Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) axioma válasza Kbali (#1400) üzenetére


axioma
veterán

A tervezes a szerveren van, ugyhogy nem nyernel vele ha a klienst frissitenek...
En voltam amugy a hulye, mert adott szituban tudtam, hogy van jobb ut, de oszinte leszek, segitseg nelkul nem biztos hogy megtalaltam volna. Viszont azt igazan kiprobalhattam volna, hogy nekiindulok (az irany azert megvolt), es csak atall vagy valaszthatova valik egy ido utan a hatso ut. (A tomegnek nem lett volna jo az a kerulo, de nekem pont.)

(#1402) SZATA


SZATA
senior tag

Nem tudom mikor jön új WP kliens.

Ilyen dugós esetben érdemes nyomkodni az útvonalak gombot, akár többször is, szokott jobb alternatívát adni. Időnként, ha a Wazenek nem _tűnik_ olyan mérvűnek a dugó, "elfelejt" újratervezni.

(#1403) Kbali válasza axioma (#1401) üzenetére


Kbali
nagyúr

Jelen esetben nem a tervezés miatt gondoltam a kliens frissítésre, hanem amiatt, hogy vannak olyan események, amit nem lehet WP-n jelenteni, droidon viszont igen (pl. úton álló autó, ha elfoglalja az egyik sávot).

(#1404) edk-


edk-
őstag

Ma szerettem volna megosztani az útvonalamat, emailben küldve a linket, mint korábban többször. Ám az új verziójú kliens a telefonszámomat kérte, hogy akkor majd jól összeköt az ismerőseimmel. De én ezt nem akarom! Hogy lehet kikerülni?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#1405) SZATA válasza edk- (#1404) üzenetére


SZATA
senior tag

Szia!
Rossz hírem van. Nem tudjuk hogy lehet megkerülni, talán nem is lehet.

Nem olyan veszélyes ez a telefonszám megadása. Nem veszi fel barátnak a telefonkönyvben lévő ismerőseidet, csak javaslatokat ad, ha ő is megadta a számát a Wazeben. Ezzel mindössze annyit adsz ki magadról a kontaktjaidnak, hogy te is használod.

(#1406) Konflikt


Konflikt
addikt

Sziasztok.
'felnott wazer' vagyok, de tovabbra is 0 pontom van. hogy lehetseges ez, valami bug vagy kesobb lathato lesz?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1407) SZATA válasza Konflikt (#1406) üzenetére


SZATA
senior tag

Szia!

A Személyes / Pontszámaim-ban írja ki, hogy 0 pontod van? Mióta használod, kb. hány km-t vezettél vele?

(#1408) Pulsar válasza Konflikt (#1406) üzenetére


Pulsar
veterán

türelem játék az egész :) Be fog frissülni. Elvileg naponta frissülnek a pontok, de most sok a fejlesztés, így csúszhat, pontosabban csúszik is :)

(#1409) Konflikt válasza SZATA (#1407) üzenetére


Konflikt
addikt

igyvan 0 pontot ir ott.
hat, 3 eve regisztraltam de akkor csak nehanyszor hasznaltam. aztan tegnap raktam fel ujra kb 300km t vezettem.

@Pulsar: koszi akkor biztos ez van most:)

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1410) axioma válasza edk- (#1404) üzenetére


axioma
veterán

Kamu telefonszammal nem kuldi el?
Egyik kollegam elmelete, hogy amit tudnak adatot, azt miert kell neki is megadni, amit meg nem tudnak azt ugyse tudjak ellenorizni hogy valosat adtal-e meg. Nekem tobb thalia.at regisztracion a Thalia kozponti boltjanak a cime van megadva mint kiszallitasi cim, ugyanis az ebook-olvaso aktivalasahoz kellet olyat megadnom, ami valosagban is letezik es orszagon beluli...

(#1411) edk- válasza axioma (#1410) üzenetére


edk-
őstag

Nem, mert verifikálni is akarja.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#1412) SZATA válasza edk- (#1411) üzenetére


SZATA
senior tag

Igen, SMS-t küld a számra amit megadtál, és a kapott üzenetben lévő kód alapján erősíti meg.

(#1413) felhasználóx


felhasználóx
tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy lehet-e tudni pl. az autópályán, (trafi, útakadály stb.), hogy melyik oldalra vonatkozik (a saját irányomnak vagy a szembejövőknek) a felhasználói jelentés? Zavarónak hat, hogy nem, látom, vagy esetleg beállítás kérdése? Illetve a dugójelzés sárga és piros jelzésénél is nehezen lehet illetve csak nagyítva látszik hogy merre mutatnak a nyilak.

Másik kérdésem a térképen látható felhasználókra vonatkozik, Ők ugyanúgy folyamatosan mozognak az általam látott térképen tehát teljesen valósidejűek , vagy csak egy pillanatnyi valamikori állapotot jelez vissza a térkép?
előre is köszönöm a válaszotokat

(#1414) SZATA válasza felhasználóx (#1413) üzenetére


SZATA
senior tag

Szia!

Dugójelzésnél elég jó látni a "folyó" nyíl irányát, csak akkor van gond ha a tervezett útvonalon van, mert akkor a lila csík kitakarja. Az egyéb jelentéseknél figyelni kell, hogy merre, melyik oldalra áll a jelölő. Onnan lehet tudni az irányt. Próbáld forgatni a térképet két ujjal, körző szerűen, és láthatod, hogy a jelölő is forog.

Ezen a képen a dugó a te menetirányodban van, a rendőr pedig az szembe jövőben.

(#1415) Watt25 válasza felhasználóx (#1413) üzenetére


Watt25
veterán

Ők ugyanúgy folyamatosan mozognak az általam látott térképen tehát teljesen valósidejűek , vagy csak egy pillanatnyi valamikori állapotot jelez vissza a térkép?
Óriási erőforrás elmenne arra, ha valós időben látnád őket, így is sokan sírnak a hamar merülő akkumulátor miatt, illetve személyiségi jogoknak sem tenne jót...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1416) Möhe válasza felhasználóx (#1413) üzenetére


Möhe
addikt

A jelzések amiket jelentenek a többiek az akkor szól "neked" ha az út jobb oldalára van a buborék, ha a szembesávban van akkor az útvonalad bal oldalán jelenik meg. Mint ahogy SZATA kolléga első képén is láthatóan a torlódást az ő sávjára mutatja.Ha bal oldalt lenne ,akkor a szembejövő sáv dugulna.

[ Szerkesztve ]

(#1417) felhasználóx válasza Möhe (#1416) üzenetére


felhasználóx
tag

Nagyon köszönöm a teljeskörű válaszotokat :R

(#1418) felhasználóx


felhasználóx
tag

Ismét felmerült egy kérdésem... :)

Viszonylag a Wazzer-ek által gyengén lefedett helyeken is járok, így láttam pár 10-12 napja frissített üzemanyag árat. Amikor lett volna később lehetőségem frissíteni az árakat akkor nem engedte a "jelentések között" mondván nem vagyok már ott. Van erre lehetőség, hogy utólag frissítsem az árakat, vagy csak akkor opcionális ez, ha ott vagyok a közelbe?

(#1419) felhasználóx válasza Watt25 (#1415) üzenetére


felhasználóx
tag

Értem, köszönöm. Milyen eltolódással lehetnek fenn a térképen a társak? Illetve az Ő haladási irányukat sem lehet kiköveztetni?

Csak azért lovagolok ezen a kérdésen, mert egy útvonalszakasz "jelentési megbízhatósága" nagymértékben függ attól, hogy mikor járt ott Wazzer kolléga. Feltételezem, ha az előttem lévő útvonalszakaszon látom a piktogramját és eseményt pedig nem akkor "nagyobb biztonságban" lehetek a trafi vagy egyéb nem várt útakadállyal szemben, mert remélhetőleg már jelentette volna.

[ Szerkesztve ]

(#1420) SZATA válasza felhasználóx (#1419) üzenetére


SZATA
senior tag

Csak kút közelében tudsz árat jelenteni – megelőzvén ezzel a visszaéléseket. Körülbelül 5 perc késésben van a pozíciójuk a valóshoz képest.

(#1421) Pulsar válasza SZATA (#1420) üzenetére


Pulsar
veterán

Ideális esetben 1:35 de akkor is 400m pontatlanság bele van rakva :)

(#1422) Kbali


Kbali
nagyúr

Valamelyik nap érdekes volt az M3-on: citromsárgázta az utat, meg írta, hogy 8x km/h az átlagsebesség. Gondolom valami kamionos (vagy több) ment előttem :)
Volt ellentettje is: Váci út, 70-es korlátozás, az útvonal citromsárga, átlagsebesség meg 11x km/h.

(#1423) felhasználóx


felhasználóx
tag

Az utóbbi időben rendszeresen elveszti a hálózatot térkèp ès navi funkció közben is. Az ország különböző pontjain ott is ahol 3g van. Mobil hotspot- ot osztok meg és ezàltal wifin keresztül csatlakozom a nethez. Eddig semmi gondom nem volt, illetve a többi applikàció simàn érzi a netet. Talàlkoztatok ilyesmivel? Esetleg volt rà valami frissités ?

(#1424) Jadro válasza felhasználóx (#1423) üzenetére


Jadro
veterán

Nálam sem volt túl acélos ma.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1425) SZATA válasza felhasználóx (#1423) üzenetére


SZATA
senior tag

Egyszer előfordult, de többségében jó. Mások sem panaszkodtak erről.

[ Szerkesztve ]

(#1426) Kbali válasza felhasználóx (#1423) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nekem viszonylag ritkán (havonta kb. egyszer), de előfordul. Én telefonon használom, látszólag van net, de mégsem. Ha le-, majd felcsatlakozom a mobilnetre, akkor be szokott indulni. Olyat is csinált már vagy kétszer az elmúlt fél évben, hogy GPS jelet nem akart találni - ill. megtalálta, de rögtön el is vesztette. Ez persze lehet a telefon gondja is, de én pl. soha nem kapcsolom ki a telefon GPS-ét, se a mobilnetet.

(#1427) Logitech válasza Kbali (#1422) üzenetére


Logitech
aktív tag

Ez már nekem is többször feltűnt, szintén az M3-on is volt ilyen, kb. sehol senki, és piros háttérrel jelez valami nagyon kicsi átlagsebességet.

Hogy lehet eltüntetni a képernyőről azt a gombot amin egy fej van és egy +? Nagyon idegesítő.

(#1428) Pulsar válasza Logitech (#1427) üzenetére


Pulsar
veterán

Fej van és egy +? Hol van neked ilyen?

(#1429) SZATA válasza Pulsar (#1428) üzenetére


SZATA
senior tag

Ott, ahol nekünk az online barátok száma.
Nem lehet eltüntetni, legfeljebb helyette fixre kitenni a zoom gombokat.

(#1430) Kbali válasza Logitech (#1427) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez szokott olyankor szerintem, ha kevesen vannak wazerek a környéken (de vannak), viszont kiállsz a pálya melletti parkolóba vagy kúthoz - sokszor úgy érzékeli, hogy dugóban állsz. Persze, ha ilyenkor rákérdez arra, hogy dugóban vagy-e, akkor azt kell mondani, hogy nem.

(#1431) Pulsar válasza SZATA (#1429) üzenetére


Pulsar
veterán

:R :R köszi, nem tudtam, hogy olyankor ott van +-al ha nincs barát....

(#1432) Logitech válasza SZATA (#1429) üzenetére


Logitech
aktív tag

Köszi, nehezen de megtaláltam hol kell kitenni fixre. Pont ez volt a bajom, hogy nyomogattam a - gombot erre egyszer csak visszajön helyette a barátkozós ikon és rányomtam véletlenül.

(#1433) ajani


ajani
aktív tag

Android minipc-re (stick) fel lehet valahogy telepíteni a waze-t? App store-ból nem engedi...

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#1434) Kbali válasza ajani (#1433) üzenetére


Kbali
nagyúr

Van benne gps? Ha nincs, akkor kár időt pazarolni rá.

(#1435) SZATA válasza ajani (#1433) üzenetére


SZATA
senior tag

A legújabb Play-es verzió sok tablettel és egyéb készülékkel nem kompatibilis. Azt a meg nem erősített infót kaptam, hogy ez egy bug, amit javítani fognak.

Kbali: Nézegetni, tervezgetni, jó lehet. Nekem még a PC-men is fut. :)

(#1436) apaszka


apaszka
veterán

Sziasztok!

Sajnos nem találtam a keresővel a hibámra megoldást!
Talán egyedi?
Szóval körforgalomnál csak elkezdi mondani,hogy mit kellene csinálni,de megakad,és semmi! Nem mondja ,hogy hányadik kijárónál kell kimenni. Máshol nincs hiba nálam. Ezt viszont nem értem.

Köszi a segítséget előre is! :R

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#1437) axioma válasza apaszka (#1436) üzenetére


axioma
veterán

Ezt valamelyik frissites rontotta el, nalunk is igy van, elotte jo volt.

(#1438) apaszka válasza axioma (#1437) üzenetére


apaszka
veterán

Köszönöm! :R

Értem! Régebben nem volt tényleg,de 1 hónapja vettem először észre! :W

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#1439) Hosssszu válasza apaszka (#1438) üzenetére


Hosssszu
őstag

Kolegámnak is pont ilyen baja van. Múlt héten rakta fel a progit.

(#1440) apaszka válasza Hosssszu (#1439) üzenetére


apaszka
veterán

Ma újra raktam, holnap teszteltem Veszprém felé.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#1441) SZATA válasza apaszka (#1440) üzenetére


SZATA
senior tag

A körforgalomnál a kijárati hangutasítás a kliens hibája miatt nem hallható. Már dolgoznak a hiba javításán.

A következő, hibajavított verzió már a tabletekkel is újra kompatibilis lesz.

Már megy a bétatesztelés a fenti hibajavításokkal.

(#1442) apaszka válasza SZATA (#1441) üzenetére


apaszka
veterán

:R :R :R

Amúgy a legjobb navi. Az IGOt nemrég földhöz vágtam! 10000 ért vettem,de egy hulladéknak bizonyult! Kocsiajtó kinyit,és eldobtam vagy 20 métert! -----> nem úszta meg!

De sokat kipróbáltam a Nota 3 on,de ez tetszik! :R

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#1443) Hosssszu válasza apaszka (#1442) üzenetére


Hosssszu
őstag

Mi volt a baj az IGO-val? Ha szabad megkérdezni.

(#1444) apaszka válasza Hosssszu (#1443) üzenetére


apaszka
veterán

Semmi, csak ez jobban bejön, és élő dolog ez.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#1445) Hosssszu válasza apaszka (#1444) üzenetére


Hosssszu
őstag

Értem.

(#1446) szőröscica


szőröscica
addikt

Ezt az idióta M0 priorizálást nem lehet megkerülni valahogy? Hihetetlen, hogy még éjjel is az M0-n vinne át az M3-ról az M7-re.

(#1447) Watt25 válasza szőröscica (#1446) üzenetére


Watt25
veterán

Csak úgy, ha az úttípusokat elrontanánk. Sajnos addig marad az, hogy lekéred az alternatív útvonalakat.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1448) apaszka válasza Watt25 (#1447) üzenetére


apaszka
veterán

Ugye a hang a körforgalomnál is hamarosan javírva lesz? Vagy van valakinek egy régebbi jól működő verziója?

Szerk:

Közben találtam waze_v3.7.7.995.apk-! Kíváncsi leszek rá délután! :C

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#1449) Watt25 válasza apaszka (#1448) üzenetére


Watt25
veterán

A legfrissebb beta verzióban már jó, valószínűleg nemsokára kijön a 3.8.1, amiben javítva van.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1450) lautnermark válasza Logitech (#1427) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Ha Téged is idegesít a barátok gomb, akkor Te is jelezd!

https://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=657&t=96798&p=811843#p811843

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.