Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) spanyoll


spanyoll
addikt

Érdekes ez a telefon-élettartam kérdés.
Minap dolgoztam egy rendezvényen, ahol nagyrészt executive és egyéb felsővezetői pozíciókat betöltő emberek voltak; magyarán nem az a réteg, akinek feltétlenül kenyérre kell a pénz.
Egyszer csak megláttam egy kicsit pocakosabb, 60 elejét taposó urat, aki nyomkodta a telefonját és ez valamiért feltűnt. Méghozzá azért, mert egy szifon 4 volt, még csak talán nem is az s.
Azon gondolkoztam el, hogy tényleg muszáj-e évente-kétévente cserélni?
Nem csak a marketing hiteti el velünk?

Néha én is előveszem ezért-azért az 5s-em, ami nem gyors, legalább lassú, de még jó. Magyarán simán kihúzhattam volna még ezt az évet és vehettem volna jövő tavasszal telefont, egy évvel később mint amikor a mate 10-et vettem. Nem mintha most beljebb lennék és szívesebben vennék egy mate20-at, vagy bármi ilyesmit, de akkor is papíron fölösleges volt még a vásárlás.

Csak engem "zavar" ez a fogyasztói magatartás belénk nevelése?
Annyi szemetet termel az emberiség évente, ez se segít rajta valahogy.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#21302) jézusom válasza bigrock (#21300) üzenetére


jézusom
addikt

Basszus, külön mappába teszi őket :W

(#21303) kali válasza jézusom (#21302) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Muszáj úgy tennie, hiszen külön kategóriáról van szó.

(#21304) TomPack válasza spanyoll (#21301) üzenetére


TomPack
őstag

Ez a hardver ami van, még nagyon sokáig elégnek kell lennie.
Érdemi változást az életembe nem hozna pl a Mate20 Pro! /Ja de, egy wellnes hétvégét ki kéne hagynunk az ára miatt/
De technológia fejlesztést nem látok benne, úgy érzem csak belelapátoltak mindent, mert itt az évvége, és kötelező az új szériát kiadni.

(#21305) Apaxp válasza spanyoll (#21301) üzenetére


Apaxp
senior tag

"...kicsit pocakosabb, 60 elejét taposó..." ez én is lehetek :D
Első okos telóm ZTE Skate 3 évig használtam
Második telóm LG G2 5 évig volt (tönkre ment a képernyő, javítás nem érte meg)
Harmadik telóm Huawei Mate 10 Pro 3/4 éves, szerintem még 5 évig nem gondolkodok váltáson.
Akkor az én fogyasztói magatartásom nem felel meg a cégek elvárásainak :D

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#21306) mirci18 válasza beyruth82 (#21256) üzenetére


mirci18
addikt

Hát nem tudom nekem a kijelző idő max 6-7 óra.
Otthon és munkahelyen wifi.
A mobilnetnél van egy olyan lehetőség hogy a mobilnet mindíg aktív.
Ez nincs bejelölve.
Mégis jobban merül a telefonom mint a legtöbb topiktársnak.
Kell még valamit állítgatnom?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#21307) mirci18 válasza pityaa23 (#21260) üzenetére


mirci18
addikt

Időnként keresgélni kéne a fórumban nem panaszkodni meg csak kérdezősködni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#21308) olajbogyo válasza spanyoll (#21301) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Így igaz, sajnos valóban agyrém, ahogyan költekezünk feleslegesen. :K
Ha belegondolok idén márciusban vettem a mate 10 prot, és már azóta ...p20 pro, mate 20 pro.....
ergo, régi sz@r telóm van már(én persze nem így gondolom, még 2 évet tervezek vele). De, ami megy a mate 20 pro fórumán, valószínűleg jogosan, az már el sem hihető, már ami a zöldülést illeti. Mi felhasználók lettünk a tesztelők, mert már nincs idő a gyártóknak arra, hogy normálisan leteszteljenek egy telót, mert a gyártók belehajszolják egymást az őrült versenybe....kár érte :F

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#21309) mirci18 válasza bardo (#21275) üzenetére


mirci18
addikt

Miért egy rossz akku miatt nem hülyeség egy telefont lecserélni.
Pár ezer forintos tétel egy p9-es akku.
Mennyi cserélve max 10-15 k?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#21310) mirci18 válasza Bensid (#21279) üzenetére


mirci18
addikt

Király leírást adtál akár blog formájában is szivesen olvasnék mindenféle fotós próbálkozásodról mate 10pro-val.
Hobbiból fotózok így érdekel a tökéletes megoldás amivel jobb képeket érhetek el.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#21311) Bensid válasza mirci18 (#21310) üzenetére


Bensid
tag

Örülök, hogy tetszett. Még annak idején a mate 8 telómnak csináltam youtube csatornát és ott mindent kiveséztem, most erre már sajnos nincs időm, így marad az, hogy itt közzéteszem nektek :)

(#21312) g4mer válasza spanyoll (#21301) üzenetére


g4mer
senior tag

Minél gazdagabb valaki, és azt a saját erejéből érte el, az általában nagyon odafigyel arra, mire költi el a pénzét (most nem ilyen pénztáros L. féle milliárdosokról beszélek), főleg ha ilyen hülye kütyükről van szó. Ismerek olyan öreg harcost, akinek 5-6 nagy értékű lakása van, és nyomkodós nokiája van, nem hord rolexet stb.

Hogy a kérdésre válaszoljak, sajnos igen, belemossák az emberek agyába, hogy évente cseréljenek, és már a tök átlag user is iphone x max-ot hoz ki a trémolbilból havi 30ért, holott csak facebookozni használja.

Sic Parvis Magna

(#21313) spanyoll válasza g4mer (#21312) üzenetére


spanyoll
addikt

Ez amúgy rohadtul igaz. Én is azt látom az intelligens tehetősebb embereken, hogy arra költenek ami fontos.
Lehet el kéne tanulni tőlük ezt az átlagparasztnak is és akkor több pénz maradna a zsebükben... :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#21314) Bensid


Bensid
tag

Mivel ráálltam a kamera kivesézésére, így találok néha érdekességeket.

Nem tudom, hogy észrevettétek-e, de ha a szelfi kamerán videózni akartok, alapból elég közel hozza az arcotokat a lencse, nehéz kézből kitartva rendesen videózni az arcunkat. Viszont ha bekapcsoljátok a szépítés funkciót drasztikusan megnő a látószög, sokkal jobban belefér az arcotok a képbe. Itt ugyanúgy le lehet venni a szépítést nullára, viszont a látószög így nagyobb :)

[ Szerkesztve ]

(#21315) magicbox válasza Bensid (#21314) üzenetére


magicbox
senior tag

A Mate 8-as csatornára még emlékszem. Üdv itt (is) :)

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#21316) Bensid


Bensid
tag

Közben arra is rájöttem, hogy mi ennek az oka.

Ha be van kapcsolva a szépítés, akkor bár nagyobb látószöget kapunk, de nincs korrigálva a rezgés. Ugye ha ki van kapcsolva a szépítés közelebb kerül az arcunk, viszont a rezgés kiküszöbölésére tökéletes az a plusz terület, amit még lát a kamera, de pont ezért nincs a képkivágásban, hogy azt a korrigálásra tudja használni a masina.
Hogy megbizonyosodjatok róla ajánlom nektek ezt a kicsit mókás, de érdekes tesztet. Kapcsoljátok ki a szépítést. Tartsátok ki a telefont az arcotoktól olyan messze, amennyire csak tudjátok. Kezdjetek el forogni ide-oda ebben a testhelyzetben. Elég lehetetlen mozgást fog végezni a testetek. ;) Ha be van kapcsolva a szépítés, akkor ez a mozgás egyáltalán nem vehető észre.

(#21317) Bensid válasza magicbox (#21315) üzenetére


Bensid
tag

Oh, de régen találkoztunk, de még emlékszem a nevedre! Üdv! :) Abban a fórumban valakivel volt egy hatalmas vitám, de már nem emlékszem, hogy kivel. :D

(#21318) Bazsi84 válasza mirci18 (#21306) üzenetére


Bazsi84
tag

Igen,minden egyes app-ot allits be egyesevel.Lehet elmegy vele par perc,de utana az fut a hatterben amit hagysz,stb...Nekem pl csak zene es messenger futhat kikapcsolt kijelzonel,netet sem hasznalhat mas,csak ha belepek az adott programba.Igy jelenleg 12 ora alatt 2:10 SOT, 75%-on az akku,csak mobilneten,szabadban,kb 80 % fenyerovel.

[ Szerkesztve ]

(#21319) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Létezik olyan app amivel mate 10 pron tudnám tiltani hogy netet kapjon a viber? Szükségem van netre, mert kell a munkámhoz és az sem opció hogy vibert törlöm, mert kell amit ott írnak, de egy ideig offolni akarom.

(#21320) kali válasza #04441088 (#21319) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Az nem jó, ha itt mindent kikapcsolsz?
Beállítások -> Vezeték nélküli és egyéb hálózatok -> Mobiladat -> Hálózati alkalmazások -> Viber: Mobiladat/Wi-Fi ki, továbbá fent ha átváltod fejlettre, akkor a háttéradat és a roaming is kikapcsolható.

(#21321) #04441088 válasza kali (#21320) üzenetére


#04441088
törölt tag

Tökéletes. :R

(#21322) mirci18 válasza Bazsi84 (#21318) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#21323) magicbox válasza Bensid (#21317) üzenetére


magicbox
senior tag

Volt ott egy agyhalott, de az több emberrel is vitába keveredett. Nevére már én sem emlékszem.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#21324) Nikaré válasza oszto10 (#21296) üzenetére


Nikaré
őstag

Az Emag 12 hónap garit ad, ha jól emlékszem.

(#21325) beyruth82 válasza Nikaré (#21324) üzenetére


beyruth82
veterán

Azt nem az emag adja hanem xy magánszemély vagy cég aki az emagon árulja a telót és az nem gyártói garancia tehát a telefon szürkeimportos.Felejtős.

(#21326) wwhy válasza beyruth82 (#21325) üzenetére


wwhy
veterán

Sok terméknek maga az emag az eladója, tehát a garit is ő adja.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#21327) beyruth82 válasza wwhy (#21326) üzenetére


beyruth82
veterán

A mate 10 pro-t nem az emag árulja mert az 2 éves gyári garanciával adná hivatalos forgalmazóként de nem 140-150-ért hanem a hivatalos forgalmazóknál jellemző 170-180 ezerért.

Világosan látszik,hogy termékgaranciát magánszemély adja és 1 év ott olvashatod.
2.

Itt 10 ezerrel drágább de szintén magán személy ad garanciát és csak 1 évet.
Egy bizonyos gsm-electronic kft ami valójában a gsmhome nevű sufni gsm aminek a fő profilja a szürkeimportos forrásból származó 0 perces de használt telefonok árusítása.

(#21328) wwhy válasza beyruth82 (#21327) üzenetére


wwhy
veterán

Persze. A hsz-emből kimaradt, hogy "ebben az esetben". Mármint a lényeg, hogy az emag is lehet eladó - nem ebben a konkrét esetben.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#21329) beyruth82 válasza wwhy (#21328) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen az emag is lehet eladó ráadásul hivatalos huawei forgalmazók tehát 2 év gyári garanciával árulják a telefonokat de akkor fel van tüntetve hogy az emag a forgalmazó.Ezért kell mindig megnézni alul ki a forgalmazó.

(#21330) szabcsab


szabcsab
csendes tag

https://edigital.hu/okostelefon/huawei-mate-10-pro-dual-sim-kartyafuggetlen-okostelefon-titanium-grey-android-p526695

(#21331) Aryon87


Aryon87
félisten

Srácok, egy ismerősömnek kellene segítség, de nem tag itt, így közvetítek.

Adott egy 4k film, amit a telefonról szeretne okostévén lejátszatni. Miracast nem jó, a videó minősége kaki (720p).
Kábelen keresztül lehetséges valahogy a dolog (mintha egy pendrivet rakna rá)? Vagy hogyan lehetne?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#21332) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok
Autos tarto tippje van esetleg valakinek?
Kereso nem nagyon bovelkedett a talalatokban.

(#21333) r0by válasza beyruth82 (#21327) üzenetére


r0by
addikt

Szerintem a magánszemély azt takarja, hogy magánszemélynek annyi jótállást adnak, és nem pedig azt, hogy magánszemély árulná. Az emagon csak cégek árulnak.

[ Szerkesztve ]

(#21334) Tsebacsi válasza Sterilzona (#21332) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia! Samsung Universal car holder (k200 vagy v200 azt hiszem). Szerintem a legjobb.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#21335) szaki04 válasza Sterilzona (#21332) üzenetére


szaki04
senior tag

Ez visz mindent!

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#21336) Domb! válasza Aryon87 (#21331) üzenetére


Domb!
tag

Plexxel nem próbáltátok? Egyik legjobb megoldás erre.

(#21337) beyruth82 válasza r0by (#21333) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem magánszemélynek mennyit adnak? 6 hónapot? :DDD
Lehet csak cégek árulhatnak de az 1 év garisok azok szürkeimportosok akkor is.Gsm home,supergsm,ujgsm és társai amik az emagon forgalmaznak a leglinkebb webshopok az országban.

(#21338) Aryon87 válasza Domb! (#21336) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem hallottam még erről :N

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#21339) oszto10


oszto10
csendes tag

Sziasztok! Köszönöm a sok infót. Akkor várok még ezzel egy kicsit, hátha lesz egy jó akció még idén.

(#21340) kali válasza oszto10 (#21339) üzenetére


kali
legenda

Pénteken Black Friday lesz sok üzletben, érdemes lehet majd nézelődni.

[ Szerkesztve ]

(#21341) JDMKid válasza Sterilzona (#21332) üzenetére


JDMKid
tag

A fentebb említett samu tartót én is ajánlom. Szerintem az egyik legjobb megoldás.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#21342) beyruth82 válasza kali (#21340) üzenetére


beyruth82
veterán

Black friday magyar módra?Egy magyar példa a sok közül:
Alza.hu
37990-es kávéfőző árát 39990-re emelték és fölé írták,hogy leértékelve 92 ezerről :DDD :DDD :DDD

(#21343) basaja válasza Tsebacsi (#21334) üzenetére


basaja
senior tag

K200 és én is ajánlom, ez van nekem is... Stabil, mint az államadósság... :K

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#21344) deka10 válasza Aryon87 (#21331) üzenetére


deka10
senior tag

Dlna ha a tv képes rá van pár progi a ps-ban, amit én használok az a bubble upnp
bubble upnp

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#21345) Aryon87 válasza deka10 (#21344) üzenetére


Aryon87
félisten

Köszi, továbbítottam az illetékesnek, remélhetőleg sikerrel jár

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#21346) oszto10 válasza beyruth82 (#21342) üzenetére


oszto10
csendes tag

Ettől félek én is... Megvarom, mert hátha... De kötve hiszem, hogy nov. 23-an talalom meg a megfelelő ajanlatot...

(#21347) Bensid válasza magicbox (#21323) üzenetére


Bensid
tag

Kedves magicbox!

Ezt most lehet, hogy nem fogod elhinni, de jól emlékeztem, hogy gyanús vagy nekem.

Visszakerestem.
Te voltál az a bizonyos akadékoskodó tag, akivel vitába keveredtem. :D :D :D

Nen akartad elhinni a 94.000-es Antutu pontszámomat és már azt hitted, hogy photoshopolom a képernyőképeimet. Az ért az irónikus benne, hogy akkor még semmi közöm nem volt a photoshophoz, ma meg már a fotózás miatt a mindennapjaim része.. :D
De hát fátylat a múltra, magamat visszaolvasva is szánalmas volt mindkettőnk részéről az a vita. Hihetetlen mennyit tud változni az ember 3 év alatt.. :)

Itt egy link, hogy te is vissza tudd olvasni ;)

https://prohardver.hu/tema/re_huawei_mate_8_kirinpancel/hsz_5601-5800.html

(#21348) kali válasza beyruth82 (#21342) üzenetére


kali
legenda

Vettem már nagyon korrekt áron okostelefont és tévét is Black Friday keretében (a Telekomtól), szóval kifogható, nem feltétlenül trükköznek mindenhol.
Jelenleg is van 159.990 Ft-ért akcióban Mate 10 Pro hazai hivatalos viszonteladónál, az sem rossz ár szerintem.

(#21349) beyruth82 válasza Bensid (#21347) üzenetére


beyruth82
veterán

Nagyon nagy!!!!Pár száz antutu ponton ment a marakodás. :DDD Hatalmasat nevettem.
Köszi hogy beraktad :R

(#21350) jézusom válasza Aryon87 (#21331) üzenetére


jézusom
addikt

Kodi vagy valami dlna prog, de wifin akadhat a 4k, nem csoda, hogy leskálázza 720pre. Vegyél usb-hdmi kábelt! De abból is csak 2.oviszi a 4k@60fpst. Bár a telefon csak 30at rögzít de attól le tud játszani 60at...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.