Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) bigsee válasza sfefe (#21700) üzenetére


bigsee
addikt

Kék nincs itthon (összefoglaló!). A szürke igen, fekete alul felül.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#21702) sfefe válasza bigsee (#21701) üzenetére


sfefe
őstag

Koszi, ( azt regen olvastam, ezek szerint felejtettem belole.:) )
Akkor inkabb szurke...Meg gondolkodom ezen, Mate 20 pro nemigen jon be a bevagas miatt...
( vagy varok milyen lesz az uj kameralyuk kinezet)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#21703) bokarcsi71


bokarcsi71
aktív tag

Telekomos Domino kártyás telefont meg lehet venni? Nem tudják letiltani? Garanciánál a számlára írt név számít?

(#21704) kali válasza bokarcsi71 (#21703) üzenetére


kali
legenda

Domino konstrukciós telefont nem tiltanak, mert annál nem lehet elmaradni a számlával, sem pedig a részlettel, egyedül lopás esetén van rá lehetőség, de annak számlával nem sok esélye van.
Kérhetsz jótállási jegyet is - ad külön a Telekom a számla mellé -, az nem névre szól, hanem a telefonra, bár alapesetben a számla is elég és megfelelő lehet.

[ Szerkesztve ]

(#21705) beyruth82 válasza bokarcsi71 (#21703) üzenetére


beyruth82
veterán

Kártyás csomagban vett telefont nem tiltanak le hiszen az már ki van fizetve.Ha beviszed mert garanciális probléma van akkor nem számít ha nem a te neveden van(hiszen lehetsz az eredeti tulaj párja,anyja,apja,testvére,stb) de a számla kell a garancia érvénysítéséhez mindenképpen.

(#21706) bokarcsi71 válasza beyruth82 (#21705) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Köszönöm szépen. Kali neked is köszönöm.

(#21707) Májkülnájt válasza wayne1 (#21681) üzenetére


Májkülnájt
tag

Fotóztál és akkor még meg tudtad nézni de a galéria nem látta? Restart után pedig megjelent? Én is jártam egyszer így. Asszem a legutolsó szoftverfrissítés utáni első fotózási alkalommal. Azóta nem tapasztaltam.

(#21708) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Meg ragodom egy szurke rendelesen. Valahol olvastam, hogy a videozas nem az erossege ez igaz meg? Vagy igaz volt?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#21709) Kiskutya válasza sfefe (#21708) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem megfelel de biztos van jobb.

hmm...

(#21710) wwhy válasza sfefe (#21708) üzenetére


wwhy
veterán

Így van. A szürke csak 50 árnyalatban rögzít videót. ;] Vegyél kéket.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#21711) kali válasza sfefe (#21708) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Videó készítésében valóban nem csúcs - stabilizálási rásegítés csak 1080p 30 fps-ig van -, de annyira nem vészes azért.

(#21712) bandigyerek válasza wwhy (#21710) üzenetére


bandigyerek
senior tag

:DD

(#21713) sfefe válasza wwhy (#21710) üzenetére


sfefe
őstag

Gondolom suliban Te voltal a poen kiraly.....
hsz gyujtesre jo volt tobbre sajna nem.

Kiskutya, Kali koszi.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#21714) wayne1 válasza Májkülnájt (#21707) üzenetére


wayne1
senior tag

Nekem azt csinálta, hogy fényképezett, a fényképezőnél megjelent piciben, de ha rá nyomtam és beléptem a galériába akkor nem látszott többé a kép.

(#21715) bandigyerek válasza sfefe (#21713) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Jajj, ne már! Ennyi kell. :)

(#21716) golyós válasza sfefe (#21713) üzenetére


golyós
őstag

Itt ez megszokott, ne szívd mellre, nem személyes csak lecsapjuk néha a magaslabdát. ;)

wwhy :DD ;]

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#21717) thedivision2


thedivision2
aktív tag

Sziasztok !

Valaki tudna nekem ajánlani a hátlapra valami olyan fóliát, ami az íveken is végig ér ? Kizárólag itthon kapható megoldás érdekel.

(#21718) Bubaaa válasza thedivision2 (#21717) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

(#21719) D4ni válasza sfefe (#21713) üzenetére


D4ni
őstag

Jégcsap :)

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#21720) Ferike81


Ferike81
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy Ilyen telefont a feleségemnek. Tegnap bekapcsolás után írta is, hogy frissítés jött(kb. 3 giga), és le is töltöttem, telepítettem. Utána nyomtam egy FR-t. Szépen átköltöztem neki a P9-ről, minden rendben ment. Mikor elkezdi nyomogatni, jött egy újabb 3,4 gb-os frissítés, majd azt követően valami Vodás kacat is, de az csak pár mega. Na én itt már nem csináltam FR-t. Meglesz nélküle, vagy este lássak neki még egyszer a belakásnak?
Másik kérdésem, hogy gyári 2 év garival vettem az Edigital-nál, kell itt regisztrálni valahová, vagy garipapírral vihetem ha baj van?
Utsó kérdésem mára, hogy ugye IP67, de azért védené tokkal a telót. Használ valaki Spigen tokot? Nekem a Samsungnál bevált, és ha ezen is jól áll, és tényleg jól véd akkor vennék egy Rugged Armor-t.
Remélem nem lesz vele baj, és nem kell itt kérdeznem. Egyébként tényleg szép telefon.
Köszönöm szépen!

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#21721) bigsee válasza Ferike81 (#21720) üzenetére


bigsee
addikt

Két 3 gigás frissítés? :Y Akkor te már az Android 10-et is megkaptad! :D Sztem egy wipe cache elég. :K

Nem kell regisztrálni, két év az két év! :) Nekem gyári hátlap van csak, nekem elég...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#21722) Ferike81 válasza bigsee (#21721) üzenetére


Ferike81
senior tag

Igen kettő. Az elsőre nem emlékszem mit írt, de ott csak szám bolt a vége, a másodiknál szám és utána hogy full. meg jött egy Vodás app amikor a kártyát beletettem. A tokot azrét kérdeztem mert a hátlpja sérülékenyebb ránézésre mint a P9. Nekem is van az S7-hez, az is üveg hátlap.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#21723) golyós válasza Ferike81 (#21722) üzenetére


golyós
őstag

Nézd már meg légyszi a szotver verziószámot.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#21724) axlfsi


axlfsi
veterán

Ti milyen sűrűn szoktátok ki- bekapcsolni a készüléket, újraindítani? Most lettem csak figyelmes, hogy nálam gyakorlatilag a legutolsó security patch óta (kb. 28 npaja) megy hibátlanul :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#21725) beyruth82 válasza axlfsi (#21724) üzenetére


beyruth82
veterán

Szinte minden nap kikapcsolom a telefont valamikor egész éjjelre valamikor csak amíg töltöm(egy-két kivételtől eltekintve mindig kikapcsolva töltöm).1 év alatt nem is lassult semennyit a telefon és az üzemideje sem csökkent egy perccel sem. :)

(#21726) bandigyerek válasza axlfsi (#21724) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Be lehet állítani az időzített ki-be kapcsolást. Nálam hétfőnként hajnali kettőkor.

(#21727) magicbox válasza Ferike81 (#21720) üzenetére


magicbox
senior tag

A Spigen tok hibátlan, én is azzal használom. Párszor megmentette. Arra figyelj, hogy eredetit vegyél.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#21728) axlfsi válasza bandigyerek (#21726) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem panaszkodásból írtam - sőt! Talán még nem is volt Android készülékem, melyet ezért vagy azért, de ne kellett volna újraindítanom 1-2-3 naponta. Itt most egy hónapja sem volt, el is felejtettem :)

Hja, időzítheted, de akkor ugyebár a SIM jelszót ki kell kapcsolni, egyébként nem sok értelme van.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#21729) bandigyerek válasza axlfsi (#21728) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Ki. Hajnal 2-kor leáll, 02:05-kor indul.

(#21730) Bensid


Bensid
tag

Beköszönök újra egy képpel. :)

Asztrotájképet ígértem erre az alkalomra, de sajnos az most nem jött össze, viszont egy teszt jellegű star trails-t sikerült összehoznom. Mit ne mondjak, hihetetlenül zajmentesen meg tudja oldani a csillagos égboltot ezzel az f/1.6-os rekesszel.

Ha ilyen típusú képet akartok készíteni, akkor keressétek meg a kamera alkalmazásban a "fénnyel festés->csillag útvonalak" funkciót.
Ezután érdemes megkeresni először a Polaris csillagot az égen és valahova középre komponáljátok azt, hiszen ekörül "forognak el" lemezszerűen a csillagok, így kapjuk meg a megfelelő hatást.
Természetesen állványra kell helyezni a kis masinát. A kioldást úgy érdemes elindítani, hogy egy 2 másodperces időzítő legyen rajta, hogy a kezdeti képernyőhöz való hozzáérés ne okozzon remegéseket és ne tegye így tönkre a képet.
Ez egy elég hosszú folyamat, itt egy 888 másodperc hosszú expozíciót láthattok (15perc, sajnos ennyire volt időm), de ha nagyobb csillaghúzásokat akartok, akkor akár fél óráig is mehet az exponálás.
Az előteret érdemes az expozíció alatt valamilyen fényforrással befesteni, így nem lesz a képen koromsötét. Én itt a biciklim lámpájával hadonásztam pár másodpercig, így máris láthatóvá vált a kép alján :)

Hihetetlen egyébként, hogy ezen a telefonon kényelmesebb egy ilyen képet megcsinálni, mint a tükörreflexes gépemmel. Itt egy expozícióval megoldható, míg a dslr-el kb. 30 kép lett volna, amiket még össze is kell fűzni utána..

(#21731) bandigyerek válasza Bensid (#21730) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Megint tanultunk. :R

(#21732) kosmoo81 válasza bandigyerek (#21729) üzenetére


kosmoo81
tag

szia

ezt hol talalom?

(#21733) eurolac válasza Bensid (#21730) üzenetére


eurolac
senior tag

Köszönöm, hogy megosztottad! :R

Eurolac

(#21734) KZP válasza Bensid (#21730) üzenetére


KZP
őstag

Ez szupi jó lett! :K

(#21735) bandigyerek válasza kosmoo81 (#21732) üzenetére


bandigyerek
senior tag

beállítások- intelligens asszisztens - időzített be- és kikapcsolás

(#21736) bokarcsi71


bokarcsi71
aktív tag

Egy kis segítség kellene! Kaptam egy ilyen telefont, beletettem a simkártyát, pin kód elfogad,térerő van és mégsincs net ill. telefonálni se lehet. Mi lehet a gond?

(#21737) SUPREME7 válasza bokarcsi71 (#21736) üzenetére


SUPREME7
őstag

Próbáld ki másik sim kártyával (ha dual simes, akkor esetleg másik slotban). Meg kicsit részletezhetnéd, mikor hívást indítasz mi történik? Mert ha net nincs, lehet APN beállítás gond, de telefonáláshoz nem kell semmi.

[ Szerkesztve ]

(#21738) bokarcsi71 válasza SUPREME7 (#21737) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

A másik telefonból raktam át a kártyát, ott még működött.Rányomok a telefonszámra elindul,kiírja hogy tárcsázás és nem törzénik semmi. Vezetékesről pedig nem lehet felfívni. Azt mondja hogy pillanatnyilag nem kapcsolható.Telenor hálózat. Még a 4g se jelenik meg, pedig a másik telefon mutatta.

[ Szerkesztve ]

(#21739) SUPREME7 válasza bokarcsi71 (#21738) üzenetére


SUPREME7
őstag

A telefon milyen forrásból származik? Mert ezek szerint nem megy fel a hálóra. Akkor viszont próbáld meg másik kártyával, ha azzal is ugyanez, akkor valami a telefonnal nem oké.

(#21740) bokarcsi71 válasza SUPREME7 (#21739) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Telekomos

(#21741) kali válasza bokarcsi71 (#21736) üzenetére


kali
legenda

Nem lehet, hogy IMEI alapján letiltott készülékről van szó?
Már ha úgy kaptad, hogy nem közvetlenül lett megfelelő Telekomos üzletben vásárolva.

[ Szerkesztve ]

(#21742) bokarcsi71 válasza kali (#21741) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Új készülék.

(#21743) kali válasza bokarcsi71 (#21742) üzenetére


kali
legenda

Telekom üzletben lett vásárolva?
Mert olyanra volt már sok példa, hogy valaki kihozta a Telekomtól, aztán bontatlan állapotban beadta GSM üzletbe, ott eladták később, de aztán letiltásra kerül, mert nem fizették rá a törlesztőket és a számlákat.
Ha Telekom üzletből hoztátok ki, akkor ez persze nem életszerű.
Az is lehet még gond, ha túl régi, vagy vágott a SIM kártya és nem megfelelő az újabb telefonoknak.

[ Szerkesztve ]

(#21744) bokarcsi71 válasza kali (#21743) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Most próbáltam 3g/2g beállításon, így megy. Sima 3g-n is megy, de ahogyátrakom 4g/3g/2g-re akkor már nem tudok hívni. A kártya az vágott, de egy sima mate 10 ből raktam át. Lehet valami beállítási hiba?

[ Szerkesztve ]

(#21745) bokarcsi71


bokarcsi71
aktív tag

LTE nagysebességű módot be kell kapcsolni? Azt írja hogy a szolgáltató kapcsolja be, de én telenoros kártyával használom.

(#21746) kali válasza bokarcsi71 (#21744) üzenetére


kali
legenda

Hívás kapcsán nem igazán.
Ja, hogy Telenoros SIM kártyával van 4G hívás probléma, akkor olyasmiről lehet szó, ami az összefoglalóban is taglalva van, de frissítéssel megoldották később a Telenoros 4G problémát.
Milyen firmware verzió van a telefonon?
Ha túl régi, akkor pláne frissíteni kell, ha újabb és úgy is problémás, akkor passz, marad a kipróbálás nem vágott és újabb kiadású SIM kártyával.
Az LTE nagy sebességű módnak túl sok jelentősége nincs, pláne a Telenor esetén, de bekapcsolhatod a telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#21747) bokarcsi71 válasza kali (#21746) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

BLA-L09 8.0.0.157(c432)

(#21748) kali válasza bokarcsi71 (#21747) üzenetére


kali
legenda

Az friss, akkor amiatt sem lehet gond, mert a 131-es verzióban javították a Telenoros 4G problémát és azóta nem tapasztalta/jelezte senki.
Nincs kéznél másik SIM kártya, amivel kipróbálható lenne?

(#21749) bokarcsi71 válasza kali (#21748) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Sajna nincs, de majd bemegyek a telenorhoz hátha tudnak valamit csinálni. Azért köszi a segítséget.

(#21750) kali válasza bokarcsi71 (#21749) üzenetére


kali
legenda

Érdemes majd kipróbálni másik szolgáltató SIM kártyájával is, az is adhat támpontot, ha másikéval megy, akkor nem tudják például a Telenornál a telefonra fogni, még ha meg is próbálják esetleg, ha viszont más/minden szolgáltató SIM kártyával gond lenne, akkor a telefon irányában kell keresni a hibát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.