Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) axioma válasza Watt25 (#450) üzenetére


axioma
veterán

Koszi, epp nemreg beszeltem a ferjemmel, azt mondta hogy mire beert a munkahelyere, addigra visszakerult minden a rendes kerekvagasba az uj telefonon is. Szoval vegulis atmeneti jelenseg volt, csak mi elcsesztunk vele egy bo fel orat, hogy mit hova kene atmasolgatni vagy exportalni vagy akarmi, hogy jol mukodjon. Most minden a regi mar, koszi mindkettotoknek!

Mas: Pomaz kornyekeert valamelyikotok felelos? Erdemes bedobnom azt a visszaromlo hibat ide, mint nemreg valaki Erd kapcsan? (Majd kicsit kesobb, 1-2 napon belul nem lesz ra idonk, de ha mar irok gondoltam rakerdezek.)

(#452) SZATA válasza F-ECT$ (#448) üzenetére


SZATA
senior tag

Igen, ez az új kliens egyik újítása. Megnyomod a bal oldali menü gombot és a felugró ablak bal felső sarkában van a hangszóró ikon. Ott tudsz váltani, hogy néma, minden hang, vagy csak riasztás.

axioma: Nyugodtan írd meg a hibát ide. Többünknek van területe ott, mert a régióink átfedik egymást.

(#453) Jadro válasza SZATA (#452) üzenetére


Jadro
veterán

Na ez nagyon jó, vissza is tettem a hangerőt és csak a riasztásokat hagytam.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#454) axioma válasza SZATA (#452) üzenetére


axioma
veterán

Megneztuk a legkritikusabbat, most eppen jo (nem egeszen egy honapja volt szerkesztve), remeljuk mar marad is. A Pomazrol Szentendre fele kifele vezeto Dobogokoi uton a varoshatar utan (ott van az NKH vizsgaloallomas) az elsodlegesen hasznalt irany, az egyenes volt tiltva tobbszor is.
Viszont akkor mar, bar lehet hogy ezt szerkeszthetnenk, de szerintem tobb info keresztben van linkelve, ezert inkabb leirom. Van Pomazon egy ceg, aki ket ettermet visz, az egyik a Rakospince etterem, a masik a Rakos vendeghaz. Ez utobbi van abban a keresztezodesben, amit fentebb irtam, es tenyleg a Dobogokoi utnal van (hivatalos cimet nem tudom). De a Rakospince a Beniczy 63-nal van, es ugyan az nem az a resz, ahol a Beniczkybol kifele haladva Margit-liget ut lesz, a Waze terkepen me'gis van ott az Ady es a Horvath u. keresztezodesek kozott (azt hiszem) egy kis darabka megint Dobogokoi utnak elnevezve, ami egyebkent a Beniczkyhez tartozik. Igy aztan aki a Rakos vendeglot keresi a Dobogokoi uton, azt errefele iranyitja. Raadasul mivel az igazi Dobogokoi mar papiron nincs belul Pomazon, ezert utcara keresve sem is lesz a talalatok kozott... (ezt nem tudom, lehet-e vagy erdemes-e valahogy belehuzni, vagy ha mar a hibas Dobogokoi eltunik, akkor azert meg fogja talalni). Szerintem csak osszekeveredett az ut elnevezese a ra rakott etterem cimevel.

[ Szerkesztve ]

(#455) Watt25 válasza axioma (#454) üzenetére


Watt25
veterán

Szerintem csináld meg te, ha van rá jogosultságod, mert pl. én helyismeret nélkül sokadik elolvasásra sem értek semmit. :)
Aztán, ha megvan, akkor küldjél róla permalinket (jobb alsó sarok), átnézzük, hogy nincs-e benne logikai hiba.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#456) Kbali


Kbali
nagyúr

Sziasztok!
Térképpel kapcsolatban: miért van az, ha egy pontozott utat bepacman-ezek, később újra pöttyös lesz?

(#457) F-ECT$ válasza SZATA (#452) üzenetére


F-ECT$
titán

Sajnos erre a funkcióra is igaz, ami szinten minden waze funkcióra: jó ötlet, kevésbé jó megvalósítás :( (Néhány hetente adok egy esélyt a waze-nak, és mindig csalódok.)

A funkciónak 2 rohadt nagy hibája van, ami miatt nem sokat ér:
-csak akkor szól, ha már ott vagy a helyszínen
-csak az út azon oldalán lévő riasztást mondja, amin te is haladsz, és pl ma ez azt jelentette, hogy nem szólt egy trafi miatt (a térképen láttam a rendőr jelet, de hangot nem adott)

Dive ever, work never.

(#458) SZATA válasza Kbali (#456) üzenetére


SZATA
senior tag

Az új utakon többször, több felhasználónak kell végig menni, hogy eltűnjenek a pöttyök.

F-ECT$: Küzdünk a központtal, hogy legyen kétoldali jelentés is, ami oda-vissza jelez, de még nincs siker. A csak riasztás funkciónak ehhez nincs köze. A trafit meg előre kellene jeleznie.

(#459) Kbali válasza SZATA (#458) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az utak megvoltak, én is szerkesztettem részben, végigmentem, akkor eltűntek a pöttyök, de ma láttam, hogy megint vannak.

(#460) Kbali válasza F-ECT$ (#457) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én eleve hang nélkül használom, de az ilyeneket figyelem. Nekem inkább az a bajom, hogy eltüntetni sem tudom a túloldali jelentést, ha látom, hogy nem áll fenn a jelzett esemény.

(#461) zharkanyi


zharkanyi
tag

Valahol már olvastam egy fórumozó kérdését és az arra adott választ, de nem találom.

Hogyan tudok egy helyet elmenteni a kedvencek közé? Mármint egy olyat, ahol épp ott vagyok. Beírni nem tudom a címet, mert házszám hiányában az utca másik végét ajánlja.

(#462) Tyer válasza zharkanyi (#461) üzenetére


Tyer
őstag

Hosszan nyomsz a szakaszra, info gomb, és kedvencekhez adás

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#463) zharkanyi válasza Tyer (#462) üzenetére


zharkanyi
tag

Köszi.
Természetesen pofon egyszerű, csak én nem gondoltam rá. :)

(#464) Kbali válasza Kbali (#460) üzenetére


Kbali
nagyúr

Még ehhez egy kis adalék: útvonalamon volt a baleset, felugróban nem tájékoztatott, amikor meg rányomtam a szimbólumra, hogy töröljem, mert megszűnt (akkor vitték el az autót), csak lájkolni engedett.

(#465) zharkanyi


zharkanyi
tag

Mi a teendő, ha traffipaxot jelez a Waze?
Ha tényleg ott van a trafi, akkor nyomok egy like-ot. Ez logikusnak tűnik. De mi van, ha már nincs ott? Akkor mit kell tennem.

Nekem ilyenkor mindig odaírja, hogy "Már nincs ott".
Pedig általában ott van az. Like-ot meg hiába nyomom, utána is azt írja, hogy nincs ott.

(#466) Jadro válasza zharkanyi (#465) üzenetére


Jadro
veterán

A "már nincs ott" az egy gomb. Ezzel tudod jelezni, hogy megszűnt a traffi/útakadály/stb. Ez az unlike. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#467) zharkanyi válasza Jadro (#466) üzenetére


zharkanyi
tag

Köszi. Akkor így már világos az egész.

(#468) Zsombe


Zsombe
senior tag

Nekem még mindig nem sikerült letölteni a magyar hangokat. :( Hiába állítottam át a programot angolra, majd vissza magyarra, meg sem próbálja letölteni a magyar hangfile-okat. :(
Valaki tudna segíteni?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#469) Watt25 válasza Zsombe (#468) üzenetére


Watt25
veterán

És nem is szólal meg magyarul?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#470) dattis_


dattis_
tag

szasztok,

szerintetek, adott egy kedvenc útvonal. A Waze már nagyjából tudja. De mondjuk X perccel hosszabb, mint egy második útvonal. Szerintetek mi alapján, honnantól, hány perces eltéréstől kezdve kínálja fel a Waze a nem kedvenc útvonalat?

üdv:
DAttis

(#471) zharkanyi válasza dattis_ (#470) üzenetére


zharkanyi
tag

Ez bennem is felmerült már.

Mi van ha én megtaníttatom a Waze-el a kedvenc útvonalam, aztán egyik nap ott van valami nagyobb torlódás, vagy baleset.
Ha már eltette kedvenc útvonalnak, akkor arra fog vinni, vagy ilyen esetekben azért megkímél a szívástól?

(#472) F-ECT$ válasza dattis_ (#470) üzenetére


F-ECT$
titán

Ne feltételezz semmi okosságot a waze-től. Engem pl akkor is le akar küldeni egy főbb útról egy kisebb párhuzamos útra, ha nincs a főbb úton dugó, és max 1 percet nyernék a letéréssel.

A waze 1 valamire használható: a felhasználók bejelentéseit kell figyelni. Nekem a gmaps a nagy árvízi dugók idején sokkal pontosabban becsülte az érkezési időt, mint a waze.

Dive ever, work never.

(#473) Kbali válasza zharkanyi (#471) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem kedvenc útvonalat tárol, hanem kedvenc úticélt és oda mindig olyan útvonalat tervez, ami éppen az adott pillanatban megfelelő neki.
Néha érdekes, hogy mikor is ajánl fel jobb útvonalat, mert volt, hogy simán bevitt volna a dugóba, majd letértem és hirtelen talált 10-20 perccel rövidebb utat is, ill. nem is mindig tervez alternatívát, mégha lekéred is a variációkat.

(#474) axioma válasza Watt25 (#455) üzenetére


axioma
veterán

Bocs, eltuntem netkozelbol. Majd egy kicsit kesobb lesz csak erre is idom, akkor ranezek, megprobalom.
Viszont amit nem tudok, ha az utcanevet javitom, akkor az oda cimzett objektumokkal mi lesz, a gps szerinti helyuket tartjak, vagy elmasznak a cim szerint? Mert valami ilyesmi osszekapcsolas gyanithato, de nem vagyok kepben, eddig me'g csak utcak bizergalasat probaltuk.

(#475) Watt25 válasza axioma (#474) üzenetére


Watt25
veterán

Arra gondolsz, hogy a kedvencek között hogyan tárolódik egy lementett pont? Ott GPS koordináták vannak, nem érdekes, hogy "alatta" megváltozik a cím.
Az viszont megtörténhet, hogy a letárolt ponthoz egy másik szegmens kerül közelebb, akkor a közelebb került szegmensre fog navigálni.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#476) axioma válasza Watt25 (#475) üzenetére


axioma
veterán

Nem arra, es az utca az utca marad, csak rossz az elnevezes, ami megszivatja egy adott cimen levo ettermet keresoket. Csak most nem tudok melyebben belenezni, hagyjuk, kb. hetvegen jutok odaig.

(#477) Zsombe válasza Watt25 (#469) üzenetére


Zsombe
senior tag

Nem sajnos. :(

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#478) SZATA válasza axioma (#476) üzenetére


SZATA
senior tag

A landmarkok/tereptárgyak nincsenek utcanévhez kötve, csak a pontjaik pozíciója alapján vannak ott ahol vannak.

(#479) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

waze-ban milyen formátumban kell megadni a GPS pozíciót, ha az alapján akarom megadni a célt? (mert pl. a gmaps-ról lementett "x.y, z.v" formátumot nem kezeli)

(#480) e=mc² válasza Sanyi.mTs (#479) üzenetére


e=mc²
őstag

Igy

Ambulimax Provider

(#481) axioma válasza SZATA (#478) üzenetére


axioma
veterán

Koszi, akkor ezzel nem lesz gond.
A ferjemnek viszont, bar az androidos app-ban visszajottek a pontjai, most meg a netes szerkesztoben van 0 pontja es semmi elozmenye. Kovetkezeskepp szerkeszteni sem tud semmit! Valami nagyon el van itt rontva...
(A ket fiok tuti ugyanaz, me'g ugy is ellenorizte, hogy a jelszavat atirta az egyiken, a masikon is megvaltozott. A fb ami utolag lett hozza kotve, az most tok nem mukodik, de azt ugyse igazan hasznalja.)

(#482) Watt25 válasza axioma (#481) üzenetére


Watt25
veterán

http://world.waze.com/dashboard/
vs
http://www.waze.com/dashboard/
Nagyon nem mindegy!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#483) axioma válasza Watt25 (#482) üzenetére


axioma
veterán

Arghhh... koszi, pedig ezt mar olvastam, es eddig valahogy nem keveredtek ossze, most viszont sikerult, es idoben egybevagott a masik hibaval. Sorry es koszi.

(#484) F-ECT$ válasza Watt25 (#482) üzenetére


F-ECT$
titán

És melyik a jó? :)

Dive ever, work never.

(#485) SZATA válasza F-ECT$ (#484) üzenetére


SZATA
senior tag

(#486) Kbali


Kbali
nagyúr

Jól látom, hogy már kijött a beta verzió WP8-ra is? Használja valaki?

(#487) Pulsar válasza dattis_ (#399) üzenetére


Pulsar
veterán

nem hivatalos oldal, egy lelkes Szlovák felhasználó fabrikálta. Jelenleg már működik. A nemműködés oda nem az eladás oda volt, hanem hogy kliens verzió váltás történt, ahol a számlálás már másképpen zajlok. Ha megnézitek, ahol elkezdett csökkenni a felhasználók száma, ott jelent meg az új béta, és amikor szinte teljesen elfogyott, jelent meg a play-ben :)

(#488) Pulsar válasza Kbali (#486) üzenetére


Pulsar
veterán

úgy tudom zárt béta, és a béta is inkább alfa, de már valami van az már tuti :)

mod:
ezt most találtam:
http://www.windowsphone.com/en-my/store/app/waze/b5d1bd9d-7d67-4b2f-9249-c6db20b861b9

[ Szerkesztve ]

(#489) Kbali válasza Pulsar (#488) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én is a us oldalon találtam, igaz a hivatalos waze oldalon csak az Android és iOS verziók vannak.

(#490) Pulsar válasza Kbali (#489) üzenetére


Pulsar
veterán

igen, mert zárt béta, vagyis csak az tudja használni, aki regisztrálva van a béta tesztelők csoportjába. Így viszont nincs is értelme reklámozni még :) De a zárt béta után szokott hamar jönni a nyitott béta, majd a rendes verzió :)

(#491) Bferibörs válasza e=mc² (#480) üzenetére


Bferibörs
addikt

és az "x.y, z.v" formátumot meg tudom nézni valahol a WAZE-ben? ha pld. megérkeztem valahova (szükségem lenne rá )

Köszönöm!

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#492) SZATA válasza Bferibörs (#491) üzenetére


SZATA
senior tag

Nem tudok róla, hogy lenne ilyen funkció.

(#493) axioma válasza Bferibörs (#491) üzenetére


axioma
veterán

De nem ertem, ehhez miert a waze-ben kene opcio legyen. Rakd fel a gpstest nevu progit peldaul, vagy az elixirt, de meg lennek lepodve, ha a terkep alkalmazas vagy barmi hasonlo nem dobna ki neked ugyanugy.

(#494) F-ECT$ válasza axioma (#493) üzenetére


F-ECT$
titán

Hogy pl ne kelljen minden kis funkcióhoz külön app :F

Dive ever, work never.

(#495) Sanyi.mTs válasza Bferibörs (#491) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

elindítod a gmaps-ot és ott becsillagozod az aktuális helyet, majd pc előtt ki tudod másolni a koordinátákat.

(#496) Tyer


Tyer
őstag

Ujabbna nálatok is lassu a megjelenése az utaknak és a pontoknak???

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#497) SZATA válasza Tyer (#496) üzenetére


SZATA
senior tag

Ma van egy kis gond a pontokkal. Most írtam le a fb oldalunkon.
facebook.com/waze.hu

(#498) Tyer válasza SZATA (#497) üzenetére


Tyer
őstag

Igen, azt láttam, de nekem nem csak a maiak késnek, vagy maradnak ki

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#499) SZATA válasza Tyer (#498) üzenetére


SZATA
senior tag

Örülök, hogy olvasod az oldalt. :)
A megtett utakat kicsit összevissza dolgozzák fel. Egy napi utakon belül van ami hamar megjön, van amire több napot kell várni. Nekem pl. a két szombati utam közül csak egy van meg, a második.

(#500) Tyer válasza SZATA (#499) üzenetére


Tyer
őstag

Igen, pontosan erre gondolok én is.:) És a héten elég sokat fogok menni, szoval remélem, hogy ráncbaszedik magukat:D

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.