Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21651) sonye


sonye
senior tag

Oled beégés sztori:

Ma egyik boltban Mate 10 pro vs 20 pro összehasonlítót játszottam.

A 20-as esetén elég durva beégést láttam. Azért 1 hónap alatt beégjen, az szomorú.
A 10-es esetén is láttam beégést, de kevésbe. Na,meg az nem 1 hónapja állt kint.

A 10-es színei kevésbé élénkek.
A 20-as teltebb, de a széleken lekerekített kijelző inkább zöldes, szürkés volt. Tuti magam ismerve idegesítene.

Ítélet?
Ha valaki most akar venni Mátét, akkor a 10es a tuti vétel.
300 ezer fölött a 20 nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#21652) kali válasza sonye (#21651) üzenetére


kali
legenda

Kiállított, demo telefonokra nem teljesen érdemes ilyen téren alapozni.
Ahogy a Mate 10 Pro-nál is volt rá példa, a Mate 20 Pro kijelzője is regenerálódhat, nem biztos, hogy maradandó a beégés, ráadásul minden módban magasabb fényerőt tud a Mate 20 Pro, amit a kiállított készüléknél kihasználnak, ellentétben a nem demo, életszerű használattal, beégés tekintetében viszont jelentős szerepe van a használt fényerőnek.
Amellett, Mate 10 Pro is volt már olyan, írtak itt is olyat korábban, hogy 2 hónappal a megjelenés után már jól láthatóan beégett a kiállított készülék, szóval ez attól is függhet, mióta van kint, miként kezelték ott közben...stb.
Egyiket sem akarnám dicsérni vagy lehúzni, de az árkülönbözet nem csak a kijelzőben nyilvánul meg, sok olyan fejlesztés, újítás van a Mate 20 Pro-ban (SoC, 4G+, wifi, bluetooth, GPS, kamera, IP védelem, ujjlenyomat-olvasó...stb.), ami miatt megérheti a felárat, ahogy sokan meg is vették, akár Mate 10 Pro-ról váltva is.
Embere válogatja, hogy mik az elvárásai, preferációi, mi számít jó ár-érték aránynak, ezért valakinek megéri az újabb típus, másnak meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#21653) andreas49 válasza Blero2 (#21649) üzenetére


andreas49
senior tag

Hali,
Az autós tartó mi módon rögzíthető a műszerfalhoz (esetleg ablaküveghez), vagy a képen is látható asztalhoz?
A telefonhoz való mágneses rögzítés nem árt a telefonnak?

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#21654) kp78 válasza andreas49 (#21653) üzenetére


kp78
addikt

Kétoldali ragasztót adnak hozzá. Én is vettem ilyet (is). Hogy mennyire erős, nem tudom, mert végül rendeltem inkább ilyet, ami a szellőzőre rögzíthető. :U

(#21655) g4mer


g4mer
senior tag

Nálatok van olyan, hogy nagy ritkán megbolondul egy app, és leszívja az akksi kapacitásának 1/4-ét?
Pl tegnap szokatlanul sokat merült, pedig jóformán alig használtam, 2.5 óra kijelzőidőm ha volt, és akkor látom hogy a galéria csak úgy leszedett 900mah-t.. pedig csak 1x ha megnyitottam tegnap

Sic Parvis Magna

(#21656) andreas49 válasza kp78 (#21654) üzenetére


andreas49
senior tag

Köszi a választ.
Nekem jelenleg olyan van, amit hűtőrácsra lehet feltenni, de nem vagyok vele megelégedve.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#21657) kp78 válasza andreas49 (#21656) üzenetére


kp78
addikt

Őszintén szólva a hűtőrácsos tartót nem használom/használtam a Mate 10pro-hoz, mert navigálás esetén teszem csak oda a régi LG G2-t.
Máté elég súlyos, és tartok tőle, h a rács eltörne.
Ezért vettem ezt a ragasztós verziót is, csak azt meg egyelőre nem tettem fel, pedig már jó régen megjött.
Már arra is gondoltam, h eladom, mert a műszerfalamon nem igazán találtam jó helyet neki (egyelőre). :U

(#21658) kp78 válasza kp78 (#21657) üzenetére


kp78
addikt

Most látom mit írtam :DDD
Szellőzőrácsos akart lenni :D

(#21659) quint válasza kp78 (#21658) üzenetére


quint
aktív tag

Ha a törésnél a menetközbeni dinamikus igénybevételre gondoltál, akkor megnyugodhatsz, a futóműved sokkal előbb fog darabokra esni. Ha SK akarod letörni, akkor nem szóltam.

(#21660) kali válasza g4mer (#21655) üzenetére


kali
legenda

Nem szabadna, pláne nem a gyári alkalmazásoknak/folyamatoknak.
Wipe Cache mehet rá szerintem a rendszerre.

(#21661) g4mer válasza kali (#21660) üzenetére


g4mer
senior tag

De ezt csak nagyon ritkán csinálja, havi 1x max. Egy wipe cache nem árt, az tény

Sic Parvis Magna

(#21662) grabowsky válasza g4mer (#21661) üzenetére


grabowsky
újonc

A felhőbe szinkronizálás be van kapcsolva? Nálam egyszer produkált hasonlót (vagy a Gallery, vagy a HiCare, már nem tudom), mikor szegény felhőt elfújta a szél és nem ment a kapcsolódás/sync egy fél napig

(#21663) Bazsi84


Bazsi84
tag

Kinaban elkezdtek kiadni a p20 szeriara a pie-t.a kovetkezo kor a nemzetkozi es a mate 10 szeria 🙂

(#21664) sonye válasza Bazsi84 (#21663) üzenetére


sonye
senior tag

Tartok tőle ebből nem lesz semmi. Mert már hónapokkal ezelőtt is csak pár hét múlva érkezik duma volt.
És ha érkezik, akkor OTA-n egyátalán nem biztos, hogy érkezik.

(#21665) kali válasza sonye (#21664) üzenetére


kali
legenda

OTA és HiSuite útján is kiadják majd, de az eddig is várható volt, hogy ide, ebbe a régióba csak az év végén, vagy a jövő év elején érkezik meg.
Hónapokkal ezelőtt nem lehetett, mert november 10-e volt a legkorábbi dátum és akkor még nem ebben a régióban, azt viszont tartották is, mert mint itt a topikban is olvashattad tulajtól november 15-én, a sima Mate 10 már megkapta ott. Először HiCare, aztán HiSuite/OTA.
Ő is azt tippelte akkor, hogy legalább egy hónap, mire az EU-ba is megérkezik, az a szokás, illetve a korábbi tapasztalat.
Nem kell emiatt idegeskedni szerintem, megkapja idővel a Mate 10 Pro is. (Még mindig hamarabb lesz azon hivatalosan végleges 9-es Android, mint például a Samsung...stb. csúcstelefonjain.)

[ Szerkesztve ]

(#21666) bandigyerek válasza sonye (#21664) üzenetére


bandigyerek
senior tag

:Y Úr Isten! Most mi lesz?!

;]

(#21667) sonye válasza bandigyerek (#21666) üzenetére


sonye
senior tag

Félelem és reszektés, mert pite nélkül mit érek én... pite pite nélkül mit érek én.. :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#21668) thedivision2 válasza kali (#21665) üzenetére


thedivision2
aktív tag

Szia !

Esetleg Pie béta van ? Érdemes felrakni egyáltalán ? Olvastam 1-2 oldalon, hogy országonként 100 készüléket be lehet regisztrálni a bétára, de anélkül nem akarok próbálkozni, hogy valaki meg nem erősíti, hogy valóban a bétát kapom meg, és nem egy Venom megszállást indítok el a regisztrációval.

(#21669) MaciPali


MaciPali
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Most veszek egy Mate 10 telót (Jézuska hozza). Milyen üvegfóliát ajánlatok hozzá ami nem jön le 1 hét alatt? Vannak olcsók és drágák is. Linket küldjetek ami bevált.
Ezt néztem ki.

https://www.speedshop.hu/termekek/4015629/spigen-neo-flex-hd-huawei-mate-10-pro-hajlitott-kijelzovedo-folia-2db-elolapi-.html

Vagy ez de ennek nincs odaírva hogy hajlított.

https://www.speedshop.hu/termekek/4013397/huawei-mate-10-pro-xprotector-ultra-clear-kijelzovedo-folia.html

A hajlított nagyon rossz volt a Samu S7-n mert 1 hét alatt lejött. Nem is tettem rá utánna.

A másik kérdés hogy az ablakos flip tok mágneses elven működik vagy a közelség érzékelővel.

https://www.speedshop.hu/termekek/4013879/huawei-mate-10-pro-gyari-s-view-flip-tok-szurke.html

Volt egy p7-m az mágneses volt.
Most Samu-m van az is az.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#21670) kali válasza thedivision2 (#21668) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Van béta, hivatalosan is elérhető volt, illetve lehetett regisztrálni arra, de nem mindenhol és ez az ország sem tartozott sajnos bele, bár ettől voltak itt a topikban olyanok, akik különböző trükkökkel feltették és használták/használják.

(#21671) Blero2 válasza andreas49 (#21653) üzenetére


Blero2
tag

Ezekre a kérdésekre keresem én is a választ :) Még csak tervezem a beszerzését, de a mágnes telóra / akksira gyakorolt hatásától tartok

(#21672) MaciPali válasza Blero2 (#21671) üzenetére


MaciPali
csendes tag

Nincs szerintem hatással. A Samu is ilyen és a P7 is ilyen volt nekem és nagyon tetszett. Vannak olyan tokok amik a közelség érzékelőre működnek és fel kell hozzá tenni egy progit hogy működjön. Na ezek nem jól!

[ Szerkesztve ]

(#21673) MaciPali válasza Blero2 (#21671) üzenetére


MaciPali
csendes tag

Ja bocsi azt hittem a tokokról van szó. Azokban is mágnes van attól sincs baja a telónak.

[ Szerkesztve ]

(#21674) bandigyerek válasza MaciPali (#21669) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Ami hajlított, az nagy valószínűséggel nem üveg, mint az első link. Az üveg viszont nem hajlított, így a szélein marad csík (kivéve, ha van fekete szélű). Dönts.

A huawei s-view tokja lehet,hogy mágneses (de akkor marha gyenge), semmivel nem tudtam úgy letakarni, hogy kijöjjön az AOD. Viszont jól működik.

(#21675) kazanka válasza sonye (#21664) üzenetére


kazanka
őstag

Addig örülj míg nincs,minden új rendszer tele van hibával,majd a 9.1 lesz jó addig meg csak mérgeled magad.

(#21676) bodeesz válasza kali (#21670) üzenetére


bodeesz
tag

FF már listázza a B161-es FW szintet ami már Pie. Persze még nem elfogadott a státusz.

(#21677) kali válasza bodeesz (#21676) üzenetére


kali
legenda

Akkor remélhetőleg már csak hetek kérdése.

(#21678) eurolac válasza kazanka (#21675) üzenetére


eurolac
senior tag

+1
H9-ről jöttem. Nugát után ugyan így várták az Oreot. Mikor megjelent OTA-n tolták fel sokan ész nélkül. Másfél, két hónap után arról szólt a forum; hogy lehet visszamenni nougatra mert az gyorsabb és bugmentesebb volt....
Más gyártói teloimmal is ez volt.
Nem vagyok negativ csak a hosszú évek tapasztalata....
Igen, az X.1 már jo szokott lenni.

Eurolac

(#21679) AizawaKouta válasza MaciPali (#21669) üzenetére


AizawaKouta
tag

Mágneses. Ha be van kapcsolva a smart tok a beállításokban, akkor működik rendesen. Viszont ha üvegfólia van a telefonon, akkor eláll, nem záródik rendesen. Amúgy sincs benne zár mágnes, ergo lifeg, eséskor kinyíthat. Kínai, teljes kijelzős átlátszó verziós tok jobban rásímul, de nagyobb az oldalírányú elmozdulása is a fedélnek. Az is másnes érzékelős, de nem mágnes záras.

[ Szerkesztve ]

(#21680) bkiky01 válasza bodeesz (#21676) üzenetére


bkiky01
senior tag

Mégis csak történik valami.. :) Kíváncsi leszek bétához képest hoz-e újítást..

(#21681) wayne1


wayne1
senior tag

Hali. Ma úgy jártam, hogy tudtam fényképezni, de nem mentette el a képet a telefon. Csak egy restart segített. Járt már más is így?

(#21682) bandigyerek válasza wayne1 (#21681) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Kilazult az sd? :DD Előferdül a legjobb családban is. Remélem nem esküvőt fotóztál? Ha megcsinálja többször is az már baj.

(#21683) bokarcsi71


bokarcsi71
aktív tag

Használt szolgáltatós telefonnál, mire kell figyelni? A garancia érvényesítéséhez a szervízben kell a számla és a garipapír is?

(#21684) kali válasza bokarcsi71 (#21683) üzenetére


kali
legenda

Főként arra, hogy ne tiltsák le esetlegesen a kapcsolódó részletek, vagy a számlák nem fizetése miatt.
Első évben elég a jótállási jegy, a másodikban már kérhetik a számlát is, ha akarják.

(#21685) bokarcsi71 válasza kali (#21684) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

köszi.

(#21686) bardo válasza bkiky01 (#21680) üzenetére


bardo
tag

És milyen a béta az oreohoz képest?

Huawei P9 L09C432, Mate 10 Pro Telekom single sim

(#21687) bandigyerek válasza bardo (#21686) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Itt írták páran, hogy teljesen rendben van.

(#21688) TomPack


TomPack
őstag

A Chrome-címsor nem tűnik el, ha lefelé görgetek.
Mit állíthattam el?
Már töröltem, újratelepítettem, a bétát, a fejlesztőit, a simát, de ugyanaz!
Biztos a telefonon lehet valami elállítva, mert más készülékre telepítve és a profilommal belépve minden oké.

(#21689) KZP válasza TomPack (#21688) üzenetére


KZP
őstag

Felfelé görgetéskor tűnik csak el. Legalábbis nálam.

[ Szerkesztve ]

(#21690) TomPack válasza KZP (#21689) üzenetére


TomPack
őstag

Igen, arra gondoltam. :D
/Felfelé görgetéssel lefelé haladok, de a címsor nem tűnik el/

(#21691) Exelsior24 válasza bodeesz (#21676) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Látom én is FF-ben a B161-et, plusz megnéztem a changelog-ját is, hogy miket írnak benne. Számomra csak az nem világos, hogy akkor az EMUI 9.0-val együtt az Android 9 is érkezik majd? Azért kérdezem, mert a changelog tele van EMUI 9.0 emlegetésével, de Android 9-et nem igen említenek benne, lehetséges hogy mondjuk elsőre csak Android 8-ra kiadják az EMUI 9.0-át vagy ez így hülyeség? :F

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#21692) kali válasza Exelsior24 (#21691) üzenetére


kali
legenda

Azt írták korábban, hogy az EMUI 9.0 rendszer már Android 9.0 Pie alapokon nyugszik.

(#21693) KZP


KZP
őstag

Mi van itt, behalt a topik? Mindenki csendben várja a 9-et? ;]

(#21694) Denonavr válasza KZP (#21693) üzenetére


Denonavr
csendes tag

Majd tele lesz, ha egy valakinek megjön, utána meg mindenki leírja, hogy neki is, vagy neki sem :D

Denon SC-G101 (Dragonweed tuning), QUAD 77, Hivox Lupus C MKIII, HTPC

(#21695) Klaya1986 válasza KZP (#21693) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Szerencsére ez egy jó telefon problémák nélkül :) Nincs miről írni.

(#21696) robee19


robee19
tag

Sziasztok. Fektetett módban ha kétszer koppintok a képernyő aljára, akkor screenshot-ot csinál a telefon. Ezt ki lehet kapcsolni valahol? Illetve mintha úgy érezném hogy azon a helyen (állított módban ugye ott a navigációs sáv) nem mindig érzékel a panel első érinésre. Van erre valami érintőpanel teszt? És az utolsó kérdés/érdekesség: néha, ha mondjuk játék közben (pubg) fordulnék akkor az ujjamal egy kék csíkot húzok, mintha be lenne kapcsolva a gesztusvezérlés. Ilyet tapasztalt már valaki?

(#21697) ovics


ovics
aktív tag

ignorálni akarom a chromot mert nagyon sokat zavál. a kérdésem az lenne, hogy az ottani adatokat át tudom vinni operára?

(#21698) KZP válasza robee19 (#21696) üzenetére


KZP
őstag

Keress rá a telefonon: Intelligens képernyőkép.

(#21699) robee19 válasza KZP (#21698) üzenetére


robee19
tag

Köszönöm. Lehet az utolsó dologért is ez a felelős...

[ Szerkesztve ]

(#21700) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Nezegetem a telot voltam mediaban is megfogdosni de ott csak a mokka van kint, meg lehet valahol nezni a szurket meg a keket? Tudtok vmi helyet pesten?
A mokkaval az a bajom, hogy hatul szep barna de elol alul felul az inkabb sarga rez szinu.:)
Nezegettem youtube-on a kek elol alul felul kek ( de nekem a hatulja olyan bazari kicsit, fenyes kek mint a szalon cukor papir. :) ) a szurke meg elol alul felul fekete ha jol latom a videon....?

koszi
sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.