Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) bokarcsi71 válasza kali (#21750) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Rendben köszönöm.

(#21752) bardo válasza Bensid (#21730) üzenetére


bardo
tag

Respect. Király vagy!

Huawei P9 L09C432, Mate 10 Pro Telekom single sim

(#21753) basaja


basaja
senior tag

Hali!
Hallottatok már erről?Clearplex fólia .Tegnap felrakattam a Media Marktban, Nagyon jónak tűnik. Igaz nem olcsó, de a srác előttem megkarcolta a telóján a fóliát,aztán hajszárítóval eltüntette a karcot...besz@rás... :Y

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#21754) beyruth82 válasza basaja (#21753) üzenetére


beyruth82
veterán

Tegnap hallottam elsőnek róla. 6 ezerért elöl és hátlapra is adnak?Milyen anyagból van?Pet műanyag?Leejtéstől véd szerinted vagy nagyon vékony?

(#21755) yodamester10


yodamester10
őstag

Ha jól látom a Csehek már megkapták a 9-et?
[link]

(#21756) basaja válasza beyruth82 (#21754) üzenetére


basaja
senior tag

Ennyiért csak előre... Jó vékony, a Nilkin tokom kivételével az összes többi fölé ér, és jól védi a kijelzőt. A szélétől 1 mm van,alul-felül 2 mm maradt el. Nem gyűjti az ujjlenyomatot,alig látszik, hogy rajt van a telón.Üvegszál szerkezetű,a cimborám elmondása szerint 2 pofára esést már túlélt nála...A színeket nem butítja le.Remélem beválik.

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#21757) beyruth82 válasza basaja (#21756) üzenetére


beyruth82
veterán

Akkor szerintem nagyon nem éri meg.6 ezerért kapsz előre egy fóliát ami ki sem ér teljesen a szélekig....
Amiket kínából rendelek párszáz forintért azok kiérnek a szélekig és sok eséstől megvédték már a telefon kijelzőjét.Igaz nagyobb esésektől elrepednek de akkor cserélem és kész.8 darabot vettem valamivel több mint 2 ezer forintért.

(#21758) basaja válasza beyruth82 (#21757) üzenetére


basaja
senior tag

Tudom, nekem is van itthon, meg útközben is van 2... Kipróbálom, meglátom hogy muzsikál...

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#21759) beyruth82 válasza basaja (#21758) üzenetére


beyruth82
veterán

Azt hittem 6 ezerért legalább elölre és hátulra is adnak.... :(

(#21760) basaja válasza beyruth82 (#21759) üzenetére


basaja
senior tag

Ááá.. :N

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#21761) hacki87 válasza beyruth82 (#21759) üzenetére


hacki87
senior tag

13ezer a mobile outfitter vagy mi előre hátra.

(#21762) bardo válasza yodamester10 (#21755) üzenetére


bardo
tag

Király lesz ez. Kérdés hogy ha ennyire meghurcolják a céget, akkor mi lesz a további frissítésekkel.

Amerika, Anglia, EU, Japán mind meghurcolja a céget

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 L09C432, Mate 10 Pro Telekom single sim

(#21763) KZP válasza yodamester10 (#21755) üzenetére


KZP
őstag

Vagy feltette funky-val...

(#21764) kali válasza bardo (#21762) üzenetére


kali
legenda

Ilyen tekintetben semmi hatása nem lesz szerintem, az USA problémázik leginkább - ahogy tették korábban a Kaspersky és hasonló cégekkel -, arról külön topikos hír is van, de az ok leginkább politikai, ezért nem érdemes foglalkozni azzal, bár azt a részét kitárgyalni sem szabad itt részleteiben.

yodamester10: Nem kapták még meg hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

(#21765) basaja


basaja
senior tag

Hali!
Srácok, widgettel hogy lehet lezárni a képernyőt?Ha ki akarom rakni a widgetet,kiírja,hogy nincs telepítve az alkalmazás...

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#21766) TomPack válasza basaja (#21765) üzenetére


TomPack
őstag

Csak a gyári launcherral fog működni a widget!

(#21767) bigrock válasza TomPack (#21766) üzenetére


bigrock
addikt

Ha meg nem gyári van, pl. a Nova Launcher tud dupla kopp-os lezárást.

(#21768) basaja válasza bigrock (#21767) üzenetére


basaja
senior tag

Novát használok,azt hol keressem?
Közben meglett... Köszi mindkettőtöknek!👍

[ Szerkesztve ]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#21769) wayne1 válasza beyruth82 (#21757) üzenetére


wayne1
senior tag

Linket tudsz adni a fóliához? Köszi

(#21770) PietroxX válasza wayne1 (#21769) üzenetére


PietroxX
csendes tag

Le lett írva, a cikkben az áll, hogy a média marktban lehet csak felrakatni.

(#21771) wayne1 válasza PietroxX (#21770) üzenetére


wayne1
senior tag

Én arra gondoltam amit Kínából rendelt ;)

(#21772) beyruth82 válasza wayne1 (#21771) üzenetére


beyruth82
veterán

(#21773) Bensid


Bensid
tag

Köszi mindenkinek, akit érdekelt :)

A következő egy éjszakai városi kép lesz és mivel sokat próbálgattam, leírom nektek, hogy miért érdemes az állványos éjjeli módot használni inkább, mint a kézből kitartottat. :)

(#21774) TomPack


TomPack
őstag

Bármit csinálok, nem tűnik el a címsor a Chrome lefelé görgetésekor.
Gyári visszaállítás sem segít.
Vigyem vissza gariba, vagy mi a fene van? :D

(#21775) Bazsi84


Bazsi84
tag

Tudom a messenger bugos,de...le van tiltva a chatfej-es ertesites,megis felugrik minden egyes uzenetnel.Ujrainditottam,volt wipe cache is.Idegesito,h nem tudom mitol van.

(#21776) bigsee válasza TomPack (#21774) üzenetére


bigsee
addikt

Nekem eltűnik. Ver: 71.0.3578.83

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#21777) bigsee válasza Bensid (#21773) üzenetére


bigsee
addikt

Nagyon jók!!! Mehet összefoglalóba, van ott hely még!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#21778) kali válasza TomPack (#21774) üzenetére


kali
legenda

A szervizben is csak gyári visszaállítást nyomnak rá.
A flags menüben nézelődj esetleg kapcsolódó beállítás után.

(#21779) TomPack válasza kali (#21778) üzenetére


TomPack
őstag

Minden alapértelmezetten van, semmi nincs elállítva.

(#21780) #04441088 válasza TomPack (#21774) üzenetére


#04441088
törölt tag

Chrome törlése, újratelepítése?

(#21781) hard74


hard74
senior tag

Valaki dobta már fel Funky-ról a 161-es romot?
Én ma megtettem, és azt kell mondjam veszett gyors lett a rendszer.Már 3 hónapja használtam a béta pie-t, de ami szintén nem volt lassú (mint ahogy oreo-val sem a teló), de ez még rátett egy lapáttal!

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#21782) cl.aci


cl.aci
aktív tag

Sziasztok, valhol van rá lehetőség, hogy a telfonról elérjem a gépen lévő megosztott mappát wifin keresztül, sehol nem találtam ilyen lehetőséget, az elöző LG F6-on volt rá lehetőség, hogy wifin keresztül keresgéljek a gépen a megosztott dolgok közt.

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#21783) bkiky01 válasza hard74 (#21781) üzenetére


bkiky01
senior tag

Jól hangzik, én még bétán vagyok.. Ezen kívül lényegi változás, pl kamera, vagy valami feltűnő?

(#21784) TomPack válasza cl.aci (#21782) üzenetére


TomPack
őstag

Én ezt a [link]FileManager-t használom rá!

(#21785) r0by válasza cl.aci (#21782) üzenetére


r0by
addikt

Vagy a Total Commanderhez is van lan plugin.

[ Szerkesztve ]

(#21786) hard74 válasza bkiky01 (#21783) üzenetére


hard74
senior tag

Egyenlőre csak átfutottam,de semmi különöset nem vettem észre. Beállításokban új pont a Digitális egyenleg.
Kamerát nagyon ritkán használom, úgyhogy azt passzolom.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#21787) cl.aci válasza TomPack (#21784) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Köszi mindketötöknek megnézem mire jutok velük.

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#21788) bandigyerek válasza cl.aci (#21782) üzenetére


bandigyerek
senior tag

pl. a saját filekezelője?

(#21789) cl.aci válasza bandigyerek (#21788) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Probáltam azt is, ezek szerint nem szereti a win 10-et (bár az még saját magát sem szereti néha ilyen szempontból. Légyszives ne néz hülyének.

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#21790) kali válasza bokarcsi71 (#21749) üzenetére


kali
legenda

Közben egyre több Telenorostól hallani/olvasni (a telefon gyártójától és típusától függetlenül is), hogy 4G hálózatról nem vált le a telefon a telefonáláshoz szükséges 3G/2G módba, a Telenor topikban is írnak ilyeneket, szóval szerintem te sem a telefonban keresd a hibát, hanem a szolgáltató hálózatában.

[ Szerkesztve ]

(#21791) D4ni válasza kali (#21790) üzenetére


D4ni
őstag

Milyen érdekes, a telenornak valahogy nem megy ez a 4G..

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#21792) Bensid


Bensid
tag

Éjszakai fotózás a Mate 10 Proval:

Próbáltam valami értelmes témát, kompozíciót keresni. Ezt a szimmetrikus képet sikerült összehozni.
Igazából arra voltam kíváncsi, hogy hogyan kezeli a telefon a dinamikatartománybeli különbségeket.
Hát elég jól!

Ha valaki számára így még nem érthető:
Éjszaka, mesterséges fényekkel egy városban nagyon nehéz azt összehozni, hogy a sötét égboltban is legyenek részletek a fekete ég helyett és a lámpák fényei se égjenek ki, ne legyenek fehér pacák.
Na most ezt egy dslr géppel úgy lehet összehozni jól, hogy több expozíciót készítünk. Egy az erős lámpák fényeire, egy a témára és egy a sötét égboltra. Ezeket utómunka során összeillesztem és így születik meg a minőségi végeredmény.

A Mate 10 Pro kamerája okos! Nem is kicsit!

Egyetlen hosszú expozícióval megcsinálja nekünk a képet úgy, hogy ne legyenek tök fekete területek és ne legyenek fehér pacák se. Ezt a legjobban az óriáskeréken figyelhetitek meg. Minden részlet látható rajta úgy, hogy az égbolt sem egy fekete részlettelen terület. Viszont mindezt állványról csináltam és itt a lényeg!

És hogy miért ne a kézből kitartós éjjeli móddal fotózzatok az állvány helyett?
Mert még egy sima autómata módos kattintásnál is jobb eredményt kaptok. Ezt adatokból és a kép minőségéből tudtam kiszűrni. A kézből kitartós éjjeli mód általában 1250-es ISO-val dolgozik, míg egy sima automata módos kattintásnál csak ISO 800-ra volt szükség, így a kép kevésbé lesz zajos, nem beszélve arról, hogy a kézből kitartós éjjeli módban a fehéregyensúly is nagyon pocsék, sárgás tud lenni.

Ha állvánnyal fotóztok éjjeli módban az az igazán ütős!
Mintha valahogy érzékelné a telefon, hogy mikor tartod kézből és mikor állványról, (talán a telefon apró remegéseiből, mert az állványon stabil) hiszen a kézből kitartós maximum 4 másodperc lehet, állványról viszont van, hogy 25 másodperces expót kalkulál, ja és itt frankón be tudjátok állítani az ISO-t 100-ra, hogy alig legyen zaj a képen. (kézből kitartósnál is be lehet állítani, de az ISO 100-hoz kevés lesz neki a 4 másodperc és sötét lesz a kép)

Természetesen utómunkát végeztem a képen.
A végeredmény pedig ez lett.
Az instagram oldalamon találni fogtok több képet, ami a telefonnal fog készülni, valamint lesz ott fent ennek egy dslr-es változata is hamarosan, hogy össze tudjátok hasonlítani.

instagram.com/strangecontrast.photography

Kétségkívül klasszisokkal jobb eredményt lehet elérni dslr géppel, de egy pici telefonos szenzorhoz képest ez is hatalmas előrelépés. :)

(#21793) mirci18 válasza Bensid (#21792) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a két új bőséges tutorialt.
A következő alkalomig megtanulom.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#21794) bigsee válasza Bensid (#21792) üzenetére


bigsee
addikt

Köszönom, követés beállítva!😀

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#21795) #04441088 válasza Bensid (#21792) üzenetére


#04441088
törölt tag

Nagyon szépen köszönjük. :R

(#21796) fdisk válasza Bensid (#21792) üzenetére


fdisk
őstag

:R

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#21797) bokarcsi71 válasza kali (#21790) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Azért érdekes,mert a sima mate 10-ben jól működött. Átraktam a kártyát ebbe a telefonba és ezt csinálja. Próbáltam másik telenoros kártyát ugyan ez a hiba. Kicseréltettem a kártyát újra, szintén ez a hiba. Még a másik két szolgáltató kártyáját kipróbálom hátha. Azért köszi.

(#21798) eurolac válasza Bensid (#21792) üzenetére


eurolac
senior tag

Én is köszönöm a részletes leirásodat. Ha lenne kedved még további képekhez és leirásokhoz nagyon jó lenne, pl. portré. Milyen okosságok vannak a készítéséhez, mire kell figyelni..? (Pont tegnap vettem egy Huawei tripodot állványnak, h fixen álljon a kamera)
Az utómunkálatokat mobilon vagy PC-n végezted és milyen programmal ha meg lehet kérdezni?

[ Szerkesztve ]

Eurolac

(#21799) golyós válasza Bensid (#21792) üzenetére


golyós
őstag

Jó lett a kép, tetszik. :C :C
Nekem továbbra is annyi a gondom a telefonnal, hogy mint írtad is, utómunkával szuper képek készülnek, de simán előkapva, csípőből tüzelve rengetegszer elvérzik, értékelhetetlen képeket produkál.
Hétvégén is próbáltam egy jó témát fényképezni: csillámos telefontokon "játszott" a fény a alról kapott szines ledről kapott színekkel, hát se pro, se automata módban nem tudtam használható képet csinálni.
Pro módban érthetetlen módon,- kikapcsolt vaku mellett - állandóan bekapcsolta a vakut, így teljesen más kép jött létre. Ha éjszakai módban próbáltam akkor meg értelem szerűen kivilágosította a képet, pedig pont úgy lett volna jó, hogy sötét a háttér, az előtérben a telefontokon csillog a led tükröződése, a háttérben meg látszik a falon a led.
Hát sehogy nem lett jó. :(
Vagy sötét, vagy világos lett a kép, elveszett az eredeti lényege.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#21800) mirci18 válasza golyós (#21799) üzenetére


mirci18
addikt

Gondolom auton hagytad a vakut.
Kapcsold ki magától nem kapcsolódik vissza.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.