Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) kali válasza LeadR (#20400) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nem hazai hivatalos viszonteladó - de ez látszik már az árból is -, ráadásul csak 1 év garanciát írnak.

[ Szerkesztve ]

(#20402) Casillero


Casillero
tag

Sziasztok!
Telenornál én is beszereztem egy ilyen telefont még az utolsó pillanatban. Kérdésem az lenne, hogy miért nem lehet ff-el frissíteni? Mindent a leírás szerint csinálok de nem talál újabb frissítést. Jelenleg a 150 van rajta, de láttam, hogy van 156 és fel van oldva. Ezen kivül lenne még a Hisuite+ff megoldás de az sem akar összejönni. Valakinek van ötlete?

(#20403) kali válasza Casillero (#20402) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Használd egészséggel az új szerzeményt!
A telefonra telepíthető Firmware Finder már jó ideje nem képes frissítésre, több verzióval korábban eszközölt a gyártó olyan módosítást, ami ellehetetleníti a műveletet.
Az összefoglalóban leírt módon megoldható a PC-s Firmware Finder + megfelelő (régebbi) verziójú HiSuite kombóval.

(#20404) 7Heads Drago válasza Casillero (#20402) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nekem ma sikerült felrakni a 156-ot. Nem lehet, hogy pár napot várnod kellene vele?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#20405) mouzrr


mouzrr
őstag

Nekem az ejszaka 5-15%ot merulo problemat eddig semmi sem oldotta meg. Ejfel elott 17%on tettem le, minden app kilove, wifi,gps,mobilnet, auto elforgatas kikapcsolva. Terero maxon, az nem ugral. De megis merul, es alkalmazas nem lehet mert nincs a statisztikak kozott olyan elem ami igy meritene ejszaka. Probaltam mar teljes visszaallitast, hard resetet is. Mindig uj keszulekkent allitottam be,sose huztam ra menteseket.

(#20406) bandigyerek válasza mouzrr (#20405) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Ezt akkor is eljátssza, ha nincs semmi feltelepítve, nem vagy bejelentkezve gmail fiókodba? 100%-ról 95%-ra merül este?

(#20407) Rogiii válasza mouzrr (#20405) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Nekem 2 napja van meg a teló, de ugyanezt produkálja. Most éjjel minden kilőve csak sim kártya maradt készenlétben. 6%-ot merült. Úgy vagyok vele, hogy hagyom a francba. Wifit éjjelre kilövöm ez a 6% meg belefér.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#20408) Oldman2 válasza kali (#20398) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, pontosan emiatt jött szóba, meg nem utolsó sorban, hogy részletre is meg tudom venni.

Még egy kérdés eszembe jutott, az "NLL féle" ACR hívásrögzítőt használja-e valaki ezen a készüléken, működik-e gond nélkül?

(#20409) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

A gpu turbó-t lehet állítani?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#20410) jansky1


jansky1
senior tag

Meg tudom változtatni facebook értesítési LED színét? Most zöld, mint a messenger, kéket szeretnék.

(#20411) D4ni válasza Oldman2 (#20408) üzenetére


D4ni
őstag

Működik az acr, de már nem sokáig. Pitével lelövik.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#20412) Nikaré válasza D4ni (#20411) üzenetére


Nikaré
őstag

Ez ma reggelre a második rossz hír.
Bele értve a random éjszakai merülést is.

(#20413) wwhy


wwhy
veterán

Nem kifejezetten M10Pro, de hátha valaki tudja a választ: 2 banknál van számlám, mindkettőnek van NFC-s fizetési appja. Hogyan lehet beállítani, hogy melyik kártyával/banknál akarok fizetni? Mert ha csak aktiválom az NFC-t, akkor - gondolom - mindkét kártyáról levonja az összeget, hiszen aktiválódik mindkét app fizetési funkciója.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#20414) Nikaré válasza wwhy (#20413) üzenetére


Nikaré
őstag

Próbáltad a nem használni kívánt alkalmazást kilőni addig míg nincs rá szükség?
Közben azon gondolkozom, hogy nem fizethet random illetve egyszerre a kettő. Nem az NFC engedélyezi, hanem a program, az adott alkalmazás.

(#20415) molacika91 válasza wwhy (#20413) üzenetére


molacika91
tag

Mate 10 pro:
Beállítások - Készülék kapcsolatok - NFC - Alapértelmezett fizető alkalmazás

(#20416) Casillero válasza kali (#20403) üzenetére


Casillero
tag

Szia!
A régivel próbáltam. 5.0.1.300. Ezzel csak az a gond, hogy nem tud csatlakozni a telefonhoz. Váltakozik a kapcsolódás és a nincs kapcsolat szöveg. Újabb hisuiteal csatlakozik. Ha beállítom a dnst és kikapcsolom az ipv6ot akkor nincs net.

(#20417) Oldman2 válasza D4ni (#20411) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, azt tudom, hogy a Pitével almás neki (és a többi hasonló alkalmazásnak is), már tapasztaltam ezt a mostani készülékemen Pite alatt.

A kérdés inkább arra vonatkozott, hogy a mostani ROM-ok alatt fut-e probléma mentesen.

(#20418) tompyka válasza Bubaaa (#20352) üzenetére


tompyka
csendes tag

Nekem még a régi sajnos, rákerestem a frisstésnél de nem dobta fel. Úgy látom a tiéd duas simes. Lehet, hogy csak arra jött még ki?

(#20419) wwhy válasza molacika91 (#20415) üzenetére


wwhy
veterán

1001 köszönet :R

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#20420) coyotex


coyotex
tag

Hali.Nekem most a zárképernyőt feo lehet oldani simán,nem kér hozzá ujjlenyomatot.Idáig kellett hozzá.Nem is tudom visszaállítani.Az ujjlenyomat is működik de a zárképernyőt fel tudom most oldani simán.Találkozott már ilyennel vki?

(#20421) r0by válasza coyotex (#20420) üzenetére


r0by
addikt

SmartLock nincs beállítva véletlen valamelyik bluetoothos eszközödhöz?

(#20422) coyotex válasza r0by (#20421) üzenetére


coyotex
tag

Semmilyen bluetooth-os eszközöm sincs.

(#20423) keselyü57


keselyü57
tag

Sziasztok! A kamera fénnyel festės, csillag útvonalak módnál, néhány másodperc után a kijelző kivilágosodik és a fotó pocsék lesz. Tapasztalt már valaki ilyet? A csillagok útvonala éles, jól látható de. A háttér rózsaszínes árnyalatú. A csatolt kép már egy kissé javított. Nem teljesen sötétben készült, talán az utcai fények zavarnak be?

[ Szerkesztve ]

(#20424) kp78 válasza kp78 (#20399) üzenetére


kp78
addikt

Senki sem használja a Mate10Pro panorámaképeit ilyenre FB-on? :U

(#20425) mirci18 válasza sonye (#20272) üzenetére


mirci18
addikt

Nem kell hozzá.
Egy sima type c to hdmi kábel is elég.
De a jobb élményhez én ezt használom.
[link]

Tökély.
Imádom már csak egy megfelelő hosszúságú hdmi kábel kell hozzá.
3-4 e Ft-ból van egy gyári koppintásod.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#20426) Bubaaa válasza tompyka (#20418) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

A fájlok alkalmazást ha megnyitod, ott is van beállítások menü. Azon belül frissítés keresése.
Mondjuk nekem magától jött, mikor beléptem az alkalmazásba.
Fogalmam sincs másnak vàltozott e és ha igen, mikor.

(#20427) kp78 válasza Bubaaa (#20426) üzenetére


kp78
addikt

Már korábban... :K
Az említett "szürke háttéren fehér betűk" megszűntek egy újraindítást követően.

[ Szerkesztve ]

(#20428) mouzrr válasza bandigyerek (#20406) üzenetére


mouzrr
őstag

Nem próbáltam hogy nincs semmi feltelepítve. Nem jelez semmi hogy a gmail fogyasztana, de amúgy nem hinném hogy az merít ha nincs semmilyen net (és az auto szinkronizáció se) bekapcsolva.

(#20429) mirci18 válasza olajbogyo (#20284) üzenetére


mirci18
addikt

Nálam ugyanez van ha Facebookról átugrok egy cikkre.
Sokallom az időt.
[link]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#20430) dajdaj válasza Oldman2 (#20408) üzenetére


dajdaj
tag

Működik, megvettem a pro-t. Működik beta 9-en is, még... Majd meglátjuk a véglegesen menni fog-e. :DDD

(#20431) kali válasza Rogiii (#20407) üzenetére


kali
legenda

Nekem folyamatos 4G és bluetooth (okosóra kapcsolat) mellett sem merült 6%-ot sem egy éjszaka, de az akkumulátoros indításnál szinte minden kézin volt és amire nem volt szükségem, azoknak nem engedélyeztem az indulást és a háttérben futást.
Ami még fontos lehet, a számomra felesleges Google folyamatokat kikapcsoltam, mert sok olyan van, amik hajlamosak állandóan figyelni, követni a tevékenységeket, statisztikákat küldözgetni a szerverük felé...stb.

7Heads Drago: A módot lehet állítani, amely játékok támogatják.

jansky1: Alapban nem lehet módosítani az értesítési LED kapcsán a színeket.

Casillero: Az új verzióval nem fog működni, addig kell ütni, amíg meghatározott régivel nem csatlakozik.
Teljesen eltávolítandó az új - CCleaner vagy hasonlóval az ideiglenes fájljait és a regisztrációs bejegyzéseit is -, aztán a leírást szerint konfigurálni a régit, illetve a telefonon is figyelni a leírtakra.

coyotex: Az intelligens feloldásra nézz rá, nem csak bluetooth eszköz által kivitelezhető, hanem hely...stb alapján is.

keselyü57: Szia, Gyűjti be a fényt, folyamatosan felerősítve azt, amibe bezavarhat a természetes és mesterséges megvilágítás keveredése, próbáld meg esetleg más szögből.

[ Szerkesztve ]

(#20432) Oldman2 válasza dajdaj (#20430) üzenetére


Oldman2
veterán

:R

(#20433) zozzzzzzzzzz válasza dajdaj (#20430) üzenetére


zozzzzzzzzzz
tag

Köszi, remélem valahogy megoldják majd, nem csak a bétán ...
Nekem nagyon hiányozna

(#20434) mirci18


mirci18
addikt

Szerintetek ez az üzemidő nem kevés?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#20435) kali válasza mirci18 (#20434) üzenetére


kali
legenda

Ennyi infóból csak hozzávetőlegesen lehet tippelni, mert nem ismert, hogy az az 5 óra kijelzős használat milyen fényerőn történt, de tekintve, hogy van engedélyezve nagy fogyasztású háttéralkalmazás, fut a Facebbok, Messenger...stb. a térerő sem valami jó, semmiféle takarékosság nincs beállítva..stb., nem merem azt mondani, hogy rossz.

[ Szerkesztve ]

(#20436) Aryon87 válasza mirci18 (#20434) üzenetére


Aryon87
félisten

Elegge gatya. 8 ora alatt eleg hamar kifogyott a szuflabol. En is intenziven nyomkodtam, de azert nem merult le ilyen gyorsan, plane hogy en meg fotoztam is surun.
Volt olyan idoszak mikor nagyon merult, akkor egy wipe cache megoldotta.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#20437) mirci18


mirci18
addikt

Kali és aryon87 köszi a választ.
A fényerő a képen látható.

Munkahelyen vagyok ezért nagyon gyenge a mobiljel.
Wifi plusz betternet folyamatosan fut.
Folyamatosan használtam a telefont általában nem szokott így merülni.
De nálam max 1.5 napig bírja.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#20438) kali válasza mirci18 (#20437) üzenetére


kali
legenda

A Betternet nrm tudom, hogy mennyit fogyaszt, mert nem használom, de folyamatos VPN lévén, biztos kér az is valamennyit az akkumulátorból - a kapcsolódó statisztikában láthatóak szerint -, a fényerő meg auto beállításon van, így a környezethez igazodik, de fél környékén már az is nyomja elég jól, így akár még indokolt is lehet a korábbiakban leírtakkal kiegészítve a komolyabb fogyasztás.
Ettől függetlenül, nyomhatsz Wipe Cache-t, hátha segít kicsit.

(#20439) mirci18 válasza kali (#20438) üzenetére


mirci18
addikt

Beraktam ide a 4 legnagyobb energia fogyasztó app statisztikáját:

Továbbá lejjebb vettem a fényerőt és töröltem a gyorsítótárt ahogy javasoltad:

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#20440) Klaya1986 válasza mirci18 (#20434) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Szerintem ez nagyon kevés, főleg 8 óra használat alatt.

(#20441) kali válasza mirci18 (#20439) üzenetére


kali
legenda

A Facebbok, Messenger és Chrome elég sokat fogyaszt arányában nézve is, bár ez ismert tényező.

(#20442) mirci18 válasza Klaya1986 (#20440) üzenetére


mirci18
addikt

Szerintem az is nyom a latba hogy folyamatosan használtam a telefont plusz sok app maradt a háttérben.
Ha fel töltődött a telefonom újra letesztelem.
De egyébként ilyen folyamatos használaton nem szokott lenni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#20443) Oldman2 válasza mirci18 (#20439) üzenetére


Oldman2
veterán

Ilyen "görgetett screenshot" -ot alapból tud a teló, vagy ezt valami segédprogrammal készítetted?

(#20444) SkiDev válasza kali (#20435) üzenetére


SkiDev
senior tag

Esetleg még az, hogy nincs sötétítve a téma. Full fehér alapokon pont a legrosszabb az AMOLED-nek, nem?

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#20445) Bubaaa válasza Oldman2 (#20443) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Alapból tudja. Mikor megnyomod a képernyőkép készítést alul felajánlja hogy gördülőkép..

(#20446) olajbogyo válasza Oldman2 (#20443) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!
Vagy.... egykopp, rajta tartod a kezed, és lefelé húzod. Utána már felemelheted, és végig görgeti, de ha rákoppintasz újra, ott befejezi.

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#20447) kali válasza SkiDev (#20444) üzenetére


kali
legenda

Igen, ha sokat használja adott felületet, akkor számít.

(#20448) bandigyerek válasza mouzrr (#20428) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Így utólag néztem, hogy 17%-on volt este a telefon, mikor letetted, és abból merült sok este. Na azal nem nehéz 5-10% -ot merülni egy éjszaka alatt. Ha felnyomod 100-ra, reggelre mennyit merül?

(#20449) spanyoll


spanyoll
addikt

Némileg offtopic:

Milyen hasznai vannak ha a guglinak hagyom, hogy tudjon mindent rólam? Kikapcsoltam helymeghatározást pl, hogy egyrészt ne merüljön a telefon folyamatosan attól, hogy a gugli leskelődik, másrészt meg nem akarom, hogy minden lépésem dokumentálva legyen.
DE! Milyen előnye van annak, ha be van kapcsolva minden? Ok google hangparancstól lokációig minden.
Használja valaki így a telót és ha igen akkor milyen előnye van ennek?
Ajánl valami jókat az asszisztens, vagy ilyesmi?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#20450) mirci18 válasza spanyoll (#20449) üzenetére


mirci18
addikt

Én így használnom.
Ha már okostelefon legalább használnom.
A diktalassal könnyen keresek.
Sokszor ezzel írok emailt vagy messenger üzenetet.
A helymeghatározás szempontjából pedig szeretem visszanézni merre jártam mikor mennyi ideig.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.