Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) eurolac válasza kali (#20492) üzenetére


eurolac
senior tag

Íme...:)

Eurolac

(#20502) Blero2 válasza kali (#20492) üzenetére


Blero2
tag

Most jött nekem is, L29, telenor.

(#20503) Hondo


Hondo
csendes újonc

Hali!

Hol lehet beállítani az alkalmazás hangokat? Mert pl. Facebook pittyegése kissé idegesít.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING, Intel Core i7-8700K, Gigabyte GTX1080Ti Aorus, Corsair RM850i, Samsung 970PRO 1TB M.2, Thermaltake Pacific R360, Thermaltake - The Tower 900, ASUS - ROG GK2000 HORUS.

(#20504) kali válasza g4mer (#20497) üzenetére


kali
legenda

Jobb, még a 3G HD-nál is minőségibb, ha megfelelő Telekomos előfizetésed van és azon aktív a VoLTE szolgáltatás, akkor érdemes a telefonon is bekapcsolni.

eurolac: Akkor már a kétkártyásra is elérhető végre.

(#20505) Hondo válasza eurolac (#20501) üzenetére


Hondo
csendes újonc

Nekem is L29-es és semmit nem ajánl fel. A 150 van fent.

ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING, Intel Core i7-8700K, Gigabyte GTX1080Ti Aorus, Corsair RM850i, Samsung 970PRO 1TB M.2, Thermaltake Pacific R360, Thermaltake - The Tower 900, ASUS - ROG GK2000 HORUS.

(#20506) basaja válasza beyruth82 (#20500) üzenetére


basaja
senior tag

Ezt akkor benéztem, de eléggé hasonlóak... :DD

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#20507) Nikaré válasza kali (#20485) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia
Igazad van.
Megerősítetted az óvatos gondolataimat e témával kapcsolatban!
thx

(#20508) SzalaiG válasza Hondo (#20505) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nekem is.... :/

Várható egyébként EMUI 9 e készülékre?

(#20509) kali válasza SzalaiG (#20508) üzenetére


kali
legenda

Év végére, vagy a jövő év elejére várható, ha minden igaz.

(#20510) Hondo


Hondo
csendes újonc

A VoLTE 4G hangot hogy kell aktiválni?
A Telekom oldalán (nem tőlük vettem, független) nem találtam erről semmit. A készülékben engedélyeztem, de nem tudom, hogy ettől már aktív-e vagy sem.

ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING, Intel Core i7-8700K, Gigabyte GTX1080Ti Aorus, Corsair RM850i, Samsung 970PRO 1TB M.2, Thermaltake Pacific R360, Thermaltake - The Tower 900, ASUS - ROG GK2000 HORUS.

(#20511) kali válasza Hondo (#20510) üzenetére


kali
legenda

A szolgáltatóval kell bekapcsoltatni (telefonon vagy személyesen tudod intézni) az előfizetésen - ha az még nem történt meg -, utána repülőbe és vissza a telefont, vagy újraindítani és menni fog.
Ha működik a VoLTE, azt abból látod, hogy hívás közben nem kapcsol le 3G vagy 2G módba, hanem 4G-n marad.
Fontosak persze a feltételek, hogy a telefonon engedélyezve legyen a 4G mód (és a VoLTE funkció), kell 4G lefedettség, 4G képes legyen a SIM kártya és olyan előfizetésről legyen szó, amin aktiválható a VoLTE.
A Telekom leírása itt: [link]
Azt írják, hogy csak a Telekomtól vásárolt készülékekkel megy és a listában csak a Telekomos BLA-L09 szerepel, de az már nem igaz egy ideje, én is használtam sokáig a VoLTE funkciót a Media Marktban vásárolt BLA-L29 típussal is.

[ Szerkesztve ]

(#20512) Kékmadár93 válasza kali (#20482) üzenetére


Kékmadár93
tag

Arra elfelejtettem rákérdezni, hogy miért csak volt ilyen készüléked?
Valami hiba miatt, vagy esetleg csak nem jött be?
Érdekelne, ha nem túl indiszkrét a kérdés

!!The truth is out there!!

(#20513) kali válasza Kékmadár93 (#20512) üzenetére


kali
legenda

Semmi gondom nem volt a Mate 10 Pro-val, nagyon bejött, szerettem, használtam is 10 hónapig, ami nálam soknak számít mostanság, de ez is igazolja, mennyire jónak tartottam és tartom most is. (Előtte a Nokia 8 például csak 2 hónapig volt meg.)
Olyan vagyok, hogy szeretem és igénylem a változatosságot - ez sok más műszaki cuccomra is igaz -, aztán egy idő után elkap a gépszíj és váltanom kell, leginkább gyártót is, emiatt vettem most például Note9-et.

(#20514) zunga


zunga
tag

Sziasztok! Egyre inkább érlelődik bennem, hogy ilyen lesz a következő telefonom. Az érdekelne engem, hogy vajon meddig várható frissítés a telefonra? Mivel pont 1éve jött ki, én pedig mindig 2-3 évre tervezek telefont venni, érdekelne hogy meddig kapja majd a biztonsági és egyéb frissítéseket. Persze előreláthatólag, ugye senki nem lát a jövőbe.

(#20515) Nikaré


Nikaré
őstag

Nem is tudtam, hogy van 64 GB verzió ebből a telefonból. :U

(#20516) Dictator^ válasza ClioRS (#20478) üzenetére


Dictator^
veterán

Nekem kifejezetten az a bajom, hogy értesítés akkor is jön, amikor éppen olvasom az aktuális ismerősöm üzenetét.
Tehát értesítés jöhetne felőlem, de ne akkor, amikor éppen aktív az applikáció és jelenleg az üzenetváltásban is benne vagyok.
Engem ez zavar...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#20517) kali válasza zunga (#20514) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A Mate 10 Pro benne van az Android Enterprise programban, így a biztonsági frissítések miatt évekig nem kell még aggódni, de szerintem a gyártó sem fogja egyhamar elfelejteni.

Nikaré: Magyarországon hivatalosan csak a 128/6 GB-os verziót forgalmazzák.

[ Szerkesztve ]

(#20518) robee19


robee19
tag

A frissítés nekem is délután jött. A leírásban nincs benne a Pubg javítás. Délután pedig a Telekom küldött üzenetet, hogy most már hanghívásra is használhatom a 4g-t. (vagymi... ) Csak indítsa újra a készüléket. És hogy a messenger üzenet olvasása közben is csipog engem is a sírba tesz.

[ Szerkesztve ]

(#20519) kali válasza robee19 (#20518) üzenetére


kali
legenda

Bekapcsolták akkor az előfizetéseden automatikusan a VoLTE/4G hanghívás szolgáltatást.
Sorban kapcsolgatják be, akinek a készüléke és az előfizetése is alkalmas rá, de külön is lehet kérni, ha a feltételek adottak és nem akar valaki várni, amíg sorra kerül.

[ Szerkesztve ]

(#20520) Sawyer_


Sawyer_
tag

Sziasztok! Az érdekelne még, hogy vajon Mate 10 proban van olyan funkció, hogy valamilyen gombhoz hozzá lehet rendelni a zseblámpa bekapcsolását? A Honor 8 tudja ezt, és nagyon hasznos nekem.

(#20521) Hondo válasza kali (#20511) üzenetére


Hondo
csendes újonc

Köszönöm!

A Telekom oldalán megtaláltam már, de hogy finoman fogalmazzak egy rakat .....

Az, hogy a 4G csak a tőlük vásárolt készülékkel működik, az nyilvánvaló marketing kamu!
Főleg az általuk adott leírások alapján, miszerint a gyártó kell a készüléket alkalmassá tegye, tehát ők nem nyúlnak bele a telefonba.

Idézem pl:
"Hol találom meg a számlámon, hogy a 4G Hang képesség bekapcsolásra került?
Mivel a szolgáltatás bekapcsolása nem jár külön díjjal, a számlában sincs külön jelezve a 4G Hang szolgáltatás."

Ez már csak azért is érdekes, mert a Telekom alkalmazás az aktív szolgáltatásokat nem aszerint mutatja, hogy azok pénzbe kerülnek-e vagy sem!

ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING, Intel Core i7-8700K, Gigabyte GTX1080Ti Aorus, Corsair RM850i, Samsung 970PRO 1TB M.2, Thermaltake Pacific R360, Thermaltake - The Tower 900, ASUS - ROG GK2000 HORUS.

(#20522) Klaya1986 válasza Klaya1986 (#20440) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Ezért mondom, hogy kevés az az aksi idő.

Automata fényerő, az összes alkalmazás kézire állítva, így elvileg nem tudnak háttérben futni, ha nem használom a telefont, valamint fekete gyári témát használok. Egyenként vagy WiFi vagy mobilnet folyamatosan megy.

(#20523) tothjani81


tothjani81
senior tag

Sziasztok. Egy érdekesség 2 m10 pro van a családba. 150 esen volt mind a kettő tegnap este jött frissítés mindkettőre. Enyémre 156 és egy telekomos az asszonyéra 157 telekom nélkül. Mindkettő telekomtól lett véve. Nem igazán értem.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#20524) kali válasza Hondo (#20521) üzenetére


kali
legenda

Nem marketing kamu, először valóban csak Telekomos készülékeken működött, mert ők adják a szükséges paramétereket, illetve ők döntik el, hogy milyen módon engednek fel valamit a hálózatukra, ezért a kezdeti időszakban valóban csak az általuk adott készülékekkel volt biztosított, amibe ők betették a VoLTE kapcsolathoz szükséges kapcsolati adatokat, ráadásul még gyártóra is volt korlátozva, csak és kizárólag meghatározott Telekomos Samsung készülékekkel működött a dolog.
Aztán jöttek az iPhone-ok, később Huawei, Sony...stb., a nem Telekomosak is, mert a gyártók átvették és betették a szükséges paramétereket, de még mindig van olyan gyártó és készülék, ami hiába tudja hardveresen a VoLTE funkciót, szoftveresen nem biztosítottak a feltételek, mert például a Telekom nem forgalmazza, vagy a gyártó nem foglalkozik a szoftveres részével ilyen tekintetben - emiatt is van az, hogy a Telekom továbbra is csak a nála vásárolt, meghatározott típusú készülékekre vállal garanciát a VoLTE működése kapcsán, az meg szerencse kérdése, hogy nem csak azokon működik, illetve a gyártónak is köszönhető.

[ Szerkesztve ]

(#20525) Hondo válasza kali (#20524) üzenetére


Hondo
csendes újonc

Nos most is szerepel az oldalukon a "csak" infó, ami jelenleg marketing duma. Hogy mi volt, azt nem tudom.

ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING, Intel Core i7-8700K, Gigabyte GTX1080Ti Aorus, Corsair RM850i, Samsung 970PRO 1TB M.2, Thermaltake Pacific R360, Thermaltake - The Tower 900, ASUS - ROG GK2000 HORUS.

(#20526) kali válasza Hondo (#20525) üzenetére


kali
legenda

Gondolom direkt nem frissítették, mert továbbra is van több olyan készülék is, amire az igaz.
Sőt, ha egy készüléken nem a mi régiónkra/országunkra kiadott firmware verzió van, vagy olyat tesz rá valaki, akár azzal is eltünteti a VoLTE szoftveres támogatását.
Mate 10 Pro kapcsán kevesebb ilyen hibalehetőség van - mert nem is lehet már annyira belenyúlni, de a Samsung esetén elég lecserélni például a Telekomos TMH vagy Hungary XEH firmware verziót meghatározott külföldikre és máris eltűnik a VoLTE opció.

[ Szerkesztve ]

(#20527) beyruth82 válasza kali (#20524) üzenetére


beyruth82
veterán

Nekem vodán olyan van hogy virtualis hd hívás.Az a volte?Átvált 4g-ről 3g-re a mobilnet ha telefonálok.Lehet vodánál nincs is ilyen volte funkció nem?

(#20528) kali válasza beyruth82 (#20527) üzenetére


kali
legenda

Nincs, csak a Telekomnál van még/jelenleg VoLTE/4G hanghívás.
A Telenor most november 5-én akarta indítani, volt is kint infó erről a honlapjukon - a kiírásuk szerint csak a P20 és P20 Pro telefonokkal ment volna először, a Mate 10 Pro kapcsán biztos nincsenek jó emlékeik a kezdeti 4G problémájuk miatt -, de azóta már törölték az oldalt (a címben még látszik: [link]), állítólag mégsem indítják.
A Vodafone-nál nem tudok róla, hogy terveznék mostanság elindítani.

[ Szerkesztve ]

(#20529) D4ni válasza Klaya1986 (#20522) üzenetére


D4ni
őstag

Nekem is 4-6 óra között van a képernyőidőm, mert a térerő elégtelensége miatt jobban merül az akksim. Tehát, ha nincs normális lefedettség, vagy jobban árnyékol az épület akkor normális lehet az üzemideje.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#20530) zunga válasza kali (#20517) üzenetére


zunga
tag

Köszönöm a válaszod. Akkor ez el is dőlt. :)

(#20531) majszter99 válasza Dictator^ (#20475) üzenetére


majszter99
tag

A messenger beallitasaiban az ertesitesi hangnal, van egy olyan opcio, hogy rezges (mint csenges hangja) Megvaltas volt amikor rajöttem... :D

(#20532) chapo


chapo
tag

Üdv mindenkinek!
Pár hete vettem én is egy ilyen masinát, az lenne a kérdésem, elérhető-e itt valamiféle intelligens képernyőforgatás? Anno Z3nál külön bekapcsolható volt (működött is úgyahogy..) Ismerős honor10ese is elég jól eltalálja minden kapcsolgatás nélkül, de itt úgy veszem észre, semmi ilyen nincs.

(#20533) sutszi


sutszi
veterán

Helló

Egy megbízható boltot keresek ahol 2 év garanciával lehet megvenni a Mate 10 Pro-t. Mondjuk első keresgélés után kicsit meglepődtem, hogy egy MediaMarkt vagy Telekomhoz képest GSM boltok 135 körül adják. Szürke importos, vagy lehet jó?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20534) Denonavr válasza sutszi (#20533) üzenetére


Denonavr
csendes tag

LINK

Denon SC-G101 (Dragonweed tuning), QUAD 77, Hivox Lupus C MKIII, HTPC

(#20535) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Eddig is volt automata képernyőfelbontás kapcsoló?

(#20536) Hondo válasza sutszi (#20533) üzenetére


Hondo
csendes újonc

https://smartshop.hu/huawei-mate-10-pro-dualsim-lte-okostelefon-128gb-6gb-ram-szurke

ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING, Intel Core i7-8700K, Gigabyte GTX1080Ti Aorus, Corsair RM850i, Samsung 970PRO 1TB M.2, Thermaltake Pacific R360, Thermaltake - The Tower 900, ASUS - ROG GK2000 HORUS.

(#20537) sutszi


sutszi
veterán

Denonavr & Hondo Köszi. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20538) Dictator^ válasza majszter99 (#20531) üzenetére


Dictator^
veterán

Igen, látom.. vagyis hallom :D
Ezek szerint ugyanezzel szívsz, mint én?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#20539) koxx válasza Hondo (#20536) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem hivatalos viszonteladó.

(#20540) majszter99 válasza Dictator^ (#20538) üzenetére


majszter99
tag

Igen, szivtam, de megoldodott, ahogy leirtam :) A messengerben be lehet alitani hogyan jelezzen/zeneljen/idegesitsen es van benne egy rezges opcio...amikor nem ad hangot

(#20541) JDMKid


JDMKid
tag

tud valaki ajánlani olyan szilikon tokot - a ringke fusionon kívül - amin az USB csatinál van egy kis porvédő dugó? :F

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#20542) bandigyerek válasza sutszi (#20533) üzenetére


bandigyerek
senior tag

https://consumer.huawei.com/hu/store-finder/

(#20543) dptrsk válasza JDMKid (#20541) üzenetére


dptrsk
addikt

nilnkin nature TPU, mintha olyan lenne.

(#20544) yodamester10


yodamester10
őstag

Bocs ha már volt,de telenorra is megjött a frissítés.

(#20545) pecccccccca


pecccccccca
senior tag

Üdvözlet mindenkinek.
Nemrég lettem tulajdonosa egy ilyen készüléknek.
Minden szép és jó vele, viszont ma reggelre megváltoztak a betűk. Olvastam itt feljebb, hogy a témákon belül lehet betűtípust váltani, de nekem nincs ilyen lehetőség és nem is találom, hogy hol lehetne visszaállítani alapértelmezettre.
Ilyen most és nagyon zavaró. Mintha kómás fejjel nézném a telefont.

Van valami betűtípus visszaállító menüpont esetleg?
Választ elöre is köszi.

Humorban nincs helye tréfának!

(#20546) Kékmadár93 válasza JDMKid (#20541) üzenetére


Kékmadár93
tag

https://gizzmo.hu/ringke-onyx-vedotok-huawei-mate-10-pro-keszuelekekhez-fekete/item/26364

!!The truth is out there!!

(#20547) beyruth82 válasza Kékmadár93 (#20546) üzenetére


beyruth82
veterán

Az komoly.6 ezer :Y
Aliexpresszen ezek a tokok 5-800 forintok maximum.....

[ Szerkesztve ]

(#20548) Daffni2 válasza pecccccccca (#20545) üzenetére


Daffni2
addikt

Beállítások-Intelligens asszisztens-Kisegítő lehetőségek-Nagy kontrasztú szöveg

"Aki ad,az nyer"

(#20549) troland26


troland26
őstag

Pl a YouTube videók hangereje a gyári fülessel szerintem halk (s7 hez képest) ez a füles vagy a telefon "hibája"?

[ Szerkesztve ]

(#20550) Hondo válasza koxx (#20539) üzenetére


Hondo
csendes újonc

Ad két év garanciát és van normális üzletük, nem pedig egy aliexpreszről árusító webshop. Nekem ennyi elég.

ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING, Intel Core i7-8700K, Gigabyte GTX1080Ti Aorus, Corsair RM850i, Samsung 970PRO 1TB M.2, Thermaltake Pacific R360, Thermaltake - The Tower 900, ASUS - ROG GK2000 HORUS.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.