Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Jacak válasza Tyer (#550) üzenetére


Jacak
senior tag

Nincs kocsim,busszal járok,de régóta keresek vmi normális navi appot.Az az igazság,h. én ezt a Waze-t tavaly anno vmikor már egyszer kipróbáltam,de akkor annyira nem ragadt meg bennem,h. milyen,meg mennyi netet eszik,mennyire használható,ilyesmik... :)

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#552) Tyer válasza Jacak (#551) üzenetére


Tyer
őstag

Hoppá, akkor viszont az a kérdés minek neked a navi?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#553) Jacak válasza Tyer (#552) üzenetére


Jacak
senior tag

Miért,ha pl. vhova olyan helyre kell menni,ahol még nem jártam,akkor arra nem is jó?

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#554) Tyer válasza Jacak (#553) üzenetére


Tyer
őstag

De igen, jó, csak ha nem kocsival mész, akkor bezavarhatod az autosok navigálását a sebességeddel.

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#555) Jacak válasza Tyer (#554) üzenetére


Jacak
senior tag

Miért?Mert a busz lassabb?Akkor mégiscsak kizárólag autósoknak való ez az app? :U

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#556) Tyer válasza Jacak (#555) üzenetére


Tyer
őstag

SZERINTEM igen

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#557) Jacak válasza Tyer (#556) üzenetére


Jacak
senior tag

Oké,értem,köszi. :)

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#558) Kbali válasza Jacak (#553) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azt is hozzátenném, hogy házszámszintű navigációt nem tud. Ilyen esetben jól jöhet egy foursquare keresés (már ha ott szerepel a célpont).

(#559) Watt25 válasza Kbali (#558) üzenetére


Watt25
veterán

[link]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#560) dattis_ válasza Tyer (#556) üzenetére


dattis_
tag

szerintem is igen. A busz eleve lassabb, megáll. Van buszsáv, nincs buszsáv. Egyszerűen fals infók fognak menni az autósoknak.

(#561) Sanyi.mTs válasza Jacak (#555) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

erre szerintem bőven jó gyári google-os is, ott az útvonaltervezésnél be tudod állítani a járművet is: autó / tömegközlekedés / gyalog

(#562) Jacak válasza Kbali (#558) üzenetére


Jacak
senior tag

Pedig az kéne,h. tudja nekem... Forsquare-t nem használok,s sztem pusztán naviért nem is igen bonyolódnék bele... :)
(#561) vegytek:
-Az a baj,h. azt meg nem xeretem annyira,folyton futna,sok memót eszik,nehézkes folyton fagyasztgatnom,ha nem akarom,h. fusson,és adatforgalmat is jobban igényel... :U Ezért is keresek inkább vmi más alternatívát...

[ Szerkesztve ]

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#563) axioma válasza dattis_ (#560) üzenetére


axioma
veterán

Ha nem nyomja folyamatosan a mobilneten az infokat, akkor nem tok mind1? Persze a buszos jobb, ha nem keveredik bele, es foleg a busz+gyalog navigalashoz eleve nem ez a legjobb app.

[ Szerkesztve ]

(#564) Kbali válasza Watt25 (#559) üzenetére


Kbali
nagyúr

Legfeljebb kivételnek mondanám, nekem az esetek 90%-ában bármilyenházszámra max. utca találato van. Egy Üllői úton vicces volt, hogy az ellenkező irányba vitt volna...

(#565) Tyer


Tyer
őstag

Miért van az, hogy nem látom a wazereket??? Aztán fel-fel tünnek, de állnak egy helyben?
Miért van az, hgoy a rendör miatt cska 400 méterre szol, mikor már rég letrafizott?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#566) dattis_ válasza Tyer (#565) üzenetére


dattis_
tag

itt a nem hivatalos, de aktív oldal, itt sok mindenre válasz találsz:
https://www.facebook.com/waze.hu

Igen, egy helyben állnak, nem real time, hanem késleltetve látod őket. Szerintem arra nincs képlet, hogy adott pillanatban milyen wazereket látsz. Teljesen véletlenszerű.

(#567) dattis_ válasza dattis_ (#566) üzenetére


dattis_
tag

véletlenszerű=egy képernyőn 50 wazer. Egy hozzászólásban olvastam az FB-on.

(#568) Tyer válasza dattis_ (#567) üzenetére


Tyer
őstag

Na jo, de ez igy elég gázos... Jo lenne látni, hgoy ki is a Wazer, nem cska azt,hgoy ott áll elöttem, jajj, msot hagytam el... Közben meg lehet már 20 km-re van...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#569) siskad


siskad
őstag

Jó ez a waze.

Xiaomi 13

(#570) Watt25 válasza Tyer (#568) üzenetére


Watt25
veterán

Technikailag is nehéz megvalósítani (túl gyakran kéne információt továbbadni, ami nem csak nagyobb szerver terhelést jelent, de a telefonok aksiját is jobban merítené, még jobban melegede, pedig így is sokan emiatt sírnak), illetve személyiségi jogi dolgok miatt (így is sokan sírnak amiatt, mert mennyi infót meg lehet tudni másról) sem valószínű, hogy ebben változás lenne.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#571) SZATA válasza Tyer (#568) üzenetére


SZATA
senior tag

Itt ebben leírtunk mindent.
https://www.facebook.com/waze.hu/posts/593743570677835
A trafinál meg lehet, hogy későn szól de több az mint 400m.

(#572) Tyer válasza SZATA (#571) üzenetére


Tyer
őstag

500, de az is nagoynsok...legalább 1500 kéne, hiszen onnan már trafiz/hat. Igy meg pont abbna nem segit, amiben kéne.
Mert ugye az ember vezetés közben az utat nézi, nem a telefont...:P
Még egy kérdés:
Azt nem lehetne megoldani, hogy ha mondjuk 190 km-t megyek autopályán, akkor elsötétül, és amikor szolni akar, akkor felkapcsol?
Mert akkor nem kellene 1. annyit meriteni, 2. melegiteni az akkuját a töltövel...

Mindezek mellett semmi szándékom nincs lecserélni, vagy fikázni az appot, csak 1. jo lenne, ha lenne
2. Jo lenne látni, hogy ki Wazer... Nekem jo lenne, hogy hopp, ez a kocsi itt elöttem wazer. Máris jobb kedvem lenne.:)

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#573) Watt25 válasza Tyer (#572) üzenetére


Watt25
veterán

De azért vedd észre, hogy Te is úgy várod el, hogy a program pontosabban mutassa a többieket, hogy szerinted is meríti és melegíti jelenleg is a telefont...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#574) SZATA válasza Tyer (#572) üzenetére


SZATA
senior tag

A képernyőt kikapcsolhatod, és ha nem kevés a memóriád, és van gps jeled, akkor fut a háttérben, tehát jönnek a hangutasítások.
Tényleg lehetetlen beazonosítani a kliens alapján, hogy melyik melletted / szembe jövő autóban megy a waze, ez engem is idegesit néha.

(#575) zharkanyi


zharkanyi
tag

Azt meg tudja valaki mondani, hogy autóba szerelhető 8 colos win 6 CE-s "multimédián" fut-e a waze?

Aki ilyen autóba épített megoldáson agyal, annak mi a legjobb megoldás?
Nyilván kell, hogy legyen rá Waze kliens és valahogy net kapcsolat.

(#576) Watt25 válasza zharkanyi (#575) üzenetére


Watt25
veterán

WinCE változat nincs a Waze-ből.
Nézd meg ezt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#577) Debilon válasza Tyer (#572) üzenetére


Debilon
addikt

trafi előjelzésnek az 500 méter elég van időd lassítani ha nem fénysebesség+picivel mész, 1500 méterről jóformán semmit sem érnek még jó időben sem, az 500 is nagyon határeset, átlagban 150-250 méter között készül maximum mérés

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#578) Tyer


Tyer
őstag

Watt25 és SZATA: Nem elvárom, hanem örülnék neki. És valóban melegíti, és meríti, de meriteni inkább a kijelzö, ezért is irtam a ki-be kapcsot. A hangrol megy annyit, hogy anyum vezetett, és a 400 méter mulva fordulj jobbra, azt igy konstatálta: Itt? Itt? Itt? Mennyi 400 Méter?
Majd a Waze azt mondja: Fordulj jobbra, erre satufék...
Ha ugye ilyenkor bekapcsolna, akkor látná, hgoym ég 2 keresztezödés... (Ld. A második utcán fordulj jobbra...)

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#579) Sanyi.mTs válasza Tyer (#578) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

google naviban van ilyesmi, de ott csak a fényerőt veszi vissza, ha sokáig nem ad utasítást.

(#580) -v-


-v-
addikt

Olyat nem lehet, hogy az elmentett utamat valahogy letöltöm? Magasságprofil, sebesség stb. ilyesmi érdekelne.. mert oké, hogy itt rárakja a map-re ha felmegyek az oldalára, de ennek viszonylag kevés értelme van :D
Nagyon gyöngécske szerintem ez az app... egy csomó feature kéne még bele, jó az ötlet meg nem is működik rosszul, de nem értem, most hogy már a gugli megvette miért nem invesztálnak bele kicsit a fejlesztésbe?
Mert azért tudhatna sokkal többet, meg sok minden nem olyan még, amilyennek lennie kéne..

[ Szerkesztve ]

(#581) Watt25 válasza Tyer (#578) üzenetére


Watt25
veterán

A hangrol megy annyit, hogy anyum vezetett, és a 400 méter mulva fordulj jobbra, azt igy konstatálta: Itt? Itt? Itt? Mennyi 400 Méter?
Majd a Waze azt mondja: Fordulj jobbra, erre satufék...

Ezért is mondom én mindenkinek azt, hogy ne csak a nyári vakáció alkalmával vegye elő azt a rohadt navit, hanem használja mindig, mert meg kell tanulni használni, ki kell ismerni, hogy hogyan működik. Ez mindegyikre vonatkozik.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#582) Tyer válasza Watt25 (#581) üzenetére


Tyer
őstag

Jogos...
De anyám levetette velem a Go LAuncher- t, "mert a BIG Launchert már megszokta..."
Na most képzelheted mikor fog ő minden alkalommal wazelni:P
Ellenben velem...Én nyomom:)(Akkor is, ha tudom merre kell menni)
- hozzáteszem volt már, hgoy más utat javasolt... Söt dugót is akart már velem kerültetni. Mit csináltam? Belementem a dugóba. Mert nehogy már egy gép jobban tudja... Már ö irányit:P

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#583) Tyer válasza -v- (#580) üzenetére


Tyer
őstag

Szerintem akkor keress magadnak egy más navit, és használd azt, nekünk ez jön be, ez tetszik, ezt szeretjük. Engem személy szerint ez vett rá, hogy merjek online navit használni. Szerkesztás nagoyn bejön, igazábol mindent szeretek benne.

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#584) dattis_ válasza -v- (#580) üzenetére


dattis_
tag

2 hónapja vették meg. Ennyi idő alatt nyilván képtelenség oda-vissza integrálni az összes feature-t. Valószínűsítem ez nem úgy működik, hogy megvették a Wazet, aztán holnap odarepülnek, és elkezdek a közös munkát. Arról nem is beszélve, hogy maradt kérdőjel az akvizícióval, amit ha jól tudom amerikai hatóságok kezdtek vizsgálni, ergó legrosszabb esetben az is lehet, hogy megsemmisíthetik a felvásárlást. Nem tudom pontosan, de valaki majd megírja.
Egyébként van egy nem hivatalos FB oldal, ahol azért elkezdtek jönni az infók, hogy azért nem tétlenkednek, és ha jól olvastam, akkor a kereső funkcióban lesz majd újítás szeptemberben. Úgyhogy no para szerintem.

(#585) -v- válasza Tyer (#583) üzenetére


-v-
addikt

Nem kell azért megenni. Te fejleszted, vagy miért veszed személyes sértésnek? :)
Mint mondtam szerintem sem működik ez rosszul, de csomó dolog hiányzik vagy eléggé gyerekcipőben jár.. ami szerintem fura, ahhoz képest hányan használják már az appot, meg mióta létezik. Na mindegy.
Azért az még úgy látom messze van, hogy mohabát kiváltsa :) Forgalmi infókra meg trafikra jó, de ahhoz képest mennyire rákattantam, hogy milyen jó app, kicsit csalódás volt, hogy ha használom rendesen, akkor mennyi minden igényem lenne ezekkel - az amúgy jó kis - feature-okkel kapcsolatban pluszban, amiket messze nem tud az app - vagy nem úgy, ahogy szerintem kéne.

dattis_: ja értem.

[ Szerkesztve ]

(#586) Tyer válasza -v- (#585) üzenetére


Tyer
őstag

Igen, én is fejlesztem, meg minden felhasználó.

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#587) Pulsar válasza -v- (#585) üzenetére


Pulsar
veterán

nem értem. Melyik igo tud olyanokat amit írtál? Illetve egy átlag felhasználónak mi szüksége van ezekre? Erre van a GPS logger :)
Az, meg hogy látod a bejárt utad a térkép szerkesztésben segít, más funkciója nem nagyon van :)

(#588) dattis_


dattis_
tag

Szépen lassan végre csak érződik az összemosás:
http://index.hu/tech/2013/08/21/mar_google_mapsen_is_megjelent_a_waze/
http://www.waze.com/blog/waze-brings-google-search-and-street-view-to-the-community/

amire még mondjuk nem jöttem rá, hogy szerkesztőnézetbe hogyan jön elő a google térkép. Illetve még googlemaps-on sem láttam sem baleset reportot. Ergó van 2 hír, de még a gyakorlatban nem láttam egyiket sem:))
Ti?

(#589) zharkanyi válasza dattis_ (#588) üzenetére


zharkanyi
tag

Nem ért hozzá az újságíró.

Egy kicsit szakmaibb cikk ugyanerről:
http://www.hwsw.hu/hirek/50803/google-maps-waze-navigacio-terkep-gps.html

Ebből kiderül, hogy a funkciók csak bizonyos országokban érhetők el, nálunk (még) nem.

(#590) SZATA válasza zharkanyi (#589) üzenetére


SZATA
senior tag

A gMapson a waze jelentések csak egy pár országban működik egyelőre. A szerkesztőben az eddigi bing helyett Google a műholdkép, és a nagyító sáv alatti kék pontot a térképre téve kapcsol be a street view.

(#591) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

normális ez? de csak ennél a célpontnál csinálja.

waze_route

Budapestről ide lett volna a navigálás: 21.012660, 46.706131 (Békéscsaba határa)

(#592) Watt25 válasza Sanyi.mTs (#591) üzenetére


Watt25
veterán

Nem igazán normális. Majd megpróbáljuk továbbítani a fejlesztők felé.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#593) dattis_ válasza Sanyi.mTs (#591) üzenetére


dattis_
tag

én is találkoztam már ilyennel, én sem igazán értem, hogy akkor a legközelebbi útra miért nem vezet oda. Ilyenkor megnyitottam google maps-et, az már odavezetett. Nem tudom...

(#594) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!

A waze.com/dashboard oldalon normális, hogy jobb oldalt nem frissíti az adatokat, és ez áll ott: Rank, last updated: 1.1.1970, 1:00.
A telefonos kliensben rendesen számolja a pontokat.

(#595) SZATA válasza _ATi_1 (#594) üzenetére


SZATA
senior tag

A sablonválasz:
Mindig mindenben a world.waze.com kezdetű címeket kell nézni. Az a mi szerverünk, a www az amerikai.

(#596) _ATi_1 válasza SZATA (#595) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Így már jó. :)
Köszönöm.

(#597) Kbali


Kbali
nagyúr

Ma reggel: szokott útvonalon jövök, de mást ajánl, de én csakazértis arra jövök, mint szoktam: újratervezés után 5 km-re rövidebb és 4 perccel rövidebb út jön ki - miért? Nem sokkal előtte küldtem be jelentést, tehát volt adatforgalom, nem tudom miért nem frissítette az útvonalat. Máskor simán kiírja, hogyha van akár 2 perccel rövidebb út is.

(#598) F-ECT$ válasza Kbali (#597) üzenetére


F-ECT$
titán

Csak.

Dive ever, work never.

(#599) dattis_ válasza Kbali (#597) üzenetére


dattis_
tag

Nekem is volt egyszer ilyen, annak az volt az oka, hogy valaki megváltoztatta a kanyarodási szabályokat, úgy, hogy az az én napi normál útvonalamat kedvezőtlenül érintette. Visszaváltoztatták, utána minden rendben volt. Ha itt nem ez van, nagyon más válasz nincs rá. 16 óra után BP-en a forgalom pillanatok alatt be tud úgy dugulni, hogy abból a Waze sem fog tudni gyorsan kivinni belőle. Ugyanakkor bármennyire is real time adatok jönnek belőle, nyilván nem real time. Ha valaki átmegy a dugón előtte és lejelenti, onnastól lehet számítani alternatív útvonalra. Ha te vagy az első, aki dugót jelent, akkor tökmind1.A forgalom mintavételezés sem 100%-os, 100 autóból használja 1-2, ami elég persze valamire, de sosem lesz 100%-os perfekt. Alakul, alakul ez. Én nagyon szeretem, vitt már engem is lehetetlennek tűnő útvonalon, de 99%-ban bebizonyosodott, hogy tényleg jobban gondolta mint én.

(#600) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Sziasztok!

Letoltottem en is, meg csak Baby Waze vagyok :) . Olyan kerdesem lenne hohy be lehet allitani, hogy mobilneten is frissitsen, ha uton vagyok?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.