Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Kbali válasza dattis_ (#1148) üzenetére


Kbali
nagyúr

Tegnap még egy érdekesség volt (bár inkább annak tudom be, hogy kevés wazer jár arra): M3, Mogyoródnál baleset (ezt jelezte is valaki, ill. a dugót is) - a sor lépésben haladt kb. 1 km-t, én is jelentettem a lassulást - áthaladási sebesség 49 km/h-t jelzett - ezt mi alapján számolja? Azon a helyen 120-szal lehetne haladni, helyette egyesben vánszorogtunk 1 km-t (~ 5 km/h-val). Ugyanitt már megszűnt az eredeti baleset (ezt a tényt láttam, mert előttem volt vagy 200 m-rel), de lett egy újabb, amit bejelöltem, de összevonta a korábbival, így maradt az eredeti helyes is, ami, mint írtam vagy 2-300 m-rel előrébb volt (ráadásul, mivel korábban leokéztam a jelzést még a városban, ezért törölni sem tudtam a helyszínen).

(#1152) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

egy esemény megerősítését vagy "már nincs ott" jelzését nem lehetne 1-1 ponttal jutalmazni? mert aki másodjára megy arra, ő már nem tud 6 ponttért jelenteni.

(#1153) dattis_ válasza Kbali (#1151) üzenetére


dattis_
tag

A színeződés nem a lassulásnál kezdődök. Az adott útszakasz átlagsebessége (vagyis színezettsége) az kereszteződéstől kereszteződésig tart, autópályán nyilván fel/lehajtótól. Bár lehet km-es felbontásban jelöli. Amúgy működik királyul az elszíneződés, csak van késés. Ha nem nyúlok hozzá, de lelassultam kellően, kell neki egy 3-5 perc, amíg el kezd sötétedni. Utána egy ideig az is marad ha csak valaki nagyobb átlagsebességgel felül nem írja azt. Effektíve a gyakorlatban nem realtime amit látsz, fel kell dolgozni a beérkező adatokat, stb, stb.

(#1154) Kbali válasza dattis_ (#1153) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az a helyzet, hogy az általam említett szakasz (ha lehajtó/felhajtó szempontból nézzük) kb. 2 km-es, ezen volt 1 km dugó, de már előtte lassítani kellett. Ráadásként a baleset jelentése az én odaérkezésem előtt már bő fél órával korábban megtörtént (többen is jelentették), ill. én is jelentettem pluszban lassulást.
Szerintem volt idő kalkulációra, de nem tudom, hány minta a minta....

(#1155) Agostino


Agostino
addikt

üdv

engem is érdekelne pár dolog. mindig megy a waze ha autóban ülök, de pár dolgán nem tudok átlépni

sokadjára szívat meg azzal, hogy beütöm az utca és házszámot, majd a csak az utcát veszi alapul. némi variálás meg módosítgatás után megérti, hogy a házszám is fontos lenne, de félmegoldás ez számomra

ha megvan az uticél, ki lehet venni valahogyan ezt a 10 másodperces visszaszámlálót? sokszor menet közben kell módosítanom és amíg visszaszámol kereszteződések vagy felhajtók mellett mehetek el.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1156) pixelmester. válasza Agostino (#1155) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

A keresesi talalatoknal nyomj ra alul a G beture, es akkor a google adatbazisa alapjan hazszamot is kidobja. Amugy a wazeben folyamatosan fejlesztik a hazszamos reszt..

Ha ranyomsz a visszaszamllasra, akkor mar navigal is, tehat nem kell megvarni a 10mp-t.

(#1157) Agostino válasza pixelmester. (#1156) üzenetére


Agostino
addikt

előbbi lehetséges, hogy megoldás lesz

utóbbi sem szerencsés, nekem egyáltalán nem kellene. ha menet közben bepötyögöm mit akarok - nem szép dolog, tudom - akkor örülök, ha beírtam, nem akarok még ott matatni

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1158) Kbali válasza Agostino (#1157) üzenetére


Kbali
nagyúr

Amúgy nem kell megvárni, mert rányomsz arra, hogy "ide" és akkor befejezi a visszaszámlálást.

(#1159) Agostino válasza Kbali (#1158) üzenetére


Agostino
addikt

teljesen világos, persze : ) nekem csak ott a gondom, hogy amíg kiválasztom, szöszölök vele. halad az autó, halad az út. szerintem sokkal jobb lenne ez, hogy ha kiválasztom mit akarok, az ott már egy "ok" legyen és lássam az utat. kekeckedek, tudom én de szerintem butaság húszszor megkérdezni mit akarok : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1160) pixelmester. válasza Agostino (#1159) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Ez a felulet azert kell, h lasd, mennyi ido es hany km lesz az ut. Raadasul itt tudod megnezni az alternativ utvonalakat.
Ne feledd, a waze-nek az elsodleges celja a legidealisabb utvonal megtervezese, nem pedig az, h minel egyszerubben adhass meg egy cimet, utobbira inkabb egy celeszkozt ajanlanek... :)

(#1161) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Nem ide tartozik de feltételezem itt van par hivatásos sofőr akik esetleg tudjak a választ a kérdésemre; közúton mit mérnek azokkal az autókkal amikkel autópályán a matrica kontrollt végzik? Aszód es Gödöllő között rendszeresen latok egy ilyen kocsit es valami műszerrel figyelik a forgalmat napokig megállás nelkul (volt hogy hajnali 3kor is kint voltak). Egyszer elszaladtam mellette 130cal es kicsit izgulok hogy ők is küldenek e csekket jutalmul. :))

(#1162) Watt25 válasza GeGexx (#1161) üzenetére


Watt25
veterán

Szerintem azok csak és kizárólag a rendszámot ellenőrzik. (Benne van-e a matricás adatbázisban.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1163) Agostino válasza GeGexx (#1161) üzenetére


Agostino
addikt

azok csak ilyen hugo-s csicskák, azt nézik tejelt-e akinek kellett tejelnie. ugyanakkor nem tartom kizártnak, hogy idővel méricskélni is fognak majd... most még nem teszik, de sosem lehet tudni.... hiszen minden adott hozzá, de tényleg.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1164) Kbali válasza GeGexx (#1161) üzenetére


Kbali
nagyúr

Így van, kizárólag az útdíjfizetést ellenőrzik, a Magyar Közútnak (még) nincs jogosítványa sebességmérésre (bár elvileg a törvények megengednék, már nem rendőrségi monopólium az eszközök ilyen felhasználása és az autópályás kamerák és rendszer alkalmasak is lennének rá).

(#1165) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Köszi a válaszokat! :R

(#1166) pixelmester. válasza GeGexx (#1165) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Senki nem irta le konkretan, h a teherautokat ellenorzik e-utdij ugyben... Gyorshajtast valoben nem mernek még...
En amugy az ilyet is szoktam jelenteni, mint rendori ellenorzes, es beirom, h matrica.

(#1167) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

amúgy a kedvenceket mi alapján rendezi? időrendi sorrendben, hogy melyiket mikor mentettük el??? ez extra gagyi... :W :W :W
én örülnék, ha a kedvenceket lehetne kategórizálni, illetve távolság szerint listázni őket...

amúgy a kedvenceket az account-ba menti, vagy a készülék memóriájába? Ha utóbbi, akkor gondolom nem nagyon lehet szinkronizálni... :-(

(#1168) SZATA válasza pixelmester. (#1167) üzenetére


SZATA
senior tag

Időrendi sorrendben jeleníti meg. Szinkronizálva van a szerverrel, tehát újratelepítéskor nem veszik el.
Ha nagyon el akarsz benne mélyedni, akkor belenézhetsz a "history" fájlba. Módosítás előtt csinálj backupot!

(#1169) pixelmester. válasza SZATA (#1168) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Tehat akkor van szinkronizalas? Ha ket keszulekkel is hasznalom ugyanazt a waze-accountot, akkor mindkettoben ugyanazok a kedvenceim lesznek?
De ez a kronologikus listazas nagyon ratyi...

(#1170) Watt25 válasza pixelmester. (#1169) üzenetére


Watt25
veterán

Igen. Igen. Igen.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1171) SZATA válasza pixelmester. (#1169) üzenetére


SZATA
senior tag

:K
Mod: A fene, valaki megelőzött ;)

[ Szerkesztve ]

(#1172) pixelmester. válasza SZATA (#1171) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

és mikor fogják ezt kedvences modul-t fejleszteni? mert ez így nagoyn karcsú...
az is jól jönne, ha a waze.com/dashboard felületről is lehetne kezelni az elmentett címeket...

(#1173) SZATA válasza pixelmester. (#1172) üzenetére


SZATA
senior tag

Ígérgetik már egy ideje, de konkrét időpont nincs.

(#1174) pixelmester. válasza SZATA (#1173) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Jo lenne.

Mas: windowsphone-on hasznal valaki waze-t? Tapasztalatok? Tenyleg nagyon melegedik?

(#1175) _ATi_1 válasza pixelmester. (#1174) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Miért baj, ha melegedik? Ezt sosem értem... :U

(#1176) GeGexx válasza _ATi_1 (#1175) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Gyilkolja az aksit illetve arra utal, hogy rosszul van optimalizálva mivel hajtja az erőforrásokat.

(#1177) Sanyi.mTs válasza _ATi_1 (#1175) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

túlmelegszik és lekapcsol. (tapasztalat, samsung s2 gps modulja, nyáron)

más
be lehet állítani, h ne tervezzen utat a Kelenföldi erőmű területén keresztül?

[ Szerkesztve ]

(#1178) Kbali válasza pixelmester. (#1174) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szia! Én használok, sírtam is miatta, hogy sokkal többet eszik az app WP8-on, mint Androidon.
Mostanra egyébként beállt a dolog, mert a gyárinál 30%-kal alacsonyabb kapacitású autós töltő mellett már nem merül a készülék, viszont melegszik rendesen.
Egyébként a navigáció az egyik legjobban hajtó alkalmazás, emiatt én úgy oldottam meg, hogy a klíma egyik szellőzője a készülékre van irányítva, így tudja hűteni (az utóbbi 2 évben bevált).

(#1179) GeGexx válasza Kbali (#1178) üzenetére


GeGexx
aktív tag

És ezért télen is hűtött kocsival mész? Az kemény. :D

(#1180) Kbali válasza GeGexx (#1179) üzenetére


Kbali
nagyúr

természetesen nem :)) , de akkor is van légáramlás, ami segít nem túlforrósodni. Nyáron van inkább gáz persze, mert a szélvédő mögött, a műszerfal tetején simán van 50-60 fok...

(#1181) GeGexx válasza Kbali (#1180) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Jaja tudom csak trollkodtam. ;] Nyáron nekem volt, hogy a szifon kiírta hogy túl melege van hagyjam békén. Szintén a szélvédő alatt.

(#1182) pixelmester. válasza _ATi_1 (#1175) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Hulyeseget irtam, nem a melegedesre, hanem az akksizabalasra gondoltam... :)

(#1183) Kbali válasza pixelmester. (#1182) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ugyanaz a két dolog, mert a melegedést az akksizabáló, procipörgető app miatt van. Remélhetőleg ezt majd javítják, optimalizálják. Maga aWP8-as kliens egyébként kicsit butább, mint az androidos, de ezt hivatalosan csak decemberben adták ki, a droidos, meg megy már ezer éve.

(#1184) pixelmester. válasza Kbali (#1183) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

miben butább a WP8-as kliens? mik a hiányosságai?

(#1185) pixelmester. válasza Kbali (#1183) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

de ha a nokia nem fogja komálni a waze-t, akkor a waze marad az androisos telómon, a nokián meg majd megy a HERE. ;] arra úgyis kíváncsi vagyok, kb amiatt veszek WP-t.

a Waze-ből úgyis hiányzik az, hogy normálisan lehessen a kedvenceket kezelni. remélem, ez jól meg van csinálva a HERE-ben, mert akkor a nokia kiválthatná a Garminomat. Amit amúgy szeretek, de két okosteló azért praktikusabb: csak egy féle kábel kell hozzájuk, és egy eszközt megspórolok(ugyanis a céges teló lesz egyben a navi is), és ugyanúgy van offline és online navim is. :P

[ Szerkesztve ]

(#1186) Kbali válasza pixelmester. (#1184) üzenetére


Kbali
nagyúr

Apróságokat találtam eddig, mint a köztes cél elég hülye (lehet, hogy nincs is :F ). Ha úton jelentesz veszélyt, akkor nincs "úton álló autó" opció, mint droidon (bár ott is valami kései verzióban jött ki), elsőre nem volt egyértelmű az alternatív útvonal kérés (alulról kell felhúzni).
Mostmár egész jól tudom használni, nekem bevált, nincs baja a Nokiával.
Azért olvass utána a Here-nek is, mert én nem tudtam pl. az útvonal elemeit előhozni egy megtervezett úton pénteken, pedig érdekelt volna lépésről-lépésre, hogy merre vinne.

[ Szerkesztve ]

(#1187) pixelmester. válasza Kbali (#1186) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

a puding próbája az evés. :U

(#1188) Kbali válasza pixelmester. (#1187) üzenetére


Kbali
nagyúr

Hajrá! :)

(#1189) dattis_


dattis_
tag

nem tom ezt olvastátok-e már, én ezt még nem olvastam, de elfogom.
Itt

(#1190) pixelmester. válasza Kbali (#1188) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

na, már WP-n is fut a waze, de még nincsenek tapasztalatok, mert a HERE-re vagyok rágerjedve. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1191) Kbali válasza dattis_ (#1189) üzenetére


Kbali
nagyúr

Máris, mintha lenne magyarázat a nagy, autópályás kerülőkre, amiről nemrég Axióma is beszámolt: ""Above some distance (currently 10KM) from both end points (start and destination) the server prefers to go through non streets. Now as it happens here - this small distance was the difference between being less than or over 10KM. Now the penalty of going through a street in this case is high - so the server prefers the highway." In this particular case, the observed behavior was that extending the route by a short distance caused Waze to suggest a very different (and much longer, both in distance and estimated time) route."

(#1192) Watt25


Watt25
veterán

Talán nem probléma, hogy elárulom, hogy kijött egy új beta verzió a WP8-as kliensből és azt írják, hogy
Battery fixes - battery life increased up to 100%
Ez talán jó hír itt pár embernek, ha igaz.
Szóval, türelem, várható fejlődés ezen a téren.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1193) Kbali válasza Watt25 (#1192) üzenetére


Kbali
nagyúr

érintett vagyok, kíváncsian várom, bár lehet, hogy maga az oprendszer is fejlődött valamit, mert nincs már olyan extrém melegedés, meg merülés, mint kezdetben.

(#1194) pixelmester. válasza Kbali (#1193) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Hat, en ma waze-eztem eloszor wp-n, katasztrofa...

(#1195) Kbali válasza Watt25 (#1192) üzenetére


Kbali
nagyúr

Előre örültem, ma megint katasztrófa volt a fogyasztás, töltés mellett lemerült - amit diagnosztizáltam, hogy 3G be volt kapcsolva.

(#1196) Kbali válasza pixelmester. (#1194) üzenetére


Kbali
nagyúr

Összefoglalod?

(#1197) Watt25 válasza Kbali (#1195) üzenetére


Watt25
veterán

Na jó, de Te benne vagy a Beta csoportban és le tudtad tölteni a tegnapi verziót?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1198) Kbali válasza Watt25 (#1197) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem vagyok benne, de kb. 1 hónapja használom W8-on. Az első 1-2 alkalommal volt nagy akksimerülés, meg forrósodás, de kb. 2 hete teljesen normálisan lehetett használni, erre ma reggel csontig szívta töltő mellett az akksit.

(#1199) pixelmester. válasza Kbali (#1196) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

hát nekem is botrányosan merült/melegszik.
Az egész kliens színvilága/megjelenése fos... Meg a grafika is tök gagyi: recések az utak, illetve ilyen törések vannak a térképen... :W :W :W
És nem lehet üzemanyagárakat frissíteni.
De majd még tesztelgetem.

Amúgy az egész WP8 és a Nokia HERE Drive is nagy csalódás számomra... :(

[ Szerkesztve ]

(#1200) Pulsar válasza Kbali (#1198) üzenetére


Pulsar
veterán

azért kérdezi watt, mert akkor abba a verzióba még nincs benne a javítás, amit használsz. Szerintem néhány nap (1-2 hét) és meg fog jelenni az új verzió, amivel vélhetőleg a problémád megoldódik :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.