Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) István89 válasza poli27 (#1199) üzenetére


István89
tag

Mondjuk ez a Mastercard probléma más bankokat nem érint, picit fura. :)

Mindenesetre a januári nyilatkozatuk alapján még szó se volt Google Pay-ről, bár én is nagyon örülnék, ha bevezetnék, de van egy olyan érzésem, hogy sajnos a telefon másik végén ülő ügyintézőnek fogalma nincs, hogy mi terveznek a banknál, de legyen igaza.

(#1202) Divinity válasza poli27 (#1199) üzenetére


Divinity
őstag

az egyik igazgató a cégtől

öhm, komolyan? :DDD

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1204) K Norbi válasza SzabóTamàs90 (#1203) üzenetére


K Norbi
addikt

Az igazgatók a titkárnőkkel vannak elfoglalva. :DDD

(#1205) slice14 válasza SzabóTamàs90 (#1203) üzenetére


slice14
veterán

Ennyi erővel mondhatta volna, hogy Hegedűs Éva hívta fel. :D

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1206) poli27 válasza Divinity (#1202) üzenetére


poli27
veterán

Már többször felhívott amikor panaszt tettem...
Lakossági üzletág
Értékesítési és partnerkapcsolati igazgató
Fröhlich Péter

ő hívogat fel :) ;)

[ Szerkesztve ]

(#1207) poli27 válasza István89 (#1201) üzenetére


poli27
veterán

Nem ügyintéző volt :)

(#1208) poli27 válasza slice14 (#1205) üzenetére


poli27
veterán

Lakossági üzletág
Értékesítési és partnerkapcsolati igazgató
Fröhlich Péter

Senki nem mondta hogy a vezérigazgató, és a páromat is ő hívta fel...

[ Szerkesztve ]

(#1209) slice14 válasza poli27 (#1208) üzenetére


slice14
veterán

Próbáltam viccelődni. Az egész Gránit Pay erőltetés egy vicc.
Közben ránéztem a Play véleményekre. Sok panasz van a Gránit Pay-re. Remélhetőleg ez a Google Pay felé billenti a dolgot. Így egy nyűgöt kipipálhatnának.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1210) poli27 válasza slice14 (#1209) üzenetére


poli27
veterán

AZt mondta, most azt próbálják kideríteni mennyi ügyfelük ragaszkodik a granit payhez :DD

(#1212) Divinity válasza poli27 (#1206) üzenetére


Divinity
őstag

Hát erre a névre a LinkedIn kidob valakit a gránittól, mint Sales Manager, az azért messze áll egy igazgatótól és kétlem, hogy ilyen névvel többen dolgoznának ott :DDD

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1213) slice14 válasza Divinity (#1212) üzenetére


slice14
veterán

Írtam a Gránit-nak az ebank-os email címükre, És azt a választ kaptam, hogy:

A kérdésre válaszolva: igen, tervezzük a Google Pay bevezetését.

Dr. Fröhlich Péter
Értékesítési és Digitális Ügyfélközpont Igazgató

Hát akkor ez a Google Pay megoldással egyenrangú érintésmentes fizetési élményt nyújthasson kijelentés már megdőleni látszik. :D

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1214) poli27 válasza Divinity (#1212) üzenetére


poli27
veterán

Miért a LinkedIn en nézed?... nem lenne egyszerűbb a Gránit bank honlapján?... :C

[ Szerkesztve ]

(#1215) poli27 válasza slice14 (#1213) üzenetére


poli27
veterán

Mondtam hogy ezt mondta nekem a telefonba :D

[ Szerkesztve ]

(#1216) István89 válasza slice14 (#1213) üzenetére


István89
tag

:DD

Neked nem írták meg az augusztusi dátumot? Remélem azért ez előbb fog megtörténni, pláne ha sajátjuk működésképtelen és nem tudják mikor javítják meg...

(#1217) slice14 válasza István89 (#1216) üzenetére


slice14
veterán

Csak azt említették meg hogy április 21-el jelentkezett először ez a Gránit Pay probléma. Meg hogy a MC-nél van a gond. Arról semmi infót nem kaptam hogy mikortól vezetik be.
Ja meg írták hogy addig használjam a bankkártyám. Nem is értem, mert írtam nekik hogy eddig is Google Pay-t használtam, Curve alá berakott Gránit kártyával. :D

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#1218) DJGABI


DJGABI
addikt

Sziasztok!

Huawei Nova 5t-m van (Honor 20), nem is emlékszem korábban működött-e vele, de mikor legutóbb próbáltam NFC-vel fizetni OTP Simple-vel a végén valami Google Pay oldalt dob be (app nincs telepítve, store-ból nem is engedi) , ami meg kiírja szépen h nem támogatott a kártya vagy mi. Erre esetleg van valami megoldás? Tavaly Samsung A40-en simán használtam még ugyanezt a kártyát.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1219) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Nyitott bootloader mellett ez abszolút nem megoldható a használat?
Illetve, miért nem látszik a Google - Fiókszolgáltatás - Google Pay lehetőség?
Én már a fiókszolgáltatást se találom! :F
OnePlus 6T a telefon!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1220) <Adamsky> válasza DJGABI (#1218) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... próbáltam NFC-vel fizetni OTP Simple-vel a végén valami Google Pay oldalt dob be ... "
Szerintem csak el van állítva a default NFC-a app. Próbáld meg megkeresni a beállítások között vagy, a gyorsmenüben tartsd rajta az ujjad az NFC ikonján ...

(#1221) DJGABI válasza <Adamsky> (#1220) üzenetére


DJGABI
addikt

Köszönöm. User error. Valóban az volt elállítódva. :R

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1222) Divinity válasza poli27 (#1214) üzenetére


Divinity
őstag

Mert a LinkedIn-en általában valós dolgokat raknak ki nem úgy kicsavarva mint egyes saját oldalakon, lásd a fenti példa :)
Az ilyen titulusokba az “igazgató” csak egy hangzatos megnevezése, hogy bizonyos részlegért felelős :K

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1223) szilasz007 válasza Divinity (#1222) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Nekem az előző munkahelyemen a Controllereknel (könyvelők) a csapatvezetőt hívták "supervisor"-nak. A managert (részlegvezetőt) "senior supervisor"-nak. Mikor ezt láttam, mindig valami sombreros mexikóit képzeltem el, azt kuncogtam :)
Mi részlegünkben pedig volt "team lead" és "supervisor". Sokkal logikusabb. Lehet könyvelőknél szeretik az arcot, programozóknál meg csak teszik a dolgukat... :))

(#1224) zsola400 válasza Dolphine (#1219) üzenetére


zsola400
aktív tag

Root>Magisk fent van nálad?
Nálam (Xiaomi, android 11) hibátlanul működik NFC>Gpay, Curve, Revo, Vivid stb.
Magisk telepítve, MagiskHide-ba berakva a Google alkalmazások, maga a Magisk app is hide-ba rakva. Ezzel működik nálam.
A10 alatt nekem telepíteni kellett a Gpay appot, A11 alatt már megjelnt a fiókszolgáltatások alatt, ettől függetlenül én felrakom a Gpay appot, mert ebben jobban átlátható, kezelhető a tranzakciók.

(#1225) Dolphine válasza zsola400 (#1224) üzenetére


Dolphine
addikt

Egyelőre még csak Bootloader van nyitva. Nem tudom, hogyha a root megtörténik, akkor van-e teljes factory reset. Eddig ezért nem mertem nekiállni.
Melyik GPay app ami jó? Egyet próbáltam, ott viszont csak USA és India volt választható. :F
A10 van a telón!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1226) <Adamsky> válasza Dolphine (#1225) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Tudtommal bl. nyitáskor történik fr. illetve root-nál már tuti nem kellene (hogy történjen fr.). Egyébként is minek nyitott bl. ha nincs root? :) Fel kell tenni a Magisk-et, ahogy zsola400 írtam, és nagy valószínűséggel jó lesz.

(#1227) Dolphine válasza <Adamsky> (#1226) üzenetére


Dolphine
addikt

Azért van nyitva a BL mivel frissítéskor így nem csak a frissítést teszi fel, hanem az egész fájlt letölti. Így még nem volt összeakadás sohasem, minden flottul működik!
GPay app közül melyiket töltsem? Nem kell foglalkozni az ország régióval, vagy az egy rossz GPay volt amivel korábban próbálkoztam?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1228) <Adamsky> válasza Dolphine (#1227) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... így nem csak a frissítést teszi fel, hanem az egész fájlt letölti."
Na, ilyenről sem hallottam eddig :Y Ez lenne az "official" megoldás, ha nem incremental update-et szeretnél leszedni, hanem a teljes image-et?

"GPay app közül melyiket töltsem?"
Az "old version"-t keresd: [APK mirror]

(#1229) zsola400 válasza Dolphine (#1227) üzenetére


zsola400
aktív tag

Apkmirror oldalról töltöttem le Gpay (old app) 2.130 verzió. Gpay meg a többi banki appokat is be kell tenni a MagiskHide-ba.
Magisk telepítve lesz akkor már root is van, nem kell fr.

[ Szerkesztve ]

(#1230) hedgehog válasza Dolphine (#1227) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ezt is megpróbálhatod, hátha nálad is engedi installálni: play store link

-- aka p3d3str1an

(#1231) Dolphine válasza <Adamsky> (#1228) üzenetére


Dolphine
addikt

Én már azóta így telepítem a frissítést amióta megvan a teló (több mint 2 éve). Nem tudom, hogy mennyire "official" vagy sem, így így csinálom! ;)

zsola400
OK, csak most már azt kell eldönteni, hogy a 6 variáció közül melyik is lenne nekem a jó! :DDD
Igen, tudom, hogy hogyan működik a Magisk. Van két régi eszközöm azok rootolva vannak, csakhogy ennél a mobilnál már van Slot A meg Slot B így azért nem annyira egyszerű a root. Illetve van olyan verzió is, hogy TWRP-vel, vagy anélkül legyen meg a root! :F

hedgehog
Nem engedi, igaz, gépről néztem.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1232) <Adamsky> válasza Dolphine (#1231) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A Magisk systemless (nem nyúl a rendszerpartícióhoz), szóval szerintem (!) nem kéne bezavarjanak a Slot-ok. Custom recovery sem feltétlen kell hozzá, bár kétségtelen, hogy azon keresztül egyszerűbb.

(#1233) Dolphine válasza <Adamsky> (#1232) üzenetére


Dolphine
addikt

Elvileg így is lehet: [link]
Csak el kellene készíteni egyszer! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1234) vnorbi


vnorbi
aktív tag

Tegnap megkínált a Samsung az Android 11-re való frissítéssel. Biztos késő volt már, de jó sokat kavarogtam, mire megtaláltam az új helyén a Google Pay-t (GPay app nincs a telefonomon, csak a szolgáltatás).

Szóval ha valaki hasonlóan elveszne: Settings -> Google -> Settings for Google apps -> Google Pay

(mivel nincs GPay appom, ezért sokáig be se néztem ide, mert miért pont itt lenne...)

(#1235) <Adamsky> válasza vnorbi (#1234) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... Android 11-re (...) GPay app nincs a telefonomon ... " - elvileg kellene, hogy legyen benne lehetőség a gyors kártya váltásra. Power menü, widget, tudom is én ...
Ha, nincs, akkor az elég nagy szégyen a Google-re nézve ...

(#1236) Divinity válasza <Adamsky> (#1235) üzenetére


Divinity
őstag

Az is csak azokban a régiókban van ahol van aktív app

Csak lesz már időm valamikor updatelni a postot :DDD

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1237) vnorbi válasza <Adamsky> (#1235) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Csak a Curve van berakva GPay alá, így a kártyaválasztás a Curve-ön belül viszonylag kényelmes. Közvetlenül nem is tudnék berakni minden kártyát GPay alá, ami Curve alatt már ott van, de ha több kártya lenne a GPay alatt, én más lehetőséget nem találok a kártyaválasztásra, csak az elmászást a beállítások legmélyére.

(#1238) <Adamsky> válasza Divinity (#1236) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... azokban a régiókban van ahol van aktív app ... " - ennek ahhoz tudtommal semmi köze. A GPay-hez kellene hogy legyen egy közvetlen link a power menu-ből. Legalábbis valami ilyesmi rémlik. Majd rákeresek. Elvileg már a 10-es droid-nak is része, de ott valamit trükközni kellett hozzá.

#1237 vnorbi
"Csak a Curve van berakva GPay alá ... " - hát én abban annyira nem bízom. Mármint, hogy minden esetben működik. Szóval nekem a Revolut is be van "kötve" a GPay alá (is).

Na, találtam is egy videót ...

[ Szerkesztve ]

(#1239) Divinity válasza <Adamsky> (#1238) üzenetére


Divinity
őstag

Pedig csak ott megy, legalábbis A11 alatt Pixel 4-en nem volt ilyen ha nem volt hivatalos app, a side load se hozta elő, hogy ez A12-vel az új megoldással fog e változni az jó kérdés

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1240) <Adamsky> válasza Divinity (#1239) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... A11 alatt Pixel 4-en nem volt ilyen ha nem volt hivatalos app ... "
Készséggel elhiszem, de akkor ez így - még mindig - nagyon ciki a Google-re nézve.

(#1241) Dolphine válasza vnorbi (#1234) üzenetére


Dolphine
addikt

Android 10 alatt nekem nincs ott semmi! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1243) vnorbi válasza Dolphine (#1241) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Android 10 alatt még Settings -> Google -> Account Services -> Google Pay volt nálam az elérési út, de a Google Pay csak akkor jelent meg, miután hozzáadtam az első kártyát (Curve, Wise, Revolut... appból).

(#1244) Dolphine válasza vnorbi (#1243) üzenetére


Dolphine
addikt

Akkor nem keresem tovább. :F
Mivel nálam Bootloader nyitva van, de rootolva nincs, így nem enged semmilyen kártyát hozzáadni a Google Payhez biztonsági okok miatt. Akkor vagy beletörődök ebbe, vagy rootolom és akkor hátha.
Az viszont elég gáz, hogy szolgáltatás van, de hivatalos applikáció nálunk nincs. Ez azért elég gáz! :(((

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1245) vnorbi válasza Dolphine (#1244) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Egyébként lehet, hogy ennek az új helynek semmi köze nincs az új Android verzióhoz. Most nézem, az Android 6-os telefonomon is pont ugyanúgy a "Settings for Google apps" alatt van már a Google Pay, mint az Android 11-en. Valószínűleg valami egyéb frissítés variálta át a menüt, ami még a régebbi Androidokra is kimegy.

(#1246) RBJ


RBJ
addikt

Curve nélkül még mindig nem tudjuk használni magyar kártyákkal?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1248) István89 válasza RBJ (#1246) üzenetére


István89
tag

Ma véget ér a második negyed év. A CIB bank ígérte a második negyed év végére, ERSTE nyárra ígérte és hát Gránit talán valamikor az idén, ha tényleg a bevezetés mellett döntöttek. + Takarék is év közepét célozta meg, de Budapest Bank már megvárja az összeolvadást, és csak azután lesz Gpay, így lehet a három banknál 2023-ig is várni kell.

[ Szerkesztve ]

(#1249) Dolphine válasza vnorbi (#1245) üzenetére


Dolphine
addikt

Kezemben van egy Android 7-es tablet, de abban sincs ilyen lehetőség! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1250) fil válasza István89 (#1248) üzenetére


fil
őstag

"...A CIB bank ígérte a második negyed év végére..."
Pontosan melyik év második negyedévének végéig? :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.