Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) pecccccccca válasza Daffni2 (#20548) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Köszi szépen.
De mitől aktiválódott ? Biztos, hogy nem kapcsoltam be.

Humorban nincs helye tréfának!

(#20552) koxx válasza Hondo (#20550) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tudom vásároltam már náluk telót, de ettől nem lesznek hivatalos Huawei forgalmazók.

(#20553) beyruth82 válasza Hondo (#20550) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem gyári garanciát adnak csak boltit az pedig zsákbamacska.

(#20554) yodamester10 válasza Hondo (#20550) üzenetére


yodamester10
őstag

Csak eladásnál lesz gond mert senki nem veszi meg ;)

(#20555) kali válasza sutszi (#20533) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ahol mérvadóan olcsóbb a hivatalos viszonteladók (akciós) árától, ott nyilván oka van az árkülönbözetnek, szürkézés és egyéb trükközés vélelmezhető, így jellemzően nem gyártói garanciás, vagy ha az is, te nem intézheted direktben a hazai gyártói/szerződéses szervizekben, hanem csak a vásárlás helyére, a boltba viheted vissza és rajtuk keresztül megy az ügyvitel, ők javítják, vagy küldik tovább.
A Huawei háztól - házim szolgáltatás és egyéb hasonbló szolgáltatások sem vehetők ilyenkor igénybe.
A fentiek tudatában kell mindenkinek eldönteni, hogy számára megéri a felárat a biztos gyártói (és direktben a megfelelő szervizben érvényesíthető) garanciával rendelkező készülék, vagy sem.
A megbízható GSM bolt elég tág fogalom, mert szinte mindenhol vannak hibalehetőségek, így sok mindenen múlik a dolog, de érdemes olvasgatni az árukereső és hasonló oldalak értékelős szekcióiban a tapasztalatokat, ahol sok van, ott már ad némi alapot, ha túl sok a negatívum, akkor azt az üzletet kerülni kell, vagy legalábbis érdemes.

(#20556) g4mer válasza kali (#20555) üzenetére


g4mer
senior tag

Én használtan vettem a telefont. Az eladó csak a garanciafüzetet adta oda, számlát nem adta, hogy hol vette. Remélem ez nem okozna porblémát, ha gariztatni kéne. LG-knél, samsungnál csak garanciafüzetet kértek.

Nagy gond, hogy nem adta oda a bolti számlát?

Sic Parvis Magna

(#20557) kali válasza g4mer (#20556) üzenetére


kali
legenda

Ha szigorúan nézem a kapcsolódó jogszabályt ([link]), a jótállás első (kötelező) évében kötelesek elfogadni csak a jótállási jegyet is, de a másodikban már kérhetik a számlát is, ha úgy látják jónak, aztán esete válogatja, hogy miként tesznek a gyakorlatban, mind a két módozat előfordult már.
A Samsungnál is volt rá példa, hogy kérik a számlát is a második évben.

[ Szerkesztve ]

(#20558) g4mer válasza kali (#20557) üzenetére


g4mer
senior tag

Esetleges kijelző beégésen kívül amúgy van valami gyerekbetegsége ezeknek a Mátéknak?

Sic Parvis Magna

(#20559) sutszi válasza kali (#20555) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi a kiegészítést. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20560) kali válasza g4mer (#20558) üzenetére


kali
legenda

Nem derült fény olyan jellegű problémára a megjelenés óta eltelt 11 hónap alatt.
Még a kijelző beégése sem jellemző általánosságban, csak a szokásos AMOLED jelleg, valakiknél előjön meghatározott használat mellett, sokan meg akár egy évesen, vagy később sem találkoznak a jelenleséggel.

(#20561) keselyü57 válasza pecccccccca (#20545) üzenetére


keselyü57
tag

Szia! Font resetter for Huawei, ezt töltsd le a Play áruházból. Ezzel vissza tudod állítani. Téma váltásnál szokott a betű típus beragadni.

(#20562) mirci18


mirci18
addikt

Fiúk

Ma kipróbáltam újra a wifit.
Nálam 6 megabit volt egy másik telefonon meg 40 megabit.

Mobilneten max 12 megabit volt.
Mi lehet a gond?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#20563) kali válasza mirci18 (#20562) üzenetére


kali
legenda

A Betternet, VPN vagy hasonló ha megy, kapcsold ki és mérj úgy is, mert ha azon átmegy a forgalom, az lassíthatja.

(#20564) bandigyerek válasza mirci18 (#20562) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Másik routerrel is?

(#20565) yodamester10 válasza mirci18 (#20562) üzenetére


yodamester10
őstag

Ijedtemben toltam én is egy tesztet

(#20566) bigsee


bigsee
addikt

Ez a szem ikon mit jelent?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#20567) kali válasza bigsee (#20566) üzenetére


kali
legenda

Aktív a szemvédelem.

(#20568) bandigyerek válasza kali (#20567) üzenetére


bandigyerek
senior tag

A telefon figyel téged! :)

(#20569) JDMKid


JDMKid
tag

Köszi a válaszokat a tok ügyben.
A ringke fusionon kívül nem nagyon találtam porvédős megoldást. a Nillkin nature sem az, ennek ellenére teszek vele egy próbát, mert a P9-emen nagyon bevált ez a típus.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#20570) SlayR


SlayR
senior tag

Megéri várni a 9es Androidot volt egy is lehetőségem meglesni...közben búcsúzok is persze még majd időnként leskelődök a topikban,de a Mate 10em napjai megvannak számlálva, aki pedig tervezi a telefon vásárlását idén, vagy karácsonyra meglepni vele valakit, vagy akár magát ne gondolkodjon megéri.... :)

(#20571) mirci18 válasza kali (#20563) üzenetére


mirci18
addikt

Betternet csak munkahelyen kell. A másik routerem még ennyit sem tud.
Akkor vigyem be szervizbe?

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#20572) Hondo válasza yodamester10 (#20554) üzenetére


Hondo
csendes újonc

Nem értem, miért ne vennék majd meg? Tudtommal legális üzlet és nem körözi a rendőrség a telefonomat! :O
Persze azt azért tisztázzuk, hogy nem azért vettem, hogy eladjam, hanem hogy használjam!

ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING, Intel Core i7-8700K, Gigabyte GTX1080Ti Aorus, Corsair RM850i, Samsung 970PRO 1TB M.2, Thermaltake Pacific R360, Thermaltake - The Tower 900, ASUS - ROG GK2000 HORUS.

(#20573) wwhy válasza Hondo (#20572) üzenetére


wwhy
veterán

Azért, mert nincs rá hivatalos magyarországi garancia.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#20574) g4mer válasza wwhy (#20573) üzenetére


g4mer
senior tag

Ha egy sufini-gsm-ben vett Mate 10 pronak beírjuk az IMEI számát a Huawei weboldalán, akkor az érvényes országoknál egyáltalán nem lenne ott semmilyen közeli ország, csak Kína meg ilyenek?

Sic Parvis Magna

(#20575) bigsee válasza kali (#20567) üzenetére


bigsee
addikt

Jaaa, ki is jelzi, aham... :D Köszi!

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#20576) wwhy válasza g4mer (#20574) üzenetére


wwhy
veterán

Ezt nem tudom. Az én tapasztalatom csak annyi, hogy a hazai Huawei magasról tesz arra, hogy akár EU-n belül vett telót / más terméket gariztatnál itthon. Keress vissza, leírtam a sztorim.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#20577) kali válasza mirci18 (#20571) üzenetére


kali
legenda

Annyira nem kell azért oda rohanni egyből, érdemes a szoftveres hibalehetőségeket kizárni, gyári visszaállítás után, korábbi mentés visszaállítása és külsős alkalmazások telepítése nélkül is mérni több helyen és eszközzel, hogy úgy mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#20578) Májkülnájt


Májkülnájt
tag

Vki használt már Dji Osmo Mobile 2-t ezzel a telóval?

(#20579) mirci18 válasza kali (#20577) üzenetére


mirci18
addikt

Volt kint nálunk telekomos szerelő.
Elvileg a koax kábellel volt gond.
Holnap meglatom van e javulás.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#20580) pecccccccca


pecccccccca
senior tag

Üdv ismét.
Van egy észrevételem.
Az automatikus frissítés be van kapcsolva wifi kapcsolat mellett. Viszont nem frissíti wifi kapcsolattal sem az alkalmazásokat. Magától nem indítja el a frissítések letöltését csak amikor töltőre van dugva, de akkor azonnal elkezdi. Mindegy, hogy mondjuk 90%-on van az akku. Ennek így kell működnie?

Humorban nincs helye tréfának!

(#20581) Bubaaa válasza pecccccccca (#20580) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Ezt a régi telefonomnál tapasztaltam,míg rá nem jöttem hogy a play áruházban kell kilőni az automata frissítést. Ennél egyből kilőttem mikor belaktam a telót,így ezért nem tapasztaltam.

(#20582) kali válasza mirci18 (#20579) üzenetére


kali
legenda

Ja, hogy azzal lehetett gond.
Írtad, hogy másik telefonon gyorsabb volt, azt hittem, azonos szolgáltatáson és hálózaton lett mérve.

(#20583) pecccccccca válasza Bubaaa (#20581) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Én nem akarom kikőni a frissítést. Szeretném, ha automatikusan menne széoen a háttérben. De magától nem csinálja csak, ha töltőre dugom vagy kézzel elindítom.

Humorban nincs helye tréfának!

(#20584) Andrew10


Andrew10
aktív tag

Üdv. Szerintetek melyiket érdemes meg venni, P20 vs Mate 10 pro? Min kettőt 0 ft. hozhatnám el. Bocs ha már ezerszer kérdezték!

(#20585) bandigyerek válasza Andrew10 (#20584) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Melyik tetszik?

(#20586) Andrew10 válasza bandigyerek (#20585) üzenetére


Andrew10
aktív tag

Sajna mind kettő, ezért nem tudok dönteni. Meg fogtam őket mind kettőnek tetszik a fogása, bár nem tudom hosszútávon a hátsó ujjlenyomat olvasó... biztos meg szoknám. Ja a mate 10 pro-ban van arc felismerő? A P20-ban álitolag nagyon jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#20587) beyruth82 válasza Andrew10 (#20584) üzenetére


beyruth82
veterán

Mate 10 pro néhány dologban jobb szerintem.Pl:amoled kijelző,több ram,nagyobb aksi,vízállóság,stb

[ Szerkesztve ]

(#20588) Oldman2 válasza beyruth82 (#20587) üzenetére


Oldman2
veterán

A kamera rekeszértéke is kedvezőbb a Mate 10 Pro esetén.

Nálam ez döntötte el a kérdést.

(#20589) beyruth82 válasza Oldman2 (#20588) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen még az is meg biztos vannak kisebb eltérések a javára ezeken kívül is :)

(#20590) Andrew10 válasza beyruth82 (#20589) üzenetére


Andrew10
aktív tag

Értem, köszönöm mindenkiknek!
És az arc felismerő? Azt használnám.

[ Szerkesztve ]

(#20591) bandigyerek válasza Andrew10 (#20586) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Az a baj, hogy szinte mindenkinél más tulajdonság fontos. A P20 nak van 3,5 jack csatija, meg van FM rádió. De a mate 10 pro-nak van jó üzemideje, vízállósága, nagyobb képernyője, oled kijelzője, DLNA. Többek közt. De ez mit sem ér, ha pofára jobb a másik. Itt a Mate 10 pro pártiak vannak sokan! :C

(#20592) #04441088 válasza Andrew10 (#20590) üzenetére


#04441088
törölt tag

Mate 10 Proban nagyon jól működik.
Én is ezt venném inkább.

(#20593) Andrew10 válasza bandigyerek (#20591) üzenetére


Andrew10
aktív tag

A P20-nak nincs 3,5 csatija, sem fm rádió a P20 light be van.

[ Szerkesztve ]

(#20594) bandigyerek válasza Andrew10 (#20593) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Ja, az sincs? Akkor mi a kérdés? Miért tetszik a P20?

(#20595) Andrew10 válasza bandigyerek (#20594) üzenetére


Andrew10
aktív tag

Mind a kettő tetszik. Talán a lekerekített kijelző, az azért jobban néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#20596) kali válasza Andrew10 (#20584) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Szerintem több előny szól a Mate 10 Pro mellett: +2 GB RAM, IP67 védelem, infra, sztereó előlapi hang, jobb 4G+ modul, HDR10, jobb akkumulátoros üzemidő.

[ Szerkesztve ]

(#20597) wwhy válasza kali (#20596) üzenetére


wwhy
veterán

Az a sztereó hang kb. a világ szégyene, = 0. Az utóbbi hetekben volt időm (sajnos) YT, online rádiók stb. kipróbálni, szerintem siralmas.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#20598) #04441088 válasza wwhy (#20597) üzenetére


#04441088
törölt tag

+1.
Egyetertek.
Van egy bizonyos hangero amin elfogadhato a hangja, de ugy meg halk. Aztán feljebb tolva dobozhangu..

(#20599) kali válasza wwhy (#20597) üzenetére


kali
legenda

A csak alsó hangszórós, monó megoldástól jobb azért szerintem.

(#20600) ΞΔGLΞ válasza wwhy (#20597) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ok, és mégis mit vársz, milyen "minőségi sztereó hang" legyen maga a készülékben, amik lassan olyan vékonyak lesznek, mint egy gyufa? Minőségi hang? Már maga a hang megnevezés nevetséges. :D Párom XS telefonja igaz, hogy valóban jobb (ebben is), de megmondtam neki, ne merészeljen a közelemben rádiót, vagy bármi mást készüléken kihangosítva hallgatni, mert a falra mászok tőle, pedig az "ájfonny" tényleg gyúrt erre a részre is.

Ezeket nem erre találták ki, ha minőségben szeretnél zenét hallgatni, vegyél hozzá minőségi fülest, vagy hifi rendszert. Attól, hogy sztereóban is megszólal, még nem lesz jobb. Ez is csak egy parasztvakító baromság, vagy "újítás", hogy már ilyen is van... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.