Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) dattis_


dattis_
tag

Lassan kezdek csalódni, már megint mi az a kunkor, amit ez a szerencsétlen program betervezett nekem? Pulsar már újrarajzolta ott az egész környéket, ennek ellenére továbbra is szórakozik velem. Ezt nem nagyon tudom megmagyarázni már azzal, hogy az egy optimálisabb útvonal, mert mindenki látja, hogy nem. Nyilván ismerem a környéket, meg a munkába bejárással kapcsolatos alternatív útvonalat már, épp ezért nekem ez nem probléma, hanem az ebből adódó megbízhatóság, megbízhatatlanság, ha ismeretlen útvonalra tévedek, vagy bárki. Ezek az apróságok nagyon el tudják venni az ember kedvét a használattól, és lehet az ember többet nem fogja használni, mert megbízhatatlannak fogja tartani. Én fogom használni, szeretném használni a jövőben, hiszen a legjobb létező program dinamikus útvonaltervezéssel, csak jó lenne, ha ezek a gyerekbetegségek megszűnnének végre. Bár már nem is annyira gyerek.

(#252) dattis_


dattis_
tag

Aztán ami ma reggel a csúcs volt, Budapest Magyar Nóbel díjasok útja, Üllőn. Ezen megint dobtam egy hátast.

(#253) Watt25 válasza dattis_ (#252) üzenetére


Watt25
veterán

Ezt ki tudnád részletezni? Mert ugye felül a következő utca van írva, nem pedig ahol haladsz. Az azonban valóban hülyeség, ami ott van, mert onnan sehogy sem lehet 1,3km-re a Mndú, és nem lehet a következő utca. Mi volt a célpont?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#254) dattis_ válasza Watt25 (#253) üzenetére


dattis_
tag

Eleve nem vitt el az Üllő elkerülőre. Én ennek ellenére rámentem. Majd pár másodperc múlva átváltott a célállomás arra. A következő utca az pedig egyértelműen nem az az utca, amit ő kiírt.

(#255) Watt25 válasza dattis_ (#254) üzenetére


Watt25
veterán

Tehát azt mondod, hogy önmagától egy másik célpontot határozott meg, mint ahová mentél? Vagy valóban a MNdÚ volt a célpontod?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#256) dattis_ válasza Watt25 (#255) üzenetére


dattis_
tag

Valóban az MNdÚ volt a célpontom. De nem 2 km múlva, hanem 40:), addig még volt természetesen útvonalmanőverem sok.

(#257) Debilon válasza Watt25 (#255) üzenetére


Debilon
addikt

én már jártam úgy, hogy a beállított célpont helyett 3 utcával odébb tervezett és jelölte be a célt kb. 2 hónapja :( szerencsére azért el tudtam keveregni ahova menni akartam

ez Pécsett volt, az Édesanyák útjára mentem volna, és helyette már nem emlékszem milyen utcanév volt, de 3 utcával lejjebbi célt jelölt be és közölte, hogy megérkeztem

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#258) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

(#259) lalakov válasza Sanyi.mTs (#258) üzenetére


lalakov
senior tag

Ez jobban tetszene már a Google Maps-szel párosítva.

Öregek! :D Emlékeztek még hogyan kell a régi kliensben( 2.0 valami) megváltoztatni az "Otthon"-nál lévő címet? Apám telefonján fagy minden új verzió (talán majd a 4-es jó lesz) és valahogy sikerült neki rossz címet beírnia elsőre. :(

(#260) Watt25 válasza lalakov (#259) üzenetére


Watt25
veterán

Módosítani nem lehet most sem, csak törölni. Töröld és vedd fel újra a jót.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#261) lalakov válasza Watt25 (#260) üzenetére


lalakov
senior tag

És azt hogyan(, mert arra sem jöttem rá; a régi verzióban(az újban tudom)) :( ?

(#262) Pulsar válasza dattis_ (#252) üzenetére


Pulsar
veterán

ez a hiba javítva lett (vecsésnél a 4-es), de hogy a hülye monornál mi van, nem értem.

(#263) Pulsar válasza dattis_ (#251) üzenetére


Pulsar
veterán

hát lecsekkoltam, nem tudom milyen anomália van nálad, de nekem nem csinálja azt a kanyart, mint neked:
https://lh3.googleusercontent.com/-EELmaWWbKU4/UaD_t__5AUI/AAAAAAAAS5E/-7nBE63S9uA/w320-h480-no/Screenshot_2013-05-25-20-01-12.png

(#264) lalakov


lalakov
senior tag

"A második Okostelefon Akadémián a helyszolgáltatásoké lesz a főszerep
A program nagy vonalakban:
20:15 – Waze" [link]
Ki tartja? :)

(#265) dattis_ válasza Pulsar (#262) üzenetére


dattis_
tag

A tiéd az Android jól látom? AZ enyém IOS, lehet abba van valami bug. Na majd jövő héttől azt fogom csinálni, hogy mindennap arra megyek, és megnézem hogy következetesen mindig csinál-e nekem kunkort, vagy csak valami bug. Ilyenkor egyébként mi van? Lehet valami reportálni, hogy gáz az algoritmus? AZ a gond, ha nálam gond van, akkor máshol is.
És mi volt a hiba egyébként Üllőnél (Vecsést írtál, de sztem Üllőre gondoltál).

(#266) dattis_ válasza Pulsar (#262) üzenetére


dattis_
tag

Üllőnél most már tényleg jó, de nem értem mi történt, tényleg? Ami hónapokon keresztül jó volt, azzal egyszer csak mi történt? Valaki átszerkesztette, csak rosszul? Nem értem, nem értem. Főleg úgy, hogy a térképszerkesztőben én sem találtam hibát.

(#267) Pulsar válasza dattis_ (#265) üzenetére


Pulsar
veterán

elvileg nincs különbség, mert az útvonal tervezést a szerver végzi független attól, hogy az most android, vagy iphone, vagy bármi más. Ami lényeges lehet a beállítások.
Igen, kicsit lett alakítva a kereszteződés, és egy kanyarodási szabály úgy maradt.

lalakov:Hárman is ott leszünk, wroadd, zsezo, és jó magam :)

[ Szerkesztve ]

(#268) dattis_


dattis_
tag

(#269) dattis_


dattis_
tag

itt az új verzió:)

(#270) Kbali válasza dattis_ (#269) üzenetére


Kbali
nagyúr

letöltöttem, elindítottam, közölte, hogy kellene a magyar hang, elkezdte letölteni, majd újraindította a telefont. Bekapcsoltam újra, elindítottam a waze-t erre hotboot....

(#271) dattis_ válasza Kbali (#270) üzenetére


dattis_
tag

Hát nem tudom. Nekem hibátlan (eddig).

(#272) Kbali válasza dattis_ (#271) üzenetére


Kbali
nagyúr

Párszor újraindult a telefon, most waze-ba beléptem, elkezdtem nyomkodni, írta, hogy 6 üzenetem van. Beléptem oda, csak 1 volt - mondom törlöm, erre hotboot. :(

Eddig ilyet nem csinált, pedig kb. 4 hónapja, szinte minden nap 1-2 órát megy....

[ Szerkesztve ]

(#273) lalakov


lalakov
senior tag

Akkor még várok a frissítéssel.

A JVC App Link Mode mit jelent? Pont a napokban került a kocsiba egy JVC, bluetooth-os rádió, amin a telefonálás mellett a zenéimet is le tudom játszani a telefonról(végre :)) ), de sajnos a Waze hangja nem megy át.

[ Szerkesztve ]

(#274) Tompie


Tompie
őstag

Azt hogy lehet beállítani hogy kijelezze az átlag haladási sebességet is mikor bejelentek egy torlódást?
Köszi

(#275) Pulsar válasza Tompie (#274) üzenetére


Pulsar
veterán

ő, nem nagyon értem a kérdést. Tehát azt akarod, hogy mindig írja ki, hogy mennyi az átlagsebesség mindenhol?

(#276) dattis_ válasza Kbali (#272) üzenetére


dattis_
tag

Amikor először beléptem az új verzióba, nekem is kiírta, hogy 6 üzenetem van. Amikor beléptem, akkor még frissített egy kicsit, magyar lokalizációs csomag, meg hangokat töltött le. Nem lehet, hogy nem volt bekapcsolva a mobilneted, és nem tudott kapcsolódni a központhoz? Talán az első kapcsolatnál mindenképp igényel netet. Nem tudom, én is csak találgatok. Nekem kifogástalanul működik, használtam is hazafelé. Picikét változott a menet közben felugró jelentések designja. Legalább látom, hogy fejlődik, és dolgoznak, dolgozgatnak vele a fejlesztők.

(#277) dattis_ válasza Pulsar (#275) üzenetére


dattis_
tag

szerintem valami ilyesmire gondol Tompie. Viszont szerintem ilyen nincs. Akkor ír ki adott útszakaszra vonatkozó átlagsebességet a Waze, ha van elegendő releváns, aktuális minta. Legalább is nekem az a tapasztalatom, hogy ha egyedül megyek az úton 90-el, akkor ő még ezt nem feltétlenül fogja kiírni, csak ha jön még néhány minta, amit aztán lehet átlagolni.
Ezeket tapasztaltam, de ha van erre vonatkozó technikai infó, azt oszd meg hogy működik, mert én is kíváncsi vagyok rá.

(#278) Watt25 válasza Kbali (#270) üzenetére


Watt25
veterán

Nem valami kényelmes megoldás, de próbáld meg azt, hogy uninstallálod a programot, és törlöd az SD kártyáról is a Waze könyvtárat. (Ha Androidod van.) Utána telepítsd újra.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#279) Kbali válasza Watt25 (#278) üzenetére


Kbali
nagyúr

Köszi, de lekopogom, hogy 4-5 hotboot után már hazahozott, nem indult újra, így tudtam pár jelentést írni (az M0-on egymás után álltak a lerobbant kamionok).
Egyébként a pesti alsó rakpart felújításos részét nem lehetne állandóra betenni (Március 15-e tér és a CET között)?

(#280) Tompie válasza Pulsar (#275) üzenetére


Tompie
őstag

Nem, hanem ha valahol torlódás van azt be lehet jelenteni.
Szoktam látni más bejelentését, hogy egy szakaszon piros vagy narancssárga az út és mutat ott egy számot is amennyivel ott haladni lehet.
Mert ha teszek jelentést ott annyit tudok állítani, hogy kicsi, közepes, teljesen beállt.

(#281) lalakov válasza Pulsar (#267) üzenetére


lalakov
senior tag

Hogy sikerült? :)

(#282) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Sziasztok!
Volt ma délután valakinek gondja GPS-sel, rendszeresen ledobált Bp. és környékén.Vagy a telóm sz@rik be ? :)

Waze szegénykém nem győzött korrigálni és össze vissza küldözgetett volna. Ahol jobbra kell kanyarodni pld. Budaörsi út ott balra akart elküldeni (a térképen jobbra tartást mutatott, nincs út balra) utána Budaörsön a lejárónál teljesen meghülyült szegény össze ,vissza küldözgetett volna, szakadozott a GPS kapcsolat (rendszeresen kiírta, hogy nincs kapcsolat).

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#283) Bferibörs válasza lalakov (#273) üzenetére


Bferibörs
addikt

AUX ? én azt használom navihoz

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#284) lalakov válasza Bferibörs (#283) üzenetére


lalakov
senior tag

Nem kábelezek, de köszi. :)

(#285) Pulsar válasza Tompie (#280) üzenetére


Pulsar
veterán

ezt a rendszer rakja automatikusan akkor, ha a szegmens átlag sebességénél kevesebb mint 75%-ával haladsz.
lalakov: Jól, bár én sajnos nem jutottam el, mert a munkahelyem.... :(

(#286) dattis_ válasza Pulsar (#285) üzenetére


dattis_
tag

ez tök jó információ, ezt én sem tudtam. És ilyen technikai részletekhez honnan lehet hozzájutni?

(#287) Pulsar válasza dattis_ (#286) üzenetére


Pulsar
veterán

a fórumon lévő infókból. :)

(#288) Tompie válasza Pulsar (#285) üzenetére


Tompie
őstag

Köszi :-)

(#289) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

ha telefon formázás miatt újra kell telepíteni a progit, a kedvencek megmaradnak? vagy azokat hogyan lehet elmenteni és visszaállítani?

(#290) SZATA válasza Sanyi.mTs (#289) üzenetére


SZATA
senior tag

Igen megmaradnak, és magától visszaállnak.mert szerveren tárolódnak.

(#291) F-ECT$


F-ECT$
titán

Alapvetően szeretem a Waze-t, napi szinten használom, viszont 3 dolog eléggé zavar benne.

1. Állítólag elmenti a kedvenc útvonalakat, és azt használja tervezéshez. Munkába menet és hazafelé a hét 5 napjából 4x ugyanarra megyek, és mégse a kedvenc útvonalamat tervezi. Az addig rendben lenne, hogyha azon az útvonalon 10-20%-kal tovább tartana az út, akkor nem azt ajánlaná, de általában 1-2 perc eltérés van csak, és mégis másik útra terel. Ez miért van?

2. A Rákóczi híd budai hídfőjétől az Örs felé megyek haza délután 5 körül. Betervezi 30 percre az utat úgy, hogy látom a tervben a hosszú piros szakaszt (körúti rész), ahol mér kb 11 km/h-s átlagsebességet, plusz van vagy 10 jelentés arról, hogy nagy dugó van. Ennek ellenére tartja a 30 perces becslést, pedig a valóságban ez inkább 50-55 perc. Miért nem tud jobban becsülni? Egy csomó adata van, látszik is, hogy lassú a forgalom, mégis úgy becsül, mintha 30-40-nel lehetne menni.

3. Nem tervezi újra az útvonalat a beérkező adatok alapján. Valamelyik nap megterveztem egy kb 1 órás utat, majd fél óra után letértem az ajánlott útról, mert lassan haladtunk. Erre a várható érkezési idő 10 perccel csökkent, és valóban előbb is odaértem. Ok, hogy kézzel kérhetek alternatív útvonalakat, de automatikusan ezt miért nem tudja? Vezetés közben nem szívesen nyomkodom a telefonomat.

Dive ever, work never.

(#292) dattis_ válasza F-ECT$ (#291) üzenetére


dattis_
tag

Az 1-2-es kérdés azt hiszem tényleg kérdés, mert én is tapasztaltam hasonlókat. A 3-as kérdéssel nálam nincs probléma. Nálam kérdés, bökdösés nélkül újratervez ha van jobb útvonal.
A Facebookon tenném fel ezeket a kérdéseket, gyakorlatilag azonnal válaszolnak a magyar Wazesok.

(#293) Watt25 válasza F-ECT$ (#291) üzenetére


Watt25
veterán

Tudtommal az útvonal megtanulás funkció ideiglenesen nem működik...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#294) dattis_ válasza Watt25 (#293) üzenetére


dattis_
tag

ez így van, én is így hallottam. De attól még talán annak a funkciónak működnie kellene, ami fölajánlja reggelente, hogy munkahelyre, vagy haza tartasz éppen. Lehet összefüggés valóban a tanulás funkcióval.

(#295) axioma válasza dattis_ (#294) üzenetére


axioma
veterán

A munkahely-haza nalunk fel szokott ugrani. (Csak az a hianyossaga, hogy azt mar nem tudja, hogy koztes cel az iskola.)

(#296) edk- válasza F-ECT$ (#291) üzenetére


edk-
őstag

2. nekem is probléma. Ha dugós az útvonal, akkor is a dugómentes menetidőt mutatja.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#297) dattis_ válasza F-ECT$ (#291) üzenetére


dattis_
tag

látom meg is kérdezted, és tök gyorsan válaszoltak is. Szimpatikus a kapcsolattartásnak ez a módja.

(#298) F-ECT$ válasza dattis_ (#297) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja, jött a válasz, de nem lettem tőle okosabb :U

Úgy érzem, hogy az algoritmus nem bünteti eléggé a bedugulásokat, pedig nekem jó lenne pontosabban tudni az érkezés idejét, de sajnos erre nem használható így a waze :(

Dive ever, work never.

(#299) dattis_ válasza F-ECT$ (#298) üzenetére


dattis_
tag

nekem személy szerint bármi másnál pontosabbnak tűnik. Egyszerűen az a baj, hogy kevés a minta, kevés a mobilinternet, kevés a mobilinternetezők közül is, akik rendszeresen használják a WAZE-t. Hiába van 1000 autós a Hungárián, ha csak 3 használja a WAZE-t, így pontatlan lesz a minta. Bár konkrét szám nincs arról, hogy mondjuk a googli mapsot mennyien használják, biztos vagyok abban, hogy azt még mindig jóval többen.
Próbáltad esetleg, hogy a gogli maps ad-e pontosabb becslést?

(#300) Pulsar válasza F-ECT$ (#298) üzenetére


Pulsar
veterán

igen, ebben igazad van, éppen most készülnek egy új algorutmus bevezetésére, az ilyen és ehhez hasonló problémák kiküszöbölésére.

gyakori útvonal. Két dolgot tudni kell. a waze úgy dolgozik, hogy van egy alap átlag sebesség adat jóesetben minden szegmensre (utcára) és erre jönnek rá a fugók, stb mint büntetések, és így ad a végeredményként egy összetett gráfot. A gyakori út is ilyen, csak ott negatív büntetés van. Ha a negatív büntetések ellenére sem lesz az az út "jobb" mint a sajátja, akkor nem fog arra tervezni, hiszen a lényeg az, hogy gyorsabban vigyen oda.
A másik amiben nem vagyok biztos, hogy a gyakori útvonala csak a célpontokra érvényesek, nem pedig az útvonalra, de hangsúlyozom ebbe nem vagyok biztos :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.