Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Pulsar


Pulsar
veterán

szerintem többen vannak wazer-ek mint a gmapsot navigálásra használók.

(#352) Tyer válasza Watt25 (#347) üzenetére


Tyer
őstag

Ööööö, nem értem... a gépen zavar, hogy nem Tyer-ként szerkesztek, hanem world 86232342-ként...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#353) F-ECT$ válasza Pulsar (#351) üzenetére


F-ECT$
titán

Tipp vagy van adatod?

Dive ever, work never.

(#354) Watt25 válasza Tyer (#352) üzenetére


Watt25
veterán

Értem én, hogy miről beszélsz. Facebook userként léptél csak be a Waze-be? Mert akkor ez a gond. Uninstalláld a Waze-t. Tedd fel újra. Ne FB névvel lépj be, hanem regisztrálj Waze felhasználónevet. Utána azt kösd össze a Facebook-kal.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#355) Tyer válasza Watt25 (#354) üzenetére


Tyer
őstag

Nem vesznek el az adataim?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#356) Watt25 válasza Tyer (#355) üzenetére


Watt25
veterán

Mivel új regisztráció lesz, ezért de.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#357) Tyer válasza Watt25 (#356) üzenetére


Tyer
őstag

Akkor maradok world...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#358) Watt25 válasza Tyer (#357) üzenetére


Watt25
veterán

A Belépés és jelszó ablakban nincsen regisztráció gomb?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#359) Tyer válasza Watt25 (#358) üzenetére


Tyer
őstag

De van, de nem akarom elveszteni a pontjaim, meg amugy is foglalt a mail cimem

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#360) Watt25 válasza Tyer (#359) üzenetére


Watt25
veterán

Azért foglalt a mail címed, mert beállítottad a world-ös regisztrációhoz...
Lehet, hogy ha a Facebook-hoz vagy kapcsolódva és utána regisztrálsz, akkor mivel a Facebook kapcsolat miatt továbbra is tudja, hogy te vagy te, ezért megmaradnak az adataid.
Egyébként hosszú távú döntést kell hoznod. Elvesztesz pár napnyi adatot azért, hogy rendes néven használd. Nem vészes.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#361) Pulsar válasza F-ECT$ (#353) üzenetére


Pulsar
veterán

hát én 45 millió kontra 10 millióról tudok. Ezek a napi átlagok. És a g ugye elég sok járműbe csak adatrögzítés céljából teherautó flottákba rakott navigáció nélküli cuccokat. Ezt láthatod is a térképen, mikor az éjszaka közepén is pirosak az autópályák.

(#362) Tyer


Tyer
őstag

Rosszul értelmezte a térképszerkesztést :)

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#363) Pulsar válasza Tyer (#362) üzenetére


Pulsar
veterán

ja, kicsit félre értelmezte a feladatot :D

(#364) Kbali


Kbali
nagyúr

Sziasztok!
Az miért van, hogy a jelentéseknél az "útvonalon" opció van beállítva, de tegnap és ma is megörvendeztetett olyan figyelmeztetésekkel, amelyeknek közük nem volt sem a helyzetemhez, sem a kalkulált útvonalamhoz? Pl.: megjelölt célponton bőven túl vagy éppen ellenkező irányban, de olyan helyen, amit biztosan nem érintettem volna (konkrétan: haladok befelé a 15. kerület Árpád úton, erre dobja a figyelmeztetést az M3 kivezetőről - célpontom a Duna Plaza volt, a tervezett útvonal pedig Árpád út - Váci út.

(#365) F-ECT$ válasza osztraksajt (#31) üzenetére


F-ECT$
titán

Attól tartok hogy a millió felhasználó létrehoz egy kiemelkedő minőségű térképet és hipp-hopp a waze az eddigi formájában megszűnik, a playstore/appstore/marketplace-en pedig megjelenik 50 dollárért egy navigációs program az én munkámból.

Ez az idő kb el is jött. A waze fejlesztők eladták magukat a google-nek a Te szerkesztéseiddel együtt. Persze a waze marad ingyenes, de a beépített reklámok miatt szépen fog hozni a google konyhájára.

Dive ever, work never.

(#366) Tyer válasza F-ECT$ (#365) üzenetére


Tyer
őstag

Várható volt, nem?

Kbali: Gondolom mert ami automatikus azt mindenki megkapja amint a Waze regeli...

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#367) F-ECT$ válasza Tyer (#366) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja, csak emlékeztem erre a hozzászólásra, és most vált aktuálissá. Nekem mint átlag felhasználónak ez még jó is lehet (google forgalmi adatok + wazerek bejelentései és adatai pontosabb becslést eredményeznek remélhetőleg), de akik a munkájukat beleölték a térképekbe, azok semmit sem kaptak, sőt...

Dive ever, work never.

(#368) Kbali válasza Tyer (#366) üzenetére


Kbali
nagyúr

Milyen automatikus? Felhasználók által jelentett torlódás, stb... figyelmeztetéseket kaptam úgy, hogy az "útvonalon" megjelenítés van beállítva, nem 5 km sugarú kör, stb...

(#369) Tyer válasza F-ECT$ (#367) üzenetére


Tyer
őstag

Kaptak sok-sok pontot. Ill egyközösségi navi app-ot.

Kbali: Akkor nem tudom... Bár engem már a Waze jelentések is kiidegelnek...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#370) Kbali válasza Tyer (#369) üzenetére


Kbali
nagyúr

Miről beszélsz? Én végig a Waze navigáció jelentésekről írok...

(#371) Tyer válasza Kbali (#370) üzenetére


Tyer
őstag

a Jelentésnél van egy ilyen, hogy:
küldö: XY
na és abbol van elegem, hogy oylnaokat jelez, hogy küldö: Waze...

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#372) SZATA válasza Tyer (#371) üzenetére


SZATA
senior tag

Nyugi! A küldő: Waze azt jelenti, hogy ezek átlagsebesség alapján automatikusan generált dugójelentések. Régebben is volt ilyen, csak egy kis ideig eltűnt, és mindenki megkapja beállítástól függetlenül.

Más: nem mindegy, hogy eddig a Waze kapta a reklámbevételt, most majd a Google?!
Többségünket nem érdekli ki mennyi pénzt kap többek közt a mi munkánkból is, csak hagyják meg a "játékunkat".

[ Szerkesztve ]

(#373) Tyer válasza SZATA (#372) üzenetére


Tyer
őstag

Igy van... Tudom én, hogy azt jelenti, csak nem érdekel:D Most azt minek lile-oljam?:D

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#374) Kbali válasza Tyer (#373) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem kötelező a like :-)

(#375) Tyer válasza Kbali (#374) üzenetére


Tyer
őstag

De akkor legalább valami értelme lenne, hogy elfoglalja a kijelzö felét:D (1/3-át)

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#376) lalakov válasza Tyer (#375) üzenetére


lalakov
senior tag

Van értelme, arra sarkal, hogy vegyél nagyobb telefont. :P :DD

(#377) Tyer válasza lalakov (#376) üzenetére


Tyer
őstag

Mér, akkor nem nö arányaibana jelentés mérete??? Jesszusom, mekkorát? 7est? FonePad?:D

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#378) Kbali válasza Tyer (#377) üzenetére


Kbali
nagyúr

Egy tapizással eltüntethető, engem nem szokott zavarni. Persze kinek a pap, kinek a papné...

(#379) -v-


-v-
addikt

Hello,

Felraktam ezt a waze-t, de nem térképet csak valami kék fehér értelmezhetetlen dolgot látok a kijelzőn.
Desire X JB-vel.. tapasztalt már vki hasonlót?

(#380) Debilon válasza -v- (#379) üzenetére


Debilon
addikt

mobilnet/wifi van amikor elindítod?

GPS jel van?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#381) -v- válasza Debilon (#380) üzenetére


-v-
addikt

Ja, van mobilnet, max a térerő, van hsdpa.. valamit erőlködik amúgy, 1-2 ikont így kirak más országokban, meg kizoomoltam, 1-2 felirat most megjelent, de alapvetően ezt látom ...

Edit: gps jel nincs, bent ülök a szobában, de attól még a térképet letölthetné, ahova rámegyek nem? Vagy menjek ki nézzem meg gps-el?

[ Szerkesztve ]

(#382) Debilon válasza -v- (#381) üzenetére


Debilon
addikt

ha első indítás akkor várj.. nekem is az új telefonomon eltelt vagy 10 perc mire rendesen beállt a dolog (GPS fix meglett, lehúzta a térképet, elhelyezett rajta, lehúzta a magyar nyelvet, stb..)

ha ez sem jön be akkor majd jönnek a pro-k és megmondják :)

edit:
gps jel nélkül nem tudja milyen térképet húzzon le :)
menj ki, kell GPS jel

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#383) -v- válasza Debilon (#382) üzenetére


-v-
addikt

Ja ok, köszi... kint gps-el megoldódott a dolog.. mekkora gyökér vagyok :D :C
Csak ugye google maps is megy cellainfóval, meg azt hittem ha ráközelítek valahova akkor azt a részletet lehúzza, na de így már ok.

(#384) Tyer válasza -v- (#383) üzenetére


Tyer
őstag

Szobában is lehet GPS jel... Amugy meg gondoloma gmaps nem szorakozik a neteddel, ez meg szeritnem igen, mert nem annyira fogyaszt...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#385) axioma válasza Tyer (#384) üzenetére


axioma
veterán

Keszulek kerdese. A Milestone2-m rohogve talalt jelet es be is allt 1 percen belul ugy, hogy egy 60x60 ablak meg ne'mi uvegtegla van a szoban, az is nyugatra. (Jo, hat a wifit azert adom neki.)
Ferjem LGOB-je van hgoy 25 km autokazas soran se all be...

[ Szerkesztve ]

(#386) SZATA válasza axioma (#385) üzenetére


SZATA
senior tag

Nyilvánvalóan vannak különbségek a készülékek között, de az a 25 km sok. Volt net közben és folyamatosan mentetek, vagy volt pl. piros lámpás megállás? Menet közben, pl. autopályatempónál nagyságrendekkel nehezebb a pozicionálás. Egyéb esetben valami hardveres gond lehetett.

(#387) axioma válasza SZATA (#386) üzenetére


axioma
veterán

Varosban, rendszeres utvonalon. Ami zavarhatja (bar minden ide kapcsolodo cuccot probaltam kikapcsolni), hogy egy mifi-bol kap netet. Namarmost ha azt a wifi helyzetet ami lehet barmi csak nem valos, beleszamolja, akkor megertem hogy skizofren. Lehet, hogy egyszer kiprobaljuk majd ugy, hogy kartyat cserelunk, az enyemen direktben van a mobilnet...

(#388) Pulsar


Pulsar
veterán

androidos telefonnál szokott segíteni a gps daemon újra indulítása. Progi kikapcs, GPS letilt, 3-4mp várakozás, majd vissza, és akkor indítani a programot

(#389) axioma válasza Pulsar (#388) üzenetére


axioma
veterán

Igen, ilyesmit is szoktunk jatszani, meg gps test elinditasa, az is van hogy segit. Igazabol en azert nem izmozok rajta, mert mar uton van neki ajandekba egy masik telefon, es azt remelem, hogy ezt eladjuk, mar persze nem rossz gps-sel, hanem hogy ujra kene rakosgatni a rendszert - korabban se volt egy bajnok, de a legutobbi frissites ota ilyen kritikan aluli. Vagy lehet hogy tul teletomi futo programokkal. Me'g garis, csak a papirt kell megtalalni, ha az ujrarakas nem segitene, akkor persze elobb leadjuk.

(#390) Pulsar


Pulsar
veterán

Az a baj, hogy szerintem ez hardware függő is. Nekem a HTC-m hasonló problémákat produkál, csak ott 1-2 perc alatt nyílt terepen mindig tudok jelet generálni. De egyszer le lett ejtve (najó, nem egyszer, de a többi most nem lényeg :D ) és az esés következtében a wifi modul kikapcsolt, nem lehetett bekapcsol. Abban az időszakban még meg nem csináltam, gyorsabb, pontosabb volt a GPS mint valaha. Elég kis helyre van sok minden bezsúfolva, a GPS jel meg annyira gyenge jel, hogy bármi zavarhatja.

(#391) axioma válasza Pulsar (#390) üzenetére


axioma
veterán

Hm. Koszi az infot. Ezek szerint a wifi az mashogy is zavarhat, mint a mozgo celpont adattal...

(#392) Jadro


Jadro
veterán

Mostanában akadt egy kis problémám az esemény bejelentéssel. Feldobja a kis ablakot, hogy érzékeli a lassulást. Jelenteném, hogy biza dugóba kerültem, de nem tudja elküldeni. Sending report failed és nem találom a figyelmeztetés helyét ablakok jönnek fel. Ez vajon miért lehet?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#393) Watt25 válasza Jadro (#392) üzenetére


Watt25
veterán

Más is tapasztal ilyen hibát, valószínűleg szerver probléma. Majd megoldják. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#394) Jadro válasza Watt25 (#393) üzenetére


Jadro
veterán

Oké, akkor nem aggódom túl, köszi! :) Mostanában romot frissítgettem, próbáltam újat is és gondoltam hátha az zavart be neki.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#395) Pulsar válasza axioma (#391) üzenetére


Pulsar
veterán

az a baj, hogy a GPS 1220 és 1550 körüli frekin megy, még a wifi 2400-on, így a felharmonikusai pont üti/ütheti a gps-t.

(#396) lalakov


lalakov
senior tag

(#397) Watt25 válasza lalakov (#396) üzenetére


Watt25
veterán

Ez nagyon durván király! :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#398) zharkanyi


zharkanyi
tag

Nincs valahol egy számláló, amin lehet követni mennyi a hazai felhasználószám?

Most érdekes lenne nézni mennyi usert hoz a cikk.

(#399) dattis_ válasza zharkanyi (#398) üzenetére


dattis_
tag

Tudtommal ez egy hivatalos oldal: http://wazestats.com/active.php
csak hivatalosan nem működik.

(#400) F-ECT$ válasza dattis_ (#399) üzenetére


F-ECT$
titán

Konteo: már az eladást tervezték, és nem akarták kiadni a pontos infókat, ezért nem megy pár hete :)

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.