Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) iday


iday
aktív tag

Nekem elég régóta fennáll egy hiba.
Ha e telefon állított helyzetben van akkor egyszerűen ki autózok a képernyőn levő térképről. (nem követi a térkép a mozgásomat)
Viszont ha fektetve van a telefon akkor jó, csak akkor kevesebbet látok előre.

Ezt leszámítva teljesen jó progi. :)

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#652) Pulsar válasza iday (#651) üzenetére


Pulsar
veterán

És ha elfektetés után rányomsz a bal oldalon lévő saját pozíció gombra, akkor sem?

(#653) iday válasza Pulsar (#652) üzenetére


iday
aktív tag

Akkor odaugrik.
Csak vezetés közben nem tudok percenként odabökni.
30 perces út alatt vagy 20x csinálja ezt.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#654) Sanyi.mTs válasza SZATA (#649) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

+ (#650) _ATi_1

már régebben volt. nem emlékszem sajnos. de a jobb és a bal oldali buborék is egy helyre mutatott.
mind1

(#655) SZATA válasza iday (#653) üzenetére


SZATA
senior tag

Nekem egyszer volt ilyen hibám régebben. Próbáld meg átváltani a 2D-3D módot egy párszor.

(#656) Pulsar válasza iday (#653) üzenetére


Pulsar
veterán

Hát ez érdekes, sosem láttam ilyet.

(#657) iday válasza SZATA (#655) üzenetére


iday
aktív tag

Eddig 3D -be volt, most átraktam 2D -be.
Így is csinálja. :(

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#658) SZATA válasza iday (#657) üzenetére


SZATA
senior tag

Ne csak egyszer tedd át 2D-be, hanem váltogass a két nézet között egy párszor. Persze lehet, hogy ez sem segít.

(#659) -v-


-v-
addikt

Hű, ezeket a telepített trafikat majd nagyon gyorsan fel kell vennünk a térkpére :C

(#660) Kbali


Kbali
nagyúr

Kis érdekesség valamelyik napról (több ilyen is volt, hogy torlódást jelzett, de magasabb átlagsebességet, mint ami az adott útvonalon engedélyezett)

(#661) Kbali


Kbali
nagyúr

Na tegnap délután meg ma reggel teljesen elrúgta nálam a pöttyöst, valószínűleg megy a kukába:
1. házszám szintű navi (tudom, meg már itt is mondtam másnak, hogy nem az igazi) - kikeresem a címet, dobja a találatot, csak éppen egy hosszú bp-i utcában (XIV. ker. Szugló utca) 100 házszámmal arrébb vitt (2 km kb), emiatt 20-30 perccel volt több a menetidőm a kiindulástól.
2. reggel befelé jövet jelzi, hogy torlódás alakul előttem, ÉVI nő 4 perccel, OK. Azért nyomok neki egy útvonaltervet és láss csodát: van időben rövidebb (gyors útvonal van beállítva), mégsem ajánlotta fel.
3. bejelentek eseményt, jönnek a köszönömök: "118 perccel ezelőtt", "885 perccel ezelőtt", stb... jelzésekkel, holott kb. 20 perccel korábban jelentettem.
4. torlódási jelentést nem lehet elmúlttá tenni
Sajnos az utóbbi időben egyre több ilyen bosszantó dolog jött elő (ezekről írtam is ide), emiatt én úgy látom, hogy kb. arra alkalmas, hogyha ismered valamennyire az úticélt, akkor jó esetben kikerülheted vele a dugókat, de ha navigációként akarod használni, akkor még az alap Gmaps-szel sem tud versenyezni. Egyetlen jó dolog a valós idejű eseményjelentés, de azt is sikerült elrontani. :(

(#662) Watt25 válasza Kbali (#661) üzenetére


Watt25
veterán

Nem értem, hogy mi nem érthető. Nem nem az igazi, hanem nincsen házszám szintű navigáció. Mit vársz, honnan tudja, hogy melyik részre akartál menni, ha nem tudja a házszámokat? Egyébként ez is csak fél igazság, amit írtam, mert ha alul átváltasz Google keresési eredményekre, akkor lesznek házszámok is. (Csak ezt ugyebár nem a Waze adja, hanem a Google.)
A többiben igazad van.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#663) axioma válasza Watt25 (#662) üzenetére


axioma
veterán

Ezt egyeb progikban kikerulik azzal, hogy keresztutcat lehet megadni, az azert mar valamennyire betajolja hosszu utcakon a helyet. Itt ez sincs, pedig az nem kene uj adathalmazra epuljon, ami ha hianyzik nyilvanvalo, hogy nehezen potolhato. A ket utca metszetet gondolom csak algoritmikus + kezelofeluleti modositas kerdese megkeresni.

(#664) Kbali válasza Watt25 (#662) üzenetére


Kbali
nagyúr

Adott találatot - ez zavar meg szinte minden esetben - hülye fejjel nem a helyet/üzletet kerestem, hanem megpróbáltam házszámra - ha nem tud találatot adni, akkor erre pedig fel kellene hívni a figyelmet.

(#665) Watt25 válasza axioma (#663) üzenetére


Watt25
veterán

Igen ez is egy lehetőség, de szerencsére azért inkább abba az irányba haladnak - igaz, nagyon lassan -, hogy lesznek majd házszámok. (A teljes igazsághoz ugyanis még hozzátartozik az is, hogy a szerkesztőben már fel lehet vinni a házszámokat, csak a kereső nem veszi figyelembe.)
De mondom, addig is ott a beépített Google kereső, igazából a keresztutcánál is jobb megoldás.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#666) Watt25 válasza Kbali (#664) üzenetére


Watt25
veterán

Igen, ebben is maximálisan igazad van sajnos. Szerintem is nagy butaság, hogy nem figyelmeztet arra, hogy nem házszám pontosságú az eredmény.
Egyébként még egy bővítése az igazságnak: Azon házszámokat, amelyeket még a régi szerkesztőben vittünk fel, a kereső használja. Amikor ilyen címre keresel rá és a kereső úgy érzékeli, hogy valóban a pontos címet találta meg, akkor a találati listában ott van a házszám is! (Tehát, aki figyelmes, az tudja, hogy mikor ad pontos eredményt a Waze.)
Két probléma van ezekkel a házszámokkal:
1. A régi szerkesztő bénasága miatt sokszor nagyon rosszul lettek felvíve ezek a házszámok.
2. Minimális mennyiség volt még akkor felvéve a térképre.
Baracskán lehet tesztelni. Aki azt a falut csinálta még 2010-ben, az rögtön teljesen jól megcsinálta a házszámokat is, ott működik jól a házszámra keresés.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#667) Watt25 válasza Watt25 (#666) üzenetére


Watt25
veterán

Lejárt a szerkesztési időm, ezt még módosítani akartam, hogy egyértelmű legyen:
1. A régi szerkesztő bénasága miatt sokszor nagyon rosszul lettek felvíve ezek a házszámok.
Helyesen:
1. A régi szerkesztőfelületek bénaságai és a többszöri migrálások miatt ezek a házszámok nagyon pontatlanok, hibásak lettek. De van ahol most is jó. (Elvétve.)

Persze ezzel az egésszel most ellentmondtam annak, hogy nincsenek házszámok, de egyszerűen ez a legérthetőbb kommunikációja a dolognak, hiszen amiket itt most leírtam, nem lehet rövidebben és úgy elmondani, hogy egy átlagos felhasználót egyáltalán érdekeljen és megértse.
Ezért a jelenlegi álláspontunk szerint azt kommunikáljuk, hogy lényegében csak Google keresővel van házszámra keresés.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#668) axioma válasza Watt25 (#665) üzenetére


axioma
veterán

Google keresot ne is emlegesd, most nem remlik hogy waze-n belul volt vagy sem, de ugy megszivatott Salgotarjanban, mint annak a rendje s modja. A terkepen megtalalta a kulon nevvel rendelkezo de hozzacsatolt faluban levo utcat hazszamot, de amikor navigalni akartam oda, akkor "Salgotarjan" maradt csak belole, es bar mar feluton voltunk, visszavitt S.t. kozpontjaba, cim nelkuli varosnevkent ertekelve. (Az a hulyeseg, hogy ugy lehet eyg ilyen hozzacsatolthoz eljutni, ha egy nem hozzacsatolt masikon atmesz, es ott azt hittem, hogy eltevedt a waze... pedig nem, mint utolag kiderult.) Talan ugy volt, hogy waze-n belul is probaltam, ott egyertelmu volt hogy nem a cimet hanem a kozpontot erti rajta, a gmaps meg valahol elszurta a ket appja kozott az infot...

(#669) Kbali válasza Watt25 (#666) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én pont ilyen keresési találatot kaptam, ezért mertem hagyatkozni rá.

(#670) Pulsar válasza Kbali (#669) üzenetére


Pulsar
veterán

igen, kicsit megtévesztő. "Sajnos" a google migráció minden projectet vissza vett jó 3-4 hónappal, de lassan vége, és folytatódik minden fejlesztés (köztük a házszámok is) gőzerővel.

(#671) Kbali válasza Pulsar (#670) üzenetére


Kbali
nagyúr

Pont azt gondolnàm, hogy a migráció hozza a pontosabb, részletesebb térképeket. Persze az eddigi felhasználói korrekciókkal együtt

(#672) Pulsar válasza Kbali (#671) üzenetére


Pulsar
veterán

így is lesz, de ahogy a mindenféle szoftver és hardver mega mérnökök mondták ottan nekünk, ez nem egy sima F5 és kész :)

(#673) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

kedvenceket hogyan lehet betűsorrendbe rendezni?

(#674) SZATA válasza Sanyi.mTs (#673) üzenetére


SZATA
senior tag

Szerintem sehogy.

(#675) Pulsar


Pulsar
veterán

még sehogy. Hamarosan lesz olyan, hogy a weboldalon a dashboard alatt majd tudod rendezni, de még egyenlőre nem lehet.

(#676) Kbali


Kbali
nagyúr

Mai nyűgöm: elindítottam a Waze-t, de nem volt valamiért mobilnetem (emiatt nem volt tervezés, de a viszonylagos helyzetem mutatta a térképen), gondoltam nyomok a telefonnak egy restartot, mint szoktam (nem léptem ki előtte a Waze-ból). Elindult a telefon, lett net, elindítom a Waze-t, erre végignyomat (kezdve a regisztrációtól a nyelvletöltésig, stb...), mintha most raktam volna fel, ráadásul a Face-s belépés is csak sokadszorra sikerült, miután tényleg nyomtam neki egy adattörlést az androidban.
Mi történhetett?

(#677) Pulsar válasza Kbali (#676) üzenetére


Pulsar
veterán

lehet megsérült valami ini file.

(#678) Kbali válasza Pulsar (#677) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azóta nagynehezen beindult, de még térképeket is kellett újra töltenie, meg ha megnézném a pontjaimat, akkor fehér képernyő, de semmi egyéb infó.

(#679) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

csak nekem új, h (már) vannak reklámok a waze-ban?

(#680) Watt25 válasza Sanyi.mTs (#679) üzenetére


Watt25
veterán

Már talán több, mint fél éve bukkant fel az első, de nagyon ritka. A lehetőség már megvan rég, az biztos.
[link]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#681) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

valaki tudja frissíteni a kanyarodási szabályokat Bp-en, amiket az 1-es villamos felújítása miatt csináltak?

(#682) SZATA válasza Sanyi.mTs (#681) üzenetére


SZATA
senior tag

Igen, folyamatosan állítgatjuk. 2-3 nap mire befrissül.

(#683) Kbali


Kbali
nagyúr

Egyre jobban idegesít az irreleváns forgalmi információk tömkelege, amit feldobál nekem menet közben. Guruk, erre érik valamilyen javítás? Hiába van beállítva, hogy az útvonalamon lévő jelentéseket mutassa, egész más irányokat is feldobál (azt már megszoktam, hogy a mögöttem levőket mutatja).

(#684) Watt25 válasza Kbali (#683) üzenetére


Watt25
veterán

Beállítások / Közösségi hálózatok / Felbukkanó jelentések -nél állítsd be, hogy Egyik sem.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#685) Kbali válasza Watt25 (#684) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor viszont semmi nem jön fel nem?

(#686) Watt25 válasza Kbali (#685) üzenetére


Watt25
veterán

De, ettől függetlenül ha úgy állítod be, az útvonaladon lévők feljönnek.
Ha engedélyezed, akkor a csoportjelentések akkor is feljönnek, ha éppen haladsz és köze nincs a jelentésnek az útvonaladhoz, pozíciódhoz.

Tehát: A jelentések 3 okból jelenhetnek meg.
1. Amennyiben a Beállítások / Általános beállítások / Események sugara pontban azt állítottad be, hogy Csak az útvonalon lévők, akkor álló helyzetben felbukkannak olyan jelentések, amelyek a tervezett útvonaladon vannak.
2. Amennyiben a Beállítások / Általános beállítások / Események sugara pontban valamilyen távolságot állítottál be, akkor álló helyzetben felbukkannak olyan jelentések, amelyek a beállított távolságú sugarú körön belül vannak.
3. Amennyiben a Közösségi hálózatok / Felbukkanó jelentések mezőben nem azt választod, hogy "Egyik sem", akkor a kiválasztásnak megfelelő csoportok jelentései akkor is felbukkannak elvileg a jelentés pillanatában, ha haladsz.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#687) Kbali válasza Watt25 (#686) üzenetére


Kbali
nagyúr

Köszi, a 3-ast kipróbálom, meglátom mi történik.

(#688) Kbali válasza Kbali (#687) üzenetére


Kbali
nagyúr

Úgy tűnik, ez segített, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#689) Kbali


Kbali
nagyúr

Újabb érdekesség, nem tudom másnak előjött-e: ha akkor indítom újra a telefonom, amikor fut a Waze és újraindítom a telefont, akkor a következő Waze indításkor újra be kell állítanom mindent, még a nyelvet is letölteti újra - ez normális (mintha frissen telepítettem volna az appot)?

(#690) SZATA válasza Kbali (#689) üzenetére


SZATA
senior tag

Nem normális, de nem meglepő. Valószínűleg megsérül valamelyik preferences fájl.

(#691) dattis_


dattis_
tag

az szerintetek miért van, hogy adott 2 telefon. Mindkettőn ugyanaz a verziójú WAZE van föltéve. Nálam vagy 30 féle navigációs nyelvet lehet választani, köztük természetesen magyart, ismerősömnek meg csak 4 fajtát, és köztük nincs magyar. Mindkét telefonon iphone. Csak az enyém egyel újabb. Foggalmam sincs.....

(#692) Pulsar válasza dattis_ (#691) üzenetére


Pulsar
veterán

újratelepítés? Érdemes az első indítást úgy végezni, hogy legyen GPS fix, vagy legalábbis találjon.

(#693) axioma


axioma
veterán

A ferjemnek ma megint megcsinalta a waze azt, hogy be volt rakva a koztes pont, es elment mellette! Ketszer is. Eloszor delrol jott Pomaz fele, es Bekasmegyer hegy feloli lakotelepnel a gyerek sulijahoz kirakta a zaszlot, de sehol semmi jelolt ut ami odavinne, es kint akarta vinni a nagy Szentendrein, sot mikor elment Romai furdonel balra a HEV menten, me'g akkor is vissza akarta terelni megfordulassal a kintire. Aztan felvette a gyereket, es beallitotta koztesnek a Budakalasz Lenfono ipartelep (Szentendrei u. 1) kedvenc pontot. Ertelemszeruen a hatso uton (hevtol nyugatra) jott, a pont a HEV tuloldalara esik. Be se kanyaritotta jobbra! (Es nem, nem sorrendi hiba volt, egyaltalan nem ment odaig, a zaszlo mellett nem volt semmi jeloles.)
Ez mar a frissitett szoftver. Azert fura, mert egyebkent meg ha nem ilyen "majdnem utra eso" koztes pont van, akkor azt nem szokta kihagyni.

(#694) Tompie


Tompie
őstag

Frissítés óta a közelben lévő shell benzinkutakat nem találja meg.
Konkrétan Békásmegyeren a két shell kutat ami a szentendrei úton van.

(#695) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, érdemes regisztrálni vagy nem szükséges? :)
Előre is köszönöm..

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#696) SZATA válasza erikke17 (#695) üzenetére


SZATA
senior tag

Üdv!
Igen, érdemes. Részt vehetsz a pontversenyben, szerkesztheted a térképet, stb.

(#697) erikke17 válasza SZATA (#696) üzenetére


erikke17
őstag

Értem köszönöm. Igen jó kis navi csak kár, hogy erre Esztergom környékén nem sokan használják..
Amikor kiírja hogy keressem a meg a bónuszpontot, akkor az hogyan lesz? Egyet találtam de hazafele másikat nem.. :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#698) Pulsar válasza erikke17 (#697) üzenetére


Pulsar
veterán

általában próbál segíteni. Ha kiírja, és megállsz a következő pirosnál, majd elindulsz eléd ugrik :)
Több akkor van, ha több "feladatot" is teljesítettél.

(#699) erikke17 válasza Pulsar (#698) üzenetére


erikke17
őstag

Értem, csak mert tegnap hazajöttem majd irta hogy keressem meg a bónuszt, de nem találtam térképen sehol..
Meg még semmi pontot nem ír, se azt hogy hány kilométert tettem meg :-/ Vagy csak naponta frissítik adatokat?

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#700) Tyer válasza erikke17 (#699) üzenetére


Tyer
őstag

Van hogy több nap is a feldolgozás

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.