Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) 7Heads Drago válasza sonye (#20750) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Van már kipróbált megbízható töltő a gyárin kívül is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#20752) zozzzzzzzzzz


zozzzzzzzzzz
tag

Ma reggel óta a telón pár alkalmazás közli velem, hogy kapcsoljam be a helymeghatározást bizonyos funkciókhoz (Keep, ...) pedig be van kapcsolva .....
Valakinek volt ilyen, vagy van valami tippetek?

[ Szerkesztve ]

(#20753) kali válasza zozzzzzzzzzz (#20752) üzenetére


kali
legenda

Itt nézz rá, hogy adottak legyenek az engedélyek a meghatározott alkalmazásoknak:
Beállítások -> Alkalmazások és értesítések -> Jogosultságok -> Tartózkodási hely

(#20754) bandigyerek válasza mouzrr (#20749) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Bt, WIFI, MobilNet folyamatos.

(#20755) jansky1 válasza 7Heads Drago (#20751) üzenetére


jansky1
senior tag

Melyik volna ez?

(#20756) zozzzzzzzzzz válasza kali (#20753) üzenetére


zozzzzzzzzzz
tag

Nem írtam az előbb, de ott engedélyezve van ....
A helymeghatározás csak GPS alapú, viszont eddig is csak az volt.
"A helyszolgáltatás nem érhető el Helymeghatározási mód bekapcsolása" üzenet jelenik meg az állapotsávban, rányomva pedig bedob a beállításokba ahol be van kapcsolva ....

(#20757) zozzzzzzzzzz


zozzzzzzzzzz
tag

A fene ....
A Beállítások > Google > Helyadatok > Helymeghatározás-ban három pont van, csak akkor megy a Térkép, Keep, ... ha az első van bejelölve ...
Eddig a fogyasztás miatt mindig csak a GPS ment vagy az akkukimélős második pont
Azokkal nem hajlandó működni

(#20758) Occon adom válasza zozzzzzzzzzz (#20752) üzenetére


Occon adom
aktív tag

[link]
Nekem ez bevált, nagyon gyorsan tölt, és akár 2.db.-t is.

(#20759) zozzzzzzzzzz válasza Occon adom (#20758) üzenetére


zozzzzzzzzzz
tag

lehet, hogy tényleg jó de ez a helymeghatározási problémámon nem segít :))

szerintem ezt nem nekem akartad írni :)

(#20760) kosmoo81


kosmoo81
tag

Ezt feltette már valaki?

(#20761) beyruth82 válasza kosmoo81 (#20760) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen én ma tettem fel.Kétszáz valahány megás biztonsági frissítés

(#20762) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ez miért van?

Nem vágom mit kellene még engedélyezni...

Minden app-ra ugyanezt írja ki.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#20763) kali válasza 7Heads Drago (#20762) üzenetére


kali
legenda

Központilag is engedélyezd itt:
Beállítások -> Alkalmazások és értesítések -> Értesítések kezelése -> Opciók -> Zárképernyő értesítések: Minden értesítés megjelenítése / Ne jelenítsen meg értesítéseket / Értesítés tartalmának elrejtése
A másik ok az arcfelismeréses feloldás kapcsolódó beállítása lehet:
Beállítások -> Biztonság és adatvédelem -> Arcfelismerés -> Intelligens zárképernyő értesítések

[ Szerkesztve ]

(#20764) PQ válasza beyruth82 (#20761) üzenetére


PQ
csendes újonc

Remélem nem csak biztonsági frissítés.
Nekem kb 1 hete ment fel a 156-os, és ma megjött a 157-es is. (Vodás, szolgáltatótól vett.) A 156-os nagyon gáz volt. Vagy legalábbis nem tudom másra fogni. Feküdt a telefon az asztalon, és egyszercsak felébredt és nekiállta zabálni az aksit. A Huawei főoldal és a rendszerfelület zabált. Nem segített sem az újraindítás, sem a cache törlés. Megevett 15-20%-ot, aztán lement újra alvóba. Majd pár óra múlva újrakezdte.Lehet az AOD is benne volt a buliban, mert csak akkor csinálta, ha az AOD be volt kapcsolva... Már azon gondolkodtam, hogy gyalulnom kell.
Tehát remélem a 157-es jó lesz...

(#20765) bigsee válasza kosmoo81 (#20760) üzenetére


bigsee
addikt

Hol van ez még :D ma jött meg a 156 végű.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#20766) axlfsi válasza Occon adom (#20758) üzenetére


axlfsi
veterán

Nekem ilyenem van, de ez nem tudja a Supercharge-dzsot (csak szólok)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#20767) basaja válasza axlfsi (#20766) üzenetére


basaja
senior tag

Igen, nem túl sok olyan töltő van, ami tudja a SuperCharge funkciót...

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#20768) bodeesz


bodeesz
tag

Voda single-sim-re jött 157-es októberi patch.

(#20769) ivatti10


ivatti10
aktív tag

Hogy is van ez? Van egy jackdugós fülesem, de usb-c típusú a mobil hangkimenete. Mivel jobb a hangminőség? Ha ehhez veszek átalakítót, vagy ha usb-c-s fülest vásárolok?

ZTE nubia Z60 Ultra

(#20770) D013 válasza ivatti10 (#20769) üzenetére


D013
aktív tag

Próbáltam gyári dongle-al meg aliról rendelttel egyik sem hozza a jack dugós hangminőséget a füleseimmel. Drága minőségi type-c fülessel még nem próbáltam, a többiek dongle helyett dac-ot javasoltak.

(#20771) coyotex válasza ivatti10 (#20769) üzenetére


coyotex
tag

Átalakítót adnak.

(#20772) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nah, pászmeg... Úgy néz ki, hogy a mate 20 pro sem tud többet 5ghz-en 400-nál. Azébaxxákmeg, már bocs...

(#20773) p2pp válasza ΞΔGLΞ (#20772) üzenetére


p2pp
őstag

Köszi Szépen az infót!
Akkor biztos nem Mu-Mimo, és
még a reklámozott 1733-at sem tudja.

Huawei blogot idézem.

"A Huawei ezúttal a WiFi további fejlesztésére is gondolt és a Mate20 Pro lett a világ első okostelefonja, amely 1733 Mbps-os WiFi letöltési sebességet tud. A Galaxy Note 9 és az iPhone Xs Max egyaránt 1083 Mbps-os sebességre képes csak.

Természetesen ehhez a lenyűgöző sebességhez speciális, nagy kapacitású WiFi router és megfelelő környezet is szükséges. Valószínűleg otthoni körülmények között senki sem fogja a teljes 1733 Mbps-os sebesség lehetőségét kihasználni, azonban a gigabites WiFi routerek már hazánkban is egyre olcsóbban elérhetők, 866 és 1200 Mbps-os hálózati elosztókat egyre több háztartásban találni, így könnyeben kiaknázható a Mate20 Próban rejlő lehetőség."

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#20774) ΞΔGLΞ válasza p2pp (#20773) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én egyelőre ezt nem állítom betonbiztosra, mert ezt én is olvastam és nem hiszem, hogy ekkorát hazudtak, szóval szeretnék végre látni mástól is teszteket (ami egyelőre nincs), mert ha az enyémmel van gebasz, már küldöm is vissza, bár már így is úgy vagyok vele, hogy lehet visszaküldöm az egészet hóbelevancot. Az órát is épp ezért nem raktam még ki piacra.

Egyelőre semmi olyan egetrengető nincs benne, amitől hanyatt vágnám magam. Fotós képességei engem annyira nem érdekelnek, inkább az S9+-t untam meg, meg jó árban is adtam el, de ez a 20 pro telefon (még) nem nyűgözött le. A mate 10 pro meg azonnal....
MATE 10-ről váltani meg egyszerűen baromság (szerintem), ahogy tegnap óta használom...de ugye ez csak 1 nap még...

[ Szerkesztve ]

(#20775) Spricccer


Spricccer
tag

Vodára is megjött a 157-es fw

Magyar vizslák, Xiaomi 13t pro

(#20776) bandigyerek válasza ΞΔGLΞ (#20772) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Publikus, hogy mire kell 400Mbit/s -nél több?

(#20777) quint válasza bandigyerek (#20776) üzenetére


quint
aktív tag

A specifikációban ígértek betartására, de ahhoz tényleg nagyon kellene.

(#20778) bandigyerek válasza quint (#20777) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Mennyit kellene tudnia a Mate 10 pro-nak?

(#20779) quint válasza bandigyerek (#20778) üzenetére


quint
aktív tag

Jó kérdés... Valószínűleg messze nem 400, mert azt még egy jó 802.11n kapcsolatnak is tudnia kellene, itt pedig AC-ról beszélgetünk. Hasra 900 Mbps-t illene tudnia a M10P-nak.

A kolléga szerint a M20P-ra viszont 1733 Mbps-t mondtak. Persze az is lehet, hogy csak az influenszerek, mert 1 dollár befektetés náluk messze jobban megtérül, mint a fejlesztésben vagy a gyártásban.

[ Szerkesztve ]

(#20780) nmoric


nmoric
csendes tag

Sziasztok!
A desktop mode már volt téma, de most komolyan elgondolkodtam, hogy veszek egy adaptert. Csak azt nem értem, hogy egy usb-n keresztül hogy lesz billentyűzet és egér is? Ha valakinek van tapasztalata ezzel, akkor kérek szépen fotót/linket/beszámolót! :-) Előre is köszönöm.

(#20781) Luser2000 válasza ΞΔGLΞ (#20772) üzenetére


Luser2000
addikt

Mate 20, 5GHz :

Az S9+ amikor mértem sosem ment 500 fölé.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#20782) Andrew10


Andrew10
aktív tag

Üdv. Tudnátok segíteni.
Valamiért nem működik a type c fülhallgató a 3,5 az jó. Sem az OTG ás nem ismeri fel a HiSuit alkalmazást ? SOS!

(#20783) #04441088 válasza nmoric (#20780) üzenetére


#04441088
törölt tag

Egy komolyabb adapteren több port is van, úgy.
Vagy Bluetooth on keresztül csatlakoztatod őket.

Kínából vegyél szerintem. Sokkal olcsóbb.

(#20784) #04441088


#04441088
törölt tag

Ez elfogadható?

[ Szerkesztve ]

(#20785) kali válasza quint (#20779) üzenetére


kali
legenda

Naaa, azért ennyire ne...
A Mate 10 Pro 5 GHz AC kapcsolaton 2*2:2 MIMO-s, így 867 Mbps kapcsolatot tud.
(Előre jelzem, néhol sarkítani fogok a közérthetőség kedvéért!)
A kapcsolat sebessége nem egyenlő a hasznos (mérhető) sebességgel, de utóbbit nem is adják meg hivatalosan sehol, mert az nem számszerűsíthető, mivel nagyon sok tényező befolyásolja, adott esetben nem csak az okostelefon, hanem az ellenoldali eszköz, annak beállításai (milyen titkosítás, csatorna...stb.), valamint a környezeti tényezők, ami mindenhol más és más, így a gyártók ha akarnának sem tudnának kihatással lenni arra.
Ha a kapcsolati sebesség fele környékén mozog a hasznos sebesség, arra a hozzáértők már azt mondják, hogy nagyjából rendben van, afölött minden csak ajándék.
Az 5 GHz vagy 2.4 GHz N szabvány 2*2:2 MIMO esetén 300 Mbps kapcsolatot eredményez, 3*3:3 MIMO-nál 450 Mbps (arányában ritka az ilyen ellenoldali eszköz), bizonyos gyártói kiterjesztésekkel tud 600 Mbps kapcsolatot, router még akad is ilyen, de az ellenoldali eszköz közel a fehér holló esete.
A fentieknél is csak kapcsolati sebességről beszélünk, a hasznos (mérhető sebesség jóval kevesebb), így nem helyénvaló olyat leírni, hogy 400 Mbps sebességet még egy jó N szabványos kapcsolatnak is tudnia kellene.
Azért adott a kapcsolati és hasznos (mérhető) sebesség különbözete, mert a hasznos adatok mélyen csomagolva utaznak (titkosítás, fejléc...stb.), a kapcsolati sebességbe minden beleszámít, de mérésre csak a hasznos adat kerül.
Tudni kell még, hogy a gyártók (és ez router...stb. esetén is igaz) összeadva adják meg a wifi sebességet, így például egy AC1200-as jelölésű eszköz nem AC kapcsolaton tud annyit, hanem elől a betű azt jelenti, amelyik legjobb szabványt tudja az eszköz, utána a szám viszont a 2.4 és 5 GHz összeadott kapcsolati sebességéből jön ki, adott esetben 2.4 GHz-en 300 Mbps + 5 GHz-en 867 Mbps és azt szépen felkerekítik 1200-ra.
Router és társai esetén még el is menne amúgy a dolog, mert azok tudják párhuzamosan szórni a két sávot, ezért akár össze is adható, de az ellenoldali eszközök jelentős része csak az egyiken tud felcsatlakozni, így máris csak 867 Mbps lesz jobb esetben is a kapcsolat, ha a fenti példánál maradunk.
Fontos megjegyezni, hogy nem elég bizonyos kapcsolati módot és sebességet az egyik eszköznek tudni, hanem a másik oldalon is legalább azonos képesség szükségeltetik - és itt mindegy, hogy például az okostelefon vagy a router/HGW/ONT kerül említésre -, ellenkező estben az adott tekintetben gyengébbik lesz a szűk keresztmetszet és amiatt nem lehet kihasználni a másik jobb tudását.
Ezt a kapcsolódó cikket olvastam korábban: [link], de ebben sok a pontatlanság, meg állítanak valótlant is, ezért csak megbolondítják a nem hozzáértőket, aztán nem csoda, ha szakmai szemmel erősen kifogásolható hozzászólások születnek, irreális elvárásokkal.
Megjegyzem, a Mate 10 Pro 5 GHz AC 2*2:2 MIMO 867 Mbps tudása a jobbak közé tartozik, mert a csúcskategóriában is van jelenleg is sok olyan, ami még csak 1*1:1 MIMO 433 Mbps kapcsolatot tud.
Igaz, van jobb is, mert a Samsung például az újabb csúcstelefonjaiba már nem sima MIMO, hanem MU-MIMO képes modult tesz, amivel jobb minőségű - és ezáltal akár jobb sebességű - átvitel érhető el azonos kapcsolati sebesség mellett is, aki rendelkezik megfelelő elleoldali eszközzel és úgy viszonyítja például a Note9-et, S9-eket...stb., annak valóban lassabb lesz/lehet a Mate 10 Pro és társai ilyen tekintetben.
Viszont, ez messze nem jelenti azt, hogy a Mate 10 Proi onnantól gyenge, mert még a komolyabb laptopokban sem túl gyakori a 2*2:2 MIMO 867 Mbps AC kapcsolattól jobbat tudó modul, a MU-MIMO meg pláne, tehát a Samsung egyszerűen csak nagyon elől jár ilyen tekintetben az újabb okostelefonjaival és nem ahhoz kell mérni mindent, hanem érdemesebb helyén kezelni a dolgokat.
A Mate 20 Pro-t nem néztem még, hogy milyen specifikációjú wifi modul van benne, de ha jobb, mint a 2*2:2 MIMO-s, netán amellett még MU-MIMO-s is (utóbbi a kérdésesebb), akkor kiemelkedhet a még a Samsung csúcsai mellett is, már akinél adott lesz hozzá a megfelelő eszköz, ami képes kiszolgálni.

Nézem utólag a Luser2000 által betett mérést, az a sebesség vélhetően már 3*3:3 MIMO lesz.

Itt jön mondjuk az, hogy okostelefonra teljesen felesleges ilyen wifi sebesség, meg az emberek jelentős többségénél nem lesz hozzá megfelelő router/HGW/ONT, ahogy a gigabites vagy feletti 4G+ modul is az, mert nincs hozzá megfelelő hálózat, hazánkban jelenleg 450 Mbps a maximum (az is csak a Telekomnál, bár náluk több városban is elérhető már egy ideje) és azt sem egy eszköz kapja meg, hanem sok, így mérni maximumot nem lehet, 350 Mbps környékén már kiemelkedően jó, de az is ritka, pláne csúcsidőben.
Ja, és hazánk világviszonylatban is nagyon jó helyen áll a mobilinternet tekintetében, ha például a sebességről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#20786) ivatti10 válasza D013 (#20770) üzenetére


ivatti10
aktív tag

Ez nekem kínai, én csak minőségi zenét szeretnék kicsiholni a rendelkezésemre álló eszközök segítségével. 😃 Teht: mi az a dongle, mi az a dac, amit ajánlanak a többiek?

ZTE nubia Z60 Ultra

(#20787) Andrew10


Andrew10
aktív tag

Valaki segítsen!
Csak töltés működik nem ismeri fel a Pc a telót usb hiba keresést is megy csináltam.

(#20788) Kkromer


Kkromer
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék egy ilyen telefont vásárolni.
A navigációs sávot el lehet rejteni? (pl. böngészés közben). Nálam kizáró ok, ha nem .
Köszönöm a választ!

( Máté 9-nél annó csak az ázsiai modell tudta...nem is értettem, h miért.)

[ Szerkesztve ]

(#20789) kali válasza Andrew10 (#20787) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Úgy kellene megpróbálni, hogy USB hibakeresés ki, HDB mód be.

Kkromer: Szia, Igen, eltüntethető, gyárilag van rá opció.

(#20790) Andrew10 válasza kali (#20789) üzenetére


Andrew10
aktív tag

Próbáltam de semmi csak tölti, lehet hogy rossz a csati?
Sem az OTG-t sem a type -cnem ismeri fel.a 3,5 jack et igen.

[ Szerkesztve ]

(#20791) Kkromer


Kkromer
aktív tag

Kézzel felhúzom, majd 3 MP után eltűnik.

(#20792) Kkromer válasza kali (#20789) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Hasonló, amit mellékeltem?

(#20793) quint válasza kali (#20785) üzenetére


quint
aktív tag

Szuper az összefoglaló, köszönjük! Érdemes lenne valahogy kiemelni, hogy ne csak kereshető legyen, hanem megtalálható is :)

A "Naaa, azért ennyire ne..." az influenszerekre vonatkozó megjegyzésemre jött? Azt pedig muszáj tartanom: a tesztjeikben (a vicc kedvéért hívjuk így a filmjeiket, írásaikat) rendre túldicsérték a készülék néhány olyan képességét, ami az árkategóriában inkább csak közepes vagy akár gáz is.

(#20794) #04441088 válasza Kkromer (#20792) üzenetére


#04441088
törölt tag

Navigációs dokkot használok, nekem ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#20795) Kkromer válasza #04441088 (#20794) üzenetére


Kkromer
aktív tag

És ez gyári opció?

(#20796) kali válasza Kkromer (#20795) üzenetére


kali
legenda

Igen, gyárilag van rá opció, teljesen eltüntethető, akár egy mozdulattal le- vagy felhúzható.

quint: Ja, nem, az leginkább az N szabványos 400 Mbps átviteles elvárásnak szólt, mert az emberek jelentős többsége azzal küzd, hogy 2.4 GHz N szabványon a 120 Mbps netjét sem tudja átvinni - pedig 2*2:2 MIMO-s 300 Mbps kapcsolat adott -, vagy 5 GHz N szabványon - az említett feltételek mellett - a 200 Mbps-ost.

[ Szerkesztve ]

(#20797) Kkromer válasza kali (#20796) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Köszönöm szépen az infót!

(#20798) ΞΔGLΞ válasza Luser2000 (#20781) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Köszi szépen! Legalább tudom, hogy tud többet.

(#20799) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Végül a Mate 10 Pro lett a befutó, itt helyben találtam is egyet.. Vásárlásnál mire figyeljek ami miatt ugorhat a gari? Pl a Samsungnál a knox számláló..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#20800) bandigyerek válasza kali (#20796) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Szerintem, ha az "n"-es wifi tud 150Mbit-nél többet, lehet sikongatva tapsolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.