Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

A találkozón felmerült az, hogy ha egymással szemben van két azonos benzinkút, akkor melyik-melyik...
Nem lehet esetleg az, hogy a listában első lesz a hozzánk közelebbi (tehát amelyik oldalon mi vagyunk)?
Mert lakott területen, és autópályákon is elég sok ilyen duplabenzinkút van...
Ezügyben akár lenne is egy javaslatom. Minden benzinkútnak van egy egyedi azonosító száma, ami a blokk tetején rajta van. Ezeket a számokat akár megadhatnánkn a név után. - vagy ez már túl bonyolúlt lenne?

(#952) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

Amúgy nézegetem folyamatosan a waze magyar fórumát, de számomra átláthatatlanul sok topik van...

Nem akarja valaki leírni, hogy melyek a fontosabb illetve pörgősebb topikok, amiket érdemes olvasgatni?

(#953) SZATA válasza pixelmester. (#949) üzenetére


SZATA
senior tag

Tényleg!

Van ez az app. Be kell állítani a címet, és ha 15 méter alatti a GPS jel pontossága, akkor tudsz házszámot rögzíteni gombnyomással. Meg lehet adni, hogy hányasával ugráljon. Ha végeztél, akkor elküldöd magadnak a programból (elég GMail piszkozat is) a szöveges formátumú adatokat.
Feltelepíted ezt az extensiont a leírtak szerint. A térképszerkesztőben klikk a "Show HNs" gombra, majd copy-paste-tel beteszed a kliensből küldött adatokat. Ha minden OK, egy rétegen látni fogod a a rögzített házszámokat.

!Ezzel még nem került be a Wazebe, csak ez alapján tudod, hogy hova kell felvenni a számokat!

Fórum: A társalgóban vannak az általános dolgok, a Kliensben pedig az oda tartozó dolgok. Ha a térképszerkesztés is érdekel, akkor azon belül a Kérdezz-felelek-et ajánlom. Elárulok egy titkot. H a be vagy jelentkezve a fórumban, akkor az alfórum/topik előtti ikon pirosra vált, ha van olvasatlak hozzászólás

[ Szerkesztve ]

(#954) SZATA válasza SZATA (#953) üzenetére


SZATA
senior tag

*jav
... Ha be vagy jelentkezve a fórumban, akkor az alfórum/topik előtti ikon pirosra vált, ha van olvasatlan hozzászólás.

(#955) pixelmester. válasza SZATA (#953) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Köszi!
Az App már megvan, viszont a kiegészítőt nem tudom, hogy honnan kéne letölteni :)
Illetve kérdés még az, hogy MAC-re is felmegy?

(#956) pixelmester. válasza SZATA (#953) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

WME House Numbers Helper - ez az ugye? ez ilyen böüngészőbe beépülő modul :)

(#957) pixelmester. válasza SZATA (#953) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Térképszerkesztésre amúgy melyik böngészőt ajánljátok? chrome? firefox? safari?

(#958) erikke17 válasza Pulsar (#948) üzenetére


erikke17
őstag

Külön lesz használva, csak tablet tovább bírja szuflával cirka 8 óra ellenben telefonnal a 2-3 órával na meg ugye kijelző is nagyobb :)
Telefonnal osztom wifit és tableten waze fut.. :)

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#959) pixelmester. válasza erikke17 (#958) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

de a wifis megosztás is zabálja az aksit :)

(#960) SZATA válasza pixelmester. (#957) üzenetére


SZATA
senior tag

Igen, böngészőbe beépülő modul. Amit linkeltem, onnan letölthető. Chromot ajánljuk, mert azzal jól működik és sok kiegészítő van hozzá.
A wifis megosztás közel sem fogyaszt annyit mint a Waze.

(#961) pixelmester. válasza SZATA (#960) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Elvileg itt kéne megjelennie egy új rétegnek, nem?

(#962) SZATA válasza pixelmester. (#961) üzenetére


SZATA
senior tag

Nem biztos, hogy megjelenik a listában, csak látni simán lehet a térképen.

(#963) pixelmester. válasza SZATA (#962) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

na, akkor majd kipróbálom! :)

(#964) Pulsar válasza pixelmester. (#963) üzenetére


Pulsar
veterán

De van egy androidos app is hozzá, azt ne feledd. :)
Egyébként linux es chromium alatt a legjobb a térkép szerkesztő :)

(#965) pixelmester. válasza Pulsar (#964) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Az App már fent van. Hamarosan kipróbálom. :Y
Linux felejtős, nem vagyok programozó... :))

(#966) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Az érdekelne, hogy milyen esetekben tudja elszámolni a megtett út után járó pontokat a rendszer. Arra gondolok, hogy csak akkor számolja, ha navigálás közben végig online maradok, vagy akkor is, ha útközben nincs internetkapcsolat, csak az út végén, mielőtt kilépnék a programból. Vagy esetleg ha kilépéskor sincs netkapcsolat, csak a következő belépésnél, akkor el tudja számolni?
Köszönöm előre is a segítséget. :R

(#967) SZATA válasza _ATi_1 (#966) üzenetére


SZATA
senior tag

A teljesen offline megtett utat nem számolja el. Ha az elején és a végén van netkapcsolat, akkor azt az utat jóváírja.

(#968) pixelmester. válasza _ATi_1 (#966) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Viszont internetkapcsolattal navigalas nélkül is számolja a km-eket/pontokat.

(#969) SZATA válasza pixelmester. (#968) üzenetére


SZATA
senior tag

Úgy van!

(#970) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Köszönöm a válaszokat.
Egy külföldi utazás közben vetődött fel a kérdés, hogy vajon elszámolja-e az offline megtett utakat is. Ezek szerint nem :)
Üdv!

(#971) Pulsar válasza _ATi_1 (#970) üzenetére


Pulsar
veterán

Nem, sőt, ha pl itthon vezetsz, es nincs neted 50km-en at akkor buktad az 50km-et.

(#972) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

No, és hol láthatjuk majd a csoportkepet?

(#973) _ATi_1 válasza Pulsar (#971) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Ez szomorú. Sokszor látom a "Hálózat keresése" feliratot a felső sávban, miközben van internetkapcsolat. Előfordul, hogy csak a waze újraindítása segít. :F

(#974) Pulsar válasza _ATi_1 (#973) üzenetére


Pulsar
veterán

Hm, ez érdekes. Nekem ilyet max akkor csinál mikor már be van korlátozva a netem, es megy a szinkronizálás, es jon pl egy nagyobb mail. Gondolom az óriási savszelesseg vegetz nem tudja rendesen felosztani a ket program között.

pixelmester. a waze fórumon, es a google+-on az esemény alatt is fent van :)

[ Szerkesztve ]

(#975) SZATA válasza pixelmester. (#972) üzenetére


SZATA
senior tag

(#976) pixelmester. válasza Pulsar (#974) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

mi az a google+???? :D :D :D :D
azt valaki használja? :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#977) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

Amúgy a házszámos app-et nem nagyon sikerült ahsználnom... inkább lefotóztam magamnak a sarki utcatáblákat :) meg streetview ezerrel :) csinálgatom a 16-ot.

(#978) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

Ez mit jelent?

(#979) Pulsar válasza pixelmester. (#978) üzenetére


Pulsar
veterán

Azt, hogy nem illik a házszám a sor elejében felépített logikai sorrendbe :)

(#980) pixelmester. válasza Pulsar (#979) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Javítgatom őket nagy erőkkel... :)

(#981) SZATA válasza pixelmester. (#980) üzenetére


SZATA
senior tag

Ez is az importálás miatt van.

(#982) pixelmester. válasza SZATA (#981) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

amúgy már rosszul vagyok a házszámoktól, picit megpihenek... :)
Vidéken amúgy mi a helyzet? Nagyvárosok, hogy állnak házszám ügyileg?
Azt láttam a fórumban, hogy budapest belvárosa már készen van, már csak a külső kerületekben vannak hiányosságok.

(#983) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

WP8 alatt vettem észre egy furcsaságot. Ha nem arra megyek, mint amit tervez, akkor utána szerintem nem veszi figyelembe a forgalmi helyzetet az újratervezésnél. Pl. Győrből Miskolcra mindenképp az M0-n akart volna vinni, én viszont keresztül mentem Pesten.

Sokáig akart kivinni az M0-ra, majd végre újratervezett és rávitt az erzsébet hídra. Majd onnan a kerepesin vitt volna ki a hungáriáig. De mikor új célpontot adtam meg neki (ugyanúgy Miskolcot), akkor már nem a kerepesire tervezte, hanem a thököly útra. :F

(#984) SZATA válasza szőröscica (#983) üzenetére


SZATA
senior tag

Szia!
Mivel a tervezés a szerveren történik, így az elvileg független a klienstől.
Ahogy már beszéltük itt, az térkép átalakítás miatt túl nagy lett az M0 prioritása, ezért nem akart bevinni a városba.
Az újratervezésnél azért kaphattál új útvonalat, mert a tervezés pillanatában az jobb volt egy kicsit az eredetinél, de nem olyan mértékben, hogy magától újratervezzen.

(#985) szőröscica válasza SZATA (#984) üzenetére


szőröscica
addikt

Értem. De ha tegyük fel időközben lett volna egy baleset, amit több wazer is jelentett, akkor áttervezte volna?

(#986) SZATA válasza szőröscica (#985) üzenetére


SZATA
senior tag

Igen újratervez. Akkor is szól, ha az adott útvonalon menet közben 3 percnél nagyobb késés vagy "hamarabb érkezés" van.

(#987) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

Na, a böngésző végre felismerte a házszámos bővítményt...
már csak az App működése nem tiszta :(

[ Szerkesztve ]

(#988) pixelmester. válasza pixelmester. (#987) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Nekem ez egyelőre jobban működik, mint a házszámozó App. :DD :C :DD

[ Szerkesztve ]

(#989) Pulsar válasza pixelmester. (#988) üzenetére


Pulsar
veterán

privát a kép, sajna nem látszik.
Az app elég egyszerű. a pozícióhoz rögzíti a beállított házszámot.

(#990) pixelmester. válasza Pulsar (#989) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

és így? :) :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#991) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

:W :W :W :W
egyik ismerősöm szerint a waze teljesen bele fog olvadni a google-be, és meg fog szűnni. De szerintem ez hülyeség, nyugtassatok meg!
:W :W :W :W
nézzük a tényeket!
2013 nyarán a google megvette a waze-t. a térképszerkesztőben van sateliteview, illetve a kliensben lehet a googlemaps adatbázisa alpján is keresni. a googlemaps app pedig megkapja a waze forgalmi adatait, és jelentéseit.
de a waze-nek ettől függeltenül teljesen önálló térképe van. ugye ez így is marad???

(#992) Pulsar válasza pixelmester. (#991) üzenetére


Pulsar
veterán

előtte is volt google kereső. :D De komolyra fordítva a aszót, 95%-os függetlenséget ígértek a vásárláskor a waze-nek. Persze ígérni mindent lehet, de ha én lennék a google biztos, hogy azt csinálnám, hogy egy ideig fut paralel a két történet, aztán kiderül melyik a jobb.

(#993) Tyer válasza Pulsar (#992) üzenetére


Tyer
őstag

A google maps pl navigálásra FOS!!!
A waze meg király:D
Ennyi...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#994) Pulsar válasza Tyer (#993) üzenetére


Pulsar
veterán

mekkora lájkot kapnál most ha lehetne! :DDD :))
http://image.elelmiszer.hu/original/94291.jpg

(#995) axioma válasza Tyer (#993) üzenetére


axioma
veterán

Khm... tudom hogy ez nem az a forum, ahol fikazni kell, de koztes pont mellett lazan fel km-re elhaladva elnavigal mikozben ott lobog a zaszlo, plusz nemreg irtam a gyors nem egyenlo legkevesebb ido problemarol... szoval azert szerintem helyen kell kezelni az ugyet, akkor is ha azt gondolom, hogy mint kozossegi nagyobb fejlodesi potencialt tud felmutatni.

[ Szerkesztve ]

(#996) Pulsar válasza axioma (#995) üzenetére


Pulsar
veterán

azt senki sem állította, hogy tökéletes :)

De ezt a köztes pont melletti elrobogást nem értem. Leírnád kérlek?
Bár a másikat sem értem. A waze alapból mindig a leggyorsabb (és értsd úgy hogy a legkevesebb idő alatt) navigáljon el x-ből y-ba. Azt nem veszi figyelembe (és véleményem szerint nehéz is volna megítélni) hogy adott esetben ez Ax2km-el több mind a B útvonal, még akkor is ha a B csak A+2min. Ezt el kell fogadni, de erre vannak az alternatív útvonalak.

(#997) SZATA válasza Pulsar (#996) üzenetére


SZATA
senior tag

Keress rá itt! Az M0 túl van priorizálva, mert a Bp-i utak le lettek fokozva. Emiatt akkor is arra vinne, ha 2x olyan hosszú és 20%-kal több időbe telik.

(#998) axioma válasza Pulsar (#996) üzenetére


axioma
veterán

Kezdjuk forditva. Pomaz-Szekesfehervar, autopalya engedelyezve. Erre korbevisz a teljes M0-n, es az alternativak kinyitasanal latszik, hogy tulajdonkeppen gyonyoruen kiszamolta, hogy 31km es 15 perc PLUSZ erre menni az alternativ (Bp-n keresztuli) uthoz kepest, me'gis a korbeutat ajanlja fel. Tehat nem az a bajom, hogy az objektive gyorsabb vagy logikusabb utat nem tudja eltalalni, hanem hogy az altala szamoltak kozul nem a leggyorsabbat adja be, hiaba azt kertem. (A harmadik a hegyen keresztul megy, koztes megoldas.) Ez ilyenkor me'g viszonylag egyertelmu, de a multkor mikor nem volt palyamatricank es valahova nem is pont Szfvarra hanem a kornyekre mentunk, ezt me'g nem tudtuk, az volt a szerencse hogy valami eleg hihetetlent hozott ki, es az utvonaltervet is megneztuk, annak megfeleloen valasztottunk indulast.
Masik: Pomaz-ELTE Lagymanyosi hid. Koztes pont: Bekason a Veres Gimnazium (hegy feloli oldalon a hev-allomas kozeleben). A navigalas elviszi Szentendre -> vegig a 11-es, belso Szentendrei vonalon. Bekas kornyeken a terkepen latszik, hogy ott bent lobog a zaszlo, tehat a tervezes tud a koztes pontrol, nem amneziam van. Ezek utan Pomazon nem is kifele mentunk, hanem - masik koztes pont nem teheto le, de hat azert a gyereket is Pomazon a sajat sulijaban, meg engem Bkalaszon le kell tenni - elindulunk a szokasos utvonalon, nem Szentendrenek hanem a belso uton. Ezek utan P-Bk. kozott me'g mindig ugy tervez, hogy Bkalaszon menjenek ki, es a nagy Szentendrein huzzanak el a bekasi koztes pont mellett.
Ez csak egy pelda, amit tudok most fejbol, utobbi ugye napi rutin, de sajnos ismeretlen(ebb) terepen is, amikor szamitott volna hogy segitsen, tortent mar ilyen gixer, nem is egyszer. Azt hiszem mintha Aligan is elvitt volna a nyaralo mellett, arra mar nem emlekszem, hogy a palyan maradt vagy legalabb a kozelebe vitt, de szerintem akkor is beirtam ide, vissza kene keresni.

(#999) pixelmester. válasza Tyer (#993) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

:DD :R :C :R :DD

(#1000) Pulsar válasza SZATA (#997) üzenetére


Pulsar
veterán

igen, ezt tudom, de én még olyat nem láttam, hogy akkor is arra akar vinni ha időben is több.
Elvileg már nem csak az út rangja, hanem a rajta áthaladó userek száma is priorizálja az utakat,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.