetetlen és használhatatlan (színek nagyon félrecsúsznak, lencse ekkora felbontáshoz vérszegény, WB kritikán aluli, tónust is piszkálni kell), de 100 helyett 50%-ra nagyítva és kicsit pofozgatva PS-ban egész korrekt eredményt produkál. Jpeg 10MP hibátlan, 40MP-t helyén kell kezelni, 3x-os, 5x-ös zoom állásokban abszolút rendben van, de visszavehetnének az élesítésből, mert a fele is sok lenne.
Videófelvétel szintén nagyon érdekes. FHD 60fps a legjobb, amit eddig mobilban láttam, 4k durva, 3x-os zoom-ot elérve szépen lencsét vált és hibátlan, stabilizált képe lesz. Amit nagyon hamar javítani kéne: kodek. Notin visszanézve a videókat, akad, sőt, megáll, pause-t nyomva nem akar elindulni megint, az egész valahol nagyon félresiklott. A másik, hogy magas iso-n másnál is megjelennek halvány horizontális csíkok a képen? Lényeg, hogy nagy lehetőségek vannak a hardverben, jó lenne ha ki is aknáznák a frissítésekkel.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.