Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) Gabis válasza kali (#20878) üzenetére


Gabis
őstag

Nagyon köszönöm a tanácsokat, észrevételeket. :R

(#20902) fdisk


fdisk
őstag

Elég hektetikus a hüvely frissítési metodikája.
Egy héten belül 2 frissítés is jött.
Miért nem lehet csak a legfrissebbet kiadni ilyenkor? 🤔

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#20903) wwhy válasza coyotex (#20899) üzenetére


wwhy
veterán

Erről írtam korábban: egy rakás munkatárs, Romániában vásárolt H termékekekkel, Mo-n.... H válasza: irány haza gariztatni. Ugyanakkor a svéd, német, angol H gond nélkül javít, csak számla legyen meg.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#20904) deka10 válasza fdisk (#20902) üzenetére


deka10
senior tag

És november 10-re ígérik a pitét ezt én sem értem, de inkább így legyen mint üljenek rajta.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#20905) Bensid válasza batai15 (#20885) üzenetére


Bensid
tag

Megmondom őszibtén ezt most hirtelen nem tudom, de ha hazaérek megnézem. Egyébként sajnos vannak tapasztalataim az itthoni garanciáztatással is és ha ez megnyugtat egyik sem ment zökkentőmentesen, pedig media marktban vettem a telefont. (Huawei Mate 8) majdnem 4 hónapos herce-hurca volt, mire kiharcoltam egy új készüléket.

A történet röviden:

3 hónap használat után a kijelző közepén megjelent 2 fehér folt. Visszavittem a media marktba. Több, mint egy hónap után visszaérkezett a telefon hozzám. A kijelzőt cserélték, már kezdtem megnyugodni, de kb. egy óra használat után észrevettem, hogy a fényerő hiába van automatára állítva, így is folyamatosan egy szinten van. Elkezdtem töprengeni, mi lehet a baj. Letöltöttem egy szenzorcsekkoló appot és láss csodát, hiányzott a készülékből a közelségérzékelő és a fényérzékelő. Küldhettem vissza megint..
Eltelt még két hónap és a telefon sehol nem volt. Begőzöltem és elkezdtem levelezgetni a huawei-el. Rengeteg levélváltás után simerült kiharcolnom egy új készüléket, de ekkor már az 5. hónapban jártam. Ha így nézzük, akkor szerintem teljesen mindegy, hogy milyen garancia van rá. Senkinek nem kívánom azt az 5 hónapot.. :)

(#20906) Bensid


Bensid
tag

Egy kérdés:
Van valakinek tapasztalata a Huawei CM-Q3 fülhallgatóról? Megéri azt a pénzt, amiért dobálják? Illetve ki, mit használ a telefonhoz? :)

(#20907) Spricccer


Spricccer
tag

Üdv. Ezzel a smart cuccal lehet valamit csinálni? Folyamatosan lelövi a nova launchert...

Magyar vizslák, Xiaomi 13t pro

(#20908) p2pp


p2pp
őstag

Sziasztok!

Elkelt a telóm éppen most.
Köszi szépen mindenkinek a segítséget!
Jó volt itt lenni.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#20909) deka10 válasza Spricccer (#20907) üzenetére


deka10
senior tag

Magát az alkalmazást nem tudod törölni?

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#20910) zoltanbalazs válasza Bensid (#20906) üzenetére


zoltanbalazs
csendes tag

Én kB fel éve vettem egy ilyen fülest. Nekem teljesen megfelel, bár nem vagyok egy vájt fülű zenehallgató. Egész korrekt a zajszűrés is buszon, metrón én max fél hangerő felett hallgatom kicsivel. Sajnos ha bekapcsolod a zajszűrést akkor a mély hangokból elvész valamennyi. Nekem megtért ennyi pénzt mert én egy Sony Z2-ről váltottam és ahhoz is hasonló agybadugós zajszűrős füles volt amit szerettem, de sajnos azt ezzel a telefonnal nem tudtam használni.

[ Szerkesztve ]

(#20911) Spricccer válasza deka10 (#20909) üzenetére


Spricccer
tag

az alkalmazások között nem látok smart recoveryt

Magyar vizslák, Xiaomi 13t pro

(#20912) Steelers válasza Spricccer (#20911) üzenetére


Steelers
senior tag

Ezt nekem akkor csinálta, amikor a gyári időjárás widgetet próbáltam kirakni Novában. Nem szereti a gyári widgeteket.

(#20913) deka10 válasza Spricccer (#20911) üzenetére


deka10
senior tag

Alap esetben nem volna szabad bezáródnia, lehet egy app okozza a problémát, én évekig használtam a novát nem futottam bele hasonló problémába. Legutóbb a családban egy s7-en volt hasonló anomália ott egy másik launcher volt a ludas.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#20914) Spricccer válasza deka10 (#20913) üzenetére


Spricccer
tag

Nekem ma kezdte el csinalni amikor a gyari gyorshovas widgeten akartam valakit felhivni

Magyar vizslák, Xiaomi 13t pro

(#20915) Kkromer


Kkromer
aktív tag

Tegnap élőben megnéztem a telót...MM.
Kijelzője gyenge, hiába amoled.
YouTube videók hangja szörnyű...éles, közép, mély semmi.
Csalódás. Még jó, h nem vettem meg.

[ Szerkesztve ]

(#20916) bigrock válasza Kkromer (#20915) üzenetére


bigrock
addikt

Hála istennek, hogy nem vetted meg. Így már nyugodtan alszom... :)

(#20917) wwhy válasza Kkromer (#20915) üzenetére


wwhy
veterán

Egyetértek, Megkíméltél minket a vétel utáni abajgásodtól ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#20918) Kkromer válasza wwhy (#20917) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Ha látatlanban veszem meg, elállok a vásárlástól. Ennyi. :R

(#20919) koxx válasza Kkromer (#20915) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vegyél egy LG V30-at.
Amúgy örülünk, legalább nem kell hetekig nyifogást olvasni a fórumban.

(#20920) Oldman2


Oldman2
veterán

Ha jól emlékszek, Samsung S6, S7 vagy S8 készülékekhez van/volt olyan akció, hogy ha bejelentkezek az Onedrive appba, 2 évig ingyen lesz 100GB tárhelyed.

Valami ehhez hasonló létezik Huawei készülékekre?

(#20921) ΞΔGLΞ válasza Kkromer (#20915) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez a "teszt" mindent visz, Szerintem, Bog "mehet nyugdíjba" , a 8 oldalon keresztüli kivesézése felesleges időpocsékolás volt részéről, nekünk csak ezt kellett volna elolvasni és akkor nem lettünk volna sokan, ilyen nagyon hülyék, hogy megvegyük ezt a kókánygagyi készüléket.

(#20922) andreas49


andreas49
senior tag

Ha még esetleg nem volt:
Megvan, hogy mikor frissülnek Android 9 Pie-ra a Huawei okostelefonjai
[link]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#20923) batai15


batai15
félisten

Mondjuk a legtöbb teszt akkor az egyik legjobb, hanem a legjobb készüléknek tartotta, szóval így nehezen hihető.

[ Szerkesztve ]

(#20924) quint válasza ΞΔGLΞ (#20921) üzenetére


quint
aktív tag

Oké, nem tolta túl a tesztelést a kolléga :DDD A kijelzőre vonatkozó megjegyzését nem igazán értem, az viszont tuti, hogy filmezéshez a hangja (sztereó és mono is) meglehetősen kaksi, tényleg olyan szinten, hogy bőven meg tudom érteni, hogy ha valakinek ez főszempont, akkor rögtön letesz a vásárlásról.

De ugyanilyen bukta lehet abból is, ha valakinek fontos, hogy asztalra rakott készüléken, normál irodai fényerő mellett látható legyen az értesítési LED. Bőven elutasítási pont lehet az is, ha valaki szeret filmeket készíteni, mert ezzel hobbit fog váltani.

Ha valaki hozzászokott, hogy meglátott valami érdekeset, előkapta Samut vagy Almácskát és csinált róla 1 (azaz egy és nem 50, hogy egy talán sikerül közülük) képet, na az elég rendesen csalódni fog az AI által támogatott, dxomark által is egekbe emelt csodakamerákban, mert pont ott gáz a teljesítményük, ahol az átlag user használja: normál fényviszonyok mellett automata üzemmódban.

Mindezek ellenére tényleg imádom ezt a tündérkét. De a M10P után nagyon gyanakvóan figyelem a "tesztelők" Mate 20 Pro-val kapcsolatos spontán(?) magömlését...

(#20925) kali válasza Oldman2 (#20920) üzenetére


kali
legenda

Jól emlékszel és még most is van olyan opció a Samsungnál, a Huawei esetén nem tudok ilyesmiről.

QHD IPS kijelzős készülékről váltottam anno a Mate 10 Pro-ra, utána/most pedig QHD Super AMOLED kijelzős van, de még így is jónak tartom a Mate 10 Pro AMOLED kijelzőjét.
Igaz, kiállított darabnál ott van az a hibalehetőség is, hogy elállítgatták, ha valaki nem tudja, mit és hol kell azzal kapcsolatban nézni, akkor pláne hibára futhat.

[ Szerkesztve ]

(#20926) Kkromer válasza ΞΔGLΞ (#20921) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Erről van szó!

(#20927) Kkromer válasza kali (#20925) üzenetére


Kkromer
aktív tag

3 készülék volt kiállítva.Mindegyik hasonló volt.
Bár igen éles a megjelenítés, de a színek egy Samsung S9, vagy Note 9-hez képest igencsak fakónak hatnak.Sőt...Egy Asus Zenfone 5, 5z ( pedig IPS) hasonlóan legyűri.
Note 9 lesz a befutó. Brutál kép, brutál hang.

[ Szerkesztve ]

(#20928) imi4199 válasza quint (#20924) üzenetére


imi4199
tag

Teljesen egyetértek! Ezért is várjuk a 9.0-t mert kikapcsolható lesz a fényképezőben a "Master AI" funkció! Addig én Pro módban, de automatán lövök vele....

Sokkal jobb a találati arány...

[ Szerkesztve ]

(#20929) basaja válasza imi4199 (#20928) üzenetére


basaja
senior tag

Dettó...sokkal jobbak a kèpek

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#20930) SlayR válasza Kkromer (#20927) üzenetére


SlayR
senior tag

Note 9 :U Telefonboltos haverom ilyenkor szokott, sokat sejtetően röhögve annyit mondani " Kedves egészségedre!" :D

(#20931) quint válasza imi4199 (#20928) üzenetére


quint
aktív tag

Az AI kikapcsolhatósága mellett még annak is örülnék, ha nem tömörítené rommá a képeket (akár a beállítások között is lehetne egy menüpont, hogy átlagosan vagy helyfoglalás vagy minőség figyelembe vételével tömörítsen). Jaaa, és visszakérem a 16:9-et is a buzi 18:9 helyett. Ezek tényleg nevetséges apróságok a kamera szoftverében. Ha nem, akkor a progi rendszerterve nagyon el van qrva.

(#20932) golyós válasza Kkromer (#20927) üzenetére


golyós
őstag

Poerbankot is vegyél :-)

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#20933) Kkromer válasza golyós (#20932) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Van.

(#20934) sonye válasza Kkromer (#20927) üzenetére


sonye
senior tag

Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy H8-ról váltottam.
Én is azt mondtam MM-ben, hogy gyenge a fényereje, pedig nagyon nem. A huawei szeret a fényerővel spórolni. A MM-ben meg van fény bőven, így a maxnál is leveszi a fényt. De napon meg kinti környezetben nagyon is világos a kijelző.

Kinek mi jön be színvilágban... A samsung mindig is túlszaturált színekkel játszott, ezzel minden vásárlót meg akarnak fogni. De mikor fotózol, aztán egy színhelyes gépe megnézed a képet, akkor látod, hogy valójában becsap a telefon kijelzője. Jelzem a 10pro-ban olyan színeket állítasz, amit akarsz.

Hang.
Hát aki telefofon akar zenét hallgatni a hangszórójával, az meg is érdemli. Ne marra van kitalálva.
Kössön hozz áaz ember BT hangszórót vagy fülest. Speciel elfordítva igenis egész szép hangzása van.

Összegezve: A kiállított telefonok, de még a TV-k is úgymond demó üzemmódban mennek, hogy a full csillivilli tudsáukat mutassák. Egyábként amikor én zéztem a kiállított Mate 10-et nekem se tetszett, aztán második nekifutásra beletúrtam a beállításba, akkor láttam, hogy elkalibrálták full az egészet. Beállítgattam és már láttam mit tud. Meg is vettem, és szuper telefon.

Árban meg note 9 vs Mate 10? 2 db Mate 10-et vehetsz a samu árán. Szerintem baromira nem éri meg az árát.

Egyre jobban érzem, hogy a mobil biznisz ráment a lehúzásra igen durván.
Minden évben jönnek az újak, de akkora nagy dobbantást nem tudnak, csak a marketig dumával adják el.

(#20935) kali válasza Kkromer (#20927) üzenetére


kali
legenda

Volt párhuzamosan Mate 10 Pro-m és Note9-en egymás mellett is, így nem nagyon kell bemutatni a különbséget, ami van, de nem akkora, annyira nem rossz a Mate 10 Pro kijelzője.
Egyik gyártó sem a színhelyes, hanem az élénkebb módot állítja be alapértelmezetten - attól persze mind a kettőnél van színhelyes is -, de kiállított telefonoknál azzal kell kezdeni, hogy a kapcsolódó beállításokra ránéz az ember, ellenkező esetben nincs értelme hasonlítgatni.

sonye: Egyéni elvárások és preferációk kérdése, hogy kinek mekkora felárat ér meg egy másik készülék adotthoz képest.
Nekem néhány előny is elég, hogy többet fizessek egy másik készülék miatt, így volt ez a Mate 10 Pro megjelenésekor is, meg most a Note9-nél is, mindegyiknél találtam annyi előnyt, hogy megadjam érte a felárat az előző telefonomhoz képest.

(#20936) bajnokpityu válasza sonye (#20934) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem feltétlen tulszaturalt. Viszont jól beállitva szerintem jobb a samu. Részemről léptem is a topicbol, az akku hiányozni fog.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20937) Schweini


Schweini
tag

Mit tudtok az Android 9 frissítésről? Minden szolgáltatónál holnap érkezik? (Ha jól rémlik szokott eltérés lenni közöttük.)

(#20938) KZP válasza Schweini (#20937) üzenetére


KZP
őstag

Szerintem térjünk vissza erre pár hét múlva. :DD

(#20939) beyruth82 válasza KZP (#20938) üzenetére


beyruth82
veterán

Jó az pár hónapnak is

(#20940) kali válasza Schweini (#20937) üzenetére


kali
legenda

Ne legyen igazam, de itt az OTA holnap nem lesz még szerintem és nem csak a szolgáltatóknál, hanem az egyéb hivatalos viszonteladónál vásárolt készülékre sem.
A szolgáltatók között valóban szokott lenni időbeli eltérés, néha csak néhány nap, máskor meg több hét is akár, de igaz ez a szolgáltatós kontra nem szolgáltatós készülékek esetén is, ráadásul változó elsőbbséggel.

[ Szerkesztve ]

(#20941) coyotex


coyotex
tag

Nem tudja esetleg vki, hogy a 9-ben lesz e fekete messenger és fekete Chrome? Már nagyon jó lenne.

(#20942) #04441088 válasza coyotex (#20941) üzenetére


#04441088
törölt tag

Szerintem az az appokon múlik, nem az android alaprendszeren. Ha a fejlesztők egyszer tesznek rá éjszakai módot, akkor lesz.

(#20943) Schweini válasza KZP (#20938) üzenetére


Schweini
tag

Akkor miért olvasni több helyen is a november 10-et? Vagy az még nem azt jelenti, hogy használható is lesz? Mondjuk nekem a mostani rendszer is tetszik, az újban meg mindig ott a hibalehetőség, de azért megnéztem volna már. :))

(#20944) SlayR


SlayR
senior tag

A holnapi érkezésben nem az EMUI 9 volt a fennforgás?

(#20945) kali válasza Schweini (#20943) üzenetére


kali
legenda

Holnap indul a globális terjesztés, de az nem azt jelenti sajnos, hogy minden régióban és szolgáltatónál azonnal meg is kapják adott napon, arról nem is beszélve, hogy még azonos szekción belül is vannak eltérések IMEI alapján.

(#20946) bkiky01 válasza kali (#20945) üzenetére


bkiky01
senior tag

Kíváncsi leszek, addig marad a béta..

(#20947) Schweini válasza kali (#20945) üzenetére


Schweini
tag

Köszi az infókat, akkor türelmesen várjuk, hogy megérkezzen. :)

(#20948) Klaya1986 válasza coyotex (#20941) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Létezik dark messenger és dark Facebook app. Google. Én próbáltam is őket. Teljesen frankó, viszont én vissza raktam az eredetit, valahogy a szemem nem szerette. Pedig telefonon fekete témát használok.

[ Szerkesztve ]

(#20949) ΞΔGLΞ válasza Schweini (#20937) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nyugi :-), egy sima átlag biztonsági frissítés is azonnal bekerül ide 10 emberből nyolctól az biztos, amit látni már nagyon unalmas, kb olyan mintha új telefonná változott volna a készülék, vagy mi.
A mate10pro főverzió frissítenél, akkor mi a lófütty lesz?
Összeomlik majd a fórummotor. :DDD

Szóval, nem maradsz le semmiről...

--------

Halkan jegyzem meg, amit nem írtam még, mate 20 pro, bárhonnan lépek vissza főképrnyőre azt látható mikrolaggollással teszi! Nyilván javítani fogják, de így kiadni. Nonszensz...

[ Szerkesztve ]

(#20950) KZP válasza ΞΔGLΞ (#20949) üzenetére


KZP
őstag

Miért mondod ezt? Tök frankó, amikor beteszik ide a képernyőképet arról egyesével a userek, hogy nekik is megjött. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.