Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) kali válasza #04441088 (#21549) üzenetére


kali
legenda

Ja, és - mert kérdezted is más topikban - inkább vennék Mate 10 Pro-t vagy P20 Pro-t, szerintem jobbak most ár-érték arányban, mint a sima Mate 20.

[ Szerkesztve ]

(#21552) #04441088 válasza kali (#21551) üzenetére


#04441088
törölt tag

Igen, ez lett volna a következő kérdésem itt.
Egyetlen baj van, nincs rajta jack 3.5, és a lánynak ez fontos lenne. A gyári átalakítójával teljes értékűként használható? :R

Szerk.: Milyen elonyei, hatranyai vannak a P20 Pronak a Mate 20-al szemben?
Amit tudok, hogy nagyobb ram van a P20P-ben, IP67 vs IP53...

[ Szerkesztve ]

(#21553) D013


D013
aktív tag

Rendeltem egy Mofi tokot meg egy DAC-al ellátott jack -> type-C dongle-t Aliról. A tok elég király, minőségi a tapintása jól védi a kamerát és benyúl kicsit a kijelző fölé - mondjuk a gyári szilikon elég jó még mindig. Megérkezett ma a dongle is, egy audio technica ath-m50x-öst hajt meg. Először direkt a sima, korábbi kábelt használtam, hogy legyen összehasonlítás. Fú bakker, leégett a hajam, a hang élesebb, több, és vagy 20-30%-al hangosabb is. Ezzel a telefonnal eddig szinte mindig max hangerőt kellett használnom mert nem volt elég hangos (még maxon se sokszor).
Alis link: [link]

[ Szerkesztve ]

(#21554) Denonavr válasza D013 (#21553) üzenetére


Denonavr
csendes tag

Azt be tudod állítani külön valahol, hogy ne a telefonban levő DAC-ot használja vagy automatikus?

Denon SC-G101 (Dragonweed tuning), QUAD 77, Hivox Lupus C MKIII, HTPC

(#21555) kali válasza Denonavr (#21554) üzenetére


kali
legenda

A Mate 10 Pro-nál úgy van megoldva gyárilag, hogy az USB Type-C csatlakozón analóg hangot is küldenek ki, így nem muszáj külön variálni azzal.

staker: Amiket korábban is írtam, több RAM, jobb IP védelem és OIS.
Szerintem a RAM a legfontosabb, pláne ha most vásárol valaki és hosszabb távra tervez.
Használható a gyárilag adott átalakító is, de ha fontos a jobb hangzás és van hozzá megfelelő minőségű fül- vagy fejhallgató, akkor jobb is beszerezhető, nem is túl drágán.

[ Szerkesztve ]

(#21556) D013 válasza Denonavr (#21554) üzenetére


D013
aktív tag

Mintha lehetett volna állítani valahol de nálam automatikusan csinálta.

(#21557) Szabadh válasza kali (#21555) üzenetére


Szabadh
tag

Erre most felkaptam a fejem.
Én is sokat hallgatok fülesen zenét.
Ha végül is ugyanúgy kijön az analóg hang a gyári átalakítóval is, akkor érdemes venni egy ilyen átalakítót? Vagy ehhez olyan füles is kell?

(#21558) pecccccccca válasza #04441088 (#21549) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Egy újraindítás segített. Most normálisan működik.
Amúgy a kijelzőidő az parádés. 🙂

Humorban nincs helye tréfának!

(#21559) ovics válasza pecccccccca (#21558) üzenetére


ovics
aktív tag

nálam valami rosszul van akkor beállítva, mert az 5 órát is alig érem el. bár vidéken nekem is jobbat produkált mint itt pesten valamiért, de itt inkább a 4-5 óra a max, míg vidéken 3,5 volt 55%-nál.

(#21560) kali válasza Szabadh (#21557) üzenetére


kali
legenda

Jobb minőség és hangerő érhető el egy a gyárilag adottól jobb adapterrel - vagy akár rosszabb is, mert olyan után gyártott átalakítóhoz is volt már szerencsém.
Minőségibb fül- vagy fejhallgatóval és megfelelő minőségű zenével pláne adott lehet különbség.

ovics: A beállítások is számítanak - mik futhatnak, szinkronizálhatnak, frissülhetnek automatikusan a háttérben...stb. -, de nemcsak azok, az sem mindegy, milyen a térerő, mennyit mozogsz a telefonnal - keres és ugrál toronyról toronyra -, milyen fényerőn megy a kijelző - automata esetén is eltér a környezeti tényezők függvényében - és még lehetne sorolni.

(#21561) ovics válasza kali (#21560) üzenetére


ovics
aktív tag

ránéztem a szoftver részre is, mert ugye eddig a kijelző idő érdekelt mint mérvadó, és azt látom hogy a chrome 50%-ot fogyasztott, tehát többet mint a kijelző. Többször kilőttem már, mikor egyébként nem volt megnyitva és futott valami miatt. Nem is teljesen értem hogy mért fut. Erre tudsz esetleg mondani valamit? Az automatikus indításnál nem tudom szabályozni, mert nem hozza az alkalmazások között.

(#21562) kali válasza ovics (#21561) üzenetére


kali
legenda

Chrome esetén minden telefonomon azzal kezdem, hogy a webhelybeállításoknál kikapcsolom a szinkronizálást a háttérben, kikapcsolom vagy kérdésre állítom a tartózkodási helyet, valamint az adatvédelemnél kikapcsolom a használati és hibajelentések küldése és a segítség a biztonságos böngészés továbbfejlesztésében opciókat.

(#21563) Exelsior24 válasza kali (#21560) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Tudnál mondani vagy linkelni ilyen usb type-c 3.5mm jack adapterből olyat ami tényleg nagyon jó minőségű, és érdemes lehet venni egyet a telefonhoz?

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#21564) pecccccccca válasza ovics (#21559) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Ne gondold túl.
Annyi az egész, hogy használni kell a telefont.
Ezen a képen látazik, hogy mennyi ideje van töltő nélkül a telefon és most járok 6 óra 33 percnél kijelzőidőben.

Ha ennyit nem használom egy nap akkor nekem is 5-5,5 óra a következő jelzőidőm.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#21565) Bazsi84 válasza ovics (#21561) üzenetére


Bazsi84
tag

A chrome nagyon sokat eszik,mas bongeszok sokkal jobbak.Ha nagyon erdekel a kijelzoido,akkor probalj ki mast is.

(#21566) krics


krics
tag

sziasztok, ma jött meg használtan a vateráról a teló. Nem ismeri fel az usb c-s adapteren át a 3.5mm-es fülest, illetve nem megy a desktop mode az egyébként a laptopon működő usb c --> hdmi adapterrel. Laptopra rakötve egy adatkábellel, a telót felismeri, adat transzfer ok, és az aksit is tölti, és a hozzáadott gyári töltővel a gyorstöltés is működik, ergo az usb port jó. Valami szoftver beállítás okozza? Küldjem vissza feladónak, vagy szervíz?

[ Szerkesztve ]

(#21567) beyruth82 válasza pecccccccca (#21558) üzenetére


beyruth82
veterán

Nekem is nagyon komoly időket produkál.
25%-nál több mint 7 óra

(#21568) Bensid válasza krics (#21566) üzenetére


Bensid
tag

Szia!

Lehet, hogy magával a fülhallgatóddal van baj. Nekem is ez volt. Mikrofonos fülesem volt és a mikrofon része valamiért meg adta magát. Nem tudom, hogy milyen kapcsolat van köztük, de utána már nem érzékelte az átalakító. A régi Mate 8 telefonomba bedugva viszont jó volt. Próbáld meg egy másik fülessel! ;)

[ Szerkesztve ]

(#21569) Bensid


Bensid
tag

Nekem is lenne hozzátok egy kérdésem.

Akárhányszor újraindítom a telefont, visszaállítja a hívásazonosítóhoz beállított "szám megjelenítése" lehetőséget "hálózati alapértelmezésre".
Ilyenkor a visszajelzések alapján nem látják a számomat. Miért nem tartja meg a telefon ezt a beállítást újraindítás után?

(#21570) dptrsk válasza Bensid (#21569) üzenetére


dptrsk
addikt

szolgáltatónál kérheted a szám elküldését alapértelmezetten.

Nekem nincs ilyen gondom dualSIMes készülékkel, 1 Telekomos SIM van benne.

(#21571) bigsee válasza dptrsk (#21570) üzenetére


bigsee
addikt

Anyám P9 lite-ja ugyanezt csinálja, ez valószínűleg Huawei betegség... Más céggel nincs ilyen gond.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#21572) Klaya1986 válasza ovics (#21561) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Nálam is probléma volt a Chrome brutál fogyasztása. És valóban nem engedi korlátozni a háttérben futását. Megoldás : Chrome letilt, play áruházból Chrome béta telepít. Én így használom már 3 hónapja. A béta és a sima között semmi különbség, viszont engedi szabályozni már a háttérben futást! Természetesen pluszba az összes ilyen hibajelentés küldés stb ki lett még kapcsolva a Chrome bétán belül. Használat közben ugyanannyit eszik mint a sima Chrome, de nem fut háttérben legalább. Nálam nagyon sokat számított.

(#21573) Drag77 válasza Bensid (#21569) üzenetére


Drag77
senior tag

Szintén ugyan ez a jelenség, és korábbi FW-vel nem volt ilyen godom.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#21574) hakos1987


hakos1987
őstag

Sziasztok!

Friss Mate 10 Pro tulaj vagyok. Az értesítési LED-el sokat szívtam, de csak vibernél volt hajlandó villogni. Visszakerestem, láttam többen is szívtak vele.

A megoldást megtaláltam: Play áruházból Light Manager nevű app felrak, optimalizálás kikapcsol és ennyi. Minden alkalmazás testre szabható, milyen színű legyen a jelzőfény.

Már csak egy dolgot nem találtam: AMOLED létére nem tud AOD funkciót?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#21575) zozzzzzzzzzz válasza hakos1987 (#21574) üzenetére


zozzzzzzzzzz
tag

Tud, csak felemás az eredmény ....
Idő, sms, hívás kijelzés
megy. Más alkalmazás értesítéseit nem tudja kirakni
Beállítások-biztonság-képernyőzár-információk megjelenítése

[ Szerkesztve ]

(#21576) r0by válasza hakos1987 (#21574) üzenetére


r0by
addikt

Biztonság és adatvédelem / Képernyőzár és jelszavak / Információ megjelenítése mindig

(#21577) kali válasza Drag77 (#21573) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nem lehetne pedig firmware verzió függvénye sem, a telefon a SIM kártyán a szolgáltató által beállított állapotot olvassa be és amelyik szolgáltatónál/SIM kártyánál nem működik az, hogy a készülék megfelelően felülírja (abban a készülékben és foglalatban, amíg adott tekintetben változás nem áll be), ott az a megoldás, hogy az előfizetésen kell módosítani, illetve a szolgáltatóval módosíttatni, hogy igény szerint automatikusan küldésre/tiltásra kerüljön a hívószám.
Nekem a Telekomos SIM kártyán alapértelmezetten tiltva van az előfizetésen a hívószám küldése, de eddig minden telefonomnál működött a felülírás, újraindítás után sem áll vissza alapértelmezésre.

(#21578) Drag77 válasza kali (#21577) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia,

Telekom előfizum van. Én márciusban vettem a telót és egészen addig meg jegyezte a beállítást, míg szeptemberben nem járt szervizben és emiatt kellet egy gyári állapotba vissza állítás, és amióta vissza kaptam azóta nem jegyzi meg ezt a beállítást csak újraindításig.

üdv. Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#21579) kali válasza Drag77 (#21578) üzenetére


kali
legenda

Akkor a Telekom alkalmazásban vagy a fiókban állítsd át a kívánt állapotra az előfizetésen, utána már mindig azt fogja kiolvasni és beállítani a telefon a SIM kártya alapján.

(#21580) orosmet


orosmet
tag

Üdvözletem Mindenkinek!
4 év Lg G2 használat után 1 hete váltottam egy Mate 10 PRO-ra.
Nagyon bejön a telefon, szeretném ezt is pár évig használni. Viszont lenne egy kis problémám vele, én azért akkuidőben többet várnék tőle, és nem nyomkodom agyon, nincs fent rengeteg app sem.
Telenortól vettem, valószínűleg az utolsó darabok egyike, ugyebár nem kapni náluk már. Elképzelhető, hogy kiállítási darab lehetett?
Ami gyanús volt először, hogy a HiCare a garanciaidőt 2019. december 5-ig írta, pedig november 20-án vettem. Aznap voltam is bent a Huawei-nél, de azt mondták, hogy a papíron szereplő dátumtól számított 2 évig érvényes, így az nem probléma.
(Most épp megnéztem, valami oknál fogva már 2019. november 21-et ír...)
Viszont itt vannak a fogyasztási adatok: [link]
Tegnap este így feltöltöttem 91%-ra, azóta sem használtam túl sokat, de már 47%-on van úgy, hogy éjszaka pár órára kikapcsoltam, eddig 1.5 óra kijelzőidő, 1 óra telefonálás.
Szóval ezek után vigyem gariztatni és cseréltessem az akkut?
Ezen az apróságon kívül maximálisan elégedett vagyok vele minden téren. :)

[ Szerkesztve ]

(#21581) pecccccccca válasza orosmet (#21580) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Szia.
Szerintem semmi gond a telefonoddal. Akkor lesz nagy kijelzőidőd, ha használod a telefont. Ha nem nyomogatod sokat akkor ne várd, hogy jobbat tudjon.
Pont ezen az oldalon olvass feljebb. Tettem be pár képet, nézd meg őket.

Humorban nincs helye tréfának!

(#21582) orosmet válasza pecccccccca (#21581) üzenetére


orosmet
tag

Köszi, nézem. Sok időm most nincs nyomkodni a szorgalmi időszak vége felé. :D De mindenképp le fogom tesztelni, amint lesz rá idő. :)
Ettől függetlenül a gari idő alapján még elképzelhető a feltételezésem?

(#21583) kp78 válasza orosmet (#21580) üzenetére


kp78
addikt

Az nekem mondjuk furcsa, h miért 1 évet ír ki garira... :U

(#21584) piocasember


piocasember
tag

Léci, aki tudja írja meg, hol lehet kapni pontosan olyan gyári szilikon tokot, mint, amit eredetileg is kapunk a készülékhez a dobozában! Köszönöm szépen!

(#21585) beyruth82 válasza piocasember (#21584) üzenetére


beyruth82
veterán

Pont olyan kell?
Vannak hasonlók zsákszámra aliexpresszen.
Pl ilyenek:

(#21586) piocasember válasza beyruth82 (#21585) üzenetére


piocasember
tag

Köszönöm szépen, de egy különös oknál fogva pont olyan kéne, és ha lehet Magyarországról. :)

(#21587) Motion_Blur válasza pityaa23 (#21497) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Így tetted fel?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#21588) hakos1987 válasza zozzzzzzzzzz (#21575) üzenetére


hakos1987
őstag

Köszi (és Neked r0by ), megvan! :)) Az idő és töltöttség elég nekem igazából.

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#21589) JDMKid válasza piocasember (#21584) üzenetére


JDMKid
tag

Próbáltam én is keresni olyat, de nem találtam. Ebayen sem, külföldi webshopon sem. Speedshopnál volt korábban, de ott nem elérhető már.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#21590) gaben0211


gaben0211
tag

hali. nálatok is van az a problem hogy amikor hivnak nem irja ki a nevet csak a számot? leginkább lezárt képernyőnél van ez a hiba

(#21591) ΞΔGLΞ válasza beyruth82 (#21585) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez mind saját használatra? Vagy netes kép?

(#21592) beyruth82 válasza ΞΔGLΞ (#21591) üzenetére


beyruth82
veterán

Ez saját :)
Aliexpresszes rendelés.
Még ezeken kívűl van 3 másik is :D

(#21593) bandigyerek válasza gaben0211 (#21590) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Régebben találkoztam ilyen hibával, de nem M10 Pro-n.
A: Két név volt egy számhoz, és nem tudta, melyiket írja ki, így egyiket sem.
B: A telefonszám a telefonkönyvben 06 előhívással volt bejegyezve, és nem +36 -al.

(#21594) kosmoo81


kosmoo81
tag

Szerintetek ez mitől lehet?
Semmi új cucc nem lett telepítve.
Alig van SOT és lemerült félig.
Ezt pár hete több SOTtal 70-75 százalékig birta


(#21595) bokarcsi71


bokarcsi71
aktív tag

Szeretnék egy ilyen telefont és azt szeretném tudni, hogy most hány év garanciát ad a huawei ? Egyet vagy kettőt, és hiba esetén hova lehet vinni szervízbe? Úgy mondták, hogy a wayteq szervizeli.

(#21596) basaja válasza beyruth82 (#21592) üzenetére


basaja
senior tag

A középső nekem is útközben van valahol...

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#21597) KZP válasza bokarcsi71 (#21595) üzenetére


KZP
őstag

2 év a hivatalos garancia rá.

(#21598) D4ni válasza kosmoo81 (#21594) üzenetére


D4ni
őstag

Nekem a rossz térerő miatt merül mint állat.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#21599) kosmoo81 válasza D4ni (#21598) üzenetére


kosmoo81
tag

Nekem nem változott semmi, melózok délelőtt és akkor keveset nyomkodom, volt mikor 80% körül indultam haza munka után...

(#21600) #04441088 válasza kosmoo81 (#21599) üzenetére


#04441088
törölt tag

Wipe cache-t próbáld meg azért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.