Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dipeti válasza marcedli (#49) üzenetére


dipeti
senior tag

Amerre én járok (busszal egyébként) az kész van. De még mobilnetem sincs. Csak kíváncsiságból tettem fel. ;)

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#52) Muton


Muton
addikt

tök aranyos ikonokat használ :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#53) SAMYka


SAMYka
aktív tag

A térkép szerkesztő nekem nem működik csak egy fehér keret jön be meg felül linkek és a keresősáv.
W7 Firefox

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#54) Watt25 válasza SAMYka (#53) üzenetére


Watt25
veterán

Próbáld meg Chrome alól.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#55) Kepi p4 630


Kepi p4 630
tag

Sziasztok!

Windows 7.5 rendszerre várható a megjelenése?

(#56) Watt25 válasza Kepi p4 630 (#55) üzenetére


Watt25
veterán

Jelenleg hivatalosan nem, de van egy nem hivatalos port.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57) Kepi p4 630 válasza Watt25 (#56) üzenetére


Kepi p4 630
tag

Köszi!

(#58) PrinczA


PrinczA
őstag

A telefonom (Nexus S) 100% töltöttséggel indulva, végig gyári (de kipróbáltam egy nem gyári) autóstöltőn 20km megtétele után 80% töltöttséget mutat.
Tapasztalt már ilyet vki?

(#59) e=mc² válasza PrinczA (#58) üzenetére


e=mc²
őstag

Nekem waze kozben lassan, de tolti a telot (defy+). ~120km (~ 2 ora) utan szokott mondjuk ugy 10-15%-ot emelkedni az akksi szinje.

Szerintem nalad az akksival lehet valami bibi.

Ambulimax Provider

(#60) lalakov válasza PrinczA (#58) üzenetére


lalakov
senior tag

Amikor feltetted az autós töltőre már 100%-on volt? Mert ha igen, akkor ilyenkor nem tölti a töltő (legalábbis az enyém nem SGS) és így simán le lehet fogyasztani. :( A kérdés az, hogyha mondjuk 90%-osan teszed rá az autóstöltőre akkor hogyan viselkedik.

(#61) PrinczA válasza lalakov (#60) üzenetére


PrinczA
őstag

"Amikor feltetted az autós töltőre már 100%-on volt?"
Igen.

"A kérdés az, hogyha mondjuk 90%-osan teszed rá az autóstöltőre akkor hogyan viselkedik."
Kipróbálom.

(#62) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok! Ma töltöttem le, de nem tudok házszámokat megadni navigalasnal!
Csak utcára lehet keresni?

PSN: sirarcheer

(#63) lalakov válasza sirarcheer (#62) üzenetére


lalakov
senior tag

Sajnos igen. :( A házszámokat is kézzel kell bevinni, mint ahogy az utakat és egyelőre az utóbbiak megléte a legfontosabb. Nagyon nagyon kevés helyen vannak meg még csak a házszámok.
Annyit tudsz csinálni, hogy ha tudod hová mész akkor térképen kikeresed és ott ráböksz a kívánt helyre.

[ Szerkesztve ]

(#64) Watt25 válasza sirarcheer (#62) üzenetére


Watt25
veterán

Elvileg kezeli a rendszer a házszámokat, de mivel a térképet is magunk készítjük, kevesebb energiát feccöltünk még a házszámokba. Egyszer majd azzal is kész leszünk. :) (Néhány helyen most is van házszám, de elenyésző mennyiségben.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#65) Pulsar válasza Watt25 (#64) üzenetére


Pulsar
veterán

Azért Budapest már jó 30%án megvan :D

(#66) SAMYka válasza lalakov (#60) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Nálam is van ilyen gond. kb 50% akku 1-1.5 óra múlva szól hogy akku szintje 30% alatt van kilépjek?
kb 20-30 perc és már azt mondja hogy 20% alatt van. nem tölt viszont a teló majdnem forró

Alcatel OT990 telenor

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#67) lalakov válasza SAMYka (#66) üzenetére


lalakov
senior tag

Ha 50%-on teszed fel, akkor töltenie kéne. Csak a teljesen feltöltött telefonokat nem töltik a töltők(és hagyják lemerülni :( ).
Próbáltad másik töltővel is?

(#68) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok! Ma leadtam az elso rendor jelentesemet :) viszont erdekes, mert Nyiregyhazan a fo utcarol a belvarosba blackberry klienssel az 5km-es utat mindig tobb mint 10 kilometerre tervezi, ugy hogy allandoan le akar terni a 41-es foutrol a kis mellekutcakra. Valakinek otlet? Ipaden rendesen tervez.

(#69) e=mc² válasza vtechun (#68) üzenetére


e=mc²
őstag

Ez nalam is rendszeres (defy+). Mindig el akar teriteni mellekutcakba. Mindig!

Az en kerdesem az, hogy letiltott mobilnet nelkul is tud-e mukodni? Kulfoldon hasznalnam, de csak ezert adatroaming dijat nem szeretnek fizetni. Pl amikor a celnal vagyok wifin felcsatlakozok, el tudja e kuldeni az addig megtett utat a szerver fele?

Ambulimax Provider

(#70) vtechun válasza e=mc² (#69) üzenetére


vtechun
veterán

most is hazafelé folyamatosan a főúton haladtam, de állandóan a mellékutakra akart letéríteni, ebben semmi logikát nem látok (tök egyenes a főút). egyébként a 41.-es főútvonalról van szó, google maps-en belinkelem : útvonal. na, ezt az útvonalat 11 kilométerre tervezi, bevezetve szinte az összes mellékutcába ami baloldalt van, A-tól B-be. ez mi miatt lehet? egyébként ma a B pontban traffi volt, ezt a robogóval (nem suhanc vagyok, ha esetleg a robogóról erre asszociálna valaki :) ) leállva gyorsan jelentettem is :)

egyébként erről a térkép editorról van valami magyar nyelvű leírás, szívesen bővíteném a térképet, mert konkrétan voltam nemrég olyan címen ami nincs még rajta a waze térképen.

[ Szerkesztve ]

(#71) Watt25 válasza vtechun (#70) üzenetére


Watt25
veterán

Nincsen véletlenül bekapcsolva a Főutak elkerülése menüpont?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#72) Watt25 válasza e=mc² (#69) üzenetére


Watt25
veterán

Nálad is elsődlegesen az a kérdés, hogy nincs-e bekapcsolva a Főutak elkerülése menüpont?
A tervezett útvonal egyébként nem függhet a telefon típusától, felesleges megemlíteni, lévén a tervezés a szerveren történik. (Ha van internet a telefonon.)

Egyébként:
Net nélkül az a gond, hogy konkrétan nem tárolja le előre a megtervezett útvonalat, csak ha vizuálisan végighaladsz rajta, lehetőleg közeli zoom szinten. Tehát elvileg úgy működhet, hogy itthon megtervezed az utat, a megtervezett útvonalon végigpásztázol, mert akkor letölti hozzá a térképrészleteket. De ez gyakorlatilag nem kivitelezhető hosszabb út esetén.
A bejárt útvonalat tudtommal képes később feltölteni, amikor net-re csatlakozol. (De ezt még nem próbáltam.)
Ha a program indításának pillanatában nincsen net és nem is lesz, akkor képes offline is útvonalat tervezni, azon az útvonalon, amit netkapcsolattal már bejártál vagy végignéztél és emiatt letárolt.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#73) vtechun


vtechun
veterán

Basszus!! A BB-n autopalyak elkerulese neven van, es be volt kapcsolva. Kikapcsolva mar hasznalhatobb :) koszi! Egyebkent ez elvileg nem autopalyak eseten okozna csak gondot? Mert ez nem autopalya, csak egy sima 2x2 savos út... :). Amin tegnap rendort jelentettem :) 41.-es fout nyiregyhazi szakasza

(#74) Watt25 válasza vtechun (#73) üzenetére


Watt25
veterán

Egy kis történelem...
Eredetileg az angol szöveg ott az volt, hogy Awoid Highways. Én ezt minden szempontból rosszul úgy fordítottam, hogy Autópályák elkerülése.
Két okból rossz a fordítás:
1. Nem azt jelenti. :)
2. A Waze-ben nem azt csinálja. :)
Bekapcsolás esetén ugyanis elkerüli az összes (szerkesztőben) Freeway-nek és Major Highway-nek jeölölt utat. Magyarországon pedig minden első rendű út Major Highway.
Emiatt kicseréltem a fordítást már vagy fél éve Főutak elkerülésére. Ez a fordítás elvileg szerverről frissül, tehát nem értem, hogy miért nem frissítette be nálad... (A BB fejlesztés ugyan teljesen le van állítva, de szerintem ettől még frissülhetne...) De úgy látszik, valamiért ez történt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#75) vtechun válasza Watt25 (#74) üzenetére


vtechun
veterán

huppsz, végleg abbamaradt a bb fejlesztés? pedig jó lenne, mert ennek legalább bírja az akksija (bb9780), egyébként vannak a t-mobile-nál ezek a GoNET csomagok, amelyek ha elhasználódik a forgalmi keret akkor 32 kbit/s sebességre kerülnek lekorlátozsára. Jól sejtem, hogy amennyire minimális adatforgalmat igényel a waze, lehet, hogy ezzel is ellenne?

(#76) e=mc² válasza Watt25 (#74) üzenetére


e=mc²
őstag

En angolul hasznalom, de nekem is be van kapocsolva. Mindig ra akar vezetni az autopalyara...

Pedig nekem pont az a funkcio kellene, hogy elerheto leggyoptimalisabb utvonal autopalya (fizetos utszakas) nelkul.

Az eredeti kerdesemre esetleg valaki?

Adatroaming nelkul kulfoldon hasznalhato-e? Pl. gyujti-e az adatokat, hogy merre jartam, es amikor lesz wifi beloginol-e?

Ambulimax Provider

(#77) vtechun


vtechun
veterán

Hazafele, mar szinte vegig a fouton vezetett :) 2x akart leterni a parhuzamos mellekutra, ekkor viszont megfigyeltem, hogy a terkepen a szimbolumomat at is rakta a kb. 100 meterre futo parhuzamos utra, mikozben en a fouton haladtam. Szoval mintha picit tul intelligens lenne es kicsit nagy szorassal jatszana, nem?

(#78) Watt25 válasza vtechun (#75) üzenetére


Watt25
veterán

Már talán több, mint fél éve deklarálva lett, hogy csak iPhone és Android fejlesztés folyik.
Gyakorlatilag bármilyen lassú adatforgalom elég a Waze-nek, legfeljebb az útvonaltervezésnél lehet észrevenni, hogy picit tovább tart. (Az úton nem tudsz olyan gyorsan haladni, hogy ne tudnának elég gyorsan betöltődni a térképet alkotó csempék.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#79) Watt25 válasza e=mc² (#76) üzenetére


Watt25
veterán

Ha be van kapcsolva, akkor nem értem, hogy miért akar rávezetni az autópályára, nem így kéne működnie. (Azt azért próbáld ki, hogy kikapcsolod az opciót, kilépsz, újraindítod a Waze-t és bekapcsolod az opciót.)
A fizetős útszakaszok kerülését már régóta mondogatják, hogy elérhetővé teszik, de még mindig csak az ígérgetésnél tartunk... :(

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#80) vtechun


vtechun
veterán

az létezik, hogy hazafelé a főúton csak 2x akar letéríteni? és ráadásul azon hely előtt, ahol szoktak mérni a rendőrök, lehet emiatt gondolja úgy a waze, hogy kerüljek? vagy mi lehet az oka?

(#81) Watt25 válasza vtechun (#80) üzenetére


Watt25
veterán

Találgatás helyett jobb lenne konkrét letérési helyszínek, induló és célpozíciók elmondása...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#82) vtechun válasza Watt25 (#81) üzenetére


vtechun
veterán

Nyiregyhazarol kifele a bocskai uton elindulva a 41-es fouton, egyszer a Barzo utcanal egyszer meg a színes utcanal akar a tervezes leteriteni. Mikozben ugye nyilegyenes a fout.

(#83) Watt25 válasza vtechun (#82) üzenetére


Watt25
veterán

Egyébként a Live Map-en is tesztelhető és valóban kidobja a hibát.
Valószínűleg kanyarodási szabály probléma. Megnézem.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#84) Watt25 válasza vtechun (#82) üzenetére


Watt25
veterán

Valóban, rossz volt a kanyarodási szabály. Javítottam. De addig nem fog javulni a telefonon, amíg a Live map alatt nem látsz frissebb dátumot, mint a mai nap...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#85) vtechun válasza Watt25 (#84) üzenetére


vtechun
veterán

na, király, köszi, szívesen segítek ilyesmikben, ha tudom mi a módja :) tegnapelőtt itt a körforgalom előtt lévő szakaszon - ahol épp a kitérés van - jeleztem rendőrt (traffit). egyébként azt lehet tudni, hogy meddig van az ilyen jelzés érvényben? mert ahogy észrevettem pár óra után eltűnt

(#86) vtechun


vtechun
veterán

láttam facebookon a felhívást, hogy ha ma még szerkesztünk térképet, akkor az jövő hét kedden benne lesz az adatbázisban. mondom, akkor kipróbálom milyen ez, egy db. utcát (még nem volt rajta a térképen) akartam becsatlakoztatni egy meglévőhöz, erre ezt dobta. közben rájöttem, hogy azért lehet, mert egy meglévő úthoz hozzá csatlakoztattam, aztán azt meg gondolom nem szerkeszthetem, most létrehoztam csak az utat, becsatlakozás nélkül :)

[ Szerkesztve ]

(#87) e=mc² válasza vtechun (#86) üzenetére


e=mc²
őstag

Alapesetben csak azt a teruletet szeresztheted, ahol mar voltal waze-el +- 1 merfold (kilometer). Ennek a nezetet be tudod allitani a layerek kozott.

Ambulimax Provider

(#88) vtechun válasza e=mc² (#87) üzenetére


vtechun
veterán

ez benne van természetesen az 1 mérföldes körzetben, és mint mondom, simán az útat utána hozzá tudtam adni, de összekötni a meglévővel, és a kanyarodási szabályokat megadni nem tudtam, akkor már nem engedte menteni, úgyhogy maradt csak simán egy út ami csak úgy ott van :D

(#89) Watt25 válasza vtechun (#88) üzenetére


Watt25
veterán

Van olyan réteg, hogy Editable areas. Kapcsold be. Az így jelölt területen belül van, amit szerkeszteni akarsz?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#90) vtechun válasza Watt25 (#89) üzenetére


vtechun
veterán

persze, csak mondom, azt nem engedi, hogy a becsatlakozó Magyar utcába bejelöljem a haladási irányokat. ahogy nézem ez az utca Locked, úgy, hogy nem tudom kivenni a a Locked-ből a pipát. szóval gondolom ezzel függhet össze

(#91) Watt25 válasza vtechun (#90) üzenetére


Watt25
veterán

Igen, a Lock volt a probléma. Leszedtem a Lock-ot.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#92) vtechun


vtechun
veterán

a waze map editorban ugye elvileg benne vannak az utjaim, mikor,menyit mentem, ezt valahogyan nem lehet exportalni? jó lenne nézegetni, hogy melyik nap mennyit mentem, stb, csak igy kicsit korulmenyes osszeadogatni a kilometereket

(#93) lacam


lacam
aktív tag

Tegnaptól új Wazzer született....személyemben! :D

Reggel 3/4 7 és 3/4 8 között illetve fél5 és fél6 között "lefedem" információval a 62es utat ..valamint Székesfehérvár és Dunaújváros egy részét, ha "eksön" van, azt jelentem. :K

...de remélem hogy korábbról lesz információ erről az útszakaszról, elsősorban trafi infó érdekel ilyenkor, nehogy véletlen belefussak :B

Nagyon tetszik ez a fajta előrejelzéses lehetőség. Köszönöm fejlesztők! :R

(#94) vtechun


vtechun
veterán

egyébként ha jól tapasztaltam, akkor ha leállok bekapcsolt wazeval az út szélén akkor hajlamos jelenteni olyat, hogy az adott út teljesen beállt. ezt nem lehet kikapcsolni esetleg?

(#95) Watt25 válasza vtechun (#92) üzenetére


Watt25
veterán

Régebben le lehetett tölteni kml fájlokba az útvonalat, de ez megszűnt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#96) Watt25 válasza vtechun (#94) üzenetére


Watt25
veterán

Ezt már más is tapasztalta, nem sok mindent lehet tenni ellene.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#97) lacam válasza vtechun (#94) üzenetére


lacam
aktív tag

...nálam csak felajánlja hogy jelenti, mint dugó...de nem ótómatikusan jelenti...ha hagyod a 'csába, visszaszámol és "bezár"-ként kezeli a kérdést és nem "jelent"-ként. :K

[ Szerkesztve ]

(#98) lalakov válasza lacam (#97) üzenetére


lalakov
senior tag

De ettől még beszínezi idővel az útszakaszt, ami másoknak megtévesztő lehet. ;)

(#99) lacam válasza lalakov (#98) üzenetére


lacam
aktív tag

Aham...értem!

Mint mondtam, kezdő "Wazer" vagyok :) Tegnap próbáltam ki és esett le az állam a cucc tudásán és a benne lévő potenciálban...

..hogy nem én találtam ki! :)

Ha elterjed, már a trafi infó miatt megéri használni - természetesen ezesetben én is terjeszteném az igét egy-egy említésre méltó szituációkor). Mindig csodálkoztam, mikor a rádióban elmondják ki mikor hol látott trafipaxot. Ha ezek mind mind fel lennének jelölve a térképen, a juzerek máris okosabbak lennének. (s több pénz maradna nyaralásra -trafi esetén)

Én használni fogom..az a napi 100-120km a már említett szakaszon nem kevés, s ha kapnék útinfókat, hálás lennék...természetesen adok is :K

Üdv

(#100) lalakov válasza lacam (#99) üzenetére


lalakov
senior tag

"s ha kapnék útinfókat" Ez csak attól függ hányan járnak arra amerre te jársz. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.